چهارشنبه ۰۷ مهرساعت ۰۶:۳۰Sep 2021 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تمدنی»

ایسنا   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/فارس شهردار سابق شیراز گفت: شیراز شهری دارای پشتوانه غنی تمدنی و فرهنگی است و حضور سومین حرم اهل بیت (ع) در این کلانشهر باعث شده تجمیعی از داشته های فرهنگی و مذهبی برای این شهر فراهم شود.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۴:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
تمری، گفت: هشت سال دفاع مقدس یک تجربه عینی و ملموس در ساختار فرهنگی و تمدنی ایران است که در تاریخ برای همیشه ثبت و ضبط شده و مولفه ها و مقوله هایی که در هشت سال دفاع مقدس است اگر ما آنها را امروز به کار گیریم می توان شاهد رشد و پیشرفت کشور باشیم.
شهر سخت افزار   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۴:۱۰    
فیلم های علمی تخیلی، بیگانه های هوشمند فضایی را موجوداتی بسیار پیشرفته و گاهی خداگونه نشان می دهند که با استفاده از فناوری هر چیزی را ممکن کرده اند. حال گروهی از دانشمندان اعتقاد دارند که به کمک روش های مخصوصی، دو کهکشان یافته اند که می توانند دارای تمدنی خداگونه و از نوع سوم باشد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۰:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: بخشی از هویت تمدنی ایران در هشت سال دفاع مقدس با مقاومت همه شهدا و رزمندگات رقم خورد، مقاومتی که برای همه سرزمین ها الگو شد.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۰۵:۲۲    
کوتاه کردن موی مردان یکی از موضوعات تاریخی و تمدنی است. در این گزارش به اینکه چه کسی کوتاه کردن موی مردان را مرسوم کرد می پردازیم.
شهدای ایران   ۱۴۰۰/۰۷/۰۵ - ۰۸:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
سرویس فرهنگی شهدای ایران : نشریه خط حزب الله، به مناسبت فرارسیدن ایام اربعین حسینی علیه السلام، نگاهی به ابعاد تاریخی و تمدنی حماسه اربعین در بیانات رهبر انقلاب داشته است. * اربعین، آغاز یک حرکت مستمر ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۸:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: مراسم اربعین نمادی از همبستگی است که در بین آزادی خواهان جهان برگزار می شود، همگرایی تمدنی می تواند از آثار راهپیمایی اربعین امام حسین(ع) باشد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۳:۴۰    
حجت الاسلام باباپور با بیان اینکه با اربعین هویت شیعه جانی تازه گرفت، گفت: از کارکردهای مهم راهپیمایی اربعین شکل دهی به اندیشه های تمدنی است. اربعین این ظرفیت را دارد که تفکر، عقلانیت و معرفت اجتماعی و سیاسی را در تعاملات بین المللی تقویت کند.
بنیاد مستضعفین انقلاب اسلامی   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۱:۳۴    
به دنبال سفر هفته گذشته فتاح به یزد و بازدید از موزه قصرآینه در این شهر و قول مساعد برای حمایت بنیاد مستضعفان برای توسعه این موزه و ارتقاء کیفی آثار آن ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۰:۵۶    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: اربعین قدمت تاریخی دارد ولی هیچگاه از آن بهره برداری تمدنی و دولت سازی صورت نگرفت؛ علما و متدینین از آن برای تهذیب و تربیت خود و دیگران استفاده می کردند ولی به نقش امت سازی و تمدنی آن کم توجه بودند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۰:۲۲    
اربعین حسینی و پیاده روی عظیم و میلیونی آن که در اوج معنویت، صلح و آرامش برگزار می شود علاوه بر آنکه رویدادی مذهبی و منسکی از مناسک دینی است، کارکردهای تمدنی نیز دارد و خودسازی و جامعه پردازی که از ملزومات تمدن سازی است را به نمایش می گذارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۷:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
معاونت فرهنگی آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی ایلام پیاده روی اربعین رویکرد تمدنی جهان اسلام است گفت: این برنامه مانند دیگر استان های کشور با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی در حال برگزاری است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۶:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه بندرعباس: هیچ فرهنگ و تمدنی همچون دین مبین اسلام ارزش علم و تحصیل را ندیده است نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه علم نرم افزار تمدن و توسعه و پیشرفت و آبادانی ملت هاست، گفت: پیشرفت ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۵:۲۵    
