چهارشنبه ۳۰ مهرساعت ۱۱:۴۰Oct 2020 21

جدیدترین‌های «خزر»

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه از فردا تا دوشنبه در اکثر مناطق کشور جو آرام خواهد بود، افزود: امروز بارش ها در شمال آذربایجان شرقی، سواحل دریای خزر و خراسان شمالی رخ خواهد داد.
مازند اصناف   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
یک ماهی از شروع صید ماهی در دریای خزر می گذرد و به گفته صیادان اوضاع صید بر وفق مراد نیست؛ وضعیت صید ماهیان نسبت به سال های قبل روند کاهشی داشته و این برای صیادان، خبر خوبی نیست.
ایرنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که در دریای خزر رزمایشی را برای آمادگی واحدهای دریایی خود برای شناسایی ناوها و ناوچه های دشمن برگزار کرد.
آقای خبر   ۱ ساعت پیش   + ۱۵ سایت دیگر  
کبری رفیعی در خصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: امروز در شمال آذربایجان غربی، سواحل دریای خزر و خراسان شمالی بارش باران همراه با گاهی رعدوبرق و وزش باد رخ می دهد. ...
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کارشناس سازمان هواشناسی از بارش باران و رعدوبرق در شمال آذربایجان شرقی، سواحل دریای خزر و خراسان شمالی تا روز جمعه خبر داد و گفت: دمای هوا در نوار شمالی کشور تا 9 درجه کاهش می یابد.
کبری رفیعی، کارشناس سازمان هواشناسی کشور در گفت وگو با رادیو اینترنتی وزارت راه و شهرسازی، آخرین وضعیت آب و هوای کشور را تشریح کرد.
از امروز تا جمعه در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور دما بین 6 تا 9 درجه کاهش می یابد و این کاهش دما تا شنبه برای شرق، دامنه های جنوبی البرز و مرکز کشور حدود 4تا 6 درجه است.
نبض بورس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
شرکت های صنعتی بهشهر، صنایع شیمیایی فارس، صنایع چوب خزر کاسپین، فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش و بانک گردشگری گزارش عملکرد 6 ماهه و 9 ماهه منتشر کردند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۷:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان فرمانده مرزبانی ناجا گفت: در استان های شمالی کشور تراکم جمعیت به لحاظ مواهب الهی وجود دارد لذا نیروی انتظامی جمهوری اسلامی به ویژه مرزبانی در تلاش است به نحو مطلوب قدرت اقتصادی را در منطقه افزایش دهد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۴۹    
ساری- رضوی، مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: به دلیل شمالی شدن جریانات هوا، دریای خزر مواج شده و برای فعالیت صیادی طی دو روز آینده مناسب نیست.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
انزلی- فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به تشدید امنیت و اقتدار پایدار در دریای خزر، گفت: هوشمند سازی مرزها در دستور کار قرار دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
ایرنا - ساری - صید و ماهیگیری در سواحل دریای خزر به روش پره به این صورت است که تورهایی با ارتفاع هفت تا 10 متر و به طول یک هزار و 200 متر به کمک یک قایق به صورت نیم دایره در فاصله مشخصی از ساحل دریا ( 14 متری عمق دریا ) ریخته و پس از انباشته شدن از ماهیان استخوانی شامل گونه های کفال، سفید و کپور ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به موّاج شدن دریای خزر از عصر امروز تا عصر پنجشنبه این هفته یکم آبان ، صیادان از فعالیت های صیادی خودداری کنند.
دومین رهاسازی سال 1399 بچه ماهیان آزاد دریای خزر مرکز بازسازی و حفاظت ذخایر ژنتیکی آزاد ماهیان شهید دکتر باهنر کلاردشت در رودخانه چشمه کیله تنکابن
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
حمل و نقل کالا بین ایران و کشورهای حاشیه دریای خزر از طریق بنادر گیلان ، امسال 56 درصد افزایش یافت .
مرور نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۵۵   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی از فردا به سواحل دریای خزر و خراسان شمالی خبر داد.
