شنبه ۱۰ آبانساعت ۱۰:۱۲Oct 2020 31
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «منابع طبیعی»

باشگاه خبرنگاران   ۱ دقیقه پیش    
رییس اداره منابع طبیعی بردسیر از اجرای عملیات بیولوژیک جنگل کاری 300 هکتار از اراضی ملی در حوزه آبخیز بیدخوان شهرستان بردسیر خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۸ دقیقه پیش    
تهران- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات گفت: 63 هزار هکتار از اراضی ملی شمیرانات با هدف کاداستری شدن اصلاح هندسی شد.
ایسنا   ۱۱ دقیقه پیش    
ایسنا/کرمانشاه رئیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: براساس آزمایشات و تحقیقات انجام شده، بهترین شرایط را برای کشت زعفران در استان داریم.
تحلیل بازار   ۱۵ دقیقه پیش    
لرستان- ملک زاده، رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با بیان اینکه 35 درصد محصولات کشاورزی تبدیل به ضایعات می شود، گفت: بیش از 30 درصد ضایعات به خاطر ماشین آلات قدیمی است.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۹ دقیقه پیش    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان بوشهر: این بازدید که با حضور آقای مهندس هاشم پور معاون زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر، نماینده مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر ...
دانا   ۲۰ دقیقه پیش    
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی مجلس یازدهم با بیان اینکه ظرفیت خودکفایی در گوشت را داریم، گفت: صنعت دامداری گرفتار دلال ها و واسطه ها است و واردات نهادهای دامی در اختیار 15 نفر است.
انتخاب   ۲۷ دقیقه پیش   + ۱۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی تأکید کرد: به امید خدا قرائت ما از صید ترال اجرایی خواهد شد. قرائت ما تعطیلی دو ساله صید ترال در طرح آیش و پایش است. روایت سازمان شیلات صرفا ممنوع شدن صید فانوس ماهی بوده اما اخیرا مقرر شد که همه انواع صید ترال به مدت دو سال ممنوع شود.
ایرنا   ۵۰ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری از به روز رسانی طرح مدیریت چهار پارک جنگلی در استان خبر داد و گفت: به روز رسانی طرح مدیریت پارک های جنگلی ...
شعار سال   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
رییس فراکسیون مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که رعایت الزامات زیست محیطی از سوی صنایع متعهد، راهگشای توسعه متوازن است. تصریح کرد، همانطوریکه این شرکت با فعالیت هایش نقشی اثر بخش در اقتصاد کشور دارد باید در زمینه تعهدات اجتماعی نیز الگو دیگر صنایع باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۸:۱۵    
بجنورد- ایرنا- مسوول بهره برداری گیاهان دارویی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: مردم از طرح های احیا، غنی سازی و توسعه زرشک وحشی به علت کاهش قیمت این محصول استفبال نکردندکه این امر نیازمند توجه بیشتر است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۴:۲۶    
شاهرود - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میامی گفت: به دنبال اجرای طرح کاداستر ، تاکنون سند مالکیت برای 184 هزار هکتار از اراضی ملی این شهرستان صادر شد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۳:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، در مراسم اختتامیه هشتمین کنگره ملی علوم ترویج و آموزش کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست پایدار، دکتر علی اکبر مویدی رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، ضمن قدردانی از تمامی دست اندرکارانی که در برگزاری این کنگره تلاش کرده اند، اظهار کرد:
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۱:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
آتش سوزی منطقه حاج قلیچ خان درگز در استان خراسان رضوی پس از 13 ساعت مهار شد. به گزارش ایلنا، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری درگز گفت: این آتش سوزی شب گذشته در محدوده کوه قره داغ رخ داد که حدود 30هکتار از مراتع درجه یک شهرستان دچار حریق شد و خسارات جبران ناپذیری را بر پیکره طبیعت وارد کرد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۱:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی گفت: این استان دو میلیون و 750 هزار هکتار عرصه ملی دارد که با اجرای طرح کاداستر، تمامی اسناد مالکیت اراضی ملی با تعیین حدود دقیق استخراج و سند تک برگی برای آنها صادر می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس با اشاره به سابقه تاریخی و فرهنگی میل به تملک اراضی در بسیاری از افراد جامعه در استان، نسبت به نگاه کالایی به اراضی ملی ابراز نگرانی کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۰۹:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
