پنجشنبه ۰۷ مهرساعت ۲۲:۰۱Sep 2022 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تمدنی»

ایکنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۶:۱۴    
حجت الاسلام محمدتقی سبحانی، رئیس بنیاد بین المللی امامت، گفت: وقتی ما ماهیت امامت را به درستی نشناسیم و مقوله واقعی سیاست را بازشناسی نکنیم ارتباط بین این دو قطع شده و هم سیاست و هم امامت دچار اختلال می شود و هر دو از ریل خود خارج می شوند و این بزرگترین نقطه انحراف تمدنی و اجتماعی در تاریخ مسلمین ...
پایگاه اطلاع رسانی سیما   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۵:۵۵    
در آستانه بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید، شبکه جام جم در برنامه زنده مشاور میزبان رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش بود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۲۰:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
مراغه- ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست مراغه گفت: این شهرستان به لحاظ برخورداری همزمان از غارهای آبی، یخ ساز، تمدنی و طبقاتی در سطح آذربایجان شرقی منحصربفرد محسوب می شود، اما ظرفیت آنها در زمینه مختلف مغفول مانده است.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۴:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد با تاکید بر اینکه اربعین الان با یک وزن تمدنی در تراز یک پدیده تمدنی ظاهر شده است گفت: سبک زندگی اربعینی اگر بخواهد در طول سال ادامه پیدا کند، جامعه مملو از جوانمردی، بخشندگی، فتوت و ... خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۲:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
معاون وزیر و رئیس آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه دانش آموزان سازنده تمدنی نوین هستند،گفت: رویکرد دولت سیزدهم مردمی سازی امور است که باید از این ظرفیت مهم و ضروری در راستای تعالی و پرورش دانش آموزان استفاده شود.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۰۹:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: گرگان- معاون اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: تحقق اعجاز اربعین، سیر مقتدرانه موفقیت ها،حرکت تمدنی انقلاب اسلامی و ایستادگی در برابر استکبار جهانی، مهم ترین عوامل عصبانیت دشمن است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۳:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت : نسل دانشگاهی باید در حوزه تمدنی نقش آفرین باشد تا دانشگاه تراز اسلامی شکل بگیرد و تحقق این امر به ریل گذاری های جدید نیاز دارد که اصلاح برخی فرایندهای موجود از جمله آن است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۰۰:۰۹    
محمدحسین باقی : از گنبد علویان عازم تپه هگمتانه شدیم. هگمتانه نخستین پایتخت تمدنی و شهرنشینی ایران بود. دلیل نام گذاری این شهر این است که پیش از شکل گیری دولت ماد، نوعی گردهمایی مردمی در اینجا انجام می شد ...
برترین ها / خرداد نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۵:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
رئیسی: شما اگر تاریخ ملت ایران را درست مطالعه کنید می بینید که سال ها و قرنها زنان ما با اخلاق عفیفانه زندگی کرده اند و این موضوع مربوط به الان نیست. الان هم این روحیه را مردم عزیز ما و زنان و دختران ما دارند و لذا خودشان همواره به عنوان یک امر خودجوش آن را رعایت می کنند ...
اسپادانا خبر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۱:۳۱   + ۳۳ سایت دیگر  
حضور من به عنوان صدای ملت ایران و ندای تمدنی بزرگ خواهد بود که ایستادگی و مقاومت را پیشه کرده است| هیچ زمینه ای برای مذاکره یا ملاقات با آمریکایی ها برنامه ریزی نشده است.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۰۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
موضوع پیاده روی اربعین و این همایش عظیم انسانی که در تاریخ، هیچ نظیری برای آن نمی توان سراغ گرفت، از ابعاد گوناگون توسط شخصیت های علمی مختلف مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است.
جام جم   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۴:۱۵    
پیش از اینترنت نیز شبکه های داده های آنالوگ (تلفن، رادیو و تلویزیون) مهم ترین شبکه های انتقال داده جهانی محسوب می شدند. حالا محققان انستیتوی استاندارد ایالات متحده، راه حل جدیدی برای انتقال داده از طریق اتم ها پیدا کرده اند؛ تلویزیون اتمی ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۲:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام جهانگیری سهروردی گفت: اربعین صلح آمیز ترین اجتماع جهانی است. همه دنیا بداند امروز که همه درد خشونت دارند و در پی یافتن صلح هستند؛ این صلح و همزیستی، برادری و کنار هم بودن در پیاده روی اربعین اتفاق می افتد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۱:۳۳    
محمدجواد استادی - پژوهشگر مطالعات فرهنگی
شبستان   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۰:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
دومین، نشست از سلسله نشست های تخصصی اشتراکات تاریخی و تمدنی ایران فرهنگی با منطقه قفقاز و آناتولی با عنوان عاشورا در ادبیات علویان ترکیه از دوره عثمانی تا عصر حاضر برگزار می شود.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۰:۴۸    
حجت الاسلام علی سرلک در گفت وگو با ایکنا در کربلای معلی به چهار عمل اشاره کرد که می توان پس از موسم اربعین انجام داد تا از این اقیانوس خروشان بهره برد. این اعمال شامل اربعینی زیستن، نگاه تمدنی به جامعه داشتن، در برابر دشمنان جریان شناسی کردن و خدمت به هم نوعان است.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۱/۰۶/۲۶ - ۲۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
مشهد - عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه گفت: اگر مردم و جوامع با هم متحد نباشند تحول در فضای تمدنی در راستای حرکت به عصر ظهور اتفاق نمی افتد.
