پنجشنبه ۰۱ آبانساعت ۰۸:۰۱Oct 2020 22

جدیدترین‌های «معارف اسلامی»

سیمرغ   ۴۹ دقیقه پیش   + ۲۷ سایت دیگر  
جدول برنامه درسی دانش آموزان دوره های ابتدایی و متوسطه که از شبکه های آموزش، چهار و قرآن و معارف اسلامی پخش می شود، اعلام شد
شمال نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۷:۳۷    
جدول برنامه درسی دانش آموزان دوره های ابتدایی و متوسطه که از شبکه های آموزش، چهار و قرآن و معارف اسلامی پخش می شود، اعلام شد.
برترین ها / صراط نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۷:۱۳   + ۲۱ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: جدول برنامه درسی دانش آموزان دوره های ابتدایی و متوسطه که از شبکه های آموزش، چهار و قرآن و معارف اسلامی پخش می شود، اعلام شد. شبکه آموزش: آموزش درس تربیت بدنی ساعت 7:45تا 8 فنی و حرفه ای و کاردانش: ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۰۵   + ۴۹ سایت دیگر  
جدول برنامه درسی دانش آموزان دوره های ابتدایی و متوسطه که از شبکه های آموزش، چهار و قرآن و معارف اسلامی پخش می شود، اعلام شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری حمایت از ترجمه آثار فارسی به سایر زبان ها، بین مؤسسه انتشارات دانشگاه تهران و مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی منعقد شد.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
نصف جهان: رئیس دانشگاه معارف قرآن و عترت (ع) از اعلام نتایج نهایی پذیرفته شدگان رشته های بدون آزمون سراسری مقطع کارشناسی در سایت سازمان سنجش خبر داد. ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۱۸    
حوزه/ سرپرست اداره آموزش های کوتاه مدت معارف اسلامی جامعه الزهرا علیهاالسلام با بیان اینکه مهلت ثبت نام در دوره های مجازی معارف اسلامی جامعه الزهرا(س) تا پایان مهر تمدید شد ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۴۵    
مرکز تراث کربلا وابسته به بخش امور معارف اسلامی و انسانی آستان قدس عباسی تمهیدات لازم جهت برگزاری اولین دور از کنفرانس مجازی علمی بین المللی موسوم به (میراث کربلا و جایگاه آن در کتابخانه اسلامی) را ادامه می دهد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: کادرسازی و تربیت جوانان انقلابی پای کار بر مبنای مفاهیم و آموزه های دینی از اهداف مهم تأسیس مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۷:۵۵   + ۴۷ سایت دیگر  
جدول زمانی پخش برنامه های درسی دانش آموزان متوسطه 27 مهر از طریق شبکه آموزش ،چهار و قرآن و معارف اسلامی اعلام شد.
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۲:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع پرس؛ از یزد ، آیت الله سید محمدکاظم مدرسی یزدی در ویژه برنامه شهادت امام رضا (ع) که به مناسبت فرا رسیدن شهادت امام هشتم در دارالعباده یزد برگزار شد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۸:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
مناظرات امام رضا (ع) که به دستور مأمون انجام می شد، فرصتی بود تا هم علم آن حضرت برای مردم تجلی کند و هم معارف اسلامی در دنیا نشر یابد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه شهرکرد با اشاره به گرانی ها و سوء تدبیرها، گفت: مردم مواظب باشند امید خود را از دست ندهند و مطالبه از دولت فعلی را در دستور کار قرار دهند.
وارث   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۲:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
هیئت رزمندگان اسلام دو ویژه برنامه به مناسبت روزهای پایانی ماه صفر درنظر گرفته است که اولین برنامه صبح روز جمعه 25 مهر با سخنرانی حجت الاسلام مسعود عالی و نوای حجت الاسلام اسلامی فر جمعه از ساعت 6 صبح آغاز می شود. ...
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۱:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
استاد گروه اقتصاد نظری و رئیس سابق دانشکده معارف اسلامی و اقتصاد دانشگاه امام صادق(ع) و همچنین عضو شورای عالی مرکز الگو در گفت وگو با ما الزامات تدوین الگوی ایرانی - اسلامی پیشرفت را بررسی کرده است .
