چهارشنبه ۰۷ آبانساعت ۰۳:۳۱Oct 2020 28

جدیدترین‌های «خصوصی سازی»

دنیای اقتصاد   ۳ ساعت پیش    
ابوالفضل روغنی گلپایگانی رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران وزیر جدید صمت بعد از تکیه بر مسند وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت یکی از اهداف خود را واسپاری صنایع بزرگ مانند هپکو، آذرآب، هفت تپه و... عنوان کرد ...
دنیای اقتصاد   ۳ ساعت پیش    
حسن خوشپور مدیر سابق سازمان برنامه و بودجه اگر اهداف و روش های خصوصی سازی متناسب با ساختار و مبانی ارزشی نظام اقتصادی و محتوای نظام اقتصاد سیاسی جامعه انتخاب و طراحی نشود، خصوصی سازی به نتیجه نمی رسد و در راستای ارتقای کارآیی اقتصادی و اجتماعی جامعه و کشور نخواهد بود.
دنیای اقتصاد   ۳ ساعت پیش    
بهاره چراغی : بسیاری از منتقدان واگذاری های اقتصادی طی 25 سال گذشته، با شواهد و سند اثبات کرده اند تغییر مالکیت نتوانسته به خصوصی سازی که با کارآیی، رشد بهره وری و افزایش تولید و صادرات همراه است منجر شود. اما ریشه عدم موفقیت درخصوصی سازی در ایران در کجا است؟
بلاغ مازندران   ۳ ساعت پیش    
در حالی که ماجرای تخلفات صورت گرفته درباره خصوصی سازی پالایشگاه کرمانشاه، پیش از این بارها مورد تأکید نهادهای نظارتی و دستگاه قضایی قرار گرفته است، برخی مجموعه های استانی درخواست ورود مستقیم رئیس قوه قضائیه به این پرونده را دارند.
کیهان   ۶ ساعت پیش    
در حالی که ماجرای تخلفات صورت گرفته درباره خصوصی سازی پالایشگاه کرمانشاه، پیش از این بارها مورد تأکید نهادهای نظارتی و دستگاه قضایی قرار گرفته است، برخی مجموعه های استانی درخواست ورود مستقیم رئیس قوه قضائیه به این پرونده را دارند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
شمسی جامخانه، عضو هیات عامل سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه تا پایان سال سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در بورس عرضه خواهد شد، گفت: درخواست هیات پذیرش پرسپولیس در آبان ماه ارائه و پس از پذیرش، عرضه اولیه آن انجام می شود.
شادا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۳۱    
معاونت امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی ودارایی به مطالب مورخ 20 مهر ماه روزنامه رسالت در خصوص موضوعاتی چون خصوصی سازی و اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی، توسعه فضای کسب وکار، نظارت دقیق بر گمرکات و ساماندهی و تقویت ادارات کل امور اقتصادی و دارایی استان های این وزارتخانه، پاسخ داد.
برترین ها: احمد نادری، نماینده مجلس درباره استیضاح وزیر اقتصاد در توییتر نوشت: تعداد امضاهای استیضاح وزیر اقتصاد، امروز از عدد 75 گذشت و قطعا بیشتر خواهد شد. برخی از محورها عبارتند از: ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۲:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس شورای شهر تهران به اخذ پول از شهروندان برای ورود به برخی کوچه های بن بست واکنش نشان داد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۰:۱۲    
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: علی رغم تأکیدات رهبری همچنان شاهد سوگلی پروری در صحنه اقتصاد هستیم و بخش خصوصی در فرایند خصوصی سازی و حتی بعد از آن تخریب می شود.
اقتصاد آنلاین / آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۳:۱۰   + ۱۱ سایت دیگر  
رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به چالش تضاد منافع دستگاه های اجرایی در مسیر اصلاح ساختار بودجه،گفت:همسان سازی حقوق بازنشستگان همچنان ادامه خواهد یافت.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۸:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه سیاست های نفتی به سمت پالایشگاه سازی و تولید فرآوده های متعدد از نفت سوق داده شوند، گفت:تا زمانی صفر تا صد مسائل مرتبط با پالایشگاه ها در انحصار دولت باشد ساخت پالایشگاه ها به کندی ادامه خواهد یافت.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۵:۳۰   + ۲۳ سایت دیگر  
با وجود گذشت مهرماه که وعده عرضه سهام سرخابی ها به بورس در این ماه داده شده بود، همچنان خبری از عرضه سهام این دو باشگاه نیست. در این زمینه عضو هیات عامل سازمان خصوصی سازی اعلام کرد ...