موج   ۱۴۰۱/۰۶/۲۶ - ۱۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: امروزه میلیون ها نفر از ملت های مختلف با هم در راهپیمایی اربعین حرکت می کنند و به هم متصل می شوند تا زمینه ظهور امام زمان (عج) را فراهم کنند.
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۶ - ۰۴:۳۹   + ۴۹ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی عصر جمعه در ادامه دیدارهای خود در سومین روز از سفر به ازبکستان، در دیدار با نارندرا مودی نخست وزیر هند، گسترش تعاملات با این کشور را از اولویت های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران برشمرد و با اشاره به اشتراکات تاریخی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۶/۲۵ - ۲۲:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام رئیسی در اجلاس شانگهای گفت: جمهوری اسلامی ایران راهبرد تعمیق چندجانبه گرایی اقتصادی را در دستورکار خود دارد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۵ - ۱۷:۱۲   + ۲۵ سایت دیگر  
رئیس جمهوری در بیست و دومین اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای با بیان این که این قاره کهن دوباره سربرآورده باید بار دیگر تمدن ساز شود، گفت: بزرگ ترین ظرفیت ما برای صلح سازی، ظرفیت تمدنی ماست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۶/۲۵ - ۱۶:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه موقت اصفهان گفت: مراسم اربعین هرساله با شکوه و عظمت بیشتری نسبت به گذشته برگزار شده و بر خیل عاشقان امام حسین(ع) و طرفداران آن افزوده می شود و زمینه را برای ایجاد تمدنی بزرگ فراهم می کند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۵ - ۱۵:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- امام جمعه مشهد گفت: راهپیمایی اربعین امروزه مفهوم اجتماعی و تمدنی پیدا کرده است و پیاده روی اربعین تنها راه رفتن به سمت کربلا نیست بلکه حرکت به سوی نقطه هدفی است و آن نقطه هدف تنها زیارت قبر امام حسین (ع) نیست بلکه هدف، ظهور امام زمان (عج) به عنوان میوه دل امام حسین (ع) است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۵ - ۱۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
دشمن و رسانه های معاند با سانسور خبری سعی در وارونه جلوه دادن عظمت و شکوه اربعین حسینی در کربلا را دارند.
آنا / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۵ - ۱۴:۱۶   + ۳۷ سایت دیگر  
رئیس جمهور اسلامی ایران ضمن قدردانی از موافقت اعضای سازمان همکاری شانگهای برای عضویت کشورمان در این سازمان منطقه ای، گفت: این سازمان باید با اتخاذ برنامه هایی به تجارت پایدار میان اعضا و مبادلات مالی، کالایی و داده ها کمک کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۲۵ - ۱۴:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه پارسیان گفت: راهپیمایی عظیم اربعین حسینی یک پدیده تمدنی و واجد شرایط منحصر به فرد است که امروز به عنوان نماد شاخص از امت واحده اسلامی شناخته می شود
سلام نو / ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۵ - ۱۳:۱۹   + ۴۳ سایت دیگر  
رییس جمهور ازبکستان در بیست و دومین اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای عضویت کامل ایران در این سازمان را اعلام کرد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۵ - ۰۸:۳۴    
در نشستی که به مناسبت پیاده روی اربعین در ایکنا برگزار شد حجت الاسلام حیدر همتی به توضیح درباره مولفه های تمدنی پیاده روی اربعین و کارکردهای اجتماعی این مراسم پرداخت ولی علی اشرف فتحی ضمن مخالفت با این نظر، برداشت تمدنی از راهپیمایی را مصداق تفسیر بمالایرضی صاحبه دانست.
سلام نو / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۱۶:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت تلاش برای توسعه روابط اقتصادی دوجانبه تا چند برابر سطح فعلی به مشترکات تاریخی، فرهنگی و تمدنی دو ملت ایران و قرقیزستان،اشاره کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۱۴:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
رئیس جمهور با اشاره به مشترکات تاریخی، فرهنگی و تمدنی دو ملت ایران و قرقیزستان، بر ضرورت تلاش برای توسعه روابط اقتصادی دوجانبه تا چند برابر سطح فعلی تاکید کرد.
آنا / خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۱۲:۲۰   + ۱۰۰ سایت دیگر  
رئیس جمهور با تشریح ظرفیت های گسترده کشورمان در زمینه های سیاسی، فناوری، اقتصادی و ترانزیتی، از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با سازمان همکاری شانگهای و کشورهای عضو در عرصه های مختلف خبر داد.
