سه شنبه ۲۴ فروردینساعت ۱۱:۳۹Apr 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خصوصی سازی»

خبرگزاری فارس   ۲ دقیقه پیش    
کارشناس فوتبال گفت: آن هایی که به بورس رفتند، ورشکسته شدند و جاذبه ای ندارد که اعلام کنیم دو باشگاه را به بورس می بریم.
اقتصاد آنلاین   ۲ ساعت پیش    
واردات واکسن کرونا در پاکستان توسط بخش خصوصی، باعث افزایش شکاف فقرا و ثروتمندان شده و انتقادهای تندی به همراه داشته است.
ایسنا   ۸ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان یک مدیر ورزشی با بیان این که همه باشگاه ها با خصوصی سازی نابود شدند، گفت: واگذاری تیم های فوتبال به بخش خصوصی مانند باقلا سبز است که مدتی طرفدار دارد و بعد تمام می شود تا سال آینده مجددا به بازار بیاید.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۷:۲۶   + ۳۱ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد، کاهش نرخ ارز را بی ارتباط با ریزش شاخص بازار سرمایه عنوان کرد. *** مانع افزایش بیش از پیش تورم شدیم به گزارش خبرگزاری صنایع، فرهاد دژپسند، با طرح این سوال که اگر بیش از 154 هزار میلیارد تومان اوراق فروخته شده و 34 هزار میلیارد تومان خصوصی سازی شده ...
فرهاد دژپسند گفت: برخی حیات شان در منفی نگری است. اگر شرایط مانایی شکل بگیرد، تکیه به بازار سرمایه و رونق آن نیز رخ می دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۲:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
کانون اندیشه جوان، دو نشست مجازی با موضوع تجربه خصوصی سازی در جمهوری اسلامی و خصوصی سازی در اندیشه حضرت آیت الله خامنه ای برگزار می کند.
تین نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۱:۱۴    
طبق آمار اتحادیه بین المللی راه آهن های دنیا در سال 2020 میلادی، میزان حمل بار توسط هر یک از واگن های باری در گردش داخلی، تنها 1372 هزار تن کیلومتر بوده است که این میزان از حمل بار در سال با توجه به متوسط سیر 690 کیلومتری بار در کشور ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۶:۳۶    
سوادکوه- روزی روزگاری بیش از هفت هزار نفر از جمعیت سوادکوه در معدن زغال سنگ مشغول به کار بودند و تیغ خصوصی سازی بر پیکره این صنعت زخم گذاشت و اکنون دوباره نوید بازگشت به روزهای طلایی داده می شود.
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۵:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
امیررضا خادم که سال ها به عنوان معاون پارلمانی و حقوقی وزارت گودرزی و سلطانی فر فعالیت داشته و برای خصوصی سازی سرخابی ها تلاش کرده، حالا این امر را به ضرر 2 باشگاه می داند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۸:۲۲   + ۱۴ سایت دیگر  
امیررضا خادم که سال ها به عنوان معاون پارلمانی و حقوقی وزارت گودرزی و سلطانی فر فعالیت داشته و برای خصوصی سازی سرخابی ها تلاش کرده، حالا این امر را به ضرر 2 باشگاه می داند.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۸:۴۰    
شرکت سپرده گذاری مرکزی: به محض دریافت مبلغ از شرکت های سرمایه پذیر، 50 درصد دوم سود هم واریز می شود. تهران – اقتصادبرتر – 21 فروردین 1400 به گزارش #اقتصادبرتر، سید جعفر سبحانی ...
تین نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۲:۰۵    
مشکل فعلی راه آهن توقف فرایند خصوصی سازی به مدت 14 سال است که ترابری ریلی را در موقعیت نه دولتی و نه خصوصی قرار داده است. چنین وضعیتی در عمل موجب سردرگمی مسئولان راه آهن و شرکت های خصوصی شده است و به دلیل ابهام در روابط تجاری فیمابین، هزینه های سنگینی بر تعرفه های حمل بار و مسافر تحمیل می شود.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۸:۰۸    
انحراف خصوصی سازی از اهداف ملی ، تاوان سنگین بی اعتنایی نوروزی به کرونا در گیلان از عناوین روزنامه های امروز گیلان است.
