یکشنبه ۱۴ خردادساعت ۱۷:۳۱Jun 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حق بیمه»

اتحاد خبر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
اتحاد خبر- محمد رضایی: در سال مهار تورم و رشد تولید، متاسفانه حق بیمه پروانه ساختمانی حدود 45 برابر افزایش داشته، این جهش ناگهانی، وحشتناک و غیر قابل توجیه دقیقا بر خلاف شعار سال هم موجب افزایش تورم هم رکود در تولید مسکن می شود. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۸:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرکل بیمه سلامت خوزستان از شناسایی 73 بیمار مبتلا به SMA در سال و پرداخت صددرصدی هزینه های دارویی و درمانی این بیماران خبر داد.
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
شرکت سهامی بیمه ایران با تولید بیش از 48 هزار میلیارد تومان از محل دریافت حق بیمه از بیمه شدگان در بین پردرآمدترین شرکت های دولتی قرار دارد .
کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۹:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
اتباع خارجی که دارای حداقل 30 روز سابقه پرداخت حق بیمه قابل قبول نزد سازمان تامین اجتماعی باشند، می توانند در صورت احراز سایر شرایط قانونی و ارائه مجوز اقامت معتبر، نسبت به انعقاد قرارداد ادامه بیمه به طور اختیاری اقدام کنند.
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
شرکت بیمه تعاون در مدت یک ماهه 170 میلیارد تومان حق بیمه صادره شناسایی کرد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۳:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه گفت: طرح بخشودگی جرایم متعلقه به حق بیمه های پرداخت نشده تا پایان سال 1401 کارفرمایان کارگاه های تولیدی، خدماتی و صنفی از ابتدای خرداد ماه در دستور کار شعب تامین اجتماعی قرار گرفت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۱:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
اکوایران : یک کارشناس بیمه های تامین اجتماعی می گوید سند جامع رفاهی در نظام جمهوری اسلامی نداریم و دولت ها نه تنها حق بیمه های تامین اجتماعی را پرداخت نمی کنند، بلکه هزینه های مازاد خود را نیز بر سر این سازمان آوار می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۳۸    
ایسنا/خراسان رضوی رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهد گفت: با افزایش درصد تامین اجتماعی در عوارض پروانه ساختمان، ساخت وساز به ویژه در حاشیه شهر قفل می شود و مردم به دنبال ساخت بدون پروانه و خلاف می روند و ساخت وسازهای خلاف 100 درصد افزایش پیدا می کند.
دنیای بانک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۱۹   + ۱۶ سایت دیگر  
حق بیمه تولیدی یا همان درآمد ناشی از فروش بیمه نامه شرکت بیمه ملت در 2 ماه نخست امسال رشد 39 درصدی داشته و به بیش از 4 هزار و 564 میلیارد ریال رسید. نشانه های تغییر در پرتفو و البته ریل گذاری جدید در این شرکت بیمه گر در سال 1402 با 2 هدف دیده می شود ...
روز نو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۵۴    
اورنگ به ماده 17 لایحه اشاره می کند و می گوید: در این ماده، موضوع خطرناک و عجیبی پیشنهاد شده مبنی بر اینکه وصول حق بیمه توسط سازمان امور مالیاتی انجام شود. به نظر می رسد پیشنهاددهندگان این ماده، مطالعه ای در صندوق های بازنشستگی دنیا داشته اند اما مطالعه ای کم عمق و بسیار سطحی.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی گفت: افراد زیر 40 سال می توانند با پرداخت حق بیمه ی ماهانه 355 هزار تومان زیر پوشش بیمه این صندوق قرار بگیرند.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
بازنشستگان مس سرچشمه معتقدند؛ صندوق از حق بیمه های آن ها شکل گرفته و دارایی بین النسلی آن هاست و لذا دولت نمی تواند یک جانبه در مورد آن تصمیم بگیرد.
عصر کاسپین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
در نشست مشترک سرپرست اداره کل تامین اجتماعی گیلان با شهردار رشت ، مسائل بیمه ای کارکنان این مجموعه مورد رسیدگی قرار گرفته و مطالبات سازمانی بابت حق بیمه های معوق تعیین تکلیف گردید . ...
