یکشنبه ۱۹ آذرساعت ۰۵:۱۶Dec 2023 10
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنایع دستی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۷ ساعت پیش    
در پنجاه و چهارمین مراسم سالانه بازار خیریه سازمان ملل متحد که همه ساله در محل نمایشگاه های پایتخت اتریش برگزار می شود، صنایع دستی و غذا های اصیل ایرانی مورد استقبال فراوان بازدیدکنندگان قرار گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: برگزاری بیش از 18 رویداد گردشگری در 9 ماه امسال رونق اقتصاد بومی، فروش صنایع دستی و افزایش نشاط اجتماعی را در این استان به همراه داشته است.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۷:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
مسعود صراطی نوری اظهار کرد: صنایع دستی قابلیت ارزآوری بالایی دارند و اگر دولت و مسئولان مربوطه با هنرمندان صنایع دستی همکاری کنند، می توان زمینه ای را برای صادرات و تولید انبوه آثار هنری فراهم کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۷:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از صدور موافقت اصولی برای ایجاد 127 طرح گردشگری با بیش از 10 هزار میلیارد ریال اعتبار در استان خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۷:۲۷    
رئیس اداره میراث، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دامغان گفت: به مناسبت 16 آذرماه روز دانشجو کلاس عملی دانشجویان گروه معماری دانشگاه آزاد دامغان در مدرسه علمیه موسویه دامغان برگزار شد.
سازمان بازرسی کل کشور   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۶:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
بازرس کل آذربایجان غربی خواستار اجرای اجرای صحیح و کامل ماده 24 قانون معادن از سوی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این استان شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۶:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دامغان و دبیر اجرایی رویداد آوای حصار از برگزاری رویداد پژوهشی آوای حصار در دامغان خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۵:۵۸    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس گفت: هیچ گونه مجوزی از سوی این اداره کل در خصوص اقدام شهرداری شیراز در خصوص تجهیز و فعالیت کارگاه عمرانی احداث خط 4 مترو در بافت تاریخی صادر نشده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۵:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کوهسرخ از صادرات صنایع دستی هنرمندان روستای قراچه این شهرستان به طور مستقیم و بی واسطه به آمریکا خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۵:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان از تصویب 9 طرح سرمایه گذاری حوزه گردشگری در کمیسیون فنی برنامه ریزی و سرمایه گذاری استان خبر داد.
افق تهران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۴:۵۱   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیان کرد: دولت مردمی در حوزه ثبت جهانی میراث ناملموس کارنامه درخشانی دارد و رتبه پنجم در ثبت جهانی میراث ناملموس را داراست.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۴:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان از تصویب 9 طرح سرمایه گذاری حوزه گردشگری در کمیسیون فنی برنامه ریزی و سرمایه گذاری استان خبر داد.
منجیل خبر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۴:۳۹    
رشت – ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان اعلام کرد: 20 پرونده برای ثبت ملی آثار میراث ناملموس گیلان تشکیل و ارسال شد. این پست 30 بار بازدید شده
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۳:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام از معرفی10 صنعتگر رشته های صنایع دستی شهرستان دره شهر برای دریافت تسهیلات در قالب تبصره 18 خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل توسعه منابع انسانی و تحول اداری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از آغاز فرایند جذب نخبگان وظیفه براساس نیاز هریک از معاونت ها خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۳:۵۲    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان آذربایجان شرقی از انتصاب سرپرست جدید نمایندگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان هوراند خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی از تحقق 100 درصدی تعهد اشتغال اداره کل میراث فرهنگی استان خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۳:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان شیروان از پلمب یک اقامتگاه بوم گردی در این شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۳:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: تکریم و خدمات رسانی صحیح و با کیفیت به گردشگران اولویت اصلی هتل داران در استان است و به طور مرتب مورد ارزیابی قرار می گیرند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۳:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: هفتمین دوره داوری مُهر اصالت صنایع دستی غرب کشور از 19 تا 21 آذرماه سال جاری در همدان برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۳:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
سنندج_معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی کردستان از موافقت کمیته فنی نظارت بر فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری با راه اندازی چهار آژانس خدمات مسافرتی جدید در استان خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ماهنشان گفت: بهسازی و مرمت دیوارهای بیرونی و محوطه مجموعه تاریخی و گردشگری حسینیه ارزه خوران این شهرستان با مشارکت و استفاده از اعتبارات مردمی و مساعدت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه شهرستان و هماهنگی اداره میراث فرهنگی استان آغاز شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۳:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
رشت- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از پیگیری ها انجام شده در راستای تشکیل و تکمیل 20 پرونده برای ثبت ملی آثارمیراث ناملموس استان خبر داد.
