شنبه ۰۲ مردادساعت ۲۱:۲۱Jul 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تمدن اسلامی»

رسا   ۳۵ دقیقه پیش    
در دولت سیزدهم جای بزرگان و اندیشمندان زیادی خالی است و در این دولت است که ما می توانیم با طراحی عملیات های راهبردی، خود را به پشت دروازه های تمدن اسلامی برسانیم.
شهرستانی گفت: در واقع دینداران اگر هم با مسئله هنر برخوردی داشته اند فقهی بوده و نگاه فقهی صرفا ظاهری است. در حالی که طی قرن های متمادی در تمدن اسلامی عرفان در بستر خودش هنر های اسلامی را به بار آورده است و نه فقه. اساسا هنر های اسلامی از بستر عرفان و حکمت اسلامی به وجود آمده اند.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۲۲:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
محمد مهدی زاهدی نماینده مردم شهرستان های کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آموزش و پرورش پایه و پیشران اصلی تربیت منابع انسانی در راستای رسیدن به تمدن اسلامی است به صورت تلفنی روند ساخت مسکن ملی فرهنگیان کرمان را از مسئولان کشوری و استانی پیگیر شد. ...
وقت صبح   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۰۰:۰۸    
سارا صوفیانی متولد 26 فروردین 1364 در مشهد، بازیگر سینما و تلویزیون است. به گزارش وقت صبح به نقل از خوندنی آنلاین، در ادامه با زندگی سارا صوفیانی و همسرش امیرحسین شریفی آشنا خواهیم شد. ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۱:۵۰   + ۲۷ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - نشست افغانستان صلح و امنیت پایدار با ابتکار جمهوری اسلامی ایران و به همت مجمع جهانی بیداری اسلامی امروز با سخنرانی علی اکبر ولایتی برگزار شد. ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۲:۰۷    
حجت الاسلام حسنلو گفت: امام باقر (ع) در عصر خود جهالت که بزرگترین دشمن انسان است از بشریت دور کرد و تابش نور و شعاع علم حضرت امام محمد باقر (ع) در زمان امامت خود همه ممالک اسلامی را در برگفت.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۶:۴۲    
ششمین شماره ماهنامه علمی علم و تمدن در اسلام به صاحب امتیازی مرکز پژوهشی تمدن اسلامی و دین پژوهی پیامبر اعظم(ص) منتشر شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۶:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
حسن انصاری در یادداشتی نوشت: یمن بعد از اسلام سهم مهمی در فرهنگ و تمدن اسلامی داشته و دارد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۴:۰۰    
اگر غیرت حرفه ای داشتیم با همین بنر طنزآمیز باید گریه خون می کردیم. سوء مدیریت و ناکارآمدی مدیران دولتی با تمدن اسلامی - ایرانی چه ها که نکرده است.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۴/۲۵ - ۲۲:۲۱    
کتاب تمدن پژوهی؛ مطالعات مفهومی تمدن اسلامی اثر سید حسین حسینی و با همکاری تعدادی از پژوهشگران تمدن اسلامی منتشر شده است.
آفتاب ایلام   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۷:۰۴    
سالک گفت: بسیج شهرداری های کشور باید با شناسایی و استفاده از ظرفیت نخبگان شهری در جهت تحقق شهر و تمدن اسلامی حرکت نمایند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۶:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
پارسافخر با بیان اینکه نیازمند همدلی و مشارکت بانوان در عرصه های مختلف هستیم گفت: جمهوری اسلامی برآیند بیداری اسلامی است و می طلبد زنان در فرآیند هویت سازی و احیای تمدن اسلامی در قامت یک زن مسلمان گام بردارند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۴:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- معاون پژوهشی دانشگاه عالی دفاع ملی گفت: تحقق چشم انداز مطلوب تمدن نوین اسلامی نیازمند رهایی یافتن از سیاست جهانی و کل نگر است که جمهوری اسلامی ایران به عنوان پرچمدار این تفکر در جهان باید متولی این فرآیند باشد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۹:۵۱    
دبیر کل مجمع جهانی فقه اسلامی طی نشستی در دانشگاه علوم اسلامی اردن بر همکاری میان مجمع و دانشگاه در راستای مبارزه با اندیشه های افراطی، اشاعه اسلام میانه رو و تقویت فرآیند تمدن اسلامی تأکید کرد.
روزنامه بازار کار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۴:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
حسن بنیانیان:برای حل مسئله حجاب باید این هنرمندی را داشته باشیم که دختران خانواده های بدحجاب را تحت تأثیر قرار داده و منطق حجاب را برای ایشان بازگو کنیم. ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۴:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام مهدی عباسی به مناسبت هفته ازدواج در گفتگو با تازه ترین ها به نقل از مهر اظهار کرد: امروز جامعه اسلامی ایران در طلیعه گام دوم انقلاب اسلامی نیازمند توجه ویژه به بحث خانواده است ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۰:۳۶    
ملاحظه چنین صحنه هایی در کشوری که دایعه دار تمدن اسلامی - ایرانی است، بسیار جای تاسف دارد. انتصابات نادرست با کشور چه کرده و چه می کند؟ راستی در دولت دوم احمدی نژاد رئیس سازمان بهزیستی کشور چه کسی بود؟ در دولت اول روحانی چطور؟ کارآمدی ناعث ماندگاری ایشان بود یا؟ گام دوم انقلاب ...
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۸:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
دختران و زنان می توانند با خودسازی در تربیت افراد صالح و ایجاد تمدن اسلامی نقش موثری داشته باشند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۱۰:۲۷    
رییس شورای فرهنگ عمومی شفت با اشاره به هجمه های دشمنان در تمامی عرصه ها، یادآور شد: دشمنان همواره تلاش می کنند ما را از اهداف خود که همان تحقق گام دوم انقلاب یعنی تمدن اسلامی است دور کنند.
جامعه الزهرا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۰۹:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
نشست عفت ورزی، تکافل اجتماعی، تمدن اسلامی با سخنرانی استاد امین مجد و نشست آداب معاشرت اجتماعی در سیره امام جواد علیه السلام با سخنرانی استاد حکیم زاده برگزار می شود.
دین آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۰۱:۲۸    
خراسان از دیرباز مهد پرورش عالمان بزرگ و اندیشمندان صاحب نام در تمدن اسلامی بوده است. توس در بین شهر های خراسان بزرگ نامی پرآوازه دارد. از این منطقه بزرگانی سر بر آورده اند که شهرت آنان به وسیله آثار تأثیرگذارشان جهانی شده است ...
برترین خبر   ۱۴۰۰/۰۴/۱۸ - ۰۰:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
رونمایی کتاب فقه نظام مالیاتی اسلام چهارشنبه 16 تیر در سالن اجتماعات مؤسسه فقاهت و تمدن اسلامی برگزار شد. این کتاب اثری از پژوهشگران این مؤسسه تحت نظر استاد محمدتقی اکبرنژاد می باشد.