برترین ها / ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۸:۱۱   + ۲۹ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا با انتشار تصاویری از تجمع بازنشستگان مس مقابل نهاد ریاست جمهوری خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۶:۵۳   + ۱۳ سایت دیگر  
عباس اورنگ می گوید: حوزه ی صندوق های بازنشستگی حوزه ای است که روابط مردم و حاکمیت آنجا تجلی می یابد؛ این روابط باید محکم تر، عادلانه تر، مشارکتی تر و همراه با وفای به عهود و عقود باشد تا اعتماد مردم به ساختار کشور لطمه نبیند.
برترین ها / شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۱:۴۰   + ۳۲ سایت دیگر  
عضو کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران با تشریح جزئیات تعطیلی کارخانه قدیمی "داروگر" و اخراج کارگران آن، دلیل اصلی این بحران را مسایل و مشکلات مالیاتی مالک کارخانه عنوان کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۷:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: براساس مصوبه کمیسیون اجتماعی سهم کارگر و کارفرما در پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی براساس قیمت گذاری زمین توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی تعیین می شود.
نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۴۳    
بیمه دی در 2 ماهه ابتدایی سال 12360 میلیارد تومان از محل فروش حق بیمه درآمد داشته است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۵۷   + ۳۱ سایت دیگر  
بیمه سرمد اعلام کرد، این شرکت تا پایان سال گذشته (1401) با رشدی 86 درصدی بیش از 2 هزار و 121 میلیارد تومان حق بیمه خالص تولید کرد و درآمد حق بیمه ناخالص بیمه سرمد تا پایان سال گذشته (1401) نسبت به سال قبل از آن با جهشی 72 درصدی به بیش از 2 هزار و 422 میلیارد تومان افزایش یافت.
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۲۹    
شرکت بیمه دی در دومین ماه از سال جاری از بخش حق بیمه صادره (شامل قبولی اتکایی) به درآمد 11 هزار و 731 میلیاردتومانی دست پیدا کرد.
نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۲۰    
بیمه دی در اردیبهشت امسال از محل فروش حق بیمه 11730 میلیارد تومان درآمد کسب نموده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۱۷   + ۲۴ سایت دیگر  
نایب رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور گفت: از حدود یک سال و نیم گذشته در نهاد های مختلف پیگیر حل مشکلات داروگر بوده ایم، کارفرما علاوه بر اینکه حق بیمه کارگران را پرداخت نمی کند، حقوق کارگران را هم نمی دهد.
دنیای بانک   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۱۷   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی، بهزاد حسنی تصریح کرد، حسب مفاد آیین نامه شماره 102 شورای عالی بیمه ، کارمزد رشته ترنم در روش پرداخت اقساطی یا غیریکجا (سالانه، شش ماهه، چهارماهه، سه ماهه، دوماهه و ماهانه) که پیش از این 3 درصد بود، به 4 درصد حق بیمه افزایش یافت. ...
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۵۲   + ۱۰ سایت دیگر  
نقدینه - شرکت سهامی بیمه ایران، تنها بازوی اجرایی دولت در صنعت بیمه، با هشتاد و هفت سال قدمت و تجربه که بیش از نیمی از این عمر پرثمر را در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی سپری کرده است، هم اکنون در اوج پختگی و بالندگی خود به فتح قله های افتخار در سطوح منطقه ای و جهانی می اندیشد. ...
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
شرکت بیمه دی در دومین ماه از سال جاری از بخش حق بیمه صادره (شامل قبولی اتکایی) به درآمد 11 هزار و 731 میلیاردتومانی دست پیدا کرد.
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۶:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- سلیل صبیحان : بر اساس گزارش منتشر شده از عملکرد بازار بیمه در فروردین 1402، سهم بخش غیردولتی از حق بیمه تولیدی و خسارت پرداختی صنعت بیمه، به ترتیب 9/ 75 و 8/ 77 درصد است ...
