جمعه ۲۸ خردادساعت ۰۱:۴۷Jun 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «استاد حوزه علمیه»

ایرنا   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- استاد حوزه علمیه قم با استناد به آیات قرآن یکی از ویژگی های رئیس جمهوری را دلسوزی برای مردم دانست و گفت: بر این اساس یک رئیس جمهور باید ویژگی هایی از جمله ایمان و علم، بصیرت و عدالت و امانتداری و تخصص را داشته باشد.
حوزه   ۱۰ ساعت پیش    
حوزه/ استاد حوزه علمیه با بیان اینکه مشروعیت امام با خدا است ولی موجودیت امام با مردم است، گفت: اگر مردم از حاکمی که خداوند قرار داده اطاعت نکنند او نمی تواند جامعه تشکیل دهد و حکومت کند بنابراین نقش مردم تشکیل جامعه دینی است و جامعه دینی به دست مردم ایجاد می شود.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه با بیان اینکه امیرالمؤمنین(ع) فرمودند شیعه اگر دو ویژگی نداشته باشد من او را نمی بخشم، گفت: ویژگی اول عقلانیت، خردورزی و بصیرت است و ویژگی دوم دین داری و زندگی متدینانه است و انسان مؤمن باید این دو ویژگی را داشته باشد.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۴:۲۶    
حوزه/ استاد حوزه علمیه گفت: برداشتی که دشمنان از رأی ندادن ما خواهند کرد بسیار مهم است و امروز همان افرادی که علیه حضرت زهرا سلام الله علیها و امیرالمؤمنین(ع) حرف می زنند تشویق به رأی ندادن می کنند و ما نباید آن عملی که آنها می خواهند را انجام دهیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۴:۱۹    
اصفهان- ایرنا- استاد حوزه علمیه مبارکه گفت: کمترین رسالت دوستداران نظام اسلامی حضور پای صندوق های رای و دعوت و تشویق دیگران به مشارکت و حضور گسترده در انتخابات است.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۲:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه خوزستان، با انتقاد از عملکرد مسئولان دولت یازدهم و دوازدهم، گفت: مدیریت شرایط زمان می برد ولی با انتخاب رئیس جمهوری مردمی و کارآمد، می توان به این مهم سرعت بخشید و خطرهای زیادی از کشور را دفع کرد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۱:۵۴    
استاد حوزه علمیه خراسان گفت: حتی اگر مردم شخصی را قبول نکنند و به او رأی ندهند، باید به وظیفه خود عمل کند و آن جایی که می بایست باشد، در عرصه اجتماعی حاضر شود، چراکه زندگی وظیفه مدارانه توحیدی در حکومت اسلامی یک اصل است.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۱:۵۰    
حوزه/استاد حوزه علمیه خواهران قروه در گزین گفت: حضور در پای صندوق های رای، تجدید پیمان با شهید حاج قاسم سلیمانی است.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۱:۲۰    
حوزه / استاد حوزه علمیه قزوین گفت: در عرصه تعیین سرنوشت خود با نشاط حاضر شده و با انتخاب درست، زمینه را برای پیشرفت کشور فراهم کنیم.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۰۹:۴۰    
به مناسبت فرا رسیدن دهه کرامت که در سال 1400 برنامه های آن با شعار خدمت کریمانه؛ گره گشایی به رسم اهل بیت علیهم السلام اجرا می شود و در آستانه سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و به منظور بررسی مشارکت سیاسی اجتماعی در سیره امام رضا(ع) و نگاه عالم آل رسول(ع) با حجت الاسلام امیرعلی حسنلو ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۹:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/قم استاد حوزه علمیه با بیان اینکه عمل عاقلانه، عملی است که با هدفش منطبق است، گفت: ما باید ببینیم که هدف و اثر رأی دادن و یا رأی ندادن ما چیست و اگر نتیجه عمل با هدفی که از آن عمل داشته باشیم منطبق باشد عمل عاقلانه بوده است ولی اگر می بینیم که نتیجه رأی ندادن ما نه اصلاح جامعه بلکه شادی دشمن ...
