جمعه ۲۴ اردیبهشتساعت ۰۵:۴۹May 2021 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کشورهای اروپایی»

فرهنگ سدید   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۴:۳۹    
شاید برای شما جالب توجه باشد که تهاجم فرهنگی تنها دغدغه نظام اسلامی نیست، بلکه یکی از نگرانی های همیشگی کشورهای اروپایی درزمینه فرهنگ، حفظ فرهنگ ملی خود در مقابله با آمریکا بوده است. مجموعه انتقادهای اندیشمندان انگلستان به فرهنگ آمریکایی زمینه شکل گیری مکتب مطالعات فرهنگی را فراهم آورد.
پانا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - تهمینه میلانی از کارگردانان به نام زن ایرانی است و در اکثر فیلم هایش به دنبال نمایش مشکلات زنان است. به گزارش سینما تیکت، وی از جمله کارگردان های سینمای ایران است که آثارش در سینماهای کشورهای اروپایی و امریکایی اکران و با استقبال خوبی در جشنواره های مختلف مواجه می شود. ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۰۰:۳۱    
کشورهای اروپایی با هدف رقابت با چین و روسیه قصد دارند مکانیسمی مستقل از برنامه کوواکس برای اهدای واکسن به کشورهای فقیر تعریف کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۷:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – اتحادیه اروپا و کشورهای اروپایی از زمان تشدید حملات ددمنشانه صهیونیست ها به مردم مظلوم فلسطین که تاکنون ده ها کشته و صدها زخمی به جای گذاشته است، همچون گذشته ضمن اتخاذ رویکردی منفعلانه و نیمه جان، حتی از محکوم کردن جنایت های رژیم اشغال گر قدس دریغ کرده اند.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۵:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه بین الملل:با کاهش همه گیری کرونا، سرعت هجوم مهاجران خارجی به قاره اروپا افزایش یافت. رئیس اداره پناهندگان سازمان ملل متحد با اشاره به اینکه صدها مهاجر در آخر هفته گذشته از طریق قایق خود را به جزیره لامپدوزا ایتالیا رسانده اند اعلام کرد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۴:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - کمیسیون اروپا در تازه ترین برآوردها، رشد 4.3 درصدی کشورهای حوزه یورو و رشد 4.2 درصدی اتحادیه اروپا را در سال 2021 پیش بینی کرد.
نقدینه   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۱:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، نگرانی از مسیر آینده نرخ تورم معامله گران را در بازارهای مالی به وحشت انداخته است. نرخ تورم در بسیاری از مناطق از جمله در آمریکا ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۲۱:۵۳   + ۱۶ سایت دیگر  
فرانسه یکی از کشورهای اروپایی توافق هسته ای برجام است که در سال 2015 میان ایران از یک سو و گروه موسوم به 1+5 (پنج کشور عضو دائم شورای امنیت به علاوه آلمان) حاصل شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۷:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
شاخص های اصلی بازارهای بورس کشورهای اروپایی معاملات امروز خود را با سیر نزولی آغاز کردند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۵:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - منحنی شیوع ویروس کرونا در نمودارهای آمار ابتلا در هند و کشورهای آمریکای لاتین همچنان سیر صعودی را نشان می دهد اما واکسیناسیون گسترده علیه بیماری کووید-19، به شماری از کشورهای اروپایی جرات داده تا در مسیر کاهش محدودیت های کرونایی گام بردارند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۵:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
نمایندگان کنسولگری های کشورهای اروپایی با حضور در محله شیخ جراح با خانواده های فلسطینی که به اخراج تهدید شده اند، دیدار کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۴:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
نمایندگان 20 کنسولگری کشورهای اروپایی در محله شیخ جراح در بیت المقدس که اهالی آن در آستانه آوارگی قرار دارند، حضور یافتند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۲:۰۵    
در حالی که مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از عدم تمایل کشورهای اروپایی برای افزایش تنش با روسیه خبر داد، رهبران 9 کشور اروپای شرقی مسکو را به ادامه اقدامات تهاجمی در عرصه جهانی متهم کردند.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه شهر: گروهی از خلاقان ایتالیایی به منظور ایجاد پیوند دوباره بین مردم و شهر در دوران کرونا، به نصب پارکلت های جدیدی در کلان شهر میلان پرداخته اند؛ در ساخت این فضاهای سبز از مواد بازیافتی بهره گرفته شده است. ...
ایران آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور نسبت به کاهش میزان بازگشت پناهندگان افغانستانی به کشور خویش ابراز نگرانی کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۰:۲۳    
رئیس فدراسیون بسکتبال با اشاره به برگزاری دیدارهای تدارکاتی تیم ملی بسکتبال ایران با کشور لبنان، گفت: دیدارهای تدارکاتی تیم ملی با کشورهای اروپایی در دستور کار فنی قرار دارد.
