پنجشنبه ۰۳ خردادساعت ۱۹:۳۰May 2024 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مرکز فقهی»

حوزه   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۳:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
حوزه/ آیت الله فاضل لنکرانی در پیامی شهادت رئیس جمهور خدوم و مجاهد جمهوری اسلامی ایران را تسلیت گفت.
شیعه نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۰:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
آیت الله کریمی جهرمی در دیدار با جمعی از طلاب مرکز فقهی امام رضا (ع) ضمن بیان حدیثی از امام رضا علیه السلام که فرمود: لا یکون المؤمن مؤمنا حتی یکون فیه ثلاث خصال: سنة من ربه، و سنة من نبیه، و سنة من ولیه، فالسنة من ربه کتمان سره ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۶:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیر دفتر انتشارات مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: متخصصان فقهی ما طی جلسات و کنگره هایی که با پژوهشگاه رویان و سایر پژوهشگاه های مرتبط داشتند، به محصولی با عنوان فقه درمان دست یافتند که در این نمایشگاه عرضه می شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۳:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
همزمان با سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، دفتر نشر مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با حدود 500 عنوان کتاب در زمینه های فقهی، اصولی، قرآن، تفسیر، حدیث، تاریخ و کلام در این نمایشگاه حضور فعالی پیدا کرده است.
رسا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۱:۲۷    
نشست واجب اجتماعی؛ رهیافتی قرآنی- فقهی با ارائه حجت الاسلام محمد عشایری منفرد و دبیری حجت الاسلام سعید فاقدی در مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۷:۱۲    
مدیر دفتر نشر مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) قم از حضور این ناشر تخصصی با 500 عنوان کتاب فقهی، اصولی، اعتقادی و ... در نمایشگاه کتاب 1403 تهران خبر داد.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۱۶:۲۸    
مدیر انتشارات مرکز فقهی امام محمد باقر (ع) گفت: یک عنوان جدید از آیت الله شبیری زنجانی در 12 جلد به تازگی از سوی این انتشارات منتشر شده که در نمایشگاه کتاب تهران بسیار مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۱:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام، که توسط استاد بزرگوار ما حضرت آیت الله العظمی فاضل لنکرانی رضوان الله تعالی علیه بنا شده، منشأ خدمات علمی فراوان، و موجب تقویت نظام مقدّس اسلامی است.
شفقنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۶:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) گفت: حوزه های علمیه و مراکز پژوهشی باید جنبه های فقهی و دینی حفظ محیط زیست را مطرح و مردم را متوجه ابعاد این قضیه کنند. به گزارش شفقنا، متن سخنان آیت الله فاضل لنکرانی در دیدار رئیس سازمان محیط زیست قم به شرح زیر استک بسم الله الرحمن الرحیم ...
شبکه اجتهاد   ۱۴۰۳/۰۲/۱۵ - ۱۹:۴۲    
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) گفت: قدمای اهل سنت مقاصد را در پنج چیز قرار دادند اما معاصرین از اهل سنت آن را توسعه داده می گویند منحصر به آن پنج مقصد نیست مثلاً آزادی انسان یا کرامت انسان و نیز عدالت هم جزء مقاصد شریعت است، این موارد را نیز اضافه به مقاصد الشریعه نموده اند ...
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۴ - ۱۲:۱۲    
قم - مدیر دفتر نشر مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) با اشاره به نقش مهم نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در مهندسی فرهنگی کشور، برنامه ریزی دقیق و تدبیر مسئولان ملّی برای تأثیرگذاری فرهنگی نمایشگاه، در ارتقای سطح فرهنگی جامعه و کاهش مفاسد اجتماعی را ضروری دانست.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۹:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
حوزه / در مراسمی از اساتید منتخب مجتمع آموزشی و پژوهشی ائمه اطهار(ع) قم تقدیر به عمل آمد.
شبستان   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۸:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار در مراسم تجلیل از اساتید منتخب این مرکز فقهی گفت: رشدعلمی اساتید یکی از اهداف اصلی مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) است
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۴:۳۶    
رییس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) گفت: امام همه انسان ها، علما و دانشمندان مذاهب را به مقابله با خطر استکبار جهانی و اسراییل دعوت کرد و این شاخص بزرگ یک معلم است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۰:۲۷    
کرسی علمی ترویجی ظرفیت فضای صدور احادیث در توسعه فقه اجتماعی به همت گروه فقه جامعه و فرهنگ مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام برگزار می شود.
شبکه اجتهاد   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۰۷:۴۲    
مدیر گروه فقه ارتباطات، هنر و رسانه مرکز فقهی ائمه اطهار (علیهم السلام) نسبت به بند چهارم مصوبه نود و ششم شورای عالی فضای مجازی گفت: در این مصوبه مسئله شناسی مناسبی صورت نگرفته و این اشکال، کل مصوبه را تحت الشعاع قرار داده است ...
