شنبه ۱۶ اسفندساعت ۱۰:۵۹Mar 2021 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حوزه و دانشگاه»

پارسینه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۷:۰۰   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب، خط حزب الله به مناسبت روز درختکاری ، گزیده ای از بیانات حضرت آیت الله خامنه ای درباره اهمیت محیط زیست و وظایف مسئولان و مردم برای صیانت از آن را مرور کرده است. ...
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۰۹:۴۷    
حوزه/ عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه تصریح کرد: امروزه یکی از اولویت های مسئولان فرهنگی کشور باید تلاش در جهت ترویج اخلاق دین مدارانه باشد.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۲۳:۵۰    
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین کرمی در جلسه طلاب و فضلای سنقر به برخی از وظایف طلبگی اشاره کرد.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۶:۴۷    
حوزه/ استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به تعریف انسان از دیدگاه قرآن، گفت: متاسفانه بشریت در برنامه ریزی برای انسان دچار یک نوع انحراف و کج فهمی شده است یعنی یا بعد مادی و حیوانی او را در نظر گرفتند و به ارائه قانونی پرداختند که پاسخگوی غرائز مادی انسان باشد و معنا را فراموش کردند و یا بعد معنا و ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۶:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه شهید قاسم سلیمانی هم در زمان حیات و هم در زمان شهادت دشمنش را شکست داد، گفت: رزق شهدا مستقیم از سمت خدا است و ما در مراسم های شهدا شرکت می کنیم که خودمان زنده باشیم.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
برنامه گفت و گوی سیاسی رادیو گفت وگو در خصوص نگاهی به ترفندها و اهداف معاندین در ایجاد شکاف قومی و مذهبی و با حضور حجت الاسلام علی معتمدی استاد حوزه و دانشگاه به روی آنتن رفت. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۲۳:۲۶   + ۲۰ سایت دیگر  
آیت الله فلاحتی وظیفه مهم آموزش و پرورش را پیش بینی سازوکارهای لازم برای تربیت برشمرد و گفت: برای تربیت کودکان در مهدکودک ها اتاق فکری از اساتید حوزه و دانشگاه تشکیل دهید.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۶:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
نشست مجازی تخصصی نقش ایمان و دعا در سلامت جسم و روان با حضور حجت الاسلام مسعود آذربایجانی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و محمدمهدی احمدی فراز، عضو هیئت علمی دانشگاه اشرفی اصفهانی، پنجشنبه، 14 اسفندماه، برگزار می شود.
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۳:۵۰    
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی قم گفت: برای رسیدن به اهداف هیئت های اندیشه ورز لازم است مراکز تحقیقاتی و پژوهشی متشکل از اندیشمندان حوزه و دانشگاه تشکیل شود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۲:۱۷    
یکصد و چهارمین شماره از فصلنامه روش شناسی علوم انسانی به صاحب امتیازی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به زیور طبع آراسته شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۱:۰۲    
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه جریان تکفیر اعتقادی بر خلاف سلفیه و تکفیر اجتماعی و فرهنگی، موحد نیستند، تأکید کرد: از اشتباهات بزرگ ما این است که سلفی ها را که عمده اهل تسنن هستند با جریان تکفیر اعتقادی یکی بدانیم، این خطای راهبردی باعث جذب حداکثری تکفیر و دامن زدن به اختلافات مسلمین می شود.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی با تأکید بر ارتقای خدمات فرهنگی و اجتماعی برای ساکنان مناطق محروم و سکونت گاه های غیررسمی، موفقیت در این زمینه را نیازمند همراهی و همدلی مردم و همکاری همه دستگاه ها دانست و گفت ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۲۳:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد -ایرنا- مسوول دبیرخانه بیانیه گام دوم انقلاب با اشاره به اینکه مدرسه، حوزه و دانشگاه سه نهاد تاثیرگذار در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب است، گفت:نظام آموزش و پرورش تاثیرگذارترین جایگاه را در تحقق این بیانیه دارد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۸:۲۰    
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه دعا مانع تکاپوی مادی نیست، گفت: امام علی(ع) در پاسخ به پرسش از دلیل عدم استجابت دعا، فرمودند به خاطر اینکه شما کسی را می خوانید که نمی شناسید.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۹:۱۵    
استاد فلسفه حوزه و دانشگاه ضمن بیان آراء برخی متفکران غربی که قائل به مادی بودن نفس هستند، گفت: اولین پیامد مادی دانستن نفس این است که چیزی به نام معاد باقی نمی ماند و یکی از اصول دین ما از بین می رود، زیرا اگر نفس را همان مغز بدانیم که با مرگ از بین می رود ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۱:۱۲    
کرسی ترویجی روش شناسی واژگان کلیدی قرآن و کاربرد آن در نظریه پردازی اسلامی با مشارکت گروه فلسفه علوم انسانی و گروه قرآن پژوهی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه برپا می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۲۰:۱۴    
ایسنا/همدان یک مدرس حوزه و دانشگاه گفت: کار رسانه انعکاس واقعیات جامعه و تحلیل آن است و دومین وظیفه یعنی تحلیل، فرع بر وظیفه است و این وظایف کاریست که انبیاء نیز به خوبی انجام داده اند.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۹:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
محسنی، استاد حوزه و دانشگاه گفت: حضرت زینب (س) علاوه بر موقعیت شناسی، شجاعت حسینی، صبر حسنی، عفت فاطمی و خطبه خوانی علوی را نیز با خود داشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۲۱:۳۸   + ۱۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- استاد حوزه و دانشگاه گفت: رسالت ویژه حضرت زینب کبری(س) دفاع از حریم ولایت و امامت بود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۹:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه گفت: افراد بسیاری در این جهان در انتظار ظهور منجی عالم بشریت هستند اما ملت افغانستان با تقدیم شهدای لشکر فاطمیون نشان دادند که برای تعجیل در فرج امام زمان (عج) تنها نظاره گر نیستند و با جهاد و ایثارگری مقدمات ظهور را فراهم می کنند.