ساوالان خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۵۴    
نفوذ زبانه هوای سرد با منشأ اسکاندیناوی از اولین ساعات واپسین روز مهر دمای اردبیل و دیگ نقاط سردسیر شمالغرب و بلندیهای غرب خزر را 23 درجه پایین میکشد. ”
کارشناس سازمان هواشناسی ضمن اعلام ورود سامانه جدید بارشی به کشور از کاهش 6 تا 9 درجه ای دما در سواحل شمالی کشور از امروز تا روز پنجشنبه خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۳۶    
در استان های ساحلی خزر به ویژه سواحل غربی خزر، همچنین اردبیل و شمال آذربایجان شرقی، بارش باران گاهی وزش باد پیش بینی می شود.آسمان تهران روز آینده صاف گاهی با وزش باد پیش بینی شد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: آشوراده تنها جزیرهٔ ایرانی دریای خزر است. این جزیره که در سده های گذشته در پی عملکرد و فعالیت گروه های انسانی با حفر کانال از توده اصلی خشکی خود ، شبه جزیره میانکاله جدا افتاده است. آشوراده در سال 1354 جز نخستین مناطق زیست کره جهان معرفی و ثبت شد. ...
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۳۹    
کارشناسان پژوهشکده اکولوژی دریای خزر از سایت پرورش ماهی در قفس در منطقه شهرستان رویان استان مازندران بازدید کردند
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۷:۲۵   + ۱۸ سایت دیگر  
دمای هوا از امروز تا جمعه در سواحل دریای خزر و استان اردبیل از چهارشنبه تا جمعه در شمال شرق بین 6 تا 9 درجه کاهش می یابد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۰:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
مجمع عمومی فوق العاده شرکت صنایع چوب خزر کاسپین با حضور 100درصد سهامداران برگزار شد. براساس رأی گیری به عمل آمده در جلسه مجمع عمومی، اعضا با افزایش سرمایه شرکت به مبلغ 73 هزار میلیون ریال معادل 57 درصد از محل سود انباشته و مطالبات و آورده نقدی موافقت کردند ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
ساری (پانا) - هواشناسی مازندران نسبت به کاهش دمای هوا از روز چهارشنبه و وزش باد شدید موقتی و رعد و برق هشدار داد. هواشناسی مازندران اعلام کرد که این استان از روز چهار شنبه 30 مهر با مخاطره بارندگی متناوب گاهی بصورت رگباری، وزش باد نسبتاً شدید موقتی ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۷:۳۹    
ابراهیم فراهانی کارشناس مسائل ترکیه درباره حدود مرزی کشورهای سواحل دریا خزر گفت: مسائل موجود در منطقه مدیترانه شرقی موجب شده تا اختلافات مرزی دریایی در ساحل شکل بگیرد که همه بر سر اکتشاف نفت و گاز است. زیرا ترکیه همیشه محتاج نفت و گاز اطراف بوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۷:۱۸   + ۱۸ سایت دیگر  
معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه دمای هوا از فردا تا جمعه در سواحل خزر و استان اردبیل 5 تا 8 درجه کاهش می یابد، گفت: دمای هوا در شمال شرق کشور از چهارشنبه تا جمعه 5 تا 8 درجه کاهش می یابد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۶:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
هواشناسی مازندران درباره مواج شدن دریای خزر از ظهر امروز تا عصر پنجشنبه به فعالان دریایی و صیادان استان هشدار داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
فعالیت های صیادی از بعد از ظهر فردا به علت مواج بودن دریای خزر ممنوع است.
جلسه با موضوع بررسی چگونگی ایجاد ایستگاه پشتیبان قفس های دریایی در دریای خزر در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار شد
شهر فردا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
طبق اعلام سازمان هواشناسی از بعد از ظهر سه شنبه و روز چهارشنبه با نفوذ جریانات شمالی کاهش نسبی دما، وزش باد و بارندگی در استان های ساحلی دریای خزر و اردبیل رخ خواهد داد.
نیپنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه خبری نیواروپا، بولات عبدالله یف در هفتمین کنفرانس بین المللی آنلاین پالایش نفت و پتروشیمی در منطقه خزر و آسیای میانه گفت: قزاقستان برای راه اندازی یک مجتمع پتروشیمیایی یکپارچه با خوراک گاز در غرب این کشور واقع در منطقه آتیرائو را برای سال 2021 برنامه ریزی کرده است ...
موج   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۱۰   + ۱۹ سایت دیگر  
طبق اعلام مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی آلودگی هوا در پنج شهر کشور همچنان تداوم دارد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۰۵    
گروه جامعه: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم آلودگی هوا در پنج شهر کشور خبر داد و گفت: از بعد ازظهر فردا (29 مهر) کاهش نسبی دما و بارش در استان های ساحلی خزر پیش بینی می شود. صادق ضیاییان با اشاره به اینکه طی امروز (28 مهر) جوی پایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم است، [...]