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۴۳    
رئیس کمیته اصل 44 مجلس گفت: در جلسه کمیته تصمیم گرفته شد تا بخشی از سهام بانک ملی و بیمه ایران به مردم واگذار شود و بنا شد سازمان خصوصی سازی پیش نویس طرح آن را به مجلس ارائه کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
واگذاری بنگاه های عمومی به بخش خصوصی به هرقیمتی، هدف نیست، اما شواهد حاکی است که انگیزه و هدف اصلی دولت از خصوصی سازی صرفا معطوف به جبران کسری بودجه و پرداخت دیون خود به اشخاص مختلف از محل منابع درآمد های حاصله و نیز چه بسا فربه تر کردن و تامین رضایت برخی ویژه خواران خاص است.
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۳:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - بر اساس برنامه زمانبندی شده توسط وزارت ورزش و جوانان و سازمان خصوصی سازی به احتمال زیاد قرار است عرضه سهام باشگاه پرسپولیس اواخر آذر تا اوایل دی ماه در فرابورس نهایی شود. ...
عضو هیئت تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی سازی گفت: سوال از وزیر اقتصاد در مورد حیف و میل فاحش بیت المال در واگذاری ایران ایرتور در دستور کار کمیسیون اقتصادی قرار خواهد گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
واگذاری و خصوصی سازی چند شرکت در کشور دارای حاشیه های فراوانی بوده است، شرکت های مانند هپکو، نیشکر هفت تپه و... که از جمله آنها می توان به شرکت روغن نباتی جهان نیز اشاره کرد، شرکتی که بعد از واگذاری کمتر روی خوش دید و کسانی که در این میان بیشترین آسیب را دیدند کارگران آن بودند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۳۶   + ۲۷ سایت دیگر  
عضو هیئت تحقیق وتفحص از سازمان خصوصی سازی در نامه ای به رئیس مجلس، واگذاری 320 هزار میلیارد از سهام شرکت های دولتی به تامین اجتماعی را خلاف قانون و تکرار تخلفات در واگذاری ها اعلام کرد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۸:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
این کارشناس اقتصادی با تاکید بر اینکه عدم قوانین و مقرراتی که حافظ منافع خریداران سهام هستند می تواند فرصت های سوء استفاده های بسیار بزرگ علیه منافع مردم را رقم بزند ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۸:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
در چهارمین جلسه بررسی مشکلات هفت تپه در مجلس، مقرر شد تا پایان آبان ماه مالک فعلی این شرکت خلع ید شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۷:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیته اصل 44 مجلس گفت: در جلسه کمیته تصمیم گرفته شد تا بخشی از سهام بانک ملی و بیمه ایران به مردم واگذار شود و بنا شد سازمان خصوصی سازی پیش نویس طرح آن را به مجلس ارائه کند.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۹:۴۵   + ۲۸ سایت دیگر  
ایلنا: حسین راغفر، استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا درباره اتفاقاتی که برای سهام شرکت های دولتی در بازار سرمایه رخ داد و به گفته عده ای ردپای خصوصی سازی های ناکارمد و غیرقانونی را در آن می توان دید، اظهار داشت: طبق اصول و قواعد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها_ رئیس دادگستری شهرستان البرز گفت: واگذاری شرکت کنتور سازی به بخش خصوصی تجربه خوبی نبود و متأسفانه مشکلات عدیده ای را برای این شرکت ایجاد کرد.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۳:۱۵    
مسیر رشد و گسترش ظرفیت های بالقوه این کشت و صنعت پس از سال 1357 دستخوش نوسانات مدیریتی قرار گرفت و به تناسب ضعف دستگاه اجرایی کشور از تارک بخش کشاورزی به ورطۀ واحد اقتصادی زیان ده سقوط کرد ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۶:۰۵    
رئیس دبیرخانه برنامه علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: کوچک سازی شرکت ها، خصوصی سازی اقتصادی و رقابت جهانی مبتنی بر چالاکی، خلاقیت و نوآوری است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیریت هیجانی بازار از طریق رسانه ها، وزن دهی بیشتر به کیفیت در قیمت گذاری و خصوصی سازی واقعی خودروسازان از راهکار های اصلاحی قیمت های نجومی خودرو برشمرده شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
در جدیدترین دور رسیدگی به تخلفات در واگذاریها،پرونده سازمان خصوصی سازی در ارتباط با واگذاری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه به دادسرای دیوان محاسبات کشور ارجاع شد.
