شنبه ۰۹ اسفندساعت ۰۶:۳۵Feb 2021 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «واکاوی»

خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۰۹:۰۱    
گروه استان ها- نداشتن ثبات شغلی، بیکاری، مسائل اقتصادی، تامین مسکن، ملاک های سختگیرانه خانواده در ازدواج و سختگیری در معیارهای همسر از جمله موانع ازدواج محسوب می شوند که نمی توان از آن به راحتی عبور کرد.
خبر فوری   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۰:۲۶   + ۱۰ سایت دیگر  
چندروز پیش در یکی از خبرگزاری های مشهور، مطلبی دیدم با تیتر واکاوی شخصیت از روی شکل دندان ها که توضیح داده بود اگر دندان مثلثی دارید، نشانه فلان ویژگی های خلقی و شخصیتی است و اگر دندان های تان گرد است، خبر از بهمان روحیات و خصلت ها می دهد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۰:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
یکی از نمایندگان پارلمان عراق به دخالت آمریکاییها در امور داخلی عراق اشاره کرد و به واکاوی آن پرداخت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۰:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان طی روزهای گذشته، بخش اعظم یکی از خانه های صفوی بافت پیرامون مسجد جامع عتیق اصفهان که درست پشت گنبد خواجه نظام الملکِ این میراث جهانی قرار داشت، خراب شد و ماجرا وقتی تلخ تر می شود که بدانیم اهالی محله، چقدر از بابت این تخریب خوشحال اند! اما چرا؟
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۸:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
قاضی محمدی کشکولی به تشریح علل و چرایی عدم رغبت قضات برای استفاده از آرای جایگزین حبس پرداخت و خواستار ایجاد اداره کل اختصاصی در قوه قضائیه شد.
میزان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۰:۲۰    
خبرگزاری میزان – پایگاه تحلیلی ریسپانسیبل استیت کرفت ، در یادداشتی به بررسی روند احیای برجام پرداخته و این سوال را بررسی کرده که گام بعدی شامل چه چیزی خواهد بود. این یادداشت با اشاره به بروز مشکلی در رویکرد جو بایدن ، رییس جمهور آمریکا در قبال ایران که دلیلش مشخص نیست، آغاز شده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرناپلاس- انتشار گزارش نرخ تورم بهمن ماه توسط مرکز آمار ایران و مقایسه آن با آمارهای منتشر شده رشد اقتصادی، پرسشی را درباره قیمت مواد غذایی و رشد بخش کشاورزی ایجاد می کند که چرا با افزایش تولید، قیمت مواد غذایی کاهش نیافته است؟
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۹:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها شالیکاران علاوه بر همه مشکلات و عدم حمایت ها با ورادات بی رویه برنج نیز رو به رو هستند و سود اصلی در زنجیره تولید برنج به جیب سودجویان می رود.
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۸:۰۰    
دانشجوی مقطع دکتری تخصصی رشته تاریخ ایران قبل از اسلام در رساله دکتری خود به واکاوی متون پهلوی و تأثیر فتواهای فقهی بر شرایط حقوقی زنان زرتشتی و عوامل تأثیرگذار بر فتواهای حقوقی دینی مرتبط با زنان در متون پهلوی پرداخته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۸:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرناپلاس- توقع بنده از مسئولین این است که حالا که رفتار دشمن شدت پیدا کرده است، شما هم رفاقت هایتان را با هم شدت بدهید و بیشتر با هم باشید. تقوا، تقوا، تقوا، صبر، میدان ندادن به احساسات سرکش، ملاحظه مصالح کشور .
روزنامه خبر شمال   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۴:۰۶    
ماه بانو صالح نژاد/ اشاره: این روزها مدام به من ثابت یا یادآوری می شود که چقدر خانه از بنیان هایش ویران است و چقدر در هر انتخاب و هر حرکتمان بی هیچ حساب و کتاب پیش رفته ایم، بعد نگران آینده می شوم که نکند تکراری شوند این انتخابات بی حواس و اشتباهمان ...
