سه شنبه ۱۲ مهرساعت ۲۲:۵۳Oct 2022 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حوزه و دانشگاه»

خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۱۲ - ۰۹:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
قم-استاد حوزه و دانشگاه گفت: برخی از سیاسیون همانند آب خوردن با اظهار نظرهای نادرست جامعه را دچار تفرقه و التهاب می کنند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۲ - ۰۸:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه گفت: وقتی در مورد یک پدیده، با قوه قاهره برخورد می شود اگر مقدمات آن رعایت نشده باشد نتیجه عکس دارد لذا در بحث مقاصد شریعت، مقدمات بسیار اهمیت دارد.
رسا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۲ - ۰۰:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه گفت: برخی عمامه به سرهای به اصطلاح محقق رحلت بانویی را شنیدند و عجولانه بیانیه دادند اما برای شهادت جوانهایمان عامدانه سکوت کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ - ۲۲:۰۸    
استاد حوزه و دانشگاه گفت: باید فرهنگ انتقاد و اعتراض در کشور بدون تخریب و اغتشاش نهادینه شود و معترض در فضایی مشخص اقدام به بیان گلایه ها و درخواست های خود کند.
رسا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ - ۱۶:۴۴    
حجت الاسلام عبداللهی به ظرفیت حوزه علمیه و دانشگاه اشاره کرد و گفت: همکاری این دو نهاد لازمه تربیت و پرورش نسلی انقلابی و آینده ساز است.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ - ۰۹:۰۷    
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان گفت: نیروهای متدین و حزب اللهی، مجاهدین عرصه علم و دانشِ کشور اعم از حوزه و دانشگاه به ویژه بانوان طلبه باید مراقب توطئه ها و ترفندهای دشمنان قسم خورده نظام بوده و در مسیر جهاد علمی کشور ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۰ - ۱۵:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با بیان اینکه انسان به تربیت نیاز ندارد بلکه نیازمند هدایت است، گفت: خدا مغز انسان را طوری خلق کرده که با هر نوع اکراه و تجویز اجبارگونه سازگاری ندارد و تحریم اجبارگونه در پی دارد ...
فرارو   ۱۴۰۱/۰۷/۱۰ - ۱۴:۳۳   + ۱۵ سایت دیگر  
جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه 10 مهرماه) و در نطق میان دستور خود ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید، گفت: در پی پیروزی های ملت ایران در صحنه های سیاسی ...
قم پرس   ۱۴۰۱/۰۷/۱۰ - ۱۲:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه استاد حوزه و دانشگاه در یادداشتی با عنوان هشدار به متولیان فضای مجازی کشور آورده است: بسم الله الرحمن الرحیم وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنَا وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنِین ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۰ - ۰۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
مدرس حوزه و دانشگاه در چهارمحال وبختیاری گفت: اندیشه موعودباوری به اندازه ای اصیل و ریشه دار است که در اعماق قلوب ملت ها و پیروان تمامی ادیان الهی و اقوام و ملل جهان نهادینه شده و انسان ها در طول تاریخ هر زمان در فراز و نشیب زندگی به یاد ظهور پیشوایی مقتدر افتاده اند از یأس و ناامیدی دور شده و برای ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۱۸:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: وحدت بین حوزه و آموزش و پرورش پیش زمینه ایجاد وحدت در حوزه و دانشگاه است، ما با ضعف و جهل علمی و علم بدون دین مخالف هستیم.
پورتال خبری کاشان   ۱۴۰۱/۰۷/۰۸ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه کشته شدن جوان موکب دار در مشهد با ضربات چاقو را نتیجه ترویج خشونت در فضای مجازی از سوی دشمنان اسلام و نظام دانست.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۸ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
کاشان - یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: دشمن با جنگ فرهنگی،قصد دارد خشونت را در میان نسل جدید کشور رشد دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۸ - ۱۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه دشمن قصد دارد نسل ما با خشونت بزرگ شود، گفت: بانوان با حجاب خود اهل بیت(ع) را یاری می کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۸ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
کاشان - یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: لازم است تا عملیات اجرایی جاده حرم تا حرم توسط دولت سیزدهم هر چه سریع تر اجرایی شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۸ - ۰۸:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: جمعی از نخبگان حوزه و دانشگاه و سازمان های مرتبط با فرهنگ تعلیم و تربیت در نشست های متعددی برش فرهنگی استان را تنظیم کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۸ - ۰۸:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه دین ما سینه به سینه منتقل شده است، گفت: اولین سند تشیع و پیروی از آل الله امامزاده علی بن امام محمد باقر(ع) اردهال کاشان است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۱۸:۱۰    
استاد حوزه و دانشگاه گفت: دشمن به دنبال نقشه شوم تجزیه ایران است اما در تجزیه متوقف نمی شود بلکه به هر سطحی از تنش و درگیری در ایران دامن می زند تا بتواند معادلات خود را به جامعه ما تحمیل کند.