مهرصبا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۲۱:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا مرجع اخبار شهرستان میانه ، حجت الاسلام والمسلمین مظفری میانجی مدرس حوزه و دانشگاه در یادداشتی به مناسبت فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت علی بن ابیطالب(ع) و روز پدر نوشت: ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۳:۵۷    
استاد حوزه و دانشگاه ضمن برشمردن عوامل طولانی شدن بقای یک حکومت و عوامل انقراض بیان کرد: نهضت ترجمه، تفسیر و نقد از عوامل طولانی شدن پایداری یک پدیده است و از طرف دیگر تبدیل دغدغه به مشکل، مشکل به مسئله، مسئله به بحران و بحران به فاجعه منجر به سقوط پدیده می شود.
کنفرانس آلرت   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۲۱:۰۲    
بیست و پنجمین همایش بزرگداشت حکیم ملاصدرا با موضوع فلسفه و تعامل جهان و انسان توسط بنیاد حکمت اسلامی صدرا خرداد ماه 1400 برگزار خواهد شد. این همایش توسط پایگاه اینترنتی کنفرانس الرت اطلاع رسانی می شود. ...
ابنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۳:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا / سرویس چند رسانه ای: در ویدیوی زیر حجت الاسلام و المسلمین دکتر ناصر رفیعی از اساتید حوزه و دانشگاه به تبیین سیره اجتماعی امیرالمؤمنین علی(ع) پرداخته است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۲:۰۲    
نشست نقد و بررسی جلد سوم کتاب روش های تربیتی قرآن کریم 12 اسفندماه از سوی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه برگزار می شود.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی به مناسبت خجسته میلاد مولود کعبه و بزرگداشت روز پدر، ویژه برنامه های شاد و مفرحی تدارک دیده است. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، شبکه سهند عصرگاه روز چهارشنبه ویژه برنامه گفت و گو محور صراط را به تهیه کنندگی کوروش رزمی ، با حضور کارشناسان حوزه و دانشگاه پخش می کند ...
خبرگزاری رضوی   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۲:۰۹    
تهران - استاد حوزه و دانشگاه گفت: خواجه نصیر الدین طوسی نقش آفرینی و خدماتی شایسته به ایران و به امت اسلامی و به جامعه پیروان مکتب اهل بیت علیهم السلام داشته است.
ایثار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۸:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه خون شهدا هیچگاه هدر نخواهد رفت، گفت: خون شهدای اسلام تاریخ ساز و تمدن ساز است و همین خون استکبار را به خواری و ذلت خواهد کشاند.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۲:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
دریافت فایل برنامه صبح و گفتگو رادیو گفت وگو در خصوص میلاد امام جواد (ع) با حجت الاسلام مهدی بنکدار مدرس حوزه و دانشگاه به صورت تلفنی گفتگو کرد. حجت الاسلام بنکدار با اشاره به اینکه امام جواد (ع) در دهم رجب سال 195 هجری متولد شدند ...
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۹:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
آنچه از انقلاب اسلامی می توان بدان دست یافت اینکه محوریت حکومت اسلامی به رهبری امام خمینی(ره)، اشاعه ی معنویت در جامعه و راهبری فضای عمومی جامعه به سمت معنویت و اخلاق بوده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۴:۲۶    
مدیر حوزه های علمیه به ضرورت بازخوانی اندیشه های امام در فضای جامعه، حوزه و دانشگاه اشاره کرد و گفت: این بازخوانی باید با تفسیر مقام معظم رهبری از اندیشه های امام همراه باشد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله اعرافی گفت: امروز بلندای فکر انقلابی امام خمینی (ره) و نگاه بلند تمدنی ایشان را نادیده می گیریم؛ در حالی که ما امروز باید بلندای فکر انقلابی امام راحل در فضای جامعه، حوزه و دانشگاه را گسترش دهیم.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۲:۲۶    
رئیس سابق پژوهشگاه حوزه و دانشگاه بیان کرد: معتقدم مرکز پژوهش های مجلس به میزان بیشتری به صورت عینی با مشکلات اقتصادی، اجتماعی و پژوهشی جامعه برخورد می کند و پژوهش های آنجا بهتر از پژوهش های دانشگاهی است؛ چراکه واقعیت های عینی و در صحنه اجتماعی را می بینند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۲:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه خون شهدا هیچگاه هدر نخواهد رفت، گفت: خون شهدای اسلام تاریخ ساز و تمدن ساز است و همین خون استکبار را به خواری و ذلت خواهد کشاند.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ همایش پرچم داران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و جبهه مقاومت در سالن اجتماعات مدرسه عالی دارالشفاء در قم با حضور شخصیت های حوزه و دانشگاه به صورت حضوری و مجازی آغاز شد.
