پنجشنبه ۰۶ اردیبهشتساعت ۰۲:۴۴Apr 2024 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پوشش گیاهی»

ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- کمبود علوفه و گرانی نهاده های دامی از جمله سبوس و جو خطر هجوم و تخلف ورود زودهنگام دامداران غیر مجاز به مراتع مازندران را دو چندان کرد، وضعیتی که به گفته رییس اداره مرتع اداره کل منابع طبیعی منطقه ساری، به دلیل کم بارشی شرایط پوشش گیاهی مراتع هنوز به حد نرمال نرسیده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۲:۵۱    
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: هر گونه اقدامی که باعث تخریب زیستگاه حیات وحش و محیط زیست این استان شود تخلف محسوب شده و با خاطیان برخورد قانونی می شود.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۰۹:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: هر گونه اقدامی که باعث تخریب زیستگاه حیات وحش و محیط زیست شود تخلف محسوب و با متخلفان برخورد قانونی می شود.
کاماپرس   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۱۵:۰۷    
امروزه محوطه سازی ویلاها در سبک های مختلف و متناسب با سلیقه افراد طراحی و اجرا می شود. تفاوت های سبک های مختلف در محوطه سازی ویلا محدود به پوشش گیاهی نیست، بلکه تفاوت های جزئی و ظریفی را نیز در بر می گیرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۱۰:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس اداره محیط زیست شهرستان اردستان گفت: هر گونه اقدامی که باعث تخریب زیستگاه حیات وحش و محیط زیست شود تخلف محسوب و با متخلفان برخورد قانونی می شود.
به گزارش کیان آنلاین ، دکتر سید مازیار رضوی مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان گیلان در خصوص اهمیت حفظ وحراست از مراتع گفت: نظر به اهمیت ویژه حفظ و پوشش گیاهی در مراتع ییلاقی استان ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۳:۰۶    
شهرکرد - ایرنا- زیست تاریخ کوچ عشایر بدون شک متکی به وضعیت موجود مراتع و سخاوت طبیعت و شرایط اقلیمی است که اگر خشکسالی دوام داشته باشد، پوشش گیاهی مراتع در بهاری ترین روزهای خود حتی در ارتفاعات خالی و فقیر است ولی پوشش گیاهی اگر حفاظت و تقویت شده باشد مراتع رفتاری سخاوتمندانه خواهند داشت.
هانا خبر   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۱:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل امور عشایر استان کرمانشاه در حالی به آغاز کوچ عشایر این استان از 15 فروردین اشاره کرده که ورود دام به مناطق ییلاقی تا قبل از 15 اردیبهشت ماه آینده طبق تقویم رسمی کوچ به خاطر جلوگیری از آسیب به پوشش گیاهی مراتع ممنوع است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۰۸:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کرمانشاه با اشاره به وضعیت خوب بارندگی های امسال و غنی شدن پوشش گیاهی، از خطر افزایش آتش سوزی در عرصه های محیط زیست خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۱:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
یاسوج - ایرنا - تصویری از دوقلوزایی بزهای کوهی از سوی محیط بانان منطقه حفاظت شده خاییز کهگیلویه در فروردین امسال ثبت شده است که شرایط خوب آب و هوایی، وجود پوشش گیاهی مناسب بهاری در منطقه جهت تغذیه طبیعی و ایجاد امنیت و آرامش برای حیات وحش دست به دست هم داده تا شاهد زایش و چند قلوزایی در این منطقه ...
کرد پرس   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۳:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
سرویس ایلام - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام با توجه به فصل بهار و برداشت سودجویانه از پوشش گیاهی استان، اعلام کرد: هرگونه بهره برداری از محصولات مرتعی و جنگلی ایلام ممنوع و غیر قانونی است...