قم پرس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۲۲:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
دکتر علی اصغر حبیبیان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری حوزه، با اشاره به این که اندیشمندان، متفکران، اساتید حوزه و دانشگاه و اهالی رسانه، نسبت به نشر و تبیین آموزه ها و معارف دفاع مقدس، وظیفه مهم و سنگینی برعهده دارند ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۸:۲۰    
یکی از اساتید حوزه و دانشگاه نقده گفت: در یک هفته اخیر دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای شکستن وحدت ملت بزرگ ایران اسلامی به هر ترفندی دست زدند، اما بی ثمر بود.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۸:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با بیان اینکه پرداختن به وقف جمعی یکی از راه های کاهش مشکلات اقتصادی جامعه است، گفت: ایجاد وقف های جمعی جاذبه و ظرفیت فراوانی برای به میدان آوردن مردم در وقف دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۷:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/فارس نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز در دیدار سرپرست جهاددانشگاهی این استان که با حضور رئیس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام برگزار شد بر لزوم هم افزایی هرچه بیشتر اندیشمندان حوزه و دانشگاه به عنوان تیاز روز، تاکید کرد.
برترین ها / ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۲۳:۵۹   + ۱۵ سایت دیگر  
روحانی مشهور گفت: دشمن با رواج بی ادبی و اجرای صرف قانون به دنبال حرمت شکنی نسبت به ولی خدا در جامعه است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۳:۳۸    
استاد حوزه و دانشگاه در گلستان به نقش ویژه امام رضا(ع) در گسترش نهضت علمی اسلامی در جامعه اشاره کرد و گفت: با گسترش نهضت علمی اسلامی در زمان امام رضا(ع) باعث مستحکم شدن اعتقادات مسلمان شده این مسائل موجب شد تا بنیان های تمدن اسلامی تقویت شود.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه امام رضا (ع) الگوی کامل و دلسوز برای امت اسلامی بود، گفت: ایشان برنامه کاملی برای هدایت به جهانیان ارائه داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
شهر ری- ایرنا - پژوهشگاه علوم و حدیث آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام جایگاه ویژه ای در میان اساتید حوزه و دانشگاه داشته و دانشجویان برجسته ای در راستای علوم قرانی و حدیث تربیت کرده است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۹:۴۲    
استاد حوزه و دانشگاه گفت: امام رضا(ع) به گونه ای عمل کرد که نه زیر چتر حمایتی سیاست مداران برود و نه به گونه ای رفتار کرد که از ناحیه آن ها آفت و آسیبی به جامعه اسلامی وارد شود به تعبیر دیگر کاملا سیاست مدارانه رفتار کرد.
آنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۸:۵۴    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه بیان احادیث و به ویژه حدیث معروف سلسله الذهب را در کنار نامه نگاری ها و مناظرات، سه روش اصلی حضرت علی بن موسی الرضا(ع) برای تقویت کلام سیاسی شیعه می داند.
شمال نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۲۳:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
علامه حسن زاده که از بزرگان عرفان نظری و عملی در تاریخ معاصر کشور شناخته می شد، چه به بهانه حجاب معاصرت چه بهانه تبلیغات ضد مخالفین از آن دسته از نفراتی است که در زمان حیات شریفش حق معرفت و شناختش ادا نشد و بسیاری از مردم عوام و دانش پژوهان حوزه و دانشگاه ندانستند که بر سر سفره زحمات این عالم ...
رسا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۶:۰۷    
استاد حوزه و دانشگاه گفت: در زمان امام رضا (ع) با یک تهاجم فرهنگی شدید رو به رو هستیم که در این بستر امام رضا با پذیرش ولایتعهدی موجب تقویت شیعیان مسلمانان می شوند.
رسا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۶:۰۷    
استاد حوزه و دانشگاه گفت: نظام مطلوب انسان دو بعدی حکومت دینی است که هر دو منظر دین ودنیا را تامین می کند و در این حکومت باید فردی معصوم و آگاه در راس باشد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۴:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به اهمیت هم افزایی حوزه و دانشگاه گفت: نیاز به یک نظام راهبری علم و فناوری در استان فارس داریم که این امر نیازمند هم افزایی اندیشمندان حوزوی و دانشگاهی است.
