جمعه ۰۲ آبانساعت ۰۰:۱۸Oct 2020 23

جدیدترین‌های «حوزه و دانشگاه»

خبرگزاری مهر   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان - استاد حوزه و دانشگاه با بررسی پیامدهای شهادت آیت الله سید مصطفی خمینی و تاثیر آن در پیروزی انقلابگفت: شهادت ایشان موجب بیداری عمومی جامعه نسبت به عملکرد شاه و شتاب پیروزی انقلاب شد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۳:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
نشست ادبی شمس در هفتاد و پنجمین برنامه خود، با حضور استادان حوزه و دانشگاه و نویسندگان عرصه دفاع مقدس، نقش زینبی زنان امروز در آیینه دفاع مقدس را بررسی کرد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، ضمن اعلام خبر تأسیس پژوهشکده مطالعات همکاری های حوزه و دانشگاه، به نقش معرفت دینی در علوم انسانی اشاره کرد و گفت: مبنای ما در معرفت دینی متکی بر آیه 69 سوره عنکبوت وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنَا وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنِینَ است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۲:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
قم -ایرنا - کنفرانس بین المللی نقش معرفت دینی در علوم انسانی؛ از گفتگو تا تأسیس علم دینی با سخنرانی و ارایه مقاله 29 اندیشمند برجسته داخلی و خارجی به صورت وبیناری در قالب پنج پنل تخصصی روز پنجشنبه در پژوهشگاه حوزه و دانشگاه قم آغاز به کار کرد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با بیان اینکه علوم انسانی باید در جامعه کاربرد داشته باشد گفت: پژوهشگاه به دنبال خلق علوم انسانی اسلامی با توانایی حل مسائل اساسی جامعه است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
ششمین هم اندیشی علمی فقه نظام ساز با موضوع نقد و بررسی کتاب فقه سیاست و حکومت با حضور اساتید حوزه و دانشگاه به صورت مجازی برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
کتاب فلسفه علم روان شناسی تألیف حجت الاسلام مسعود آذربایجانی با مشارکت سازمان سمت و به همت گروه روان شناسی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه منتشر شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۹:۰۶    
استاد پژوهشگاه حوزه و دانشگاه گفت: معنویت اسلامی، مستلزم نوعی باطن گرایی و گذر از سطحی نگری و قشری گری است و از ظواهر الفاظ به سمت معنا، از مناسک به اسرار و از دنیا به آخرت و از ملک به ملکوت در حرکت است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۷:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ دبیر علمی همایش کرونا و زندگی مومنانه به تشریح فعالیت های این همایش از جمله برگزاری 73 پیش نشست علمی پرداخت.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ معاون پژوهشی دانشگاه تهران برگزاری همایش کرونا و زندگی مومنانه را تجلی موفق وحدت حوزه و دانشگاه دانست.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۰:۴۸    
ایسنا/لرستان یک استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به این که فعالیت تشکیلات دانشگاهی با این که دشوار است باید برپایه هدف گذاری و برنامه ریزی دقیق باشد، گفت: تشکیلات دانشگاهی علاوه بر تعیین اهداف مشخص و برنامه ریزی عملیاتی باید همراه با اخلاص، وحدت رویه و تفاهم بین اعضا و آرمان گرایی باشد.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۸:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
با ارائه سخنرانی و مقاله اندیشمندان گروه های مدیریت و روان شناسی برنامه روز اول کنفرانس بین المللی نقش معرفت دینی در علوم انسانی از تأسیس تا گفتگو از فردا 29 مهرماه آغاز به کار می کند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۳۳    
یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: 41 سال از انقلاب می گذرد و مردم و مسؤولان به فرامین رهبری دل و تن نهاده بودیم، امروز مشکلی به نام تحریم نداشتیم و چیزی ما را تهدید نمی کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۱۰   + ۶۲ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه وضعیت امروز مزد ترس است، گفت: امروز همه جا و همه تیپ مردم، یک صدا شده اند که اعتماد به دشمن دین و دنیای مردم، عین نفسانیت و خلاف عقلانیت بود.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اندیشه تازه ترین ها، در هفته های اخیر علوم اسلامی و به ویژه علم اقتصاد اسلامی در جامعه به ویژه بین اساتید حوزه و دانشگاه مورد بحث قرار گرفته است. ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل خواستار توجه بیشتر به وحدت معرفتی حوزه و دانشگاه شد.
عطنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۱۶    
“بازگشت همه به خداست” هجرت به دیار باقی، عاقبت حتمی و دنیوی همه ماست و دراصل، باید عبرتی برای ما باشد که دنیای فانی ارزش این همه دروغ و تزویر را ندارد و آنچه ماندگار است نام نیک در سایه نیکوکاری و آزاده گی است ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۳:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
حوزه/ رئیس شورای سیاست گذاری نخستین همایش ملی هوش مصنوعی و علوم اسلامی گفت: نخبگان حوزوی و دانشگاهی با پرداختن به علم و پژوهش همچون یک حرکت جهادی، دشمن بدخواه و کینه توز را که از جهاد علمی ایشان بیمناک است را ناکام سازند.
مهرصبا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا مرجع اخبار شهرستان میانه ، حجت الاسلام والمسلمین مظفری میانجی استاد حوزه و دانشگاه طی یادداشتی به مناسبت شهادت امام رضا (ع) نوشت: ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۸:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
رشت- استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به تأثیر مثبت زیارت بر حالات روحی انسان، گفت: انسان می تواند با قرائت صلوات خاصه امام رضا (ع) با ایشان ارتباط معنوی و قلبی برقرار کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۸:۲۳    
ایسنا/لرستان یک استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به این که امام زمان(عج) هنگام قیام تمدن نوین اسلامی را برپایه وحدت و همبستگی پایه گذاری می کنند، گفت: وحدت و همبستگی در پنج سطح از جمله انسانیت، ادیان الهی، امت اسلامی، ایمان و ولایت قابل تبیین است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۵:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
به گفته یک مدرس حوزه و دانشگاه حضور حدود سه ساله امام رضا (ع) در ایران تأثیرات شگرفی داشته به نحوی که ایران را بعد از مدتی بدل به هسته مرکزی شیعه در دنیا معرفی کرد.
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۲۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه تأکید کرد که حوزه انقلابی باید برای اداره نظام خودش را مجهز کند، نه این که صرفا کمک کند، بلکه خودش باید متکفل اداره آن باشد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۵:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام حسینی گفت: طبق فرموده؛ امام جمعه تبریز اگر موقوفات ربع رشیدی احیا شود قابلیت تامین تمام هزینه دانشگاه های استان و حوزه های عملیه استان را دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی استاد حوزه و دانشگاه گفت: رحلت پیامبر(ص) مصیبت بزرگی برای جهان اسلام بود و همه مسلمانان بعد از این مصیبت عزادار شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه با تشریح 10 نقد به سند 2030 گفت: سند 2030، سند پایدار نیست. بلکه سند پایِ دار است. یعنی کاری می کند که کاملا تسلیم شده و ربات یک سند شوید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۲:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/قم استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه اسلام بر پرسیدن و تعقل در مسائل تأکید بسیاری دارد، بیان کرد: اینکه برخی گفته اند تعقل با دینداری سازگار نیست، خطا و مسامحه شمرده می شود، زیرا باب پرسش در اسلام باز است و آموزه های دینی سر و راز مگو نیست.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۲۳:۲۱    
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه به خانوادهای شهدا باید احترام گذاشت، گفت: شهدا هیچ وقت فراموش شدنی نیستند.
دین آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۲۳:۱۰    
محمدعلی خرمی: تشکیل شورای فتوا مدت هاست که بین علمای حوزه و دانشگاه مطرح شده اما هنوز فقهای شیعه موفق به اجرایی کردن آن نشده اند. درباره ضرورت تشکیل این شورا و موانع پیش روی آن با محمدتقی فاضل میبدی از اساتید دانشگاه مفید قم به گفت وگو نشستیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۶:۴۱    
امام جمعه ابهر ضمن برشمردن دلایل ضرورت یافتن مطالعات در زمینه غدیر، گفت: توسعه زیرساختی در زمینه آموزش های غدیری و ولایی از ضروریات فرهنگی و آموزشی جامعه است که اساتید حوزه و دانشگاه وظیفه دارند تا در این رابطه از هیچ تلاشی دریغ نکنند.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه از اهدای 700 جلد کتاب تخصصی به کتابخانه این دانشگاه از طرف استادان بزرگ حوزه و دانشگاه خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۷:۳۴    
ایسنا/لرستان یک استاد حوزه و دانشگاه در بیان عواملی که باعث از هم گسیختگی اتحاد بین مسلمانان به ویژه شیعه و سنی می شود، گفت: نقشه دشمن این است که از طریق جنگ نرم و شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی با شبهاتی که برای شیعه و سنی ایجاد می کند بین آن ها اختلاف و تفرقه ایجاد کند و وحدت بین آن ها را گسسته ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه گفت: شیوع ویروس کرونا را اگر در بعد تکوینی بررسی کنیم زمینه رشد است ولی اگر بواسطه جریان مدیریتی و ساختار اجتماعی از شیوع این بیماری سوء استفاده شود، از فطرت خود فاصله گرفته ایم.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۴:۱۴    
