چهارشنبه ۱۹ بهمنساعت ۰۱:۱۹Feb 2023 8
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ناکارآمدی»

روزنامه جوان آنلاین   ۲ ساعت پیش    
واهمه ای از بازخواست و پاسخگویی که نباشد هر چیزی را به عنوان دلیل و توجیه ناکارآمدی های خود ردیف می کنند. اهمیتی هم ندارد که دلایل مطرح شده تا چه اندازه غیرمنطقی و حتی مضحک باشد، طبیعی هم هست مدیران فوتبال ایران هرگز بابت هیچ یک از مهملاتی که می بافند ...
ایکنا   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاهبا با اشاره به هتاکی سران کشور های غربی به ساحت قرآن کریم، اظهار کرد: این امر نشان از ضعف و ناکارآمدی سیاست های دشمنان دارد و نشان می دهد توسعه فرهنگ قرآنی به مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان کمک می کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۰:۵۳    
یکی از امتیازات دولت برای بنگاه های بورسی جهت جلوگیری از فشار اقتصادی معافیت مالیاتی است، اما این ابزار در کنار قیمت گذاری دستوری، افزایش قیمت تمام شده و... کارکرد خود را از دست داده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۰۰:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : واردات خودروی صفر و دست دوم این روزها به عنوان منجی بازار پرالتهاب خودرو از طرف دولت و مجلس معرفی می شود. آنچه مشخص است، در کنار سیاست ها و تصمیمات مجلس ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۰۰:۲۲    
علیرضا مجیدی کارشناس مسائل غرب آسیا در توییتی نوشت: زلزله ترکیه و شمال سوریه، فرصت ویژه ای است برای امارات ، عربستان سعودی و قطر . در درجه بعد، برای الجولانی و تحریر الشام هم یک شمشیر دو لبه است؛ یا جلب امدادهای بین المللی و پیشرفت در مسیر عادی سازی حاکمیت بر ادلب ...
عصر دنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۲:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
عصر دنا: عدم ثبات مدیریت شهری و ناکارآمدی پارلمان محلی دهدشت را از توسعه محروم و روی ریل پسرفت قرار داده است.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۰:۳۵   + ۱۴ سایت دیگر  
اگر قرار باشد یکی از عبرت های روز های تلخ و پرالتهاب پاییز 1401 را برای سیاستگذاری های پیش رو مورد توجه قرار دهیم، مساله حفظ مرجعیت نهاد های سیاسی در چهارچوب جمهوری اسلامی می تواند از شاخص ترین آن ها باشد ...
نامه نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۱:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
نماینده ادوار مجلس گفت: هم اکنون داریم سرمایه های کشور را هزینه می کنیم اما آنچه اتفاق می افتد اشتغال زایی برای خارجی هاست. آیا این جز نفوذ، نادانی و ناکارآمدی معنای دیگری دارد؟
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۰۹:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
علی رغم وجود حمایت ها و اقدام های سازمان های بین المللی و غیر بین المللی، باز هم ضمانت اجراهای کافی برای حمایت از کودکان در منازعات مسلحانه، موجود نیست.
یزد فردا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۹:۴۷    
رضا سلطان زاده مدیر مسئول هفته نامه آیینه یزد
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۵:۰۳   + ۳۲ سایت دیگر  
باهنر با بیان اینکه فوت مهسا امینی دلیل اصلی وقایع اخیر نبود، خاطرنشان کرد: این تنها یک جرقه بود. برخی نارضایتی ها و ناکارآمدی هایی در ساحت اقتصاد، سیاست و حتی فرهنگ و دیپلماسی در داخل کشور وجود دارد؛ این اشکالات را ما باید کشف و درک کنیم و آنها را بفهمیم و حل کنیم.
پانا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۳:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
تهران (پانا) - معاون وزیر اقتصاد با اشاره به گام های مهم دولت سیزدهم برای رفع ناترازی ها در حوزه های مختلف اقتصاد گفت چون این وضعیت حاصل مجموعه ای انباشته از ناکارآمدی دهه های گذشته است، مجموعه حاکمیت برای رفع آن باید کمک کند و مقداری زمان لازم است تا این ناترازی ها برطرف شود. ...
