پنجشنبه ۲۷ خردادساعت ۰۳:۴۴Jun 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خزر»

دنیای اقتصاد   ۳ ساعت پیش    
شانا : سیدعماد حسینی، رئیس هیات مدیره شرکت نفت خزر در گفت وگویی عنوان کرد: از میان چهار پروژه راهبردی اعلام شده به هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران، دو پروژه لرزه نگاری دوبعدی ناحیه انتقالی دریا - خشکی شرق دریای خزر و راهبری و نگهداشت سکوی نیمه شناور ایران امیرکبیر و شناورهای پشتیبانی به منظور عملیات ...
امروز سهامداران شرکت های پتروشیمی نوری، لیزینگ کارآفرین و سرمایه گذاری سایپا در بورس و معامله گران شرکت های بیمه تجارت نو، توکاریل و صنایع چوب خزر کاسپین در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۶:۰۸    
تهران - ایرنا - پایگاه خبری نشنال اینترست آمریکا در گزارشی نوشت که با امضای کنوانسیون حقوقی دریای خزر مانع اصلی در راه احداث خط لوله ترانس-خزر برداشته شده و تفاهم دولت های عشق آباد و باکو هم فرصت های جدیدی برای همکاری در خزر ایجاد کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۵:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - مدیر بنادر و دریانوردی گلستان با اشاره به پیشرفت 25 درصدی ساخت بندر خصوصی خواجه نفس در کرانه شرقی شهرستان گمیشان گفت که راه اندازی این بندر موجب افزایش سهم ایران از تجارت در دریای خزر خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۵:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
امواج بزرگ ترین دریاچه جهان، امروز و فردا، کوتاه است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۵:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با افت 2460واحدی در ارتفاع یک میلیون و 147هزار و 669واحد به کار خود پایان داد و بیش از 6میلیارد و 213میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر 3هزار و 546میلیارد تومان در بیش از 500هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت. ...
روز نو   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۵:۰۵   + ۳۱ سایت دیگر  
ضیاییان در ادامه گفت: خلیج فارس، تنگه هرمز و شرق دریای عمان تا پایان هفته مواج خواهد بود و طی روزهای جمعه و شنبه (28 و 29 خرداد) نیز دریای خزر مواج پیش بینی می شود.
روزنامه گسترش صمت   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۴:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
امروز سهامداران شرکت های پتروشیمی نوری ، لیزینگ کارآفرین و سرمایه گذاری سایپا در بورس و معامله گران شرکت های بیمه تجارت نو، توکاریل و صنایع چوب خزر کاسپین در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۴:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
امروز سهامداران شرکت های پتروشیمی نوری، لیزینگ کارآفرین و سرمایه گذاری سایپا در بورس و معامله گران شرکت های بیمه تجارت نو، توکاریل و صنایع چوب خزر کاسپین در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.
شانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۳:۴۵   + ۲۷ سایت دیگر  
رئیس هیئت مدیره شرکت نفت خزر از تصویب 2 پروژه لرزه نگاری دوبعدی ناحیه انتقالی دریا - خشکی شرق دریای خزر و راهبری و نگهداشت سکوی امیرکبیر و شناورهای پشتیبانی در هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران خبر داد و گفت: شواهد حاکی از وجود ظرفیت قابل توجه گاز در دشت گرگان است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۳:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
جایزه بهترین فیلمنامه 2021 به فیلمنامه "تورهای خالی" بهروز کرامی زاده فیلمنامه نویس آلمانی-ایرانی اعطا شد. در این فیلمنامه زندگی امیر روایت می شود که به خاطر تامین هزینه های ازدواجش در خزر ماهیگیری می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۲:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت کشتیرانی دریای خزر با تأکید بر راه اندازی حمل ونقل دریایی منظم برای ارتقای صادرات از طریق بنادر شمالی گفت: برای ایجاد رقابت و کاهش حمل ونقل زمینی برای کالاهای صادراتی و به نفع صاحبان کالا تمام اقدامات لازم را انجام می دهیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۱:۲۱    
معاون امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان برای پیگیری برگزاری تور بین المللی ساحلی خزر در فدراسیون های ذیربط حضور یافت.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۰:۳۹    
کشور ارمنستان از نظر موقعیت جغرافیایی در مرز میان آسیا و اروپا یعنی بین دریای خزر و دریای سیاه قرار گرفته است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۹:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
جلد نهم روزنامه خاطرات ناصرالدین شاه قاجار؛ از محرم 1291 تا رمضان 1293 ق. به انضمام سفرنامه های کناره دریای خزر و لار به کوشش مجید عبد امین منتشر شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۹:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیرکل شیلات گیلان، از تولید بیش از 150 میلیون قطعه بچه ماهی از انواع ماهیان استخوانی در سال جاری خبر داد و گفت: رهاسازی بچه ماهی های تولید شده در رودخانه ها و تالاب های منتهی به دریای خزر تا مردادماه صورت می گیرد.
