شنبه ۰۲ مردادساعت ۲۰:۴۶Jul 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دین اسلام»

ایسنا   ۷ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان دبیر ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر کردستان گفت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان با هدف فرهنگ سازی در زمینه ترویج معروفات و پیشگیری از منکرات در جامعه و تبیین آموزه های دین اسلام به منظور اجرای کامل دستورات الهی و حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی با استفاده از ابزار رسانه ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۷:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
حجت الاسلام حسن امیرنژاد روز جمعه در جمع مردم هشترود اظهار داشت: دهه امامت و ولایت بهترین فرصت برای مطالعه عمیق این خطبه برای همه بشریت محسوب می شود. وی با تاکید بر اینکه اندیشیدن به غدیر فارغ از هر دین و مذهبی مفید خواهد بود، اضافه کرد: پیامبر (ص) در روز غدیر حافظ دین اسلام را به [...]
هشدار نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۲۳:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش هشدارنیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام محمدتقی کرامتی عصر پنجشنبه در جلسه ستاد بزرگداشت واقعه غدیر اظهار داشت: عمق غدیر یعنی عدل و عدالت که شیعیان به آن اعتقاد راسخ دارند و جزو اصول دین است. ...
رشت 20   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۳:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش رشت20 و به نقل از تسنیم، حجت الاسلام محمد صفری در واکنش به فساد اخلاقی برخی از مدیران ادارات اظهار داشت: طبق تأکیدات دین اسلام و بزرگان ما یکی از شاخصه های مدیران نظام اسلامی طهارت و پاک دستی است. ...
رسا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۴:۱۵    
کرمانشاه آیت الله علما با اشاره به اینکه اسلام مرز جغرافیایی ندارد، اظهار داشت: یکی از امتیازات دین اسلام از دیدگاه علامه طباطبایی ویژگی همگانی بودن آن است.
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۳:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه گفت: یکی از درس های عید قربان این است که برای دین، اسلام، خدا و انقلابی که در مسیر اسلام است، انسان همه وجودش را به قربانگاه می برد.
صبح قزوین   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۰۶:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مسائل دینی گفت: انجام قربانی در روز عید قربان تمرینی برای قربانی کردن خواسته های نفسانی است؛ لذا در دین اسلام تاکید فراوانی بر این عمل شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۲۰:۲۰    
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی بر توجه و اهمیت دین مبین اسلام به یتیمان و فرزندان آسمانی تاکید کرد.
آنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۶:۲۸    
دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان گفت: حجاب از ضروریات دین است و افراد محجبه، مروج و مبلغ دین اسلام به حساب می آیند.
ستاد اقامه نماز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۴:۵۱    
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کهگیلویه و بویر احمد، مسابقه کتابخوانی با موضوع نماز و با معرفی کتاب نماز در کلام مقام معظم رهبری برای بازاریان و کسبه در تمام صنوف با مشارکت ستاد اقامه نماز، تبلیغات اسلامی اداره اصناف در شهرستان دنا برگزار می گردد ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۳:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا از دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، پوتین روز سه شنبه در پیام خود به مسلمانان روسیه نوشت: این عید دیرینه که قرنها قدمت دارد، توجه مومنان را به منشاء و ارزش های دین اسلام جلب می کند. وی افزود: این عید مردم را به عطوفت، مهربانی و رفتار نیک با [...]
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۰:۳۱    
رئیس جمهور ازبکستان در پیامی ضمن تبریک به مردم این کشور به مناسبت عید قربان گفت: زندگی آرام و صلح آمیز با ماهیت بشردوستانه دین مقدس اسلام هم آهنگ است.
