شنبه ۱۲ آذرساعت ۲۳:۱۶Dec 2022 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمبود برق»

موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۰۱:۰۷    
کاخ الیزه می گوید فرانسه احتمالا در زمان سرمای زمستان پیش رو کمبود برق و خاموشی برنامه ریزی شده را تجربه می کند.
معدن24   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
ویژه نامه تخصصی حوزه معدن و صنایع معدنی سایت تحلیلی خبری معدن24 منتشر شد. معدن24: در شرایطی به نهمین ماه از سال 1401 وارد می شویم که هنوز بخش معدن و صنایع معدنی کشور متاثر از بازار جهانی فولاد و مواد اولیه تحت فشار قیمتی، مشکلات تامین مواد اولیه، کمبود برق و... به سر می برد ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۹:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مشکلات مروبط به تامین انرژی در اروپا برخی قدرت های این قاره از جمله آلمان و فرانسه را با دشواری های زیادی روبرو کرده است به نحوی که پاریس از بروز خاموشی های طولانی و سراسری خبر داده و آلمان هم اعلام کرد که کمبود برق دانشگاههای این کشور را با مخاطره روبرو کرده است .
می متالز   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۷:۴۷   + ۲۱ سایت دیگر  
می متالز - رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی با اشاره به اثر اجرای تعرفه گذاری پلکانی گاز خانگی بر جلوگیری از هدر رفت انرژی گفت: ضربه صنایع بورسی و غیر بورسی از ناترازی گاز جدی بوده و زیان می بینند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۹:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: اپراتور شبکه ملی برق فرانسه موسوم به آرتی ای RTE هشدار داد که این کشور با خطر بیشتری برای کمبود برق در ژانویه مواجه است چرا که نیروگاه های هسته ای این کشور احتمالا کمتر از پیش بینی قبلی در دسترس خواهند بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۲:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
رویترز به نقل از منابع آگاه گزارش داد که مقامات آلمانی در حال افزایش آمادگی خود برای تحویل اضطراری پول نقد در صورت قطع برق برای حفظ اقتصاد خود هستند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۷ - ۱۶:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
برآورد وزارت نیرو، افزایش حدود 6000 مگاواتی ظرفیت تولید برق تا پایان سال جاری است، این در حالیست که کمبود برق شبکه در پیک حدود 12 تا 15 هزار مگاوات برآورد می شود. آیا با این شرایط محدودیت برق صنایع در سال آینده محتمل خواهد بود؟
برق نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۱۶:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
فرانسه که امروز مانند سایر کشورهای اروپایی با بحران انرژی مواجه است، برغم در اختیار داشتن 56 رآکتور هسته ای، به خاطر فرسودگی زیرساخت ها در معرض خطر کمبود برق قرار دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۰۸:۳۲   + ۱۴ سایت دیگر  
بلومبرگ به نقل از اپراتور شبکه برق فرانسه گزارش داد که این کشور در زمستان امسال به دلیل کاهش شدید فعالیت نیروگاه های هسته ای برای چند روز در معرض خطر کمبود برق قرار دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۱۵:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
اپراتور شبکه برق فرانسه اعلام کرد این کشور زمستان امسال در معرض خطر کمبود برق است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۰۹:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
فلسطینیان غزه در سایه تداوم محاصره رژیم صهیونیستی علیه این منطقه طی 16 سال اخیر بیش از پیش به استفاده از انرژی خورشیدی برای کمک به حل بحران کمبود برق در این منطقه روی آورده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۱۹ - ۱۶:۱۸   + ۱۲ سایت دیگر  
آسوشیتدپرس نوشت که دمشق با راه اندازی بخش های بیشتری از تاسیسات گاز در مرکز سوریه و افزایش تولید گاز کمبود برق و گاز خانگی در این کشور را کاهش می دهد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۰۸:۳۰    
یک دکترای مدیریت و آینده پژوهی انرژی گفت: در تابستان سال جاری کمتر با مشکل کمبود برق مواجه شدیم و امیدواریم در فصل زمستان و بخش گاز نیز بتوانیم با ارائه برنامه از هدررفت بیهوده گاز جلوگیری کنیم و زمستان گرمی را برای جامعه به ارمغان آوریم.