آذرمغان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۲۳:۵۳   + ۲۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان – گروه استان ها: با نزدیک شدن به روز جمعه 28 خردادماه فضای استان های مختلف کشور هرروز انتخاباتی تر می شود، پخش برنامه های تبلیغاتی و انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری از روز 19 خردادماه در شبکه های استانی آغاز شده است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۷:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
بجنورد- نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری با اشاره به دشت های ممنوعه آب خراسان شمالی، گفت: باید از دریای عمان و یا دریای خزر که به استان نزدیک تر است، دشت ها را سیرآب کنیم.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۷:۱۴    
ساری- نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه جهش کشور با کار نمایشی ممکن نیست، گفت: بهره گیری مناسبی از فرصت همجواری مازندران با کشورهای حاشیه خزر نشده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۵:۰۶    
دریای خزر تا پایان هفته آرام و برای دریانوردی مناسب است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۴:۲۶    
شاید بتوان استان سرسبز و زیبای مازندران در شمال کشور و در نوار ساحلی دریای خزر را از توریستی ترین استان های ایران نام برد. نوار ساحلی 338 کیلومتری خزر، جنگل های سرسبز، آبشارها و رودخانه های پرآب، غارها و دریاچه ها سبب محبوبیت هرچه بیشتر این استان در میان گردشگران و طبیعت گردان است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۰۹:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
تلفات مرموز فوک خزری این تنها بازمانده دریای بزرگ تتیس که حالا یگانه پستاندار بزرگ ترین دریاچه دنیا و نمادی بومی و منحصر فرد در دریای خزر است؛ ساحل نشینان را نگران ساخته است و تلاش ها برای علت یابی این واقعه مشکوک ادامه دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۰۹:۱۱   + ۱۹ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی با هشدار نسبت به وزش بادهای شدید در برخی استان ها از بارش های پراکنده آخر هفته در سواحل دریای خزر و چند استان دیگر خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۰۸:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
آستارا - ایرنا - رئیس اداره شیلات آستارا گفت: 90 درصد صید صیادان از ساحل دریای خزر و رودخانه های این شهرستان، حاصل تکثیر مصنوعی و نیمه مصنوعی بچه ماهی ها است و توقف این روند انقراض نسل ماهی ها به خصوص گونه سفید آن را به همراه خواهد داشت.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۰۷:۳۹    
تلفات مرموز فوک خزری این تنها بازمانده دریای بزرگ تتیس که حالا یگانه پستاندار بزرگ ترین دریاچه دنیا و نمادی بومی و منحصر فرد در دریای خزر است؛ ساحل نشینان را نگران ساخته است و تلاش ها برای علت یابی این واقعه مشکوک ادامه دارد.
هیدروگرافی محدوده شرقی دریای خزر منتهی به رودخانه گرگانرود توسط بنادر ودریانوردی گلستان و با همکاری اداره کل بنادر ودریانوردی امیرآباد آغاز شد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۸:۰۶    
نویسنده: بنفشه کینوش دیپلماسی ایرانی: با توجه به سطح بالای تبخیر و شوری در بیابان های مرکزی ایران، کارشناسان محیط زیست نسبت به خطرات پروژه خط انتقال امید ، طرح انتقال آب دریا به مناطق کم آب کشور، هشدار می دهند. ایران همچنین میلیاردها متر مکعب آب را از جریان های رودخانه ای از دست می دهد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۷:۴۵    
دریای خزر تا فردا آرام است .
روزنامه شروع   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۴:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
آزمایشگاه مرکزی دانشگاه گیلان با همکاری پژوهشکده حوضه آبی خزر موفق به دریافت گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه معتمد محیط زیست گیلان در حوزه آب و پساب شد.
شانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۴:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیر مهندسی و ساختمان شرکت نفت خزر گفت: سیستم های ایمنی و آتش نشانی سکوی ایران امیرکبیر در حال نوسازی قرار دارد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۳:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیر خرید شرکت دنار خزر با بیان اینکه استفاده از محصولات فولاد مبارکه باعث کاهش ضایعات تولید شده است، گفت: این کاهش ضایعات در بخش تولید باعث کاهش بهای تمام شده محصولات تولیدی شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۲:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
محمد راستاد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور، نوزدهم خرداد از مجتمع بندری آستارا بازدید و مراحل پایانی عملیات لایروبی این بندر را از نزدیک بررسی کرد. بندر آستارا توانسته است طی سال های گذشته سهم قابل توجهی از جابجایی کالا در دریای خزر را به خود اختصاص دهد ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
سلامت نیوز :2سال پیش طرح انتقال آب خزر به سمنان، بعد از تصویب گزارش ارزیابی زیست محیطی، توسط سازمان حفاظت محیط زیست، به وزارت نیرو ابلاغ شد، ولی در این مدت هیچ سرمایه گذار خصوصی که بخواهد هزینه این پروژه را بدهد، پا پیش نگذاشته است. ...