شادا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۰:۲۳   + ۳۲ سایت دیگر  
معاون وزیر اقتصاد با اشاره به گام های مهم دولت سیزدهم برای رفع ناترازی ها در حوزه های مختلف اقتصاد گفت: چون این وضعیت حاصل مجموعه ای انباشته از ناکارآمدی دهه های گذشته است، مجموعه حاکمیت برای رفع آن باید کمک کند و مقداری زمان لازم است تا این ناترازی ها برطرف شود.
کبنا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۲۰:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام پژمان رکن اصلی هر دولت و هر حکومتی را در کانون حمایت متحد مردمی برشمرد و گفت: هرگاه مردم بخواهند حکومت و انقلابی را که خودشان بوجود آوردند حمایت کنند سخت ترین هجمه ها در سناریوهای متعدد نمی تواند آن را تکان بدهد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۴:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان امام جمعه موقت زاهدان گفت: امروز بسیاری از بدخواهان نظام اسلامی و رسانه های معاند در صدد جلوه دادن ناکارآمدی نظام اسلامی و انقلاب هستند و یکی از ماموریت های مهم نظام سلطه ایجاد جنگ روانی و ناامن سازی در کشور است که در دستور کارش قرار داده و راهکار مقابله با آن در کنار وفاق ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۳:۵۴   + ۲۹ سایت دیگر  
خطیب نماز جمعه تهران تاکیدکرد: عدم شفافیت در بودجه آغاز ناکارآمدی ها و نا ترازی ها است، یکی از دلایل کسری بودجه این عدم شفافیت است.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۲۳:۱۱    
شفقنا- مصطفی شنتوپ ، رئیس پارلمان ترکیه اعلام کرد وضعیت اوکراین نشانگر ناکارآمدی سازمان ملل متحد است و باید این سازمان بین المللی اصلاح شود. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از آرتی عربی، شنتوپ به روزنامه نگاران گفت: هنگامی که رجب طیب اردوغان ...
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۰۶:۰۰    
برای اثبات نقاط ضعف و معضلات حکمرانی دوران پهلوی، اذعان رجال آن دوره به ناکارآمدی سیستم سیاسی از شخص شاه گرفته تا مقامات کشوری و لشکری، بهترین منبع به حساب می آید.
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۲۲:۵۰   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: باید مجریان خوبی برای این نظام الهی باشیم تا از کوتاهی ما در مسئولیتها، ضربه ای و نقصی بر این نظام وارد نشود. دشمن آماده است تا کمترین نقص در اجرای ما را دستمایه تخریب قرار دهد و اصل نظام را زیر سوال ببرد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۸:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
تبریز- حجت الاسلام والمسلمین مسعود عالی، پژوهشگر علوم اسلامی و استاد حوزه گفت: یکی از محورهای مهم جهاد تبیین این است که فساد و ناکارآمدی دوران پهلوی باید تبیین شود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۲:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
در لایحه بودجه 1402 در کمال تعجب، حکم شفافیت زا و مهم در زمینه مقابله با فساد و ناکارآمدی از تبصره 2 لایحه بودجه 1402 توسط سازمان برنامه و بودجه حذف و این امر سبب شده است که نمایندگان مجلس نسبت به بازگرداندن این حکم در کمیسیون تلفیق اقدام کنند.
هم اندیشی   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۱:۱۲    
رئیس کمیسیون اصل 90 به جای طرح تذکر و شکایت در صحن علنی مجلس از این و آن؛ بلکه باید خود بر اساس اختیارات این کمیسیون عمل می کرد تا جلوی لجام گسیختگی بانک ها و تک روی آنها بر خلاف روند اقتصادی معقول کشور گرفته شود.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
یک فعال اصلاح طلب اخیراً مدعی شد که برای مسلحین حاضر در اغتشاشات حکم اعدام صادر شده است. او البته به این حکم اعتراض دارد!
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۲۱:۵۹   + ۳۳ سایت دیگر  
امام جمعه قزوین گفت: خرید و فروش سگ های خانگی یا سگ هایی که افراد با خود به اماکن عمومی می برند، حرام است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۰:۴۷    
نسیم زمانی : تأمین مواد اولیه چالش بزرگ صنایعی است که چرخ اقتصاد کشور بدون آن ها متوقف خواهد بود. معضلی که شدت آن در عصر تحریم بیشتر و تاثیر نبود آن در استان های صنعتی محسوس تر خود را نشان می دهد ...
خبر فوری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۶:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
فریدون مجلسی می گوید: مردم ایران به خوبی می دانند کشورشان کشوری غنی است و اگر هزار تا مشکل دارند، دلیلش کوته بینی مسئولان است. پس مردم حق دارند صدای اعتراضشان را به این ناکارآمدی بلند کنند.
جهت پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۱:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل شرکت های دولتی وزارت اقتصاد گفت: سال جاری طی دو فاز صورت های مالی شرکت های دولتی که حسابرسی شده بودند، در کدال انتشار پیدا کرد.
سراج24   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۸:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران بقا بیان اینکه تهران از انبوه عقب ماندگی ها در حوزه آلودگی و محیط زیست رنج می برد گفت: مدیریت شهری پایتخت با همکاری شورا و شهرداری به دنبال جبران ناکارآمدی وعقب ماندگی ها است و نمی خواهد میراثی از مشکلات برای آینده بجا بگذارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۰:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
امیررضا انگجی برخی از رشوه های خرد و کوچک در کشورهای جهان سوم که تحت عنوان رشوه های آزار دهنده شناخته می شوند، نتایجی جز ناکارآمدی در عرصه اقتصاد و تضعیف جامعه مدنی نداشته اند ...
استانداری مرکزی   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
جلسه شورای اداری استان با حضور دکتر مخلص الائمه استاندار مرکزی و سید مجتبی آل یاسین معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری و معاونین استاندار و اعضای شورای اداری استان و شهرستان اراک و حضور مدیران روابط عمومی های دستگاههای اجرایی در سالن پیامبر اعظم استانداری برگزار شد ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۹:۲۰    
واگذاری هایی که شفاف بود یا باید شفاف می بود، به آن روز دچار شد، به افراد فاقد صلاحیت واگذار شد که بفروشند و پولی به جیب بزنند یا مثلا دانشگاه بسازند! حالا اگر واگذاری ها غیرشفاف باشد نتیجه بدتر است و این نوعی اتلاف و حیف و میل اموال عمومی با توجیه ناکارآمدی اموال و مولد کردن آنهاست!
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
استاندار استان مرکزی گفت: جهاد مسوولین در نظام اداری افزایش رضایتمندی مردم و مقابله با فساد و ناکارآمدی است.
پول نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۷:۰۲    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بر اهمیت فولادسازی ها برای کشور تاکید کرد و گفت: متاسفانه قطع برق در تابستان و قطع گاز در زمستان، باعث مشکلات بسیاری برای فولادسازی های کشور شده است.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۶:۲۳    
رئیس شورای تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: دشمن با استفاده از امپراطوری رسانه ای خود در صدد کمرنگ جلوه دادن دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی و القاء ناکارآمدی نظام اسلامی و ایجاد یاس و ناامیدی در کشور هست.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۴:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
عضوکمیسیون کشاورزی،آب،منابع طبیعی و محیط زیست مجلس در توئیتی به ناکارآمدی وزارتخانه جهادکشاورزی در تنظیم بازار،اشاره کرد.
اقتصاد تهران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۱:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
اقتصادتهران: یک مقام سازمان بورس گفت: بورس کالا صرفاً تابع ضوابط و مقررات تدوین شده توسط شورای عالی بورس است؛ بنابراین تصمیمات و سیاست های شورای رقابت برای سازمان بورس الزام آور نیست. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۰:۲۲   + ۷۳ سایت دیگر  
یک مدیر شبکه بانکی کشور با اعلام اینکه تسهیلات فعلی خرید مسکن برای متقاضیان شهرهای کوچک، مناسب است عملا به ناکارآمدی این تسهیلات در شهرهای بزرگ و کلان شهرها اشاره کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۰:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : طی دهه های گذشته همراه با سیطره دولتی در خودروسازی ، اهدافی برای این صنعت تعریف شد که می توان گفت دولت در تحقق عموم این اهداف ناموفق عمل کرده است. همین ناکارآمدی خصوصی سازی خودرو را به یکی از وعده های دولت ها از جمله دولت سیزدهم تبدیل کرد ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۲۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مهدی یزدانیان در یادداشتی ارسالی به انصاف نیوز با عنوان سکوت غمبار جامعه نوشت: 1- دیگر خبری از اعتراض نیست. رسانه ها از فضای آرام حاکم بر کشور گزارش می دهند ...
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۸:۱۰   + ۱۹ سایت دیگر  
گروه سیاسی: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از فساد ، ناکارآمدی و نشنیده شدن صدای مردم به عنوان واقعیت های نظام نام برد و افزود که چون این مسائل حل نشده است، بر خلاف تصور مسئولان، اعتراضات تمام نشده است. به گفته باهنر، اعتراضات مانند آتش زیر خاکستر است و با یک بهانه دیگر دوباره جرقه می خورد.
فرهنگ سدید   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۷:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
شجاعی زند گفت : اگر می گوییم که ضعف ها و ناکارآمدی ها در ناآرامی های اخیر، نقش داشته و نقش اصلی را داشته است، پس باید حضور بیشتری از بدنه اجتماعی را که شرایط حادتری دارند در میدان می آورد. ولی چنین نبود و نشد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۱:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: فرهنگ از مقوله هایی است که همه در قبال آن مسئول هستند و نیاز جامعه است؛ هم در حوزه فردی و هم در تمامی شئون و دستگاه های مختلف باید مورد توجه قرارگیرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۶:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
به شرف زهرا قسم، جداً در این عملیات غصه ام گرفته بود که چرا بعضی از فرمانده گردان های ما ناکارآمد هستند. تمرکز بیش از حد ما روی گسترش سازمان رزم سپاه باعث تضعیف شدید رده های گردان های ما شد.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۰:۵۷    
سفارت روسیه در واشنگتن می گوید تحریم های اخیر آمریکا ناکارآمدی سیاست تحریمی واشنگتن را نشان می دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
مشهد - رئیس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: یافتن راه حل ها، نیاز به آسیب شناسی دارد تا ببینیم چرا اثرپذیری برنامه های فرهنگی و تربیتی در دانش آموزان و دانشجویان کاهش پیدا کرده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۰۹:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: سفارت روسیه در واشنگتن اعلام کرد که تحریم های اخیر علیه مسکو توسط ایالات متحده، "ناکارآمدی و پوچ بودن" این رویکرد را به وضوح نشان می دهند.
ادیان نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۰۷:۲۳   + ۲۴ سایت دیگر  
به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، توییتر آیت الله جوادی آملی از مراجع تقلید در رشته توئیتی به نقل از سخنان ایشان در دیدار سوم بهمن با جمعی از اعضای مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد نوشت: ...
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۲:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: فرهنگ از مقوله هایی است که همه در قبال آن مسئول هستند و نیاز جامعه است؛ هم در حوزه فردی و هم در تمامی شئون و دستگاه های مختلف یاید مورد توجه قرارگیردالبته برخی وظیفه بیشتری دارند از جمله دستگاه های تعلیم و تربیت کشور مانند آموزش و پرورش و دانشگاه ها.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۸:۰۸    
عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به نقش مؤثر مردم در مصرف بهینه انرژی در کشور گفت: اقشار مردم فرهنگ پذیر و در عین حال فرهنگ ساز هستند اما در بخش دولتی و حوزه های مختلف شاهد ناکارآمدی هایی بودیم که باعث شد در طول زمان نتوانیم بهره وری انرژی را ارتقا دهیم که نتیجه آن وضعیت کنونی است.