قم فردا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۴:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مسائل دینی با اشاره به فعالیت های برخی از مذهبی ها در فضای مجازی و برگزاری روز شمار محرم گفت:نباید با پرداختن به یک بخش از اسلام فراموشی بخش دیگر آن به معاندین بهانه دهیم که به دین اسلام ضربه بزنند، قبل از محرم عید بزرگ غدیر و عید قربان را داریم که بابد برای غدیر روزشمار گرفته شود.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۲:۴۸    
شفقنا- کتاب قاعده حرمت اهانت به مقدسات نوشته سید مجتبی نورمفیدی به همت مؤسسه بوستان کتاب منتشر شد. به گزارش شفقنا، در دین اسلام و سایر ادیان الهی و تمدنهای بشری اهانت به مقدسات امری مذموم و مستوجب عقوبت اخروی و دنیوی است. ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۲۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ امام باقر علیه السّلام با زمینه های مناسب، همه را پاسخ داده و از اصل دین اسلام دفاع می کرد؛ چون با مطرح شدن برخی از شبهات اصل دین درمخاطره بود و هیچ کس درد دین نداشت و متکفل پاسخ گویی به شبهات نبود؛ از اینرو امام با این موضع گیری از جایگاه امامت نیز دفاع نمود.
رسا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۸:۲۱    
خانواده موفق و سالم خانواده ای است که به باید ها و نبایدها براساس مبانی دین اسلام ملتزم باشد، لازم است هر فرد چه مجرد و چه متاهل از بایدها و نباید های زندگی آگاهی یابد.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۱۹:۳۰    
نهاوند-فرمانده حوزه بسیج خواهران شهر فیروزان گفت: مقوله حجاب و عفاف اگر چه از ضروریات دین اسلام است، در عصر مدرن تنها یک نوع پوشش نیست بلکه اندیشه و رویکردی است که بشریت به آن نیازمند است .
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۱۸:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
عباس بابایی معاون سپاه استان زنجان با بیان اینکه حجاب و عفاف فقط مختص بانوان نیست و در ویژه برنامه ها نباید فقط به بانوان اشاره کرد، گفت: در دین اسلام حجاب و عفاف هم به آقایان و هم به بانوان اشاره شده است؛ در جامعه اسلامی نیاز است که آقایان در کنار بانوان مراقب پوشش خود باشند.
در دین اسلام نحوه مدیریت، کارآمدی مدیران، نحوه رفتار با زیردستان، توجه به دستورات و ارزش های الهی، حقوق افراد و شهروندان، مردمی بودن، تواضع و... اصول بنیادینی ذکر شده است. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۴:۴۴   + ۱۵ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با تاکید بر نقش حجاب در سالم سازی جامعه، گفت: حجاب مورد تاکید دین اسلام و ضامن مصونیت زنان است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۲:۴۸    
حجت الاسلام افروغی گفت: قدرت عفاف و حجاب، سبک زندگی اسلامی در دین اسلام باعث شده است تا موج اسلامی خواهی، عفاف و حجاب در بیشتر کشورهای اروپایی گسترش پیدا کند.
ابنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۰۹:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
60 هندو در ایالت سند پاکستان پس از ذکر شهادتین به دین مبین اسلام گرویدند.
میزان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۰۹:۰۵    
مریم خرمدره در گفت وگو با میزان، پیرامون لزوم بسط و گسترش عفاف و حجاب در میان جامعه گفت: حجاب و عفاف همواره باید مورد نظر واقع شود زیرا این عرصه به هیچ عنوان تاریخ مصرف ندارد، مقوله عفاف و حجاب آن طور نیست که در دوره ای به آن توجه کنیم و در دوره بعد آن را کنار بگذاریم ...
ابنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۲:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
یک شهروند مسیحی اهل کشور آفریقایی زیمبابوه و ساکن استرالیا، امروز در حضور امام جمعه ملبورن به دین مبین اسلام مشرف شد.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۲:۵۵    
حجت الاسلام والمسلمین رشیدی گفت: حجاب مخصوص دین اسلام نیست و یک امر جهانی و حافظ امنیت زنان است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۰۹:۵۷    
عضو هیئت علمی جامعة المصطفی العالمیة اظهار کرد: حاج حمد اعتقاد دارد که قرآن و دین اسلام جهانی است. این عالمیت در حقیقت برآیند نگاه او به ناس است، چراکه خطاب قرآن کریم نیز به تمام مردم و فراگیر است؛ یعنی همه کره زمین را دربرمی گیرد.