اینتیتر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۲۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از تسنیم، قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی برای بازه زمانی آذرماه 1401 تا آذرماه 1402 با بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ به امضا رسید و بر اساس این قرارداد جدید حق بیمه پرداختی از جانب بازنشستگان در قالب بیمه تکمیلی از 91 هزار تومان در سال گذشته به 205 ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۷:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: افزایش تعرفه چشمگیر حق بیمه تامین اجتماعی برای کارگران ساختمانی مشکلاتی در صنعت ساخت وساز ایجاد کرده است، لذا انتظار می رود در مجلس شورای اسلامی اصلاح این تعرفه مورد بازنگری قرارگیرد.
برترین ها / اکو فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۵:۱۳   + ۱۵ سایت دیگر  
فرزعلیان گفت: با پلمب شدن داروگر، کارگران باقیمانده در آستانه ی بیکاری قرار گرفتند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۵:۳۲   + ۲۳ سایت دیگر  
دیروز کارگران کارخانه داروگر تهران در گفت وگو با خبرگزاری ایلنا از تعطیلی این کارخانه به دلیل مشکلات شدید مالی کارفرما، اخراج تعدادی از همکاران خود و بلاتکلیفی تعداد دیگری که مطالبات معوقه 4 ماهه دارند، خبر دادند. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۵:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
در راستای اجرای ماده 17 قانون تاسیس بیمه مرکزی و بیمه گری با توجه به اهمیت رقابت پذیری در بازار بیمه کشور، آیین نامه شماره 94 اصلاح شد. براساس ماده یازدهم که به این آیین نامه 10ماده ای افزوده شده ...
هورگان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۷:۲۲    
خانه کارگر در سال 1337 خوشیدی در ایران تأسیس شد. هدف اصلی از راه اندازی این تشکل، دفاع از کارگران و ارائه خدمات اجتماعی و رفاهی به آن ها بود. این نهاد مدنی دارای حدود دو و نیم میلیون نفر عضو است که با اعضای خانواده آن ها به حدود 10 میلیون نفر می رسد ...
دنیای بانک   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۰:۴۱    
فروش شرکت بیمه البرز در اردیبهشت امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشدی 114 درصدی به 13 هزار و 147 میلیارد و 448 میلیون ریال رسید و حق بیمه صادره این شرکت در 2 ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال 97 درصد رشد کرد و به 20 هزار و 846 میلیارد و 414 میلیون ریال رسید. ...
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۵:۲۷   + ۲۷ سایت دیگر  
شرکت سهامی بیمه ایران، تنها بازوی اجرایی دولت در صنعت بیمه، با هشتاد و هفت سال قدمت و تجربه که بیش از نیمی از این عمر پرثمر را در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی سپری کرده است، هم اکنون در اوج پختگی و بالندگی خود به فتح قله های افتخار در سطوح منطقه ای و جهانی می اندیشد.
دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین گفت: درمان یکی از نیازهای اساسی بازنشستگان است، سه بار حق بیمه پرداخت می کنیم اما با لغو قراردادهای بیمارستان های خصوصی امروز که نیاز داریم امکان استفاده از آن را نداریم و امروز بیمه تکمیلی برای برخی به عاملی برای سودجویی تبدیل شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی مدیرکل تامین اجتماعی استان مرکزی گفت: کارفرمایانی که بدهی قطعی به سازمان دارند در صورت پرداخت اصل حق بیمه از خرداد ماه 1402 تا 31 مرداد امسال می توانند تا 100 درصد از بخشودگی جرائم برخوردار شوند ...
در نود و پنجمین جلسه شورای مسکن استان اصفهان ضمن رفع مشکل افزایش هزینه حق بیمه ساخت و ساز پروژه های طرح نهضت ملی مسکن استان، بر تسریع صدور پروانه ساختمانی تاکید شد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۹:۳۱   + ۱۰۵ سایت دیگر  
کارفرمایان طبق ماده 39 قانون تأمین اجتماعی باید نسبت به بیمه کارگران اقدام کنند و در صورت تاخیر، عدم ارسال فهرست اسامی و تاخیر یا عدم پرداخت حق بیمه هر ماه در مهلت تعیین شده، برحسب قانون جرایم در هر مورد ملزم به پرداخت جریمه می شوند؛ اما آیا کارفرمایان مشمول بخشودگی نیز قرار می گیرند؟
مدیر کل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران گفت: افرادی که به تازگی به صندوق بیمه سلامت ایران اضافه شده اند و خانوارهای دهک های سه به بالا برای پرداخت حق بیمه می توانند از خدمات غیر حضوری سازمان بیمه سلامت استفاده کنند.
