چهارشنبه ۰۲ اسفندساعت ۰۷:۵۴Feb 2024 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تمدن اسلامی»

زیر نویس   ۷ ساعت پیش    
جلال رفیع در یادداشتی در ضمیمه فرهنگی امروز روزنامه اطلاعات نوشت: مولوی انصافاً یکی از اعجوبه های تاریخ تمدن اسلامی و ایرانی است. واژۀ عربی اعجوبه، هم از حیث معنا و مفهوم با نام و نشان مولانا و آنچه مولود و محصول اوست تناسب دارد، هم از جهت شکل و شمایل مکتوب و ملفوظ. اما به راستی، [...]
بسیج   ۱۰ ساعت پیش    
سرهنگ پاسدار سیدمحمود حسینی گفت: مشارکت همگانی در انتخابات و انتخاب اصلح موجب حرکت کشور به سمت پیشرفت های بزرگ و ساخت تمدن اسلامی و اصلاح وضعیت جامعه می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان رئیس دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی از پیش بینی پذیرش 100 مقاله پژوهشی در چهارمین همایش ملی بیداری و احیای تمدن اسلامی بر مبنای اندیشه های سیدجمال در این دانشگاه خبر داد.
شبستان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
جایزه بهترین پژوهشگر اسلامی در مراسم اهدای جوایز ملی برای تجلیل از دستاوردهای مسلمانان استرالیا به دکتر ژاوید هاوریک از مرکز مطالعات و تمدن اسلامی چارلز استورت اعطا شد.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۸:۴۶    
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر به استان هرمزگان سفر کرد. حجت الاسلام والمسلمین معزی پس از عطرافشانی گلزار شهدا در اجتماع پرشور امدادگران، داوطلبان، جوانان و کارکنان جمعیت هلال احمر این استان، یاد و خاطره شهدای گرانقدر را گرامی داشت و تصریح کرد: شهدا ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۲۰:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه انقلاب اسلامی به دنبال تمدن اسلامی در جهان معاصر و برای نظم نوین آینده جهان است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران به دنبال پیشرفت های همه جانبه فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و علمی و فناوری است. این انقلاب به دنبال مدیریت الهی و حیات همه جانبه انسان در دنیا و آخرت است ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۲:۵۴    
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با بیان آنکه در تمدن اسلامی؛ نویسندگان و شاعران ایرانی خدمات فراوانی برای گسترش دین آسمانی اسلام داشته اند گفت: شعرا، حکما، علما ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۹:۲۵    
فاطمه کزو گفت: آنچه از تمدن غرب در جهان جای باز کرده اساساً تمدن نیست بلکه در ساختار تمدن نوین اسلامی، این قرآن است که به عنوان غنی ترین کتاب مولد فرهنگ و تمدن شناخته می شود.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۲:۳۰    
به گزارش گروه فرهنگی ایران آنلاین، دانشمندان غربی به اثرگذاری تمدن اسلامی و حضور مؤثر عالمان اسلامی در تاریخ علم جهان، معترف هستند در حالی که ما هنوز به خوبی تمدن اسلامی را برای نسل جدید تبیین نکرده ایم ...
سراج24   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۵:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
دکتر ساسان زارع گفت: ما می توانیم الگویی ارائه دهیم که سلبریتی جهان باشیم؛ ما در گام اول توانستیم در حوزه سخت افزاری و زیرساختی مسائل زیادی را حل کنیم اما مسائل نرم افزاری تا حدود زیادی باقی مانده که راه حل آن در گام دوم، حرکت عمومی است.
پانا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۰۹:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
کرج (پانا) - مدیر سازمان دانش آموزی استان البرز گفت: برنامه ها و فعالیت های تشکیلات پیشتازان سازمان دانش آموزی منطبق و همسو با رویکردهای تربیتی است. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۳:۱۶    
حجت الاسلام محمدتقی اکبرنژاد، مدیر موسسه فقاهت و تمدن اسلامی می گوید: یک روحانی می تواند به مردم بگوید که در خصوص آینده کشور مسئول هستند، ولی شکل اقدام را نمی توانند برای مردم مشخص کنند. اینکه 40 درصد اقتصاد کشور در تهران متمرکز شود آیا عدالت است؟
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۲:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
معاون سیاسی سپاه با اشاره به اینکه دنیا ایستادگی و مقاومت حماس را نشانه برهم خوردن قدرت بازدارندگی رژیم صهیونیستی می داند، گفت: آزادسازی قدس و نابودی صهیونیسم از پیش نیازهای تمدن اسلامی بوده و از لوازم ظهور است.
