دوشنبه ۰۷ مهرساعت ۲۱:۵۳Sep 2020 28

جدیدترین‌های «منابع طبیعی»

وزارت جهاد و کشاورزی   ۳۵ دقیقه پیش    
معاون وزیر و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، نظام صنفی کشاورزی را تخصصی ترین شبکه صنفی اجتماعی بخش کشاورزی دانست. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان تعاون روستایی، مهندس محمدعلی طهماسبی در نشست با رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی ایران ...
کیهان   ۱ ساعت پیش    
میلاد حبیبی امروزه کاربردهای متنوع و گسترده فناوری فضایی زمینه را برای دستیابی به توسعه پایدار فراهم کرده است. بخشی از مؤلفه های توسعه پایدار عبارتند از: افزایش بهره وری در صنعت کشاورزی، تأمین امنیت غذایی، کاهش مخاطرات و تلافات بلایای طبیعی، جلوگیری از بحران های امنیتی ...
ایرنا   ۴ ساعت پیش    
شهرکرد-ایرنا- معاون آموزشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری گفت: امسال با ترویج علمی ،تولید چوب در هر هکتار در این استان از 15 مترمکعب به 21 مترمکعب افزایش یافت.
خبرگزاری مهر   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایلام-مدیرکل منابع طبیعی استان ایلام گفت: فردا با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، 32 پروژه آبخیزداری در ایلام افتتاح می شود.
ایرنا   ۵ ساعت پیش    
بجنورد- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شیروان گفت: طرح مرتعداری برای 6 هزار و 491 هکتار از عرصه های طبیعی این شهرستان به منظور مشارکت دامداران و مرتعداران در کار اصلاح و احیای مراتع تهیه می شود.
ایسنا   ۵ ساعت پیش    
ایسنا/خراسان شمالی معاون فنی اداره کل منابع طبیعی آبخیزداری خراسان شمالی گفت: اجرای طرح تنفس جنگل ها، فرصتی بسیار خوب برای توسعه زراعت چوب در این استان است.
عصر خودرو   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
عصر خودرو- نائب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آقای رزم حسینی برنامه های خوبی برای رشد صنعت دارد، گفت: نظر مجلس نسبت به ایشان مثبت است و از مجلس رای اعتماد می گیرد.
دانا   ۷ ساعت پیش    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی گفت: الگوی مدیریت جهادی در دوران دفاع مقدس شکل گرفت.
یزد فردا   ۷ ساعت پیش    
فرماندار بهاباد با اشاره به اینکه صیانت و حفاظت از سرمایه های ملی در حوزه آب، خاک و منابع طبیعی از مهمترین وظایف شورای حفظ حقوق بیت المال می باشد، هماهنگی بین دستگاه هایی اجرایی ذیربط را برای پیشگیری از ایجاد زمینه تخلف ضروری دانست.
ایرنا   ۷ ساعت پیش    
بندرعباس- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری رودان گفت: گل دهی درختان کُنار در 250 هزار هکتار از مراتع این شهرستان آغاز شده است.
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: پروژه های ترسیب کربن و بیابان زدایی استان 50 میلیارد ریال اعتبار گرفت که این اعتبار برای نهال کاری و اشتغال روستاییان هزینه می شود.
بسیج   ۷ ساعت پیش    
مسئول بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی خراسان جنوبی گفت: در هفته دفاع مقدس در قالب رزمایش خدمت گروه های جهادی دامپزشکی در شهرستانهای مختلف خدماتی به مردم روستایی در مناطق محروم ارائه می دهند.
در راستای تحقق سیاستهای کلان اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و توسعه پایدار کشاورزی در سال جهش تولید، این تفاهم نامه همکاری میان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان و نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی استان ایلام منعقد گردید.
رویداد ایران   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و ابخیزداری سمنان با اشاره به پایان طرح پایش مرتعی سال 99 این شهرستان، گفت: مشارکت در احیا مراتع توسط افراد بومی یکی از محورهای این طرح بوده است .
آقای خبر   ۹ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
سیدجواد ساداتی نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در تشریح نشست روز گذشته کمیسیون ...
