چهارشنبه ۰۷ آبانساعت ۰۰:۲۲Oct 2020 28

جدیدترین‌های «تمدن اسلامی»

رسا   ۹ ساعت پیش    
کرسی ترویجی نظریه پیشرفت به همت مرکز مطالعات راهبردی حوزه و روحانیت با همکاری مؤسسه اندیشه تمدن اسلامی برگزار می شود.
سازمان صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۰:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی رادیو فرهنگ در دیدار مدیر شبکه که به همراه برخی مدیران شبکه فرهنگ و عوامل برنامه هفت کوچه در دفتر فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد نشان فرهنگ یار ملی شبکه فرهنگ به سردار احمد علی گودرزی فرمانده مرزبانی اهدا شد. ...
ندای اصفهان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
فقه نظامات اجتماعی لازمه انسان سازی و مردم سازی و دولت سازی است. یعنی تا فقه مسئله محور و فردی ما دوران گذار را به طور کامل طی نکند و به طور کامل وارد وادی فقه نظامات اجتماعی اسلامی نشود طرح تمدن که متشکل از نظامات اجتماعی گوناگون است نمی تواند به طور کامل و دقیق ظهور و بروز پیدا کند
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۳:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
دبیر میز تمدن اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی از تدوین تاریخ شفاهی حوزه های علمیه در دفتر تبلیغات اسلامی خبر داد و از جمله اهداف این پروژه را کمک به ایجاد جریان تاریخ شفاهی در حوزه های علمیه ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۵۱    
وردی عضو هیئت علمی دانشگاه بیرجند در گفتگو با خبرگزاری علم و فن آوری از خراسان جنوبی با اشاره به رابطه علم وفرهنگ و تمدن اسلامی اظهارداشت: توجه اسلام به علم و علم آموزی وضرورت پرداختن به علم در قرآن، نهج البلاغه و کتب احادیث آمده که این امر یکی از دلایل شکل گیری تمدن اسلامی است. ...
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۳۰    
جامعه آکادمیک این روزها خود به عنوان موتور محرکه کشورهای دارای ظرفیت در تمدن سازی محسوب می شود. طبیعی است کشورمان هم برای تحقق ایجاد تمدن اسلامی در دنیا باید بیش از پیش به پتانسیل مراکز دانشگاهی در این زمینه اهمیت دهد.
سراج24   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
آیت الله ناصر مکاری شیرازی از مراجع تقلید در پیامی به نخستین همایش هوش مصنوعی و علوم اسلامی آورده است: از این فناوری ها از جمله هوش مصنوعی به نحو شایسته بهره برداری شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ وقف یکی از الزامات تحقق تمدن اسلامی است، ادامه داد: وقف نه تنها از نظر اقتصادی برای جامعه اسلامی بسیار مهم و اثرگذار است ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۸:۵۷   + ۱۴ سایت دیگر  
[ad_1] به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله صافی گلپایگانی در پیامی به آئین افتتاحیه نخستین همایش هوش مصنوعی و علوم اسلامی آورده است: اگر نگاهی به تمدن های مختلف در ادوار گذشته داشته باشیم ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۶:۵۲    
صد و دهمین شماره فصلنامه علمی پژوهشنامه تاریخ تمدن اسلامی روانه بازار نشر شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/همدان قائم مقام معاونت فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه امامت و ولایت نرم افزار مدیریت تمدن اسلامی و جامعه اسلامی است، مطرح کرد: طرح امام محله با هدف ارتقاء جایگاه مسجد و امامان جماعت اجرایی می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۷:۵۷    
گروه استان ها- مدیر اندیشکده سبک زندگی اسلامی خوزستان با اشاره اهمیت سبک زندگی در شکل گیری تمدن اسلامی گفت: دوره قرآنی سبک زندگی اسلامی"مناره" به شکل مجازی از سوی این اندیشکده برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۷:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
همدان - قائم مقام معاونت فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی گفت: امامت و ولایت در حقیقت نرم افزارهای مدیریت جامعه اسلامی و تمدن اسلامی هستند.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۴۳    
مدیر مدرسه علمیه عباسقلی خان، گفت: با توجه به اینکه پایه اولیه شکل گیری هر تمدنی، انسان است لذا می توان با خلوت، تفکر و مناجات شبانه به تمدن اسلامی دست یافت.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۲۴    
حجت الاسلام میر محمدیان گفت: طرح امام محله دو کلمه امام و محله هستند که هر دو حرف و مفهوم بسیاری در آن نهفته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
امید اکسیری راهبردی و موتور پیشران به سوی موفقیت است. با امید و تلاش است که می توان به سوی آرمان های بلند تمدن اسلامی حرکت کرد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مدیر حوزه علمیه کرمانشاه گفت: از افتخارات مکتب تشیع و حوزه های علمیه در کشور، موقوفه عظیم آیت الله کرکوکی(ره)، با 23 هزار رقبه در کرمانشاه است.