برترین ها / پارس فوتبال   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۲:۰۴   + ۱۶ سایت دیگر  
فوتبالی: حسابرسی کامل دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در هفته گذشته به پایان رسید و این دو باشگاه بزودی وارد بازار سرمایه می شوند. از تاریخ 18 فروردین 99 هیات عالی خصوصی سازی جلساتی را به صورت ثابت در سه شنبه هر هفته برگزار کرد که در این جلسات، معاون سازمان خصوصی سازی ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۰۸:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
ما می گوییم یک نمونه ی موفق از خصوصی سازی نشان دهید تا الگویی باشد برای سایرِ واگذاری ها اما متاسفانه دست روی هر آنچه که می گذاریم صرفا آبروریزی است! وقتی رئیس سازمان خصوصی سازی خود متهم است دیگر چه می توان گفت؟
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۰۸:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
با تعدیل نیرو که همزمان با خصوصی سازی اتفاق افتاد، کار کارگران هم بیشتر شد اگر قبلا کارگران در یک یا دو دستگاه کار می کردند، در حال حاضر مجبورند در سه یا چهار دستگاه کار کند و اگر بابت کارِ زیاد اعتراض کنند، اخراج می شوند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۵:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
باز خوانی داستانی که انتهایش را دوست نداری معمولا کار سختی است! اینکه بدانی ماجرایی پرشور،جایش را به ورشکستگی دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: بدلیل فقدان راهبرد مطلوب در برنامه خصوصی سازی، نامساعد بودن محیط کسب و کار و بی ثباتی در اقتصاد کلان، شاهد وضعیت نامطلوب خصوص سازی در کشور هستیم.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۰۰:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : داستان سهام خودروسازان این روزها از خصوصی سازی به واگذاری به شبه دولتی ها منحرف شده، چه آنکه پس از ناکامی طرح های مختلف در این مورد به خصوص عرضه در صندوق های سرمایه گذاری بورس (ETF)، حالا صحبت از انتقال این سهام به بانک ها است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۵:۲۰    
مجید حسینی: می خواهند تعاونی را نابود کنند چون که اگر تعاونی وجود داشته باشد خصوصی سازی بی معناست.
سازمان خصوصی سازی   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۵:۰۰    
جلسه معارفه دکتر محمد امین یوسفی، معاون جدید نظارت، امور حقوقی و قراردادهای سازمان خصوصی سازی برگزار شد.
اقتصاد آنلاین / دیجیاتو   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۸:۳۸   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اقتصاد دیجیتال در دولت آینده فرصت بسیار بزرگی برای رشد است و اگر کسی در این مسیر پیش نرود، جلوی توسعه دولت خود را می گیرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۰:۵۲    
شاید خصوصی سازی به عنوان یک راه حل برای بهبود صنعت خودروسازی در طرح ساماندهی بازار خودرو ارائه شده؛ اما هیچ راهکاری برای اجرای درست آن مطرح نشده است. در حال حاضر خودروسازی کشور در انحصار دو شرکت بزرگ ایران خودرو و سایپا قرار دارد.
دنیای خودرو   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۰۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
تحقق نسبی اهداف سند 1404 در چهار سال باقیمانده تا موعد آن، در گرو احیا و ایجاد مراکز تحقیق وتوسعه فعال و کارامد در واحدهای تولیدی، کاهش وابستگی خارجی در تامین مواد اولیه، توقف سرمایه گذاری در صنایع دارای هزینه های زیاد و بهره وری کم، اصلاح فضای کسب وکار، تصحیح خصوصی سازی ها و فرهنگ سازی صنعتی است
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۰۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
جماران: مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس خصوصی سازی سرخابی ها را اتفاقی بعید دانست. حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل سابق تیم فوتبال پرسپولیس در گفت وگو با خبرنگار ورزشی جی پلاس ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۸:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
سلاح ورزی، نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: رشد اقتصاد باید از طریق مقررات زدایی، خصوصی سازی و بهبود محیط کسب و کار به صورت پایدار صورت گیرد و مجلس به جای ایجاد قوانین جدید، به فکر از رده خارج کردن قوانین قدیمی باشد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۵:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
دولت تدبیر و امید در آخرین روزهای عمرش تصمیم گرفته تا بخشی از سهام خود در شرکت های خودروسازی را واگذار کند.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۰۷:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
روزنامه شرق: در روزهایی که بحث سند جامع همکاری ایران و چین خبرساز است محسن رنانی ، اقتصاددان و نظریه پرداز نام آشنای حوزه اقتصاد، در یادداشتی مفصل به موضوع دیگری می پردازد و درباره آن هشدار می دهد: لایحه مشارکت عمومی و خصوصی . ...
فرهیختگان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۰۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
مشخص است که درصورت عدم نظارت، بازگذاشتن دست واردکنندگان واکسن های خارجی به داخل کشور و فراهم کردن امکانی برای توزیع و فروش این واکسن ها به صورت مستقیم توسط آنها به مخاطبان و مردم (شبیه به چراغ سبزی که در نامه سازمان غذا و دارو رویت شد)، رانت، تبعیض و انتفاع مالی و کسب سودهای هنگفت ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۲۱:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
بحث خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس داستانی طولانی دارد و حدود 20 سال است که به سرانجام نرسیده است و حالا دوباره زمزمه های در رابطه با خصوصی سازی این دو تیم تا پایان دولت روحانی مطرح شده. اما سوال اینجاست که ادعای خصوصی سازی این دو تیم این بار به کجا می رسد؟
شادا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۶:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
فرهاد دژپسند طی حکمی دکتر محمد امین یوسفی را به عنوان عضو هیأت عامل سازمان خصوصی سازی منصوب کرد.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۵:۳۶    
امسال همان سالی است که سراسر سال 99 را به اشتیاق آمدنش، به شوق تمام شدن کرونا و با خیال شیرین واکسینه شدن مقابل کرونا گذراندیم.
