یکشنبه ۰۶ آذرساعت ۰۲:۳۶Nov 2022 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قانون کار»

وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۱:۱۷    
دیدارجمعی از مسئولان شهرستان طبس از کارگران شهرداری به مناسبت 29 آبان روز بررسی قانون کار
پیام خاوران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۲۲:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه قانون کار ایراداتی دارد و باید به نفع کارگر اصلاح شود گفت: حجم معوقات کارگری در استان در حال حاضر به حدود 6 میلیارد تومان رسیده است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۰:۵۴    
رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: قانون کار مانع سرمایه گذاری و خروج سرمایه از کشور نبوده است و ساختار اقتصاد ایران به سمت اقتصاد غیرمولد می رود و در آن نیروی کار ارزش ندارد، اقتصاد مولد ما درحال کوچک شدن است در حالیکه اقتصاد مولد باعث پویایی کشور می شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۳:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
زنجان – ایرنا - دبیر اجرایی خانه کارگر استان زنجان گفت: قانون کار مورد بی توجهی و کم لطفی قرار گرفته است و متاسفانه خیلی از اختلافات در میان جامعه کارگری و کارفرمایی متاثر از همین بی توجهی ها است.
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۲:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
براساس ماده 36 قانون، پورسانت توافقی باید در ازای کار در ساعات عادی پرداخت شود و کارگر نباید موظف باشد بیشتر از ساعات عادی کار کند تا کارمزد بگیرد. این پرداخت، هم بر حسب ماهیت شغل است و هم برای ترمیم مزد در ساعات عادی کار پرداخت می شود و بخش عمده ای از درآمد کارگر را تشکیل می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۲:۴۴   + ۲۴ سایت دیگر  
شرکت فولاد مبارکه اصفهان به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز سال های آتی خود در مشاغل اپراتوری و کارشناسی به صورت قرارداد موقت طبق ضوابط قانون کار و تأمین اجتماعی جذب می کند.
عصر خبر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۰۹:۵۲    
کارگری که اخراج او توسط هیات حل اختلاف اداره کار غیر موجه تشخیص داده شده، مستحق بازگشت بکار سابق نه همطراز و دریافت حق السعی از تاریخ اخراج می باشد.
عبدالله دارایی با اشاره به ماده 47 قانون کار جمهوری اسلامی ایران، به تشریح بخشی از آیین نامه نحوه انعقاد قراردادهای مربوط به چگونگی تعیین و پرداخت پاداش افزایش تولید واحدهای صنعتی پرداخت.
بازار کار   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۱:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران قراردادهای 15 روزه و یکماهه و موقت را مهمترین مشکل و چالش فراروی کارگران بیان کرد و گفت: این مسئله امنیت و آرامش را از این جامعه گرفته است.
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۰:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
ماده 34 قانون کار، حق خواروبار را به عنوان بخشی از حق السعی در نظر گرفته است. بنابراین می توان گفت که خواروبار، به عنوان جزء جدانشدنی از دستمزد و حقوق کارگران به شمار می رود، در واقع جمع حقوق و دستمزدی که ماهانه به کارگران پرداخت می شود، خواروبار شامل آن نیز می شود.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۰۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
رکنا، عضو کارگری شورای عالی کار گفت: تبصره 2 ماده 7 قانون کار برای شغل های غیرمستمر در راستای افزایش امنیت شغلی کارگران اصلاح می شود.
جلسه بررسی مسائل و مشکلات جامعه کارگری به مناسبت 29 آبان سالروز تصویب قانون کار برگزار شد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۰۰:۰۵   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان از افزایش حق مسکن کارگران مشمول قانون کار به 650 هزار تومان خبر داد و گفت: این مهم در مصوبه جدید با افزایش 40 درصدی همراه بود.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
فتح الله بیات گفت: اکنون حتی همان قراردادهای مدت موقت یکساله و شش ماهه نیز رو کاهش نهاده و اشکال کار روزمزد و پیمانی در تداوم روند موقتی سازی نیروی کار ادامه دارد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۵:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
عیدعلی کریمی گفت: طبق قانون الزام، صفر تا صد هزینه درمان را باید رایگان باشد اما نه تنها رایگان نیست بلکه بیمه شدگان مجبور به استفاده از بیمه تکمیلی هستند ...
اجرای قانون کار یک وظیفه بسیار سنگینی است که نظارت بر اجرای صحیح و دقیق آن بر عهده تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و در این راه آموزش افرادی که به این امر مشغول هستند نقش کلیدی را ایفا می کند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۳:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در آیین گرامیداشت سالروز تصویب قانون کار در خانه کارگر استان مرکزی گفت: واگذاری های نامناسب، مشکلات زیادی برای واحدهای تولیدی استان مرکزی ایجاد کرده است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
دبیر اجرایی خانه کارگر اصفهان گفت: زنگ خطر اقتصادی خانواده تامین اجتماعی به صدا در آمده، چرا که حقوق دریافتی شان با هزینه های زندگی شان کاملا متفاوت است.
