جمعه ۲۶ شهریورساعت ۱۶:۴۵Sep 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «منابع طبیعی»

اول فارس   ۷ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیرمنابع طبیعی شهرستان بویراحمد از همه برای مهار آتش تقاضای کمک کرد. عباس حسن زاده با بیان اینکه شرایط آتش سوزی جنگل های کوه نیر بحرانی است و از همه مردم و مسئولان درخواست کمک داریم، افزود: این آتش سوزی که از روز سه شنبه آغاز شده و تاکنون در چند مرحله مهار شده ...
خبرگزاری مهر   ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایلام-مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام گفت: امسال حریق در جنگل های استان ایلام 90 درصد کاهش یافته است.
خبرگزاری مهر   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
یاسوج- مدیر کل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: آتش در جنگل های کوه نیر شهرستان بویراحمد دوباره شعله ور شده است.
ایسنا   ۲ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
شبکه تشکل های مردم نهاد محیط زیست و منابع طبیعی کشور با صدور بیانیه ای ضمن انتقاد از موضوع آب های ژرف ، از وزیر نیرو و مدیران عالی بخش آب، درخواست کرد که درس های آموخته شده و نتایج مستند مسیرهای طی شده تاکنون را مدنظر قرار دهند و با رصد دقیق و شناخت درست وضعیت موجود و تخمین آینده کشور از تجربه ...
ساوالان خبر   ۳ ساعت پیش    
اخطار محمود عباسزاده به متخلفین زمین های منابع طبیعی و شهرک های صنعتی
ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۱۴ سایت دیگر  
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد از گسترش و شدید شدن آتش سوزی جنگل های کوه نیر این شهرستان خبر داد.
شهروند البرز   ۶ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
جنگلبان البرزی به خاطر تلاش مضاعف در نگهداری از عرصه های منابع طبیعی استان نمونه کشوری شد.
ایرنا   ۶ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس گفت: تلاش ها برای مهار آتش سوزی جنگل های کامفیروز شهرستان مرودشت همچنان ادامه دارد و در حال حاضر شش اکیپ از نیروهای اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری برای کمک به مهار آتش سوزی به منطقه اعزام شده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۶ ساعت پیش    
گروه استان ها- عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: از این پس برای اراضی کشاورزی سند مالکیت با حفظ کاربری صادر می شود.
موج   ۷ ساعت پیش    
عضو انتصابی شورای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی یزد و معاون اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد در خصوص تاثیر نظام مهندسی کشاورزی در اشتغالزایی اعضا ...
ایلنا   ۹ ساعت پیش    
پس از 72 ساعت تلاش شبانه روزی، با مشارکت مردم محلی، محیط بانان و منابع طبیعی، سرانجام آتش سوزی منطقه حافظت شده شالو مُنگشت در محدوده شهرستان دزپارت، ساعاتی پیش مهار شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۰۰:۳۴    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به کمبود نیروی در بخش حفاظت از عرصه های منابع طبیعی و آبخیزداری گفت: هم اکنون به ازای هر 6 هزار هکتار جنگل یک نفر نیروی حفاظتی مشغول فعالیت است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۲۲:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-بخشدار کامفیروز از توابع شهرستان مرودشت فارس گفت: آتش به جان طبیعت و منابع طبیعی در ارتفاعات مقیم آباد واقع در روستای خواجه ای کامفیروز افتاده است.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۲۲:۱۴    
رکنا: دکتر اسحاق عطایی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری گفت: پنجمین دوره ملی گرامیداشت جنگلبانان و جان نثاران منابع طبیعی به صورت همزمان در ستاد سازمان به صورت حضوری و محدود و به صورت مجازی( ویدئو کنفرانس با ادارات کل استانی جهت تقدیر از منتخبین برگزار شد که اداره کل منابع طبیعی و ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۲۲:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان ممسنی گفت: یکی از قرقبانان فصلی منابع طبیعی که برای مهار آتش سوزی در ارتفاعات این شهرستان حاضر شده بود، دچار شکستگی پا و سوختگی جزیی دست و صورت شده است.