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۳:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
دبستان دخترانه برکت شفت با ایجاد یک بازارچه از محصولات کشاورزی، صنایع دستی و خوراکی های خلاقانه در داخل مدرسه، زنگ بازار را در یک روز کانونی تجربه کردند. ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان همدان از حضور فعال هنرمندان و صنعتگران همدانی در پانزدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان کرمان در شهر سیرجان خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۲:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان همدان گفت: نمایشگاه اکسپو سوغات 2023 از 23 تا 26 آذرماه آغاز به کار می کند که سفال و سرامیک لالجین در این نمایشگاه هنرنمایی خواهد کرد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۲:۵۲    
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: یکی از مهمترین اولویت های کاری اداره کل، احصا و حل مشکلات و حمایت از هنرمندان سوزن دوز است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۲:۴۷    
معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به منظور افتتاح نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان کرمان در سیرجان به این استان سفر کرد.مریم جلالی ضمن شرکت در آیین مذکور در مراسم اختتامیه اولین رویداد ملی پته و جلسه شورای راهبردی شهرهای صنایع دستی حضور یافت و سپس از کارگاه های صنایع دستی ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۲:۴۲    
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از 5 نفر از افراد تاثیرگذار در حوزه گردشگری قدردانی کرد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مهریز از آغاز مرمت خانه تاریخی حاج ابوالقاسم ابویی در این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان بر بهره گیری از تمامی ظرفیت های نهادهای استان برای بهینه سازی سرویس های بهداشتی بین راهی استان تأکید کرد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۲:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی از افزایش صددرصدی اعتبارات پژوهشی این اداره کل در سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۲:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی با دارا بودن 308 آسباد، پایتخت آسبادهای ایران است که از این تعداد 92 آسباد قابلیت ثبت در فهرست آثار جهانی را دارند.
پول نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۲:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با حضور در نوردوز گفت: منطقه جلفا به لحاظ موقعیت جغرافیایی موقعیت حساسی دارد و از جایگاه بین المللی برخوردار است
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۱:۵۱    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان با بیان اینکه 80فرصت سرمایه گذاری در حوزه گردشگری ساحلی و دریایی در خوزستان شناسایی شده است، گفت: برنامه ریزی برای رونق توسعه گردشگری دریایی و بهره برداری از سواحل استان در چند سطح در حال پیگیری است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان زرند از وجود بیش از 3500 هنرمند صنایع دستی در شهرستان به عنوان فرصت بزرگی نام برد و گفت: به جز بخش صنعت و کشاورزی، خوشحالیم که سومین ستون اشتغال شهرستان را صنایع دستی و گردشگری تشکیل می دهد .
بسیج   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۱:۳۷   + ۱۰ سایت دیگر  
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی رشتخوار از آغاز مرمت و بام سازی خانه تاریخی قرایی این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۱:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان با بیان اینکه 80فرصت سرمایه گذاری در حوزه گردشگری ساحلی و دریایی در خوزستان شناسایی شده است، گفت: برنامه ریزی برای رونق توسعه گردشگری دریایی و بهره برداری از سواحل استان در چند سطح در حال پیگیری است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۱:۱۳    
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان همدان از برپایی میز ارتباط مردمی این اداره، در روز جمعه 17 آذر در محل مصلی نماز جمعه همدان برای پاسخگویی به مطالبات مردمی خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۱:۰۸    
بیرجند- رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری طبس گفت: موضوع استانداردسازی از الزامات قانونی و بخشنامه های ابلاغی وزارت میراث فرهنگی بوده که منافع آن متوجه بهره برداران است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۱:۰۸    
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان رودبار از نصب تابلوهای معرفی اماکن تاریخی و تأسیسات گردشگری در این شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۱:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اسلام آبادغرب با اشاره به قدمت و پیشینیه تاریخی نمد در این شهرستان گفت: به دنبال ثبت ملی نمد به نام شهرستان اسلام آبادغرب هستیم و در همین راستا اولین جشنواره نمد را امسال برگزار می کنیم.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۱:۰۳    
سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سمنان از آغاز بهسازی و سامان دهی سرویس های بهداشتی مسجد جامع سمنان خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چناران گفت: نمایشگاه سوغات و صنایع دستی استان ها و عرضه مستقیم کالا در شهرستان چناران برگزار شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۱:۰۳    
معاون امور مجلس،حقوقی و استان های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: درصورت تامین زمین احداث نمایشگاه دائمی صنایع دستی توسط شهرداری کلاردشت، 50 میلیارد ریال اعتبار به این شهرستان اختصاص داده می شود.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۱:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران از احداث دهکده سلامت در شهرستان کلاردشت خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۱:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون صنایع دستی کشور با اشاره به اینکه شهر راین به صورت مشروط ثبت ملی شده است گفت: با توسعه کارگاه های چاقوسازی و ایجاد زنجیره ارزش می توان شهر راین را به عنوان شهر ملی چاقوسازی ثبت کرد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۰:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی گفت: مرحله چهارم گشت مشترک نظارت بر سامان دهی نمازخانه ها و سرویس های بهداشتی مجتمع های خدمات رفاهی و واحدهای بین راهی محورهای مواصلاتی انجام شد.