چهارشنبه ۱۲ بهمنساعت ۱۵:۲۶Feb 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تمدن اسلامی»

حوزه   ۲۱ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
حوزه / امام جمعه همدان با اشاره به اینکه هر چه آگاهی جامعه بیشتر شود، حقانیت اسلام و انقلاب نیز بیشتر مشخص می شود، گفت: تمدن غرب سیستمی است که براساس جاهلیت شکل گرفته است و هرچه میزان آگاهی کمتر باشد، قدرت آنها بیشتر است.
ایسکانیوز   ۳۹ دقیقه پیش    
مسئول دفتر نهاد رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان، سبک زندگی اسلامی را یکی از پایه های فکری و دروازه ای برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی دانست.
ایلنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
نشست خبری نوزدهمین جشنواره خوشنویسی رضوی صبح امروز (چهارشنبه دوازدهم بهمن ماه) در ساختمان بنیاد بین المللی امام رضا (ع) واقع در خیابان کریم خان برگزار شد.
ایسنا   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان، منتها و مقصد نورانی انقلاب را ایجاد تمدن اسلامی دانست و گفت: هرچه زمان پیش می رود پایه های انقلاب مستحکم تر شده و پیام نورانی اش بیشتر صادر می شود و ملت ها را بیدار می کند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۲۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل بنیاد هدایت مهم ترین عنصر در تمدن اسلامی را مدل حکمرانی ولایی دانست و گفت: مهم ترین بخش این مدل، حکمرانی میانی است که امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب آن را در بخش کلان تثبیت کردند اما در مقیاس میانی نیز باید امتداد پیدا کند و امامان محله باید آن را پیاده و محقق کنند
کیهان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۹:۰۲    
امیرحسین بسطامی خانواده نخستین، مهم ترین و پربرکت ترین نهاد اجتماعی در تاریخ و فرهنگ و تمدن اسلامی است. خانواده به مثابه دژی استوار و نهادی مقدس، بیشترین مسئولیت را در رشد و تحول شخصیت و سعادت وجود انسان به عهده دارد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۶:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام غلامی جوانان و بانوان را از مهم ترین سرمایه ها در تشکیل تمدن اسلامی معرفی کرد و گفت: بانوان در مسئله خانواده و جمعیت و عفاف و حجاب می توانند تهدید دشمنان را خنثی کنند.
برترین ها / تیتر برتر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۴:۵۸   + ۲۹ سایت دیگر  
رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار حفظ جان امام زمان(عج) از ترور را لازم دانست و تأکید کرد: بنابراین ما باید در حفاظت و امنیت فیزیکی به نقطه ای برسیم که چنین شرایطی را برای حضرت به وجود آوریم؛ در این عرصه نیز ما پیشتاز هستیم.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۳:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ در نشست بصیرتی بررسی ابعاد شخصیتی مقام معظم رهبری مدرسه علمیه کوثر علی آباد کتول بیان شد: انقلاب اسلامی با پشتوانه مردم و رعایت احکام اسلامی عهده دار زمینه سازی تمدن اسلامی و در نهایت ظهور حضرت بقیة الله است.
میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۰:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
حسن رحیم پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست هم اندیشی اتحادیه تئاتر جهان اسلام که با حضور مدیرکل هنرهای نمایشی و اعضای هیئت موسس این اتحادیه صبح امروز نهم بهمن ماه در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار شد، گفت به ساختن مجدد تمدن اسلامی می اندیشیم. ...
حوزه   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۸:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ عضو گروه هنر و تمدن اسلامی پژوهشکده اسلام تمدنی گفت: تمدن یعنی تلاش برای نجات دیگران؛ تمدن نوع زیستی است که امکان همزیستی بیشتر و بهتر آدمیان را در کنار همدیگر فراهم می کند و جامعه ای متمدن تر است که این شرایط در آن فراهم تر باشد.
مرصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۲۰:۱۱   + ۱۸ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: مرحله نهایی چهارمین رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج امروز در سالن رویدادهای شهید فخری زاده مجموعه بسیج دانشجویی و با حضور سردار غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج مستضعفین آغاز شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی را یکی از مهم ترین ساختارهای شکل گرفته در جمهوری اسلامی دانست و تاکید کرد: متاسفانه برخی نسبت به جایگاه و ساختار شورای عالی انقلاب فرهنگی مطالبی عنوان می کنند. آن ها باید بدانند که این شورا تضمین کننده حرکت ایمن انقلاب اسلامی به سوی تمدن اسلامی است.
انقلاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۱:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم گفت: مقام معظم رهبری همواره بر مسئله تمدن سازی تاکید دارند و این تمدن سازی نیز باید از دل قرآن استخراج شود؛ نمی توانیم تمدن اسلامی داشته باشیم ولی سراغ قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه نرویم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۶:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
قم- رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن گفت: تمدن اسلامی باید از دل قرآن استخراج شود و در حقیقت ما نمی توانیم دم از تمدن اسلامی بزنیم اما به سراغ معارف قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه نرویم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۳:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرعامل بنیاد هدایت با اشاره به نقش امامان محله در تحقق تمدن نوین اسلامی گفت: با مدل های غربی نمی توان به تمدن اسلامی دست یافت، باید افرادی به عنوان بازوان اجرایی الگوی حکمرانی ولایی مسجدمحور، جامعه خادمان محله را تشکیل دهند.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۰:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
دبیر انجمن ویرایش و درست نویسی تاکید دارد که تمام جلوه های فرهنگ اسلامی و ایرانی با خط فارسی عجین شده و اگر با رویکرد دقیق باستان شناسانه نگاه کنیم، قرآن با خط ایرانیان که مسلمانان از آن استفاده می کرده اند، نوشته شده و از این خط در تمدن اسلامی استفاده می شده که این افتخاری برای ایرانیان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۶:۱۲    
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس: برپایی تمدن اسلامی مرحله تکاملی انقلاب اسلامی است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۵:۱۶    
دانشیار مدیریت منابع انسانی مرکز پژوهشی تمدن اسلامی گفت: امروزه می توانیم یک سبک مدیریتی جدید در زمینه وحدت اسلامی داشته باشیم و هدف تحقیق بنده این بوده که به نفع سازمان های اسلامی اقدام و مدلی را جهت وحدت به آنها معرفی کنیم.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
امیرعبداللهیان صبح امروز ضمن حضور در مرکز تمدن اسلامی در شهر تاشکند پایتخت ازبکستان، از قدیمی ترین نسخه قرآن موجود دیدن کرد.
8 صبح   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
بازدید امیرعبداللهیان از مرکز تمدن اسلامی ازبکستان وزیر امور خارجه کشورمان از مرکز تمدن اسلامی ازبکستان بازدید کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان از مرکز تمدن اسلامی ازبکستان بازدید کرد ...
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۰:۲۲   + ۱۶ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه کشورمان از مرکز تمدن اسلامی ازبکستان بازدید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۰:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز (چهارشنبه) از مرکز تمدن اسلامی ازبکستان دیدن کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۹:۵۸    
وزیر امور خارجه کشورمان از مرکز تمدن اسلامی ازبکستان بازدید کرد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۹:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
وزیر خارجه کشورمان از مرکز تمدن اسلامی ازبکستان دیدن کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۲۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- امام جمعه بجنورد خانواده را یکی از مهم ترین مسائل تمدن اسلامی دانست و گفت: مساجد در تمدن اسلامی نقشی محوری دارند.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
کرسی علمی ترویجی مدیریت تمدنی بر عوامل متکثر جهان اسلام توسط پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با همکاری مرکز پژوهشی تمدن اسلامی و دین پژوهی پیامبر اعظم(ص) به صورت حضوری و مجازی برگزار می شود.
آوای رشت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۹:۳۷    
رشت- نماینده ولی فقیه در گیلان منابع انسانی را زیربنای تمدن اسلامی عنوان کرد و گفت: باید به تربیت نیروهای در تراز تمدن اسلامی توجه ویژه شود. منبع رشت- نماینده ولی فقیه در گیلان منابع انسانی را زیربنای تمدن اسلامی عنوان کرد و گفت: باید به تربیت نیروهای در تراز تمدن اسلامی توجه ویژه شود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۹:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
رشت- نماینده ولی فقیه در گیلان منابع انسانی را زیربنای تمدن اسلامی عنوان کرد و گفت: باید به تربیت نیروهای در تراز تمدن اسلامی توجه ویژه شود.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۷:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشکده هدی با بیان اینکه از جمله شاخص های تفکر تمدنی، معنویت توأم با عدالت است، گفت: فکر عدالت محور همان تفکر صلح آمیز محسوب می شود که عنصر اصلی تمدن اسلامی است.
قم فردا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۳:۲۳    
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه شاگردان امام محمدباقر (ع) توانستند فرهنگ اسلامی را در سراسر جامعه اسلامی گسترش و نشر دهند، گفت: مجاهدت و تلاش امام باقر (ع) و امام صادق (ع) سبب شد تا تمدن اسلامی شکل گرفته و امروز شیعه را با عنوان جعفری و ادامه دهندگان مکتب و فقه امام جعفر (ع) بشناسند
شبستان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۹:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
مدیر گروه سیاست پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: با توجه به قرار گرفتن در گام دوم انقلاب اسلامی حکمرانی اسلامی باید با رویکرد تمدنی اسلامی وارد عرصه حاکمیت اسلامی شود.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۴:۴۱    
هیئتی متشکل از شخصیت های فلسطینی از نمایشگاه و موزه بین المللی سیره نبوی و تمدن اسلامی در مقر آیسیسکو واقع در رباط، پایتخت مراکش بازدید کردند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۴:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/همدان نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه یکی از پایه های شکل گیری تمدن، علم است، گفت: سیر رشد تمدن اسلامی بعد از حمله مغول دچار انحطاط شد و تمدنی که در آن حتی در دانشگاه جندی شاپور، جراحی چشم انجام می شد، دچار زوال شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۳:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
آیت الله رسول فلاحتی، منابع انسانی پاک دست و دارای فهم و بینش مدیریت اجتماعی و سیاسی را جزو مؤلفه ها و زیربناهای تمدن اسلامی برشمرد و گفت: تمدن اسلامی به انسان هایی نیاز دارد که در تراز بسترسازی تمدن اسلامی مجاهدانه تلاش کنند.
