یکشنبه ۱۴ آذرساعت ۰۵:۰۵Dec 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تمدن اسلامی»

ایکنا   ۶ ساعت پیش    
شورای سیاست گذاری هفته پژوهش جامعةالمصطفی با حضور در مجتمع جامع امام خمینی (ره)، از نزدیک با فعالیت های پژوهشی مجتمع های تاریخ، سیره و تمدن اسلامی و مجتمع آموزش عالی حکمت و مطالعات ادیان آشنا شدند.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
چهاردهمین همایش هیأت های محوری و برگزیده کشور با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم به همت جامعه مشعر در کرمان برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۶:۰۵   + ۲۰ سایت دیگر  
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: نمایشگاه مکتب انقلاب اسلامی، آغازی برای رسیدن به تمدن اسلامی و دانشگاه تراز انقلاب اسلامی محسوب می شود.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۴:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
ابراهیم پور با اشاره به اینکه مقاومت یک علمدار جهانی به نام حاج قاسم سلیمانی پیدا کرد افزود: هیاتهای مذهبی امروز باید در جبهه مقاومت فعالیت کنند و وارد عملیات شوند. هیاتهای مذهبی جایگاه عظیمی در ایجاد تمدن اسلامی دارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۱:۲۰    
استاد حوزه و دانشگاه گفت: دانشجوی تراز انقلاب اسلامی می تواند نقش موثری در تمدن نوین اسلامی داشته باشد.
رسا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۴:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
لرستان- حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: مؤسسه امیر بیان ظرفیتی برای حرکت در مسیر تمدن اسلامی است و با استفاده از این ظرفیت باید ارزش ها در جامعه نهادینه شود.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۲:۲۰    
عالمان، صاحبنظران و پژوهشگران اندیشه دینی همواره بر وحدت تأکید داشته و رونق مجدد تمدن اسلامی و اعتلای معنوی و مادی حکومت های مسلمان را در گرو اخوت اسلامی دانسته اند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۲۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو سابق شورای اسلامی شهر مشهد گفت: امروزه نیازمند این هستیم که به سمت تحقق تمدن اسلامی حرکت کنیم و در تمدن اسلامی نیز مسئله، صرفاً حفظ حرمت حرم امام رضا(ع) نیست، بلکه استفاده حداکثری برای نظام سازی در آن شهر است و ما باید به سمت حکمرانی پیش رویم که این حکمرانی برگرفته از تعالیم اهل بیت(ع) باشد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۶:۴۶    
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: دانشگاه مذاهب اسلامی در راستای رشد و شکوفایی جامعه گام برمی دارد و پل بین فرهنگ و تمدن اسلامی و فرهنگ و تمدن ایرانی است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۱:۵۱    
ایسنا/کردستان دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: دانشگاه مذاهب اسلامی را تاسیس کردیم تا پلی باشد بین فرهنگ و تمدن ایرانی با تمدن و فرهنگ اسلامی تا دانشمندانی را به جامعه اسلامی تحویل دهیم که باعث رشد و شکوفایی جامعه و کشور شود.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۲۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
استاندار کرمان گفت: شهید سلیمانی استراتژی 20 ساله آمریکا برای استحاله تمدن اسلامی را بر هم زد و قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران را به بهترین نحو تا دل دنیا برد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۵:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان رئیس دانشگاه لرستان گفت: برای رسیدن به تمدن اسلامی راه سختی پیش رو داریم اما افق برای رسیدن به این مهم روشن است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۳:۰۰    
پژوهشگر حوزه مهدویت گفت: یکی از ابعاد مهم انقلاب اسلامی که در بیانیه گام دوم انقلاب هم با تأکید فراوان به آن اشاره شده، صدور گفتمان انقلاب اسلامی با محوریت زمینه سازی برای ساختن تمدنی نوین، مبتنی بر عقلانیت و مدنیت است.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
کتاب پزشکی در تمدن اسلامی و تأثیر آن بر اروپای قرون وسطی در اینستاگرام نگارستان اندیشه برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۰۸:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
سید حسن قریشی گفت: وجود حوزه علمیه قم کنار حرم حضرت معصومه (س) پتانسیل بسیار بزرگی برای گسترش فرهنگ و تمدن اسلامی است.
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۸:۵۲    
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی (تبلیغ نیوز)، این دوره آموزشی از نهم تا یازدهم آذرماه 1400 در دانشگاه باقرالعلوم(ع) و با موضوع های مختلف مرتبط با تمدن اسلامی و فرهنگ معاصر با حضور اساتید برجسته حوزه و دانشگاه برگزار می شود. ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۶:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا – تولیت موسسه فقاهت و تمدن اسلامی اظهار داشت: اگر پذیرفتیم باید با مردم باشیم و با آنها انس بگیریم و درد آنها انگیزه درس و تحقیق ما شد همه مسائل حوزه حل می شود. ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۶:۱۰    
پژوهشگر حوزه علمیه در کرسی علمی بازنگری و نقد روایت نقص عقل زنان بیان کرد: مطرح کردن الگوی سوم زن مسلمان توسط مقام معظم رهبری نشان از اهمیت نقش زنان در بیانیه گام دوم انقلاب است و امروز باید منشور زن مسلمان ایرانی به دنیا صادر شود ...