برترین ها / کیهان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۶:۴۶   + ۲۷ سایت دیگر  
حسین شریعتمداری در کیهان نوشت: همزمان با مذاکرات وین (که هنوز معلوم نیست در این مذاکرات دنبال چه می گردیم)، حرکت دیگری نیز در این سوی ماجرا شکل گرفته و دنبال می شود. حرکت مشکوک و مرموزی که اگر با برخورد قاطع و هوشمندانه ای رو به رو نشود می تواند خسارت سنگینی درپی داشته باشد. بخوانید! ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
شاخص های اصلی بازارهای بورس کشورهای اروپایی معاملات خود را با سیر نوسانی آغاز کردند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۵:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رئیس جمهوری آرژانتین که از دیروز راهی چند مقصد اروپایی از جمله پرتغال و اسپانیا و فرانسه شده در تلاش است تا با جلب حمایت اروپا، بازپرداخت بدهی های کشورش به صندوق بین المللی پول و کشورهای اروپایی را به تعویق بیاندازد.
اسپاش   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۳:۲۱    
چین برای کاوشگر قمری خود به نام چانگ ای-6 (Chang'e-6) با کشورهای اروپایی همکاری می کند. این کاوشگر از تجهیزات ساخت کشورهای فرانسه، سوئد، روسیه و ایتالیا استفاده خواهد کرد، اما درحال حاضر مشخص نیست تجهیزات یادشده چه کاربردی دارند ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۹:۵۷    
میزان صادرات ترکیه به کشورهای اروپایی طی ماه آوریل امسال 128.4 درصد افزایش یافته است.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۷:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه بین الملل: کاهش آمار ابتلا و مرگ و گسترش واکسیناسیون، با رفع محدودیت های اجتماعی و مقررات قرنطینه در کشورهای اروپایی همراه شده است. بهبود یافتگان و واکسن زده ها درآلمان حق دید و بازدید و تردد آزادانه تر را خواهند داشت. ...
چرخان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۲:۱۴    
رنو چندی پیش نسل جدید مینی ون تجاری کانگو را در دو نسخه معمولی و اکسپرس معرفی کرد. اکسپرس که مدلی ساده تر و ارزان تر از کانگو محسوب می شود، اساساً نسخه ای بروز شده از داچیا داکر است که با طراحی دماغه و داخل جدید ارائه خواهد شد ...
اقتصاد آنلاین / آرتان پرس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۲:۳۱   + ۱۸ سایت دیگر  
ارزش دلار مقابل بیشتر ارزها کاهش پیدا کرد.
ارزش دلار مقابل بیشتر ارزهای مهم ریزش کرد.
نقدینه   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۰:۲۵   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، برخی گزارشات حاکی از آن است که گونه هندی جهش یافته ویروس کرونا به انگلیس و آلمان راه پیدا کرده است. شیوع این گونه در انگلیس و دیگر کشورهای اروپایی به ویژه حالا که بسیاری از آن ها کاهش شیب مبتلایان روزانه را به ثبت رسانده اند خبر بسیار بدی خواهد بود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۰:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
پروفسور علی کرمی گفت: در حالی که تزریق واکسن انگلیسی آکسفورد آسترازنکا در بسیاری از کشورهای اروپایی متوقف شده بود، ایران اقدام به واردات آن کرد و به مردم تزریق شد! در حالی که این امر خلاف توصیه های رهبری بود؛ چرا باید از دشمن واکسن کرونا بخریم؟!
هم اندیشی   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
طرف آمریکایی نه تنها اعلام کرده تحریم ها را برنمی دارد بلکه آمریکا با همراهی کشورهای اروپایی در پی تحمیل تعهدات جدید در زمینه ی هسته ای به ایران، شامل درخواست های زیاده خواهانه ای چون تخریب سانتریفیوژهای نسل جدید است.
آمار تزریق روزانه واکسن در ایران و 10 کشور منتخب بررسی شد. آمارهای رسمی از سرعت واکسیناسیون حاکی از آن است که در کشورهای توسعه یافته این روند با سرعت بالایی در حال انجام است.
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۲۳:۲۹   + ۱۱ سایت دیگر  
نمونه برقراری محدودیت های گسترده و تعطیلی کامل شهرها را در کشورهای اروپایی و آمریکا شاهد بودیم که حاصل آنها هجوم مردم به فروشگاه ها و حتی بروز قحطی در زمینه برخی کالاها بود اما در ایران هیچ گاه شاهد چنین مشکلاتی نبودیم.
روزان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۲۰:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، آندره بابیس، نخست وزیر جمهوری چک اظهار کرد: این درخواست را در نشست غیررسمی سران اتحادیه اروپا در شهر پورتو و در ضیافت شام مشترک عصر جمعه به حاضران اعلام کرده است. ...
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۸:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
نخست وزیر جمهوری چک روز شنبه از اعضایاتحادیه اروپادرخواست کرد، هر کشور دستکم یک دیپلمات روس را اخراج کند.
پارس فوتبال   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۵:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
بازیکن سابق استقلال گفت: به نظر من مهدی قایدی جز لالیگا یعنی فوتبال اسپانیا در سایر کشورهای اروپایی نمی تواند به موفقیت خاصی برسد چون یک فوتبال ماشینی دارند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۲:۴۸   + ۲۰ سایت دیگر  
نفت تحت تاثیر اخبار امیدوار کننده در چین، آمریکا و کشورهای اروپایی برای دومین هفته متوالی رشد قیمت را به ثبت رساند. با این وجود نگرانی ها نسبت به شکست قیمت ها در ماه جاری همچنان ادامه دارد.