دزفول-ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گتوند گفت:19 هکتار از اراضی ملی پلاک 21 بخش 2 ثبتی شوشتر، به نام دشت بزرگ در بخش عقیلی شهرستان گتوند رفع تصرف شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۰۱:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون امور جنگل سازمان جنگل ها گفت: به دلیل اینکه بهره برداری از عرصه های جنگلی بر اساس قانون، ممنوع شده است، اگر ما گزارش هایی در این خصوص می بینیم، دلیل بر این نیست که قبلاً وجود نداشته البته که بعضی از گزارش ها کذب است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۰۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل گفت: دومین موافقت اصولی گاوداری شیری 3هزار راسی شستا در شهرستان گرمی صادر شد.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۰۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
نظر به فرا رسیدن هفته پدافند غیر عامل( 5 الی 12 آبان) و به منظور گرامیداشت و نکوداشت این هفته، این اداره کل ضمن تشکیل ستاد گرامیداشت هفته پدافند غیر عامل، برنامه های ذیل را جهت اجرا تدوین و اعلام می دارد. ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۲۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
پیرو برگزاری هشتمین کنگره علوم ترویج و آموزش کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست پایدار، دکتر علی اکبر مویدی رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی و رییس شورای سیاستگذاری کنگره، در مراسم افتتاحیه برگزار شده در روز سه شنبه ششم آبان ماه ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۲۱:۲۷    
روز دوم هشتمین کنگره ملی علوم ترویج و آموزش کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست پایدار، روز چهارشنبه هفتم آبان ماه سال جاری به صورت مجازی برگزار شد. در روز دوم این کنگره علمی، هفت موضوع تخصصی در هفت پانل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۲۱:۲۱    
هشتمین کنگره ملی علوم ترویج و آموزش کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست پایدار از روز سه شنبه 6 آبان ماه 1399 بشکل مجازی (برخط) برگزاری گردید و با استقبال حدود 2000 نفر از مروجان، مدیران بخش کشاورزی، محققان بخش کشاورزی، اساتید دانشگاهی و دانشجویان قرار گرفت ...
فکر شهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۲۱:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
فکرشهر: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: طی چهار دهه اخیر، در استان بوشهر 227 هزار هکتار اراضی ملی نهال کاری شده است. به گزارش فکرشهر از مهر ...
استانداری مازندران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۲۰:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، احمد حسین زادگان، نماینده عالی دولت در مازندران در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان با اشاره به رسالت این کارگروه در ایجاد اشتغال ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۷:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس، حفاظت از منابع طبیعی را در حقیقت تلاش برای صرفه جویی در مصرف هزینه و افزایش درآمدهاست، گفت: دلیل آلودگی هوای اردکان را شفاف سازی و طبق قانون ساماندهی می کنیم.
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۶:۴۰   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون مجلس شورای اسلامی در بازدید از مجتمع صنعتی چادرملو در اردکان یزد و مشاهده اقدامات موثر در کاهش آلاینده های محیط زیست با اشاره به این که رعایت الزامات زیست محیطی از سوی صنایع متعهد، راهگشای توسعه متوازن است، گفت: همان طور که این شرکت با فعالیت های خود نقشی اثربخش در اقتصاد کشور دارد ...
فانوس زاگرس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۶:۳۵    
مدتی است که درختان جوان بلوط و جنگل های جنب کانال آب منطقه سروک شهرستان بویراحمد توسط عده ای قلع و قمع و نابود می شوند. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فانوس زاگرس ، جنگل ها و منابع طبیعی بعنوان میراث خدادادی و ارزشمند منطقه سروک ، روزانه توسط افرادی سودجو [...]
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۶:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
مشاور وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: شبکه سازی جایگاه مهمی در نظام نوین ترویج و آموزش کشاورزی دارد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایانا، اسکندر زند مشاور وزیر جهاد کشاورزی در اختتامیه هشتمین کنگره ملی علوم ترویج و آموزش کشاورزی ...
ایانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۵:۴۵    
استاد یار مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان پیش بینی و آمادگی را مرحله قبل از بحران، کاهش اثرات مخرب، پاسخگویی و امدادرسانی را مرحله حین بحران و بهبود و توسعه و بازسازی را مرحله پس از بحران سیل خواند و اظهار داشت ...
ایانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۵:۴۰    
عضو هیئت علمی مراکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گفت: یکی از سیاست های مهم سازمانی در استان خوزستان، تولید محصول سالم است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۵:۴۰    
عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان خوزستان، پروژه های مراقبت، نگهداری و نهالکاری برای مقابله با گرد و غبار تا سال 99 را شامل 37 پیمان با سطحی معادل بیش از 24 هزار و 571 هکتار عنوان کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۵:۳۱    
به منظور پیگیری مطالبات مردمی در خصوص عدم گسترش صنایع آلایتده در شهر اردکان، رئیس و اعضای فراکسیون محیط زیست و منابع طبیعی مجلس در استان یزد حاضر و از واحدهای صنعتی مستقر در شهرستان اردکان بازدید کردند.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۵:۳۰    
عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گفت: یکی از شاخص های مهم ارزیابی تعیین شرایط آب در بخش کشاورزی، بهره وری آب است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۴:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون محیط زیست و منابع طبیعی مجلس با بیان این که مجلس یازدهم به هیچ عنوان در برابر مواردی که حقوق مردم نادیده گرفته شود کوتاه نمی آید، گفت: چرخ صنعت و کشاورزی باید با اولویت حفظ محیط زیست بچرخد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: نیمه نخست امسال 30 پرونده برای افرادی که مسبب ایجاد آتش سوزی در عرصه های طبیعی بودند، تشکیل شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
آستارا - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا از کشف و توقیف 10 تن چوب آلات جنگلی قاچاق و رفع تصرف از هزار و 350 متر مربع اراضی ملی در این شهرستان خبر داد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۲:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
خراسان شمالی- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی از آتش سوزی 252 هکتار از عرصه های منابع طبیعی استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.
روزنامه شروع   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
عباس قبادی معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: هر ساله در یک هزار هکتار از عرصه های مرتعی این استان عملیات احیا، اصلاحی و بذرکاری و در یک هزار هکتار از مناطق جنگلی نیز عملیات احیا و بازسازی اجرا می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۰:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان همدان گفت: 308هکتار از اراضی منابع طبیعی استان همدان ازدست متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد.
روزنامه همدان پیام   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۹:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
در دشت های همدان 26 هزار هکتار عرصه بیابانی شناسایی شده است. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان گفت: با توجه به شرایط دشت قهاوند و کبودراهنگ این 2 منطقه استعداد بیابانی شدن را دارند به گونه ای که از کانون های بحرانی استان همدان به شمار می روند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۹:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان گفت: بر اساس تکالیف قانونی و اصلاح نظام اداری 34 خدمت این اداره به صورت اینترنتی و الکترونیکی به مردم ارائه می شود.
راهبردنامه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۹:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
اکبر فتحی روز پنجشنبه در جلسه سیاست گذاری زراعت چوب آذربایجان شرقی با اشاره به ضرورت اجرای زراعت چوب برای تامین مواد اولیه کارگاه های صنایع چوبی و سلولزی کشور و استان بر لزوم استفاده از ظرفیت رسانه ها، ترویج جهادکشاورزی و مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی و کارشناسان تاکید کرد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۹:۰۶    
بجنورد - ایرنا - رییس اداره جنگل داری و جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: آتش سوزی حیات جنگل های ارزشمند ارس در این استان را تهدید کرده و توسعه رویشگاه های آن را به حداقل رسانده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون منابع طبیعی استان سمنان گفت: 23حوضه آبخیز با اعتباری بالغ بر 240 میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی پروژه های آبخیزداری در حال اجرا است.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۸:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه خبر - عطیه صفی زاده: معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی استان همدان با اشاره به اینکه نخستین گام در مبارزه با زمین خواری، اجرای طرح حدنگاری است، از پیشرفت 70 درصدی اجرای این طرح در استان همدان خبر داد . ...
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۷:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
نظری عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه تأمین نهاده های تولید و کالاهای اساسی مردم برای مجلس دارای اهمیت است گفت: تا زمانی که ماجرای ارز یارانه ای از طریق اختصاص به واردکنندگان ادامه پیدا کند این موضوع همچنان زمینه رانت ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۷:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - رییس اداره حقوقی منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت که از ابتدای امسال تاکنون 163 هکتار از اراضی ملی این استان که توسط افراد سودجو تصرف شده بود با حکم قضایی از دست آنان خارج و به دولت بازگردانده شد.
اول فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۵:۵۵    
با احداث کمر بند حفاظتی به طول 450 متر ، 50 هکتار از اراضی ملی تخریبی و تصرفی بنجیر و بید بالا بخش مرکزی شهرستان اقلید از دست متصرفین خارج و به دولت بازگردانده شد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۰:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
شاهرود – ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود گفت : در پی گزارش های دریافتی از مردم ، هشت تن چوب تاغ غیرمجاز کشف و ضبط شد.
تیتر ۱   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۲۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی استان البرز از تولید 100 هزار اصله نهال برای عرضه به متقاضیان زراعت چوب خبر داد. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی