یکشنبه ۱۰ اسفندساعت ۱۶:۵۹Feb 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «استاد حوزه علمیه»

ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۲۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه برخی سخنان نادرستی بر زبان می آورند که اگر پیامبر بیش از 23 سال زندگی می کرد، قرآن دو جلد می شد، گفت: قرآن قرار نبوده نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر از این باشد؛ پیامبر اگر صدهزار سال هم زندگی می کرد، قرآن همین مقدار بود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۲۰:۱۷    
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه بشر امروز گرفتار بحران هویت و پوچی است، گفت: الگوی الهیات اجتماعی همان مسیر حرکت انبیاء است، دنیای امروز به خاطر تحریف مسیحیت و یهودیت و غفلت از تعالیم انبیاء، از مسیر درست دور شده است و الهیات اجتماعی قصد دارد انسان را به مسیر انبیاء برگرداند.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۲:۲۲    
حوزه / استاد حوزه علمیه خواهران استان قزوین گفت: حضرت زینب (سلام الله علیها) ادامه دهنده انقلاب امام حسین (علیه السلام) بود، چرا که این بانوی بزرگوار پس از شهادت سیدالشهدا (علیه السلام) در سخت ترین شرایط جسمی و روحی ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۹:۱۷    
استاد حوزه علمیه ضمن برشماری برکات و ثمرات معنوی اعتکاف اظهار کرد: این عبادت روحیه انسان را آماده می کند تا به عرفانی برسد که محضر الهی را درک کند و خود را موظف به مراقبت های دینی و ایمانی کند.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۷:۱۱    
شفقنا – حجت الاسلام و المسلمین سید علاء موسوی، استاد حوزه علمیه نجف اشرف و رییس موسسه فرهنگی و خیری العقلیه در جریان سفر به تهران، قم، اصفهان و یزد با علما و فرهیختگان دیدار و به گفتگو پرداخت و از حوزه های علمیه، دانشگاه ها و مراکز فرهنگی و پژوهشی این استان ها بازدید کرد. ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۶:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا – حجت الاسلام و المسلمین سید علاء موسوی، استاد حوزه علمیه نجف اشرف و رییس موسسه فرهنگی و خیری العقلیه در جریان سفر به تهران، قم، اصفهان و یزد با علما و فرهیختگان دیدار و به گفتگو پرداخت و از حوزه های علمیه، دانشگاه ها و مراکز فرهنگی و پژوهشی این استان ها بازدید کرد. ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۶:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
شفقناقم- استاد حوزه علمیه قم، نجات بشریت را در گرو تمسک و پیروی از امیرالمومنین علی علیه السلام دانست. به گزارش شفقنا،، با حضور اقشار مختلف ، علماء و روحانیون جشن میلاد امیرالمومنین علی بن ابی طالب(ع) و مراسم عمامه گذاری یک نفر از طلاب با رعایت پروتکل های بهداشتی در دفتر آیت الله فاضل لنکرانی ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۶:۰۵    
شفقنا – حجت الاسلام و المسلمین سید علاء موسوی، استاد حوزه علمیه نجف اشرف و رییس موسسه فرهنگی و خیری العقلیه در جریان سفر به تهران، قم، اصفهان و یزد با علما و فرهیختگان دیدار و به گفتگو پرداخت و از حوزه های علمیه، دانشگاه ها و مراکز فرهنگی و پژوهشی این شهرها بازدید کرد. ...