پایگاه خبری نما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
امام محمدتقی علیه السلام در بیانی موجز و شیوا می فرمایند : مَن وَعَظَ اَخاهُ سِرًّا فَقَد زانَهُ، وَ مَن وَعَظَ عَلانیةً فَقَد شَأنَهُ "هرکس برادرش را پنهانی پند دهد، او را آراسته و هر که او را آشکارا موعظه کند، بدنام و بی آبرویش کرده است." ...
رسا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۳:۳۶    
قاضی خاموش توهین به حضرت امام کاظم(ع) را توطئه ای برای گسترش جنگ فرقه ای در پاکستان دانست و گفت: اهانت به اهل بیت پیامبر(ص) اهانت به دین اسلام و غیرقابل تحمل است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۲:۲۶   + ۱۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام مروی با بیان اینکه اقدام برای تقویت بنیان های عقیدتی جوانان از دستورات دین اسلام و ائمه اطهار(ع) است، زیرا سلامت جوانان به سلامت و سعادت جامعه منتهی می شود، گفت:جوانان سرمایه عظیم جامعه و باعث پیشرفت و اعتلای کشور هستند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۰۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه آران و بیدگل گفت: مسئولیت پذیری جزء اصول اولیه و مهم در دین اسلام است که در قرآن و روایات اسلامی نیز مورد توجه قرار گرفته است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۰۹:۳۴    
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل گفت: مسئولیت پذیری از آموزه های مهم ادیان الهی به ویژه دین اسلام است و جامعه امروز نیازمند ترویج فرهنگ مسئولیت پذیری است.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۴/۱۸ - ۲۰:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
بانوی جوان مسیحی از کشور بلاروس در حرم مطهر رضوی به دین مبین اسلام مشرف شد. این بانوی مسیحی طی سفر به مشهد و تشرف به حرم مطهر حضرت امام رضا(ع) طی نشست با کارشناسان ادیان مسلط به زبان روسی پاسخ سؤالات خود در باره نحوه تشرف به دین مبین اسلام و مذهب تشیع و اصول و فروع دین اسلام را دریافت کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۱۸ - ۱۴:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه سنندج با عنوان اینکه، اسلام دین رافت و مهربانی است، قتل عام مردم با قمه و شمشیر را مخالف و تضاد با ارزش ها و توصیه های دین اسلام خواند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۱۸ - ۱۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
در دین اسلام گوش کردن به موسیقی دارای احکام و دستوراتی است.
شوشان   ۱۴۰۰/۰۴/۱۶ - ۱۳:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
شوشان - دکتر جلالی: پذیرش نقد و انتقاد پذیر بودن از خصایص نیکوی سفارش شده در دین اسلام است و خدا را شاکریم که بر این مهم ما را مسلط نموده است . اما نقاد را هم همین دین مبین اسلام راهنماست که نقد افراد و انتقاد باید سازنده و بدور از قضاوت ها و برداشت های شخصی و با تحقیق صورت پذیرد. ...
شبکه پنج سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۱۶ - ۱۲:۰۸   + ۹ سایت دیگر  
یک فعال فضای مجازی در حوزه پژوهش، تبلیغ و ترویج عفاف، حجاب و مسائل زنان در برنامه" چراغ "شبکه پنج عنوان کرد: رویکرد اسلام به جایگاه زن بر محور کرامت فردی و اجتماعی بانوان است و برای فعالیتهای اجتماعی زن ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۲۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
سیدجمیل احمدی گفت: ترویج آموزه های دین اسلام و فرهنگ اسلامی در کنار کسب مهارت های فنی و حرفه ای به اثربخشی فعالیت ها در محیط کار و جامعه کمک می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۱۶:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
آیت الله شاهچراغی با اشاره به نقش هیئت های مذهبی در تبیین دین اسلام بر حفظ اتحاد و همدلی برای انجام کار ها تاکید کرد.
