پنجشنبه ۱۴ مردادساعت ۱۶:۲۰Aug 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنایع دستی»

ایرنا   ۱ ساعت پیش    
اهواز - ایرنا - معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان گفت: بانوی صنعتگر خوزستانی به عنوان یکی از 20 کارآفرین برتر زن کشور انتخاب شد.
ایسنا   ۲ ساعت پیش    
ایسنا/کرمانشاه معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از تعطیلی موزه های سربسته استان تا اطلاع ثانوی خبرداد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از برگزاری جلسه سامان دهی خدمات رسانی به گردشگران در دریاچه گهر در استان لرستان خبر داد.
مركز ملي فرش ايران   ۳ ساعت پیش    
به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، در این جلسه ابتدا شیوه نامه نظارت بر واحدهای تولیدی فرش دستباف، موضوع آیین نامه اجرایی ماده 14 قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی مصوب 1399 قرائت و با اتفاق نظر اعضا، اصلاحاتی در دایره شمول آن انجام شد ...
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سه نامه جداگانه مراتب ثبت ملی 13 اثر میراث فرهنگی ناملموس را به استاندار گیلان ابلاغ کرد.
ایمنا   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سه نامه جداگانه به استاندار گیلان با ابلاغ مراتب ثبت ملی 13 اثر میراث فرهنگی ناملموس بر هرگونه اقدام برای حفظ و احیای این آثار تاکید کرد.
شبستان   ۵ ساعت پیش    
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل گفت: افزایش هزینه های تولید، سبب شده تا هنرمندان این رشته ها تمایل کمتری برای ادامه کار داشته باشند لذا می طلبد مدیران فرهنگی شهرستان از هنرمندان حمایت کافی را داشته باشند.
تازه ترین ها   ۵ ساعت پیش    
تازه ترین ها به نقل از مهر _ گروه جامعه؛ در این هفته هادی میرزایی مدیرعامل صندوق توسعه و احیا از واگذاری 30 بنای تاریخی استان خراسان جنوبی به بخش خصوصی، به منظور احیا و بهره برداری در آینده ای نزدیک خبر داد. ...
ایرنا   ۵ ساعت پیش    
تهران- ایرنا- وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سه نامه جداگانه به استاندار گیلان با ابلاغ مراتب ثبت ملی 13 اثر میراث فرهنگی ناملموس بر هرگونه اقدام برای حفظ و احیای این آثار تاکید کرد.
رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ملایر گفت: با راه اندازی اقامتگاه سنتی بوم گردی می توان فرصت ایجاد درآمد مضاعف برای خانواده های روستایی این شهرستان ایجاد کرد.
ایرنا   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - رییس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آستانه اشرفیه از ساماندهی 387 نفر از هنرمندان صنایع دستی در این شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه بازار سعدالسلطنه قزوین به عنوان نخستین بازار صنایع دستی ثبت ملی می شود،گفت: ایران برای نخستین بار پیشنهاد ثبت بازارهای جهانی صنایع دستی را به شورای جهانی صنایع دستی ارایه کرد.
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیله سوار مغان گفت: پروژه ایجاد زیرساخت برای منطقه گردشگری گوللی بلاغ بیله سوار با 20 میلیارد ریال اعتبار آغاز شد.
ایرنا   ۷ ساعت پیش    
تهران- ایرنا- وزیر میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی با ابلاغ مراتب ثبت 17 اثر در فهرست میراث فرهنگی ناملموس ملی بر هرگونه اقدام برای حفظ و احیای این آثار تاکید کرد.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی با تأکید بر سامان دهی وضعیت سرچشمه روستای گریوان بجنورد، از برنامه ریزی برای جذب و حضور سرمایه گذار برای ایجاد زیرساخت های اولیه در این روستا خبر داد.
به گزارش خبرنگار خاورستان، مشاغل خانگی و فعالیت در حوزه صنایع دستی سالها میشود در خراسان جنوبی باعث درآمد زایی برای فعالان این حوزه شده و افراد زیادی به ویژه زنان را مشغول بکار کرده است. کارگاه های تولیدی زیادی در استان در حوزه های مختلف فعال شده است ...
