پنجشنبه ۲۳ اردیبهشتساعت ۰۶:۴۱May 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اوراسیا»

شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۳:۰۱    
ابلاغ مصوبات جلسه 221 ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، تجارت 3.4 میلیارد دلاری ایران با اوراسیا در سال 99، ثبت نام صندوق پس انداز یکم مسکن متوقف شد، هر گرم طلای 18 عیار 990 هزار تومان خرید و فروش شد برخی از اخبار اقتصادی امروز شبستان است.
رییس کل گمرک گفت: تجارت ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا در سال 99 سه میلیارد و 407 میلیون دلار بود که سهم صادرات کالاهای ایرانی در این تجارت 31 درصد و واردات از این کشورها 69 درصد بوده است.
تجارت امروز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۰:۱۴    
کشور ترکیه که در همسایگی ما قرار دارد، یکی از کشورهای مهم منطقه خاورمیانه و اوراسیا به حساب می آید. در واقع این کشور با قرارگیری در معاهدات مختلف اروپایی توانسته امروزه جایگاه ویژه ای در بین کشورهای دنیا پیدا کرده و شاهد افزایش اهمیت این کشور باشیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۹:۳۶   + ۳۸ سایت دیگر  
میراشرفی گفت: تجارت کشور در سال 99 با اتحادیه اقتصادی اوراسیا بیش از 8.6 میلیون تن کالا، به ارزش سه میلیارد و 407 میلیون دلار بوده است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۶:۴۲   + ۲۷ سایت دیگر  
معاون وزیر صمت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در نشست هم اندیشی برنامه های توسعه صادرات کشور از تصویب یک هزار میلیارد تومان برای مشوق های صادراتی در بودجه سال 1400 خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۵:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل- نیکشاد، رئیس جهاد کشاورزی اردبیل گفت: یکی از اولویت ها در استان تولید محصولات گلخانه ای است و در تلاش هستیم تا بتوانیم شرایط را برای صادرات این محصولات به کشورهای آسیایی و اوراسیا فراهم کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۳:۱۲    
وزارت امور خارجه قزاقستان از برگزاری سی و یکمین اجلاس کلوپ اورآسیا برلین و هجدهمین جلسه شورای همکاری این کشور و اتحادیه اروپا در بروکسل خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۲۱:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا- دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز با اشاره به هدفگذاری استان خوزستان در توسعه تجارت خارجی با کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا طی سال های اخیر گفت: برگزاری اولین دوره نمایشگاه اختصاصی اوراسیا فرصتی مناسبی برای معرفی توانمندی های استان در حوزه های اقتصادی است.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۰:۴۲   + ۳۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر امور بازرگانی و توسعه پوشش های بیمه ای شرکت ساتکاب گفت: ساتکاب با شناسایی و معرفی شرکت های صنعت آب و برق، بسترِ ورود آنها به بازارهای صادراتی روسیه و کشورهای اوراسیا را هموار می کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۴:۳۳    
جعفری، مجری نخستین نمایشگاه اختصاصی اورآسیا از تغییر زمان برگزاری این نمایشگاه به هیجدهم تا بیست و یکم تیر 1400 خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۰:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
گرچه تحریم ها اثرگذاری کمتری بر مراودات ایران با کشورهای همسایه و اتحادیه اوراسیا دارد؛ اما کرونا و تنگنای ارزی باعث شده ارزش تجارت ایران و اوراسیا در سال گذشته 11 درصد افت کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۰:۲۱    
آموزش سیاست خارجی ایران در دانشگاه های ملی اوراسیا و آستانه ، کشته شدن 19 شهروند تاجیکستان در درگیری مرزی با قرقیزستان و امضا یادداشت تفاهم میان ازبکستان و عربستان تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۲۱:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نخستین دوره آموزشی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران ویژه دانشجویان رشته روابط بین الملل و شرق شناسی دانشگاه های ملی اوراسیا و آستانه جمهوری قزاقستان در یک دوره فشرده سه روزه از 11 لغایت 16 اردیبهشت ماه و در جلسات متعدد تخصصی به صورت آنلاین برگزار شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۳:۱۵    
استاندار گلستان گفت: وجود خط ریلی سراسری و امکان اتصال آن به روسیه و چین در منطقه اوراسیا از مزایای منطقه آزاد اینچه برون است.