انصاف نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ - ۱۸:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیر موسسه آموزش و تحقیقات کاربردی فقه اسلامی(طیبات) گفت: ما خیال می کنیم که در حال فتح سنگرهای اسلام در اقتصاد هستیم، این در حالی است که در واقع تصمیم گیران پشت آموزه های اسلام پنهان شده اند و سنگرهای اقتصاد لیبرالی را فتح می کنند. ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۶ - ۲۲:۱۴    
شفقناقم- تولیت موسسه فقاهت و تمدن اسلامی اظهار داشت: زمانی که فقها خود را در مسند دولت اسلامی نگاه می کنند، نیاز است که به سوالات جدی که در سایه مدرنیته ایجاد شده است، پاسخ داده شود. ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۶ - ۱۹:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- مدیرکل امور استان های وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: برخی از مراکز اگر مالیات بدهند، بخش زیادی از مشکلات طبقات محروم جامعه حل می شود و متاسفانه به دلیل عدم شفافیت مالی شاهد جولان دادن دلال ها هستیم. ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۴/۱۶ - ۱۳:۵۳    
حوزه/مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت المقدس کردستان گفت: امیدواریم که رئیس جمهور دولت سیزدهم با روحیه انقلابی که از وی سراغ داریم زمینه شکل گیری تمدن اسلامی را رقم زند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۱۳:۲۶    
احسانی گفت: اهمیت قلم در قرآن و تمدن اسلامی ذکر شده و وسیله انتقال اندیشه ها و ارزش هاست.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ - ۲۲:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/قم نماینده دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری بیان کرد:هر میزان اندیشه لیبرال تضعیف می شود مردم به تمدن نوین اسلامی توجه می کنند و امیدوارم همه این مطالبه حق رهبری را مد نظر قرار بدهند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ - ۱۷:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
اسلام آباد - ایرنا - همایش توسعه ارتباطات فرهنگی بانوان در جهت تمدن نوین اسلامی به همت خانه فرهنگ ایران در پیشاور پاکستان و مشارکت دانشکده بانوان گلبهار این شهر با هدف تبیین اهمیت مشارکت فراگیر زنان برای ایجاد تحولات بزرگ در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی برگزار شد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۱۱ - ۱۵:۰۸    
نظری گفت: شیراز بخشی از فرهنگ و هنر تمدن اسلامی و سرزمین ایران است که ظرفیت و شایستگی صادر شدن به عرصه های جهانی را دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ - ۰۸:۲۹    
گرگان- مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: گلستان می تواند با محوریت قرآن و تمدن اسلامی به عنوان پایلوت تمدنی سلم آمیز در دنیا مطرح شود.
دیار آفتاب   ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ - ۱۴:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
موسوی اظهار کرد: یکی از الزامات رسیدن به تمدن اسلامی داشتن نیروهای مسلح شایسته و کارآمد است که خوشبختانه این مسئله در نیروهای مسلح کشور وجود دارد و همواره مشاهده می کنیم با وحدت و هم افزایی همه جانبه در مسیر حفظ ارزش ها تلاش می کنند.
موج   ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ - ۱۴:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر گروه معیشت و اقتصاد مؤسسه تحقیقات راهبردی تمدن اسلامی با تأکید بر اینکه مشکل اقتصاد کشور خلق پول است، گفت: به مردم نباید امید واهی برای حل مشکلات از طریق هدایت نقدینگی داد، تنها باید با خلق پول که عامل اصلی مشکلات اقتصاد است مقابله کرد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ - ۱۳:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- کتاب فقه نظام مالیاتی اسلام، دوازدهمین اثر موسسه فقاهت و تمدن اسلامی رونمایی می شود. به گزارش شفقنا، این مراسم، چهارشنبه 16 تیرماه ساعت 16:30 به صورت مجازی برگزار می شود و در آن حجج اسلام والمسلمین محمدتقی اکبرنژاد ...
هنر نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ - ۰۸:۳۴    
آیت الله صدیقی ابراز امیدواری کرد همه بندگان خداوند، دست در دست همدیگر بتوانند با محور مهدویت برای ایجاد تمدن نوین اسلامی تلاش کنند.
اطلاعات روز   ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ - ۰۰:۳۴    
مبارزه انتخاباتی تمام شد،سیدابراهیم برای سازی تمدن اسلامی بامدد الهی رئیس جمهور شد اما دشمن همچنان کینه صفین را در دل دارد و اگر مراقب نباشیم با محاصره علی زاکانی و سعید محمد به خیمگاه سیدابراهیم نزدیک خواهند شد و هزینه ای گزاف به دوس جبهه انقلاب خواهند گذاشت
ایثار   ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ - ۱۵:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام شیخ مهدی علیزاده اصل امام جمعه شوش گفت: امروز در مسیر رسیدن به تمدن اسلامی ما نیاز داریم که برگردیم و زندگی، راه و رسم شهدا را بازخوانی کنیم، وقتی ما می گوییم هشت سال دفاع مقدس، با دست خالی در مقابل تمام جهان پیروز شدیم این حرف کمی نیست، باید بدانیم که شهدای ما چه کرده اند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ - ۱۰:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام مهدی شرنجانی؛ به عنوان راهیار بنیاد هدایت در استان همدان، هدفش را از عهده دار شدن این مسوولیت رسیدن به تمدن اسلامی می داند و معتقد است تعالی شبکه امامت، تجهیز امامان محله و روستا به سلاح معرفت و شبکه سازی برای ترویج گفتمان امامان محله و روستا از ابزارهای تحقق این مهم است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ - ۰۹:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
آیین رونمایی از کتاب فقه نظام مالیاتی اسلام دوازدهمین اثر علمی موسسه فقاهت و تمدن اسلامی همزمان با روز ملی مالیات برگزار می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ - ۱۹:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
حزب تمدن اسلامی در چهلمین سالگرد انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی و شهادت سیدالشهدای انقلاب و 72تن از یاران امام راحل، ویژه برنامه ای را در مسجد نور برگزار می کند.
