دوشنبه ۲۹ شهریورساعت ۰۷:۳۶Sep 2021 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «استاد حوزه علمیه»

حوزه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۰۹:۳۴    
حوزه/ یکی از اساتید سطوح عالی حوزه علمیه خراسان بر ضرورت توجه به حقوق علم، معلم و جلسه علمی تأکید کرد و لزوم اخلاص در کسب علم و درس خواندن موحدانه، به کار بستن علوم تحصیل شده و پاس داشتن دانش را، حقوق علم بر عالم برشمرد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۴:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- استاد حوزه علمیه قم گفت: باید از ورود به مسائل اختلاف انگیز میان مسلمانان پرهیز کنیم و هیچگاه فراموش نکنیم که جنبش عاشورا جنبشی امتی و بشری است، بنابراین باید این واقعیت را درک کنیم و قیام امام حسین را محدود و منحصر به افکار و اندیشه خود نکنیم بلکه آن را در جهان معاصر ترویج کنیم. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۲:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
قم- استاد حوزه علمیه با اشاره با حقوق زبان در رساله حقوق امام سجادگفت: دوری از فحاشی،حرف های رکیک و ناپسند از جمله حقوق زبان است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
یک استاد حوزه علمیه گفت:رفع کرونا و یا مریض شفا دادن برای اهل بیت(ع) چیزی نیست اگرچه امام حسین(ع) مریض شفا می دهند و از مردم رفع گرفتاری هم می کنند اما ما دنبال معجزات بزرگتری از امام حسین(ع) هستیم معجزاتی نظیر ظهور امام زمان(ع).
حوزه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۲۱:۲۸    
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین حسن ضیاء توحیدی گفت: تبرک جویی، بوسیدن، توسل جویی و احترام در مقابل قبور معصومین به هیچ عنوان به معنای پرستش نیست و فقط خداوند یکتاست که شایستگی پرستش را دارد.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۱:۵۹    
حوزه/ حجت الاسلام منافی گفت: محبوب ترین بندگان خدا کسانی هستند که به خلق الله بیشترین خدمت را می کنند. انسان هایی در جامعه وجود دارند که هم به کمک مالی و هم همدردی نیاز دارند و اگر چنین افرادی با خداوند ارتباط برقرار نکنند در برابر مشکلات تحمل خود را از دست داده و دست به کارهای غیر عقلانی می زنند.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۱:۵۰    
حوزه/ بازی، موثرترین و پرمعناترین راه یاد گیری کودکان است. هنگام بازی، کودک فکر می کند، برنامه ریزی می کند، راه های تازه ای می یابد، تجربه می کند، پرورش فکری، عاطفی، جسمی و اجتماعی می یابد.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۰:۴۰    
استاد حوزه علمیه آذربایحان غربی با بیان این که بسیاری از مشکلات جامعه از عدم ایثار است گفت: ایثار وجه مشترک شهدا است و هنر شهیدان این بود که خود را به اهل بیت(ع) تشبیه کردند و روز قیامت همه مردم را با امام خود به عرصات محشر می آورند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۹:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
جماران نوشت:حجت الاسلام هادی سروش گفت که چرا باید به صِرف اظهار نظر یک استاد پر قیمت و شناخته شده دانشگاه ، او را از دانشگاه "اخراج" کنیم؟! این است شکل و محتوایِ منطق مورد ادعای ما در تاسی به "علم دوستی باقرالعلوم" است ؟ ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۳:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم گفت: بهتر بود که مسیر کربلا هم همانند تمامی سفرهای خارجی که آزاد است آزاد می شد تا مردم از زیارت اربعین که یقین داریم شفا در این زیارت قرار داده شده است بهره می بردند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۰:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- استاد خارج فقه حوزه علمیه خراسان گفت: فقه امامیه به روز، پاسخگو و مبتنی بر وحی است و معتقدیم که قواعد دینی تا قیامت پاسخگو هستند. به گزارش شفقنا، هیئت اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی معاونت پژوهش این حوزه ...