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۱۳:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اهمیت ارتفاعات زاگرس و البرز در کشور بسیار ارزشمند است و پوشش گیاهی آنها باید حفظ و حراست شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۰۸:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
فروزنده، معاون شهردار تهران گفت: بدون حذف فضای سبز و آسیب به پوشش گیاهی بوستان های جنگلی، درون این بوستان ها هتل ساخته می شود. ساخت هتل در بوستان ها باعث جذابیت بیشتر آن می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۷:۵۵    
استان همدان با دارا بودن 6 منطقه حفاظت شده پتانسیلی غنی در زمینه پوشش گیاهی و جانوری دارد.
روزانه نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۷:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
ورود عشایر، پیش از 15 اردیبهشت امسال به مراتع استان همدان غیر مجاز است. مدیر امور عشایر استان همدان گفت: مواردی از ورود غیر مجاز برخی عشایر به مراتع استان همدان مشاهده و تذکرات لازم به آنها داده شده است. جعفر کاویانی دلشاد با بیان اینکه هم اکنون مراتع استان به لحاظ پوشش گیاهی و وضعیت [...]
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۷:۵۰    
استان همدان با دارا بودن 6 منطقه حفاظت شده پتانسیلی غنی در زمینه پوشش گیاهی و جانوری دارد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۰:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی باغ گلشن یکی از مهمترین باغ های ایرانی ساخته شده در دوره زندیه در شهر کویری طبس است. این باغ در سال 1355 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این باغ، از جاذبه های گردشگری شهر طبس، علاوه بر پوشش گیاهی متنوع، پلیکان های زیبایی دارد که برای گردشگران جذاب است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۰۹:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- بارش باران بهاری موجب سیراب شدن جزایر دریاچه ارومیه شده و وضعیت پوشش گیاهی در جزایر را در حد مطلوبی قرار داده است.
صمت   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۰۸:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
فرسایش خاک یک پدیده طبیعی است که به دلیل از بین بردن لایه های خاک سطحی رخ می دهد، اما فعالیت های انسانی باعث تسریع این فرآیند شده است. به طورعمومی، فرسایش خاک به دلیل حذف پوشش گیاهی یا اقداماتی که منجر به خشک شدن زمین شده، ایجاد می شود ...
تیتر برتر   ۱۴۰۳/۰۱/۱۷ - ۰۳:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس نتایج تحقیق جدید موسسه فناوری ماساچوست آمریکا، حدود 10 درصد از انتشار جیوه ساخته شده توسط انسان در جو، هر ساله نتیجه جنگل زدایی جهانی است. پوشش گیاهی جهان ...
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۵:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
انجام طرح های منابع طبیعی و آبخیزداری، حفاظت و صیانت از منابع آب، خاک، بهبود پوشش گیاهی و مرتعی، تأمین امنیت غذایی و امنیت زیستی با حضور و مشارکت مردم میسر می شود. ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۱:۰۵    
یاسوج- ایرنا- بوی شکوفه ها وزیبایی بی نظیردرختان بادام و پوشش گیاهی با دریاچه زیبای سد مارون هر ساله مقصد طبیعت دوستانی است که غرب دهدشت را مقصد گردشگری خود انتخاب می کنند و فاصله حاشیه سد مارون یا همان قرق بلوط بنگان تا شهر دهدشت 20کیلومتر است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۲ - ۲۰:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر امور مراتع سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: به منظور حفظ آب و خاک، تجدید حیات پوشش گیاهی و حفظ ارزش های زیست محیطی مراتع، رعایت نکاتی در چرای دام در مراتع ضروری است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۱۱ - ۱۲:۵۶    
با آغاز بهره برداری از طرح های آبخیزداری در حوضه غربی قره چای، امیدها برای پربارتر شدن پوشش گیاهی مراتع در بهار افزایش یافت.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۱/۱۰ - ۱۴:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
اوّل می روند اجازه می گیرند، یک تأسیساتی در انتهای یک زمین درست می کنند؛ بعد که انتهای زمین مال آنها شد، همه ی سطح زمین به طور طبیعی قابل نقل وانتقال خواهد شد...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۹ - ۱۱:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان اگر قصد سفر به استان بوشهر را دارید، پیشنهاد می شود، حتماً به تنگ بنیون واقع در شهرستان تنگستان در این منطقه سر بزنید. این تنگ در حقیقت متشکل از پوشش گیاهی بی نظیر و متراکمی در میان کوه های خاییز، در امتداد رشته کوه زاگرس است ...