بسیج   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۰:۱۷    
فرمانده سپاه خمینی شهر گفت: مشارکت همگانی در انتخابات و انتخاب اصلح موجب حرکت کشور به سمت پیشرفت های بزرگ و ساخت تمدن اسلامی و اصلاح وضعیت جامعه می شود.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۹:۰۷   + ۱۷ سایت دیگر  
در همایش دو روزه ای در مشهد با محوریت فقه و هنر، محمد مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت که دولت سیزدهم و وزارت ارشاد تلاش دارند حکمرانی مطلوب نظام اسلامی در حوزه فرهنگ و هنر را رقم بزنند ...
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۱۱:۴۸    
مسئول غرفه مرکز تخصصی حوزوی تمدن اسلامی، ضمن معرفی رشته تحصیلی فلسفه و کلام در این مرکز تخصصی، یکی از اهداف این مرکز را توسعه و تعمیق شناخت نسبت به مبانی و مسائل علوم عقلی برشمرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۰۴:۰۶    
در هم اندیشی علمی فرهنگ پیشرو در تمدن اسلامی تاکید شد که تعریف تمدن اسلامی از تعالیم انبیاء شروع شده و به ظهور و سرانجام، بهشت ختم خواهد شد. آیات مرتبط با بهشت دستورالعمل برای ساختن تمدن بهشتی در دنیا است، ضمن اینکه از منظر کلامی بهشت و جهنم الان موجود است و ما با اعمالمان آن را می سازیم.
ایبنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۹:۵۷   + ۱۹ سایت دیگر  
خراسان رضوی- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تمدن اسلامی فقه پایه است و نظام جمهوری اسلامی به معنی حکمرانی فقه و حاکمیت ولایت فقیه است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در دولت سیزدهم به دنبال آن است تا حکمرانی مطلوب نظام اسلامی در حوزه فرهنگ و هنر را رقم بزند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۵:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/فارس نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به تفاوت انتخابات در تمدن اسلامی و تمدن غرب بر ضرورت شناخت این تفاوت ها تأکید و خواستار تداوم مسیر تمدن سازی در انتخابات شد.
حوزه   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۴:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده گفت: باید فکر و اندیشه تمدن ساز در جامعه اسلامی به ویژه در نخبگان وجود داشته باشد؛ چرا که برای تحقق تمدن نوین اسلامی، خواست تمدن باید در یکایک افراد جامعه از عوام تا نخبگان و شخصیت های علمی وجود داشته باشد
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۲۰:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین عباسی، محور اصلی تمدن اسلامی را قرآن کریم دانست و تصریح کرد: مهم ترین آرمان انقلاب اسلامی، ارائه تمدن نوین اسلامی به عالم است که در افق پیش روی آن، ظهور حضرت ولی عصر (عج) قرار دارد.
