شنبه ۰۵ اسفندساعت ۱۳:۲۵Feb 2024 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمبود برق»

ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیر شرکت برق نوگا رژیم صهیونیستی نگرانی خود را از حملات حزب الله به تاسیسات و نیروگاههای برق این رژیم ابراز داشت و گفت که در صورت ادامه جنگ علیه نوار غزه، کمبود برق و گاز در انتظار شهرک نشینان صهیونیست خواهد بود.
صمت   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۰۸:۰۷    
در سال های اخیر الگوی مصرف انرژی به گونه ای بوده که بخش تولید از میزان بالای تقاضا فاصله گرفته است، در نتیجه حجم بالای مصرف، کمبود گاز را فصل های سرد سال به یک امر عادی تبدیل کرده، همان گونه که کمبود برق در فصل تابستان طبیعی است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۱:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
وزارت برق عراق اعلام کرد که با وجود کمبود برق در این کشور شهر مقدس کاظمین به مناسبت ایام شهادت امام موسی کاظم(ع) قطعی برق ندارد و با همه ظرفیت برای خدمات رسانی به زائران در این شهر و مسیرهای پیاده روزی زائران در آماده باش است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۰۰:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد -گروه صنعت و معدن : تشدید کمبود گاز در زمستان و مشکلات صنایع در تامین انرژی، مازوت سوزی را به عنوان یکی از سناریوهای تامین انرژی، پیش روی صنایع قرار داده است. با وجود این رئیس سازمان صمت تهران به تازگی عنوان کرده در هیچ کدام از صنایع شهر تهران مازوت نمی سوزد ...
صمت   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۰۸:۵۷    
متاسفانه سرمایه گذاری در صنعت برق بسیار کمتر شده و به حداقل رسیده است. این موضوع باعث شده تا تولید برق در مقایسه با افزایش مصرف کاهش پیدا کند و به ناترازی های موجود دامن بزند ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۱۲:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
رئیس پیشین موسسه مطالعات بین المللی انرژی گفت: با رشد 5 درصدی مصرف گاز و 2 درصدی فرآورده های نفتی در سال 1410 به ناترازی کامل گاز می رسیم. البته می توانیم میزان مصرف هیدروکربن را در صنایع کاهش دهیم که در این صورت به افت صادرات غیرنفتی می رسیم کمااینکه در سال 1400 صنایع فولادی به دلیل کمبود برق و ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۰۷:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
وزیر صمت با راهبرد خودرویی که در پیش گرفته سعی دارد هم بازار خودرو و مسئله قیمت و هم تغییر ریل صنعت خودرو از بنزین به برق را مدیریت کند. راه حل وی برای کنترل مصرف بنزین خودروها که این روزها تبدیل به مهم ترین دغدغه اقتصاد کشور شده تولید و واردات خودروهای برقی به کشور است.
ساعت24   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۴:۲۷    
ساعت 24 - یکی از این مشکلاتی که به ناترازی برق در سال های اخیر منجر شده، عدم توسعه نیروگاه ها متناسب با مصرف برق است. طی 15 سال گذشته، رشد سالانه پیک مصرف برق به طور متوسط نزدیک به 5 درصد بوده است. ت تامین شده اختلاف پیدا کرد که باعث ایجاد ناترازی برق شد ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
کمبود برق و یا قطعی برق از مشکلات اصلی تمام صنایع در تمامی حوزه ها است. چرا که قطعی برق باعث ایجاد خسارات جبران ناپذیر از جمله توقف روند تولید، کاهش تولیدات، بیکاری نیرو کار، ضررهای مالی کلان، از بین رفتن داده ها، اختلال در فعالیت ها و ... می شود.
هرمزگان امروز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۰۴:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش صبح دریا نیوز ، عطاا... معروفخانی ، با بیان اینکه فولاد هرمزگان در سال گذشته با ثبت 36 رکورد از ظرفیت اسمی عبور کرد ، یادآور شد : این در حالی است که همواره در شش ماهه نخست سال با کمبود برق و در شش ماهه دوم با کمبود گاز مواجه هستیم و محدودیت تامین انرژی داریم. ...