رسا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۲۳:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با بیان این که خدای تبارک و تعالی معلم حقیقی انسان هاست که نظیر و مثلی ندارد، تشخیص بدعت و انحرافات را از جمله ویژگی های ممتاز یک معلم دانست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۴:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با تاکید بر آگاهی بخشی و فرهنگسازی موضوع محیط زیست در جامعه گفت: مردم باید از جنبه های شرعی به موضوع محیط زیست به ویژه حرمت آلوده کردن و تخریب محیط زیست آگاه باشند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
نشست علمی بررسی فقهی، پزشکی عبادات و عقود افراد دارای اختلالات شنیداری و گفتاری به همت گروه فقه پزشکی مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۳۱ - ۱۸:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
گروه فقه ارتباطات، هنر و رسانه مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام در یک نشست علمی واکاوی فقهی - حقوقی مصوبه اخیر شورای عالی فضای مجازی را بررسی می کند.
رسا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۴:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) تصریح کرد: اساس فرقه ضاله وهابیت بر این است که دین را به نحو دیگری خلاف آنچه که کتاب و سنت مطرح کرده، در جامعه القا کنند و ریشه تخریب قبور ائمه بقیع هم به این مسئله برمی گردد.
شفقنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۵:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
شفقنا- رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) گفت: از نگاه دین مقابله با اسرائیل اولا از مصادیق بارز دفاع است که یک حق مسلم عقلایی و مشروع است و ثانیا از مصادیق روشن جهاد ذبی است یعنی جهادی که برای حفظ اساس اسلام است ...
رسا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۲۰:۴۶    
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار با بیان اینکه مسئولان کشور باید قبل از مردم دغدغه اجرای مسائل دینی را داشته باشند، بر لزوم مقابله با ناهنجاری های اخلاقی و فرهنگی تأکید کرد.
شفقنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۳ - ۱۴:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
شفقنا- رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) گفت: دشمن دنبال این است که مردم را مقابل روحانیت قرار بدهد باید مراقب بود. اگر در این پیچ تاریخی به تعبیر رهبری انقلاب دین را درست نفهمیم همه چیز را از دست می دهیم. نسبت به مردم هم آن مقداری که حقوق و شأن مردم است باید حفظ شود. ...
حوزه   ۱۴۰۳/۰۱/۱۱ - ۱۰:۲۴   + ۳۴ سایت دیگر  
حوزه/ آیت الله فاضل لنکرانی گفت: در فقه ضوابطی برای ساخت شهر و ساختمان تعیین شده که باید رعایت شود اما چیزی به نام شهر اسلامی به این معنا که اسلام بگوید در این شهر بیمارستان، آتش نشانی، دانشگاه و پارک کجا باشد نداریم، اینها را باید با توجه به اقتضاء و شرایط هر زمانی ساخت.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۱/۰۸ - ۰۰:۱۶    
آئین عمامه گذاری طلاب همزمان با سالروز میلاد امام حسن (ع) در مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام قم برگزار شد.
شفقنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۱۸:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
شفقنا- در آستانه سالروز ولادت با سعادت امام حسن مجتبی علیه السلام، سردار هاشمی فرمانده و جمعی از مسئولین بسیج ادارات قم در مرکز فقهی ائمه اطهار علهیم السلام با آیت الله فاضل لنکرانی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دیدار و گفتگو کردند. ...
رسا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ - ۰۴:۴۵    
آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) و حجت الاسلام والمسلمین قائنی از جمله کسانی بودند که اظهارات آنان در ماجرای درمانگاه قم منجر به وجود آمدن برخی از حواشی شد.
حوزه   ۱۴۰۲/۱۲/۲۴ - ۱۴:۱۶    
حوزه/ نشست بررسی میزان و نحوه تأثیر علم رجال در فرایند استنباط به همت مرکز فقهی عالم آل محمد(علیهم السلام) در حسینیه امام جواد(علیه السلام) حوزه علمیه امام خمینی(ره) برگزار گردید.
حوزه   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۰۹:۰۸   + ۵۰ سایت دیگر  
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) تصریح کرد: واقعاً جفای بزرگی است که بگوئیم در این چهل و چند سال کاری نشده، کشور در این چهل ساله با وجود همه مشکلات داخلی و خارجی پیشرفت های زیادی داشته است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۱۲:۰۷    
مدیر گروه فقه و ارتباطات هنر و رسانه مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) گفت: ایالات متحده آمریکا بر اساس الگوی آزاد، رسانه خود را سیاست گذاری می کند و در نظام مشارکتی اروپا بر اساس حریم خصوصی حقوق بشر مورد تأیید خود آن را دنبال می کنند. اما ما به سمت الگوی فضای مجازی بومی می رویم.
ایبنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۰۹:۱۲    
قم - مدیر دفتر نشر مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) با بیان اینکه با لطف خداوند متعال و عنایات اهل بیت (ع)، سال 1402 سال پر توفیقی برای این دفتر نشر بود، بیان کرد: 53 عنوان کتاب در سال 1402 چاپ کرده ایم.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۱۹:۲۶    
مدیر گروه فقه، ارتباطات هنر و رسانه مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با اشاره به اینکه سپهر رسانه ای کشور متولی دینی ندارد، گفت: نهاد رسانه ای در سیاست گذاری و تنظیم مقررات باید خودش را ملزم به تنظیم قواعد فقهی و شرعی بداند.
حوزه   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۲۳:۰۸    
حوزه/ جلسه رونمایی از کتاب ثلاث رسائل فقهیة اثر مرحوم آیت الله حاج سید احمد زنجانی، و 12 جلد نخست کتاب نکاح ، تقریرات دروس خارج نکاح آیت الله العظمی شبیری زنجانی، با حضور معظم له و تنی چند از استادان دروس خارج حوزه علمیه قم و محققان مرکز فقهی امام محمد باقر علیه السلام برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۱۱:۳۹    
نشست علمی مسؤولیت مدنی بیمارستان ها در برابر آسیب های وارده به بیماران از منظر فقه و حقوق اسلامی به همت گروه فقه پزشکی و گروه فقه و حقوق بشر مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام برگزار می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۱۱:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: سزاوار است پاسخگویی به شبهات با قدرت بیش تر در اختیار مردم بخصوص اساتید حوزوی و دانشگاهی برسد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۱۱:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
آئین رونمایی از سه کتاب تولیدی توسط مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه های علمیه با حضور آیت الله فاضل لنکرانی در مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۰۹:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگر مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: یکی از مقدمات ورود به ماه مبارک رمضان و بهره مندی از مزایای آن، این است که انسان شرایط دریافت رحمت الهی را به دست بیاورد و استغفار این مسیر را هموارتر می کند.
حوزه   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۲۲:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
حوزه/ آیت الله فاضل لنکرانی گفت: علت انحراف عده ای که می گویند حجاب لازم نیست و به نوعی وجوب آن را توجیه می کنند بسیار عجیب است، انسان واقعا در برابر قرآن کریم خجالت می کشد که عده ای ادعا می کنند راجع به حجاب تحقیقات زیادی انجام داده اند ولی آیات مربوط به این واجب الهی را بد معنا می کنند ...
شبکه اجتهاد   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۲۱:۱۲    
کتاب ثلاث رسائل فقهیه و کتاب نکاح دو اثر جدید مرکز فقهی امام محمدباقر علیه السلام با حضور حضرت آیت الله شبیری زنجانی رونمایی شد.
حوزه   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۲:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
حوزه/ مراسم رونمایی از جدیدترین منشورات مؤسسه آموزش عالی ائمه اطهار(ع) با حضور آیت الله فاضل لنکرانی و سایر مسئولین این مجتمع علمی در سالن جلسات امام خمینی ره مرکز فقهی ائمه اطهار در قم برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۱:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
نشست علمی گروه اصول فقه مرکز فقهی ائمه اطهار با موضوع فرآیند شکل گیری دانش اصول فقه، نقدی بر انگاره تأسیس برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۱۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
قم- رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: همه کسانی که دل به کشور و اسلام بسته اند باید در عرصه انتخابات به صورت آگاهانه مشارکت کنند.
حوزه   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۱:۵۱    
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) ارتحال حجت الاسلام والمسلمین شیخ ابوالقاسم ربانی(ره) را تسلیت گفت.
شفقنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۱:۳۲    
شفقنا- رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: درست نمی فهمیم قرب به خدا یعنی چه؟ اگر بخواهیم قرب به خدا را بفهمیم اول باید معرفت امام زمان را در خودمان قوی کنیم، سال می آید و می رود، سال ها می آیند و می روند، چقدر معرفت ما به امام زمان بیشتر می شود؟ ...
حوزه   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۲۲:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام در پیامی رحلت آیت الله بجنوردی را تسلیت گفت.
حوزه   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۲۱:۳۹    
حوزه/ جشن میلاد سالروز ولادت امام زمان (عج) در مسجد مرکز فقهی کابل برگزار شد.
اولین دوره گردهمایی تخصصی اساتید و مربیان قرآنی نیروی دریایی ارتش با همکاری دانشگاه قرآن و حدیث قم برگزار و با تقدیر از افراد برتر به کار خود پایان داد . ...
حوزه   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۷:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/آئین اختتامیه دوره آموزش تخصصی مهارت های قرآنی، ویژه اساتید و مربیان قرآنی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) برگزار شد.