تقریب   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۵:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو شورای افتا و روحانیت سنندج تأکید کرد: رژیم صهیونیستی خطر بزرگی است که کیان و شخصیت امت و تمدن اسلامی را از تمام جوانب تهدید می کند؛ آنها می خواهند مسجدالاقصی را نابود و به جای آن هیکل خیالی را بنا کنند و در فکر نابودی دیگر اماکن اسلامی نیز هستند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۰۸:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
یک پژوهشگر تاریخ و تمدن اسلامی ضمن توضیح چگونگی ترجمه قرآن به زبان کاتالان گفت: این ترجمه یکی از بهترین و ادیبانه ترین ترجمه های قرآن به زبان های اروپایی است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۴:۵۰    
اصفهان-ایرنا- رییس پژوهشکده اندیشه سیاسی، انقلاب و تمدن اسلامی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی گفت: انتخابات شاخص رضایت مردم نسبت به سیاست های کشور است که هر چند وقت یکبار در نهادهای مختلف نظام همچون قوه مجریه و مقننه برگزار می شود تا مردم اجراییات را به بوته قضاوت بگذارند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۲۱:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان مجاهدت و ایثار شهدا را به رهبری حضرت امام (ره) نشان دهنده به اوج رسیدن تمدن اسلامی دانست.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۲۱:۲۲    
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نمادهای تمدن اسلامی در صنایع دستی استان زنجان مشهود است و می توان خلاقیت، روق هنر و تاریخ را در تک تک آن ها مشاهده کرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۲۰:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
استاد علوم سیاسی پژوهشگاه علوم انسانی با بیان اینکه مسلمانان در مقابل ابرقدرت ها وارد بیداری اسلامی شدند، گفت: تهاجم فرهنگی غرب هنوز متوقف نشد و اکنون در قوی ترین مقابله تمدن اسلامی و غربی قرار گرفته ایم.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۶:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان_ایرنا_رییس پژوهشکده اندیشه سیاسی، انقلاب و تمدن اسلامی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی گفت: هویت و سبک زندگی ایرانی و اسلامی نباید تحت تاثیر و نفوذ شبکه های اجتماعی قرار گیرد و ما را از مسیر اصلی مان دور کند.
8 صبح   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۰۷:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
پایگاه خبری هشت صبح : تسنیم: آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری در مراسم راهپیمایی 22 بهمن در کرمانشاه اظهار داشت: جوانان و نوجوانان در این صفوف به هم پیوسته حضور دارند که اعلام کنند با وجود اهداف و تبلیغات دشمن با آرمان های انقلاب، نظام و رهبری همراه هستند. یکی از عبارات پرتکرار در قرآن کریم این [...]
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۵:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/قم معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه هماهنگی و اتحاد و انسجام امروز باید در دستور کار باشد و ملت باید راه ولایت را ادامه دهد ...
شهدای ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۰:۳۷    
شهدای ایران :سرویس فرهنگی/ شهدا و شأن حماسی آنها بهترین الگو برای پویایی، تحول و اعتلای جامعه امروز است. ایجاد انرژی مثبت و ظرفیت های تازه با بهره گیری از میراث ارجمند شهیدان در جامعه قابل تحقق است ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۰۹:۵۰    
به گزارش مشرق، کانال تلگرامی نواصولگرا، با اشاره به سالروز جشن انقلاب اسلامی نوشت: غایت انقلاب اسلامی، پایه ریزی تمدن اسلامی است. خطی که امام (ره) برای ما مشخص کرد و البته تشکیل کامل و جهانی آن هدف والا صرفا با حضور حضرت صاحب الزمان (عج) اتفاق خواهد افتاد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۲۳:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی گفت: فرزندان ما تا 16 هزار ساعت در مدارس کنونی تحصیل می کنند، ولی بسیاری از اطلاعات مرتبط با زندگی را یاد نمی گیرند، لذا ما باید کتاب های درسی جدید را در مدارس آموزش دهیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۲۱:۲۵    
معاون امور فرهنگ و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی گفت: در حوزه های نه گانه نقشه جامع تمدن اسلامی، 12 اولویت و 100 بسته پیشنهادی ارائه شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۰:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
حزب تمدن اسلامی در بیانیه ای از مردم کشورمان خواست در راهپیمایی با شکوه 22 بهمن حضور یابند.
بسیج   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۱۶:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار چابهار گفت: دهه مبارک فجر فرصت مغتنمی است که مدیران عملکرد خود را به ولی نعمتان گزارش دهند چون اطلاع مردم از فعالیت مسوولان به ایجاد امید کمک می کند و مردم از خدمات نظام بهتر مطلع خواهند شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۰۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
به همت معاونت پژوهشی مجتمع آموزش عالی تاریخ، سیره و تمدن اسلامی جامعه المصطفی و با همکاری گروه علمی تاریخ اسلام نشست علمی ترویجی وحدت راهبرد ها و تعدد روش ها در سیره سیاسی ائمه (ع) برگزار می شود.
