یکشنبه ۲۱ خردادساعت ۰۱:۲۷Jun 2023 11
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «معارف اسلامی»

مراسم اختتامیه دومین کنفرانس بین المللی همزیستی مسالمت آمیز، شنبه 20 خردادماه 1402 با رویکرد همگرایی جهان اسلام و افق تمدنی آینده با محوریت مقاصد شریعت با حضور عبدالکریم بی آزار شیرازی عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب ...
دیار آفتاب   ۸ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه استان مرکزی گفت: حجاب و عفاف جزو مقدس ترین معارف اسلامی برای صیانت از شخصیت زن، تحکیم خانواده و جلوگیری از بی بندو باری در جامعه محسوب می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۱۳:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
دومین کنفرانس بین المللی همزیستی مسالمت آمیز با عنوان همگرایی جهان اسلام و افق تمدنی آینده با محوریت مقاصد شریعت از سوی دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران و مؤسسه پژوهشی مطالعات تطبیقی آینده پژوهی دینی در دانشگاه تهران برگزار شد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۱۱:۵۹    
حوزه/ گروهی از مسلمانان پرو در جهت نشر معارف اسلامی به توزیع رایگان قرآن در معابر عمومی شهر لیما پرداختند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۰۲:۴۲    
نشست بررسی نگاه رجالی امام خمینی(ره) درباره محمد بن اسماعیل از سوی دانشگاه معارف اسلامی برگزار می شود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۰:۰۳    
طرح بزرگ اردویی مشهدالرضا با هدف بصیرت افزایی و آشنایی دانش آموزان با فرهنگ رضوی، معارف اسلامی و دست آورد های انقلاب اسلامی در استان البرز اجرایی می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۵:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران با بیان این که دومین کنفرانس بین المللی همزیستی مسالمت آمیز با عنوان همگرایی جهان اسلام و افق تمدنی آینده با محوریت مقاصد شریعت برگزار خواهد شد، گفت: همگرایی مسلمانان برای حل چالش ها و مشکلات به ویژه در جهان اهل سنت هدف اصلی این کنفرانس است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۳:۳۷    
دانشیار دانشگاه معارف اسلامی گفت: یکی از مسائلی که می تواند منجر به چالش برای افراد شود تصمیماتی است که روانشناسی ارائه می دهد و می تواند با معیارهای دینی تضاد داشته باشد. در چنین شرایطی فرد مذهبی دچار چالش می شود که آیا باید به این تجویز روانشناس توجه کند یا خیر؟
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران ضمن اشاره براینکه آموزش و پرورش نهادی مؤثر در امر تعلیم و تربیت و هدایت جامعه در مسیر معارف اسلامی است، بر اهتمام هرچه بیشتر به حوزه پرورشی و تربیت دینی و فرهنگی دانش آموزان تاکید کرد. ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۰۸:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
محمد گورمز، رئیس سابق سازمان دیانت ترکیه و عضو هیئت امنای اتحادیه جهانی علمای مسلمان در جریان سفر خود به قطر در دیدار با علی قره داغی، رئیس این اتحادیه از تأسیس دانشگاه بین المللی با مرجعیت اسلامی در استانبول ترکیه خبر داد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۸:۳۸    
نشست دانش اخلاق کاربردی اسلامی از امکان تا عمل از سوی دانشگاه معارف اسلامی برگزار می شود.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۱:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ اولین شماره فصلنامه مطالعات معارف حدیثی (بهار 1402) از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها دانشگاه معارف اسلامی منتشر شد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۶:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
مسجد دانشگاه تهران از نخستین مساجد با طراحی مدرن در شهر تهران است که پس از فراز و نشیب فراوان در نهایت به دست عبدالعزیز فرمانفرماییان طراحی و 22 مهر 1345 به شکل رسمی افتتاح شد، اما ساخته شدن این بنا برای خودش داستان پرپیچ و خمی دارد. ...
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۹:۳۶    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی تصریح کرد: خطر تحریف امام(ره) و راه و خط ایشان به عنوان معمار و معیار انقلاب اسلامی، همچنان جدی است.