خانه خشتی   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۴:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: مکتب حاج قاسم الگوی دفاع مقدس است که در جبهه های مقاومت توسعه پیدا کرد و تکثیر شد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۱:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
سیدحسین نصر با اشاره به اهمیت فلسفه اشراق، بیان کرد: تفکر اشراقی نه تنها یکی از ارکان اساسی تاریخ علوم عقلی تمدن اسلامی ایران محسوب می شود، بلکه فلسفه زنده ای است و می تواند سهم بسیار مهمی در بیان حقایق ازلی و جاودان فلسفی و کاربرد آن در دنیای ما داشته باشد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۰۹:۲۶    
شفقنا- نرم افزار همراه فقاهت فردا در مراسمی رونمایی می شود. به گزارش شفقنا، نرم افزار همراه فقاهت فردا، دوشنبه 8 آذرماه، ساعت 15 در موسسه فقاهت و تمدن اسلامی رونمایی خواهد شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۰۹:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش گروه عکس خبرگزاری صدا و سیما: مسجد ، نمادی استوار از تمدن اسلامی در طول تاریخ بوده و ارزش و اعتبار خود را میان مسلمانان حفظ کرده است. در این میان، دوران صدر اسلام ، درخشان ترین دوره در طول حیات مساجد است؛ چرا که در آن زمان، مسجد نه صرفاً محل عبادت ، که محل فعالیت های اقتصادی ، اجتماعی ...
آنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۷:۰۶    
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی گفت: روش های مبارزاتی امام خمینی(ره) در مقابل رژیم شاهنشاهی و استکبار، یکی از عناصر فرهنگی تمدن نوین اسلامی است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۳:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز در دیدار با فرهنگیان و بسیجیان فرهنگی در آموزش و پرورش این استان ضمن تبریک هفته بسیج اظهار داشت: امید است بتوانیم در مسیر شهدا و امامین انقلاب و در راستای تحقق تمدن اسلامی به تکلیف و وظیفه خود عمل کنیم.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۰:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
صحبت های حجت الاسلام ثقفی مسئول بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی بمناسبت آغاز هفته مکتب انقلاب اسلامی مشاهده می کنید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۵:۱۶    
گروه استان ها- معاون هماهنگ کننده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان با اشاره به اینکه امروز یک هزار و 100 گروه جهادی در استان به مردم خدمت می کنند گفت: یقیناً نگاه عزت و پیشرفت مقام معظم رهبری به تمدن اسلامی وصل خواهد شد.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۴:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ جدیدترین چاپ اندیشه نامه کلامی امامیه و فرق اسلامی به روایت شیخ مفید سید عابد رضا نوشاد رضوی، به همت مجتمع آموزش عالی تاریخ، سیره و تمدن اسلامی منتشر شد.
عصر همدان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۴:۳۵    
به گزارش عصرهمدان ؛ فتح اله توسلی، نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی در یادواره 85شهید والامقام حوزه مقاومت بسیج امام سجاد (ع) آبرومند؛ شهدا را زمینه ساز تمدن اسلامی خواند و بشریت را بدهکار آنان نامید و گفت: اگر بخواهیم به تمدن نوین اسلامی دست پیدا کنیم ...
رسا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه آیت الله علما گفت: رهبری بر احیای تمدن اسلامی سفارش هایی دارند و در بسیاری از سخنرانی ها بر تبیین اسلام واقعی، انقلاب و جایگاه امام(ره) اصرار خاصی دارند.
به همت خانه فرهنگ ایران در پیشاور و با مشارکت مجلس ادبی ملی قام پاکستان، همایش ادبی ایران و پاکستان برگزار و از کتاب تعلیم و تربیت در تمدن اسلامی تألیف اسماعیل باغستانی رونمایی به عمل آمد. ...
