دوشنبه ۱۴ اسفندساعت ۲۰:۵۹Mar 2024 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حوزه و دانشگاه»

حوزه   ۳ ساعت پیش    
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین سبحانی بر اهمیت نقش اساتید حوزه و دانشگاه در دست گیری از نسل جوان و هم افزایی صحنه مطالعات حدیثی تأکید کرد و گفت: جشنواره حدیث پژوهان جوان با ادبیات سازی، گفتمان پردازی و فرهنگ سازی می تواند کانون نقطه بهره گیری از فرصت ها و به ثمر نشستن اقدامات حدیث پژوهی باشد.
ایکنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
کرسی ترویجی تفسیر موضوعی به مثابه روش نظریه پردازی در علوم انسانی (خوانشی نو از دیدگاه قرآنی شهیدصدر) شنبه، 19 اسفندماه در پژوهشگاه حوزه و دانشگاه قم برگزار می شود.
ایکنا   ۱۰ ساعت پیش    
استاد حوزه و دانشگاه و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه نظام آموزشی باید متوجه پشتوانه فلسفی آموزش خود باشد، گفت: بچه های ما از ابتدا فیلسوف بار می آیند و عقبه فکری آنان معنای علمی است که کانت در قرن 19 بیان کرد و این فلسفه صدها معرفت در حاشیه و تاریکی دارد که وارد فرهنگ ما می شود.
حوزه   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ سمینار"مسئولیت اجتماعی علم" به همت گروه فلسفه علوم انسانی با همکاری پژوهشکده مطالعات راهبردی علم، فرهنگ و تمدن پژوهشگاه حوزه و دانشگاه برگزار می شود.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
مدرس حوزه و دانشگاه و مشاور خانواده با حضور در سالن جلسات دامپزشکی استان از مهارت های زندگی و استحکام محور خانواده ، جوانی و جمعیت سخن گفت.
پایگاه خبری نسیم سرخس   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۱:۵۷    
حجت الاسلام عباس بابائی، استاد حوزه و دانشگاه در یاددشتی نوشت: ایران عزیز در یازدهم اسفند به برکت مردم انقلابی اش، یکی از عجیب ترین انتخابات های خود را تجربه کرد که از زوایای متعدد قابل نقد و نظر و عبرت است؛ اما یکی از مهم ترین آن ها خود مردم هستند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۰۸:۵۷    
مدرس حوزه و دانشگاه با اشاره به شگفتی های خلقت انسان در حکمت هشتم نهج البلاغه، گفت: امام علی(ع) در این حکمت به مانند یک پزشک متخصص و فوق تخصص که از فیزیولوژی بدن انسان شناخت کاملی دارد جزئیات بدن انسان را برای ما شرح می دهد.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۰۴:۰۶    
سی وهفتمین کرسی ترویجی مجمع عالی علوم انسانی اسلامی با همکاری پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، در دفتر تهران پژوهشگاه حوزه و دانشگاه برگزار شد.
حوزه   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۱۶:۴۹    
حوزه / مدیران فرهنگی آستان قدس رضوی در گفت وگو با خبرنگار حوزه ضمن تأکید بر حضور در انتخابات، به نقش جریان ساز انتخابات در عرصه های مختلف کشور تأکید کردند.
حوزه   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۰۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ کتاب محمد بن عیسی بن عبید در آیینه پنج گفتار نوشته سید علیرضا حسینی شیرازی و محمد لطفی پور با حضور اساتید حوزه و دانشگاه رونمایی شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۰۷:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه گفت: شما نمی توانید سرنوشت یک کشور را به شخص سفیه (نادان) بسپارید. چراکه در غیر این صورت باید خودتان را مذمت کنید.
پایگاه خبری نسیم سرخس   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۲۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام عباس بابائی، استاد حوزه و دانشگاه در یادداشتی نوشت: با اندکی تأمل می توان فهمید، حوادث مبارکی در حال وقوع است که نوید مشارکت حداکثری را می دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۰:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین رفیعی استاد حوزه و دانشگاه از مردم جهت شرکت پرشور در انتخابات دعوت کرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۰۹:۰۶    
مدرس حوزه و دانشگاه با تأکید بر ضرورت تبیین جامعه شناسانه حجاب در جامعه، اظهار کرد: در این زمینه باید یک برنامه جامع تبیینی داشته باشیم و در بحث ایجاد شناخت، قوی عمل کنیم.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۲۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه رسالت مدرسه این است که دانش آموزان از فردیت به جمعیت برسند، گفت: انتخابات یکی از ملاک ها و عرصه های این مهم است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۲۳:۰۳    
اجتماع بزرگ تبیینی با محوریت نظام تربیت دینی و حماسه حضور در انتخابات پیش رو امروز، 9 اسفندماه با حضور حجت الاسلام علیرضا پناهیان، استاد حوزه و دانشگاه و مسئولان استانی و شهرستانی آموزش و پرورش گلستان در دانشگاه جامعه المصطفی العالمیه گرگان برگزار شد.
شبکه اجتهاد   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۲۲:۱۲    
در آستانه دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری، پرونده ویژه فقه انتخابات با آثار و گفتارهایی از صاحب نظران و اساتید برجسته حوزه و دانشگاه در پنج بخش (یادداشت، گفتگو، گزارش، رهنمود، پنجره) با بیش 65 مطلب از سوی شبکه اجتهاد منتشر شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۲۲:۱۰    
جلسه تبیینی انتخابات ویژه فرهنگیان و جامعه ورزشکاران و جوانان امروز با حضور حجت الاسلام پناهیان مدرس حوزه و دانشگاه در گرگان برگزار شد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۴:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان، صبح امروز چهارشنبه 9 اسفند 1402، اجتماع بزرگ تبیینی با موضوع نظام تربیت دینی و حماسه حضور در انتخابات پیشرو با سخنرانی علیرضا پناهیان استاد حوزه و دانشگاه و با حضور مدیرکل و معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان و همچنین مدیران و معاونین ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۴:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
دوره تخصصی حدیث پژوهی دوره ای جامع در جهت آشنایی با دانش های حدیثی با حضور اساتید برجسته حوزه و دانشگاه سی جلسه ویژه رمضان 1403 برگزار می شود.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۳:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه گفت: اگر نامزدی توانمندی درک برنامه ها را ندارد نباید نامزد شود. حزب های ما شعارِ دم انتخابات می دهند. مدام می گویند بهبودی وضعیت. خب شما با بانک چکار می کنید؟ اگر بگویی بیکاری را برطرف می کنم، اسمش شعار است.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۰۹:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
فصل انتخاب عنوان ویژه برنامه انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری شبکه استانی صدای آذربایجان غربی است که به بررسی دقیق عملکرد و اختیارات هر دو مجلس در کشور می پردازد. ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۰۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
40 چهارشنبه را میهمان کلمات گهربار و حیات بخش حضرت علی بن موسی الرضا(ع) هستیم و همراه خوانندگان، شرح یک حدیث رضوی را در گفت وگو با اساتید حوزه و دانشگاه بررسی خواهیم کرد. شرح حدیث این هفته را در محضر استاد حوزه و پژوهشگر حوزه دین، حجت الاسلام والمسلمین سعید فاقدی هستیم.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۲۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
دانشگاه فردوسی مشهد و حوزه علمیه خراسان با برگزاری برنامه های مختلف در فضای مجازی و حقیقی به دنبال ایجاد شور و نشاط انتخاباتی و تبیین اهمیت حضور در انتخابات هستند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۹:۱۸    
رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با بیان اینکه فرهنگ توحید و خداشناسی با مبانی علم جدید که مبتنی بر الحاد است سازگاری ندارد، تأکید کرد: در فرهنگ اسلامی علم با اخلاق نسبتی تنگاتنگ و ناگسستنی دارد.
موج رسا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۴:۳۶    
آیت الله سید محمد مهدی میرباقری، متفکر و استاد حوزه و دانشگاه رمز حرکت به سمت قله ها را پیمودن امتحانات سنگین، برای ساخته شدن عنوان کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۳:۴۷    
قم- استاد حوزه و دانشگاه گفت: منتظر واقعی در جامعه احساس مسوولیت می کند، خود را در برابر خدا و ولی خدا و دشمن، مسوول می داند و مسوولیت مهم اجتماعی خود را انجام می دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه گفت: من شک ندارم صهیونیست ها و انگلیسی ها جریان اصلاح طلب و اصول گرا را در کشور داغ کردند. آن ها جامعه را دو قطبی کردند، تا مردم را نامید کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۵:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان یک مدرس حوزه و دانشگاه گفت: اصلی ترین برنامه رسانه های معاند ایجاد یاس و سوء استفاده از مشکلات اقتصادی است تا انگیزه مردم را در برای حضور در انتخابات پیش رو کمرنگ کنند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۵:۳۰    
استاد حوزه و دانشگاه گفت: مرزبانی در تولید علم، در گسترش دایره و تبیین ویژگی های حکومت جهانی، همچنین معرفی حضرت حجت (عج) به جامعه، بالا بردن معرفت و شناخت جامعه نسبت به امام عصر (عج) ازجمله وظایف بانوان مبلغه است.
جماران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۵:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
قالیباف رییس مجلس در پیامی با تسلیت درگذشت آیت الله موسوی بجنوردی نوشت: ایشان به عنوان استاد برجسته حوزه و دانشگاه و فقیه محقق و تربیت یافته خاندان مکرم زعامت و فقاهت، در دوران زندگی علاوه بر نشر علوم اسلامی وفقهی و ترویج شعائر اهل بیت علیهم السلام، تدریس، پژوهش و تالیف آثار ارزشمند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۴:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
کرسی آزاد اندیشی ویژه اساتید حوزه و دانشگاه با موضوع انتخابات تکرار یا تغییر در حوزه علمیه ریحانه النبی ارومیه برگزار شد .
شفقنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۳:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- آیت الله اعرافی در پی درگذشت آیت الله موسوی بجنوردی را تسلیت گفت. در این پیام آمده است: انا لله و انا الیه راجعون فقدان فقیه ارجمند حضرت آیت الله حاج سید محمد موسوی بجنوردی (ره) موجب تاسف گردید. ...
ستاد اقامه نماز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۰۷:۲۵    
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اردبیل، همزمان با شب میلاد حضرت مهدی موعود عجل الله و جشن نیمه شعبان، آیین تجلیل از برگزیدگان مسابقات قرآن عترت و نماز آموزش و پرورش با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان، مدیر کل آموزش و پرورش و دانش آموزان نواحی 1 و 2 اردبیل برگزار شد. ...
همشهری   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۰۰:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
علی مهدیان؛ استاد حوزه و دانشگاه تصویری خلاصه از صحنه: صهیونیست ها هر 10دقیقه یک زن یا کودک را می کشند. تا کنون 30هزار نفر را کشته اند که 80درصدشان زن و کودک بوده است. آنچه صهیونیست ها را تا کنون کمک داده، آمریکا بوده ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۲۲:۲۱    
شفقنا_ حجت الاسلام والمسلمین احمد مازنی پیامی به مناسبت درگذشت آیت الله موسوی بجنوردی صادر کرد. به گزارش شفقنا، متن پیام بدین شرح است؛ یادگار عزیز امام راحل آیت الله آقای حاج سید حسن خمینی دامت برکاته ...