عصر خبر   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۲:۰۰   + ۲۹ سایت دیگر  
در این نشست گزارشی از امنیت شغلی و ساماندهی قراردادهای موقت مطرح و تقویم زمانی بازنگری آئین نامه های مرتبط با مواد قانون کار ارائه شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۱:۲۸    
رئیس کانون شوراهای اسلامی کار البرز گفت: مسائل قانون کار از طریق قانون حل و فصل شود؛ آنرا سیاسی نکنیم. در صورت سیاسی کاری جامعه کارگری اجازه نخواهد داد مسائل و حق و حقوق قانون کار، سیاسی پیش برود بلکه باید به صورت صنفی دنبال شود.
عصر خبر   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۱:۲۴    
از دولت محترم و وکلای مجلس میخواهیم که اجازه ندهند برخی با نام 《گفتگو》 و یا 《پیشنهادات کارشناسی 》یک طرفه به حریم قانون کار و آیین نامه هایی که حاصل اشتراک نظر شرکای اجتماعی است ، تعرض کنند.
گردهمائی سالروز تصویب قانون کار با حضور مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان قزوین، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، کارگران، بازنشستگان، اعضاء خانه کارگر و تشکلات کارگری استان قزوین برگزارگردید.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
نماینده ساری و میاندورود در مجلس و رئیس فراکسیون کارگری گفت: به زودی تکلیف بیمه تامین اجتماعی یک میلیون و 200 هزار کارگر ساختمانی روشن می شود.
عصر خبر   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۰:۱۷    
وی خواستار تعیین تکلیف تبصره 2 ماده 7 قانون کار شد و گفت: امیدواریم مسئولان با عمل به دستور رئیس جمهور عیدی بزرگی به کارگران داده و دل زحمتکشان کشور را شاد کنند.
روند بازار   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۰:۱۶   + ۱۳ سایت دیگر  
نماینده کارگران در شورای عالی کار درباره جلسه شورای عالی کار گفت: امنیت شغلی و ساماندهی قراردادهای موقت بررسی شد. به گزارش روند بازار ، هادی ابوی, نماینده کارگران در شورای عالی کار در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۰۹:۴۴    
خادمان و کارکنان اماکن مذهبی از مستثنی شدن در برخی از مواد قانون کار گلایه کردند.
استانداری قزوین   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۰۸:۴۵    
گردهمایی نمایندگان تشکل های کارگری استان قزوین به مناسبت سالروز تصویب قانون کار با حضور کبیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار برگزار شد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۰۸:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
شرکت فولاد کاوه جنوب کیش(سهامی عام) در نظر دارد جهت ارتقای رفاهیات پرسنل خود، با شرایط ذیل و از طریق بررسی پیشنهادات همکاری و مصاحبه فنی، به صورت قرارداد مشاور مدت موقت طبق ضوابط قانون کار و تأمین اجتماعی مناطق ویژه اقتصادی و صنعتی دعوت به همکاری می نماید ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۰۲:۱۵    
مدت هاست که بحث بر سر اصلاح قانون کار در بین نمایندگان و فعالان کارگری مطرح شده است،
پانا   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۰۱:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
تهران (پانا) - حق اولاد، یک کمک هزینه نگهداری فرزند بوده که به کارگران و کارمندان مشمول دو قانون تامین اجتماعی و مدیریت خدمات کشوری تعلق می گیرد. به گزارش میزان، دو قانون تامین اجتماعی و مدیریت خدمات کشوری، مزایای مختلفی را برای مشمولین خود، یعنی کارگران و کارمندان ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۲۲:۰۷    
دبیر اجرائی خانه کارگر ساوه و زرندیه گفت: حذف قراردادهای موقت مهم ترین مطالبه جامعه کارگری در سالروز تصویب قانون کار است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۲۱:۴۳    
دبیر اجرایی خانه کارگر استان خراسان رضوی گفت: بعد از قانون اساسی حیات کارگران بستگی به حفظ قانون کار دارد.
هشدار نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۹:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش هشدارنیوز به نقل از مهر، علی بابایی کارنامی شامگاه یکشنبه در مراسم سالروز تصویب قانون کار در خانه کارگر شهرستان قائمشهر ، گفت: دولت های قبل 24 هزار میلیارد تومان به سازمان تأمین اجتماعی بدهکار هستند که این دارایی متعلق به مردم و 44 میلیون بیمه شده و بازنشسته تأمین اجتماعی است. ...
گیل ابراز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۸:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
مراسم بزرگداشت سالروز تصویب قانون کار به همت خانه کارگر گیلان صبح امروز با حضور کارگران،بازنشستگان و اصحاب رسانه برگزار شد. گیل ابراز, سارا حقیقی : دبیر اجرایی خانه کارگر گیلان ضمن گرامیداشت 29 آبان روز تصویب قانون کار اظهار کرد: بعد از حدود 41 سال از تصویب این قانون همه ساله مراسم ها ...