بسیج   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۸:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در پیامی در گذشت حجت السلام و المسلمین فهیمی استادحوزه علمیه علی ابن موسی الرضا(ع) یاسوج را تسلیت گفت.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۴:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام عطارزاده گفت: رعایت اخلاص در کارها، اهمیت دادن به دروس طلبگی و توجه به فعالیت های فرهنگی و جهادی در کنار تحصیل، ازجمله عواملی است که می تواند در موفقیت طلبه، نقش چشم گیری داشته باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۲:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه گفت: وقتی امام حسن(ع) صلح کردند افردی که ادعای شیعه بودن داشتند مقابل حضرت ایستادند و به ایشان می گفتند ای خوار کننده مؤمنین ، خنجر زهرآلود به ایشان زدند ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان کهگیلویه و بویراحمد طی پیامی، درگذشت حجت الاسلام فهیمی، استاد حوزه علمیه یاسوج را تسلیت گفت.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۵:۴۷    
حوزه/ محمدلو گفت: باید خصلت های زیبایی که در پیاده روی اربعین تبلور دارد را به نمایش بگذاریم و در زندگی خود در طول سال بدان ها عمل کنیم تا قدمی را راستای ایجاد مدینه فاضله برداشته باشیم.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۵:۳۸    
حوزه/ نمایندگان آیت الله اعرافی از حجت اسلام والمسلمین عبدالرحیم سعدآبادی از اساتید و مبلغان حوزه علمیه که به علت تصادف دچار سانحه شده است عیادت کردند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۴:۰۴    
شفقنا- استاد حوزه علمیه عنوان کرد: فقه آیت الله صانعی، یک فقه قرآن محور است. ایشان در استدلالات، استظهار از ادله، استنباط احکام، بحث زمان و تحولات و تطورات عصری، خود را کاملاً نشان می دهد. ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۰:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه با بیان اینکه امر امام(ع)، همان امر خدا و امر ولی فقیه در زمان غیبت امر امام(ع) است، افزود: اگر می خواهیم ایمان خود را محک بزنیم باید ببینیم در برابر امر خدا تا چه اندازه رضا و تسلیم داریم و خود را عبد او می دانیم.
قم نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۲۳:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
قم نیوز: استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه تربیت لوازم و مقدماتی دارد،گفت:تربیت فرزندان باید با عزت دادن و بزرگواری همراه باشد.
رسا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۷:۲۵    
مازندران - استاد حوزه علمیه مازندران با اشاره به روحیه جهادی دولت سیزدهم، گفت: دولت سیزدهم با تکیه بر توان و ظرفیت داخلی به دنبال حل مشکلات است.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۷:۰۹    
حوزه / استاد حوزه علمیه خواهران استان قزوین گفت: حیا و عفت به همراه عقل و درایت از مهمترین ویژگی های زینب کبری سلام الله علیها بود که قدرت ظاهری و پوشالی حکومت اموی را در هم کوبید.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۴:۱۵    
حوزه / استاد حوزه علمیه قزوین گفت: همه اقشار همکاری و همراهی خوبی با دولت حجت الاسلام والمسلمین رئیسی داشته باشند تا بتوانند با تلاش جهادی مشکلات معیشتی و اقتصادی را برطرف نمایند.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۱:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه گفت: تمام انبیا مبتلا شدند و بعد از اینکه به قضای الهی راضی شدند خداوند از آنها رفع بلا کرد ولی اهل بیت پیامبر(ص) که محبت و مودت آنها به عنوان اجر رسالت در قرآن بیان شده است مبتلا شدند و راضی هم بودند به ابتلا ولی خداوند از آنها رفع بلا نکرد و این دلیل امتیاز و افضلیت اهل ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۴:۰۴    
یک استاد حوزه علمیه گفت: امام حسین(ع) با دو ماجرا با عاطفه تاریخ سخن گفته اند؛ یکی جریان حضرت علی اصغر(ع) و دیگری واقعه ای که در شام رخ داد و به شهادت حضرت رقیه(س) انجامید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۰۹:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه قبل از گرفتاری باید به دنبال ایمان و ارتباط با خداوند باشیم، گفت: در هنگام ابتلا باید ایمان جامعه بیشتر شود تا جامعه از مصیبت رهایی یابد؛ ما باید دست به دامن خداوند متعال شویم نه خلق خدا.
ابنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۲۳:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه خواهران افغانستان گفت: زنان باید در نظام آینده در افغانستان، جایگاه متناسب داشته باشد و حقوق سیاسی، علمی فرهنگی و اقتصادی آنان تامین گردد.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۲۲:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه گفت: در میان ائمه(ع) امام حسین علیه السلام از همه ابتلای بیشتری داشتند و تحمل این ابتلا بر دوش امام سجاد علیه السلام بود و مصیبت هایی که ایشان دیده اند هیچکدام از اهل بیت(ع) ندیده اند.
وارث   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۲۰:۰۸    
حجت الاسلام والمسلمین حسین محمد ابراهیم به مناسبت دهه اول صفر در مسجد جامع غدیر به سخنرانی پرداخته و درباره اهمیت محبت امام حسین(ع) گفت: امام صادق(ع) می فرمایند اگر خداوند بخواهد به بنده خود خیر کثیر عطا کند محبت امام حسین(ع) را در قلب قرار می دهد سپس او را عاشق زیارت امام حسین(ع) می کند. ...
موج   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۹:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم با صدور پیامی درگذشت برادر آیت الله مکارم را تسلیت گفت.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۱:۴۰    
حوزه/ مدیریت و اساتید مدرسه عالی انوار طاها در پیامی درگذشت آیت الله سید محمد حسینی طاها کاهانی را تسلیت گفتند.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه گفت: اولین نکته ای که باعث می شود در ابتلائات به بن بست برسیم ضعف معنویت است که موجب می شود، ابتلا در وجود انسان اثر کند.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۳:۴۹    
حوزه / استاد حوزه علمیه قم گفت: طلبه باید مخاطب را بشناسد تا بداند چه پیامی را به او انتقال دهد.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۱:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه صبر داشتن نسبت به بلا یکی از دروس واقعه عاشوراست، گفت: شب اول ماه صفر که اهل بیت(ع) به شهر شام رسیدند و مورد جسارت و زخم زبان قرار گرفتند حضرت زینب سلام الله علیها فرمودند که ما چیزی جز زیبایی از خدا ندیده ایم.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۵:۰۴    
حوزه/ استاد حوزه علمیه با بیان اینکه حضرت زینب سلام الله علیها ملهم به اخبار فرشتگان الهی بودند، گفت: کسانی می توانند به حرم فرشتگان الهی راه پیدا کنند که فوق علم باشند و به تزکیه و تهذیب رسیده باشند و این راه برای سایرین هم باز است و حضرت معصومه سلام الله علیها هم همین گونه بودند.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۳:۵۸    
حوزه/ ابراهیمی گفت: مسئولیّت والدین به مسائل مادّی از قبیل تهیّه مسکن و پوشاک و خوراک فرزندان خلاصه نمی شود، بلکه پرورش های روحانی و معنوی فرزندان نیز به عهده پدر و مادر است.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۳:۵۵    
حوزه / استاد حوزه علمیه قزوین گفت: حضرت زینب(س) با شکیبایی و روشنگری خویش، فساد موجود در حکومت امویان را افشا کرد و پایه های این خلافت جور را به لرزه واداشت و بدین ترتیب، طلایه دار دفاع از حریم ولایت لقب گرفت.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۲۳:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه با نقد و بررسی دیدگاه های مختلف در مورد چرایی قیام امام حسین(ع)، گفت: دیدگاه بنده جمع میان شهادت و حکومت است، یعنی امام(ع) به علم تفصیلی خود عمل و همراهان را با منطق جهاد که احدی الحسنین است، دعوت کرد ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۰۹:۱۱    