رسا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۵:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه نیمه شعبان فرصتی برای آشنایی و افزایش معرفت خود نسبت به امام عصر(عج) است، گفت: شکوه حماسه نیمه شعبان باید به ملل مختلف معرفی شود.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۲:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه می گوید هویت امام زمان (عج) اشتباه معرفی شده است؛ چرا که ایشان رحمة للعالمین است، نه فقط رحمتی برای شیعیان.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۰:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
آیت الله قائم مقامی استاد حوزه و دانشگاه ضمن دعوت مردم به مشارکت در انتخابات پیش رو، گفت: اکنون وقت قهر کردن با نظام نیست، قهر کردن در وضعیت فعلی قهر کردن با خدا و دین خداست.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۰:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی در راستای برگزاری انتخاباتی آگاهانه و پرشور و ایجاد عدالت رسانه ای و میزبانی ایسنا از کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی، این بار احمد پورخردمند، در تحریریه ایسنا، پاسخگوی سوالات خبرنگاران این رسانه بود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۰:۴۷    
ایسنا/اصفهان یک استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه عالم وابسته به وجود امام است و این بستگی به ظهور یا غیبت امام ندارد، گفت: انبیایی که حکومت داشتند حکومت خدا بر زمین نبود بلکه حکومت بنده ای از بندگان صالح خدا در زمین بود، اما حکومت امام زمان حکومت خداوند است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۰۶:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه گفت: بهره مندی صحیح از فضای هنری در تبیین معارف مهدوی، تمایز میان مواجهه با شبهه گر و شبهه زده در عرصه مهدویت، اولویت رویکرد پیشگیرانه بر درمان و شناخت میدان فکری مدعیان دروغین مهدویت از جمله مؤلفه های مواجهه با ضدفرهنگ ها(مدعیان دروغین) در عرصه مهدویت است.
حوزه   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۰۱:۵۷    
حوزه/استاد حوزه و دانشگاه گفت: در ادامه 29 سال تلاش پژوهشی منظم در حوزه فرهنگ مهدوی، هم اکنون بیش از 40 هزار مقاله تخصصی در حوزه مهدویت و فرهنگ مهدوی موجود است و بیش از 10 هزار مدخل در فاز نخست در ویکی موعود بارگذاری خواهد شد.
رسا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۰۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر این که شرکت در انتخابات از مصادیق بارز و آشکار حفظ نظام و عدم شرکت در آن از مصادیق تضعیف نظام سیاسی اسلام است، به بررسی مبانی دینی این اصل مهم پرداخت.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۴:۴۷   + ۹۰ سایت دیگر  
عمده عمر آیت الله سید محمد موسوی بجنوردی به فعالیت های علمی در حوزه و دانشگاه های داخل و خارج کشور گذاشت. عقد ضمان، علم اصول، فقه تطبیقی، اندیشه های حقوقی حقوق خانواده، قواعد فقهیه (2 جلدی) و.. ...
رسا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۳:۳۲    
حجت الاسلام محمدعلی رنجبر عضو هیئت علمی دانشگاه باقر العلوم در دیدار از غرفه خبرگزاری رسا در نمایشگاه رسانه های ایران با اشاره به ظرفیت شبکه های اجتماعی حضور موثر در این شبکه ها را ضروری دانست.
پردیسان آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۸:۴۷    
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه حجم زیادی از محتوای فضای مجازی توسط کسانی تولید می شود که شناخت صحیحی از انسان ندارد، اظهار داشت: مسئله اساسی در فضای مجازی پول است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۱:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
عفاف حکیم فرقان گفت: عمده هدف و غایت، درخواست، شعر و سرودهای شاعران دنبال این است که من تو را ببینم، در حالی که منتظر واقعی باید دنبال جلب نگاه امام زمان(عج) به خود باشد.
قم پرس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۰۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس کرسی علمی ترویجی با موضوع ملاحظات و چالش های فلسفی هوش مصنوعی به همت مدرسه علمیه قاسم بن الحسن (ع) برگزار می شود. در این نشست اسماعیلی پرزان استاد حوزه و دانشگاه به عنوان ارائه دهنده به ایراد سخنرانی می پردازد و رستمی کیا استاد حوزه و دانشگاه در جایگاه ناقد مطالب بیان شده را نقد ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۰۰:۳۷    
دوره تخصصی حدیث پژوهی ویژه ماه مبارک رمضان با حضور اساتید حوزه و دانشگاه از سوی مؤسسه حکمت برگزار می شود.