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۲۰:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
مرکز تراث کربلا وابسته به بخش امور معارف اسلامی و انسانی آستان قدس عباسی رویکرد شیخ یوسف آل عصفور البحرانی در تعامل با مفهوم حدیث، ساز و کارهای آگاهی از آن و نیز اصول صادره آن را در اثر فقهی مهم وی تحت عنوان (الحدائق الناضره) مورد بررسی قرار داد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی خطاب به طلاب وظیفه آموزش و پرورش استان، گفت: مانند حوض نباشید بلکه چشمه باشید، حوض وقتی مصرف می شود خالی می شود اما چشمه این گونه نیست و دائماً در حال جوشش است و طلبه باید چشمه باشد نه حوض.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۲۱    
عضو شورای مدیریت انجمن علمی دانشکده معارف اسلامی و اقتصاد دانشگاه امام صادق(ع) گفت: به مناسبت ششمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت آیت الله مهدوی کنی (ره) وبینار بررسی اندیشه های اقتصادی این سیاستمدار برگزار می شود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۶:۲۰    
مرکز میراث اسلامی کربلا وابسته به بخش معارف اسلامی و انسانی آستان مقدس عباسی به چاپ و نشر سلسله کتاب های میراث قرآنی از جمله کتاب قرائت های قرآنی در کتاب های خطی سید هبة الدین حسینی شهرستانی اقدام کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
سرفصل های دکتری رشته های مدرسی دانشگاه معارف اسلامی در شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی تصویب شد.
جامعه الزهرا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۱:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
الیاسی با بیان اینکه مهلت ثبت نام در دوره های مجازی معارف اسلامی جامعه الزهرا(س) تا پایان مهر تمدید شد، گفت: 20 دوره کوتاه مدت معارف اسلامی برای پاییز امسال در نظر گرفته شده که عموم بانوان می توانند در این دوره های مجازی ثبت نام کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۲۱:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
گروه استان ها_ مدیر حوزه های علمیه گفت: تقویت مدارس علوم و معارف اسلامی برای تربیت بهتر نوجوانان و جوانان باید مورد تاکید باشد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۸:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
حوزه/ مدیریت حوزه های علمیه آماده هر نوع همکاری در بحث توسعه مدارس امین، قوت بخشیدن به مدارس علوم و معارف اسلامی و حضور مبلغان قوی و توانمند در آموزش و پرورش است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۳:۲۷    
مدیر گروه معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال و مهندس پایه یک سازمان نظام مهندسی ساختمان به ارائه توضیحاتی درباره پیوند حوزه و دانشگاه و نحوه کاربردی شدن دروس معارف اسلامی در دانشگاه ها پرداخت.
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۲:۵۹    
به مناسبت گرامیداشت اربعین سالار شهیدان امام حسین(ع)، مراسم عزاداری، راهپیمایی و گردهمایی در امام بارای (حسینیه) انجمن پاک پنج تن در خیابان آلتاپول کولنا بنگلادش برگزار شد. ...
ابنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
جریان ترجمه و نشر بین الملل در دوره مسئولیت آیت الله تسخیری در سازمان تبلیغات اسلامی (معاونت بین الملل سابق) آغاز مبارک و پر ثمره ای بود که در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مجمع جهانی اهل بیت(ع) و مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی پی گرفته شد.
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۷:۴۳    
کتاب مشروطه اسلامی: زندگی و اندیشه سیاسی آخوند خراسانی پژوهشی است در قلمرو تاریخ و اندیشه سیاسی معاصر که با تلاش دکتر علیرضا جوادزاده نگارش یافته و در 440 صفحه وزیری به همت معاونت پژوهشی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) و معاونت پژوهشی دانشگاه معارف اسلامی منتشر شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۰:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
حاجیان زاده گفت: پیش بینی شده است در هر استان یک تا دو مدرسه علوم و معارف اسلامی از سوی حوزه علمیه راه اندازی شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۹:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیریت امور دروس معارف اسلامی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها، از برگزاری ششمین کمیسیون تخصصی محتوا و متن دروس معارف اسلامی خبرداد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/قائم مقام مدیر حوزه های علمیه با اشاره به سیاست حوزه علمیه با آموزش و پرورش، اظهار داشت: از جمله این سیاست ها ایجاد و توسعه مدارس علوم معارف اسلامی و خدمت رسانی در عرصه تعلیم و تربیت است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۱:۰۱    
حوزه/ عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی گفت: با توجه به پیچیده بودن درگیری آذربایجان و ارمنستان، به نظر می رسد که نقش ایران در بحران قره باغ باید پیگیری صلح میان دو کشور بر اساس روش دیپلماسی باشد.
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۸:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش گروه اخبار داخلی بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع پرس؛، علیرضا زاکانی رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در نشست هم اندیشی مدیران مسئول مطبوعات و مدیران عامل خبرگزاری ها، اظهار داشت: رویکردهای تحولی مرکز پژوهش های مجلس عبارت از اشراب معارف اسلامی در قانون گذاری ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۸:۵۳    
تهران (پانا) - با شیوع ویروس کرونا، شبکه های تلویزیونی به کمک آموزش و پرورش آمدند تا آموزش دانش آموزان تعطیل نشود، برنامه مدرسه تلویزیونی ایران هر روز از شبکه های آموزش، چهار و قرآن و معارف اسلامی برای دانش آموزان اعلام می شود. ...