تقریب   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: تحقق تمدن اسلامی در سایه وحدت مسلمانان است و رسانه ملّی به عنوان مهم ترین دستگاه رسانه ای کشور بار سنگینی بر دوش دارد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۳۶    
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در همایش یاوران وقف که امروز 29 مهرماه برگزار شد، وقف را پیشران تمدن اسلامی دانست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: رادیو وحدت گفتمان دستیابی به امت واحده را که دستیابی به تمدن اسلامی است ترویج کند.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۳۷    
اگر تمدن دارای دو وجهه سخت و نرم باشد ما نمادهای اصلی تمدن اسلامی را در مدل شهرسازی، مساجد، کتابخانه ها، مراکز علمی و امثال این ها می توانیم پیدا کنیم و این ها وجهه سخت این تمدن را تشکیل می دهند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۷:۴۶    
سعید مستغاثی با این اعتقاد که برای بازیابی فهم خودمان از هویت اسلامی و ملی از رجوع به تاریخ تمدنی که در آن بالیده ایم ناگزیریم، می گوید: اما جریان اصلی آکادمیک و رسانه ای برای آنکه تاریخ اسلام را تحریف کرده و آن را از همه مفاخر و ظرفیت ها و مصادیق اجرایی اش خالی نماید ...
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۱:۴۳    
شبکه اجتهاد: زندگی ائمه معصوم شیعه(ع) برای همه شیعیان و بلکه مسلمانان، در دو حوزه فردی و اجتماعی کانون معنابخش درخشانی است. در میان همه ائمه، زندگی امام رضا(ع) به دلیل همزمان شدن با شکوفایی تمدن اسلامی از تمایز و اهمیت بیشتری برخوردار است ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۹:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
امام رضا (ع)، در ادامه نهضت امام صادق (ع) و البته با تفاوت هایی، بخش مهمی از بسترهای نرم افزاری تمدن اسلامی که در قرن 4 و 5 شاهد آن هستیم را به وجود آوردند.
تقریب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۲۰:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
امام جمعه موقت اهل سنت کرمانشاه در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مسجد جامع شافعی برگزار شد گفت: یکی از مهم ترین راههای رسیدن به جایگاه مطلوب تمدن اسلامی ، تجلی روحیه انفاق، ایثار، فداکاری و نیکوکاری در قالب سنت حسنه وقف است.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۲:۲۹    
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی(عج)استان زنجان گفت:پیامبر اکرم(ص)پایه گذار تمدن اسلامی و نجات دهنده انسان از جامعه جاهلیت بودند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۵:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
سنندج - رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کردستان گفت: پیامبر اسلام با انقلاب اعتقادی، آموزشی و اخلاقی تمدن اسلامی را بنیان نهاد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۸:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
همزمان با دهه آخر صفر دومین نشست علمی کنفرانس ملی امام رضا(ع) و علوم روز با موضوع مؤلفه های حکمرانی و تمدن سازی در مکتب سیاسی امام رضا(ع) به میزبانی دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) به صورت مجازی برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۹:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
قزوین -نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: اجرای صحیح علوم انسانی و اسلامی در جامعه، تمدن اسلامی را رقم می زند.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۲:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
دبیرکل پنجمین اجلاسیه بین المللی مجاهدان در غربت گفت: اجلاس بین المللی مجاهدین در غربت را با هدف استکبارستیزی و مبارزه با ظلم، شهر به شهر ادامه می دهیم تا به امید خدا زمینه ظهور امام زمان (عج) فراهم شده و به تمدن اسلامی جهانی برسیم.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۳:۰۰    
در پیروی از سیره اهل بیت علیهم السلام و الگوگیری از این بزرگان برای ایجاد تمدن اسلامی نباید فقط به کلام معصومین و روایات ایشان بسنده کنیم بلکه کلام معصوم (ع) را با فعل و تقریر آنها باید تفسیر و تبیین نمود.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۱:۱۵    
کتاب فلسفه های تعلیم و تربیت در تمدن اسلامی تألیف محمد داوودی، محمد بهشتی و سعید بهشتی به همت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و با همکاری سازمان سمت منتشر شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
کتاب فلسفه های تعلیم و تربیت در تمدن اسلامی تألیف محمد داوودی، محمد بهشتی و سعید بهشتی به همت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و با همکاری سازمان سمت منتشر شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۳:۲۷    
سرویس بین الملل جوان آنلاین: روند شکل گیری انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی در سال های 41 تا 57 را انقلاب انسانی می نامند یعنی نهضتی که تحولش ابتدا در انسان ها رقم خورد و در گام بعد انسان متحول شده، تحول در جامعه را رقم می زند ...