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم آلودگی هوا در پنج شهر کشور خبر داد و گفت: از بعد ازظهر فردا (29 مهر) کاهش نسبی دما و بارش در استان های ساحلی خزر پیش بینی می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد: از بعد از ظهر سه شنبه با نفوذ جریانات شمالی در غرب سواحل خزر، بارش در گیلان و اردبیل آغاز می شود.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۱۵   + ۳۱ سایت دیگر  
یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت. به گزارش میزان، کبری رفیعی در خصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: امروز برای بیشتر نقاط کشور جوی آرام پیش بینی می شود و از بعد از ظهر سه شنبه و روز چهارشنبه در استان های ساحلی دریای خزر و اردبیل بارش باران همراه با ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
طبق اعلام سازمان هواشناسی از بعد از ظهر سه شنبه و روز چهارشنبه با نفوذ جریانات شمالی کاهش نسبی دما، وزش باد و بارندگی در استان های ساحلی دریای خزر و اردبیل رخ خواهد داد.
صراط نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
طبق اعلام سازمان هواشناسی از بعد از ظهر سه شنبه و روز چهارشنبه با نفوذ جریانات شمالی کاهش نسبی دما، وزش باد و بارندگی در استان های ساحلی دریای خزر و اردبیل رخ خواهد داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۸:۵۶    
صید ماهیان استخوانی دریای خزر به تازگی با همت 4 هزار صیاد مازندرانی شروع شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۷:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
طبق اعلام سازمان هواشناسی از بعد از ظهر سه شنبه و روز چهارشنبه با نفوذ جریانات شمالی کاهش نسبی دما، وزش باد و بارندگی در استان های ساحلی دریای خزر و اردبیل رخ خواهد داد.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۷:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
شهرستان چالوس در غرب استان مازندران و در ساحل دریای خزر واقع شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۰:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
صید پره یا تور گستر یکی از قدیمی ترین روش های صید ماهیان استخوانی از جمله ماهی سفید در حاشیه جنوبی دریای خزر (استان های گیلان و مازندران) است که قدمتی چند صد ساله دارد ...
آفتاب یزد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
روزی روزگاری غرب و اتحاد جماهیر شوروی در جنگ جهانی دوم متحد بودند، اما مدت کوتاهی پس از آن در جنگ سرد به دشمنان سرسخت یکدیگر تبدیل شدند. این دوره از تضاد نظامی از سال 1947 شروع شد و تا اوایل دهه 1990 ادامه داشت، مدت کوتاهی پس از فروپاشی دیوار برلین و تجزیه اتحاد جماهیر شوروی ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۷:۱۶    
حسن اسحاقی از کاهش صید ماهی در دریای خزر طی سال جاری خبر داد و گفت: عوامل زیست محیطی، فاضلاب های صنعتی و خانگی و لایروبی ها موجب شده است تا تولید مثل ماهی ها در رودخانه ها، مطابق روال مطلوب انجام نگیرد و زاد و ولد به سختی انجام گیرد.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۴۳    
مدیر کل شیلات مازندران از کاهش صید ماهی در دریای خزر طی سال جاری خبر داد و گفت: عوامل زیست محیطی، فاضلاب های صنعتی و خانگی و لایروبی ها موجب شده است تا تولید مثل ماهی ها در رودخانه ها، مطابق روال مطلوب انجام نگیرد و زاد و ولد به سختی انجام گیرد.
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۰۷   + ۱۵ سایت دیگر  
توئیتر رسانه شستا از عرضه اولیه چوب خزر کاسپین در بازار سهام خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
ایرنا- رشت- مهلت صید ماهیان استخوانی در گیلان به طور معمول از نیمه مهر ماه تا نیمه فروردین است .حدود چهار هزار صیاد در 280 کیلومتر آبهای ساحلی گیلان از آستارا تا چابکسر در مهلت قانونی صید به فعالیت مشغولند ...
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
فصل صید ماهیان استخوانی دریای خزر توسط بیش از 10 هزار صیاد فعال در استان های شمالی کشور از بیستم مهرماه آغاز شد.
اول فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۴۳   + ۳۷ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی با اشاره به آغاز بارش باران در برخی استان ها از جمله سواحل دریای خزر طی سه شنبه اعلام کرد: آلودگی هوا در شهرهای صنعتی افزایش می یابد. ...
الف   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
توجه شما را به تصاویری از رزمایش های روسیه در دریای خزر جلب می نماییم.