چهارشنبه ۱۷ آذرساعت ۲۱:۵۱Dec 2021 8
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «امت اسلام»

تقریب   ۱۰ ساعت پیش    
از امور عبادی و نشانه ای از وجود وحدت در میان امت اسلامی برگزاری آیین های جمعی از جمله مناسک حج است که به عنوان یکی از مظاهر مهم عبادی وحدت بخش در امت اسلام شناخته شده است.
وزارت ورزش و جوانان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۶:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
رییس سازمان بسیج ورزشکاران در جلسه ستاد گرامیداشت سپهبد حاج قاسم سلیمانی از ایشان به عنوان یک قهرمان و پهلوان ماندگار برای امت اسلام نام برد.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۲۲:۵۸   + ۱۵ سایت دیگر  
عضو شورای عالی حوزه های علمیه، گفت: جامعه ترکیه نیازمند علمای بزرگی است که در قلمروها و عرصه های مختلف سرآمد باشند؛ چرا که ترکیه سابقه تمدنی در تاریخ اسلام و نقش برجسته ای داشته، علمای بزرگ و تراز والایی را تربیت نموده است.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۰۹:۱۴    
امام جمعه اهل سنت شیراز، بیان کرد: توجه به اعتدال و راستی و درستی و قرارگیری در مسیر صحیح تحقق هم گرایی و هم افزایی امت اسلامی این وظیفه همگانی عمل به دستورات بزرگان دین را بیش از گذشته مورد توجه قرار می دهد.
رسا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۳:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
مدیر حوزه های علمیه با بیان اینکه امت اسلام دارای یک هویت است، گفت: جایگاه علمای شیعه، هویت، استقلال علمی و معرفتی آنان در ترکیه به رسمیت شناخته شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۲:۰۹    
بروجرد - ایرنا - امام جمعه بروجرد گفت: بصیرت، اقتدار و ولایتمداری بالای امت اسلام در قالب نیروهای بسیجی موجب پیروزی ایران در جنگ تحمیلی شد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۰:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
تولیت آستان مقدس شاهچراغ(ع) با بیان اینکه بسیج در حقیقت ریشه در آموزه های انبیای الهی دارد، گفت: در طول تاریخ مشاهده می کنیم امت اسلام هر جا بر مبنای تفکر بسیجی و ارزش های بسیجی حرکت خود را انجام داده است، قطعاً به پیروزی رسیده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
سردار سرلشکر پاسدار سلامی گفت: شاهکار بزرگ بسیج، حفاظت از حرم ائمه اطهار (ع) در برابر تکفیری ها است.
عباس خامه یار در سخنانی در این وبینار بین المللی گفت:اختلافات در رابطه با شیوه های فقهی یک امر طبیعی است؛ بحث وحدت بحث ادغام نیست؛ بلکه توجه و التزام به نقاط مشترک امت اسلام است. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۰۹:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
شهید محمود مسعودی پور در قسمتی از وصیت نامه خود آورده است: ای امت اسلام مانند همیشه هوشیار و هوشیارتر باشید و سخنان امام را سرمشق هر لحظه از زندگی خود قرار دهید و از تکالیف شرعی غافل نباشید.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ - ۱۰:۲۰    
امام جمعه لیلان درباره همگرایی و وحدت امت اسلام، گفت: وحدت اسلامی جزو متون و ستون های اصلی در نظام های اسلامی در طول تاریخ بسیار مورد تأکید واقع شده است ولی متأسفانه در بسیاری از موارد مورد غفلت قرار گرفته شده است و حتی گاهی هم خلاف آن عمل شده است.