ریاست جمهوری   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۱۳:۳۱   + ۳۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور با اشاره به مشترکات تاریخی، فرهنگی و تمدنی دو ملت ایران و قرقیزستان، بر ضرورت تلاش برای توسعه روابط اقتصادی دوجانبه تا چند برابر سطح فعلی تاکید کرد.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۰۹:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
راهپیمایی اربعین، یک عبادت فردی را به رستاخیز عظیم شیعی مبدل ساخته است؛ کلید در فهم آثار اجتماعی و تمدنی این مناسک است و لاغیر.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۰۰:۵۵    
ابوذر گوهری مقدم معاون پژوهشی مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری در توییتی نوشت: سفر رئیس جمهور به ازبکستان پس از 18 سال و امضای 17 سند همکاری دوجانبه، نشان از عزم جدی دولت برای گسترش دیپلماسی اقتصاد محور با همسایگان در حوزه تمدنی کشور دارد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۸:۲۷   + ۴۸ سایت دیگر  
رئیس جمهوری با بیان اینکه روابط ایران با ازبکستان صرفا یک روابط همسایگی و منطقه ای نیست، گفت: روابط دو کشور، روابطی عمیق، فرهنگی، تمدنی و قلبی است، لذا ما پیشرفت های ازبکستان را پیشرفت خودمان می دانیم و برای توسعه روابط بین دو کشور مانعی نمی بینیم.
برترین ها / جماران   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۵:۱۱   + ۳۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور که در راس هیاتی بلندپایه از مقامات سیاسی و اقتصادی کشورمان به ازبکستان سفر کرده است، در بدو ورود مورد استقبال نخست وزیر این کشور قرار گرفت.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۷:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
رئیس جمهور کشورمان در دیدار دوجانبه با رئیس جمهور ازبکستان گفت: روابط ما با ازبکستان روابط عمیق فرهنگی و تمدنی است که بین ملت دو کشور وجود دارد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۶:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهوری پیش از سفر به ازبکستان گفت: حوزه تمدنی مشترک دو کشور می تواند تاثیر سازنده ای در ارتقای سطح روابط دوجانبه داشته باشد.
دانا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۶:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور گفت: واقعیت این است که روابط ما با کشور ازبکستان یک روابط منطقه ای نیست، بلکه یک رابطه عمیق فرهنگی و تمدنی و قلبی بین دو ملت و دو کشور است؛ ما پیشرفت های شما را پیشرفت خود می دانیم و برای توسعه روابط بین دو کشور هیچ مانعی را نمی شناسیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۶:۱۱   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس جمهور کشورمان در دیدار دوجانبه با رئیس جمهور ازبکستان گفت: روابط ما با ازبکستان روابط عمیق فرهنگی و تمدنی است که بین ملت دو کشور وجود دارد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۶:۰۷   + ۱۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس جمهور گفت: ملت ایران به رغم تحریم ها پیشرفت های بسیار خوبی در این سال ها داشته و با اراده خود تهدیدها را به فرصت ها تبدیل کرده است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۰:۲۱   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون فرهنگی سپاه فجر فارس با بیان اینکه هر پیام و دعوتی تا در قالب هنر ریخته نشود ماندگار نخواهد داشت، گفت: هرگاه عواطف و آرمان های بشر در قالب هنر با رنگ و درون مایه الهی مطرح شود، می تواند تجربه دینی و فیض معنوی را برای مخاطب باورپذیر و ملموس کند.
ایران آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۰۹:۴۹   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین ، اسماعیلی در دیدار و رایزنی با وزیر فرهنگ سوریه بر آمادگی کامل دو طرف برای تعمیق و گسترش روابط فرهنگی هنری تاکید شد. وزیر فرهنگ با اشاره به تحولات سوریه در سال های اخیر گفت ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۲۲:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
شفقنا_ نشست خبری امضای یادداشت و تفاهم نامه میان دو کشور ایران و سوریه، با حضور محمدمهدی اسماعیلی (وزیر ارشاد) و لبانه مَشوَح (وزیر فرهنگ سوریه) امشب در تالار وحدت برگزار شد. ...
نامه نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۱۶:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
محمد سالاری در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: در روز اربعین حسینی با وام گرفتن از این نوع فرهنگ، جهان شاهد راهپیمایی میلیون ها شهروند از سراسر جهان است ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۱۴:۳۱    
مهدی ناصحی با اشاره به ضوابط نماهای شهری گفت: مردم باید بدانند نما جزئی از مشاعات شهری است و با عنایت به اینکه همه مردم به گونه ای با آن در ارتباط هستند، جزء یکی از مهم ترین عناصر فرهنگی و تمدنی است.
تجارت گردان   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۱۲:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
شاید جالب باشد بدانید نخستین دستگاه سینماتوگراف در ایران در سال 1927 توسط پادشاه ایران در آن زمان یعنی مظفرالدین شاه وارد ایران شد و این دقیقا نقطه آغازی بود برای تولد سینما در ایران.