چهارشنبه ۰۸ آذرساعت ۰۳:۳۲Nov 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «استاد حوزه علمیه»

حوزه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۴:۵۰    
حوزه/ استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه یادکردن از علما و بزرگان براساس فطرت و وجدان انسان است، گفت: احیای نام بزرگان و معرفی آثار آن ها به مردم از فراهم کردن مقدمات نزول رحمت الهی است.
هراز نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۸:۵۲    
چرا تعدد زوجات؟/تک همسری ضرورت نظام اجتماعی به گزارش هراز نیوز آیت الله هادی عباسی استاد حوزه علمیه فیضیه قم در پاسخ به این سوال که چرا اسلام موضوع تعدد زوجین را مطرح می کند در درس تفسیر خود پاسخ داد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۸:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
مشهد- استاد حوزه علمیه خراسان گفت: وجود مقدس حضرت زهرا سلام الله علیها، شخصیتی الهی و جامع تمام حقایق بود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۸:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه همدان به ارائه راهکارهایی برای جذب کودکان به نماز گفت: اگر روح تشکر و سپاسگزاری را در فرزندان زنده نگه داریم این خود زمینه نمازخوان شدن فرزند است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۸:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی معماریان، استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه مسئله شهادت حضرت زهرا(س) قبل از اینکه مسئله تاریخی باشد، یک مسئله اعتقادی است، گفت: اسلام مورد رضایت پروردگار، اسلام با ولایت ائمه معصومه(ع) است و سپر بلای بقا و حفظ این اسلام ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۵:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه بر ضرورت برگزاری مجلس روضه و عزاداری در دهه اول و دوم فاطمیه در سوگ حضرت زهرا (س) تأکید کرد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۶:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه خواهران گفت: یک طلبه لازم است که به همه امور حسن ظن داشته باشد زیرا گام اصلی نا امیدی، بدگمانی و سوء ظن است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۶:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه تبریز در جمع دانشگاهیان تبریز گفت: هیچ قومی به اندازه بنی اسرائیل، ماتریالیست نبوده است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۲:۳۲    
حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی معماریان، استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه مفاد خطبه فدکیه دفاع از ساحت دین، بیان فضیلت پیامبر(ص) و حضرت علی(ع) و دفاع از حق غصب شده امیرالمؤمنین(ع) است ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۳:۲۲    
حوزه/ استاد حوزه علمیه خوزستان به بیان نظرات مختلف در خصوص ماهیت پول و کیفیت ادای دِین در صورت وجود تورّم پرداخت.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۰۹:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی معماریان، استاد حوزه علمیه قم گفت: فدک حق حضرت زهرا(س) و ملک ایشان بود که آن را پس بگیرد؛ ابن ابی الحدید از اهل تسنن می گوید روزی از استادم پرسیدم که آیا فدک حق صدیقه طاهره بود، استادم گفت بله فدک ملک فاطمه زهرا(س) بود، اما خلیفه از او شاهد خواست ...
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۵:۱۳    
استاد حوزه علمیه خراسان گفت: بسیج طلاب نقش بسزایی در اجرای مفاد بیانیه گام دوم دارد که باید در مجامع مختلف، نسبت به نهادینه کردن و بالا بردن سطح افکار عمومی مردم روشنگری کند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۳:۳۸    
استاد حوزه علمیه خواهران گفت: تفکر زیاد باعث شناخت بهتر می شود و به انسان در اصلاح نفس کمک می کند.
رسا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۰:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم تأکید کرد که اگر اعضای خانواده نسبت معنوی و معنایی با هم پیدا نکنند، حال دلشان خوب نخواهد بود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۰۹:۲۰    
حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی معماریان، استاد حوزه علمیه قم گفت: حضرت زهرا(س) می فرمودند که بهترین حالت برای یک زن این است که نامحرمی او را نبیند و او هم نامحرمی را نبیند ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۲۳:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه تبریز گفت: یک بسیجی باید همچون سردار سلیمانی در همه حالات مرد میدان باشد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۱۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم با تأکید بر لزوم زمینه سازی برای ظهور گفت: هر کس در هر موقعیتی می تواند، برای امام زمان (عج) کار کند. برای این مهم باید تلاش ها را دوچندان کرد تا مورد عنایت امام زمان (عج) قرار بگیریم.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۱۰:۱۱    
حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی معماریان، استاد حوزه علمیه قم گفت: حضرت زهرا(س) نقش پررنگی در وقایع پس از رحلت پیامبر(ص) داشت که در صحنه اجتماعی وارد شد و از ولایت دفاع کرد و خداوند برای از بین بردن سقیفه و آثار آن ها، حجت بی نظیر خودش ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۱۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه به اهمیت موضوع تبلیغ در فضای مجازی تاکید داشت و گفت: به طور قطع اگر حقایق مکتب اهل بیت علیهم السلام برای افراد بیان شود موجب جذب آنها خواهد شد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۱۸:۵۴    
حوزه/ استاد حوزه علمیه گفت: نشان یافتن و نشان داشتن از خدا، همان دارا بودن اخلاق کریمه الهی است که مهم ترین و سرآمد آنها علم و قدرت،دانایی و توانایی است، این دو صفت باهم ملازم هستند و افتراق آنها از یکدیگر ممکن نیست.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۱۱:۲۴    
حوزه/ استاد حوزه علمیه گفت: زوایای شخصیت علامه حسن زاده آملی ناشناخته مانده است و ما در این همایش به دنبال تبیین و ترویج فلسفه مضاف هستیم.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۱۰:۳۷    
حوزه/ استاد حوزه علمیه گفت: علامه حسن زاده آملی از ظاهر و الفاظ و عبارات عبور کرده و به مقصود دست یافته بود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۰۹:۱۴    
حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی معماریان، استاد حوزه علمیه قم با اشاره به فضیلت و جایگاه حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: هیچ کس نتوانست فضیلت و برتری حضرت فاطمه(س) را انکار کند و جایگاه ایشان در عالم خلقت بی نظیر است و وجود نورانی رسول خدا(س) با عنوان هی حوراء الانسیه از دخترشان یاد می کنند یعنی فاطمه(س) ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۶:۱۶    
حوزه/ استاد حوزه علمیه گفت: تأمین اجتماعی مهم ترین هدف اسلام در بعد عدالت اجتماعی و عدالت اجتماعی نیز مهم ترین اصل در اقتصاد اسلامیست.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۲:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی معماریان، استاد حوزه علمیه قم درباره علت چند نقل بودن تاریخ شهادت حضرت زهرا(س) گفت: فضای تاریخ نگاری پس از رسول خدا(ص) به ویژه پس از معاویه، فضایی بود که وجود و فضایل اهل بیت(ع) را تحمل نمی کردند و در این فضا ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۰:۵۶    
حوزه/ استاد حوزه علمیه گفت: هرجا که مبلغین ما درست عمل کردند آن جا تهدید کمتر شده است و مشکل فعلی وانهادگی مبلغان مان است و هرجا که مبلغین و مسئولین تبلیغ برای آن را رها کرده اند مشکلات خانواده و تهدیدها بیشتر شده است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۰۹:۱۱    
حوزه/ استاد حوزه علمیه قم گفت: انسان باید از نظر روحی متوجه این مطلب شود که اگر نفس خود را از افراط و تفریط و رذایل اخلاقی تطهیر نکند امکان دارد بلغزد و مرتکب گناهان عظیم شود. لذا طهارت باطنی یک نوع تقوایی است که باید رعایت شود.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۰۹:۱۱    
استاد حوزه علمیه خواهران بندرعباس گفت: جذابیت، مفید بودن و نو و تازه بودن کلام شاخصه دیگر کلام اثرگذار و تبلیغ اثربخش است، از این رو متکلم باید مضامین دینی و اسلامی را در سطح مخاطب مطرح کند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۰۹:۰۲    
حوزه/ استاد حوزه علمیه قم گفت: این انحرافاتی که در جامعه هست از کجا بوجود آمد؟ بخاطر این ظلمی که شد ظلم در مسئله خلافت، شما اگر حق را بدانید و ساکت بنشینید حق را بدانید و بیان نکنید بزرگترین ظلم را کردید در مسئله خلافت چه ظلم بزرگی انجام شد اینها مسائلی است که باید برای مردم توضیح بدهید.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۰۷:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ استادحوزه علمیه قم جامعه امروز را نیازمند هدایتگران الهی دانسته و افزود: اگر انسان مردمان هدایتگری را دید که هم مایه ی علمی داشتند و هم از تربیت صحیحی برخوردار بودند؛ یعنی صاحب حُسن خلق و کرامت نفس و آقایی و سِلم در برابر خدا و بندگان خدا باشند ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۰۷:۳۶    
حوزه/ استادحوزه علمیه قم گفت: علامه طباطبایی(ره) حقیقتاً از الگوهای شاخص جهاد فکری و اندیشه ای در دنیای اسلام و شیعه هستند که همچنان آثار ایشان راهگشاست.
رسا   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۲:۲۶    
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اهمیت بحث از تحکیم خانواده، پرداختن به مسائل خانواده در ایام فاطمیه از سوی سخنرانان و تریبون دارها را امری لازم و ضروری دانست.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه خراسان گفت: حوزویان و طلاب می بایست به طور کامل و با تلاش پاسخگوی مسائل مورد ابتلای جامعه باشند.