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ - ۰۸:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
در نگاه و رویکرد دینی ، ما با چارچوبی به نام کیان امت اسلام مواجه هستیم. چارچوبی که باید از آن در مقابل شرارت دشمنان صیانت شود. در اینجا مانند سایر موارد، شاهد آشکارسازی پیوند عقلانیت و دین در تعالیم انسان ساز و تمدن ساز دین مبین اسلام هستیم.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ - ۰۷:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ استاد و پژوهشگر تاریخ تمدن اسلامی جامعةالمصطفی العالمیه گفت: آنچه امروز از وحدت میان امت اسلام شاهدیم، دسته دسته شدن و ستیزه های گروهی میان جوامع اسلامی است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۳ - ۱۶:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه تکاب گفت: سیاست خارحی ما براساس آموزه های دینی و مکتب اسلام است و پاسداران انقلاب اسلامی تحت هیچ شرایطی از منافع و مصالح امت اسلام و ملت ایران کوتاه نمی آیند.
دیار میرزا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۳ - ۱۴:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در گیلان 13 آبان را روز درخشش ملت ایران عنوان کرد و گفت: 13 آبان روز نه گفتن به قدرت های استکباری به ویژه آمریکا و صهیونیسم بین الملل است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۱۱:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
سیدجواد هاشمی فشارکی، دبیر جشنواره طراحی آستان مطهر ائمه بقیع(ع) معتقد است که این جشنواره می تواند زمینه و مقدمه را برای ساخت بقیع با طراحی زیبا، روح نواز و همراه با سادگی و صلابت فراهم کند.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۰۹:۲۶    
استاد و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، بیان کرد: قرآن کریم الفت ، وحدت و دوستی را میان بشریت آورده است و مردم را به وحدت و اتحاد دعوت می کندو همه را "امت واحده" و یا "ملت واحده" خطاب می کند، تمام اقوام ، ملل ، رنگ ها و پوست ها ...
ایثار   ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ - ۰۲:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
نقش شهید حاج قاسم سلیمانی در وحدت و امنیت جهان اسلام و آزادی قدس در دیار وحدت و یکلدلی استان کردستان بازگویی شد.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ - ۰۹:۰۲    
عضو شورای عالی مجمع تقریب، بیان کرد: مسئله وحدت، واقعیت اسلامی و جهانی است فلذا بر مسلمانان لازم است متحد باشند و قدرت خود را حفظ نمایند و تفرقه را کنار بگذارند زیرا دشمنان اسلام نمی خواهند مسلمانان متحد باشند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۰۷ - ۱۴:۰۱    
گروه استان ها - امام جمعه موقت زاهدان گفت: با توجه به تلاش همه جانبه استکبار جهانی برای ایجاد شکاف بین مسلمین، امروز تحکیم وحدت از مهمترین وظایف امت اسلام است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ - ۱۵:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
شخصیت های مختلف از جمله معاون حزب الله در نشست امروز یمن بر وحدت امت اسلام تأکید کردند و مواضع ملت یمن در قبال فلسطین با وجود شرایط سختی که خود دارند را ستودند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ - ۱۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی گفت: امت اسلام امت تعادل در روش، منش و فکر است و وحدت از مشخصه های امت اسلامی است.
امام جمعه اهل سنت ارومیه وحدت شیعه و سنی دشمنان قسم خورده دین اسلام را منزوی می کند ماموستا مامد کلشی نژاد اظهار داشت: وحدت شیعه و سنی دشمنان قسم خورده امت اسلام را منزوی کرده و عزت و اعتلای مسلمانان را رقم می زند.
آنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۰۰:۰۰    
نماینده حماس در تهران با بیان اینکه مردم افغانستان نیازمند توجه امت اسلام هستند تأکید کرد: افغانستان امروز به راهنما نیاز دارد؛ راهنما نه به معنای مربی آموزشی بلکه راهنما به معنای هدایتگر کنش های اجتماعی و محلی.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۶:۳۵    
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: علاج بسیاری از تنازعات ، اختلافات ، تفرقه تشتت ، ظلم و ستم و دوری در پایبندی به دستورات الهی می باشد؛ اگر امت اسلامی و زعامداران کشورهای اسلامی از دستورات الهی و سنت رسول الله پیروی کنند و به وظایف خود پایبند باشند ...