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۴:۰۴    
جف بزوس بنیانگذار و مدیرعامل فعلی آمازون که به زودی از این سمت کنار می رود، به عنوان تاثیرگذارترین و مبتکرترین متفکر حوزه کسب و کار طی 50 سال گذشته توانسته به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کند. وی اکنون یکی از سه فرد ثروتمند جهان است ...
رادیو ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۱:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش شبکه رادیویی ایران، زودباوری همچون دیر باوری به یک اندازه در جامعه، آسیب و معضل محسوب می شود و باید با تغییر نگرش در دیدگاه و باورمان از هر دو به یک میزان دوری کنیم. ...
55آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۰:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
در یازدهمین سال برگزاری همایش چشم انداز صنعت فولاد و سنگ آهن ایران با نگاهی به بازار، متولیان بخش دولتی و خصوصی تهدیدها و فرصت های فضای کسب وکار زنجیره فولاد را واکاوی کردند ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
یعقوب توکلی در همایش پس از یک قرن؛ واکاوی کودتای سوم اسفند 1299 گفت: نکته مهم این است که جریان انقلاب اسلامی تا کنون فاقد یک جریان تاریخ نگاری منسجم و سازمان یافته بوده است.
روزنامه تعادل   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
رشد و توسعه اقتصاد در هر کشوری ماحصل افزایش تجارت و تعاملات بین المللی است. برهمین اساس، نقش اصلی توسعه یک کشور در گرو رشد صادرات و مدیریت واردات است. پس برای تحقق این مهم باید موانع کنار زده شود و مسیر هموار گردد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۲۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
بررسی و رصد رسانه ای کشور، واکاوی نظرات فعالان بخش های مختلف اقتصادی، رصد برخی از پرونده ها و شکایات حقوقی و کیفری و .. طرح شده بر علیه اتاق، نشان دهنده افزایش زیاد اعتراضات و نارضایتی از عملکرد و شیوه فعالیت اتاق بازرگانی است ...
کیهان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۲۰:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
منصور پورخلیلی در نوشتار حاضر اهمیت عدالت به عنوان هدف و روش در حکمرانی و در جامعه مورد بررسی قرار گرفته و جایگاه این ارزش اجتماعی در اندیشه و فلسفه زندگی امام علی(ع) واکاوی شده است. *** تاثیر فلسفه زندگی بر سبک زندگی ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۵:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
برنامه تلویزیونی شب ادبیات در قسمت تازه خود با حضور محمد مفتاحی از بیژن الهی یاد خواهد کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
شکاف قیمت مسکن و قدرت خرید خانوار به نحوی است که خرید یک خانه 75 متری به طور متوسط بیش از60 سال در تهران و بیش از30 سال در مراکز استان ها به طول می انجامد. برخی خانوارها هم احتمالاً باید برای همیشه خانه دار شدن را فراموش کنند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۲:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
هنوز پنج دهه هم از به شهادت رساندن آیت الله شمس آبادی نمی گذرد و مردم اصفهان به خوبی جنایات مهدی هاشمی در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی را به خاطر دارند اما برخی تصمیمات این شائبه را به وجود می آورد که افرادی سعی در تحریف حافظه تاریخی مردم اصفهان و فراموشی این جنایات دارند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در نشست پس از یک قرن؛ واکاوی کودتای سوم اسفند 1299 گفت: کودتای 1299 نتیجه ائتلافِ انگلیس و روشنفکریِ سکولارِ وطنی بود.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
دکتر صلاحی در همایش نیم روزه پس از یک قرن؛ واکاوی کودتای سوم اسفند 1299 گفت: گاهی وقایع تاریخی در آیینه ادبیات، خاصه ادبیات داستانی بازنمایی می شوند. کودتای سوم اسفندماه 1299 نیز از این قاعده مستثنا نیست.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
محمدجواد لاریجانی رییس پژوهشگاه دانش های بنیادی در نشست پس از یک قرن؛ واکاوی کودتای سوم اسفند 1299 گفت: سکولاریسم لیبرال نتیجه کودتای رضاخان است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها - مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس گفت:کاهش مهاجرت از روستا به شهر و حتی در بسیاری موارد مهاجرت معکوس از جمله دستاوردهای قابل توجه مجموعه مدیریتی استان فارس و از برکات انقلاب شکوهمند اسلامی ایران است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۰:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
برنامه تلویزیونی شب ادبیات در قسمت جدید خود، به بررسی شعر و شخصیت بیژن الهی می پردازد.
