جمعه ۲۶ شهریورساعت ۱۹:۵۳Sep 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنعت برق»

نگاهی به جزئیات تامین سوخت نیروگاهی فصل زمستان 1400 بیانگر آن است که صنعت برق ناچار به استفاده از حامل های انرژِی نظیر مازوت است و در مدت زمان باقی مانده باید راهکارهای کاهش آلودگی این فرآورده را در دستور کار قرار دهد.
ایرنا   ۶ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مشترکان صنعت برق ایران تا پایان تیرماه امسال 37 میلیون و 998 هزار مشترک شدند و این درحالی است که این عدد پارسال 37 میلیون و 651 مشترک بود.
اقتصاد 24   ۸ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت برق کشور گفت: قرار است بیش از 10 هزار مگاوات انرژی به صنایع فولاد و سیمان داده شود تا دیگر شاهد قطعی برق در این صنایع نباشیم.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۲۰:۴۳    
سخنگوی صنعت برق منطقه اصفهان گفت: امروز (پنجشنبه) شاهد هیچگونه خاموشی برنامه ریزی شده یا برنامه ریزی نشده (رله فرکانسی) در اصفهان نبودیم. با توجه به اینکه فردا جمعه و روز تعطیل است به نظر می رسد آخر هفته بدون خاموشی را سپری کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۳:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت برق گفت: نیاز مصرف زمستان امسال در صنعت برق معادل 43 هزار مگاوات و 5 درصد بیشتر از اوج بار سال گذشته برآورد می شود.
کرمان نو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۸:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شمال استان با تشکر از خدمات پیمانکاران در صنعت برق گفت: توسعه و اصلاح شبکه توزیع نیازمند ارتباط دوسویه بین پیمانکاران و صنعت خواهد بود.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت برق منطقه اصفهان با بیان اینکه امروز هیچگونه خاموشی در اصفهان ثبت نشد، گفت: مصرف برق منطقه اصفهان با توجه به داده های موجود، بیش از 6700 مگاوات در روز است و این در حالی است که حداکثر 4200 مگاوات از این مقدار در اصفهان تولید می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۲۱:۲۹   + ۲۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سخنگوی صنعت برق گفت:25 میلیون از 30 میلیون مشترک برق در کشور در سطح الگو برق مصرف کرده بودند که بهای برق این تعداد تنها 7 درصد اضافه شده است .
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۲۱:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
یزد – مسئول فرهنگی و امور دینی شرکت توانیر در یزد گفت: ائمه جماعات صنعت برق ، مروجین خوبی برای اشاعه مفاهیم صحیح مصرف انرژی هستند. به گزارش انتهاج به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۲۰:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت برق گفت:25 میلیون از 30 میلیون مشترک برق در کشور در سطح الگو برق مصرف کرده بودند که بهای برق این تعداد تنها 7 درصد اضافه شده است .
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۲۰:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سخنگوی صنعت برق توسعه انرژی های تجدید پذیر در شهرک های صنعتی را راهکاری برای جلوگیری از قطع برق آنها دانست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۷:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون بازار برق شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: راهبرد صنعت برق و شرکت مدیریت شبکه برق ایران توسعه و رونق معاملات خارج از بازار عمده فروشی برق تا 70 درصد است.
شرکت توانیر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۴:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
چهارمین نشست شورای پایایی شبکه منطقه یزد جهت بررسی نیاز ها و چالش های گذر از پیک زمستان سال 1401، با حضور مدیران دستگاه های صنعت برق استان یزد برگزار شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۱:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
نماینده مردم لنگرود در مجلس تاکید کرد: متاسفانه عده ای سودجو ماینرهای نسل اول از رده خارج شده چینی را به کشور وارد کرده که مصرف برق آن به مراتب بالا است.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بررسی و تصویب کلیات طرح مشارکت های مردمی در طرح های آب و برق و فاضلاب در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۰:۱۴    
اکنون که دولت توانایی سرمایه گذاری جدید در صنعت برق را ندارد، استفاده از توان بخش خصوصی در این زمینه یکی از بهترین راهکارها است، اما صنعت برق هزینه بر بوده و ریسک سرمایه گذاری در آن بالا است.
شرکت توانیر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل و معاونین شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان به منظور انجام گفتگوهای مشترک و بررسی مسائل مختلف در حوزه برق شهری با علیرضا نادری رئیس و اعضای شورای شهر کرمان دیدار کردند. ...
شرکت توانیر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۸:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیریت پیک بار، در ایام گرم هر سال برای صنعت برق بسیار مهم بوده اما پیک بار تابستان امسال با توجه به افزایش کم سابقه دمای هوا در کشور و همچنین رشد حدود 20درصدی مصرف برق در کشور پیک بار سختی برای صنعت برق کشور بود. ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۲۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت برق منطقه اصفهان با بیان اینکه امروز شاهد هیچگونه خاموشی برنامه ریزی شده و بدون برنامه ریزی در دو استان اصفهان و شهر کرد نبودیم، گفت: باید توجه داشت که همچنان صرفه جویی در مصرف برق بسیار حائز اهمیت است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۹:۵۶   + ۱۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح توسعه و مانع زدایی از صنعت برق کشور و طرح مشارکت های مردمی در آب، برق و فاضلاب در این کمیسیون خبر داد.