سایت قنوت   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۱:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
اسماعیل کاظمی ظهر دیروز در نشست بررسی برگزاری ششمین دوره اجلاس استانی نماز در بوشهر محورهای این اجلاس را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: مبانی و اصول تعالی پیوند خانه، مدرسه و مسجد از جمله محورهای اجلاس استانی نماز تعیین شده است. ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۸:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
برخی نخبگان و حتی پیشکسوتان عرصه تعلیم و تربیت از حضور طلاب و روحانیون برای تدریس در رشته های دبیری عربی، مربی امور تربیتی، دبیری معارف اسلامی و آموزگاری ابتدایی اظهار تأسف کردند و این در حالی است که آموزش های تخصصی به طلاب، طی سال های اخیر در حوزه علمیه رواج داشته است.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۷:۰۸    
محقق حوزه تاریخ و عضو هیئت علمی دانشگاه معارف اسلامی قم گفت: روح قیام امام حسین(ع) و تداوم آن، در رفتار حضرت زینب(س) و دیگر اهل بیت ایشان تجلی پیدا کرده است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۷:۰۰    
هیئت علمی دانشگاه معارف اسلامی قم گفت: اهل بیت امام حسین علیه السلام اسیر شدند اما ذلیل نشدند.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۸:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ ما از دیگران انتظاری نداریم ما می گوییم طرف به آمریکا و اروپا رفته و دکتری گرفته و برگشته است و معارف اسلامی را نمی داند و یقین کرده اقتصاد یک علم است و مقاومت می کند و اجازه نمی دهد بحث های اسلامی وارد عرصه وزارت علوم و یا حتی آموزش وپرورش شود ...
با همکاری مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی، شرکت انتشارات مدرن جینجانی کامپالا و رایزنی فرهنگی ایران در اوگاندا، کتاب ایران، مهد همزیستی مسالمت آمیز ادیان در قالب طرح تاپ چاپ و منتشر شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۰:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
مدرسه عالی مطالعات اسلام و غرب از مدارس پیوسته جامعه المصطفی العالمیه با توجه به شیوع ویروس کرونا آموزش معارف اسلامی به طلاب غربی را به زبان انگلیسی با استفاده از بستر فضای مجازی دنبال می کند.
ابنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۲۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
او که از دو سرچشمه پر فیض نجف و قم سیراب شده بود و تئوری های استادش، شهید سید محمدباقر صدر را در تجربیات انقلاب اسلامی مرادش، امام خمینی(ره) به زیبایی در هم آمیخته بود ...
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۵:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، انتشارات کتاب جمکران شرحی بدیع از نهج البلاغه را در حال تدوین دارد. حجت الاسلام علی رهبر عضو هیات علمی گروه معارف اسلامی دانشگاه صنعتی اصفهان به پشتوانه تدریس چهل ساله نهج البلاغه برای دانشجویان، شرحی ادیبانه با مخاطب جوان به نگارش در آورده ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۳:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - نَهجُ البَلاغه ، برگزیده ای از گفته ها و نوشته های ادبی امیرالمومنین (ع) ، که سید رضی عالم بزرگ شیعه، در اواخر قرن چهارم قمری آن ها را جمع آوری کرده است. این کتاب توسط گروهی از علما به دلیل محتوی غنی و همچنین بلاغتش، به اخ القرآن برادر قرآن نامگذاری شده است. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۰:۱۱    
موسسه القرآن الکریم وابسته به بخش امور معارف اسلامی و انسانی آستان قدس عباسی در راستای فعالیت های خود برای اربعین، طرح آموزش روخوانی صحیح قرآن به زائران را برای هشتمین سال متوالی با رعایت تدابیر پیشگیرانه در برابر کرونا آغاز کرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
یادواره شهداء در مدرسه دخترانه علوم و معارف اسلامی صدرا قروه با حضور جمعی از مسوولان و خانواده شهدای این شهرستان برگزار شد.
امور خانواده معاونت تهذیب حوزه علمیه قم دوره های معارف خانواده (طرح کوثر) برای سال تحصیلی جدید (1400-1399) به دو شیوه حضوری و نیمه حضوری از همسران طلاب ثبت نام بعمل می آورد ...
نشست مجازی نگاهی به ترجمه آثار ادبیات دفاع مقدس به زبان ترکی استانبولی از سوی وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استانبول و با همکاری مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی برگزار شد. ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۲۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم با اشاره به مهم ترین برنامه های خود در این واحد دانشگاهی گفت: این دانشگاه باید به مرکز نشر معارف اسلامی در سراسر کشور تبدیل شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۹:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: در حال حاضر 500 دانش آموز دختر و پسر در مدارس علوم و معارف اسلامی تحصیل می کنند.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۸:۲۴   + ۳۱ سایت دیگر  
سپاه نیوز: سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف مسئول روابط عمومی و سخنگوی سپاه در یادواره شهدای شهرستان خواف از دفاع مقدس به عنوان فرصتی برای قدرتمند شدن ایران اسلامی یاد کرد و گفت ...