ایرنا   ۸ ساعت پیش    
تهران- ایرنا- پژوهشگر صنایع خلاق و مدرس دانشگاه گفت: وجود یک اکوسیستم ابعاد و اجزای مختلفی را از آموزش و فرهنگ سازی، تبلیغات و بازاریابی و تولید محتوا تا راه اندازی رویدادها و نمایشگاه های مهم محلی، منطقه ای و بین المللی و جهانی دربرمی گیرد و شکل گیری یک بازار پررونق را تضمین می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۸ ساعت پیش    
نشان ملی همای زرین در نخستین جشنواره ملی صنایع دستی کشور به هنرمند گلستانی اختصاص یافت.
باشگاه خبرنگاران   ۹ ساعت پیش    
جواهری، نام خانه ای تاریخی در قلب اصفهان است که همچون جواهر می درخشد و برای هنرمندان صنایع دستی سرایی الهام بخش شده است.
راهبردنامه   ۱۰ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
علی جهانگیری روز چهارشنبه در جشنواره بین المللی صنایع دستی ایران که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به اینکه تبریز در سال 2014 به عنوان شهر جهانی فرش انتخاب شد، گفت: دلیل این انتخاب به خاطر وجود دانش غنی در حوزه فرش در ژن و خون مردم این شهر است . وی ادامه داد: امیدوارم [...]
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- تبریز- رعنا نیک رفتار: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان از اختصاص 63 هزار مترمربع از اراضی ملی در قزلجه میدان برای ساخت بزرگ ترین بازارچه صنایع دستی آذربایجان شرقی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۲۳:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از پخش برنامه آیین بزرگداشت روز مشروطه، پنجشنبه 14 مرداد سال جاری به صورت مجازی از محل خانه مشروطه خبر داد.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۲۲:۵۰    
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سمیرم از حضور فعال پرسنل یگان حفاظت شهرستا ن در ایستگاه های امنیت و سلامت شهرستان و نظارت مستمر بر مجموعه های تفریحی و تاسیسات گردشگری با توجه به محدودیت های بهداشتی خبر داد
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۲۲:۵۰    
مسئول میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سرایان از برداشت و تهیه نقشه دقیق خانه های تاریخی سلیمانی و خاوری (هامن پور) سرایان از پلاک های باارزش بافت شهر سرایان برای ثبت در فهرست میراث ملی کشور خبر داد.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۲۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زابل گفت: فصل پایانی مرمت اثر بانک ایران و انگلیس در زابل با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد ریال شروع شد.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۲۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از ممنوعیت برگزاری هر گونه تور گردشگری در سطح استان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۲۲:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از اتمام عملیات مرمت مسجد حاج اسحاق شهرستان بروجرد خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۲۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
مسئول میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سربیشه از شروع اولین طرح اشتغال در بخش صنایع دستی از محل تسهیلات نوبت دوم بنیاد برکت خبر داد.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۲۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر مرکز نوآوری و شتابدهی گلستان گفت: به همت مرکز نوآوری و شتابدهی (منش) جوانان گلستان و در راستای اجرای طرح شتابدهی کسب وکارهای فناورانه جوانان در فاز شتابدهی از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان و جهاد دانشگاهی واحد گلستان، رویداد چاره جو حوزه صنایع دستی و گردشگری در شش محور در گرگان برگزار شد
خمام نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۲۱:۰۵    
لیلا بردبار با بیان اینکه کرونا نه فقط به ما، بلکه به همه ضرر رسانده است، عنوان کرد : در بازه زمانی محدودیت های کرونایی تلاش کردیم تا از ظرفیت فضای مجازی برای معرفی و فروش محصولات صنایع دستی استفاده نموده و بر روی معرفی اقامتگاه بومگردی مرزدشت تمرکز کنیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۲۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، حسنعلی فولادی گفت:مجموعه کارگاه سفال شاهو در حوزه تولید آثار هنری سفالی، سرامیک و کتیبه و مجسمه سفالین فعالیت می کند و تولید آثار هنری را می توان از جمله فعالیت های بارز این کارگاه آموزشی ذکر کرد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۹:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
مهر : مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان از کشف کتیبه سنگی 400 ساله در روستای گلابر زنجان بعد از سیلاب اخیر خبر داد.