بسیج   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۸:۰۸    
استاد حوزه علمیه بیان داشت: همه دشمنان ما به دنبال کم رنگ شدن نقش مردم و حضور اندک در انتخابات هستند.
رسا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۶:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه گفت: حضور در انتخابات سبب افزایش قدرت نرم جمهوری اسلامی می شود و مدیریت های ضعیف نباید بهانه فاصله گرفتن ما از قرآن باشد.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۵:۴۷    
حوزه / حجت لاسلام مجتبی نظری استاد حوزه علمیه تریز، مشارکت حداکثری در انتخابات و تاثیر آن در کشور را تبیین کرد.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۵:۴۷    
حوزه / حجت الاسلام مهدی شیرزادی استاد حوزه علمیه تبریز، اهمیت حضور در انتخابات 1400 را تبیین کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
قم - ایرنا- استاد حوزه علمیه قم با اشاره به ضرورت حضور باشکوه مردم در انتخابات 28 خرداد گفت: هر چه حضور مردم در صحنه انتخابات گسترده تر و باشکوه تر باشد به همان میزان به اقتدار، عزت، مشروعیت و مقبولیت نظام افزوده خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۱:۰۶    
ایسنا/قم استاد حوزه علمیه با بیان اینکه مردم بدانند که رأی دادن هم حق شهروندی و هم تکلیف الهی و ملی وانقلابی آن ها است، گفت: تکلیف و وظیفه الهی است؛ زیرا شرکت حداکثری مردم موجب تقویت و حفظ نظام اسلامی است که طبق فتوا و نظر علمای اسلام از اوجب واجبات است.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۷:۱۷    
نشست بصیرتی سیاسی پیرامون انتخابات 1400 به همت پایگاه مقاومت نجمه شهدای خواهر با حضور خانم سمیه السادات حسینی استاد حوزه علمیه در پایگاه برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۸:۵۶    
قم- استاد حوزه علمیه با بیان اینکه مشارکت حداکثری مردم، مملکت امام زمان (عج) را یاری خواهد کرد، گفت: تلاش دشمن در جهت سست کردن مردم نسبت به اصل نظام است.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۷:۰۳    
حوزه/ استاد حوزه علمیه خراسان، بصیرت، حمایت، نظارت، رعایت و مقاومت را پنج وظیفه همگانی در حفاظت از انقلاب و نظام اسلامی برشمرد .
حوزه   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۴:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه با بیان اینکه کوچک شمردن دنیا انسان را در چشم امیرالمؤمنین(ع) بزرگ می کند، گفت: یکی از راه های کوچک دیدن دنیا همنشینی با اولیاء خدا و بندگان خوب و مطالعه احوالات آن ها است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۰۹:۳۰    
استاد حوزه علمیه محمدیه تالش گفت: انتخابات باعث تجدید بیعت با انقلاب و رهبری است که به واسطه آن مردم ایمان و اعتقاد خود با نظام و رهبری آپدیت و ناکارآمدی ها را نابود خواهند کرد.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۵:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه با بیان اینکه ما همه مدیون یکدیگر هستیم و حق الناس به گردن همه ما است، گفت: سعد بن معاذ که در راه اسلام شهید شد و توسط پیامبر(ص) به او نماز خوانده شد و به خاک سپرده شد و ملائکه در تشییع جنازه او شرکت داشتند پیامبر(ص) پس از دفن او فرمودند الان سعد دچار فشار و عذاب قبر است زیرا ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۲:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم گفت: اهالی مسجد و متدینین جامعه باید در این عرصه به صورت فعالانه شرکت و در کنار آن، آحاد جامعه را برای حضور حماسی پای صندوق های رأی دعوت کنند.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۱:۱۴    