رسا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۳:۳۵    
استاد حوزه و دانشگاه گفت: عدالت و امامت دو اصل بنیادین در اندیشه شیعه است و وقتی جامعه ای به عدالت سیاسی می رود که در آن جامعه شایسته سالاری در مناصب حکومت انجام شود.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
کتاب زبان قرآن و مسائل آن اثر حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدباقر سعیدی روشن، عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به زبان آلمانی ترجمه و منتشر شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۹:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه گفت: در اغتشاشات و اعتراضات جنبه منفی و مثبت دارد. افرادی که به بیت المال ضربه می زنند و آشوب ایجاد می کنند جنبه منفی اغتشاشات است و جنبه مثبت آن است که مردم به یک فرهنگ و اراده رسیده اند که سطحی به حوادث پیش رو نگاه نکنند و فرق بین اغتشاشات و انتقاد را می دانند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۵:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ما برای حجاب انقلاب کردیم، گفت: سرویس های اطلاعاتی موساد و سیا حرف اول را در اغتشاشات می زنند.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۵:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه گفت: آشنایان علامه حسن زاده آملی می دانند که اساس کار علمی دقت است و ایشان در کارهایشان دقت فراوان دیده می شد و عمیق مطالعه می کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۱:۵۷    
خرم آباد - ایرنا - یک استاد حوزه و دانشگاه در لرستان گفت: استکبار و دشمنان قسم خورده نظام، انحراف جوانان از مسیر انقلاب را هدف قرار داده اند بنابراین هوشیاری مردم در این خصوص ضروری است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۱:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- مدرس حوزه و دانشگاه گفت: دشمنان داخلی و خارجی با برخی اقدامات و اهانت به مقدسات اصل نظام و انقلاب اسلامی را نشانه گرفته اند.
آنا / رسا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۶:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان گفت: اغتشاشات نوعی غربالگری جبهه حق از باطل بوده که هرازگاهی اتفاق می افتد، چهره های پنهان عَضُّوا عَلی الانامِل را معرفی می کند و انقلاب راه خود را بهتر و سریع تر ادامه می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۰۰:۲۳   + ۱۶ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اتفاقات روزهای اخیر گفت: آماده شدن سریع گروه های مسلح کومله و اغتشاش سازمان دهی شده مشکوک و رفتارهای عناصر ضد انقلاب با این سرعت، سوال برانگیز و نشان از نقشه از پیش طراحی شده است.
دانا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۵:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به تلاش استکبار و صهیونیسم در برهم زدن ثبات و امنیت کشور، گفت: یکی از ویژگی ها ممتاز ملت ایران رصد هوشمندانه امور است و علاوه ی بر تحلیل وقایع و تفکیک مطالبات حق از نا حق، در وقت مقتضی و هنگامه ی پاسخ به هتاکان و هنجارشکنان، ورودی بی مانند خواهند داشت.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۲:۲۴    
استاد حوزه و دانشگاه با تشریح شرایط دوران امام حسن مجتبی(ع) به بیان دلایل پذیرش صلح در آن شرایط پرداخت.
رسا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۱:۳۸    
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به سلوک سیاسی ائمه گفت: نرمش قهرمانانه ائمه نیز به نوعی مبارزه بود تا فرصتی برای مسلمانان و حفظ اسلام ناب فراهم شود.
رسا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۱:۱۸    
استاد حوزه و دانشگاه گفت: امام در هر زمانی نظام بخش و رکن جامعه است لذا واجب الطاعة و کارکرد راهبری جامعه را دارد.
شوشان   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۱۴:۲۱    
شوشان - دکتر محمد جواد مرمضی/ استاد حوزه و دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری : در این چند سال اخیر در اثر بوجود آمدن عواملی همچون موضوع انرژی هسته ای و شکست معاهده برجام بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای پنج بعلاوه یک در اثر بیرون رفتن یکجانبه آمریکا از این معاهده و تحمیل کردن تحریم های اقتصادی و ...
رسا   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۱۴:۵۳    
فلاحی نیا با بیان اینکه حوزه و دانشگاه باید در خدمت ولایت و نظام باشند، گفت: رسالت خطیر حوزه روشنگری، آگاهی بخشی، تبیین و ترویج ارزش ها و هدایت صحیح جامعه است.
موج   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۶:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
دوره تخصصی تربیت مربی پیشگیری از اعتیاد دانش آموختگان حوزه علمیه خواهران مازندران با حضور مدیر حوزه علمیه خواهران استان و اساتید حوزه و دانشگاه در مجتمع امامت چالوس آغاز به کار کرد.
موج   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۶:۲۰    
استاد حوزه و دانشگاه گفت: اگر در خانواده ها رویکرد دینی وجود داشته باشد و تربیت فرزندان بر این اساس باشد تا حدود زیادی بر پیشگیری ابتلای افراد به مواد مخدر تأثیر می گذارد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۳:۴۲    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه گفت: یکی از اشکالات سند تحول در آموزش و پرورش این است که عناوین مناسب انتخاب نشده و مثلاً عنوان یک بخش را چرایی گذاشته اند که معنای اصلی آن، ضرورت است در حالی که چرایی را هم به معنای ضرورت و هم به معنای اهداف گرفته اند و این در زبان فارسی رایج نیست.