حوزه/ استاد حوزه و دانشگاه در جمع بانوان طلبه بهابادی گفت: ریشه بسیاری از مشکلات خانوادگی را وجود کبر، حسد، حرص و کینه و ریشه بسیاری از گناهان را همین چهار خصلت نکوهیده تشکیل می دهد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۳۵    
حوزه/ کارگاه مشاوره ویژه طلاب و دانش آموختگان در مدرسه علمیه فاطمیه شهرستان ملاثانی با حضور استاد برتر حوزه و دانشگاه برگزار شد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۲:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
امام جمعه شیراز در جمع اعضای ستاد دانشگاهی مدیریت کروناویروس، با اشاره به اهمیت چهار بعد سلامت اجتماعی، جسمی، روحی و معنوی، همکاری حوزه و دانشگاه را برای تقویت این ابعاد در بحران کروناویروس مورد تاکید قرار داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۹:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- استاد حوزه و دانشگاه گفت: بیماری کرونا و همچنین گرانی، اختلاس ، بی تدبیری و سوءمدیریت ها سبب شده مسئولان در یک آزمون بسیار سخت قرار بگیرند، همه ما باید مراقب باشیم که به اعتقادات نسل جوان خدشه وارد نشود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۸:۰۶    
گروه استان ها- استاد حوزه و دانشگاه گفت: ریشه تمام گرفتاری ها و مشکلات بشر به دلیل عدم شناخت و معرفت او نسبت به خدا و اهل بیت (ع) است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۳:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
یک استاد حوزه و دانشگاه با تأکید بر اینکه حضور معارف اهل بیت(ع) در فضای بین الملل متأسفانه با یک نگاه دینی تبلیغی است نه نگاه آکادمیک ، اظهار کرد: نبود نیازسنجی، ذائقه شناسی و کادرسازی از مهمترین نواقص این عرصه است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۱:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
مدیر حوزه های علمیه قم گفت:در زمینه تعلیم و تربیت کار کمی در حوزه و دانشگاه شده و لازم است موضوع تعلیم و تربیت در دانشگاه تقویت پیدا کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۸:۳۲    
گروه استان ها- استاد حوزه و دانشگاه گفت: وقت خود را در فضای مجازی هدر ندهید و در این فضا امام حسین (ع) را جستجو کرده و معرفت کسب کنید تا بیشتر درباره عاقبت بخیری یاران امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) بدانید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۸:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها_ استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه بالاترین مصداق صله رحم این است که انسان فامیل خودش را اذیت نکند گفت: صله رحم، صدقه و خدمت رسانی از اجل های معلق ممانعت می کند و طول عمر را افزایش می دهد.
هشدار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۸:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش هشدارنیوز به نقل از مهر، آیت الله علیرضا اعرافی، یک شنبه شب در دیدار دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه نسبت به مقوله تعلیم و تربیت در حوزه و دانشگاه کار کمی شده است گفت: آموزش و تربیت نیروی انسانی مهمترین سرمایه هر نهادی است و حوزه های علمیه نیز به لحاظ فقهی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۲۲:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
مدیر حوزه های علمیه: در زمینه تعلیم و تربیت کار کمی در حوزه و دانشگاه شده و لازم است موضوع تعلیم و تربیت در حوزه و حتی دانشگاه ارتقاء و تقویت شود.
دین آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۲۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
کتاب فلسفه های تعلیم و تربیت در تمدن اسلامی تألیف محمد داوودی، محمد بهشتی و سعید بهشتی به همت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و با همکاری سازمان سمت منتشر شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۲۰:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/قم استاد حوزه و دانشگاه گفت: محدثان اولین مهندسان تفکر شیعه بوده و بر خلاف گمان برخی ساده لوحان صرفاً جمع کننده روایات نبودند بلکه سامان دهنده تفکر شیعه هم بوده اند.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۸:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین برنجکار گفت: در زندگی دائماً مبتلا به این نوع قیاس ها هستیم، در حالی که هیچ حجت شرعی و عقلی هم برای آن نداریم.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۶:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
حوزویان و دانشگاهیان شهرستان خمینی شهر به منظور پاسخگویی به سؤالات و شبهات در قالب پرسمان دینی در فضای مجازی با هم همکاری می کنند.