صدای بورس   ۱۴۰۱/۰۸/۱۵ - ۱۱:۰۴    
قیمت خوراک پتروشیمی ها، سوخت صنایع و کمبود برق در داخل همچنین کاهش قیمت های جهانی به افت سود شرکت ها منجر شد.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۱۵ - ۱۰:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
نصر: رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی گفت: برای رفع مشکل کمبود برق در شهرک های صنعتی، ساخت 93 پست برق را سازمان های مختلف آغاز کرده اند که با پیشرفت خوبی همراه بوده است.
برق نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۱۰ - ۱۶:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
دولت ژاپن در راستای نگرانی از کمبود برق سیستم صرفه جویی را از اول دسامبر اجرا می کند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۰ - ۱۲:۳۳    
دولت ژاپن در راستای نگرانی از کمبود برق سیستم صرفه جویی را از اول دسامبر اجرا می کند.
دبیر کارگروه اطلاع رسانی ستاد مدیریت مصرف برق کشور گفت: مشکل کمبود برق در ایران همچنان پابرجاست چون توان تولید انرژی برق در کشور محدود اما نیاز مصرف مملکت به انرژی برق با افزایش مشترکان جدید هر سال رو به رشد است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ - ۱۵:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
مدیر عامل توانید با اشاره به اینکه ناترازی برق مدیریت شد گفت: دیگر با کمبود برق مواجه نیستیم.
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۰۵ - ۰۸:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
بعد از انتشار گزارش های شرکت ها عملکرد آنها مورد بررسی قرار می گیرد، برخی صنایع از کمبود انرژی رنج می برند و احتمال تاثیرگذاری این موضوع بر روند فعالیتشان وجود دارد. شرکت های سیمانی در زمستان از کمبود گاز و شرکت های فولادی در زمستان از کمبود برق رنج می برند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ - ۱۳:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
توسعه صنعت فولاد در کشور باید به صورت کیفی باشد و امروز ایران نیازمند کاهش مصرف انرژی برای تولید فولاد است که باید برای تحقق این موضوع از راهکارهایی استفاده کرد که امتحان خود را پس داده است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ - ۱۲:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
هشدار انرژی برای کشورهای اتحادیه اروپا صادر شد و فرانسه و ایرلند با بزرگ ترین خطر قطعی برق در زمستان امسال روبرو هستند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۷/۲۶ - ۱۶:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
قالیباف همچنین یادآور شد: تولیدکنندگان در تابستان با کمبود برق و در زمستان با کمبود گاز روبه رو هستند، از همین رو به وزارت نیرو نیز گفتیم در صرفه جویی و نوع مصرف و تنظیم توزیع گاز و برق نباید به گونه ای عمل کنیم که از آن جا که صدای تولید دیرتر در می آید آن را حذف کنیم زیرا آثار و تبعات آن بسیار ...
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۷/۱۹ - ۱۵:۵۵    
نیلوفر جمالی در حالی که دولت ها یکی پس از دیگری وعده افزایش ظرفیت برق کشور را می دهند؛ اما هنوز با کمبود برق در پیک تابستان مواجه هستیم. درست است که خاموشی در پیک مصرف به واحدهای مسکونی اعمال نمی شود؛ اما صنایع کشور را به شدت تحت تاثیر خود قرار داده و ضررهای میلیاردی برای آنها به بار آورده است ...