معدن نامه   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۹:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردکان از حمایت مجتمع صنعتی چادرملو از صنایع دستی خبر داد و گفت: به زودی مجتمع صنعتی چادرملو در راستای آموزش ، بسته بندی و فروش هنرصنعت هنرمندان دیار کویری اردکان حمایت های اثربخشی را آغاز می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
زیلوی تولیدی خانم دهستانی بانوی متقاضی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی استان یزد در جشنواره بین المللی صنایع دستی پذیرفته شد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
نصف جهان: شهردار اصفهان گفت:به زودی عملیات اجرایی مجموعه بزرگی تحت عنوان شهرک تولید خاتم کاری در راستای ایجاد یک فضای اختصاصی برای صنایع دستی اصفهان آغاز خواهد شد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۸:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی از آغاز عملیات مرمتی در حمام قپان شاهین دژ خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۷:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی از آغاز مرمت های بنای تاریخی هلال احمر تکاب خبر داد.
هه وال موکریان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۶:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش هه وال موکریان ، منزل استاد عباس حقیقی ، توسط شورای اسلامی شهر و شهرداری بوکان به هدف تبدیل به موزه مفاخر این شهرستان تملک و پس از پایان یافتن عملیات احداث، به بهره برداری رسید. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۶:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس، از تثبیت بخش های درحال ریزش پل خان شهرستان مرودشت خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۶:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
جشنواره بین المللی صنایع دستی بستری مناسب برای ظهور و تبلور خلاقیت نسل جوان و ارج نهادن به هنر های پیشکسوتان و استادان هنر های مختلف در تمامی جهان بود.
صاحب نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۶:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
در ادامه مراسم اختتامیه اولین جشنواره بین المللی صنایع دستی ایران که در اصفهان و به صورت وبینار برگزار شد، اسامی شش نفر از برگزیدگان دریافت نشان دست خلاق و 24 نفر از برگزیدگان دریافت نشان ملی همای زرین و همچنین برگزیده عنوان استاد عالی مقام اعلام شد.
دولت   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۶:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ضمن تقدیر از اعضای شوراهای مشورتی ابراز امیدواری کرد که وزارتخانه با رهنمودها و کمک پیشکسوتان حوزه میراث فرهنگی روند رو به رشدی را طی کند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۵:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از آماده سازی صحن فرهنگی جمعه مسجد اردبیل برای برگزاری مراسم ماه محرم خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۵:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر دفتر ثبت آثار تاریخی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: کاروانسرای شهاب الملک شریف آباد مشهد به شماره 33332 و به تاریخ 13 اسفند 99 در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۵:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
شفقنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم از تصویب پنج طرح جدید گردشگری در کمیته فنی سرمایه گذاری استان خبر داد. علیرضا ارجمندی در جلسه کمیته فنی سرمایه گذاری و طرح های اداره کل، اظهار کرد: پنج طرح گردشگری، شامل دو مجتمع گردشگری ...
جام جم   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۵:۳۱    
تورم و گرانی در طول چند سال گذشته خسارت های فراوانی به صنایع دستی کشورمان به خصوص فرش و دستباف ها زده است تا جایی که کمتر تولیدکننده ای با توجه به افزایش افسارگریخته قیمت ها حاضر به ادامه فعالیت است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۵:۳۰    
ایسنا/اصفهان مشاور شورای جهانی صنایع دستی منطقه آسیا و اقیانوسیه گفت: هنوز ارتباط کافی بین شورای جهانی شهرهای صنایع دستی شکل نگرفته است و در این باره باید جدی تر باشیم.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۴:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
نصف جهان: همزمان با برگزاری جشنواره بین المللی صنایع دستی ایران، بیست و پنج مکان در شهر اصفهان به نام رشته های صنایع دستی کشورمان ثبت شد. اولین جشنواره بین المللی صنایع دستی ایران از یکشنبه (10 مرداد ماه) به صورت رسمی آغاز به کار کرد و روز گذشته سه شنبه مراسم اختتامیه با معرفی برگزیدگان به صورت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۴:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی از تصویب 11 پروژه گردشگری در استان خبر داد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۴:۰۱    
نصف جهان: سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: توسعه اقامتگاه های بوم گردی در دستور کار ما قرار گرفته که 60 اقامتگاه به 440 اقامتگاه رسیده است. ...