انتخاب   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۱۹:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
حامد فرنام، کارشناس انرژی، درباره گزارش اخیر صندوق توسعه ملی در رابطه با ناترازی گاز در سال 1420 گفت: اینکه ما کمبود تراز گاز خواهیم داشت، یک واقعیت است که باید با آن رو به رو شویم ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۱۴:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با بیان این که 3 گرم ایمپلنت دندان بیش از 8 تا 10 میلیون تومان قیمت دارد اما ما یک تن فولاد را 450 دلار می فروشیم، خواستار افزایش توجه به زنجیره های ارزش آفرین در حوزه فولادی شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۱۵:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که به دلیل برخی مشکلات در تامین انرژی، برق در جنوب غربی آلمان کمیاب می شود مقامات صرفه جویی در مصرف برق را از شهروندان درخواست کرده اند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۱۱:۱۷    
کمبود برق کارخانجات و صنایع در زمان پیک مصرف برق، صاحبان صنایع و مدیران آنها را بر آن داشته است که درصدد تامین برق خود برآیند و مانع از خاموشی و توقف تولید شوند.
پول نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - ۱۳:۰۵    
معاون بهره برداری فولاد مبارکه اصلی ترین چالش فولاد مبارکه را کمبود منابع انرژی دانست و گفت: کمبود برق و گاز چالش سال های گذشته بوده و همچنان این چالش ادامه دارد.
برق نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۲۰ - ۱۱:۲۰    
اخبار برق از نگاهی دیگر در استوری های برق نیوز در اینستاگرام را در اینجا مشاهده نمایید. توضیحاتی در مورد تشدید کمبود برق با شرایط کم بارشی، میزان هدیه روز زن وزارت نیرو، مشکلات ناشی از تعلل در انتخاب مدیر حراست توزیع یزد.
اکونگار   ۱۴۰۲/۱۰/۱۸ - ۱۵:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس هیات مدیره انجمن نیروگاه های کوچک مقیاس می گوید: وزارت نیرو از چهار ماه پیش قصد داشت با توجه به کمبود برق اجازه بدهد که کوچک مقیاس ها برق شان را به صنایع بفروشند و در همین راستا در حال تهیه مصوبه اجرای این طرح است و نظرات انجمن هم برای گنجاندن در آن بیان شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۰/۱۶ - ۲۰:۳۸    
قدیری، رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان مصنوعات سیمانی و لوازم فلزی ساختمانی تهران در بیان مشکلات این صنف به نوسان قیمت سیمان اشاره کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۱۰/۱۳ - ۰۹:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
در شرایطی که بخش معدن و فولاد ایران طی چند سال گذشته با بحران کمبود برق و گاز روبرو بوده، حالا نگرانی ها برای کمبود آب هم برای تولید محصولات زنجیره فولاد شدت گرفته و به نظر می رسد تولیدکنندگان صنایع معدنی با چالش های زیادی در تابستان سال آینده روبرو باشند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۱۲ - ۱۱:۳۶    
سال از نخستین روزی که بیت کوین به عنوان نخستین و ارزشمندترین ارز دیجیتال به جهان معرفی شد، می گذرد؛ ارزی که تحت نظر هیچ بانک مرکزی نیست و تمام تراکنش های مرتبط با آن، توسط هزاران کامپیوتر در سراسر جهان کنترل می شود.
معدن نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۰۵ - ۱۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -کسری تامین انرژی در کشور پدیده جدیدی نیست، اما ظرف سال های اخیر این چالش روی جدیدی به خود گرفته، به نحوی که ناتوانی در تامین تراز برق باعث می شود تا با آغاز اولین موج گرما در کشور زمزمه محدودیت برق صنایع نواخته شود ...