جماران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۹:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
پایگاه خبری جماران: حضرت امام خمینی(س) در روز سوم اسفندماه سال 1367 با صدور پیامی خطاب به روحانیون، مراجع، مدرسین، طلاب و ائمه جمعه و جماعات که منشور روحانیت نام گرفت، استراتژی نظام جمهوری اسلامی ایران و رسالت حوزه های علمیه را تعیین کردند. ...
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۱:۱۰    
حوزه/ مدرس حوزه و دانشگاه گفت: شرایط امروز جامعه ما می طلبد که مراکز پژوهشی ویژه بانوان طلبه تأسیس شده و به شکل جدی تری از پژوهشگران این عرصه حمایت به عمل آید.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۶:۴۸   + ۱۰ سایت دیگر  
فارس: علیرضا پناهیان استاد حوزه و دانشگاه در نشست سیاسی " تحول در حکمرانی" در نوزدهمین دوره آموزشی تشکیلاتی جهاد اکبر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان اسلامی مستقل گفت ...
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۵:۳۸    
حوزه / مسئول نهاد رهبری در دانشگاه های استان قزوین گفت: امروز همه اقشار و فرهیختگان حوزه و دانشگاه باید اندیشه های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری را در جامعه تبیین کنند.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۵:۱۰    
استاد حوزه و دانشگاه ابراز کرد: یکی از منابع بالادستی برای آشنایی با مسیر و هدف انقلاب اسلامی، شناخت منظومه فکری مقام معظم رهبری است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۸:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- آیت الله عزیزالله خوشوقت از عالمان برجسته و استادان بزرگ اخلاق به شمار می رفت که بصیرت او نسبت به جریانات سیاسی و ترفندهای دشمنان موجب شد تا وی همواره طرف مشورت و مشاوره بسیاری از شخصیت های سیاسی و نخبگان حوزه و دانشگاه باشد.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۷:۴۲    
حوزه / مدیر دفتر دفتر ارتباطات و بین الملل حوزه علمیه استان قزوین از راه اندازی دفتر همکاری حوزه ودانشگاه های استان خبر داد.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۴:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
حوزه/ نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: برای ترسیم آینده نظام، باید به وضعیت فعلی آموزش وپرورش، دانشگاه و حوزه نگاه کنیم؛ زیرا مسئولان آینده کشور کسانی هستند که در این مراکز آموزش دیده اند؛ ازاین رو نقش متولیان امر تربیت بسیار مهم است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۲:۴۷    
همایش بین الملی دیپلماسی حج و زیارت با حضور پژوهشگرانی از حوزه و دانشگاه در قم برگزارشد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۲:۱۵    
استاد حوزه و دانشگاه با برشمردن چالش ها و ظرفیت های درونی و بیرونی قرآن در بحث مرجعیت علمی این کتاب الهی تأکید کرد: اثبات مرجعیت علمی قرآن دارای چالش هایی مانند تاریخمندی، رابطه علم و دین و دارای ظرفیت هایی مانند هدایتگری و تأکید قرآن بر تعقل و تدبر است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۳:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
سردار جوانی گفت: بسیج طلاب و دانشجویان، اساتید حوزه و دانشگاه همه باید به مقابله با جریان تحریف بپردازند، زیرا دشمن به دنبال جنگ شناختی و معرفتی است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۶:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
کتاب واقعیت آموزش در سند توسعه پایدار 2030؛ فلسفه، تضادها و چالش ها از سوی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه روانه بازار نشر شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۴:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
کتاب مدیریت بحران براساس الگوی مدیریتی حضرت موسی(ع) نوشته علی نجات بخش اصفهانی از سوی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه منتشر شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۳:۲۱    
حوزه/ آیت الله رجبی تا به امروز، علاوه بر تدریس متون درسی فقه و اصول در حوزه با تدریس تفسیر و علوم قرآن، جامعه شناسی اسلامی و نظام تفکر دینی در مراکز آموزش عالی حوزه و دانشگاه برای طلاب، دانشجویان، دبیران و اساتید دانشگاه، شاگردان فراوانی را تربیت کرده است ...