حجت الاسلام والمسلمین سید منذر حکیم، مدیر پژوهشکده ذریه نبوی(ص)، استاد حوزه علمیه و مؤلف به مناسبت فرا رسیدن 28 محرم الحرام، سالروز تبعید جوادالائمه(ع) به بغداد در گفت وگو با روزنامه قدس به بررسی سیره سیاسی امام نهم(ع) پرداخته است. مشروح این سخنان در ادامه تقدیم حضورتان می شود.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۱:۴۵    
استاد حوزه علمیه و عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با اشاره به مواجهه پیامبر(ص) با یک زن آوازه خوان کافر، گفت: انقلاب با همه برکاتی که داشت برخی تندروی ها هم در آن اعمال شد؛ خیلی ها را که آن طرف آبی کردیم می توانستیم نگه داریم و به نفع اسلام از آنها بهره ببریم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه با اشاره به روایتی از امام باقر(ع) که فرمودند تمام بدی ها در خانه ای جمع شدند و کلید قفل آن خانه، دروغ است، گفت: امام سجاد(ع) فرمودند دروغ کوچک باعث می شود که بر دروغ بزرگ جرأت پیدا کنید.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
انتظار قرآن پژوهان از دولت جدید در رفع خلأ ساماندهی ترجمه های قرآنبه گزارش ایکنا؛ حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی کوشا، مترجم، خادم القرآن، کارشناس باتجربه فن ترجمه قرآن و استاد حوزه علمیه قم در یادداشتی اختصاصی برای ایکنا، به انتظار قرآن پژوهان از دولت جدید به ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۲:۵۴    
یک استاد حوزه علمیه گفت: قدرت حضرت سلیمان (ع) به دلیل آن دو اسم اعظمی بود که روی انگشتر ایشان حک شده بود و آن دو اسم اعظم نام حضرت محمد(ص) و امیرمومنان امام علی(ع) است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۲:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
آیت الله جاودان گفت: امام سجاد(ع) همچون معلم و مربی محبت خاندان پیامبر(ص) را آموزش داد. پس از امام حسین(ع) امام سجاد(ع) به تنهایی اسلام را نجات داده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۲:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه با اشاره به شیوه تبلیغی امام سجاد(ع) گفت: ایشان از دو راه تبلیغ خاص داشتند که اول در قالب ادعیه و ارتباط با خدا و دوم در قالب بیان تاریخ بود که سرنوشت انبیاء و گذشتگان را بیان می کردند و هر جا که به مناسبتی اسم آب ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۲ - ۲۳:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
شفقنا- آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه، امشب با حضور در دفتر مرحوم حضرت آیت الله سید محمد سعید حکیم، ضمن تسلیت ارتحال این استاد حوزه علمیه نجف و قرائت فاتحه، با خاندان حکیم ابراز همدری کرد و از خداوند متعال برای آنان صبر خواستار شد. تصاویر انتهای پیام ...
رسا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۲ - ۱۷:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه به برقراری ارتباط با خداوند متعال توسط امام سجاد(ع) اشاره کرد و گفت: دعاهای صحیفه سجادیه یکی از بهترین راه ها برای برقراری ارتباط با خداوند متعال است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۲ - ۱۶:۰۱    
شفقنا- استاد حوزه علمیه قم با بیان تفاوت شخصیت حقیقی و حقوقی افراد، یکی از درس های امام سجاد (ع) برای امروز ما را، تواضع و خضوع ایشان عنوان کرد و گفت: وجود نازنین و مبارک امام این نبود که غلام در کنارش زندگی بکند و فقط کارهایش را انجام بدهد، به همه کارگزاران نظام اسلامی یک درس بزرگی یاد می دهد ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۲ - ۱۳:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- استاد حوزه علمیه گفت: اسلامی که امروز در اختیار ماست نتیجه فعالیت های امام سجاد علیه السلام است که از خطبه حضرت در شام شروع شد و این خطبه و دیگر خطبه ها و ادعیه امام سجاد علیه السلام باید در رسانه ها تبیین شود. ...