باشگاه خبرنگاران   ۹ ساعت پیش    
جانشین فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی شمال استان کرمان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 130فقره آتش سوزی به مساحت هزار و 109 هکتار در مراتع استان رخ داده است.
ایانا   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی در مراسم افتتاح اولین مرکز خدمات انتقال تکنولوژی های نوین و مهارت آموزی در زمینه کشت ذرت و نباتات علوفه ای واقع در روستای مهدی آباد شهرستان مشهد و طی مصاحبه با خبرنگار صداوسیما گفت: یکی از مهمترین اهداف ما در سازمان نظام مهندسی ...
ایانا   ۹ ساعت پیش    
سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس گفت: با صدور اسناد تک برگی برای اراضی ملی سیمکان موضوع تداخل منافع مردم و منابع طبیعی در کمسیون رفع تداخلات مورد بررسی و رفع خواهد شد.
ایسنا   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/یزد سرپرست پژوهشکده گیاهان دارویی و صنعتی دانشگاه اردکان گفت: دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی اردکان از اساتید جوان و پرتلاش و علمی برخوردار است که با توجه به این ظرفیت های علمی و عملی و با مشارکت برخی صنایع از جمله شرکت فولاد غدیر ایرانیان ...
خبرگزاری تابناک   ۹ ساعت پیش    
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه علیرضا رزم حسینی بهترین گزینه برای تصدی وزارت صمت است، گفت: رزم حسینی برای تولید خودرو در داخل و افزایش صادرات برنامه جامعی دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۹ ساعت پیش    
دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی خوشاب گفت: گرانی 5 تا 10 برابری کود شیمیایی، تولید گندم در خوشاب را با تهدید روبرو کرده است.
شعار سال   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
عوارض دپوی پسماند ها برای سلامت شهروندان، محیط زیست و اقتصاد چنان سنگین است که مساله ی پسماند را به یکی از اولویت های جدی کشور و استان تبدیل شده است.
روزنامه سپهر   ۱۰ ساعت پیش    
سپهرغرب، گروه - طاهره ترابی مهوش : فرمانده یگان حفاظت از منابع طبیعی استان ایلام از کاهش 27 درصدی سطح آتش سوزی ها طی سال جاری خبر داد و گفت: امسال مساحت آتش سوزی ها 67 هکتار بود، این درحالی است که این رقم سال گذشته 103 هکتار بود. ...
بولتن نیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی محلس شورای اسلامی با بیان اینکه نظرم راجع به آقای رزم حسینی وزیر پیشنهادی صمت...
همزمان با ایام گرامیداشت هفته دفاع مقدس و بزرگداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران، دبیرخانه سومین کنگره شهدای دانشجو با حضور سردار مرتضی قربانی، فرمانده لشکر 25 کربلا در دوران دفاع مقدس و دکتر نجفی نژاد در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان افتتاح شد. ...
آنا / خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۲۰:۰۵   + ۱۲ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس با واگذاری صندوق بیمه محصولات کشاورزی مخالفت کردند و مقرر شد کماکان این صندوق با ساختار فعلی به فعالیت ادامه دهد.
موج رسا   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان اجرای طرح کاداستر در 182 هزار هکتار از اراضی استان خبر داد.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
آستارا - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا از آزادسازی هفت هزار متر مربع اراضی ملی و تخریب 2 کوره تولید زغال در جنگل های این شهرستان خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۰:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
سازمان جهانی جهانگردی در سال کرونا با چه دیدگاهی شعار گردشگری و توسعه روستایی را انتخاب کرد؟ گردشگری شدن روستاها چه مزیتی برای جوامع محلی دارد؟ راه گریزی از نابودی فرهنگ و منابع طبیعی روستاها در جریان گردشگری وجود دارد؟ تمرکز بر گردشگری روستا چگونه به توسعه اقتصادی منجر می شود؟
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۰:۲۵    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میناب، از تبدیل اسناد دفترچه ای و صدور تک برگی اراضی ملی منطقه کلاهی میناب به مساحت 14022794 متر مربع خبر داد.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۰:۱۳    
همزمان با ایام گرامیداشت هفته دفاع مقدس و بزرگداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران، آیین گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس با حضور سردار مرتضی قربانی، فرمانده لشکر 25 کربلا در دوران دفاع مقدس، ایثارگران و خانواده معزز شهدا و جمعی از دانشگاهیان، یکشنبه، ششم مهرماه ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بومیان بهترین حافظان منابع طبیعی هستند، گفت: افزایش امکانات روستائیان مانع دست اندازی غیر اصولی به جنگل ها می شود.
