سه شنبه ۱۱ آذرساعت ۱۶:۰۹Dec 2020 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مرکز فقهی»

حوزه   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۲۳:۵۶    
حوزه / به همت گروه فقه سیاسی مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با همکاری گروه سیاست پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، سلسله کرسی های ترویجی: ساختار ونظام مسائل فقه سیاسی به صورت وبینار برگزار خواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۳:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
قم - ایرنا - رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با صدور پیام تسلیت به مناسبت شهادت دانشمند برجسته دکتر محسن فخری زاده، تاکید کرد: شهادت این دانشمند مجاهد و هسته ای، نشانه ای بزرگ از ضعف و زبونی دولت های تروریستی است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۱:۲۹   + ۹ سایت دیگر  
قم - ایرنا - رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) قم گفت: شیعه نمی گوید ما باید امام را بپرستیم، می گوییم اینها مقرب درگاه خدا هستند و حساب ویژه ای نزد خداوند دارند، اینها مظهر اسماء و صفات الهیه هستند و ما از این طریق می خواهیم به خدا نزدیک شویم.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۶:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
مرکز فقهی ولایت به همت مرکز اسلامی جاکارتا با هدف توسعه و نشر معارف فقهی و ارتباط با حوزه های اهل سنت در اندونزی تأسیس شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ سلسله کرسی های ترویجی" ساختار و نظام مسائل فقه سیاسی از سوی گروه فقه سیاسی مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار می شود.
رسا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۳:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
رییس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) پیرامون تخریب سرپناه یک زن و چند فرزند بی سرپرستش در استان هرمزگان، از عاملان این قضیه دردناک شدیداً انتقاد کرد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۱:۴۷    
شفقنا- رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) نسبت به تخریب سرپناه زن بی سرپرست و فرزندش در هرمزگان واکنش نشان داد و گفت: در نظام جمهوری اسلامی باید از قانون علیه مستضعفین و بیچاره ها استفاده کرد؟ چرا شما می خواهید با همین قانون به سر بیچاره ها و مستضعفین بزنید ...
رسا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۰:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
رییس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) در گفت و گویی اندیشه های فقهی و اصولی آیت الله سید مصطفی خمینی را تشریح کرد.
هشدار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۸:۰۱    
برترین ها: طلاب چقدر درآمد دارند؟ منبع درآمد آن ها از کجاست؟ آیا شایعه ی زیر خط فقر بودنِ هشتاد درصد آن ها صحت دارد؟ در این گزارش به شکلی دقیق پاسخ این پرسش ها را پیدا می کنید. ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۲:۳۳    
حوزه/ مراسم جشن سالروز ولادت با سعادت پیامبر گرامی اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع) و عمامه گذاری در مسجد مرکزفقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۲۰:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/قم رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) بیان کرد: در هر صورت در شرایط فعلی همه علمای اسلام باید مسئله وحدت را بیشتر مورد توجه قرار بدهند، امروز اگر ما وحدت را مورد توجه قرار ندهیم دیری نخواهد پائید که از اسلام چیزی باقی نماند،
رسا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۱:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با بیان اینکه جوهر دین، پدافند غیر عامل است، گفت: پدافند غیرعامل در سیره رسول خدا(ص) پررنگ است.
رسا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۰۰:۳۰    
تهران - رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با بیان اینکه مسلمانان باید ید واحده باشند، گفت: وحدت جوامع اسلامی ضامن بقای اسلام و عزت مسلمانان است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۰۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرگروه اقتصاد مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) اظهار کرد: وقتی ثبات باشد می توانیم از رشد مطلوبی در اقتصاد و تولید ناخالص داخلی برخوردار باشیم که همین موضوع می تواند قدرت کشور را به دنیا نشان دهد اما اگر ثبات اقتصادی نباشد و عرضه و تقاضا را متعادل نکنیم ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۶:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها_ رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: باید به جایی برسیم که در بیمارستانها در کنار توجه به بحث موازین بهداشتی، به معنویت و دعا و توسل به اهل بیت(ع) هم توجه ویژه ای شود.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۷:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ مراسم جشن آغاز امامت حضرت ولیعصر(عج)و عمامه گذاری در مسجد مرکزفقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۲:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با بیان اینکه حمایت رئیس جمهور فرانسه از اهانت به پیامبر اکرم(ص) را باید در عنوان دشمنی قلمداد کرد، از مسئولین نظام جمهوری اسلامی خصوصاً مسئولین وزارت خارجه خواست که برخورد خیلی قوی با این مساله کنند.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
کرسی علمی ترویجی با موضوع قواعد خاص تفسیر تنزیلی موضوعی با حضور کارشناسان 23 مهرماه به صورت مجازی برگزار می شود. به گزارش شیعه پرس، کرسی علمی ترویجی با موضوع قواعد خاص تفسیر تنزیلی موضوعی توسط گروه قرآن پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با مشارکت گروه فقه قرآن و حدیث مرکز فقهی ائمه اطهار ( ع) ...
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
کرسی علمی ترویجی مجازی قواعد خاص تفسیر تنزیلی موضوعی به همت گروه قرآن پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه با همکاری گروه فقه قرآن و حدیث مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار می شود.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۶:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(علیهم السلام) با اشاره به حدیث معروفی از امام حسن عسکری(علیه السلام) در مورد علامت های مومن گفت: شیعیان باید توجه خاصی به اربعین امام حسین(علیه السلام) داشته باشند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۶:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون پژوهش مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) از ترجمه 25 عنوان کتاب در مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) قم به زبان عربی و انگلیسی خبر داد.