مدیران شبکه پنج سیما از مراحل پیش تولید، ساخت و نصب دکور عظیم وکم نظیر مسابقه بزرگ کهکشان ، مسابقه ای مبتنی بر تکنولوژی AR و VR با محوریت به چالش کشیدن ارتباط انسان با رسانه ها و واکاوی واقعیت های مجازی (VR) و واقعیت های افزوده (AR) بازدید کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها مشکلات مانند غول های بی شاخ و دم در مسیر ازدواج جوانان قرار دارند و آنان باید از هفت خوان مشکلات بگذرند هرچند شرایط به گونه ایست که امکان شروع زندگی زیر یک سقف برای خیلی از جوانان تبدیل به آرزو شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۰:۲۲   + ۱۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : پایتخت ایران، امروز میزبان بزرگان فولادی است تا فرصت ها و تهدیدهای این صنعت استراتژیک را واکاوی کند. همایش چشم انداز صنعت فولاد و سنگ آهن ایران که به ابتکار گروه رسانه ای دنیای اقتصاد 10 سال متوالی است برگزار می شود، امسال 11 ساله شد ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۶:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
الهه غریب زاده، زبان شناس، نویسنده و پژوهشگر بوشهری همزمان با روز جهانی زبان مادری به واکاوی اهمیت این زبان و گویش های رایج در جنوب کشور به ویژه استان بوشهر پرداخت.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۳:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
برنامه رادیو فتح کاری از گروه مستند روایت فتح است که یکشنبه ها ساعت 16 از شبکه افق پخش می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه تلویزیونی رادیو فتح از امروز به روی آنتن شبکه افق می رود. این برنامه تلویزیونی سعی در واکاوی برخی روایت های کمتر شنیده شده از تاریخ هشت سال دفاع مقدس دارد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بررسی علل و زمینه های مصادره مشاهیر ایرانی از سوی کشورهای همسایه، به ویژه در حوزه آسیای میانه، به بحث داغ استادان و کارشناسان در وبینار ایرنا منجر شد که هر یک از نگاهی، به واکاوی این موضوع پرداختند.
اول فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۰:۴۵    
در این تست، شما با انتخاب حلقه موردنظرتان شخصیت خود را واکاوی می کنید. به گزارش اول فارس کار ساده است ، تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که جذاب ترین تصویر را انتخاب کنید و انتخابتان به شما کمک می کند تا در مورد شخصیت خود اطلاعات بیشتری کسب کنید. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۸:۰۱    
اقتصاد ایران: موسی حقانی رئیس موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران در نشست تحلیل و واکاوی ابعاد کودتای سوم اسفند ، طراح کودتای 1299 را صهیونیست های انگلیس دانست و گفت: ایران به عنوان کشوری که می توانست به شکل گیری دولت یهود کمک کند، مورد توجه صهیونیست ها بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۶:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
موسی حقانی رئیس موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران در نشست تحلیل و واکاوی ابعاد کودتای سوم اسفند ، طراح کودتای 1299 را صهیونیست های انگلیس دانست و گفت: ایران به عنوان کشوری که می توانست به شکل گیری دولت یهود کمک کند، مورد توجه صهیونیست ها بود.
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۴:۳۷    
در روزهای اخیر اخبار ضد و نقیضی درباره بهنام محجوبی زندانی زندان اوین منتشر شد؛ از خبر درگذشت تا مسمومیت او و سایر اخباری که در این باره منتشر شد نشان می دهد که این مسئله نیاز به واکاوی دارد.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۳:۴۹   + ۱۲ سایت دیگر  
مسئولان باشگاه پرسپولیس با کارگزار رسمی خود در این مدت چندین جلسه را برگزار کرده اند اما هنوز تکلیف این قرارداد نامشخص است. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۳:۲۴    
ایسنا/خراسان رضوی یک متخصص حوزه سیاستگذاری فرهنگی گفت: زیست آنلاین و استفاده زیاد از فضای مجازی، گذشته از تمام محاسنی که دارد، ممکن است باعث بلوغ زودرس در کودکان شود که در حال حاضر درموارد بسیاری شاهد کاهش سن بلوغ در کودکان هستیم.