اشکذر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۹:۱۵    
یکی از موانع و مشکلات بیمارستان حضرت زینب (س) به اراضی جانبی آن مربوط می شود که مقرر گردید در نشستی با استاندار یزد در هفته جاری که مدیران کل راه و شهرسازی و منابع طبیعی و آبخیزداری استان و شهردار اشکذر نیز حضور خواهند داشت؛ به حل و فصل این مشکل بپردازیم.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۸:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
برمک اسلامی معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری از اخذ سند تک برگ برای 650 هزار هکتار از اراضی ملی این استان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۸:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: 40 میلیارد ریال اعتبار امسال برای اجرای طرح های آبخیزداری در منطقه گردشگری چپقلی اراک اختصاص یافت و پیش بینی می شود بهره برداری از این طرح ها تا دهه مبارک فجر امسال آغاز شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۸:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، گفت: مسیر اجرایی طرح های آبخیزداری و آبخوان داری در استان با تامین اعتبار از محل صندوق توسعه ملی سرعت یافته است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره منابع طبیعی کرمان گفت: پارسال 13 میلیارد تومان و امسال 9 میلیارد تومان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به پروژه های آبخیزداری شهرستان کرمان اختصاص یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۷:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مراغه گفت: اجرای 29 طرح در حوضه های سونکِش، کَهق و چلان این شهرستان آغاز شده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۷:۱۰    
معاونت آموزشی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان اعلام کرد که مصاحبه آزمون دکتری تخصصی سال 99 این دانشگاه از 13 مهرماه به صورت مجازی برگزار می شود.
دشت حر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۴:۰۸    
دشت حر: آتش سوزی دره شهدا بعد از چند روز با همت مردم،اعضای انجمن حامیان ژینگه و اداره منابع طبیعی شهرستان ثلاث باباجانی مهار شد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۱:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
این برنامه با حضور روسای ادارات جهاد کشاورزی ، آب و فاضلاب ، ورزش و جوانان ، راه و شهرسازی ، منابع طبیعی ، برق شهرستان هریس در مسجد جامع شهر آرباطان برگزار شد. محمدنژاد، شهردار آرباطان در این برنامه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گزارشی از عملکرد شهرداری از بدو تاسیس ارائه داد. اسدالله [...]
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۰:۰۵    
مدیر روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان کرمانشاه گفت: از هر حرکتی برای احیای جنگل ها ومراتع حمایت می کنیم.
عصر اترک   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۲۳:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
مشاور عالی نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی با انتقاد از تعیین و اعلام قیمت 4000 تومانی برای خرید تضمینی گندم، گفت: قیمت اعلامی با هزینه های کشاورزان و نرخ تورم عمومی تناسبی ندارد.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۲۲:۳۶    
رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان مازندران از آزاد سازی بیش از 6675 متر مربع از اراضی ملی و منابع طبیعی به ارزش 3 میلیارد و 800 میلیون ریال خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۲۱:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی و شفیعی رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان، تفاهم نامه همکاری فی مابین، به امضاء طرفین رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۲۰:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
استاندار از تشکیل کمیسیون کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی ویژه خراسان شمالی خبر داد.
گلستان ما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۲۰:۵۷    
جلال عجم گفت: در سال جاری، بیش از 400 نفر عضو خانواده منابع طبیعی شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۹:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان مازندران از آزاد سازی بیش از 6675 متر مربع از اراضی ملی و منابع طبیعی به ارزش 3 میلیارد و 800 میلیون ریال خبر داد.
هانا خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۹:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: امسال در 147 فقره آتش سوزی عرصه های طبیعی استان، یک هزار و 215 هکتار از جنگل ها و مراتع در آتش سوخت.
تابناک اصفهان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان، رتبه نخست ارجاع کار به عوامل فنی دارای پروانه اشتغال معتبر را در کشورکسب کرد.