رسا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۲:۴۶    
لرستان- حجت الاسلام عبداللهی با اشاره به نقش روحانیت در دوران دفاع مقدس گفت: امروز نیز طلاب و روحانیت درکمک به ایجاد تمدن اسلامی نقش بسزایی دارند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۱:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
تربت حیدریه- ایرنا- فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ناحیه تربت حیدریه گفت:بسیج از ابتدای انقلاب در همه عرصه ها و میدان های کشور، حضوری به موقع، قدرتمندانه و عزتمندانه داشته است و امروز نیز در تداوم راه شهدا برای تحقق تمدن نوین اسلامی اراده ای قوی و نامحدود دارد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۰۹:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
پورمیرزایی با بیان اینکه ما داعیه دار تشکیل تمدن اسلامی هستیم گفت: تمدن اسلامی زمانی محقق می شود که به تمام مسائل و نیاز ها پاسخ داده شود و این وظیفه همه بسیجییان است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۸:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا : مصلحی گفت: یک متفکر انگلیسی می گوید اگر شیر خفته تمدن اسلامی بیدار شود، غرب روزگار سختی خواهد داشت.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۷:۴۳    
خانم عفت شریعتی نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی در جمع نخبگا ن بسیجی زرندگفت:علم و پژوهش راه رسیدن به تمدن اسلامی است،با علم و پژوهش می توان عرصه های اقتصادی،فرهنگی و اجتماعی کشور را دگرگون کرد
بسیج   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۶:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
همدان- مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان همدان گفت: شهید سلیمانی مفهوم حکومت جهانی و تشکیل تمدن اسلامی و ظهور امام عصر(عج) را خوب تشخیص داده بود و برای دستیابی به این هدف مقدس درگیر حزب و جناح نشد.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۶:۴۰    
زابل/ حجت الاسلام والمسلمین رضا محمدزاده سرحدی در جمع طلاب بسیجی زابل گفت مهم ترین هدف انقلاب اسلامی رسیدن به تمدن نوین اسلامی است .
رسا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۳:۳۶   + ۱۳ سایت دیگر  
حضور جوانان بسیجی به عنوان حلقه واسط میان عموم مردم و حکومت، بهترین زمینه ساز تشکیل جامعه دینی و جامعه سازی و حرکت به سمت تشکیل تمدن اسلامی خواهد بود.
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۲:۵۸    
به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛ بجنورد – ایرنا- مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: یافته های علوم غربی دچار تغییرات زیادی هستند و اگر می خواهیم به تمدن اسلامی برسیم باید مرزبندی علوم اسلامی با غربی مشخص شود.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه انقلاب اسلامی بسیج از عوامل مهم در تحقق تمدن اسلامی را ایجاد مرزبندی علمی با غرب دانست.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۲:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: یافته های علوم غربی دچار تغییرات زیادی هستند و اگر می خواهیم به تمدن اسلامی برسیم باید مرزبندی علوم اسلامی و غربی مشخص شود.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۲:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
اسماعیلی با اشاره به جایگاه بلند حکیم ابونصر فارابی در تاریخ اندیشه اسلامی، گفت: فارابی شخصیت پیشتازی برای معماری تمدن پرشکوه اسلامی در قرن سوم تا پنجم است. او به قله ای باشکوه در تمدن اسلامی تبدیل شده است.
بنیاد ملی نخبگان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۲:۲۷    
نشست مجازی پیرامون توسعه پایدار و سبک زندگی ایرانی-اسلامی با عنوان معماری شهری و توسعه فرهنگی برگزار می شود .
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۲:۲۵    
وزیر اسبق اطلاعات با بیان اینکه تمدن اسلامی بدون تعارف، دنیا را نیز چتر خود خواهد آورد از تلاش دشمن برای مقابله با انقلاب اسلامی سخن به میان آورد و گفت: دشمن بعد از تهاجم فرهنگی و اقتصادی، تهاجم سنگین اجتماعی را شروع کرده است.
آنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۰:۳۵    
معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین گفت: ما بسیجیان زیرساخت های تمدن اسلامی را با جبهه مقاومت تقویت خواهیم کرد و با تولید قدرت، صحنه ها را به پیروزی تبدیل خواهیم کرد.
آنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۰:۳۱    
رئیس سازمان بسیج اساتید دانشگاه ها و مراکز علمی پژوهشی کشور گفت: برای دستیابی به تمدن اسلامی در گام دوم انقلاب، بسیج اساتید باید بالاترین سهم را داشته باشند.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۰۹:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
سردار کریمی گفت: اسلام باید سنگرهای کلیدی را فتح کند و این تنها با محقق شدن تمدن اسلامی محقق می شود که مقدمه آن تشکیل دولت اسلامی است و لازمه آن عملیاتی نمودن فرامین امامین انقلاب اسلامی است و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی امروز باید در راس همه امور قرار گیرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۲۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
حسین قدیانی با تاکید بر اینکه نمی توان با علوم غربی، عدالت را در کشور اجرا کرد، گفت: ایجاد تمدن اسلامی نیازمند فرهنگ اختصاصی است که از طریق علوم اسلامی به دست می آید.
آنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۲:۳۹    
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی گفت: آینده ای روشن و امیدوار حاصل فعالیت های جامعه مهدویت بوده و رسیدن به کمال نهایی در گرو تشکیل تمدن اسلامی است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۰:۲۳    
... اگر امروز بخواهیم با حکومت ها در تقابل یا تضاد باشیم همه این ها تابعی از مبانی و سیره اهل بیت(ع) است، فقها باید زمان شناسی و موضوع شناسی کنند تا با اقتضای زمانه بسنجند و بر اساس آن رفتار کنند و اگر بر آن اساس نبود طوری دیگر عمل نمایند ...