ساعت24   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۴۶    
ساعت 24 - در سال 1370 وهنگامی که شادروان حسن حبیبی معاون اول رییس جمهور وقت قطار خصوصی سازی را در ایران راه اداخت هرگز نمی دانست این قطار از کدام دره ها و کدام کوهستانها عبور می کند و چه فراز و فرودهایی را طی خواهد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها رئیس دادگستری شهرستان البرز گفت: واگذاری شرکت کنتورسازی به مدیرانی که بورس محوری را به مسئله تولید ترجیح می دادند، این شرکت را با مشکلات فراوان مواجه کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۵۷   + ۱۳ سایت دیگر  
گروه استان ها وزیر ورزش و جوانان درباره زمان خصوصی سازی باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: خصوصی سازی هر دو باشگاه به زودی انجام خواهد شد.
صراط نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۵۲    
رطب خورده کِی کند منع رطب؟! شاید بتوان این تمثیل را وصف حال بسیاری از مقامات سیاسی کشور دانست که اگرچه سخنان حق بسیاری را به زبان می آوردند، اما در حیطه عمل، کاملاً نقیض گفته هایشان رفتار می کنند! در جدیدترین نسخه از این تناقضات ...
اقتصاد آنلاین / شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۸:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
احمد نادری، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از جمع آوری امضا برای استیضاح وزیر اقتصاد خبر داد.
ساعت24   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۵:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
ساعت 24 - مجلس یازدهم از روزی که استقرار کامل پیدا کرده است می خواهد نشان دهد با مجلس های قبلی تفاوت دارد و این تفاوت ها نیز بیشتر در مسیر راه بندان در مسیرهای قبلی و درست کردن ریل تازه و به ویژه در حوزه اقتصاد نمود دارد که البته ریل گذاری تازه کارآمدتر از قبلی ها نیست.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، یک کاربر فضای مجازی در خصوص وضعیت ایران پوپلین طی توییتی نوشت: ایران پوپلین یکی از کارخانجات نساجی گیلان است که این روزها حال خوشی ندارد، کارگرانش از 1200نفر به 276 نفر تعدیل شده است. ولی باز خصوصی سازی رانتی نمی خواهد این کارخانه احیاء شود. ...
شبکه ورزشی لحظه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۶:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان درباره خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس توضیحاتی ارائه داد. به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه ، مسعود سلطانی فر ، وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: واگذاری سرخابی ها تا پایان پاییز انجام می شود ...
برترین ها / مرور نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۲۰   + ۷۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: رئیس مجلس شورای اسلامی پرداختن به مولفه تربیت را از جمله اولویت های کاری قوه مقننه برشمرد و گفت: برای ساماندهی امور آموزش و پرورش باید صدای معلمان شنیده شود. ...
ایانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل از استقرار و آغاز بکار بازرسان ویژه در شرکت کشت و صنعت مغان با صدور احکام رئیس سازمان خصوصی سازی کشور خبر داد.
حزب تدبیر و توسعه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۰:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
بالاخره پس از کش و قوس های فراوان امروز دیوان محاسبات اعلام کرد که پرونده سازمان خصوصی سازی در ارتباط با واگذاری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه به دادسرای این دیوان ارجاع داده شده است.
دیار میرزا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
صنایع پوشش ایران سال ها است توان تولیدش در گیر و دار خصوصی سازی به خواب زمستانی رفته و چند وقتی است دنبال کورسوی احیا می گردد.
برق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
کارنامه خصوصی سازی نظام توزیع برق در کشور، به دلیل مخالفت وزارت نیرو با این مهم به بهانه رضایت مشترکان و احقاق حقوق آنها، چندان موفق نبوده، در حالی که ظرفیت های بسیاری در این بخش وجود دارد که در گرو تعامل مثبت با بخش خصوصی است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۸:۳۶    
روند نادرست خصوصی سازی و ضعف مدیریت کارخانه روغن نباتی شیراز باعث شد تا دانشجویان عدالتخواه مجمع دانشجویی آرمان دانشگاه شیراز پیگیر مشکلات این کارخانه قدیمی شوند.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۶:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
پرونده رئیس سازمان خصوصی سازی به دلیل امتناع از خلع ید مالک شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه به دادسرای دیوان محاسبات ارجاع شد
مرتضی فلاح با اعلام این که باشگاه پرسپولیس در زمینه خصوصی سازی از استقلال جلوتر است، اعلام کرد: به نظر می رسد امسال شاهد آغاز واگذاری این دو باشگاه باشیم.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۲:۲۵   + ۳۵ سایت دیگر  
سازمان خصوصی سازی از فسخ قرارداد واگذاری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه امتناع کرد بنابراین پرونده این سازمان به دادسرای دیوان محاسبات کشور ارجاع شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۲:۰۰    
شرکت ماشین سازی تبریز اگر قرار به سابقه و قدمت باشد، پس از ماشین سازی اراک، دومین ماشین سازی ایران محسوب می شود.