بقاع نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۳:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
آیت الله العظمی مدرسی با بیان اینکه نبی اکرم (ص) مایه ی وحدت امت اسلام استف گفت: میلاد رسول گرامی اسلام فرصتی برای کنار گذاشتن اختلافات است. به گزارش بقاع خبر ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۴:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: سیره پیغمبر اسلام در همه عرصه ها برای تمامی مسلمانان الگو است و امت اسلام باید وحدت داشته باشد.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۳:۴۵    
امام جمعه اهل سنت شهرستان کنگان، بیان کرد: افرادی که پیرو مکتب اسلام هستند باید از توصیه ها و رهنمود های ارزشمند امام صادق(ع) پیروی نموده و در راستای وحدت و تقریب امت اسلام گام بردارند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۲:۴۹    
امام جمعه ابرکوه گفت: اندیشه وهابی و تکفیری که پس مانده های دودمان بنی امیه و نهروانی هستند بزرگترین مانع اتحاد امت اسلام در قبال یهود و نصاری است.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۲:۴۸    
امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه گفت: قرآن کریم به صورت موکّد و در چندین آیه به وحدت و یکپارچگی سفارش می کند و امت اسلام را یک امت واحده معرفی می نماید.
رسا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۱:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
خراسان رضوی حجت الاسلام والمسلمین قرائتی گفت: تکیه بر مشترکات دینی از جمله راه های تحکیم وحدت اسلامی و انسجام امت اسلام است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه امام جعفر صادق(ع) در طول زندگی با برکت شان هزاران عالم دینی را تربیت کردند، گفتند: تمام امت اسلام بر فتوا های ایشان اتفاق نظر داشته چرا که کاملا مورد اعتماد و اطمینان می باشند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۷:۵۰    
گرگان- ایرنا- استان گلستان جلوه ای از زیباترین تابلوی همدلی و وحدت شیعه و سنی و الگوی متعالی یکپارچگی امت اسلام در لوای پرچم توحید و نبوت برای سایر مناطق کشورمان و حتی امت های اسلامی منطقه است.
اروم نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه وحدت رکن اصلی امت اسلام در مواجهه با دشمنان است، گفت: باتوجه به مشکلاتی که استکبار جهانی در اقصی نقاط عالم اسلام ایجاد کرده و از هر راهی برای دمیدن تفرقه میان مسلمانان و کشورهای اسلامی استفاده می کند ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۶:۴۷   + ۲۹ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی در آیین اختتامیه سی و پنجمین کنفرانس وحدت اسلامی اظهار کرد: ما مسلمانان از هر مذهبی، مشترکات محکمی همچون قرآن کریم، پیامبر اعظم(ص) و قبله یکسان داریم اما دلیل اینکه چرا علی رغم این محکمات مشترک، دچار اختلاف متعددی هستیم، چیزی نیست جز اینکه برای خود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۶:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: همدلی و هم افزایی امت اسلام در مسائل مشترک، دشمنان را ناامید کرده و جامعه اسلامی را علیه کینه ها، بدخواهی ها و جنگ افروزی ها مهیا خواهد کرد.
قم فردا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۶:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
نائب رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین با اشاره به رسالت حوزه علمیه قم در ایجاد گفتمان وحدت امت اسلامی در زمان کنونی، گفت: برای ایجاد جامعه اسلامی و تحقق وحدت امت اسلامی و گفتگوی میان ادیان توحیدی نیازمند نهضت نخبگانی هستیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۳:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- فرمانده سپاه سردشت گفت: امروز دشمن با انواع توطئه ها و ترفندهای مختلف به دنبال از بین بردن وحدت میان امت اسلام و اختلاف افکنی است از این رو مسلمانان باید با تکیه بر مقدسات و اشتراکات دینی کاملا هوشیار باشند.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۲:۴۲   + ۱۲ سایت دیگر  
ویژه برنامه سوره به مناسبت میلاد حضرت محمد (صل الله علیه و آله) از شنبه این هفته به مدت چهار شب روی آنتن می رود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این فصل از برنامه سوره که فصلِ اسلام نام گرفته است با حضور اندیشمندان مسلمان به موضوعاتی چون اخلاق و سیره ی پیامبر اسلام، اسلام در دنیای مدرن ...
