پنجشنبه ۲۷ خردادساعت ۰۲:۴۲Jun 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «منابع طبیعی»

ایسنا   ۴۱ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان آخرین وضعیت مهار حریق در کوه های حاتم در مرز بین خوزستان و استان کهگیلویه و بویراحمد را تشریح کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱ ساعت پیش    
سه پایگاه اطفای حریق در عرصه های منابع طبیعی خوزستان جانمایی شده است.
خبرگزاری فارس   ۱ ساعت پیش    
معاون امور جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران منطقه ساری درباره نقض وقف جنگل های آقمشهد ساری، گفت: هنوز هیچ رای در ارتباط با این پرونده صادر نشده است.
ایسنا   ۷ ساعت پیش    
ایسنا/کرمان فرماندار راور گفت: هفت هکتار از عرصه های منابع طبیعی در بخش کوهساران راور در اتش سوخت.
ایرنا   ۸ ساعت پیش    
کرمان - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان از آتش گرفتن 50 هکتار از اراضی منطقه گوغر از توابع شهرستان بافت خبر داد.
خانه ملت   ۸ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس ضمن انتقاد از تصمیمات موردی و هفتگی ستاد تنظیم بازار، گفت: ایجاد شوک در قیمت سبوس بر روی قیمت لبنیات و شیر تاثیرگذار است.
نصف جهان: افزایش موارد شکار غیرمجاز گونه های جانوری در اطراف مناطق حفاظت شده، حاصل از خشکسالی، موجب ورود قاطعانه مرجع قضایی استان اصفهان به موضوع شد. ...
جام جم   ۹ ساعت پیش    
رئیس اداره حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان به آلودگی حدود 250 از جنگل های بلوط منطقه ولیدر طارم به پروانه دم طلایی اشاره کرد و گفت: پاییز بهترین زمان برای مبارزه مکانیکی علیه این آفت است.
ایلنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خوزستان عنوان کرد: با توجه به حضور عوامل محلی، اکیب های کوه نوردی و عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی در دو استان کهگیلویه و بویر احمد و خوزستان آتش تقریبا کنترل شده و امیدواریم تا پایان وقت امروز این آتش سوزی به طور کامل اطفاء می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۰ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: نظام صنفی از طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی حمایت می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۵:۲۴   + ۲۰ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیر روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی فارس با استناد به بررسی های انجام شده توسط کارشناسان این اداره، اعلام کرد که یک دامدار ساکن شهرستان ممسنی با آتش زدن اراضی مرتعی تنگ آب این شهرستان موجب تخریب و خسارت شدید به درختان جنگلی و عرصه های منابع طبیعی شد.
موج   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۴:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: در صورت تامین اعتبار مورد نیاز از محل اعتبارات ملی و استانی تا پایان سال طرح های آبخیزداری در 37 نقطه استان اجرا می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۴:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - سرهنگ مجید ذکریایی روز چهارشنبه با برگزاری آئینی که در آن فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور حضور داشت ، به عنوان فرمانده جدید یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران منطقه ساری معرفی شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۴:۰۲    
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بهمئی گفت: آتش سوزی در جنگل های کوه حاتم همچنان ادامه دارد
دانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۳:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره مهندسی و مطالعات منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: در 10 سال اخیر در این استان بیش از 199 سازه آبخیزداری احداث که براساس مطالعات انجام شده، عملکرد این تعداد سازه موجب شده است تا فرسایش خاک تا 60 درصد کنترل شود.
استانداری تهران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۲:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند از رفع تصرف یک هزار متر مربع از اراضی منابع طبیعی در پلاک چشمه ها خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۲:۳۶    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس درباره آتش سوزی پنج روزه ارتفاعات کوهمره سرخی گفت: این آتش سوزی با وقفه همراه بود و پس از اطفا در پی افتادن شاخه درخت یا وزش باد شعله ور می شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۲:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس، ضمن ابراز نگرانی از وضعیت آتش سوزی های امسال در این استان تاکید کرد که اگر تصمیم درستی برای حفاظت از منابع طبیعی و طبیعت فارس گرفته نشود، طی چند سال آینده چیزی از محیط زیست فارس باقی نخواهد ماند.
برترین ها / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۲:۲۸   + ۹ سایت دیگر  
ایرنا: معاون امور جنگل اداره کل منابع طبیعی مازندران گفت که هنوز حکمی از سوی دیوان عالی کشور مبنی بر پایان دادن به ادعای وقف جنگل های آق مشهد ساری ابلاغ نشد، اما زمزمه هایی مبنی بر احتمال صدور چنین حکمی طی روزهای آینده مطرح شده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۱:۱۶    
آبیاری و مراقبت از 500 هکتار اراضی منابع طبیعی تازه جنگل کاری شده و نوپا در حال اجراست.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۰:۴۱    
مهاباد- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی با اشاره آتش سوزی های اخیر جنگل های منطقه گفت: 98 درصد علت آتش سوزی جنگل ها و مراتع این استان عامل انسانی و سهل انگاری است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۰:۴۰    
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بافق: در شهرستان بافق به دلیل شرایط اقلیمی و جغرافیایی بیش از 200 گونه گل و گیاه پرورش داده می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۰:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: با تمهیدات مجلس به زودی مشکل کمبود جوجه یک روزه حل می شود
صبح الوند   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۹:۵۷    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: در راستای آمادگی بیشتر یگان های حفاظت منابع طبیعی و دستگاه های اجرائی مرتبط، مانور اطفاء حریق در شهرستان رزن برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۸:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از اخذ سند برای بیش از 800 هزار هکتار عرصه های ملی این استان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۸:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی از کاهش 40 درصدی تولید علوفه در عرصه های منابع طبیعی استان به علت وقوع خشکسالی خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۸:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
شدت گرما و خشک شدن عرصه های طبیعی، خطر حریق این عرصه ها را بیشتر کرده است.
هشدار نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۲:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج جامعه کشاورزی، فعالان بخش کشاورزی و منابع طبیعی "پویش مردمی کشاورز حماسه ساز" را با هدف مشارکت حداکثری روستائیان که صاحبان اصلی انقلاب هستند در انتخابات پیشرو راه اندازی نمودند. ...
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
کارگاه آموزشی شناسایی بهنگام سازی وساماندهی صنایع تبدیل ثانویه چوب با حضور معاون دفتر جنگلداری وامور بهره برداری وکارشناسان دفتر مذکور و مسولین واحد بهره برداری شهرستانها و فرمانده یگان حفاظت اداره کل برگزار شد ...
رکنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۲۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
با گرم شدن هوا شاهد منابع طبیعی کشورمان از جمله کوه حاتم هستیم. به گزارش رکنا ، این فیلم آتش در کوه حاتم مرز مشترک شهرستان های بهبهان و بهمئی است. گفتنی است ، بالغ بر یک روز است که این همچنان ادامه دارد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۲۲:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
مسئول بیابان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان گفت: عملیات نهالکاری، آبیاری و مراقبت در 525 هکتار از پنج منطقه جنوبی دامغان انجام شد.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۲۲:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
آیین سنتی پشم چینی گوسفندان با حضور رحمت الله فیروزی پور نماینده مردم نطنز و قمصر در مجلس شورای اسلامی و مدیران کل جهاد کشاورزی و منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان در روستای راونج از توابع شهر جوشقان قالی کاشان برگزار شد. ...
جام جم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۲۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
کاهش دائمی منابع طبیعی زنگ خطری برای ما انسان هاست که هر چه زودتر فکری به حال زمین و نجات محیط زیست مان کنیم. یکی از کارها در این مورد بیابان زدایی است.
استانداری مازندران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۸:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری روز سه شنبه در حاشیه افتتاح مجتمع فناروی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری که با همراهی استاندار مازندران صورت گرفت، در گفت و گو با خبرنگاران افزود: هر حوزه ای که تعداد و فعالیت شرکت های دانش بنیان کم باشد ...