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۰۳ - ۱۵:۰۵   + ۶۹ سایت دیگر  
بانک جهانی در گزارشی از اقتصاد ایران با عنوان شرایط کلیدی و چالش ها نوشت: 28.1 درصد از ایرانیان فقیر هستند و دو پنجم خانوارها در معرض فقر قرار دارند. پیش بینی می شود چشم انداز رشد اقتصادی به دلیل تحریم ها، اثرات نامطلوب تغییرات آب و هوایی، کمبود برق و گاز و کاهش تقاضای جهانی محدود بماند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۸ - ۲۰:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- همزمان با آغاز فصل سرما و افزایش قطعی برق در شهرهای افغانستان، سخنگوی وزارت انرژی و آب حکومت طالبان اعلام کرد: ما با با احداث نیروگاه های خورشیدی سعی می کنیم کمبود برق را جبران کنیم.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۷ - ۱۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- ایرنا- کمبود برق به خصوص در ماه های گرم، یکی از مشکلات همیشگی ساکنان گلستان است و همواره منجر به قطع این انرژی و در نهایت تامین بخشی از نیاز با کمک استان های همجوار می شود که ساخت سیکل ترکیبی نیروگاه علی آبادکتول که اجرای آن در برنامه سفر دوم رییس جمهور به گلستان قرار دارد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۷ - ۰۸:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان هر ساله با شروع فصل سرد و آغاز برودت هوا اطلاعیه های شرکت گاز مبنی بر رعایت الگوی مصرف و صرفه جویی در مصرف گاز خانگی و اداری به منظور جلوگیری از افت فشار و ناترازی و قطعی گاز صادر می شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۱ - ۱۵:۴۲    
چین در حال تغییر سیستم برق خود به گونه ای است که سیستم ذخیره انرژی را سودآورتر می کند تا از کمبود برق در شب ها پیشگیری شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۱ - ۱۲:۳۵    
تهران- ایرنا- سه کشور از آسیای مرکزی شامل قزاقستان، قرقیزستان و ازبکستان به دنبال احداث نیروگاه های هسته ای با هدف جبران کمبود برق در کشورهایشان هستند با این وجود بسیاری از شهروندان و کارشناسان این منطقه در مورد ایمنی این نیروگاه ها ابراز نگرانی می کنند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۹/۲۱ - ۰۵:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
گرگان- موسوی، مدیر شرکت توزیع نیروی برق گلستان با اشاره به ظرفیت تولید 900 کیلوواتی برق در این استان گفت: استان گلستان 600 کیلووات کمبود برق دارد.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۹/۱۹ - ۲۲:۲۲    
دفتر پژوهش های مؤسسه کیهان اواسط تابستان گرم، روزهایی که کشور در کمبود برق به سر می برد و با خاموشی های گسترده نوبتی مواجه بود و از سوی دیگر تورم و گرانی بیداد می کرد، در شیراز یازدهمین جشن هنر در دومین روز از ماه رمضان افتتاح شد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۷:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان ری با اشاره به کمبود آب و برق در شهرک صنعتی شمس آباد از تخصیص ویژه ای از پساب های اطراف تهران برای رفع مشکل آب این شهرک خبر داد و گفت: در راستای رفع مشکل کمبود برق هم تولید 10 مگاوات برق توسط دستگاه متولی پیگیری و اجرایی خواهد شد.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
آفریقای جنوبی به عنوان یکی از کشور های پرجمعیت قاره آفریقا سال های متمادی است که با بحران جدی در حوزه تامین برق کافی برای شهروندانش رو به رو است و بررسی ها نشان می دهد که بعضاً برای حل مشکل کمبود برق ساعت ها قطعی برق را تجربه می کند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
کمبود برق در دو سال اخیر مشکلات بسیاری را برای بخش معدن و صنایع معدنی ایجاد کرده و باعث خسارت های بسیاری شده است. اما به گفته سعید عسکری زاده دبیر انجمن سنگ آهن ایران، وزارت نیرو باید خسارت ناشی از قطع برق را پرداخت کند.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۱۱:۱۸    
گروه اقتصادی: طی چند سال اخیر ناترازی برق صنایع به شروع فصل گرما پیوند خورده و ناتراری گاز هم به آغاز روزهای سرد سال.به گزارش تجارت نیوز، از یک سو بی توجهی به سرمایه گذاری در صنعت برق و از سوی دیگر روند فزاینده مصرف باعث ناترازی و به عبارت بهتر کمبود برق شده تا دولت با اولویت بخشی به مصرف خانگی ...
اکونگار   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۷:۰۱   + ۲۸ سایت دیگر  
رئیس هیات عامل ایمیدرو، کاهش اتکا به نفت را فرصتی ویژه برای توسعه بخش معدن و صنایع معدنی ذکر کرد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۲:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد با پیش بینی قطعی مبنی بر کمبود برق شرکت ها در زمستان، گفت: 70 درصد شرکت ها نظر مثبتی برای عرضه محصولات در بورس کالا دارند.
اکونگار   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۱۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: دولت در حوزه برق به جای حمایت از بخش خصوصی به یک رقیب برای آن تبدیل شده است.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۰۵:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه ایران: بروز چالش کمبود برق در کشور، طرح ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی بویژه صنعتگران به عرصه ساخت نیروگاه و یا نصب نیروگاه های خورشیدی در محل واحد صنعتی را به مقوله مورد بحث و بررسی مسئولان و تشکل های بخش خصوصی تبدیل کرده است که البته اما و اگرهای زیادی نیز در این زمینه وجود دارد. ...