مردم نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۳:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
مردم نیوز : حسن بهشتی پور کارشناس مسائل اوراسیا درباره انتخابات در ارمنستان نوشت: برای فراهم کردن زمینه قانونی انتخابات زودهنگام در ارمنستان، رای گیری دوم در مورد نخست وزیر ارمنستان دوشنبه آینده (بیستم اردیبهشت 1400) برگزار خواهد شد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۱:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
ازبکستان و کمیسیون اقتصادی اوراسیا در مورد همکاری در زمینه های تجاری، تنظیم گمرکی- فنی، حمایت از حقوق مصرف کنندگان، داروسازی، حمل و نقل و انرژی یادداشت تفاهم امضا کردند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۱:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ارمنستان با اشاره به ظرفیت های این کشور برای افزایش مبادلات تجاری با اروپا و اوراسیا، گفت: ارمنستان همانند دروازه ای برای رسیدن به بازارهای بین المللی محسوب می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۱:۱۵    
اجلاس سران دولت های اتحادیه اقتصادی اوراسیا در شهر قازان پایتخت تاتارستان برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۱:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ارمنستان با اشاره به ظرفیت های این کشور برای افزایش مبادلات تجاری با اروپا و اوراسیا، گفت: ارمنستان همانند دروازه ای برای رسیدن به بازارهای بین المللی محسوب می شود.
موج رسا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۰:۱۸    
احیای توافق هسته ای فرصت های ژئوپلیتیکی درازمدتی را در سراسر اوراسیا به وجود می آید. آمریکا با احیای برجام و قدرتمند شدن ایران می تواند از تسلط دیگر قدرت ها بر ابرقاره اوراسیا جلوگیری کند.
خانم آقبوتا ژولداسبیک آوا در دیدار رایزن فرهنگی ایران در قزاقستان، بر لزوم افزایش تعاملات مراکز علمی و دانشگاهی بین دو کشور و برگزاری برنامه های مشترک فرهنگی تأکید کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۳:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
دستیار موقت وزیر خارجه آمریکا در امور اروپا و اوراسیا تاکید کرد، دولت واشنگتن همچنان متعهد است تا اطمینان دهد کشورهایی همچون اوکراین می توانند در صورت دستیابی به استانداردها و تعهدات لازم، به عضویت ناتو در آیند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۲:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
نخست وزیر کوبا اعلام کرد که کشورش علاقه مند است با اعضای اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU) در مورد گسترش خدمات هوایی مذاکره کند.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۰۹:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
تحولات جالب توجهی در اوراسیا در جریان است، برخی از آنها حتی ممکن است منجر به تغییراتی در برخی از فرضیات و ساختارهای ژئوپلیتیکی منطقه شود، ساختارهایی که برای بیش از یک قرن بدون تغییر مانده اند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۰۵:۵۷    
استاد دانشگاه ملی اوراسیا گفت: به نظر می رسد که روسیه بالاترین سطح تهدید را در 30 سال گذشته در سیاست خارجی تیم رئیس جمهوری آمریکا کسب کرده است و طبیعتاً آنها به این می اندیشند که چگونه روابط خود را در زمان صلح با مسکو مدیریت کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۱۴:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
یک پژوهشگر اقتصادی با اشاره به دلایل انتخاب ایران از سوی روسیه برای انعقاد قرارداد تعرفه ترجیحی با اوراسیا در میان 40 کشور متقاضی، گفت: میدان هوشمندانه راه تجارت با بازارهای بالقوه را باز کرده است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۲۲:۱۲    
در حالی که مرز تاجیکستان و قرقیزستان همچنان شاهد درگیری و تنش میان ساکنان منطقه مرزی است، دفتر مطبوعاتی مجلس قرقیزستان از دیدار نمایندگان این دو کشور و همچنین صحبت درباره مسائل مرزی در چهارمین اجلاس بین المجالس اوراسیا خبر داد.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۸:۰۷    
قلم | qalamna.ir : گروه بین الملل: خانه آزادی (فریدم هاوس) در گزارش تازه ای با عنوان ملت ها در گذار ، گزارش سالانه خود را در مورد وضعیت دموکراسی در جهان ارائه کرده که نشان از وخیم تر شدن وضعیت در این زمینه، در بخش هایی از اروپا و آسیای مرکزی دارد. ...
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۵:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه شورای اداری اتحادیه اقتصادی اوراسیا تصریح کرد: عضویت جمهوری اسلامی ایران در اتحادیه اقتصادی اوراسیا برای همه کشورها سودمند است و کشورهای عضو اتحادیه منافع زیادی در قرابت با اقتصاد ایران دارند.
اقتصاد آنلاین / راه امروز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۲:۲۲   + ۲۷ سایت دیگر  
تجارت ایران با اتحادیه اوراسیا در سال 1399 نسبت به سال 1398 با کاهش حدود 11 درصدی همراه بوده که حدود 2 واحد درصد آن ناشی از افت صادرات (4 درصدی) و 9 واحد درصد آن ناشی از افت واردات (16.5 درصدی) بوده است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۵:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
استاندار هرمزگان و سفیر ارمنستان در خصوص راهکارهای توسعه همکاری و افزایش روابط تجاری، دیدار و گفتگو کردند.