خبرگزاری شبستان، گروه غدیر و مهدویت به نقل از تحلیلی رادیو گفت و گو، حجت الاسلام سید منذر حکیم استاد حوزه علمیه قم با برنامه سوفیا در مورد فلسفه امامت مصاحبه تلفنی کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۷:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه علما واسطه رزق علمی، معنوی و مادی پروردگار را حضرت معصومه(س) و دیگر حضرات می دانستند، گفت: باید مانند حضرت معصومه(س) اهل سرعت و سبقت در خیرات باشیم تا به بهشت نعیم برسیم و امروز بالاترین خیر نصرت نظام اسلامی در انتخابات است.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۲:۵۸    
حوزه / استاد حوزه علمیه خواهران استان قزوین گفت: وقتی پای عزّت نظام و کشور در میان باشد، آحاد ملت ایران با قدرت و بصیرت، در صحنه حضور داشته و خواهند داشت.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۰:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
شفقنا- استاد حوزه علمیه با اشاره به ویژگی های حضرت معصومه سلام الله علیها حجاب و عفت ایشان را الگوی زنان و دختران دانست و گفت: حرکت حضرت معصومه سلام الله علیها از مدینه به قم نشان دهنده نقش اجتماعی ایشان است که با وجود اینکه در نهایت عفاف و حجاب بودند ولی در اجتماع هم نقش آفرین بودند و با این حرکت ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه با بیان اینکه حضرت معصومه سلام الله علیها از اهل بیت(ع) و عترت پیامبر(ص) هستند، گفت: در قرآن مودت نسبت به اهل بیت (ع) واجب دانسته شده و کمترین راه ابراز مودت و محب به حضرت معصومه سلام الله علیها حضور در حرم و زیارت ایشان است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۲۱:۲۶    
استاد حوزه علمیه خواهران با بیان اینکه تمدن اسلامی بزرگترین خطر برای غرب است، گفت: هانتینگتون بعد از پژوهش های متعدد به این نتیجه رسید که تمدن غرب رو به افول است و چند تمدن از جمله تمدن اسلامی، ظرفیت جایگزین شدن را دارند.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۸:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه با بیان اینکه حرم بانوی کرامت نقطه امن خداوند و حریم اهل بیت(ع) است و شیطان به این حریم راه ندارد، گفت: دعاهای زیارت نامه حضرت معصومه سلام الله علیها اکسیر اعظم است که انسان را بهشتی و اهل بیتی می کند.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۶:۰۱    
حوزه / استاد حوزه علمیه شهرستان تاکستان گفت: تاکنون با مشارکت مردم توانسته ایم صحنه های سختی را پشت سر بگذاریم و نقش سازمان تبلیغات با همراهی روحانیون در تمام این مسیر بسیار موثر بوده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
گناوه - ایرنا - استاد حوزه علمیه قم گفت: برای شکرگزاری از نعمت بزرگی که نظام مقدس جمهوری اسلامی در اختیار ما مردم قرار داده برای خدمت بیشتر و پیشبرد اهداف والا و آرمان های امام راحل و پاسداشت خون شهدا استفاده کنیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۰۹:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
قم- استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه هجرت حضرت معصومه (س) منشأ بسیاری از تحولات در آینده تشیع و جهان شد، گفت: ایشان تابع محض امام زمان خود و یک ولایت مدار اصیل بوده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۰۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/قم استاد حوزه علمیه گفت: اکثر ملت ایران در مباحث مختلف خردمند، هوشیار و دقیق هستند؛ اما رسانه های بیگانه و بوق های تبلیغاتی دشمن آنقدر وسیع روی افکار جامعه کار می کنند که افرادی که قدرت تحلیل سیاسی و مدیریتی ندارند ممکن است تحت تأثیر این بوق های آلوده تبلیغاتی دشمن و استکبار قرار بگیرند ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۰۸:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه با بیان اینکه در روایت است که با ظهور امام زمان(عج) درد و رنج از شیعه می رود، گفت: حرم حضرت معصومه سلام الله علیها وعده گاهی برای زیارت امام زمان(عج) است و بسیاری از علمایی که توفیق زیارت امام زمان(عج) را داشته اند حرم حضرت معصومه سلام الله علیها وعده گاهشان بوده است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۲۳:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
