چهارشنبه ۰۹ خردادساعت ۱۱:۳۷May 2024 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پژوهشگاه نیرو»

میزان   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۰:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
مدیر گروه پژوهشی سازه های انتقال پژوهشگاه نیرو از ساخت دکل های موقت مهاری در این پژوهشگاه و افزایش تاب آوری خطوط انتقال نیرو خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۲۳:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
نخستین رویداد به کارگیری هوش مصنوعی در بخش تولید صنعت برق، تحولات و نوآوری ها، با مشارکت پژوهشگاه نیرو و شرکت برق حرارتی آغاز به کار کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۴:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، عبدالرسول پیشاهنگ در نخستین رویداد به کارگیری هوش مصنوعی در بخش تولید صنعت برق در پژوهشگاه نیرو افزود: اکنون بیشترین سرمایه در نیروگاه ها وجود دارد. وی ادامه داد: در 142 نیروگاه و 640 واحد نیروگاهی تامین برق کشور را بر عهده داریم. ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۲:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس پژوهشگاه نیرو گفت: با توجه به توسعه استفاده از هوش مصنوعی وزارت نیرو مصمم به استفاده از این فناوری نوین در صنعت آب و برق است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۰:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
رییس پژوهشگاه نیرو گفت:گسترش بسترهای مناسب بکارگیری هوش مصنوعی درافزایش بهره وری از دارایی ها در قالب نظام مدیریت دارایی فیزیکی مبتنی برانقلاب صنعتی چهارم در صنعت برق شتاب بیشتری داشته باشد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۰۹:۲۹   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه نیرو با تاکید بر توسعه زیست بوم هوش مصنوعی در صنعت برق، اجرای آن را نیازمند زیر ساخت هایی دانست که با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری میسر می شود و ادامه داد: ما بدون این زیر ساخت ها نمی توانیم انقلاب صنعتی را همراهی کنیم و برای آن نیاز به سرمایه گذاری است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۳:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
نخستین رویداد به کارگیری هوش مصنوعی در بخش تولید صنعت برق فردا در پژوهشگاه نیرو برگزار می شود.
برق نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۷:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
ارزیابی شایستگی مدیریتی معرفی شدگان "توانیر"، "شرکت برق منطقه ای" و "شرکت توزیع نیروی برق" در مرکز ارزیابی و توسعه شایستگی های مدیران صنعت آب و برق مستقر در پژوهشگاه نیرو انجام شد.
آنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۶:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
پژوهشگاه نیرو و صندوق پژوهش و فناوری صنعت برق و انرژی (نیرو) در راستای حمایت از طرح های فناورانه حوزه تجهیزات و فناوری های مرتبط با اصلاح الگوی مصرف، فراخوان مشترک منتشر کردند.
8 صبح   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۰:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر : به گزارش خبرگزاری مهر، مجید عمیدپور رئیس پژوهشگاه نیرو، با صدور پیامی شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان ایشان را تسلیت گفت. متن پیام رئیس پژوهشگاه نیرو به این شرح است: بسمه تعالی إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۰۹:۴۶    
متخصصان نیروگاه شهید رجایی و پژوهشگاه نیرو توانستند برای اولین بار، کنتورهای گازوییل واحد گازی این نیروگاه را به طور کامل، مورد بازسازی و بروزرسانی قرار دهند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۶:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
طراحی و ساخت دوربین کوره برای نیروگاه ها، با همکاری پژوهشگاه نیرو و حمایت شرکت مادر تخصصی برق حرارتی، برای اولین بار در کشور توسط یک شرکت دانش بنیان با موفقیت انجام شد.
شرکت توانیر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۰۸:۴۲    
به گزارش پایگاه خبری توانیر، هدف از برگزاری این کمیته، مصوب کردن دستورالعمل تعیین الزامات، معیارهای ارزیابی فنی و آزمونهای مودم رویت پذیری بار مشترکان فشار ضعیف است. ...