الف   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۲:۲۸    
برخی از کشورهای اروپایی در بحبوحه پاندمی ویروس کرونا، با توجه به چهارچوب های خاص سیاسی و اجتماعی خود و همچنین با در نظرگرفتن برخی ملاحظات، آموزش حضوری را از سرگرفته اند. امری که در نوع خود، مناظرات و بحث های گسترده ای را سبب شده است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۱:۴۴    
شفقنا- اتحادیه اروپا و آمریکا خواستار ازسرگیری فوری مذاکرات صلح افغانستان شدند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانس24؛ درحالیکه روند خروج نیروهای خارجی از افغانستان شروع شده، نمایندگان آمریکا، اتحادیه اروپا ...
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۳:۵۸   + ۴۱ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وندی شرمن ، معاون وزیر خارجه آمریکا گفته پیشرفت هایی در مذاکرات جاری در وین برای اجرای کامل برجام توسط همه طرف ها حاصل شده اما هنوز راه درازی باقی مانده است. ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۷:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
کاربران شبکه های اجتماعی در بیش از 21 کشور جهان اسلام و همچنین برخی کشورهای اروپایی و آفریقایی امروز کلیدواژه #القدس_اقرب را در توییتر داغ کردند که در بعضی کشورها مانند ایران، لبنان، عراق، بحرین و پاکستان ترند برتر نیز شد
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۵:۵۴    
شاخص های اصلی بازارهای بورس کشورهای اروپایی معاملات خود را با سیر صعودی آغاز کردند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۲۱:۲۱    
شفقنا- در پی تحقیقات شاباک که مشخص کرد تعدادی از سازمان های دولتی اروپایی و فلسطینی اموالی را برای جبهه مردمی آزادسازی فلسطین انتقال داده اند، وزارت خارجه اسرائیل تعدادی از سفرای کشورهای اروپایی را احضار کرد. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۴:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : واکسن آسترازنکا که استفاده از آن در برخی کشورهای اروپایی معلق شده است همچنان قربانی می دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۳:۵۱    
رئیس جمهوری بلاروس دستور داد تدابیر لازم برای مقابله با ادامه تحریم های کشورهای اروپایی علیه مقامات مینسک اتخاذ شود و در عین حال گفت: بلاروس خواستار جنگ اقتصادی با غرب نیست، ولی به اقدامات آنها پاسخ خواهد داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۱:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - معاون سازمان غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: استرازنکا که به صورت سراسری در کشور در حال تزریق است؛ عوارض جانبی خاصی ندارد و یک واکسن تضمین شده است که در بسیاری از کشورهای اروپایی در حال تزریق است.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۰۹:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
محسن کربلایی، فرزند حاج علی کربلایی است که خیلی ها او را صاحب یکی از قدیمی ترین مغازه های زولبیا و بامیه فروشی در تهران می دانند. حاج علی حدود 25 سالی می شود که به دیار باقی رفته اما چراغ این مغازه روشن مانده و زولبیا و بامیه های باباعلی از چهارراه مولوی ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۰۹:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
زولبیا و بامیه های باباعلی حالا به بارانداز کشورهای اروپایی راه پیدا کرده اند؛ مردم از شهرستان های دور و نزدیک می آیند و زولبیا و بامیه می برند و ایرانی هایی که در خیلی از کشورها زولبیا و بامیه فروشی راه انداخته اند، سفارش می دهند و برایشان ارسال می شود.
اقتصاد آنلاین / صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۷:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
برای نخستین بار پس از شیوع بیماری ویروس کرونا، وزرای خارجه 7 کشور ثروتمند جهان، موسوم به گروه 7 به میزبانی لندن گرد هم آمدند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۵:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
شاخص های اصلی بازارهای بورس کشورهای اروپایی معاملات خود را با سیر صعودی آغاز کردند.
نواندیش   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۴:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
نواندیش : کشورهای اروپایی پیشتر و در اوج تلاش ها برای به ثمر رسیدن برجام نیز گاهی نقشی غیرسازنده بازی کردند تا جایی که حتی برخی معتقد بودند تا زمانی که ایران و آمریکا مستقیما گقتگو نکنند شاهد به نتیجه رسیدن کار نخواهیم بود ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۳:۵۸    
به گزارش مهر به نقل از بلومبرگ، پس از هفت سال مذاکره در ماه دسامبر یک معامله بزرگ سرمایه گذاری بین اتحادیه اروپا و چین انجام شد. این قرارداد می توانست عاملی باشد برای تقویت روابط میان پکن و کشورهای اروپایی اما حرکت اروپا به سوی همگرایی با دولت آمریکا می تواند بر روابط چین با اروپا تاثیر بگذارد. ...
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۳:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
روسیه سرکوب آزادی مطبوعات را در طول همه گیری ویروس کرونا و مبارزه "الکسی ناوالنی" منتقد برجسته ولادیمیر پوتین علیه کرملین تشدید کرد.