شنبه ۰۹ بهمنساعت ۰۴:۰۵Jan 2022 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «منابع طبیعی»

تحلیل بازار   ۵ ساعت پیش    
رشت- رئیس جمهور گفت: کسی حق ندارد به حریم جنگل و منابع طبیعی در استان های شمالی از جمله گیلان دست درازی کند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان : 35 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح های آبخیزداری این استان اختصاص یافت .
شاتا نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۸ - ۱۴:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
وزیر صنعت، معدن و تجارت پس از پایان جلسه شورای اداری شهرستان صومعه سرا در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه صنعت چوب و ابریشم برای افزایش تولید و اشتغال در شهرستان جایگاه حایز اهمیتی دارد و این موضوع نیز یکی از رشته های قابل توجه است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۸ - ۱۴:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی از اختصاص یک هزار و 637 میلیارد تومان به حوزه کشاورزی گیلان در سفر رئیس جمهور خبر داد و گفت: این میزان اعتبار در حوزه های مختلف کشاورزی شامل چای، مرکبات، کیوی، برنج و سردهنه ها و جنگل داری و منابع طبیعی است.
شبستان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۸ - ۱۳:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی جهت رسیدگی به رفع تداخلات بین جهاد کشاورزی و منابع طبیعی قول مساعد داد.
وزیر صمت، تورم را بیماری مزمن اقتصاد ایران دانست که مدت کم و کوتاه حل نمی شود و نیازمند اصلاح ساختارهای اقتصادی کشور است و تصریح کرد: خبر خوب این است که در چند ماه گذشته اتفاقات بزرگی در جهت اصلاح ساختار اقتصادی کشور رخ داده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۸ - ۱۲:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای گفت: در حوزه مسائل ناظر بر تجاوزات و تعدیات به اراضی ملی و منابع طبیعی با مشکل و معضل کوتاهی و قصور دستگاه های مسئول مواجه هستیم و این کوتاهی و قصور دارای جنبه ها و ابعاد گوناگونی است.
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۸ - ۱۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
مشهد پایگاه خبری رویداد ایران-مسعود منصور ضمن تاکید و توصیه بر توجه ویژه به سلامت اداری و پاکدستی گفت: ابخیزداری باید به عنوان مجموعه ای از اقدامات بیولوژیکی و بیومکانیکی و مکانیکی به مردم معرفی شود. ...
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۸ - ۰۰:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
ذبیح الله خدائیان امروز در حاشیه برگزاری نشست مشترک با مدیران کل بازرسی، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی و همچنین سرمایه گذاران شرکت های معدنی و صنعتی و مسئولان محلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-رئیس منابع طبیعی و امور آبخیزداری شهرستان خفر گفت: با حضور 100 نفر از طبیعت دوستان و مسئولان این شهرستان عملیات بذرپاشی و بذرکاری در مراتع و جنگل های خفر که در سال های اخیر دچار آتش سوزی شده بودند، آغاز شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۶:۵۸    
نماینده مردم شهرستان رشت و خمام با اشاره به اهمیت حفظ منابع طبیعی و محیط زیست گفت: صنعت، اشتغال،جلوگیری از تغییر کاربری زمین های کشاورزی، کوه خواری، رفع مشکلات رودخانه ها، تالاب ها معادن استان که بخش مهمی از محیط طبیعی و زیستی مارا شامل می شود از مطالبات به حق مردم گیلان از رئیس دولت سیزدهم است.
موج   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۶:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
معاون آبخیزداری، مراتع و امور بیابان سازمان جنگلها بیان کرد: شبیه سازی در مطالعات مهار سیل اهمیت بسیار بالایی دارد و مهم باید در دستور کار ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری استانهای کشور گنجانده و نسبت به آن اقدام شود.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۵:۵۷    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی قزوین؛ جلسه کمیته فنی کود شیمیایی استان قزوین درمورخ 17 بهمن ماه در محل سالن باغستان برگزار شد. این جلسه با حضور عباس رسولی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان، ریاست سازمان جهادکشاورزی استان، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان ...