قم نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
قم نیوز: روزی که انسان و فرزند آدم از این زندان زندگی که در این کالبد جسمانی هست جدا بشود خیلی چیزها برای او مکشوف می شود، بدن انسان زندان روح انسان است وقتی از این زندان رها بشود خیلی چیزها برای او کشف می شود، آنجا ارزش فقه آل البیت و بهای آن را خواهد دانست.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۰:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
شفقنا- رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: غالب مورخین، فقها و محدثین شهادت حضرت را روز هفتم ماه صفر قرار داده اند، به تبع این، بزرگان و اعاظم نجف در طول دوران حوزه نجف، روز هفتم صفر درس ها را تعطیل می کردند، و به عنوان روز شهادت قرار می دادند. ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۱:۰۴    
شفقنا- حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر تقوی، رییس مرکز فقهی حضرت جوادالائمه (ع) در یادداشتی با عنوان 20 نقش ماندگار حضرت زینب کبری (س) در نهضت کربلا که در اختیار شفقنا قرار داده، این گونه آورده است: ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/حجت الاسلام والمسلمین سیدجواد حسینی خواه، گفت: گروه فقه پزشکی مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام آموزش و پژوهش محور بوده لذا تابه حال سه دوره پذیرش طلبه داشته است ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۲۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ معاون پژوهشی مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام گفت: مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام در 29 نمایشگاه در 12 کشور شرکت کرده است که کتاب های آن به سه زبان عربی و انگلیسی و فارسی به این صورت که در نمایشگاه هایی که در کشورهای عربی بوده بیشتر کتاب های عربی و در نمایشگاه هایی که در کشورهای اروپایی ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۷:۵۲    
حوزه/ معاون پژوهشی بخش کلام مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: در چند سال اخیر حدود 48 نشست علمی پیرامون نقد و شناخت سلفیت و تکفیری ها در این مرکز برگزار شد و کتاب هایی هم که چاپ شد در همین حوزه بود.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
نمایشگاه یک روزه منشورات و آثار علمی مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) در حوزه های فقه و اصول، فقه هنر و رسانه، فقه اجتماعی، فقه و حقوق، فقه اقتصاد، فقه پزشکی، علوم قرآن و مذاهب و کلام اسلامی با حضور رئیس این مرکز افتتاح شد.
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۸:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
مراسم افتتاحیه دوره جدید آموزشی فقه پزشکی مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) و آیین رو نمایی از آخرین آثار گروه فقه پزشکی در سالن امام خمینی(ره) این مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۲:۰۲    
مدیر مرکز تفسیر مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با بیان استماع و استفاده از محضر قرآن موانعی دارد، گفت: داشتن غرور و تکبر، قیل و قال بیخود علمی و ادعای نظریه پردازی زودتر از موعد و همچنین خاموش نکردن سر و صداهای پیرامونی مانند فضای مجازی از جمله مهم ترین موانع است ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با بیان اینکه یکی از نقاط مهم تحول در حوزه ایجاد مراکز تخصصی تفسیر و دروس تفسیر است، اظهار کرد: الان افراد زیادی داریم که تفسیر نوشته و می نویسند؛ روحانیت شیعه در مورد قرآن فعال بوده است ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۷:۵۹    
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین عظیمی: فرد محصّل برای قوی کردن قدرت استماع می بایست کمتر حرف بزند، بیشتر گوش دهد و از مدّعی بودن بپرهیزد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۰:۲۳    
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با تأکید براین که باید درس های تفسیر و مراکز تخصصی قرآنی نشان روشن تحول در حوزه هستند، گفت: قرآن اساس انقلاب و پایه محور مقاومت و جهاد است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۲۳:۲۹    
حوزه/ رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: قرآن کریم شامل محکمات و متشابهات است که تشخیص آن ها فقط با مدد گرفتن از مکتب اهل بیت علیهم السلام قابل انجام است.
رسا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۲۱:۱۷    
آیین آغاز سال تحصیلی مرکز تخصصی تفسیر مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با حضور آیت الله فاضل لنکرانی برگزار شد.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۲۱:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
قم- عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه گفت: حوزه علمیه باید برای مسائل مجهول از قبیل تلقیح مصنوعی و پیوند اعضا پاسخگو باشند. به گزارش شیعه پرس، آیت الله ابوالقاسم علیدوست عصر شنبه در مراسم آغاز سال تحصیلی گروه فقه پزشکی مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) که با رونمایی از کتاب آیات قرآنی مربوط به فقه پزشکی نیز ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۸:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با بیان اینکه وظیفه دین، هدایت جامعه است، گفت: فقه و دین در امور علمی پزشکی هیچ دخالتی ندارد بلکه حدود و شرایط درمان را مشخص می کند. ...
رسا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۶:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مراسم افتتاحیه دوره جدید آموزشی فقه پزشکی مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) و آیین رو نمایی از آخرین آثار گروه فقه پزشکی در سالن امام خمینی(ره) این مرکز فقهی برگزار شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۵:۲۷    
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با انتقاد از اینکه نهادهای کشور نیازهای خود را به صورت نهادینه و سازمانی به حوزه ارائه نمی کنند، گفت: پزشکی و سایر علوم هرقدر پیشرفت کنند نیازشان به فقه بیشتر خواهد شد؛ البته فقه کاری به مباحث جزئی علوم ندارد، ولی جهت و مسیر آنها را تعیین می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۵:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
مرکز فقهی ائمه اطهار سومین دوره درس خارج فقه پزشکی را صبح امروز با هدف پاسخگویی به مسایل پزشکی نوین آغاز کرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۴:۵۴    
مدیر گروه فقه پزشکی مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) از حضور 17 دانش پژوه در مجموع سه دوره تخصصی خبرداد و گفت: اولین گروه محصلان این دوره امسال فارغ التحصیل می شوند.