آوای رشت   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۰۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
لنگرود- امام جمعه لنگرود بر لزوم تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران با زبان هنر برای نسل جوان در جامعه تاکید کرد. به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام مهدی نقوی عصر سه شنبه در دیدار با مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان ضمن تسلیت شهادت امام موسی کاظم ( ع) ...
قم پرس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۰:۳۶    
به گزارش قم پرس ; آیت الله اراکی که امروز در دومین همایش ملی انقلاب اسلامی و افق تمدنی آینده که در تالار حوزه هنری انقلاب اسلامی تهران برگزار گردید، سخن می گفت اظهار کرد: تمدن اسلامی چهار پایه اصلی دارد که پایه اول آن، حاکمیت الهی است که در امامت و ولایت امام الهی (ع) جلوه گر می شود. ...
بسیج   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۰۸:۴۲    
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح الله گفت: امام موسی کاظم(ع) با تربیت شاگردانی کوشید تا به سؤالات مردم پاسخ دهند و با این کار زمینه را برای عصر غیبت و آمادگی ذهنی پیروان برای پذیرش این موضوع فراهم آوردند.
سبلان ما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۰۷:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
عصر امام موسی کاظم (ع) از دید فرهنگی زمان ظهور و بروز مکتب ها و انحرافات فکری و عقیدتی در جامعه و عصر برخورد اندیشه در جامعه اسلامی است. مکاتب گوناگون و فلسفه های مختلف فرصتی برای بروز و ظهور یافتند که آثاری مثبت و منفی به همراه داشتند.
شبستان   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۴:۲۰    
حسنی آهنگر گفت: تمدن اسلامی برای شکل گیری به شاخص ها و مولفه هایی نیاز دارد که مهمترین شاخص آن تربیت انسان های تراز تمدنی است تا جریان نخبگی و اسلامی اداره جهان را به دست بگیرد.
شبستان   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۴:۰۲    
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مرکز شهر اسلامی، مسجد جامع است، گفت: برخی محلات تهران یک میلیون جمعیت دارد اما به سختی می توان یک مسجد در آنجا پیدا کرد؛ در شهر اسلامی عرصه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی در خدمت شکل گیری تمدن اسلامی هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۲:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه از انقلاب اسلامی باید به تمدن اسلامی برسیم، گفت: امروز جایگاه ما جایگاه برتری است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس بنیاد ایران شناسی ضمن اشاره به اینکه عدالت، شرط تحقق تمدن از نظر اسلام است تصریح کرد: تا وقتی عدالت اجتماعی و اقتصادی وجود نداشته باشد و تبعیض وجود داشته باشد و عدم اجرای حق و عدالت را مشاهده کنیم نباید توقع ایجاد تمدنی جدید داشته باشیم.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۰۹:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
مریم رضاخواه| انقلاب اسلامی، حادثه بزرگ قرن بیستم است. انقلابی که با برچیدن بساط نظام 2500 ساله ستم شاهی ظهور پیدا کرد و همزمان به سلطه همه جانبه و فراگیر نظام سلطه غرب و شرق در ایران پایان داد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۰۸:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/قم رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه قم گفت: احیای تمدن اسلامی راهی بسیار طولانی را باید طی کند که در این راه مسلما سختی ها و حتی فراتر از آن تهاجمات مختلفی وجود دارد دشمن با این تهاجمات می خواهد بخشی از بدنه جامعه را خسته و یا غافل کنند.
بسیج   ۱۴۰۲/۱۱/۱۳ - ۱۸:۵۸    
حجت الاسلام و المسلمین یوسفی عنوان کرد: تمدن اسلامی به فضل الهی و به برکت وجود امامین انقلاب و بصیرت مردم در ایران اسلامی شکل گرفته است.
صبح قزوین   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۱۶:۱۲    
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین گفت: استکبار جهانی در هیچ زمانی از تاریخ مثل امروز به خفت و خواری نیفتاده است. انقلاب اسلامی همه مرزهای دنیا را درنوردید.