رسا   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به ضرورت جهاد تبیین در جامعه و نقش سخنرانان و تریبون داران در آگاه سازی و هدایت افکار عمومی، بر لزوم ارتقاء سطح ادارک عامه مردم و نخبگان از درگیری حضرت زهرا با دشمنان در ایام فاطمیه تاکید کرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۰۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه داستان مکر خداوند داستان پیچیده ای است، گفت: در بسیاری اوقات خداوند در اثر صلاح، انسان ها را به جایی رسانده و یا در اثر فسادی که دارند نعمتی را از آنها زایل می کند و زمینه ای را می چیند که به دست خود انسان این عمل اتفاق بیفتد ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۰۸:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسمین علیرضا صادقی واعظ، استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه بخش مهمی از خطبه فدکیه حضرت زهرا(س) به معرفی آسیب ها و آفت ها اختصاص دارد و نکته مهم اینجاست که این آفت ها اختصاص به آن زمان ندارد بلکه در هر زمانی و در هر جامعه ای وجود این آفت ها جامعه را به بحران می کشاند ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۰۹:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم درباره هوش مصنوعی و دینداری گفت: باید رساله توضیح المسائل هوش مصنوعی تدوین شود و فهرستی از واجبات و محرمات استفاده از هوش مصنوعی را در اختیار مخاطبان و جامعه متدین بگذارند؛ چراکه فقه و فقاهت نمی تواند نسبت به مسائل اجتماعی کلان بی تفاوت باشد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۰۹:۱۲    
حجت الاسلام والمسلمین صادقی واعظ، استاد حوزه علمیه قم گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) به ما یاد می دهد برای یاری امام حد و مرزی قائل نباشیم؛ برخی افراد از مال و آبرو هزینه می کنند، اما وقتی به دادن جان می رسد جا می زنند ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۴:۴۱    
حوزه/ استاد حوزه علمیه گفت: سرمایه انسان معلومات اوست، و از چند طریق به دست می آید که یکی از آن ها کتاب است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۲:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه گفت: همه مردم ایران مانند حضرت زینب (س) که دشمن ظالم و یاور مظلوم بودند به میدان آمدند و حمایت خود را از مردم مظلوم غزه نشان دادند و امیدواریم که هرچه زودتر رژیم غاصب صهیونیستی نابود و مالکان واقعی فلسطین بر آن حاکم شوند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۲:۰۶    
حجت الاسلام شیخ حسین انصاریان اظهار داشت: حضرت زینب (س) صاحب قلب الهی بود و تنها خدا ایشان را می شناسد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۱:۰۰    
حجت الاسلام صادقی واعظ، استاد حوزه علمیه قم گفت: گریه فاطمه زهرا(س) گریه مادرانه، دلسوزانه و آگاهانه است. ایشان نهضت فاطمی را تشکیل می دهد اگرچه این نهضت کوتاه بود اما پرثمر؛ ایشان با خطبه خوانی، اشک و ملاقات ها سعی در افشاگری و آگاه کردن مردم داشتند و سپس آسیب شناسی کرده و آفت ها را معرفی می کردند.
رسا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۰۹:۰۵    
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه اعمال ما در طول شبانه روز یا اعمال واجب عبادی است یا اعمال اختیاری، گفت: انسان ولی محور علاوه بر اینکه در اعمال عبادی رضای خدا را مدنظر دارد در اعمال اختیاری هم خدا را در نظر دارد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۰۸:۴۶    
یک استاد حوزه علمیه با شرح چرایی شهرت حضرت زینب(س) به عقیله بنی هاشم، گفت: این عقلانیت در جای جای حیات حضرت زینب کبری (س) جلوه گری دارد و با آن نقمت را نعمت دانسته و بلا را به فرصت و تعالی تبدیل می کند. چنانکه در گودی قتلگاه به خدا عرضه می دارد: خدایا این قربان را از ما قبول کن.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۰۸:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه خواهران گفت: آگاه به زمان بودن از شاخصه های وجودی حضرت زینب(س) است که در مقاطع مختلف جلوه دارد که یکی از این مقاطع در دوره حکومت امام علی(ع) و مقطع دیگر آن در دوره زندگی امام مجتبی(ع) بود که سبب شد تا ایشان از کوفه به مدینه برگشتند و مدافع امامت امام حسن(ع) شدند.
موج   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۱۸:۴۳    
استاد حوزه علمیه گفت: باید به خانواده های خود رنگ خدایی بدهیم.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۱۷:۳۱    
حوزه/ استاد دروس علمیه مشهد در مراسم رونمایی کتاب سنت های کارآمد وسبک زندگی طلبگی گفت: این کتاب به معرفی سنت های آموزشی، درسی، پژوهشی و قدیمی حوزه علمیه و سیره علما می پردازد .
حوزه   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۱۳:۵۱    
حوزه/ استاد حوزه علمیه استان لرستان گفت:صدای نابودی شیشه عمر اسرائیل به گوش می رسد و به زودی این رژیم جعلی نابود خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
گناباد- استاد حوزه علمیه امام رضا (ع) گفت: مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل تنها یک شعار نیست بلکه پشتوانه دینی و اعتقادی دارد و نشان دهنده بیزاری از باطل است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۰۹:۰۴    
حجت الاسلام صادقی واعظ، استاد حوزه علمیه قم گفت: ما امروز در جامعه دیندار هستیم اما دین دان نیستیم، جامعه باید بر محور ولایت دینداری را بر مبنای دین دان بودن پیش ببرد؛ حضرت فاطمه زهرا(س) همه تلاشش این بود که جامعه را بر این محور نگه دارد ...