تقریب   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۲۱:۵۲    
استاد حوزه علمیه قم اذعان داشت: فضائل امیرالمومنین علی علیه السلام بنا بر اتفاق اهل تشیع و تسنن بی شمار است، حضرت امیر نقشی موثر و فداکارانه در جهت حفظ وحدت امت اسلامی ایفا کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۸:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم حضرت امیرالمؤمنین (ع) را مثل أعلای خدا روی زمین خواند و تصریح کرد: مردم ایران هرگاه دست خود را در دست امام (ره) و رهبری معظم انقلاب به عنوان جانشینان امام حق قرار داده اند، به عزت رسیده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۹:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه گفت: روزی حضرت عیسی(ع) داشت از جایی عبور می کرد دیدند، صاحب قبری را عذاب می کنند، خیلی متأثر شد، مرتبۀ بعد که آمد دید عذاب مرتفع شده است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۹:۳۲    
به مناسبت فرارسیدن سیزدهم رجب، سالروز ولادت باسعادت مولای متقیان امام علی(ع) و به منظور بررسی برخی از ابعاد عظمت این روز با حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین مومنی ، استاد حوزه علمیه قم گفت وگویی ترتیب داده ایم که در ادامه می خوانید.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۴:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه گفت: مردم نباید تصور کنند که اعمال اعتکاف تنها در جمع انجام می شود بلکه اعمال وارده را می توان به صورت فردی نیز انجام داد.
رسا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۴:۴۷    
استاد حوزه علمیه قم گفت: وقتی افراد در سبک زندگی تغییر کردند، سیره امام را توجیه یا تحریف می کنند تا عملکرد سوء خودشان را موجه نشان دهند.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۷:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه قم گفت: محبت نسبت به خاندان عصمت و طهارت یک سرمایه بسیار عظیمی است که توفیق آن را نیز خداوند داده است که باید قدردان این سرمایه عظیم باشیم.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۹:۲۶    
حوزه/ حجت الاسلام موسوی زاده، به بیان ویژگی های طلبه کارآمد پرداخت و گفت: طلبه ای که صرفا به فکر درس خواندن است نمی تواند دردی از جامعه را برطرف کند.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۲:۱۲    
استاد حوزه علمیه گفت: مودت نسبت به ولایت اهل بیت(ع) واجب است، این مودت را خداوند واجب کرده است مودت بر سه اساس قولی، عملی و جانی است.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۵:۵۹    
حوزه / استاد حوزه علمیه شهرستان آوج گفت: حضرت امام جواد (علیه السلام) دشمنان اسلام را با علم و دانش خود خلع سلاح کرد، ما نیز باید در میدان علم و دانش و تقابل با دشمنان اسلام و تشیع حرفی برای گفتن داشته باشیم.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۲:۱۴    
استاد حوزه علمیه گفت: ولایت اهل بیت(ع) را بر دل داشتن یعنی اطاعت محض و التزام عملی به دستورات آنها است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۵:۱۴    
استاد حوزه علمیه در نشست علمی بررسی یک شبهه تاریخی اظهار کرد: برخلاف آنچه که در مورد سن امام جواد(ع) در ازدواج با ام الفضل مطرح شده، باید گفت روایات معتبر دال بر ازدواج امام با وی در سنین بالاتر یعنی 16 سال به بالا بوده است.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۰:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- حضرت علی(ع) خطاب به کارگزاران فرمودند: مبادا چون خودت در نعمت، خوشی و آسایش هستی، نسبت به طبقات فرودست بی تفاوت شوید، معذور نیستی حتی یک کار و حق کوچکی از مردم خود را با این عذر و بهانه که کارهای مهم تری انجام می دهی، ضایع و تباه کنی. ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۳:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین سید ضیاء مرتضوی، استاد حوزه علمیه و پژوهشگر نهج البلاغه بیان کرد: برنامه ها و جهت گیری اصلی و عام حضرت علی (ع) در جهت فقرزدایی و ارتقای وضع معیشت مردم، تأکید و پایبندی ایشان به رعایت عدالت و مساوات در جامعه به ویژه در برخورداری از اموال عمومی و بیت المال بود ...
میزان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۹:۰۵    
حجت الاسلام و المسلمین احمدرضا حاجتی در گفت وگو با میزان، با اشاره به سفر اخیر آیت الله رییسی به عراق بیان کرد: روابط کشور های ایران و عراق و تاثیر آن در منطقه در وضعیت دو ملت بسیار اساسی و راهبردی است و به دلیل این تاثیرات راهبردی در وضعیت ایران و عراق همواره دشمنان نسبت به توسعه این روابط حساس ...
قم فردا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۰۱:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به وظایف حوزه انقلابی در گام دوم انقلاب گفت: حوزه انقلابی باید از آرمان ها و ارزش های انقلاب محافظت کند.
رسا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۲۳:۲۷    
استاد حوزه علمیه دوری از دنیا را یکی از شاخصه های مهم مرحوم آیت الله ضیاءآبادی خواند و گفت: یکی از علامت های موفقیت آقای ضیاءآبادی زندگی قناعت وار وی بود.
هم اندیشی   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۲۳:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه گفت: دولت جوان انقلابی باید معتقد به تفکر اسلام ناب بوده و دارای روحیه انقلابی باشد تا وضعیت موجود را به وضعیت مطلوب تبدیل کند.
رسا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۲۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله اعرافی از طراحی درختواره رشته های حوزوی با مشارکت 600 استاد حوزه علمیه خبر داد و بر لزوم برپایی دروس خارج فقه معاصر تأکید کرد.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۲۲:۱۸    
حوزه/ استاد حوزه علمیه کردستان گفت: کسانی که در مسیر تحریف واقعیت های انقلاب به ویژه تحریف سیره علمی و عملی امام راحل قرار گرفته اند به نوعی در جامعه اسلامی با اعمال ضداجتماعی و ضددینی خود مطرود شده اند و با نگاهی به کارنامه سیاسی و... آنها متوجه این حقیقت می شویم.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۷:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
حوزه / استاد حوزه علمیه خواهران قزوین گفت: در روایات داریم در ماه رجب خداوند حسنات را دو چندان میکند، خوشا به حال "رجبیون" که "لَا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللَّهِ" هستند و از امید خداوند مایوس نمی شوند.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۷:۰۶    
استاد حوزه علمیه خواهران تصریح کرد: با عنایت به کلام نورانی اهل بیت(ع) متوجه می شویم که بی توجهی به فریضه امر به معروف و نهی از منکر، جامعه را دچار خسران عظیم می کند.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۵:۱۵    
حوزه/استاد حوزه در نشست پله پله تا نفس مطمئنه گفت: بنابر برخی تفاسیر، هر اتفاق زیبا و مبارکی همچون طلوع اسلام، ظهور حضرت صاحب الزمان (عج)، قیام عاشورا، پیروزی انقلاب اسلامی ایران و... می تواند مصداق روشنی از فجر باشد.
قم فردا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۱:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم گفت:دفاع عقلانی و منطقی از مبانی، ارزش ها و اصول انقلاب وظیفه حوزه انقلابی است
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۳:۵۱    
استاد حوزه علمیه گفت: برخی کفار دائماً در محرمات الهی غلت می زنند و گرفتاری چندانی هم ندارند، اما مؤمنان و عبادالرحمانی که فریبی خورده و کار ناشایستی انجام داده اند، در همین دنیا با گرفتاری ها زمینه برای توبه و پاک شدن آنها و تبدیل سیئات به حسنات فراهم می شود.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۲:۳۵    
شفقنا- استاد حوزه علمیه خواهران استان قم گفت: وقتی که حوزه علمیه به عنوان یک نهاد پژوهش محور نهادینه شد باید به دنبال تأسیس مدارس پژوهشی باشیم و در درازمدت باید به دنبال اندیشکده های پژوهشی حوزه علمیه باشیم. ...
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام اسماعیل نیا علاج آسیب های اجتماعی را در روی آوردن به معنویت دانست و گفت: جامعه امروز نیازمند ترویج معنویت است. به گزارش شیعه پرس، حجت الاسلام اسماعیل نیا استاد حوزه علمیه قم طی سخنانی در آستان مقدس حضرت معصومه ( س) اظهار داشت ...
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۸:۴۲    
حوزه/ استاد حوزه علمیه خواهران امیدیه گفت: مکتب حاج قاسم سلیمانی از مبانی و اهداف بیانیه گام دوم انقلاب جدا نیست؛ زیرا رسالت محور بودند؛ یعنی هر کاری که در جهت پیشبرد اهداف انقلاب انجام می دادند را به عنوان رسالت می دانست و در انجام آن از هیچ امری کوتاهی نمی کردند و با تمام توان آن را پیش می بردند ...
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۳:۱۸    
حوزه/ استاد حوزه علمیه خواهران آذربایجان غربی، ایجاد امید و نگاه خوش بینانه به آینده و شکستن حصر رسانه ای دشمن در فضای مجازی را از مهم ترین ماموریت های جوانان در بیانیه گام دوم عنوان کرد و گفت ...
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۲۳:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه گفت: از ناحیه امام هادی علیه السلام ادعیه و زیارات فراوانی به دست ما رسیده است که زیارت جامعه کبیره تنها یکی از همین زیارات و ادعیه نورانی است که به تنهایی یک دریای بیکران از معارف اهل بیت(ع) است.
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۰:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به ضرورت برخوردار سازی روش استنباط از عناصر معطوف به شرایط معاصر گفت: برای شکل گیری فقه معاصر، معاصر بودن موضوع کافی نیست بلکه لازم است به روش نیز عنصر معاصرت تزریق شود ...
بسیج   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۲۱:۱۰    
فامنین- نشست روشنگری گروه های صالحین پایگاه سما قزل آباد حوزه مقاومت کوثر شهرستان فامنین با حضور خانم کریمی استاد حوزه علمیه فامنین برگزار شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۰۱:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه قم گفت: حقیقتاً ماه پرفضیلت رجب، فرصت بسیار مغتنمی برای مراقبت و صیانت از قلب و زمینه سازی برای تقرب به سوی خدای متعال است.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۸:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ در جریانات انقلاب شخصیت های محوری همچون مقام معظم رهبری(حفظه الله تعالی)، مرحوم آیت الله سید عبدالله شیرازی، شهید هاشمی نژاد و مرحوم آیت الله واعظ طبسی فعالیت های ارزشی بسیاری را انجام دادند.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۷:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- استاد حوزه علمیه قم گفت: اگر می خواهیم جامعه ما به تمام معنای کلمه، جامعه دینی باشد، نمی توانیم فعالیت های امثال آیت الله ضیاء آبادی را نادیده انگاشته یا کم ارزش تلقی کنیم ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۰:۱۷   + ۱۴ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به نظریه پردازی فقهی معطوف به قانونگذاری تصریح کرد: ما باید نظریه فقهی داشته باشیم تا بتوانیم قانون را بر اساس شریعت وضع کنیم و نباید تصور کنیم که یک قانون مبتنی بر شریعت فقط با چند فتوا تشکیل می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۰۸:۱۹    
ایسنا/خراسان رضوی یک استاد حوزه علمیه مشهد با اشاره فضائل و اقدامات امام محمد باقر(ع)، گفت: ایشان تدوین و تبیین مبانی نظری شیعه را پایه گذاری کردند تا در ادامه مسیر دستخوش افراط و تفریط نشود.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۲:۵۷    
حوزه/ حجت الاسلام حبیبی، ماه رجب را فرصتی برای رسیدن به خدا دانست و بر ضرورت بهره برداری از فرصت های این ماه تاکید کرد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۲۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- مسئول ارتباطات وفاق مدارس شیعه پاکستان درگذشت آیت الله سید محمد ضیاآبادی، استاد حوزه علمیه قم را خدمت خانواده مرحوم، مردم، مراجع تقلید، مقام معظم رهبری و به ویژه خدمت امام عصر (عج) تسلیت گفت. متن پیام به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم انا لله و انا الیه راجعون ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۳:۰۶    
یک استاد حوزه علمیه گفت: با تأکید بر این که وحدت، ایمان و اطاعت از رهبری رمز بقا انقلاب اسلامی است، گفت: یکی از آسیب های بزرگ کشور و انقلاب جناح گرایی و سیاسی بازی است که توصیه می شود مسائل سیاسی را دنبال کنید، اما از سیاسی بازی به دورباشید.
رهیافته   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۱:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه انسان برای بی نهایت شدن خلق شده است، گفت: نماز انسان را به بی نهایت شدن می رساند.
قم نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۰۹:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
قم نیوز: استاد حوزه علمیه و جامعه المصطفی گفت:بسیاری از سخنرانی های حدیثی علامه محمدتقی مصباح یزدی نیاز به پیاده سازی دارد.