شفقنا- استاد حوزه علمیه با بیان اینکه خداوند مقام ولایت تکوینی، ولایت تاریخی و تأثیرگذاری بر جامعه را بر ائمه (ع) داده است، گفت: ادله متعددی داریم که تمام این شئون ائمه(ع) برای حضرت معصومه سلام الله علیها هم وجود دارد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۲۱:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها_ استاد حوزه علمیه قم گفت: همه شیعیان با شفاعت حضرت معصومه(س) داخل بهشت می شوند، ازجمله مقامات بانوی کرامت این است که هجرت به ایران محدود به نسل و عصر خاص نیست و تأثیر آن را به خوبی مشاهده می کنیم.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۵:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه قبول داشتن ولایت الهی را شرط اصلی قبولی اعمال دانست و گفت: مهم تر از نماز، روزه، حج و جهاد شرکت در این انتخابات و رأی دادن به فرد اصلح است زیرا اگر این انقلاب نباشد نه نمازی، نه روزه ای، نه دینی و نه تقوایی از انسان قبول نمی شود.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۴:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، حجت الاسلام سید منذر حکیم استاد حوزه علمیه قم با برنامه سوفیا در مورد فلسفه امامت مصاحبه تلفنی کرد. حجت الاسلام حکیم با استناد به قرآن کریم مبنی بر تکرار 12 مرتبه واژه امام و مفهوم امامت که ارتباط تنگاتنگی با ولایت دارد تصریح کرد ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۰۹:۱۷    
حوزه/ استاد حوزه علمیه خواهران استان یزد گفت: ضد انقلاب با سوء استفاده از وضعیت موجود اقتصادی مردم، افرادی که در انتخابات شرکت نمی کنند را سرباز خود می نامند، در حالی مردم باید بدانند حضور آنان در انتخابات باعث سرکوب دشمن می شود.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۹:۵۷    
استاد حوزه علمیه خواهران، گفت: شاید تفکری که امام مطرح و رهبری درباره حضور اجتماعی سیاسی زنان دارند و روی آن ایستادند، هیچ سابقه ای در حوزه و سطوح علمای بزرگ نداشته است. ایشان بر مشارکت بالای زنان و احترام به حقوق فردی آنها در چارچوب خانواده تأکید دارند.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۵:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه با بیان اینکه مؤمن کسی است که به میل خانواده اش غذا بخورد، گفت: در حالات پیامبر(ص) نقل شده است که در طول زندگی مشترک شان حتی یک بار هم درخواست غذا نداشتند، مِیل خود را به آنها تحمیل ننموده و هر غذایی که آماده شده بود، صرف می کردند.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۲:۴۲    
حوزه / استاد حوزه علمیه قزوین گفت: شرکت در انتخابات 28 خرداد وظیفه شرعی و ملّی مردم است و در این روز با آرمان های انقلاب، شهدا و رهبری تجدید پیمان می کنیم.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۰:۴۶    
استاد حوزه علمیه گفت: چگونه است که برخی از والدین درموضوعاتی مانند معاش و لباس و تحصیل و... برای فرزندان دغدغه دارند و سرمایه گذاری های زیادی انجام می دهند. اما برای پرورش و ادب آموزی و تهذیب نفس او چندان توجه ندارند. پرورش روح و آموزش اخلاقیات بسیار واجب تر از دیگر مسایل است.
رسا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۵:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه گفت: برخی افراد با توهین به علما و به سخره گرفتن علم دین می خواهند برای خود آبرویی کسب کنند.
رسا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۳:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه دشمن برای تضعیف ولایت فقه جهانی تلاش می کند، گفت: دین مخالف هوای نفسانی قدرتمندان و ثروتمندان است.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۱:۳۶    
استاد حوزه علمیه قم گفت: امام خمینی(ره) به معنای واقعی کلمه فیلسوفی، عارف، شجاع و دشمن شناس و سیاستمداری هوشمند بود.