یک فعال کارگری گفت: اگر قانون درست اجرا می شد نیروی کار این قدر با مشکل مواجه نبود. بستنِ قرارداد یک ماهه با کارگر توهین به کارگر است. در حالیکه حتی قرارداد اجاره خانه نیز یک ساله بسته می شود، کارفرمایان با نیروهای ده - بیست ساله ی خود قرارداد سه ماهه می بندند!
آنا / حادثه 24   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۰:۴۵   + ۹۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور بخشنامه دستورالعمل اجرایی قانون ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری را ابلاغ کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۴:۵۱    
ایسنا/همدان مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان همدان با تأکید براینکه تغییرات قانون کار انکارناپذیر است، گفت: قانون کار فعلی پاسخگوی شرایط موجود نیست.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۴:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه بیش از سه دهه از تدوین و تصویب قانون کار می گذرد و باید متناسب با نیازهای کنونی جامعه کارگری بازنگری شود، افزود: یکی از مطالبات کمیسیون اجتماعی در نشست با وزیر کار این بود که برای تسریع روند ارائه لایحه توسط دولت به مجلس برای بروزرسانی قانون کار ورود پیدا کند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۴:۳۳    
مراسم بزرگداشت سالروز تصویب قانون کار به همت خانه کارگر، صبح امروز بیست و نهم آبان ماه در محل دانشگاه علمی و کاربردی خانه کارگر برگزار شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۳:۳۸    
دبیر اجرایی خانه کارگر استان همدان: حذف قراردادهای موقت از جمله مطالبات کارگران محسوب می شود ، قانون کار، حقوق بنیادین کارگران را مشخص کرده و ذاتاً سندی در جهت حمایت از کارگر است.
عصر خبر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۲:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
نشست دیروز 3 دستور جلسه داشت شامل1- ارائه جمع بندی، بازبینی و اصلاح آئین نامه ماده 153 قانون کار 2- ارائه گزارش در ارتباط با امنیت شغلی و ساماندهی قراردادهای موقت 3- تنظیم تقویم زمانی و تعیین تقدم و تاخر در زمینه بازنگری آئین نامه های مرتبط با قانون کار.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۲:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
مراسم بزرگداشت سالروز تصویب قانون کار به همت خانه کارگر جمهوری اسلامی ایران امروز در محل دانشگاه علمی و کاربردی خانه کارگر برگزار شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۰:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
مراسم بزرگداشت سالروز تصویب قانون کار به همت خانه کارگر جمهوری اسلامی ایران امروز در محل دانشگاه علمی و کاربردی خانه کارگر برگزار شد.
پول نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
وزیر اسبق کار با انتقاد از برخی منتقدان قانون کار گفت: کسانی مخالف قانون کار بودند که حتی یکبار هم درست این قانون را نخوانده بودند.
پول نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۰:۴۰   + ۱۲ سایت دیگر  
نماینده کارگران در شورای عالی کار ضمن تشریح جزییات نشست شورای عالی کار از درخواست نمایندگان کارگری برای آغاز فعالیت کارگروه مزد و موکول شدن نشست بعدی شورای عالی کار به 28 آذر ماه خبر داد. ...
رضازاده مدیر روابط کاراداره کل گفت: همزمان با سالروز تصویب قانون کار و هفته کارآفرینی کارگاه آموزشی تشریح دستورالعمل سازش درون کارگاهی برای روسای شوراهای اسلامی کار مشهد در سالن جلسات اداره کل برگزار گردید.
شیرازه   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۰۹:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
قرارداد بازاریابی نوعی قرارداد کار محسوب می شود که طرفین اصلی در قرارداد بازاریابان و کارفرمایان هستند. به بیان دیگر، قرارداد بازاریابی یک نوع از قرارداد کار است که کارفرما به واسطه آن یک بازاریاب را استخدام می کند ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۰۸:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: 278 هزار کارگر مشمول قانون کار در این استان براساس مصوبه اخیر کمیسیون موضوع اصل 138 قانون اساسی، از مزایای افزایش کمک هزینه مسکن برخوردار شده و از ابتدای فروردین ماه سال جاری هم باید این مصوبه از سوی کارفرمایان اجرا شود.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۰۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان از افزایش حق مسکن کارگران مشمول قانون کار به 650 هزار تومان خبر داد و گفت: این مهم در مصوبه جدید با افزایش 40 درصدی همراه بود.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۰۸:۰۷    
رحمت الله رحمتی گفت: در بحث آموزش نیروی کار عقب هستیم و انتظاری که در قانون کار از حوزه آموزش فنی و حرفه ای نیروی کار وجود داشته، آنطور که باید برآورده نشده است.