موج رسا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۷:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان زنجان آموزش های مهارتی به صورت مستمر برای بهره برداران حوزه کشاورزی در استان زنجان در طول سال ارائه می شود گفت: برخی از آموزش های متناسب با فصل و کشت محصولات برای بهره برداران ارائه می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۵:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
یاسوج- مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 204 گونی زغال قاچاق در لوداب کشف شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۵:۱۱    
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان اصفهان از کشف 70 تن چوب بلوط قاچاق در اصفهان از ابتدای امسال، خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۴:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
با کشف ده فقره زمین خواری در گلستان مالکیت حدود 176 هزار متر مربع از اراضی گلستان به منابع طبیعی بازگشت.
میزان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۴:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - ربیع اله قربانی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی در جلسه شورای سیاست گذاری حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان مرکزی، اظهار داشت: هماهنگی امور و پیشگیری لازم در راستای حفظ حقوق عامه و برخورد قانونی با اشخاصی که بدون مجوز قانونی، اقدام به تصرف ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۴:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- رئیس اداره محیط زیست شهرستان نهاوند از مدیریت و جمع آوری زباله های سراب فارسبان توسط پاکبان منابع طبیعی خبرداد.
خبر روز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۳:۱۳    
فعالان محیط زیست و دوستداران منابع طبیعی و گردشگری امسال هم مثل سنوات گذشته اواخر شهریورماه و همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، مراسم پاکسازی تفرجگاه ها و مکان های گردشگری را برگزار می کنند.
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگران شرکت دانش بنیان فناوران پایدار انرژی یاشار مستقر در مرکز رشد دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، پس از تکمیل مراحل مطالعاتی و تحقیقاتی طرح های تجدیدپذیر خود موفق به طراحی ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۲:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد گفت: هر لحظه امکان شعله ور شدن آتش سوزی جنگل های کوه نیر این شهرستان وجود دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۱:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی از کشف 204 گونی ذغال از قاچاقچی حرفه ای و سابقه دار در استان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۱:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد از مهار آتش در کوه نیر در لوداب خبر داد.
روزنامه خبر شمال   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۱:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
نهمین کنگره ملی و اولین کنگره بین المللی علوم دامی ایران به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی و منابع طبیعی ساری برگزار شد. رییس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با بیان این که این کنگره یک فرصت بسیار مغتنمی است که هر 3 سال یکبار در کشور برگزار می شود ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۰:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
یاسوج- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: آتش سوزی جنگل ها و مراتع کوه نور در محدوده لوداب بعد از 20 ساعت با کمک داوطلبان، نیروهای منبع طبیعی و محیط بانان کنترل شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
سنندج- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: در پنج ماهه نخست سال جاری دو میلیون و 560 هزار مترمربع از اراضی ملی استان در قالب 443 فقره پرونده رفع تصرف شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۸:۵۵    
مهاباد- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اشنویه گفت: با هدف تثبیت مالکیت دولت بر عرصه های ملی، جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی دولتی، طرح ممیزی اراضی و تفکیک مستثنیات 100 هزار هکتار از عرصه های طبیعی این شهرستان در قالب طرح کاداستر اجرا شد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رسانه های ضد انقلاب چند صباحی است که به بهانه دفاع از مردم در توطئه ای برنامه ریزی شده هرگونه برخورد قانونی با متصرفان اراضی ملی و تعدی کنندگان به جنگل ها و مراتع را پوشش گسترده رسانه ای داده و با مظلوم نمایی و محکوم کردن این اقدامات قانونی سعی بر نابودی منابع طبیعی مناطق کُردنشین دارند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۸:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
قم - ایرنا - معاون آموزشی و فنی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی قم گفت: طرح آموزش های ترویجی و کسب وکار روستایی با همکاری مدیریت ترویج سازمان جهادکشاورزی در مناطق روستایی و محروم استان، اجرا می شود.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۷:۳۹    