نشست ظرفیت ها و کارکردهای تمدنی اربعین با حضور حبیب بابایی در صفحه اینستاگرام کانون اندیشه جوان به نشانی @canoon_org برگزار می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۷:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
بندرعباس- ایرنا- جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان گفت: ماهیت انقلاب اسلامی ایران، تمدن سازی است و دشمن در واقع ما را رقیب تمدنی خود می داند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۷:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
دکتر شعیب بهمن معتقد است: در حال حاضر تا حد زیادی موانع تیرگی روابط اقتصادی و سیاسی تهران_دوشنبه برطرف شده، زیرا بعد تمدنی این روابط اجازه نمی دهد که اختلاف نظر میان دو کشور از یک حدی تجاوز کند.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۲:۵۰    
علوی زاده گفت: یقینا دفاع مقدس فرصتهای فراوانی در تقویت هویت ایرانی_اسلامی ما به وجود آورد چرا که دشمن نه تنها اسلامیت، بلکه ایرانیت کشور را نیز هدف گرفته و درصدد نابودی تمامی سازمایه های فرهنگی و تمدنی کشور بود.
صاحب نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۰:۳۶    
ملت ایران پس از انحطاط تمدنی در قرون اخیر، با انقلاب اسلامی مسیر احیای تمدنی را پیش گرفت. در این مسیر جنگ تحمیلی هرچند ضربه های فراوانی بر تمدن نوپای انقلاب اسلامی وارد کرد اما از دیگر سو، باعث همبستگی تمدنی، همکاری و تعاون تمدنی ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۰:۱۴   + ۲۶ سایت دیگر  
دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای؛ خط حزب الله به مناسبت فرارسیدن ایام اربعین حسینی علیه السلام، نگاهی به ابعاد تاریخی و تمدنی حماسه اربعین در بیانات رهبر انقلاب داشته است. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۵:۴۱    
مشهد- ایرنا- رییس فراکسیون توسعه زیرساخت های فرهنگی، سیاحتی و نمایشگاهی مجلس شورای اسلامی گفت: جاذبه های گردشگری و تمدنی استان خراسان رضوی در نمایشگاه اکسپوی دوبی امارات متحده عربی به نمایش گذاشته می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۰۶:۵۸    
در حالی که مناسبات ایران و تاجیکستان در سالهای اخیر دچار سردی و تیرگی شده بود، با تغییر رویکرد دولت دوشنبه و تلاش ایران در رفع سوء تفاهمات، روابط دو کشور در حال تغییر و تحولات مثبت است.
ابنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۰۵:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: ایران و ژاپن دارای دو فرهنگ غنی و کهن هستند و کمتر کشوری را می توان یافت که چنین سابقه تمدنی را دارا باشد. دیپلماسی علمی می تواند به گسترش روابط فرهنگی و اقتصادی بین کشورها نیز کمک کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۳:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی گفت: ما ساده انگارانه از کنار اربعین گذشتیم و اربعین امسال را نیز از دست دادیم در حالی که بر اساس قوانین خودمان بسیاری از مردم عزیزمان در این حرکت عظیم تمدنی می توانستند شرکت کنند.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۳:۱۵    
هیئت اندیشه ورز اسلام، ادیان و ارتباطات میان فرهنگی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان نشست پیشران های تمدنی اربعین را به صورت مجازی برگزار کرد.
حمزه نجاتی آرانی وابسته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با عماد هاشم مدیر خانه مد و لباس وزارت فرهنگ عراق دیدار و از بخش های مختلف این مجموعه بازدید به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ،در این دیدار عماد هاشم به تشریح اهداف و فعالیت های خانه مد و لباس پرداخت ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۱:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
شرایط نظام بین الملل ایجاب می کند که جمهوری اسلامی با اتخاذ سیاست نگاه همزمان به شرق و غرب به جای سیاست اشتباه نگاه یکجانبه به شرق ، از رقابت کشورهای غربی و شرقی در جهت افزایش توانمندی های خود بهره گیرد تا بتواند در آینده جایگاهی متناسب با نقش تاریخی و تمدنی خود در عرصه بین المللی کسب نماید.
دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۰:۴۸    
ملتی با کهن کسوتی ایران و پیشینه تمدنی پرشکوه، هویت اصیل انسانی تاریخی خود را در خلاصه برگ دفاع مقدس تعریف کرده و به معرض نمایش و ارزیابی گذارده است که معادل امروز آن در حوزه سلامت را می توان در قامت مدافعان سلامت دید.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۸:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
ضرغامی با اشاره به سفری که به تاجیکستان داشت عنوان کرد: به نسبت اشتراکات فراوان و سابقه تمدنی به ویژه زبان فارسی و مصادیق گسترده فرهنگ ناملموس متاسفانه ارتباط مردم دو کشور از طریق گردشگری بسیار ضعیف و در پایین ترین سطح است.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۷:۳۱    
ملتی با کهن کسوتی ایران و پیشینه تمدنی پرشکوه، هویت اصیل انسانی تاریخی خود را در خلاصه برگ دفاع مقدس تعریف کرده و به معرض نمایش و ارزیابی گذارده است که معادل امروز آن در حوزه سلامت را می توان درقامت مدافعان سلامت دید.
پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
20 سال قبل، پرزیدنت جرج دبلیو بوش -کریستوف کلمب وقت آمریکا- در پی یک حادثه ناگهانی، کشور افغانستان را کشف کرد و برای تامین مایحتاج کشورش، پا در ژئوپولتیک این کشور گذاشت. ...
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۲۰:۵۶    
مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان داراب گفت: دارابگرد، یکی از آثار مهم تاریخی و تمدنی کشور به شمار می رود، تلاش برای ثبت جهانی این اثر یک امر ضروری است که باید زمینه و الزامات آن به عنوان یک مطالبه جدی مردمی، فراهم شود.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۹:۵۲    
تجربۀ این نویسنده با 114 کشور جهان از نزدیک، این مشاهده ی علمی را نشان می دهد که سه کشورهند، مصر و ژاپن، مستقل از اینکه چه میزان شناخت از ایرانِ امروز دارند، به راستی ایران را چه در سطح حاکمیت ها و چه در سطح مردم خودشان قبول دارند و به ایران و ایرانی ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۱:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
هنوز به سختی می توان مشخص کرد که پیچیدگی های چشمگیر مصر باستان به چه دوره ای از تاریخ برمی گردد. خواندن داستان های مربوط به فراعنه مصر، یکی از منابعی است که ما را در درک بیشتر این تمدن شگفت آور کمک می کند و شناخت تمدنی 3000 ساله که 170 فرعون بر آن فرمانروایی کرده اند بسیار ارزشمند و قابل اعتنا است ...
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۹:۴۱    
دکتر موسی نجفی، رییس پژوهشکده اندیشه، انقلاب و تمدن اسلامی در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، از معدود آکادمیسین های ما در حوزه علوم انسانی است که ایمانی راسخ به نظریه تمدن نوین اسلامی به عنوان امتداد طبیعی و حقیقی انقلاب اسلامی دارد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۸:۴۰    
رمان تمدنی که به دست خشونت ویران شد، خشونت انسان هایی که تا دیروز مسالمت آمیز کنار هم می زیستند در کتاب سال های طلایی، سال های تبعید به نمایش درآمده است.
دومین همایش مطالعات چین، در دو روز دوشنبه و سه شنبه 29 و 30 شهریور1400 در دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران در حال برگزاری است.
ادیان نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۴:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، چهارمین نشست از سلسله نشست های شناخت تمدن با موضوع تفکر دینی در تمدن آینده با حضور بیژن عبدالکریمی به میزبانی پژوهشکده شهید صدر برگزار شد. متن سخنان عبدالکریمی از نظر می گذرد؛ ...
رویش افکار   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۰:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
امیرحسین قاضی زاده هاشمی روز دوشنبه در نخستین نشست خبری خود که در سالن شهید رسول زاده برگزار شد، ضمن تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس و با بیان این که خبرنگاران حوزه دفاع مقدس راویان فرهنگ ایثار و مقاومت هستند ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۲۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی؛ حسنعلی اصغری مدیر کل آموزش و پرورش استان در همایش تجلیل از خانواده شهدای فرهنگی "معلمان پایه ریزان تمدن نوین اسلامی" ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۶:۴۰    
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت:امام حسین (ع) در قله ایثار و شهادت قرار دارد و ما هم می خواهیم با نگاه تمدنی به این الگوی بزرگ، فرهنگ ایثار و شهادت را به جهان عرضه کنیم.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۶:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
برنا: معاون رئیس جمهور و رییس بنیاد شهید گفت: امیدواریم تمام شهر رنگ و بوی ایثار و شهادت قاضی زاده هاشمی: مفهوم ایثار و شهادت آزادی و اسارت همه در خانواده امام حسین جمع است و شخصیت امام حسین الگویی است که ما به عنوان نگاه تمدنی به آن ها داریم. ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۴:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
تبلیغ انگاره های فرهنگی و تمدنی غرب در قالب سبک زندگی نوین و مدرن سبب آسیب پذیری جامعه ما در برابر مسائلی شده است، که تا چند سال پیش در ذهن مردم ما جایگاهی نداشت،سگ پرروی یکی از این سوغات شوم فرنگی است که تناسخی با سبک زندگی ایرانیان ندارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۴:۱۴    
ایسنا/اصفهان رئیس پژوهشکده علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، تمدن را بزرگترین سامانه زیستی که بشر موفق به ساخت آن شده معرفی کرد و گفت: تمدن مد نظر ما در اسلام تمدنی هم ریشه با دین است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۲:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت:امام حسین (ع) در قله ایثار و شهادت قرار دارد و ما هم می خواهیم با نگاه تمدنی به این الگوی بزرگ،فرهنگ ایثار و شهادت را به جهان عرضه کنیم.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۰:۰۹   + ۱۲ سایت دیگر  
ضمن اینکه در انتهای این مطلب، به ترتیب اهمیت، لیستی از کشورها آمده اما دلیل کانونی که انگلستان، دقیق ترین شناخت را دارد بخاطر این است که در پی تغییر در ایران نیست. ابتدا شناخت و دقیق ترین را تعریف می کنیم. منظور از شناخت، فهم یک پدیده یا جامعه آنگونه که هست نه آنگونه که باید باشد ...
شهر بیست   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۲۰:۰۴    
معاون میراث فرهنگی قم با بیان اینکه تپه باستانی قلی درویش بیانگر هویت، تمدن و فرهنگ 7هزار ساله شهر قم است، گفت: در این منطقه آثار متعددی شامل نیایشگاه ، ظروف سفالی و سیستم آب رسانی کشف شد که نشان از تمدنی کهن در دل شهر قم دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۴:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان داراب، با یادآوری اینکه دارابگرد، یکی از آثار مهم تاریخی و تمدنی کشور به شمار می رود، تلاش برای ثبت جهانی این اثر را یک ضرورت دانست که باید زمینه و الزامات آن به عنوان یک مطالبه جدی مردمی، فراهم شود.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
شهردار تهران گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی امروز در یک رویارویی تمدنی قرار دارد و باید بدانیم که نقش نمایندگان ایران اسلامی و افتخار آفرینی آنها در همه حوزه ها کلیدی و ارزشمند است.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۱:۵۸   + ۱۷ سایت دیگر  
رکنا: شهردار تهران گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی امروز در یک رویارویی تمدنی قرار دارد و باید بدانیم که نقش نمایندگان ایران اسلامی و افتخار آفرینی آنها در همه حوزه ها کلیدی و ارزشمند است.
کرسی علمی ترویجی کارکردشناسی فرهنگی و تمدنی خانواده انگاری جامعه از دیدگاه قرآن با ارائه محمد مصطفی اسعدی، استادیار گروه معارف اسلامی دانشگاه علوم پزشکی ایران شامگاه چهارشنبه 24 شهریور به همت گروه تمدن و سیاست اسلامی مرکز پژوهشی تمدن اسلامی و دین پژوهی پیامبر اعظم(ص) برگزار شد.