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۱:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
با تجدید نظر در دستور العمل آموزش های بیمه بیکاری در قالب تفاهم نامه سه جانبه میان سازمان تأمین اجتماعی، سازمان آموزش فنی و حرفه ای و معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی زمینه اشتغال بیشتر نیروهای کار ماهر ایجاد خواهد شد. ...
بیمه ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۲۲:۴۱   + ۲۱ سایت دیگر  
حسن شریفی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل بیمه ایران در همایش آموزشی فرهنگی این شرکت ، ضمن گرامیداشت سوم خرداد ، سالروز آزادسازی خرمشهر، روز مقاومت، ایثار و پیروزی ، با اشاره به رشد 32 درصدی تولید حق بیمه در سال 1401 اعلام کرد: بر اساس آمار ، حق بیمه تولیدی بیمه ایران در ابتدای سال1401 ...
حسب تصمیم هیأت محترم دولت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با محوریت معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال، در نظر دارد طرح پرداخت حق بیمه بیکاران به بنگاه های اقتصادی را اجرا کند . کارجویانی که در سه دهک اول درآمدی قرار دارند و تحت پوشش نهادهای حمایت نمی باشند، با ثبت نام در سامانه moshavegh.mcls.gov ...
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۴:۴۹    
با عنایت به دستور مقام عالی وزارت مبنی بر اجرای طرح پرداخت حق بیمه بیکاران به بنگاه های اقتصادی، اولین جلسه ویدئوکنفرانس با موضوع تبیین و تشریح نحوه اجرایی نمودن طرح مذکور در روز دوشنبه مورخ 1401/12/8 با ده استان منتخب خراسان جنوبی، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، مازندران ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۴:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
کارگران داروگر که 7 ماه حق بیمه و 4 ماه حقوق معوق دارند می گویند: به ما اعلام شد تا برج شش حقوقی پرداخت نمی شود.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۳:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
جزئیات حق بیمه سازمان بیمه سلامت برای دهک های مختلف درآمدی، بیمه رایگان، وضعیت پرداخت های بیمه سلامت به مراکز درمانی و خدمات بیمه تکمیلی بازنشستگان اعلام شد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
یک بازنشسته می گوید: سی سال تمام حق بیمه داده ام برای چنین روزهایی؛ حالا باید برای کوچک ترین و ساده ترین خدمات درمانی پول بپردازم!
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
در اقتصاد امروز ایران، شرکت های کمی با عملکرد مثبت بهره وری، رشد می کنند. اهمیت بهره وری چنان بالاست که شرکت های بزرگ دنیا رشدی بدون بهره وری هر شرکتی را رشدی بی اهمیت و ناپایدار می دانند بر اساس همین تحلیل، بیمه سرمد با رشد بهره وری به عملکرد چشم گیری در سال گذشته دست یافته است. ...
کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۶:۰۶   + ۱۲ سایت دیگر  
براساس گزارش صنعت بیمه کشور، این صنعت در نخستین ماه سال 1402 توانست حق بیمه تولیدی خود را با رشد 67 درصدی آغاز کند.
ایستا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۳:۲۳   + ۱۴ سایت دیگر  
ایستانیوز:حق بیمه سهم دولت، کارفرما و بیمه شده تامین اجتماعی برای مابه التفاوت دستمزد های مازاد بر 2 تا 5 برابر حداقل دستمزد قانون کار به ترتیب 15، 20 و 85 و برای ما به التفاوت دستمزد های مازاد بر 5 برابر حداقل دستمزد قانون کار به ترتیب 0، 19 و 11 خواهد بود.