گلستان ما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۵:۵۶   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری گلستان در جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی گلستان بار دیگر با تاکید بر این که خط قرمزی در مبارزه با زمین خواری نداریم گفت: در برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز از دانه درشت ها شروع می کنیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۵:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
در نشست دهیاران خنداب با مدیرکل منابع طبیعی در مورد تداخلات اراضی کشاورزی شهرستان با منابع طبیعی بحث شد.
رکنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۵:۱۴    
رکنا: عضو شورای عالی تشکل های منابع طبیعی و محیط زیست مازندران با تاکید بر این که ساماندهی رودخانه ها باید به سمت پایداری رودخانه ها باشد نه تخریب آنها ...
موج   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۳:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
معاون وزیر معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل ها و مراتع بیان کرد: مهمترین منبعی که اکنون در کشور با مشکل مواجه است، آب و خاک است و اقدامات انجام شده برای حفظ این 2 منبع مغفول مانده و به آن پرداخته نشده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۳:۰۰    
ایسنا/سمنان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: با امضای اسناد طرح های مرتعداری مصوب شده در دفاتراسناد رسمی استان در 9 ماهه امسال 13 هزار و 100 هکتار از مراتع این استان با هدف حفظ و احیاء مراتع و مدیریت اصولی به نمایندگان مرتع داران و بهره برداران، احاله مدیریت شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه به پیشگیری و نظارت به عنوان 2بازوی دستگاه اجرایی برای جلوگیری از تخلفات در حوزه منابع طبیعی اشاره کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی به بیان توضیحاتی درباره لزوم ورود جدی به اجرایی سازی طرح های انتقال آب به استان ها دچار بحران بی آبی پرداخت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۰:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: امسال عملیات حدنگاری (کاداستر) اراضی ملی در استان بوشهر به پایان می رسد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۰۹:۵۳    
ایسنا/خراسان جنوبی معاون آبخیزداری منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: آبخیزداری و آبخوان داری یکی از عوامل مهم در کاهش خسارات ناشی از سیل و خشکسالی است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۰۹:۴۰    
گچساران- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت: تولید علوفه های مرتعی در این شهرستان بر اثر خشکسالی و آتش سوزی امسال 70 درصد کاهش یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۰۸:۳۱    
پیمایش ملی سلامت روان اواخر اسفند در استان همدان آغاز می شود و تا خرداد سال آینده ادامه دارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۰۸:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری یزد گفت: مردم همگام با نیروهای انتظامی برای مبارزه با قاچاق چوب و ذغال همکاری خود را در استان افزایش دهند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۰۸:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت: اسناد حدنگاری(کاداستری) در سالجاری با هدف حفظ هرچه بیشتر اراضی از زمین خواری برای 2 میلیون و 800 هزار هکتار از عرصه های طبیعی این استان صادر شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۲۳:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان گفت: 90 درصد از مراتع دمغان ممیزی شد واین طرح برای مقابله با تخلفات حوزه اراضی ملی صورت می گیرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۲۲:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
خرم آباد- ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: موافقت نامه تاسیس منطقه نمونه گردشگری مخملکوه صادر و بر اساس طرح بهره وری و احاله مدیریت اداره کل منابع طبیعی به مدت 15 سال به سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار شده است.
شبستان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۲۰:۱۹    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دهلران: از تکمیل فاز مطالعاتی مقدماتی احداث پارک آبخیز در حوضه آبخیز تنگ تاپو واقع در بالا دست شهر دهلران تا پایان سال جاری خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
شاهرود- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود گفت: یک تُن چوب تاغ قاچاق توسط پاسگاه انتظامی 14 شهر رویان شاهرود کشف و ضبط شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۶:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
معاون پیشگیری و وقوع از جرم دادگستری گیلان اقدام تعدادی از متعرضین و مخربین به منابع طبیعی در حمله به جنگلبانان را بسیار گستاخانه دانست و گفت: بعد از این حادثه دلخراش، رئیس کل دادگستری گیلان دستور برخورد جدی و قانونی با عاملین این حادثه را صادرکرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۶:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
باحضور مدیرکل منابع طبیعی استان مرکزی مشکلات بوستان جنگلی سد پانزده خرداد دلیجان مورد بررسی قرار گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۵:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان با تأکید لزوم توجه به برخورد جدی با قاچاقچیان چوب در گیلان گفت: بعد از این حادثه و با ورود دستگاه قضا، عاملین این حادثه شناسایی و دستگیرشده و برای رسیدگی به پرونده های آنان به دادگستری تحویل داده شدند.
