یکشنبه ۲۵ مهرساعت ۱۳:۴۹Oct 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنایع دستی»

عصر اترک   ۱۶ دقیقه پیش    
تولید جارو دستی از جمله صنایع دستی است که اکثر مردم روستای ملاحسن در شهرستان مانه و سملقان به این پیشه مشغول هستند.
رویداد 24   ۱۹ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
ویدئویی از توضیحات ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباره واکنش های صورت گرفته به اظهارات وی در سفر به فارس را ببینید.
ایلنا   ۲۸ دقیقه پیش    
دریل های برقی ابزارآلاتی ضروری برای انجام بسیاری از پروژه های صنعتی یا خانگی می باشند. شما می توانید آنها را با مته های نازک جهت ایجاد حفره های کوچک برای صنایع دستی یا ایجاد حفره هایی با قطر 5 اینچ توسط گردبر ی بزرگ در دیوار های گچی و سایر اجسام نرم استفاده نمایید ...
ایلنا   ۲۸ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی صنایع دستی و میراث فرهنگی گفت: چندی پیش سخنرانی در شورای اداری استان فارس داشتم، در این خصوص باید بگویم که وزارت میراث به دنبال حفر چاه در کنار مقبره کوروش نیست. هیچ گاه وزیر میراث فرهنگی ادعا نمی کند که می خواهم در کنار مقبره کوروش چاه حفر کند.
ایلنا   ۳۸ دقیقه پیش    
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چناران گفت: کتاب گلمکان، سرزمین رودها و چشمه ها با هدف معرفی جاذبه های گردشگری و تاریخی این شهر منتشر شد.
خبر آنلاین   ۴۸ دقیقه پیش   + ۳ سایت دیگر  
ویدئویی از توضیحات ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباره واکنش های صورت گرفته به اظهارات وی در سفر به فارس را ببینید. منبع: شبکه خبر
قدس آنلاین   ۴۸ دقیقه پیش    
معاون سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: تاکنون 500 هزار میلیارد ریال حجم سرمایه گذاری در طرح های گردشگری در حال ساخت استان است که این رقم با احتساب قیمت زمین 245 طرح های در حال اجرا محاسبه شده است.
دیار آفتاب   ۵۲ دقیقه پیش    
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان شازند از کشف و ضبط دو دستگاه گنج یاب غیرمجاز در ایستگاه بازرسی توره از دو خودروی سواری خبر داد.
توریسم آنلاین   ۵۹ دقیقه پیش   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: در نیمه نخست امسال اقدامات برای سامان دهی و حفاظت از محوطه باستانی شهریری مشگین شهر توسعه یافته است.
توریسم آنلاین   ۵۹ دقیقه پیش   + ۵ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان خلخال گفت: در 6 ماهه نخست امسال تعداد 40 واحد بومگردی در شهرستان خلخال ایجاد شده است.
آنا   ۱ ساعت پیش    
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: مأموریت های وزارت میراث فرهنگی با استفاده از ظرفیت خانه های خلاق پیش می رود.
باشگاه خبرنگاران   ۱ ساعت پیش    
مسئول مجمع بانوان کار آفرین یزد گفت: نمایشگاه صنایع دستی با حضور بانوان هنرمند یزدی افتتاح شد.
نگاه اصفهان   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شاهین شهر و میمه از صدور حکم قضایی برای مالکیت یک کاروانسرا و انعقاد دو تفاهم نامه با اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و نیز بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان، خبرداد . ...
ایسنا   ۱ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی معاون سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: تاکنون 500 هزار میلیارد ریال حجم سرمایه گذاری در طرح های گردشگری در حال ساخت استان است که این رقم با احتساب قیمت زمین 245 طرح های در حال اجرا محاسبه شده است.
ایسنا   ۱ ساعت پیش    
ایسنا/فارس اظهار نظر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پیرامون تجدید نظر در تعیین حدود اماکن تاریخی و میراثی برای کمک به تامین آب کشاورزان و حفر چاه، منجر به واکنش های موافق و مخالفان در سطوح کارشناسان، علاقه مندان و فعالان حوزه های مختلف میراث فرهنگی و گردشگری و کشاورزی شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان از صادرات چمدانی 71 هزار و 674 دلاری تولیدات هنرمندان صنایع دستی این استان از ابتدای سال 1400 تاکنون خبر داد. ...