اکونگار   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۲:۲۸    
نایب رییس کمیسیون انرژی اتاق ایران گفت: امروز به دلیل قیمت های دولتی در بخش انرژی، در مصرف نیز تعادل نداریم و از نرم مصرف در دنیا بالاتر هستیم. در واقع یارانه هایی در بخش انرژی از سوی دولت تخصیص پیدا می کند که سبب بدمصرفی مردم و اسراف شده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- مهمترین دغدغه صنعتگران فارس به ویژه فعالان اقتصادی مستقر در شهرک های صنعتی در شرایط کنونی حل مشکل زیرساخت ها به ویژه کمبود برق است که متولیان این حوزه اخیراً راهکارها و پیشنهادات مختلفی را برای برطرف شدن این معضل مطرح کرده اند.
استانها / خراسان جنوبی روحی با بیان اینکه جذب سرمایه نیاز به زیرساخت های ابتدایی دارد گفت: در صورتی که نبود امکانات اولیه مانند شبکه برق سبب انصراف سرمایه داران از سرمایه گذاری در شهرک های خراسان جنوبی می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ - ۱۱:۰۹    
ایسنا/فارس در پی انتشار خبری با عنوان کمبود برق در شهرک صنعتی نی ریز / ضرورت همکاری دستگاه ها با سرمایه گذاران در ایسنا، شرکت توزیع برق فارس پاسخی در این خصوص به این رسانه ارسال کرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۴:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
در روزهای گذشته گلایه یکی از فعالان بخش خصوصی از کمبود برق در شهرک صنعتی مورچه خورت خبرساز شد، اما پس از پیگیری توسط خبرنگار ایمنا، شرکت برق منطقه ای اصفهان توضیحاتی در این باره ارائه کرد.
سینا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۳:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
یک بخش تولیدی پر رونق، کلید افزایش بهره وری و در نتیجه رشد اقتصادی است. رونق در تولید، باعث افزایش رشد در مجموعه وسیع تری از فعالیت ها از جمله در بخش خدمات می شود ...
برق نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۱۱:۴۱   + ۳۰ سایت دیگر  
رئیس جمهور گفت: 22 هزار مگاوات کمبود برقی که باید در طول سال های گذشته تولید می شد، در این 2 سال تولید شده است و نیروگاه های برق اختصاصی برای کارخانه های مادر و صنایع بزرگ احداث خواهد شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۱ - ۱۶:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- یک فعال اقتصادی گفت: تامین زیرساخت انرژی بویژه برق، لازمه فعالیت و تولید واحدهای صنعتی است و کمبود برق از مشکلات اساسی واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی مورچه خورت اصفهان است.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۱ - ۱۴:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
ابوالقاسم قاسم زاده: به روایت مسئولان بهداشت و درمان غزه، از زمان آغاز یورش نظامی اسرائیل به این منطقه، دست کم 8306 نفر از جمله 3457 کودک کشته شده اند. این آمار شامل 2136 زن و 480 سالمند می شود. همزمان سازمان بهداشت جهانی هم هشدار داد که بیمارستان های غزه با کمبود برق و تجهیزات اولیه بهداشتی [...]
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۱۷:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
ارومیه - ایرنا - مدیرکل دفتر توسعه نیروگاه های تجدید پذیر سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق گفت: بهره گیری از انرژی تجدیدپذیر مسیر ناگزیر این کشور است و هیچ راهکاری برای جلوگیری از کمبود برق جز توسعه این بخش نداریم.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۸/۰۹ - ۱۸:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
این روز ها در غزه علاوه بر بمب و آوار شدن ساختمان ها، مرگ بر اثر کمبود برق و دارو نیز جان فلسطینی ها را تهدید می کند. به گزارش همشهری آنلاین، به گفته مقام های غزه ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۰۸ - ۱۴:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
مساله کمبود برق در مصر با به صفر رسیدن واردات گاز از سرزمین های اشغالی در نتیجه جنگ غزه شدت گرفته است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۷ - ۱۸:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: تامین انرژی برق به خصوص در ایام تابستان به نقطه ضعف تولید استان بدل شده و رشد برخی صنایع را منفی کرده است.