کیهان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۲۲:۲۲    
* رهبر عزیزمان فرمودند ما در دل یک پیچ تاریخی قرار داریم، تغییرات بزرگ و اساسی در دنیا در حال وقوع است. ان شاءالله با گذر از این پیچ تاریخی و تشکیل تمدن اسلامی جامعه و جهان را آماده ظهور نماییم و امام خامنه ای عزیز پرچم را به پرچمدار انقلاب و جهان حضرت مهدی موعود(عج) بسپارند و ما هم در رکاب ولایت ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۴:۰۷    
فضای مجازی حسن های زیادی دارد، اما آفت هایی هم دارد. یکی از این آفت ها این است که عده ای را در توهم تولید اندیشه می اندازد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۲:۳۱    
عصر سامانی را می توان دوران شکوهمندی در تاریخ ایرانِ بعد از اسلام دانست که دوران رشد و شکوفایی مجدد فرهنگ ایرانی و زبان و شعر پارسی بوده و با حمایت امیرانِ سامانی، چهره های شاخص و سترگی همانند رودکی و ابن سینا پرورش یافته و به جهان علم و فرهنگ آثار خویش را عرضه کردند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۰۸:۲۲    
پژوهشگر تاریخ و تمدن اسلامی حوزه علمیه قم گفت: مسئله مهم دیگری که حضرت زهرا(س) به آن پرداختند و دارای وجهی سیاسی است، گریه و اشک اوست به طوری که مردم مدینه از او خواستند که یا شب گریه کند یا روز و یا به مکانی دور برود تا صدای او را نشوند ...
دیار آفتاب   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۱۰:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
فرمانده سپاه روح الله گفت: دستاوردهای عظیم انقلاب در حوزه های مختلف به برکت این تفکر است و امروز بیانیه گام دوم انقلاب سندی برای پیشرفت و حرکت به سمت تمدن اسلامی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۵:۵۱    
رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: با شکوفایی تمدن اسلامی، قدرت در عرصه های مختلف با محوریت جمهوری اسلامی متمرکز می شود.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۹:۲۴    
حوزه/ مدیر دفتر امور اجتماعی و سیاسی حوزه های علمیه گفت: در خصوص ارتباط گام دوم و تمدن نوین جهانی باید گفت که در گام دوم انقلاب باید تمدن نوین اسلامی را تکمیل و به جهان عرضه کرد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۷:۴۲    
مسئول دفتر سیاسی و اجتماعی حوزه علمیه با بیان اینکه ما باید روی گسترش فرهنگ تقریب و وحدت اسلامی و انسجام کار کنیم، گفت: اگر دنبال تحقق تمدن اسلامی و بازآفرینی آن در دوره جدید هستیم، باید تقریب قومی و مذهبی وجود داشته باشد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۶:۱۵    
رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان با تأکید بر اینکه ایران اسلامی یکی از باصلابت ترین جلوه های تمدن اسلامی خواهد بود، گفت: در این راستا باید بیش از پیش احساس مسئولیت کنیم و کارها را به درستی و متعهدانه و مقتدرانه انجام دهیم.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۲:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام ابراهیمی با بیان اینکه شاخص برای زن تراز انقلاب را باید از زنانی که قرآن و اهل بیت معرفی کرده اند یافت، گفت: زن تراز اسلامی زنی است که در عین حیا و عفت از کیان خانواده و اسلام دفاع کند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۸:۲۱    
رئیس مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی بیان کرد: اگر حکمت عملی با مختصاتی که دارد متحول نشود، نمی تواند سهم زیادی در تمدن سازی اسلامی داشته باشد چون در فهم ظرافت و دشواری های تمدن از عصر مدرن به بعد ناتوان است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۸:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: اگر فارابی به عقل پرداخته، اقدامش شبیه منابع استنباط شیعیان است، در حالی که اهل سنت بیشتر به قیاس اعتقاد دارند. به نظر می رسد وقتی ابن سینا تدبیر منزل و سیاست را به فقه و شریعت محول می کند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۰۸:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
کتاب درآمدی بر حقوق حیوانات در فرهنگ و تمدن اسلامی اثر مهدی ابراهیم زاده منتشر و راهی بازار نشر شد.
تقریب   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۲۲:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه اقامه نماز برعهده همگان است، گفت: تمدن اسلامی با فرهنگ اسلامی و همچنین فرهنگ اسلامی با عبادت نماز و سایر عبادات استمرار می یابد، بر این اساس مهم ترین رسالت حاکمان اسلامی، اقامه نماز است.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۲۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه اجرای برنامه های ایام الله دهه مبارک فجر مسجد محور باشد گفت: مساجد جایگاه فرهنگی تمدن اسلامی است.