تقریب   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۱:۵۲    
امام جمعه مسجد جامع مرکزی کویته تأکید کرد: ضرورت دارد امت اسلام، به ویژه علما و رهبران مسلمان در هر کجای دنیا از جنگ و درگیری اجتناب کنند و امت را بر اساس دین خدا و وجود مبارک پیامبر گرامی اسلام(ص) متحد نمایند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه ایرانشهر گفت: وحدت در جهان امروز از مهمترین نیازها و مولفه های اقتدار امت اسلام در برابر دشمنان است.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۰:۳۱    
عضو ارشد حزب جماعت اسلامی پاکستان تصریح کرد: تفرقه، آتش جنگ ها را بر می افروزد و می تواند در زبان، نژاد، رنگ، جغرافیا و در مسلک ها نمود پیدا کند.
شهروند البرز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۹:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
دبیر مجمع فعالان فرق ادیان، اقوام و مذاهب (مفام) استان البرز با بیان اینکه وحدت نبض حیاتی جهان اسلام است گفت: امت اسلام بدون تنش و هرگونه اختلاف نظر با وحدت کامل ، مباحث فقهی و تفاوت تاریخی را کنار بگذارد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۹:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
حجت الاسلام شکریان امیری با اشاره به ضرورت وحدت و یکپارچگی امت اسلام در برابر تهدیدها، گفت: نخبگان ، اندیشمندان و امت اسلام باید برای تشکیل و تحقق تمدن نوین اسلامی حول محور نبی مکرم اسلام (ص) وحدت داشته باشند.
فرمانداری فریدونشهر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۹:۱۵    
ربیع الاول ماه زیبایی هاست، تجلی رحمت الهی بر هستی و کائنات از سرزمین وحی متجلی شده و جهانی را از عطر آگاهی بخش حضورش بهره مند ساخته است . هفته وحدت که برخواسته از اندیشه بلند و تفکر آزاداندیشی و وحدت آفرین حضرت امام خمینی (ره) است، تجلی اتحاد و وحدت امت اسلام در برابر کفر و استکبار جهانی است. ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه تمرکز بر نقاط مشترک سبب نزدیک شدن مذاهب به یکدیگر می شود گفت: دشمنان تلاش می کنند نقاط مورد اختلاف را برجسته سازند، در حالی که اشتراکات به مراتب بیشتر است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۸:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه کنگان با اشاره به لزوم وحدت در جامعه اسلامی، گفت: نبی مکرم اسلام، اهل بیت ایشان و قرآن کریم محور اتحاد امت اسلام است.
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۶:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
امام جمعه مشهد با بیان اینکه دشمن از وحدت امت اسلام واهمه دارد، گفت: شهادت سرداران شهید شوشتری و محمدزاده و علمای اهل سنت در واقعه پیشین که به دست ایادی جنگ نیابتی آمریکا و رژیم صهیونیستی رخ داد، به این خاطر است که رسالت آمریکایی این مزدوران چنین ایجاب می کند که هر جریان منعقدکننده وحدت ممنوع است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۶:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سخنران پیش از خطبه نماز جمعه تهران تفرقه را سرمنشاء گرفتاری های امت اسلام ارزیابی کرد و گفت: مسائل جزئی نباید به عنوان مسائل اصلی قلمداد کرده و نسبت به مسائل مهم و مشترکات متعدد غفلت داشته باشیم.