برق نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۶:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
جلسه نمایندگان هیات مدیره سندیکای صنعت برق ایران با علی اکبر محرابیان وزیر نیرو، روز شنبه بیستم شهریور در محل وزارت نیرو برگزار شد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۶:۴۸    
سخنگوی صنعت برق منطقه اصفهان گفت: با توجه به کاهش دمای هوا در برخی استان ها و همچنین ادامه همکاری
برترین ها / تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۴:۳۸   + ۱۱ سایت دیگر  
تجارت نیوز: دو دوره ای است که با صدور قبض برق، مشترکان زیادی در فضای مجازی نسبت به میزان قبض و نحوه محاسبه قیمت آن اعتراض کرده اند حالا سخنگوی صنعت برق می گوید احتمالا از برق این افراد سواستفاده شده و به مشترکان پرمصرف هم پبشنهاد می دهد یا پول قبض های نجومی برق را بپردازند یا پنل خورشیدی نصب کنند ...
برق نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۹:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
ادامه ناترازی میان مصرف و تولید برق در پژوهش دانشگاه صنعتی شریف پیش بینی شده است. با توجه به سیاست های فعلی صنعت برق کشور که تکرار سیاست های شکست خورده قبلی است، تکرار این خاموشی ها در ابعاد وسیع تر در سال های آتی قطعاً منجر به ایجاد ابربحران های اجتماعی و اقتصادی می شود.
سندیکای صنعت برق ایران در گزارشی تحلیلی، مخاطرات و زیان های ناشی از تحریم بر صنعت برق در سال 1399 را برآورد و راهکارهای مقابله با آن را ارائه کرد.
اخبار رسمی   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۶:۰۶    
دوشنبه 00/6/22 ، قدس , (اخبار رسمی) : جناب آقای مهندس مهدی یارمحمدیان در سال 1389 شرکت مهندسین نوین سازان صنعت برق سپاهان تاسیس و مدتی بعد برند این مجموعه با نام تجاری آگرالکترونیک به ثبت رسانید.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۳:۴۴   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، از برنامه ریزی برای استفاده بهتر از ظرفیت های آبی کشور به منظور تولید برق از منابع آبی خبر داد و گفت: این موضوع در طرح توسعه و مانع زدایی از صنعت برق کشور دنبال خواهد شد تا امکان استفاده بهتر از ظرفیت های آبی کشور برای تولید برق از منابع آبی فراهم شود.
اقتصاد آنلاین / وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۳:۰۲   + ۱۰ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون انرژی مجلس در جلسه با مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب به بررسی وضعیت سد و نیروگاه های برق آبی کشور پرداختند و بر اهمیت ساخت نیروگاه های مقیاس متوسط و کوچک تأکید کردند.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۰۹:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
در هفته های اخیر میزان مصرف برق صنایع با توجه به مصارف خانگی، تغییرات چشمگیری داشته است که ارتباط این دو بخش مد نظر است. *** روند میزان مصرف برق صنایع به گزارش صنایع ، هفته های اخیر بخش صنعت کشور در یک همراهی با صنعت برق برای تامین برق مورد نیاز بخش خانگی، مصارف خود را کاهش داده است. ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۲۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
با وجود این که گمان می رفت که با کاهش دما مشکل تامین انرژی در نیروگاه ها کمتر شود؛ سخنگوی صنعت برق خبر داد که زمستان امسال برای تامین برق از مازوت استفاده می کنیم. سال پیش به دلیل استفاده از مازوت آلودگی در برخی از شهرها چنان زیاد بود که موجب خسارات جانی شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۳:۵۵    
سخنگوی صنعت برق استان اصفهان گفت: افزایش دما در دو روز آینده تاثیری در اعمال محدودیت های برق نخواهد گذاشت چراکه دمای متوسط کشوری کاهش یافته و بدین ترتیب خاموشی نخواهیم داشت.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۲:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با وضع مدیریت فعلی در صنعت برق و وزارت نیرو، امکان افزایش تولید و حل مشکلات قطعی برق وجود ندارد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۰:۵۵   + ۲۴ سایت دیگر  
معاون بهره برداری شرکت فولاد مبارکه در پنل تخصصی سرمایه گذاری صنایع معدنی و فولادی در صنعت برق (چشم انداز، موانع و راهکارها) در سمینار تخصصی چالش برق در زنجیره فولاد اظهار کرد: شرکت فولاد مبارکه برای احداث نیروگاهی با ظرفیت حداقل 1500 مگاوات و همچنین تملک نیروگاه های که سیکل کامل ندارند ...
سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه محدودیت های صنایع کاهش یافته گفت: در روزهای اخیر به جای اعمال محدودیت ، همکاری هایی با بعضی از صنایع داشتیم و این همکاری ها در آینده هم باید ادامه پیدا کند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۰۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
سپهر برزی مهر دبیر سندیکای صنعت برق ایران پاندمی کرونا در ایران از اسفند 1398 تا امروز که به تدریج پنجمین پیک گسترده و کشنده را پشت سر می گذاریم، بیش از 113 هزار نفر از هموطنانمان را قربانی و جان میلیون ها ایرانی را دچار مخاطرات جدی کرده است ...
موج   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۶:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی مشهد بیان کرد: صنایع روز های سختی را در تابستان گذراند و با این وضعیت نمی شد به تولید پرداخت؛ اما امروز موضوع این است که باید برای دو بحران پیش رو برنامه ریزی کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۵:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت برق گفت: تامین سوخت مایع برای نیروگاه های نیمه شمالی کشور تا پیش از شروع فصل سرما ضرورت بیشتری نسبت به مابقی استان ها دارد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
پیام باقری بیان کرد: نمی توان خاموشی ها را با یک حرکت سریع از بین برد و نباید به موضوع خاموشی ها با خوش بینی برخورد کرد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۲:۱۰    
می دانیم که سیم ها و کابل ها نقش اصلی را در تاسیسات الکتریکی و هم چنین ساختمان سازی بر عهده دارند. بنابراین انتخاب با کیفیت ترین برند های سیم و کابل ضروری است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۰:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت برق کشور گفت: متاسفانه 25 درصد مخازن سوخت کشور نسبت به سال گذشته خالی است، اما امیدواریم پیش از رسیدن فصل سرما بتوانیم سوخت نیروگاهی را تکمیل کنیم.
برق نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت برق گفت: بورس یکی از فرصت های بسیار مناسب برای توسعه سرمایه گذاری در بخش های نیروگاهی است. اگر بورس به کمک صنایع انرژی بر کشور از جمله فولاد بیاید می تواند روند احداث 10 هزار مگاوات برق را تسریع کند و میزان تولید شرکت ها افزایش یابد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۰۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان اگرچه هفته گذشته سخنگوی صنعت برق استان اعلام کرد، قرار نیست دیگر خاموشی داشته باشیم، اما شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان جدول زمان بندی قطعی احتمالی برق برای هفته چهارم شهریور ماه را منتشر کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۰۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی سخنگوی صنعت برق خراسان با اشاره به کاهش دما گفت: طی دو هفته گذشته خاموشی ها در مشهد نزدیک به صفر بوده و در 10 روز اخیر نیز یک الی دو روز خاموشی با زمان کوتاه رخ داده است. با توجه به این شرایط احتمال دارد در هفته جاری نیز اعمال خاموش ها کاهش داشته باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۳:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه بیش از 70 درصد نیاز برق صنایع فولاد و سیمان در روز تأمین می شود، گفت: همچنان همکاری صنایع عمده با صنعت برق الزامی است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت برق از کاهش حدود 20 درصدی مخازن گازوییل نیروگاه ها خبر داد و گفت: موجودی مخازن از حدود 2 میلیارد لیتر در سال گذشته به یک میلیارد و 700 میلیون لیتر رسیده است.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۴:۲۰   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران و سخنگوی صنعت برق گفت: زمستان امسال در صورتی که محدودیت سوخت نداشته باشیم، مشکلی در تامین برق نخواهیم داشت.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۲۱:۰۶    
سال، سالِ چالش است، سالِ آزمون و خطا، سالِ بهانه ها، سالی که پس از تحویلِ میراثِ هشت ساله تدبیر و امید به مردمی ها، چون سابق، احتمالا قرار است نشدن ها را مربوط به گذشته بشنویم و شدن ها را مرتبط با ناتوانی ِ گذشتگان و توانایی تازگان (؟!) و این ها همه قرار است درست در زمان و جغرافیایی انجام گیرد ...
نیروگاهیان   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۲۰:۳۸   + ۵۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از باشگاه خبرنگاران، مسعود صادقی گفت: خوشبختانه با عنایت به برنامه های تنظیم شده در تمامی ارکان صنعت برق در حوزه تولید، انتقال، توزیع، دیسپاچینگ ملی و... در این ایام با وجود همکاری های مشترکان مدیریت بار انجام شده و شاهد عدم قطعی برق هستیم. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۲:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها-سخنگوی صنعت برق استان اصفهان با اشاره به وضعیت تامین برق استان در هفته آتی، اظهار داشت: با توجه به کاهش دما در کشور به ویژه در شمال و آذربایجان میزان مصرف برق در کل کشور روند کاهشی دارد و بنابراین خاموشی نخواهیم داشت.
برق نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۱:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سندیکای تولیدکنندگان برق کشور گفت: بزرگترین مشکل وزارت نیرو اکنون بی پولی است و تنها راهکار بهبود صنعت برق گران کردن برق است.