هه وال موکریان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش هه وال موکریان به نقل از ایرنا؛ رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد در حاشیه این مراسم اظهار داشت: عملیات احداث پروژه پارک جنگلی ماموستا هه ژار این شهرستان به مساحت 100 هکتار در حاشیه سد مهاباد به طرف قاضی آباد از سال 1397 آغاز و تاکنون 28 میلیارد ریال برای آن هزینه شده است ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۷:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
صبح روز بیست و چهارم خرداد ماه در راستای توانمندسازی مددجویان سازمان تفاهم نامه همکاری بین اداره کل بهزیستی استان گیلان و مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی گیلان با حضور دکتر حسین نحوی نژاد مدیرکل بهزیستی گیلان و دکتر علیرضا فلاح نصرت آباد رئیس مرکز تحقیقات آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گیلان امضاء ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۶:۰۶    
رئیس اداره آموزش و ترویج اداره کل منابع طبیعی خوزستان از جذب 3 هزار و 700 همیار طبیعت به منظور حفاظت از منابع طبیعی استان خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۵:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
عسکری، نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: متاسفانه دولت تاکنون در زمینه پرداخت مطالبات گندم کاران عملکرد قابل قبولی نداشته است.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۵:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
از چهارشنبه هفته گذشته جنگل های دشت چوگان (کوهمره سرخی) در استان فارس دچار آتش سوزی شد. با کمک منابع طبیعی و همیاران طبیعت دوست فارس، امور عشایر، نیرو انتظامی، سپاه و مردم محلی در تاریخ دوشنبه 24 خرداد 1400 پس از سختی های فراوان موفق به مهار آتش شدند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۵:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان اظهار داشت: 20 منطقه آسیب پذیر در برابر حریق این استان شناسایی و بلوک بندی شده و مراقبت از هر بلوک نیز به یک تیم حفاظتی واگذار شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۵:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری خراسان شمالی گفت: با پیشبرد طرح تعمیم ترسیب کربن، گستره کانون های بیابانی در استان افزایش نیافته است
ایانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۵:۲۵    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سامان گفت: روز مزرعه با همکاری مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان ، مدیریت هماهنگی ترویج و مدیریت جهاد کشاورزی سامان در باغات طرح دره باباعلی روستای کاهکش برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۵:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
ساری- ایرنا - مجتمع فناوری دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری امروز سه شنبه با حضور سورنا ستاری ، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به بهره برداری رسید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۵:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی استان فارس گفت: آتش سوزی در ارتفاعات کوهمره سرخی میمند روز گذشته پس از 5 روز مهار شد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۵:۰۲    
منابع طبیعی استان اردبیل به دنبال خشکسالی های اخیر در معرض تهدید قرار دارد این در حالی است که به گفته مسئولان پروژه های آبخیزداری استان مشکل اعتباری دارند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۴:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: با توجه به شرایط فعلی ناشی از کاهش بارندگی ها و بروز پدیده خشکسالی طی دو دهه اخیر، 65 هزار هکتار از اراضی استان مستعد بیابانی شدن است که 26 هزار هکتار آن در اراضی ملی قرار دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۴:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
52 هزار مترمربع از زمین های منابع طبیعی در یکی از روستا های شهرستان شفت از متصرفان پس گرفته شد.
روزنامه نوآوران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۴:۰۹   + ۲۰ سایت دیگر  
اسناد بهره وری بیش از 137 هکتار از بوستان های چهارگانه جنگلی شمال تهران با قرار داد ما بین سید حمید موسوی شهردار منطقه یک و علینقی حیدریان مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران امضا شد.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: کمیسیون کشاورزی مجلس با نرخ تعیین شده گندم مخالفت کرد و آن را بر خلاف مصوبه مجلس شورای اسلامی دانست زیرا قیمت گندم باید به صورت قطعی تعیین می شد.