برق نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۷:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
ارزیابی شایستگی مدیریتی معرفی شدگان "شرکت توانیر" و "شرکت توزیع نیروی برق تهران"، در مرکز ارزیابی و توسعه شایستگی های مدیران صنعت آب و برق مستقر در پژوهشگاه نیرو آغاز شد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۰:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
پژوهشگاه نیرو و ستاد توسعه فناوری های نانو و میکرو معاونت علمی با هدف توسعه فناوری های نانو در صنعت برق و انرژی تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.
برق نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۶:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
نشست مجازی هیدروژن در صنعت با همکاری گروه کشور های عضو بریکس با حضور نمایندگانی از سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا)، پژوهشگاه نیرو و شرکت مدیریت شبکه برق ایران و متخصصین و سیاستگذاران از کشور های عضو بریکس برگزار شد.
برق نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۵:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
اولین نشست از سلسله نشست های بازاندیشی دو دهه اصلاحات اقتصادی صنعت برق به همت مرکز مطالعات سیاست گذاری و حکمرانی نیرو پژوهشگاه نیرو و با حضور خبرگان صنعت برق برگزار شد.
شرکت توانیر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۰:۲۳   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری توانیر، مصطفی رجبی مشهدی که در جمع متخصصان دانشگاهی و پژوهشگران حوزه اقتصاد و انرژی در پژوهشگاه نیرو سخن می گفت، ضمن ابراز امیدواری نسبت به تداوم برگزاری و تاثیرگذاری این نشستها، گفت: در حال حاضر سرمایه گذاری، سوخت و ناترازی مالی ...
شرکت توانیر   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۴:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری توانیر، در این نشست تخصصی که از ساعت 14 تا 16 فردا یکشنبه نهم اردیبهشت ماه جاری در سالن دکتر رنجبر پژوهشگاه نیرو برگزار خواهد شد، مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت توانیر و مجید عمیدپور رئیس پژوهشگاه نیرو به بیان سیاستهای کلی و جهت گیری مدیریتی در حوزه صنعت برق خواهند پرداخت. ...
نیروگاهیان   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۰۹:۲۶    
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از وزارت نیرو، نشست شورای هماهنگی آموزش صنعت برق استان های خراسان رضوی جنوبی و شمالی روز سه شنبه چهارم اردیبهشت ماه به منظور گسترش همکاری های آموزشی، بهره برداری از نظرات مدیران و کارشناسان آموزش شرکت های صنعت برق استان در برگزاری مطلوب دوره های آموزشی ...
نیروگاهیان   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۲:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از ساتبا، در نشست هم اندیشی توسعه انرژی های تجدیدپذیر و بهبود بهره وری برق که با هدف بهره مندی از ظرفیت های دولتی، خصوصی و مردمی در جهت پیشبرد اهداف توسعه پایدار کشور با حضور دکتر محمود کمانی، معاون وزیر نیرو ...
نیروگاهیان   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۰:۰۱    
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از وزارت نیرو، طی نشست مشترک با مدیرعامل و معاونین شرکت برق منطقه ای زنجان، زمینه های همکاری های آموزشی میان مجتمع آذربایجان پژوهشگاه نیرو و شرکت برق منطقه ای زنجان تشریح شد. ...
برق نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۶:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات علمی گروه پژوهشی محیط زیست پژوهشگاه نیرو اظهار داشت: انرژی زیست توده، بزرگ ترین منبع انرژی تجدید پذیر در جهان است و 55٪ منابع تجدیدپذیر انرژی را تشکیل می دهد.
نیروگاهیان   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۰۹:۱۷    
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از وزارت نیرو، عضو هیئت علمی گروه پژوهشی محیط زیست پژوهشگاه نیرو اظهار داشت: انرژی زیست توده، بزرگ ترین منبع انرژی تجدید پذیر در جهان است و 55 درصد منابع تجدیدپذیر انرژی را تشکیل می دهد. انتهای پیام/
شرکت توانیر   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۱۲:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری توانیر، این نشست با سخنان مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت توانیر پیرامون سیاستهای وزارت نیرو و شرکت توانیر در حوزه اصلاح روابط مالی صنعت برق همراه بود و سپس ضمن تشریح چالشها و نقطه نظرات ذی نفعان بخش تولید از سوی تقی زاده رییس هیات مدیره سندیکای تولیدکنندگان برق ...
شرکت توانیر   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۶:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری توانیر به نقل از گزارش پژوهشگاه نیرو، دولت جمشیدی رییس مرکز نوآوری و توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت سایبری پژوهشگاه نیرو افزود: در قالب طرح تدوین نقشه راه تحول دیجیتال در صنعت برق ...
برق نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۰۹:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
طی حکمی از سوی "مجید عمیدپور" رئیس پژوهشگاه نیرو، "محمد آقائی" به مدت 2 سال به سمت "رئیس مرکز مطالعات سیاستگذاری و حکمرانی پژوهشگاه نیرو" منصوب شد.
برق نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۱:۰۷    
سرپرست امور حقوقی پژوهشگاه نیرو بدون سابقه و بصورت سفارشی منصوب شد. با این وضعیت کارمندان دفتر حقوقی آواره شده اند و نیرو های شرکتی بدون هیچ توضیحی اخراج شدند و نیرو های رسمی با استیصال به دنبال دریافت مجوز انتقالی هستند. زور ما به امثال آبادچی و نیرو های سفارشی او نمی رسد.
برق نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۰:۰۷    
اخبار برق از نگاهی دیگر در استوری های برق نیوز در اینستاگرام را در اینجا مشاهده نمایید. توضیحاتی در مورد درآمد نامشروع شرکت های توزیع با چشم بستن روی تخطی ها و برق های غیرمجاز، میزان آزادی بیان در صنعت برق، مهمترین کار مرکز رشد پژوهشگاه نیرو.
وزارت نیرو   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۱:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سابق مرکز توسعه فناوری خودروبرقی پژوهشگاه نیرو گفت: وزارتخانه های نیرو، نفت، کشور و صمت اصلی ترین دستگاه های مرتبط با فرایند توسعه خودرو های برقی هستند که در این بین وزارت نیرو وظیفه تامین انرژی الکتریکی را برای توسعه این فناوری بر عهده دارد و تامین مالی مهمترین حلقه توسعه ایستگاه های شارژ و ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۶:۱۹    
اصفهان - سربندی؛رئیس پژوهشکده تولید نیروی پژوهشگاه نیرو با تاکید بر ظرفیت های اصفهان در زمینه فیلتراسیون گفت: تأسیس و راه اندازی آزمایشگاه فیلتراسیون یکی از آرزوهای دیرینه پژوهشکده تولید بوده است.
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۰۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از وزارت نیرو، طرح برج مشبک سازگار شونده جهت استفاده در خطوط فوق توزیع و انتقال نیروی برق کشور ثبت اختراع شد. ...
دولت   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۰۹:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
سی و نهمین گواهینامه ثبت اختراع با عنوان آمپلی فایر قدرت مد سوئیچینگ توان بالا با خروجی شبه سینوسی در محدوده وسیع ولتاژ و فرکانس ، برای پژوهشگاه نیرو دریافت شد.
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۱۳:۵۲    
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از وزارت نیرو، سی و نهمین گواهینامه ثبت اختراع با عنوان آمپلی فایر قدرت مد سوئیچینگ توان بالا با خروجی شبه سینوسی در محدوده وسیع ولتاژ و فرکانس ، برای پژوهشگاه نیرو دریافت شد ...
فرصت امروز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۱۰:۰۵    
واقعیت تلخ و گزنده ای است که ایران علی رغم منابع سرشار انرژی و رتبه اول جهان از نظر مجموع ذخایر نفت و گاز، با بحران ناترازی انرژی روبه رو است. این موضوع در نهمین کنگره راهبردی و نمایشگاه نفت و نیرو در صحبت های کارشناسان و صاحب نظران اقتصاد انرژی منعکس شد و بازتاب زیادی در رسانه ها پیدا کرد ...
پاون   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۰۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگران گروه پژوهشی محیط زیست پژوهشگاه نیرو موفق شدند با استفاده از سامانه نمک زدای میکروبی پساب نمکی نیروگاهی را تا 72 درصد نمک زدایی کنند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۷:۰۱   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - طی نشستی با حضور مدیران وزارت امور خارجه و رئیس و اعضای هیات رئیسه پژوهشگاه نیرو، ظرفیت تبادلات بین المللی حوزه پژوهش، فناوری و آموزشی پژوهشگاه نیرو بررسی شد.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۰۹:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
نشست رئیس و اعضای هیئت رئیسه پژوهشگاه نیرو با رایزن علمی شرق آسیا مستقر در کشور چین، در راستای توسعه همکاری های فناورانه، آموزشی و پژوهشی برگزار شد.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۱۶:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر نیرو، پژوهشگاه نیرو را بازوی علمی تصمیمات این معاونت دانست و اظهار کرد: ارتقای بیش از پیش جایگاه پژوهشگاه نیرو به منظور تاثیرگذاری افزونتر آن در صنعت آب و برق مورد تاکید است.
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۱۳:۲۳    
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از وزارت نیرو، دوره آموزشی جمعیت شناسی و فرهنگ افزایش جمعیت صبح امروز (مورخ 13 اسفندماه 1402) با هماهنگی معاونت سرمایه انسانی ...
آنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۱:۵۱    
نشست علمی بتحقیق و توسعه مبرد های جایگزین جهت استفاده در سیستم های سرمایش از سوی پژوهشگاه نیرو برگزار می شود.
برق نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۰۸:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
سیاست های پژوهشگاه نیرو در برخورد با نخبه های خود و شرایط اقتصادی کشور موجب شده تا خیلی از نخبه های برقی کشور های خارجی را به ماندن در ایران ترجیح دهند ...
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۴:۴۲    
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از وزارت نیرو، برگزاری همایش فصلی هم اندیشی نخبگان جدیدالاستخدام وزارت نیرو با حضور “مریم کارگرنجفی” معاون سرمایه انسانی، تحقیقات و فناوری اطلاعات وزیر نیرو ...
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۴:۲۲    
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پژوهشگاه نیرو، 24 همایش ملی مهندسی سطح 3 همایش ملی آنالیز تخریب و تخمین عمر توسط انجمن علوم و تکنولوژی سطح ایران و پژوهشگاه نیرو زمان:18-19 اردیبهشت 1403 محل برگزاری:تهران- پژوهشگاه نیرو انتهای پیام/
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۶:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه نیرو بر ایجاد ظرفیت و پتانسیل برای جذب افراد نخبه و پرتلاش تاکید کرد و گفت: یکی از وظایف پژوهشگاه نیرو پشتیبانی و کادرسازی در همین رابطه است که در این زمینه نهایت اهتمام صورت گرفته و اقداماتی هم در حال انجام است.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۰:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
مدل برنامه ریزی انرژی توسعه یافته در پژوهشگاه نیرو در نشست مشترک با نمایندگان وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه ارایه شد.
نیپنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۴:۰۳   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش نیپنا ، با حضور مرتضی شاهمیرزایی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی امروز (چهارشنبه 2 اسفند) تفاهم نامه همکاری های مشترک میان شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و پژوهشگاه نیرو به امضاء رسید. ...
آنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل از همکاری این دانشگاه با پژوهشگاه نیرو برای شناسایی ظرفیت انرژی های تجدیدپذیر درراستای تولید انرژی های نو در ایران و تحقیق و توسعه تکنولوژ های تولید این نوع از انرژی ها خبر داد.
دیده بان علم ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۷:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش دیده بان علم ایران، بررسی تأثیر دوپانت نئودیمیم بر عملکرد الکترولیت جامد گارنت (LLZO) برای باتری های لیتیومی عنوان طرح پژوهشی محمد گل محمد، استادیار پژوهشگاه نیرو است که با حمایت بنیاد ملی علم ایران انجام شده است. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۶:۲۱    
محققان پژوهشگاه نیرو طی طرحی، تأثیر دوپانت نئودیمیم بر عملکرد الکترولیت جامد گارنت (LLZO) مورد استفاده در باتری های لیتیومی را بررسی کردند.