خبرگزاری فارس   ۱ ساعت پیش    
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران به فعالیت بیش از 5 هزار واحد گردشگری در مازندران اشاره کرد و گفت: به گواه مدیران و فعالان گردشگری استان ورود مسافران از شهریور ماه امسال نسبت به چند سال اخیر کم نظیر بوده است.
خبرگزاری مهر   ۲ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
نورآباد- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از ایجاد و توسعه زیرساخت های گردشگری در روستای چروش شهرستان دلفان خبر داد.
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: 22 فقره موافقت نامه اصولی به منظور احداث و توسعه تاسیسات گردشگری، امسال در این استان صادر شد.
سفیر افلاک   ۲ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
قاسمی از انجام 500 مورد بازدید نظارتی از کارگاه های صنایع دستی لرستان در 6 ماهه نخست سال جاری خبر داد.
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تهران گفت: در پی عملیات تیم یگان حفاظت، تعداد 105 قلم کاشی دوران قاجاری در یکی از پاساژهای خیابان منوچهری تهران کشف و ضبط شد.
ایسنا   ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان شمالی گفت: 25 اثر مهم تاریخی استان در نیمه نخست امسال مرمت و سامان دهی شد.
رکنا   ۲ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
رکنا:مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی گفت: طرح نهایی مرمت خانه محسنی حداکثر تا یک هفته آینده تصویب و آماده اجرا می شود.
ایسنا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: تهیه طرح مطالعات مدیریتی و پلان یکی از نیازهای ضروری شهر تاریخی بلقیس در اسفراین است.
توریسم آنلاین   ۲ ساعت پیش    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین از تخصیص اعتبار برای تجهیز کارگاه و تکمیل مرمت کاروانسرای شاه عباسی خرزان در بازدید هدایت الله جمالی پور استاندار و فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی از این بنای تاریخی خبر داد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از صدور 22 فقره موافقت نامه اصولی به منظور احداث و توسعه تاسیسات گردشگری طی شش ماهه نخست سال جاری خبر داد.
دولت   ۳ ساعت پیش    
بر اساس تصویب ستاد مقابله با کرونا وام های دریافتی مراکز گردشگری تا پایان 1400 امهال و حساب های مالیاتی آن ها تا پایان آذرماه تصفیه می شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت میراث فرهنگی، مهندس عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی ...
ایرنا   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
گچساران - ایرنا- سیاه چادر بافی که از دیرباز در استان کهگیلویه و بویراحمد رونق داشت اما در سال های اخیربازار آن کساد شده بود با اقدامات حمایتی دولت احیا شده و این رشته از صنایع دستی در مسیر رونق دوباره تولید قرار گرفته است.
ایرنا   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه با اعلام اینکه به دنبال حل مشکلات حقوقی حمام حاج شهبازخان کرمانشاه هستیم، گفت: با حل مشکلات مالکیتی به زودی شاهد بهره برداری بهینه از این اثر تاریخی به عنوان خانه خلاق صنایع دستی خواهیم بود.
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی قزوین از برپایی بازارچه فروش آثار تولیدی هنرمندان فعال در بازارچه دائمی صنایع دستی عمارت داعی در روز های پنجشنبه هر هفته خبر داد.
تابناک ایلام   ۳ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام از آغاز دوره های آموزشی صنایع دستی در روستاهای محروم شهرستان تازه تأسیس هلیلان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۳ ساعت پیش    
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان از حضور و بازدید ارزیابان یونسکو از دو کاروانسرای فرسفج و تاج آباد خبر داد.
برترین ها / روز نو   ۷ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
روزنامه همدلی : سلسله هخامنشی به واسطه وجود آثار باستانی تخت جمشید و پاسارگاد برای تاریخ نخوانده های مملکت هم شناخته است. این حکومت به واسطه نقشی که در تاریخ بخش مهمی از جهان روزگار خود داشت برای جهانیان نیز اهمیت بسیاری دارد. ...