عصر همدان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۵:۲۸    
یک استاد حوزه در حوزه علمیه صاحب الزمان(عج) شهرستان اسدآباد با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران هم که برگرفته از اسلام و انقلاب پیامبراکرم(ص) است، با نام امام(ره) شناخته می شود، گفت: امام(ره) هم در عمل به دستور قرآن و معارف اسلامی و روش و سیره اهل بیت(ع) در تأکید بر وحدت کلمه ادامه داد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۰:۳۰    
پژوهشگر حوزه تاریخ گفت: نویسنده کتاب آن مرد بی نهایت داعیه انتقال معارف اسلامی را ندارد بلکه این امر؛ به دلیل در هم تنیده بودن شخصیت امام با معارف اسلامی، خودبخود انجام شده است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۰:۲۵    
مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی با بیان اینکه امام راحل اسلام را زنده کرده و شعائر اسلامی را که پوسته و ظاهر دین است را به عمل تبدیل کردند ، گفت: در واقع باید گفت ایشان در معارف اسلامی تحولی شگرف ایجاد کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۲:۰۷    
امام مهمترین وظیفه صداوسیما را معرفی و گسترش فرهنگ و معارف اسلامی می دانستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۲۱:۴۴    
حجت الاسلام دکتر منصوریان دامغانی استاد سطوح عالی حوزه و دانشگاه : امام خمینی رضوان الله (ع) فوق العاده به قرآن اهمیت می دانند و می فرمودند کلام قرآن بالاتر از کلام فلاسفه و عرفای بزرگ دنیاست و همه آن ها باید پای مکتب قرآن بنشینند.
شبکه اجتهاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۰۹:۵۸    
عضو مجلس خبرگان رهبری، گفت: یکی از ابعادی که حضرت امام خمینی (ره) به لحاظ فقهی مطرح و آن را زنده کردند، فقهی است که می توان فقه عمومی نامگذاری کرد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۹:۴۳    
مدرسه علوم و معارف اسلامی سعادت دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید با حضور مسئولان گشایش یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۹:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
طرح امین از سال 1386 با هدف تبیین آموزه های دینی و معارف اسلامی با حضور مبلغان حوزه علمیه در مدارس در حال اجرا است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
دبیر بیانیه گام دوم انقلاب دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: مناظرات به سبک امام رضا(ع) و همچنین بازگویی دائمی معارف اسلامی و رفع شبهات باید در زمان حاضر نیز در محیط دانشگاهی و بین اندیشمندان دیده شود؛ این پرداختن های مداوم باعث شده این مفاهیم در جامعه حفظ شده و پررنگ بماند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
همایش استادان گروه معارف اسلامی دانشگاه های استان کردستان با حضور معاون آموزشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور شامگاه گذشته، هشتم خردادماه در تالار فردوسی دانشگاه کردستان برگزار شد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۵:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
تاریخچه شکل گیری وهابیت و تاثیرات اندیشه های آن در برنامه " وهابیت حقیقت یا بدعت" بازخوانی می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، "وهابیت حقیقت یا بدعت" تولید جدید گروه فرهنگ و معارف اسلامی برون مرزی، نگاهی دارد به نحوه شکل گیری فرقه وهابیت و نقش انگیس در بوجود آمدن آن ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
نشست کاوشی نو در مسئله پوشش و نگاه به نامحرم از سوی دانشگاه معارف اسلامی برگزار می شود.
اقتصاد آنلاین / جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۰:۰۷   + ۶۰ سایت دیگر  
رییس اندیشکده سلامت جمعیت و خانواده با اشاره به کاهش 35 درصدی فرزندآوری طی هفت سال گذشته، هشدار داد: در سه دهه آینده، ایران در شمار یکی از پیرترین کشورهای جهان قرار خواهد گرفت.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۸:۰۲    
میرعلی فاطمی نیا؛ آخرین فرزند آیت الله فاطمی نیا درباره روحیات پدر گفت: تمام هم و غم پدرم درباره اخلاق بود، چون معتقد بود اخلاق، باب فهم معارف اسلامی است. ایشان می گفت حسن خلق نداشته باشید هرچقدر ذکر بگویید فایده ندارد لذا هر غضبی که می کنید چیزی از شما هدر می رود ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۰:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه حوزه فرهنگ و هنر اتفاقات مهمی را تجربه خواهد کرد، گفت: اعتبارات ویژه ای برای نشر معارف اسلامی در نظر گرفته شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۸:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تداوم نهضت اسلامی و ادامه این مسیر محصول پیوند ناگسستنی امام راحل و امت است.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۷:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی میرملاس به نقل از خبرگزاری فارس از کوهدشت، محمدمهدی اسماعیلی عصر امروز در همایش فعالان قرآنی این شهرستان اظهار کرد: امروز به برکت محبت و مهر به اهل بیت علیهم السلام شاهد شکوفایی و رشد تعالیم و معارف اسلامی در اقصی نقاط کشور در پرتو انقلاب شکوهمند هستیم ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۶:۴۹    
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تعالیم و معارف اسلامی به برکت اهل بیت در اقصی نقاط کشور گسترش یافته است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه فردوسی گفت: در ادیان ابراهیمی، مفهوم خود را در دیگری دیدن اصلی اخلاقی و نوعی ستایش خداوند است و عشق به همه همنوعان، خدمت به آنان و راهی برای تعالی معنوی است.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۴:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
آثار و پیامدهای " گناهان زبانی" با استناد بر آیات قرآن و سخنان ائمه اطهارعلیهم السلام برای مخاطبان رادیوهای برون مرزی تولید شده است. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه " گناهان زبانی" کاری از گروه فرهنگ و معارف اسلامی معاونت برون مرزی ...