شیعه نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۱۵:۰۱    
الازهر روز دوشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که بازی های رایانه ای که دعوت به خشونت می کنند و به عقاید دین اسلام ضربه می زنند، حرام هستند.
راک نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۱۰:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، با بیان اینکه زکات یکی از ابعاد نظام اقتصادی و از فروعات دین اسلام است ، گفت: پرداخت زکات در زندگی فردی و اجتماعی انسان نقش بسزایی دارد و موجب افزایش رزق و روزی می شود.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۲۰:۱۴    
حوزه/ مدیر موسسه کلامی احیاء همدان با بیان اینکه یکی از اهداف این موسسه، آموزش معارف اعتقادی در جامعه و آشنا سازی جوانان با مبانی معرفتی دین اسلام است، گفت: در این راستا برگزاری دوره معرفتی "محفل اندیشه" در ایام فراغت تابستان با استفاده از اساتید برتر رشته عقاید در همدان به مدت یک ماه برگزار می شود.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ - ۱۰:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ یک جوان مسیحی پس از سال ها بحث و تحقیق در مورد دین مبین اسلام روز گذشته در حضور یکی از مبلغین شیعه در کشور غنا به دین اسلام و مذهب تشیع روی آورد.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ - ۰۲:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/قم استاد سابق دانشگاه هاروارد آمریکا به روایت شکنجه آمریکایی ها پس از افشاگری جنایت این کشور پرداخت. اسکات جان ویتکوویچ امشب در سومین کنفرانس بین المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری، که در قم برگزار شد ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ - ۱۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
قزاقستان از راه اندازی یک برنامه برای پخش قرآن و آموزه های دین اسلام به زبان های مختلف با استفاده از ماهواره برای همه مردم جهان خبر داد.
فاخته نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۱۱ - ۲۱:۲۵    
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان دامپزشکی کشور: ذبح شرعی از احکام فقهی معجزه آسای دین اسلام است همایش فرهنگ سازی غذای حلال با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید اسماعیل حسینی مقدم مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان دامپزشکی کشور در شهر اصفهان برگزار شد. +(تصاویر) ...
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ - ۰۰:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار خاورستان ،آیت الله سیدعلیرضا عبادی ددر نشست با ائمه جمعه خراسان جنوبی ضمن گرامیداشت یاد شهدای هفتم تیرماه، گفت: در استقبال از دولت تحول خواه ایجاب می کند که در نوع مسائل مختلفی که جمع بندی و اولویت بندی می شود ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ - ۱۶:۵۰    
آیت الله عبادی گفت: مسئله قداست علمای ربانی دین اسلام باید تجزیه و تحلیل و به مردم منتقل شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ - ۱۶:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
صلاح الدین کِشرید از مترجمان تونسی قرآن کریم به فرانسوی است که در دانشگاه های فرانسه تحصیلات آکادمیک خود را گذراند، او قرآن و کتب اسلامی متعددی را به فرانسوی ترجمه کرد تا چراغ راهی برای دوستداران دین اسلام در کشورها و سرزمین های فرانسوی زبان باشد.
شیعه نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ - ۱۳:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
دین مبین اسلام، مکتبی انسان ساز است که مخصوص به یک زمان یا مکان خاص نمی باشد بلکه با توجه به جامعیت آن، به تمامی ابعاد زندگی ما می پردازد.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ - ۱۱:۵۴    
جشنواره آیواز دده ویژه گرامیداشت سالروز ورود دین اسلام به بوسنی و هرزگوین با حضور پرشکوه جمعیت کثیری از مردم مسلمان این کشور برگزار می شود.