دولت   ۱۴۰۳/۰۱/۰۹ - ۰۹:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست ؛ محمدرضا علیمرادی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان گفت:چرای دام در بستر تالاب هامون باعث نابودی پوشش گیاهی بستر تالاب و افزایش گردو غبار در منطقه می شود و حفظ و حراست از بستر تالاب و پوشش گیاهی آن در کنار ...
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۹ - ۰۹:۱۵    
رئیس سازمان منابع طبیعی با بیان این که در سال 1403 انجام فعالیت های آبخیزداری بیولوژیک در سطح کشور به صورت جدی در دستور کار این سازمان قرار می گیرد، گفت: برای تقویت پوشش گیاهی 50 میلیون هکتار از عرصه های مرتعی و 3 میلیون هکتار از عرصه های بیابانی ایران در طول 5 سال آینده برنامه ریزی کرده ایم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۰۹ - ۰۴:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
پارک جنگلی النگدره در فاصله 5 کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان، در مسیر جاده ناهار خوران واقع شده است. پارکی با مساحت حدود 185 هکتار که طبیعت خیره کننده و چشم نوازی دارد. درختانی چون انجیلی، ممرز ، توسکا، لرگ ، افرا، بلوط، بید، شیردار و خردمندی پوشش گیاهی النگدره را تشکیل می دهند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۱۶:۴۷    
استان خوزستان را اقلیم چهارفصل می دانند. سرزمینی که در هر فصل و زمانی، دارای جذابیت خاصی است. یکی از قشنگی های خوزستان که در هر بار مسافرت به این استان شما را شگفت زده خواهد کرد، تصاویر متنوع جاده ای است ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۱۲:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ارسنجان گفت: با هدف حفظ پوشش گیاهی و جلوگیری از تخریب عرصه های جنگلی شهرستان ورود خودروهای سنگین و کامیون به جنگل ها و حرکت خودروهای سواری بر روی بوته ها و نقاط فاقد جاده خاکی ممنوع است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۴ - ۰۷:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
کرمان- ایرنا- این گزارش ایرنا، روایتی کوتاه از روستای بکر و دیدنی گُدار سبز است، روستایی با اقلیم کوهستانی و پوشش گیاهی منحصر به فرد که می تواند برای خیلی ها پُر از شگفتی باشد.
وجدان سبز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۲ - ۱۳:۰۷    
گردشگران در انتخاب محل اقامت و حرکت از محل های پاکوب شده با خودداری از لگدمال کردن پوشش های گیاهی دقت نظر داشته باشند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۱۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - رییس امور جنگلکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت: پوشش گیاهی پارکینگ های آزادراه اصفهان- کاشان با اجرای پروژه نهالکاری بهبود می یابد.