جامعه الزهرا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۳:۴۴    
جناب آقای دکتر گرامی به عنوان سرپرست دانشکده الهیات و معارف اسلامی هدی وابسته به جامعه الزهرا سلام الله علیها منصوب شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۱:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت نام در آزمون ورودی اختصاصی دکتری سال 1402 دانشگاه معارف اسلامی اعلام شد.
پانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۶:۲۴    
مشهد (پانا) - رئیس آموزش و پرورش ناحیه 6 مشهد ضمن تبریک روز دختر و دهه کرامت گفت دغدغه مندی شما دانش آموزان نسبت به مسائل و انتقاد به امور مختلف سیستم آموزشی مسئولیتتان را در عمل سنگین تر می کند. ...
جام جم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۸:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
امسال و همزمان با میلاد حضرت معصومه(ع) این شبکه رادیویی یک سال دیگر از عمر خود را پشت سر گذاشت تا جشن 25سالگی خود را بگیرد. با مدیر شبکه، مدیران گروه و تهیه کنندگان گفت وگو کردیم که در ذیل می خوانید. ...
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۲:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
آئین تجلیل از دختران محجبه و مسجدی به همت دبیرستان دخترانه علوم و معارف اسلامی شهید مطهری یاسوج و با همکاری ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۷:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
بابلسر-رئیس دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه مازندران گفت: جشنواره بین المللی حرکت باعث شناسایی حلقه مفقوده بین علم و صنعت و فعالیت های دانشجویان انجمن های برتر علمی دانشگاه ها می شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۲۱:۲۴    
دبیر ستاد شاهد و امور ایثارگران دانشگاه آزاد شهرکرد از راه اندازی نمایشگاه و کتابخانه دفاع مقدس در دانشکده معارف اسلامی این واحد دانشگاهی خبر داد و گفت: این نمایشگاه هم زمان با فرا رسیدن سوم خردادماه و سالروز آزادسازی خرمشهر برپا می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۲:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
کتب ترجمه و منتشرشده مقام معظم رهبری با عناوین مختلف با همکاری مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رونمایی شد.
دفتر نشر آثار رهبری   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
حضرت آیت الله خامنه ای در دیدار کارگزاران حج (1402/02/27) فرمودند: مسئله حج یک مسئله ی جهانی، یک مسئله ی بین المللی، یک مسئله ی تمدّنی در معارف اسلامی است. حج را با این چشم باید نگاه کرد. ایشان در ادامه ابعاد مسئله ی حج را تبیین کردند که در این اطلاع نگاشت مرور میشود.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۲۰:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
شفقنا- رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران از ترجمه و چاپ کتاب اسلام و محیط زیست اثر آیت الله جوادی آملی در ایتالیا خبر داد. آقای محمدتقی امینی در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: رایزنی فرهنگی در راستای فعالیت های انتشاراتی این نمایندگی ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
نشست و هم اندیشی نخبگان قرآنی، فرهنگی، معارف اسلامی و فرماندهان برگزیده واحدهای مقاومت بسیج مدارس ناحیه 6 مشهد مقدس به مناسبت روز دختر برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۹:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
دانشیار دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد به تشریح انسان گرایی پاپ فرانسیس در دنیای مسیحیت پرداخت.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۰۹:۲۴    
رهبر معظم انقلاب در دیدار با کارگزاران حج: حج یک مساله جهانی و بین المللی و یک مساله تمدنی در معارف اسلامی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۰۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
نمایشگاه و کتابخانه دفاع مقدس در دانشکده معارف اسلامی دانشگاه آزاد شهرکرد راه اندازی می شود.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۵:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
مدرسه امام صادق(ع) (مدرسه مرحوم آیت الله العظمی میلانی) برای سال تحصیلی 03-1402 از میان طلاب واجد شرائط در دو گرایش خطابه و رسانه و فضای مجازی طلبه می پذیرد که از اهداف آن می توان به گسترش و تبلیغ معارف الهی در میان جوامع اسلامی ، تبیین دفاع از عقاید شیعه امامیه و پاسخ گویی به پرسش ها و شبهات ...