متخصصان نیروگاه قاین علاوه بر تعمیرات تمامی قطعات توربین، ژنراتور و کمپرسور این مجموعه، نقشه راه جدیدی برای توسعه صنعت برق در نظر گرفته اند تا بخشی از کمبود انرژی الکتریکی کشور را رفع کنند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۲ - ۱۰:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – روزنامه فایننشال تایمز امروز خبر داد که آلمان ممکن است برای جلوگیری از کمبود برق در فصل زمستان صادرات برق به فرانسه و دیگر کشورها را کاهش داده و یا حتی متوقف کند.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۰۷/۱۰ - ۱۴:۰۴    
مقامات مخابراتی اتحادیه اروپا می گویند خاموشی های احتمالی و کمبود برق در زمستان موجب می شود تا شبکه تلفن همراه اروپا از انعطاف کافی در ارائه خدمات برخوردار نباشد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
در فصل تابستان که به دلیل مشکلات ناشی از کمبود برق امکان تولید مطابق ظرفیت وجود ندارد. تعمیرات اساسی تجهیزات، پروژه های اصلاحی و بهینه سازی انجام می گیرد تا تجهیزات با آماده به کاری مناسب برای تولید کیفی و کمی مطابق با برنامه در ماه های آتی آماده باشد.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۰:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد آلمان طی اظهاراتی اعلام کرد که این کشور ممکن است مجبور شود در سال آینده میلادی نیز به استفاده از دو نیروگاه از سه نیروگاه هسته ای باقی مانده خود به دلیل کمبود برق ادامه دهد.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۸:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
اندکی پس از سیاست سخت گیرانه سهمیه بندی برق در استان سیچوان، یون نان، یکی دیگر از قطب های تولید آلومینیوم نیز اخیرا از کمبود انرژی برق آبی رنج می برد که همین موضوع نگرانی هایی را در مورد روند عرضه در این استان ایجاد کرده است.
به گزارش مس پرس، با پایان کمبود عرضه برق به دنبال کاهش دما، کاهش تولید کاتد در استان های آنهویی، هوبی، جیانگ سو و ژجیانگ از 26 آگوست متوقف شد. بر اساس پیش بینی های صورت گرفته از سوی موسسه CRU حداکثر 30 هزار تن تولید کاتد از چهار کارخانه ذوب یکپارچه و یک واحد پالایش مستقل تحت تاثیر قرار گرفته است ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مسئولان اتاق صنایع و معادن افغانستان می گویند که بزرگترین مشکل شان نبود برق کافی در واحدهای صنعتی این کشور است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۰۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- بهناز رحیمیان : کمبود برق در کشور معضلی است که به ویژه در سال های اخیر چالش برانگیز بوده است و این کمبود در تابستان 1400 و پیک مصرف به اوج خود رسید و وزارت نیرو را ناچار به سمت اعمال خاموشی های خانگی و واحدهای صنعتی سوق داد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۰۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
علیرضا اسدی /عضو گروه آینده نگاری و سیاست پژوهی پژوهشگاه نیرو پیک تابستان 1401 هم گذشت و صنعت برق عملا از وضعیت بحرانی عبور کرد. این تابستان با مدیریت کمبود برق سال گذشته از منظر سیاستگذاری تفاوت هایی داشت که لازم است محاسن و معایب آن به عنوان یک تجربه سیاستی نهاد حکمرانی انرژی کشور مورد توجه قرار ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۶ - ۱۲:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
با تعطیلی تعدادی از رآکتورهای هسته ای، فرانسه با کمبود برق روبرو بوده و شرکت عظیم برق فرانسوی EDF انتظار دارد امسال تولید برق کمتری داشته باشد.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۲۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
همشهری آنلاین نوشت:شاید تصورش غیرممکن به نظربرسد نیروگاهی وسط شهر و میان صدها ملک مسکونی و واحدهای تجاری و ورزشگاه باشد، اما در همین تهران نیروگاهی هست که بیش از 60 سال پیش فعالیتش را با سوخت مازوت شروع کرد و حالا در چند متری برج میلاد قرار دارد و حتی اردیبهشت امسال 29 هزارمگاوات ساعت برق تهرانی ها ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۳:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی قائم مقام شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی با اشاره به اینکه کمبود منابع آب و برق باعث ایجاد مشکلات فراوان در استان می شود، گفت: اگر دنبال رفع بحران آب نباشیم، قطعا با کمبود برق هم مواجه خواهیم شد. طی سال های اخیر با وجود خشکسالی کمبود برق را هم تجربه کرده ایم.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۲:۰۵    
اروپا به طور فاجعه باری با کمبود برق مورد نیاز برای خانه ها، کسب و کار ها و کارخانه ها مواجه است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۱۶:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
بزرگ ترین شرکت ارائه دهنده خدمات کلود در فرانسه به علت نگرانی از کمبود برق در این کشور قصد دارد به استفاده از ژنراتورهای دیزلی روی آورد.