کارگاه آموزشی آشنایی با پوشش گیاهی استان خوزستان توسط عضو هیئت علمی بخش تحقیقات جنگل ها و مراتع مرکز در محل دانشگاه آزاد اسلامی مسجدسلیمان برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۰۵:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
دبیر مجمع کانون های فرهنگی کشور با اشاره به اهمیت حفظ و حراست از محیط زیست و پوشش گیاهی گفت: توسعه فرهنگ درخت کاری در ایران جهاد است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۴ - ۱۲:۴۸    
محسن جعفریان گفت: تعداد 80 اصله نهال بادام و بادام کوهی که متناسب با پوشش گیاهی این استان است، به مناسبت تصادف هفته درخت کاری و روز بزرگداشت شهدا به نیت شهدای معزز این مرز و بوم مخصوصا شهدای گمنام و شهدای دانشجوی این دانشگاه، در محوطه این مکان علمی و فرهنگی، کاشته شد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری با تاکید بر این که به منظور جلوگیری از کم آبی، باید برای حفظ و تقویت پوشش گیاهی کشور برنامه ریزی کنیم، گفت: با توجه به نقش آبخیزداری در کاهش شدت روان آب ها و همچنین کمک به تغذیه سفره های آب زیرزمینی، در ایران که سال هاست مناطق مختلف آن با بحران آب مواجه شده اند ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۱۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
منطقه سیستان و بلوچستان از یک طرف تحت تأثیر جریان های جوی متعدد مانند جریان بادی شبه قاره هند و باران های موسمی اقیانوس هند است و عمده بارندگی آن در فصل زمستان رخ می دهد، ولی در سال های اخیر بهره برداری از این منابع بدون توجه به توان طبیعی آنها سبب پسرفت و کاهش نفوذپذیری خاک ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۱۵:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
یافته های جدید دانشمندان ثابت کرده است که قدیمی ترین جنگل فسیل شده جهان، 390 میلیون سال قدمت دارد و پوشش گیاهی آن را درختانی خاص تشکیل می دادند.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۱۱:۱۷    
به گفته استاد تمام منابع آب، بروز سیل های متعدد و مکرر در ایران طی سال های اخیر، نتیجه تغییر کاربری های گسترده، کاهش پوشش گیاهی و نفوذ نا پذیری خاک است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۰۸:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیر کل حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان گفت: چرای بی رویه در بستر تالاب و نابودی پوشش گیاهی از عوامل تشدید کننده پدیده گرد و غبار در شمال استان است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۰۶:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس انجمن علمی جنگلبانی ایران با تاکید بر این که اولویت اول سازمان منابع طبیعی باید حفاظت از جنگل ها باشد و کاشت یک میلیارد درخت باید جزو اولویت های بعدی این سازمان قرار گیرد، گفت: اگر سازمان منابع طبیعی بتواند به وظیفه اصلی خود یعنی حفظ عرصه های جنگلی و پوشش گیاهی موجود عمل کند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۱۸ - ۲۱:۲۰    
پویش مردمی کاشت یک میلیارد نهال در کشور در گیلان با کاشت 32 میلیون اصله نهال در مدت 4 سال آغاز شده است.
شفقنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۸ - ۱۴:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- یک بررسی جدید که شامل 400 هزار شهروند انگلیسی است، حاکی از آن است که زندگی در مناطق سرسبز می تواند فرصت های ابتلا به پوکی استخوان راکاهش دهد. ...
جام جم   ۱۴۰۲/۱۲/۱۷ - ۱۵:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
چند ماهی می شود که طرح بزرگ کاشت یک میلیارد درخت در کشور به اجرا درآمده است؛ کار عظیمی که طرح نهضت توسعه جهادی آبخیزداری در کشور، طرح تحولی احیای پوشش گیاهی و تولید علوفه مراتع کشور ...
گیتی آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۵:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
اکبر محمدی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان در آئین اختتامیه سومین جشنواره منابع طبیعی و رسانه، بر لزوم تبیین اهمیت حفاظت از منابع طبیعی اعم از آب ، خاک ، مراتع و جنگل ها توسط رسانه ها برای اقشار مختلف جامعه تاکید کرد.
گلستان ما   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۲:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان از اجرای طرح احیای پوشش گیاهی در نوار شمالی استان خبر داد و افزود: این طرح در حاشیه دریای خزر تا مراوه تپه به طول 200 کیلومتر در استان تهیه شده است.
اینتیتر   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۱:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: کاشت درخت مهم است اما مهمتر از آن حفظ پوشش گیاهی موجود است.
ایانا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
15 اسفندماه در تقویم ملی ما به عنوان روز درختکاری نام گرفته است که با توجه به شرایط تغییر اقلیم که به صورت غیرقابل انکار جغرافیای ایران را تحت تأثیر قرار داده، ضرورت اقدام به غرس نهال و گسترش پوشش گیاهی و جنگلی، انکارناپذیر به نظر می رسد ...