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : طی روزهای گذشته و در تعطیلات نوروز، باب افشای اطلاعات شرکت های بورسی همچنان باز بود، هر چند که تعداد اطلاعیه ها نسبت به روزهای عادی بسیار محدود بود. در میان اطلاعیه هایی که در روزهای گذشته منتشر شد، مهم ترین مربوط به شرکت هپکو بوده که خبر از عرضه 5 درصد سهام خود داده بود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۹:۴۴   + ۱۵ سایت دیگر  
وزیر ورزش و جوانان گفت: روزی نیست که درباره خصوصی شدن استقلال و پرسپولیس از من سوال نکنند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی سابق وزارت امور خارجه گفت: مخالفان تفاهم نامه اقتصادی ایران و چین عموما از جریان هایی هستند که با اساس نظام و ملت ایران مشکل دارند، لذا ...
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۵:۳۷    
استاندار آذربایجان شرقی گفت: در این سال ها بعضاً خصوصی سازی ها خیلی دقیق نبوده است و یا برخی از واگذاری ها مسئله داشته است و برخی از واگذاری ها نیز مجددا به دولت برگشته است. در همه کشور های دنیا بیشترین نقش توسعه اقتصادی در دست بخش خصوصی است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۱:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
معاون قضایی دادستان کل کشور با بیان اینکه سیاست دستگاه قضایی این است که بانک ها فعال کردن کارخانجات زیر دست خود را دنبال کنند گفت: بسیاری از خصوصی سازی ها مورد بررسی قرار گرفته و برای آنها دستورات ویژه ای صادر شده است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۰۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
در شرایطی که غول های بزرگ نفتی امریکا با شرایط دشواری به دلیل کاهش تقاضای نفت، مشکلات مربوط به تأمین سرمایه یا ورشکستگی دست و پنجه نرم می کنند، شرکت های ملی نفتی خاورمیانه با مشکلات کمتری روبه رو هستند ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۰۵:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل اسبق استقلال گفت: این خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس هم شبیه به دیگر اقدامات دولت فخیمه آقای حسن روحانی است که بار ها در برهه های مختلف در عرصه های مختلف این بهانه را دستاویز کرده اند که ما می خواستیم فلان اقدامات را انجام بدهیم، ولی نگذاشتند
الف   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۵:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
داستان واگذاری استقلال و پرسپولیس حالا دیگر برای غیر فوتبالی ها هم تکراری شده است،بیشتر به داستانی بی پایان می ماند که تلخی اش کام هر شنونده ای را تلخ تر می کند ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۴:۰۰   + ۲۹ سایت دیگر  
کارخانه ماشین سازی لرستان از جمله شرکت هایی است که در جریان خصوصی سازی به گروه امیرمنصور آریا واگذار شده بود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۲:۴۴   + ۱۹ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی گفت:ایران ایر چندین سال در زمره خصوصی سازی قرار گرفته بود و چون شرایط برای خصوصی سازی این شرکت مهیا نبود دولت موافقت کرد تا ما آن را از لیست خصوصی سازی خارج کنیم.
دنیای معدن   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۱:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
امروز مورخه 11 فروردین ماه 1400 سال جاری در پیش گشایش بازار از 649 نماد حدود 42 نماد (7 درصد) با صف خرید و حدود 325 نماد (50 درصد) نیز با صف فروش رو به رو بودند. آخرین سیگنال های مهم برای معامله گران بورس 1-ایران ایر از لیست خصوصی سازی خارج شد، 2-زمزمه های تغییر درنحوه فروش سهام عدالت، ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۱:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
رییس قوه قضائیه در جریان سفر به لرستان که بیست و پنجمین سفر استانی او در طول 2 سال گذشته محسوب می شود و در ادامه بازدید و سرکشی از واحدهای تولیدی کشور در مجموعه کشت و صنعت لرستان حاضر شد که هم زمان نمونه ای از خصوصی سازی موفق و ناموفق است!
اینتیتر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۰:۱۳   + ۱۴ سایت دیگر  
رییس قوه قضائیه بر حمایت عملی از کارآفرین تأکید کرد وگفت: خصوصی سازی باید همراه با توانمندسازی و نظارت بر بخش خصوصی باشد. به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رییسی شامگاه دهم فروردین ماه در جمع خبرنگاران با اشاره به مهمترین دستاورد سفر یک روزه خود به لرستان ...
خبر روز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۰۹:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس قوه قضائیه با انتقاد از برخی خصوصی سازی ها گفت: کارخانه ها به کسانی واگذار شد که آبادانی را به ویرانه تبدیل کرده اند به گزارش خبر روز ، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در دیدار با نخبگان و نمایندگان اقشار مختلف مردم لرستان با بیان اینکه فلسفه قیام و نهضت اسلامی ما مبتنی بر [...]