معدن24   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۳:۳۳    
به گزارش سایت خبری تحلیلی معدن 24، دولت بالاخره ترمز توسعه ظرفیت جدید فولاد را کشید و کمیته تامین سوخت وزارت نفت مدتی است با تامین گاز طبیعی واحدهای بالادست فولاد به دلیل عدم اولویت، موافقت نمی کند. ...
زومیت   ۱۴۰۱/۰۶/۱۹ - ۰۹:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
مسئولان مرکز سرن در حال تهیه پیش نویسی هستند تا در صورت کمبود برق در فرانسه، شتاب دهنده های ذرات خود از جمله برخورددهنده هادرونی بزرگ را از چرخه کار خارج کنند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۱۷ - ۰۹:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
صنایع پتروشیمی ایران سال گذشته حدود 17 هزار میلیارد تومان به علت بحران گاز و انرژی متضرر شدند. در مجموع صنایع ایران نیز در کمبود برق زیان هفت میلیارد دلاری را متحمل شدند. به گفته مدیرعامل سابق شرکت ملی گاز بحران انرژی در ابعاد وسیع تری بیخ گوش کشور است ...
شعار سال   ۱۴۰۱/۰۶/۱۶ - ۱۴:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
در حالی که کشور با 15 هزار مگاوات کمبود برق در سال مواجه بوده و ضعف های بنیادین این شبکه مشهود بوده و توان سرمایه گذاری کافی هم وجود ندارد، مدیر عامل شرکت توانیر در بیاناتی شبه تخیلی و شعارگونه مدعی شده اند که در حال حاضر ما توان 1500 مگاوات صادرات برق داریم ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۱۱:۳۴    
مدتی است میزان تاثیر استخراج رمز ارز ها در کمبود برق محل بحث کارشناسان شده است. با این حال آرش کردی مدیرعامل شرکت توانیر این ادعاها را نادرست می داند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۰۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
ابراهیم خوش گفتار رئیس هیات مدیره سندیکای شرکت های تولیدکننده برق پیک مصرف امسال با کمترین میزان خاموشی ها در بخش خانگی گذشت، اما این اتفاق به آن معنی نیست که مساله ناترازی در تولید و مصرف برق حل شده است ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۰۰:۰۱    
مشهد- خاموشی های امسال و کمبود برق مانند سال گذشته برای مصرف کنندگان خانگی در مشهد مقدس چندان آزار دهنده نبود اما برای صنایع که خط تولید آن ها با برق کار می کند زیان آور بوده است.
آنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۱۰:۰۰    
یک شرکت دانش بنیان فعال در زمینه اینترنت اشیاء، توانسته است با طراحی سیستم کنترل هوشمند روشنایی های معابر، برای چالش کمبود برق در کشور راه حلی فناورانه ارائه کند.
ایفنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ - ۱۲:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران – بخش صنایع تولیدی چین، که یک مصرف کننده کلیدی فولاد است در ماه آگوست برای دومین ماه متوالی در انقباض باقی ماند که عمدتا ناشی از کمبود برق بود ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ - ۰۰:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
زینب طاری : یکی از جدی ترین دغدغه های فعالان صنعت برق در شرایط کنونی، زمینه سازی برای تامین برق پایدار است. کمبود برق در سال های اخیر نشان داد، صنعت برق روی لبه تیغ خاموشی های گسترده است ...