در چند سال گذشته کوه دره انجیر واقع در بخش شمالی شهر انارک نائین که مهمترین بخش منابع طبیعی این شهر است با بهره برداری معدنی و تولید آسفالت در معرض تخریب قرار گرفته که این روند باعث آسیب به زیست بوم منطقه شده است. حالا مردم و فعالان محیط زیستی این منطقه کارزاری را برای حل این معضل راه اندازی کردند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۷:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت: طرح توسعه و غنی سازی با بذر در پنج هزار و 400 هکتار از جنگل های این استان از ابتدای امسال تاکنون انجام شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۲:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
سرپرست اداره منابع طبیعی شهرستان رامسر گفت: 17 هزار و 542 مترمربع از اراضی ملی و یک دستگاه ساختمان به مساحت 300 متر مربع واقع در روستای پتک رامسر رفع تصرف و قلع و قمع شد.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۰:۴۱    
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس یازدهم گفت: محرابیان وزیر نیرو در جلسه ای دو روز قبل با مجمع نمایندگان مازندران دستور داد که برابر همان مهندسی ارزشی که قبلا صورت گرفته است، برای بررسی مجدد و اقدام کارشناسی، کار اجرایی این سد تا اطلاع ثانوی، تعطیل و هیچ کاری در این منطقه انجام نشود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۰:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
قم - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری قم، گفت: به دنبال عملیات های گشت ومراقبت نیروهای یگان حفاظت، سحرگاه بیست وسوم شهریورماه 2 دستگاه نیسان حامل چوب های قاچاق کشف وضبط شد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۰:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
یک فعال محیط زیست استان فارس گفت:معدن کاوی بی ضابطه منجر به فقر معیشتی، نابودی منابع طبیعی و تخریب رویشگاه ها و زیستگاه ها می شود و با ادامه یافتن این روند زندگی انسان از حالت طبیعی و تعادل خود خارج خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۰:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس گفت: ما نیازمند مدیریت یکپارچه با همکاری وزارت جهاد و وزارت نیرو دولت سیزدهم هستیم. ما باید با استفاده از ظرفیت آب های شیرین در کشور، بتوانیم کل کشور را پوشش دهیم.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۲۲:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
شعله های آتش همچنان در ارتفاعات نیر لوداب زبانه می کشد و سرمایه های کهگیلویه و بویراحمد در حال سوختن و نابود شدن است. نیروهای منابع طبیعی استان و شهرستان در آماده باش کامل برای اعزام جهت مهار آتش در کوه نیر منطقه لوداب هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۲۲:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
سجادی گفت: آتش سوزی در ارتفاعات کوه منگشت با کمک نیرو های یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری، محیط زیست و عوامل محلی مهار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۲۲:۲۳    
مدیر کل بنیاد مسکن گلستان گفت:با مشارکت منابع طبیعی استان ،طرح ساخت مسکن جوانان با همت بیشتر پیگیری می شود.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۲۲:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا ؛ سردار مهدی معصوم بیگی در پنجمین مراسم گرامیداشت ملی مقام جنگلبان و جان نثاران منابع طبیعی اظهار کرد: حفاظت از عرصه و اعیان منابع طبیعی و ذخائر جنگلی و جلوگیری از تخریب و تجاوز این مواهب الهی وظیفه ای همگانی است. ...
شما نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۲۲:۰۰   + ۱۹ سایت دیگر  
مراسم گرامی داشت جان نثاران مردمی حفاظت از عرصه های منابع طبیعی کشور با حمایت بیمه دی از خانواده های بازماندگان این عزیزان برگزار شد.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۲۱:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
حفاظت از منابع طبیعی کشور به عنوان یک ثروت ملی نیازمند مدیریت و بکارگیری از ظرفیت های مردمی و جوامع محلی در کنار دستگاه های حفاظتی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۲۱:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
گروه استان ها_ آتش سوزی جنگل ها و مراتع کوه نیر لوداب از توابع شهرستان بویراحمد با کمک نیروهای مردمی و قرقبانان منابع طبیعی مهار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۲۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
در پنجمین گرامیداشت ملی مقام جنگلبان و جان نثاران منابع طبیعی، از خانواده های جان نثاران منابع طبیعی و جنگلبانان نمونه تقدیر شد .
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۲۱:۱۶   + ۱۷ سایت دیگر  
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد از وقوع یک فقره آتش سوزی در جنگل های کوه "نیر" شهرستان بویراحمد خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۲۱:۱۱    
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری ممسنی از وقوع 4 آتش سوزی سنگین در این شهرستان خبر داد.