رسا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ - ۱۶:۰۱    
بازیگری طالبان در مناطق مختلف افغانستان در اصل بازیگری جدی در مقابل جریان شیعی در تمدن اسلامی به ویژه در خاورمیانه، آسیای میانه و شبه قاره هند تبدیل خواهد شد.
خبرگزاری یوپنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ - ۰۹:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
نشست بصیرتی و هم اندیشی در دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی با حضور حجت الاسلام نبوی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور برگزار شد.
ابنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۴ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) همچنین عنوان کرد: نگاه امام خمینی(ره) به آینده و ساختن جامعه و تمدن اسلامی بود. به جوانان اعتماد می کرد و در جهت تحقق اسلام ناب پیش می رفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۰۳ - ۲۳:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
نائب رئیس مجلس شورای گفت: دولت سیزدهم باید دولتی اسلامی، خداباور، حکمت ورز، مستضعف باور، خدمت باور و زمینه ساز تمدن اسلامی باشد.
برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۰/۰۴/۰۳ - ۱۵:۵۱   + ۱۴ سایت دیگر  
فارس: عضو دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای گفت: ضرورت دارد نسبت به منظومه فکری رهبر معظم انقلاب شناخت پیدا کنیم تا پاسخ برخی سوالات ذهنی درباره تصمیمات روشن شود. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ - ۱۰:۴۱    
تهران- ایرنا- مدیرعامل بنیاد علوی و معاون ستاد انتخاباتی حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، منتخب مردم در انتخابات ریاست جمهوری 1400 گفت: برای تحقق و نهادینه شدن تمدن اسلامی در جهان، لازم است تا دولتی اسلامی مستقر شود که این مهم در انتخابات 28 خرداد امسال محقق شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۲۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
عباس عاشوری نژاد گفت: دوران زندگی امام رضا (ع) به عنوان اصل طلایی تمدن اسلامی شناخته می شود که در آن دوران مسلمانان از نظر تمدنی یعنی اندیشه و تفکر و هم دستاوردهای مادی مانند شهرسازی و معماری سرآمد جهان بودند.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۳:۰۲    
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، بیان کرد: امام رضا(ع) همواره بر عقلانیت ، عدالت و وحدت تاکید داشتند و بازسازی امت اسلامی را بر پایه محبت اهل بیت علیهم السلام می دانستند که امیدواریم با توکل بر خدای متعال و حرکت در مسیر اهل بیت (ع) پیشرفت وحدت حاصل گردد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۱:۱۵    
حجت الاسلام حسنلو گفت: امام رضا (ع) با حضور خود در ایران نهضت علمی و تشویق به علم گرایی در اسلام را از مدینه به مرو منتقل نمود و این حرکت مهمی بود که تمدن اسلامی کانون دومی در جهان اسلامی برای گسترش و توسعه خود یافت.
سراج24   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۰:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
حزب تمدن اسلامی در بیانیه ای ضمن قدردانی از مردم برای حضور پرشور در انتخابات 28 خرداد اعلام کرد: معرفی اعضای کابینه از شایستگان کارآمد در راستای ایفای تعهدات مقرر دولت تحول گرا است.