دین آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۰۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
مهدی نصیری در نشست نقد و بررسی کتاب عصر حیرت بیان کرد: یکی از نتایج غیبت معصوم در میان مردم و همچنین نداشتن بسط ید، منجر شده تا حتی با تشکیل حکومت اسلامی، امکان تحقق تمدن اسلامی به صورت کامل وجود نداشته باشد و در خوش بینانه ترین حال تحقق 30 درصدی داشته باشیم ...
سراج24   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۲۲:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز تخصصی مهدویت گفت: قیام عاشورا در جهت مدنیت و ساخت تمدن اسلامی بود چنانچه مهدویت نیز در امتداد آن قابل ارزیابی می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۹:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
مسوول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه کشور گفت: اگر قرار است انقلاب اسلامی، تمدن نوین اسلامی را پایه گذاری کند، باید حوزه های علمیه کشور نگاه فرا ملی داشته باشند
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۵:۲۱    
حجت الاسلام والمسلمین کلباسی نهضت کربلا و عاشورای حسینی را پاسخ بسیاری از مشکلات و جریانات در تاریخ عنوان کرد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۳:۵۷    
حوزه/ مسئول دفتر اجتماعی سیاسی حوزه های علمیه گفت: اربعین مقدمه ای برای تمدن اسلامی است و یکی از مهم ترین مؤلفه ها، که اخلاق و معنویت باشد، در راه پیمایی اربعین نمود فراوان دارد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۲:۵۱    
رئیس پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی گفت: پیاده روی اربعین زمینه تمدن سازی اسلامی و امت سازی است چرا که یک رخداد فراملی و فرامرزی بوده و واقعه اربعین یک جهان مغناطیسی را ایجاد کرده و افراد را از ملیت های مختلف در کنار یکدیگر قرار داده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۸:۱۶    
نیاز امروز کشور برای برون رفت از مشکلات حضور یک دولت جوان متعهد و معتقد به آرمان های انقلاب اسلامی و خون شهداست تا با تدبیر خردمندانه، راهگشا و با استفاده از سیره امامین و با وحدت همه نیروهای انقلاب بتواند امید را در جامعه بازسازی و زمینه ساز تمدن اسلامی شود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۲:۰۷    
پژوهشگر آرژانتینی تمدن اسلامی و جهان اسلام با تأکید بر تدوین مانیفست عاشورا با ادبیات جهانی و برپایی درس خارج اربعین در حوزه، تصریح کرد: وقت آن فرارسیده است که برای جهانی شدن اربعین به عمل گرایی روی بیاوریم و امام حسین(ع) و کربلا را از منحصر بودن به اسلام به مفهومی جهانی تبدیل کنیم.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۱:۳۸    
هفته گذشته قسمت نخست مصاحبه با دکتر محمدرضا قائمی نیک در باب هویت، مدنیت و شهر در همین صفحه منتشر شد. آنچه در بخش اول توسط ایشان مورد اشاره قرار گرفت به طور اجمالی این بود اگر ایده وحدت بخشی پشت شهر نباشد، اساساً سامانه شهر به هم می ریزد .
در جریان برگزاری وبینار ساخت تمدن اسلامی از سوی مرکز فرهنگی ایران در هرات، توصیه های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، تبیین و بررسی شد. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ...
عقیق   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
دوران ظهور حضرت بقیةاللَّه، اوّلِ دنیاست؛ اوّلِ شروع حرکت انسان در صراط مستقیم الهی است؛ با مانع کمتر یا بدون مانع؛ با سرعت بیشتر؛ با فراهم بودن همه امکانات برای این حرکت.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۸:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
فعال فرهنگی گفت: مراسم پیاده روی اربعین صرف یک زیارت ساده نیست و یک جریانی است که از قبل آن می تواند به آن تمدن اسلامی خیلی کمک کند.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۰:۱۳    
خانم شریعت :نماینده مردم زرند و کوهبنان در دیداربا فرمانده سپاه ناحیه زرند ضمن تقدیر از فعالیت های سپاه پاسداران در بخش های مختلف، نقش سپاه پاسداران در تحقق تمدن نوین اسلامی را غیر قابل انکار خواند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۴:۰۲    
استاد و پژوهشگر تاریخ و تمدن اسلامی با بیان اینکه امام شناسی مقدمه توحید است، گفت: زیارت اربعین دوره کامل امام شناسی محسوب می شود و به همین دلیل این قدر در نزد ائمه(ع) اهمیت داشت.
صدای زرند   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۳:۱۷    
نماینده مردم زرند و کوهبنان در دیداربا فرمانده سپاه ناحیه زرند ضمن تقدیر از فعالیت های سپاه پاسداران در بخش های مختلف، نقش سپاه پاسداران در تحقق تمدن نوین اسلامی را غیر قابل انکار خواهد.