شبستان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۵:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
آقایی خط قرمز دستگاه قضایی را صیانت از انفال عنوان کرد و گفت: قطعا دستگاه قضایی در کنار مامورین منابع طبیعی هستند و با مخربین برخورد قانونی می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۳:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل منابع طبیعی استان اصفهان گفت: فقط با ساخت 5 واحد معدنی در شهرستان علویجه آن هم تا مرحله اکتشاف موافقت کردیم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: بهبود عملکرد در همه بخش ها در گرو شناسایی مشکلات و نواقص است.
برترین ها / خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۲:۵۶   + ۲۲ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: نماینده مردم چابهار در مجلس یازدهم نسبت به اعتماد بی حدوحصر به روسیه و چین هشدار داد و از قوه مجریه خواست تا مجلس را از مفاد مفاد تفاهم نامه 25 ساله با چین مطلع کند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۲:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان-مدیر روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: 6 طرح آبخیزداری و پخش سیلاب در استان اصفهان همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی به بهره برداری می رسد.
روزنامه خبر شمال   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۲:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان، یکی از معضلات حفاظتی استان را استفاده از خودروهای سواری برای حمل چوب آلات قاچاق دانست و یادآور شد: متاسفانه برخی از افراد اقدام به قاچاق چوب با خودروی شخصی می کنند که کار را برای نیروهای حفاظتی دشوار کرده است. ...
روزنامه خبر شمال   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۲:۰۸    
شرایط بد اقتصادی در کنار بیکاری بومیان حاشیه جنگل، دستاویزی برای هجمه اهالی روستاهای پیرامون رویش گاه های گلستان به اندوخته های باارزش جنگل هیرکانی شده که در برخی موارد متخلفان پس از مواجهه با ماموران منابع طبیعی و محیط زیست، اقدام به برخورد فیزیکی و مسلحانه می کنند. ...
روزنامه خبر شمال   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۲:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره جنگلداری منابع طبیعی مازندران- ساری از مرحله پایانی تهیه برنامه 5 ساله مدیریت جنگل های هیرکانی خبر داد. فرامرز محمدی گفت: تهیه برنامه 5 ساله مدیریت فنی و حفاظتی جنگل های هیرکانی به مرحله ی پایانی رسید. ...
مرآت   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شاهرود از کشف و ضبط 10 تن چوب تاغ قاچاق از ابتدای سال تاکنون در این شهرستان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۱:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: 40 هکتار از اراضی ملی تصرف شده استان در شهرستان مشگین شهر به بیت المال بازگردانده شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۱:۲۰    
مهمترین رویداد های خبری اداره کل منابع طبیعی استان فارس در روز چهارشنبه 6 بهمن را بخوانید.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۰:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ملایر بیان کرد: یگان حفاظت و حقوقی شهرستان که گشت زنی و مراقبت از اراضی ملی و خلع ید و رفع تصرف از اراضی ملی را بر عهده دارد در طول امسال 73 پرونده تخریب و تصرف به مساحت 110 هکتار برای متخلفین منابع طبیعی تشکیل داده است.
موج   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۰:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان از انتشار فراخوان مسابقه عکاسی با موضوع طبیعت و حفظ منابع طبیعی و محوریت جنگل ها، نهال کاری، مراتع و آبخیزداری خبر داد.
رکنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۰:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
رکنا : یک کارشناس مسایل حقوقی درباره تخریب بنای مربوط به دستگاه قضا در بستر رود چالوس گفت: این امر نشان دهنده این است که دستگاه قضایی در این برهه از زمان در خصوص ساخت و سازهای غیرمجاز و دست اندازی به حقوق عامه از جمله منابع طبیعی و اراضی متعلق به مردم با هیچ کس تعارف ندارد .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۰:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره امور مراتع و بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان همدان از کشت دو هزار هکتار گیاه دارویی در زمین های مرتعی این استان در دو سال اخیر خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۰:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل-مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از غرس 34 هزار اصله نهال به یاد 3 هزار و 400 شهید در استان اردبیل خبر داد.
تین نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۰:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان : از دست درازی به 200 هکتار از اراضی ساحلی استان جلوگیری شد.