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۱:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - نشست علمی- تخصصی واکاوی نتایج یافته های مطالعه بین المللی تیمز 2019 در مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار شد. به گزارش ژوهشگاه مطالعات آموزش وپرورش ...
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
دریافت فایل محسن ردادی در مصاحبه با برنامه صبح وگفتگو با اشاره به اینکه در آستانه کودتای سوم اسفند هستیم، گفت: سوم اسفند 1299 کودتایی شکل گرفت و باعث شد ظرف 4، 5 سال حکومت قاجار از میان برود و این اتفاق مهمی است که باید از ابعاد مختلف به آن نگریست. ...
کیهان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۲۱:۴۲    
یکی از استان های همواره درگیر و مبتلا به ویروس کووید19 مازندران بوده است. در موج سوم متاسفانه شمار مبتلایان این بیماری هر روز رو به فزونی است! کسب عنوان نخست آمار مبتلایان مازندران در بین استان های کشور قصه تلخی است که نیازمند به واکاوی دارد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۰۶:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
"سند ملی سلامت زنان ایران" در 6 دی ماه 1399 در کمیسیون دائمی شورای عالی سلامت و امنیت غذایی مطرح شد. سند ملی سلامت زنان یک سند جامع و راهبردی است که در سال 1398 توسط فرهنگستان علوم پزشکی، گروه علمی سلامت زنان برای بازه زمانی 1404 - 1399 تدوین شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۱:۲۰   + ۱۲ سایت دیگر  
فرهنگ و هنر عرصه گفت و گو، تعامل با حوزه های گوناگون زیست فردی و اجتماعی است. فرهنگ گذشته دور و نزدیک و جریان های روز را واکاوی می کند و به آینده می اندیشد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۰۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- احسان مرادی : درحالی که بیش از یک سال از حضور مهمان ناخوانده کرونا در زندگی مردم جهان می گذرد از حدود نزدیک به سه ماه پیش بحث کشف واکسن قطعی کرونا توسط شرکت های بزرگ جهان به مهم ترین موضوع جهانی تبدیل شده است ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
در سال 2018 بسیار سخت است که تحقیق تاریخی درباره سلبریتی را با به مثابه جریانی حاشیه ای نادیده بگیریم. در حقیقت، انبوهی از مقالات و کتب وجود داشته اند که به طور کامل به واکاوی فرهنگ های اولیه سلبریتی اختصاص داشته اند یا حداقل به شکلی مستقیم به درک ما از گذشتۀ شهرت کمک کرده اند.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۷:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
در یکصدمین سالگرد کودتای سوم اسفند1299، به همت پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، همایش نیم روزه پس از یک قرن؛ واکاوی کودتای سوم اسفند 1299 با حضور و سخنرانی اساتید برجسته به صورت مجازی و پخش از طریق ادوبی کانکت برگزار می شود.
احتساب   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
احتساب - کیاست – وحید ریحانی - در نهایت سیر صعودی حجم یارانه های آشکار و پنهان در اقتصاد ایران، اصلاح نظام پرداخت یارانه ها را بدل به اقدامی ضروری و گریزناپذیر برای اقتصاد کشور نمود؛ چراکه تداوم چنین روندی ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۳:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
برنامه وقت اضافه رادیو ایران به شکل مبسوط، اتفاق های نیم فصل اول لیگ برتر باشگاههای ایران را بررسی می کند. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در شرایطی که روز جمعه اول اسفند با برگزاری بازی معوقه تیم های گل گهر سیرجان و پرسپولیس، پرونده نیم فصل اول لیگ برتر باشگاه های ایران بسته می شود ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۳:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
برنامه ورزشگاه شبکه پنج سیما، امشب ساعت 21:45 میزبان مصطفی هاشمی طبا رئیس سایق سازمان تربیت بدنی است. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در برنامه پیش روی ورزشگاه انتخابات فدراسیون فوتبال بررسی و واکاوی می شود ...