برترین ها / تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۶:۵۷   + ۲۵ سایت دیگر  
ایسنا: نایب رئیس مجلس با بیان اینکه ایران قصد خروج از برجام را ندارد، گفت: من خودم برجام را قرارداد خوبی نمی دانم و شخصا از زمانی که این موضوع مطرح بود جزو مخالفانش بودم ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۵:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - پایگاه خبری اوراسیا ریویو در گزارشی درباره تبعات خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان نوشت با توجه به سابقه عملکرد طالبان دشوار می توان تصور کرد که فرایند گذار و تقسیم قدرت در افغانستان بدون خشونت باشد.
انجمن ملل آسیای جنوب شرقی (ASEAN) که در یک دهه اخیر بارها و بارها نامش را شنیده ایم، یک اتحادیه تجارت آزاد است که در آن سوی اقیانوس هند قرار گرفته. یک باشگاه 10عضوی که بیش از 660 میلیون نفر جمعیت دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ - ۲۲:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
کارشناس حقوق بین الملل اوراسیا تاکید کرد که جمهوری آذربایجان در چارچوب اهداف ترکیه و رژیم صهیونیستی ، پروژه جدیدی با عنوان موهوم دالان زنگزور و نقض تمامیت ارضی ارمنستان را دنبال می کند.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ - ۱۶:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
حوزه دریایی مدیترانه شرقی، بخشی از دریای مدیترانه است که از نظر ژئوپلیتیک حائز اهمیت زیادی است. این حوزه آبی که به حوزه دریایی لئوانتین نیز معروف است، از یک سو در مجاورت منطقه حساس و پر آشوب خاورمیانه قرار دارد و از سوی دیگر حوزه دریایی مابین دو آبراه استراتژیک کانال سوئز در جنوب و تنگه های ترکیه ...
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۱۱:۱۵    
ارتباط با اتحادیه اوراسیا برای کشور ما یک دستاورد ارزنده اقتصادی محسوب می شود که باید بیش از این مورد توجه قرار گیرد.
آخرین وضعیت توافق نامه های تجارت آزاد ایران با کشورها و گروه های اقتصادی اعلام شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۴:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
ساری- استاندار مازندران خواستار بهره گیری از ظرفیت بازارهای صادراتی کشورهای حاشیه خزر و عضو اتحادیه اوراسیا برای رونق اقتصادی استان شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۰:۴۹    
سفیران سوریه در کشورهای اوراسیا و اروپایی و نیز امارات از ادامه روند ثبت نام سوری های مقیم خارج از سوریه که مایل به شرکت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور هستند، خبر دادند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۲:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
معاون وزیر صمت اظهار داشت: برنامه هایی برای مذاکرات در راستای توافقنامه تجارت آزاد با پاکستان و اوراسیا و تجارت ترجیحی با هند، ازبکستان، اندونزی، آذربایجان و ویتنام داریم که در سال گذشته به کندی پیش رفته و می توانیم آن را از طریق وبینار پیگیری کنیم و تنها برای توافق نهایی مذاکرات حضوری داشته باشیم.
ربیع   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۱:۲۱    
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از ایرنا، حمید زادبوم با اشاره به اهمیت ویژه نمایشگاه تخصصی اوراسیا برای ایران و ارسال دعوتنامه برای حضور مقام های این کشورها در این رویداد بزرگ، اظهار داشت: با اینکه حجم تبادل تجاری ایران و پنج کشور عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا به میزان ظرفیت های موجود نیست ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۰:۰۱    
عرصه سیاست خارجی، اغلب صحنه رقابت و همکاری دولت ها بر مبنای واقعیت های موجود است و کارگزاران اجرایی و سیاست ورزان رؤیاپرداز و ایده آل گرا در نهایت آینده روشنی را برای کشورها و ملت شان رقم نمی زنند ...
روزنامه گسترش صمت   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۰۸:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
نخستین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا 28 تا 31 اردیبهشت 1400 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران ، با حضور ایران، روسیه، بلاروس، ارمنستان، قزاقستان و قرقیزستان در بالاترین سطح تجاری و اقتصادی برگزار خواهد شد. ...
اقتصاد آنلاین / شعار سال   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۱:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
رییس سازمان ملی استاندارد از تدوین بسته تسهیل واردات مواد اولیه و پیشنهاد تشکیل نشان واحد استاندارد برای کشورهای اوراسیا خبر داد و ضمن ارائه توضیحاتی درباره جدیدترین وضعیت خودروهای لوکس غیراستاندارد، ذرت های آلوده و استاندارد ماسک سه لایه ...
می متالز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۸:۱۴   + ۱۶ سایت دیگر  
می متالز - معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، برگزاری نمایشگاه تخصصی اوراسیا در ایران فضایی برای شناخت بیشتر ظرفیت های صادراتی ایران و کشور های عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا دانست و گفت ...
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۷:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان توسعه تجارت، برگزاری نمایشگاه تخصصی اوراسیا را فرصتی مغتنم برای تسهیل مذاکرات تجارت آزاد عنوان کرد. *** اهمیت برگزاری نمایشگاه تخصصی اوراسیا برای ایران ...