پیگیری های لازم برای ثبت دزفول به عنوان شهر جهانی کپو و صنایع دستی در حال انجام است.
خانه ملت   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رییس فراکسیون گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی گفت: شاهد شکاف های عمیقی بر بدنه سازه های آبی استان خوزستان هستیم اگر لایروبی رودخانه کارون و سازه های آبی و تاریخی شکل نگیرد بی شک شاهد فاجعه ای بزرگ از جنس زیست محیطی و تاریخی خواهیم بود.
ایکنا   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل، گفت: در نیمه نخست امسال، برای بیش از 220 نفر از محل صدور مجوزها ی صنایع دستی اشتغال ایجاد شده است.
اخیرا، عزت الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دولت سیزدهم در اظهار نظری عجیب از عدم امکان کشاورزی و حفر چاه در پاسارگاد به دلیل وجود مقبره کوروش کبیر انتقاد کرده و ضمن تاکید بر لزوم حل این مسئله، گفت: “باید این مشکلات برطرف شود و قوانین حریم ها مقداری انقباض پیدا کند”!
ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: میراث فرهنگی و شهرداری همدان خیلی بیشتر می توانستند در حوزه های مختلف با یکدیگر همکاری کنند و زمینه های فراوانی برای همکاری این دو سازمان وجود داشته و دارد.
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: آثار فلزی کشف شده از محوطه باستانی مرسین در پشتکوه شهرستان مهدیشهر مستندنگاری و ساماندهی شد.
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی قزوین گفت: سه میلیارد ریال اعتبار به منظور مرمت و ساماندهی کاروانسرای تاریخی شاه عباسی خرزان واقع در کوهین تخصیص یافت.
وزیر میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی با اعلام عضویت خود در ستاد ملی مدیریت کرونا، از امهال وام کرونا تا پایان سال 1400 خبر داد.
ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از بررسی ویژگی های کالبدی و مستندات چهار کاروانسرای تاریخی استان توسط ارزیابان یونسکو-ایکوموس خبر داد.
ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ملکان گفت: ساخت و تجهیز کارگاه صنایع دستی تولید سفال و مجسمه این شهر 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد
معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: رشته صنایع دستی آهنگری سنتی با برنامه ریزی برای ثبت در فهرست آثار ملی، آموزش و پرداخت تسهیلات بانکی احیا می شود.
فرادید   ۵ ساعت پیش   + ۱۷ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس گفت: قدمت و نوع این سازه تاریخی که احتمالاً حمام است، توسط کارشناسان میراث فرهنگی استان در حال بررسی است.
روزنامه اعتماد: وظیفه وزیر میراث فرهنگی این نیست که با داغون توصیف کردن خانه های تاریخی از ارزش آنها بکاهد و زمینه تخریب این بناها را فراهم سازد، وظیفه میراث فرهنگی مرمت، احیا و نگهداری این خانه هاست. ...
یکتا پرس   ۷ ساعت پیش   + ۱۸ سایت دیگر  
رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دماوند گفت: با اشراف دستگاه اطلاعاتی شش حفار غیرمجاز در منطقه رودهن دستگیر شدند.
دیدشهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۱:۲۸    
معرفی یکی از صنایع دستی شیردنگ چهارمحال و بختیاری که هم تزیینی است و هم کاربردی به گزارش دیدشهر ، زنان و مردان عشایر، هنرمندان ناشناخته ای هستند که کمتر قدرشان دانسته می شود ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۱:۰۳    
ایلنا نوشت : عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری در حساب توییترش از عضویت خود در ستاد ملی مبارزه با کرونا خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : بر اساس آمارهای رسمی منتشر شده از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از ابتدای پاندمی کرونا تا ابتدای سال جاری بخش اقامتگاه های بوم گردی خسارتی بالغ بر 2 هزار و 946 میلیارد تومان متحمل شده و 2 هزار و 133 نفر نیز در این بخش بیکار شده اند ...