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۱:۰۴    
برنامه پیشنهادی مرکز تحقیقات ماهیان سردآبی_ تنکابن برای تکثیر و تولید ماهی آزاد دریای خزر با هدف معرفی به قفس های شناور دریای خزر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۰۹:۵۵    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و چهارمین روز خرداد ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۰۸:۵۸    
به گزارش گروه عکس خبرگزاری صدا و سیما ؛ منطقه تالش در گذشته، منطقه بزرگی از شمال قفقاز تا شرق دریای خزر و جنوبی رسیده به سپید رود و منطقه غرب کشیده شده تا نیزدشت و اردبیل و نیر و سراب را شامل می شد. شهر تالش را با نام هشتپر هم می شناسند که پس از رشت، بزرگترین شهر استان گیلان است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۰۰:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
هوای مازندران امروز در مناطق ساحلی و جلگه ای همراه با احتمال رگبار باران پیش بینی می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۲۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
پنکه پارس خزر مدل FSR-ADO به قیمت یک میلیون و 564 هزار و 800 تومان در بازار به فروش می رسد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۵:۵۶   + ۱۳ سایت دیگر  
تعداد نجات یافتگان در دریای خزر از ابتدای خرداد ماه امسال تاکنون به 96 نفر رسیده است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۱:۳۴    
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان از اجرای مطالعات انتقال آب دریای خزر به دریاچه نمک خبر داد و گفت: شهرک عناصر راهبردی و فراورده های نمکی کویر در شهرستان آران و بیدگل احداث می شود.
نبض بورس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۹:۱۹    
نماد معاملاتی شرکت های تولید مواد اولیه داروپخش دتماد،سیمان آرتا اردبیل ساربیل،سیمان ارومیه ساروم،سیمان بجنورد سبجنو،سیمان خاش سخاش،سیمان خزر سخزر آماده انجام معامله می باشند
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۷:۵۹   + ۱۲ سایت دیگر  
براساس آخرین مدل های هواشناسی، طی پنج روز آینده آسمانی صاف و آفتابی و جوی پایدار در اغلب نقاط کشور حاکم است. در مناطقی از خوزستان، ایلام و بوشهر، وزش باد، گرد و خاک و غبار آلود شدن هوا پیش بینی می شود. ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۶:۱۴   + ۲۶ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، طی پنج روز آینده آسمانی صاف و آفتابی همراه با جوی پایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم خواهد شد، امروز در جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوب کرمان و شرق هرمزگان به ویژه طی ساعات بعد از ظهر افزایش ابر، رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود. ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۵:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
موسسه خاورمیانه در نوشتاری به مزایای طرح انتقال آب خلیج فارس به مرکز ایران و نیز برخی معایب گفته شده آن پرداخته است. این طرح، هنگامی که به طور کامل اجرا شود، می تواند کریدور های آبی ای ایجاد کند که سواحل جنوبی خلیج فارس را به سواحل دریای خزر پیوند می زنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۵:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - تحقیقات جدید محققان آلمانی و هلندی حاکی است که میزان آب و سطح دریای خزر به علت گرمایش زمین و افزایش تبخیر آب با شتاب بیشتری کاهش خواهد یافت و این مساله به معنی بحران آب برای حداقل پنج کشور آسیایی است.
با حضور دکتر غلامحسین رحیمی دبیرکل شورای عالی عتف و معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دو پروژه دانشگاهی گیلان به بهره برداری رسید. به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای عالی عتف به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم ...
عصر کاسپین   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۲:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
وزیر بهداشت نسبت به آلودگی آب های خزر و خلیج فارس به دلیل ورود فاضلاب های صنعتی به این آبها و تغذیه آبزیانی که غذای مردم را تشکیل می دهند، هشدار داد. ...
روزنامه خبر شمال   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۱:۰۲    
/هومن حکیمی اشاره: رییس سازمان حفاظت از محیط زیست چند روز پیش اعلام کرد که مجوز انتقال آب دریای خزر به سمنان صادر شده و حالا وزارتخانه نیرو باید نسبت به انتخاب سرمایه گذار واجد شرایط برای آغاز این پروژه اقدام کند... *عطف به ماسبق ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۰:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی طی 5 روز آینده برای اکثر مناطق کشور آسمان صاف، آفتابی و جو پایداری پیش بینی شده است. امروز شنبه 21 خرداد 1400 و فردا یکشنبه در جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوب کرمان و شرق هرمزگان به ویژه در ساعات بعدازظهر افزایش ابر، رگبار باران ...