پنجشنبه ۰۷ اسفندساعت ۱۹:۴۲Feb 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «موزه ها»

قدس آنلاین   ۸ ساعت پیش    
سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی و کتابخانه ایالت باواریا مونیخ آلمان در زمینه علوم کتابداری، توسعه خدمات و اطلاع رسانی تفاهم نامه همکاری امضاءکردند.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان از صدور پروانه فعالیت موزه تخصصی آب وابسته به شرکت آب منطقه ای استان توسط اداره کل موزه ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۲۰:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
مراغه – ایرنا – سرپرست شهرداری مراغه با اشاره به اینکه اسناد، مدارک و عکس های قدیمی قابل توجهی در این نهاد وجود دارد، گفت: موزه شهر یا شهرداری به زودی و پس از مکان یابی راه اندازی می شود تا یک گام دیگر در مسیر مراغه شهر موزه ها برداشته شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۷:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- تفاهمنامه همکاری بین سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی و کتابخانه ایالتی باواریای آلمان به صورت وبینار و ویدئوکنفرانسی به امضای روسای این 2 نهاد فرهنگی رسید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
مراغه - ایرنا - سفر روز گذشته مدیرکل موزه ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی و رییس کمیته ملی موزه های ایران (ایکوم) به مراغه بار دیگر تحقق وعده مراغه شهر موزه ها را به مطالبه تبدیل کرد؛ مطالبه ای که نشان از درک اهمیت موزه داشته و در راس آن فرماندار مردمی مراغه حضور دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۷:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل امور موزه های کشور گفت: میزان توسعه موزه ها در کشور به 2 برابر افزایش یافته است.
راهبردنامه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۰:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
سیدعلی موسوی شامگاه سه شنبه در حضور رییس کمیته ملی موزه های ایران و مدیرکل موزه ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی، پیشینه تاریخی مراغه را توصیف و اهمیت ایجاد موزه های تخصصی از جمله موزه نان، موزه نجوم، موزه فسیل، موزه مفاخر آموزش و پرورش ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۰:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
مراغه – ایرنا – مدیرکل موزه ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی وزارت میراث فرهنگی، با طرح این سوال که ارج نهادن به میراث گذشتگان چه دستاوردی برای ما دارد، گفت: کشورمان بر اساس یافته های باستان شناسی 11 هزار سال تمدن مستمر دارد و دیپلماسی فرهنگی متکی بر این تمدن گاهی نافذتر از دیپلماسی سیاسی است
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۶:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
کارشناس ارزشیابی و ثبت نسخ خطی سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی گفت: نسخه خطی نفیس نهج البلاغه با قدمت 768 سال در آستانه میلاد امام علی(ع) در کتابخانه آستان قدس رضوی رونمایی شد.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۶:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: نخست وزیر بریتانیا در راستای برنامه چندمرحله ای کاهش محدودیت های کرونا تاریخ بازگشایی موزه ها و کتابخانه های انگلستان را اعلام کرد. به نقل از آرت نیوزپیپر ...
عصر ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۳:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
مغازه ها، کتابخانه ها و موزه ها در اسرائیل باز می شوند اما هنوز استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی لازم است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۲:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
آیا با بهترین موزه های ایران آشنا هستید؟ اگر به موزه گردی و تاریخ ایران علاقه مند هستید در این مطلب همراه مان باشید تا به نقاط مختلف ایران سر بزنیم و با 8 مورد از بهترین موزه ها آشنا شویم.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه بین الملل: بعد از آنکه مطالعات در اسرائیل نشان داد واکسن فایزر در این کشور 98.9 درصد در جلوگیری از بستری شدن و مرگ بیماران کووید موثر بوده، دولت درحال کاهش محدودیت های مربوط به ویروس کروناست. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۱:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
مدیر اجرایی موزه های دانشگاه ارومیه گفت: مجوز موزه علم و تکنولوژی دانشگاه ارومیه مسکن طبیب از سوی سازمان میراث فرهنگی و اداره کل موزه ها صادر شد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۲۱:۲۰    
نقاش و معمار پیشکسوت گفت: رونق موزه ها نشانه زنده بودن هنر در دنیاست. بازگشایی موزه هنر های معاصر تهران از جمله اتفاقات مهم و خوشایندی است که در این دوره به وقوع پیوست، چرا که آبروی هر کشور هنر آن است.
یک پزشک   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۲۳:۰۶    
موزه ها اصولا جاهایی برای شگفتی و درس آموزی هستند. ما در آنها با دیدن هنرهای باستان و معاصر، مهارت هنرمندان و نازک اندیشی شان، با دیدن اسکلت و اندام حیوانات، جلوه های دانش و نیز یادگارهای به جا مانده از جنگ ها و تمدن ها، در آن واحد هم شگفت زده می شویم و هم به فکر می رویم. ...
ابنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۸:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا مدیران مجمع جهانی اهل بیت(ع) طی روزهای چهارشنبه 29 بهمن 1399 و پنج شنبه 30 بهمن 1399 با مسئولان بخش های مختلف آستان قدس رضوی از جمله سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی، سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی، بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل کتابخانه های عمومی از اهدای 15 هزار نسخه کتاب از طرف سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی به کتابخانه های عمومی این استان خبرداد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی و اداره کل اوقاف خراسان رضوی در راستای هم افزایی و بهره مندی از ظرفیت های دوجانبه در زمینه های علمی، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی، تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
با دستور مقام معظم رهبری به رئیس بنیاد مستضعفان، مجتمع موزه ای شهدای رامسر ارتقا می یابد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۹:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزایش توجه به شیوه نامه های بهداشتی در موزه ها و ارائه خدمات و مراقبت های بهداشتی،بخشی از آینده گردشگری و میراث فرهنگی دوره پساکرونا در جهان را رقم می زند تاکید کرد: همه اجزای چرخه اقتصاد گردشگری در پساکرونا باید با سیاست های سلامت مرتبط شوند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۷:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
زنجان-مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان گفت: پروانه فعالیت موزه اسناد، نسخ خطی و چاپ سنگی مسجد و مدرسه سید زنجان، از سوی اداره کل موزه ها و اموال تاریخی- فرهنگی صادر شد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۵:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون پژوهشی و فناوری سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان گفت:تاسیس موزه ها گامی در ثبت حافظه سازمانی است تا آینده را بدون خطا و کمترین هزینه طی کنیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۷:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- روزنامه "ادب" به عنوان قدیمی ترین روزنامه چاپ شده در مشهد روز سه شنبه طی مراسمی در سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در این شهر به نمایش گذاشته شد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۷:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
هفتاد و چهارمین برنامه سه شنبه های علمی- فرهنگی سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی، به مناسبت سالروز انتشار اولین روزنامه در خراسان، به معرفی و رونمایی از روزنامه ادب؛ قدیمی ترین روزنامه چاپ مشهد، موجود در گنجینه رضوی اختصاص یافت.
سلام نو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۳:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
دستور تعطیلی موزه های یکی از شهرهای فرانسه که در اعتراض به تعطیلی ها بازگشایی شده بودند، توسط دادگاهی در این کشور صادر شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۱:۵۷    
رئیس سازمان امور موزه ها و یادمان های بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس امروز از ساختمان مرکز فرهنگی و موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس استان قم بازدید کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۷:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
گروه استان ها-مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: امسال بازدید از موزه ها کاهش 76 درصدی داشته و این خود موجب کاهش درآمدهای موزه ها شده است.
لحظه آخر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۸:۳۱    
قدیمی ترین بنای مساحت اولین مکان حرم گنبد طلا ضریح حرم رواق های حرم صحن های حرم گلدسته ها و مناره های حرم کتابخانه ی حرم مقبره های حرم نام های حرم نقشه حرم زمان مطالعه : 4 دقیقه 25 مهر 96 ...
شهرخوان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۲۲:۱۹    
شهردار اردبیل گفت: با توجه به اهمیت پژوهشی آثار موجود در موزه ها، به تبع آن باید از نیروی انسانی متخصص در رشته ی موزه داری استفاده نماییم و به این طریق باعث رشد کیفی موزه ها گردیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۲:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس گروه موزه های خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی با دارا بودن 94 موزه فعال سهم چشمگیری از 711 موزه کشور دارد، تقریبا بیش از 13 درصد از موزه های کشور در این استان قرار دارد که از این رقم 23 مورد آن به صورت مستقیم تحت نظر اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۲:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- فرمانده دانشگاه علوم و فنون شهید ستاری نیروی هوایی ارتش، باغ موزه های دفاع مقدس را در انتقال ارزش و فرهنگ دفاع به جوانان و نسل های آینده بسیار موثر دانست و بر حفظ آن تاکید کرد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس گروه موزه های اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: مدیران موزه ها و موزه داران ارشد موزه های استان خراسان رضوی عضو افتخاری انجمن دوستداران میراث فرهنگی استان می شوند.
روزان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۳:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ایسنا، داستانِ ایجادِ موزه های هدایای ریاست جمهوری بعد از پایانِ کارِ هر کدام از روسای جمهور کشورمان به قصه ای متفاوت نسبت به دوره قبلی تبدیل شده به گونه ای که به نظر می رسد رقابتی در انتخاب مکانِ ایجاد این موزه ها در حال به وجود آمدن است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۰۷:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
رشت – ایرنا – معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان اعلام کرد: موزه ها و تفرجگاه های استان همچنان تعطیل است و برگزاری هیچ گونه تور گردشگری مجاز نیست.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۲۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
در آستانه فرارسیدن یوم الله 22 بهمن، سازمان کتابخانه ها موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی طی مراسمی از اسناد تصویری انقلاب اسلامی در خراسان موجود در گنجینه رضوی رونمایی خواهد کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۵:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل موزه ها و اموال منقول تاریخی با اشاره به این که هم اکنون 733 موزه در کشور فعال است، گفت: نیازمند شیوه انتقال جذاب مفاهیم در موزه ها هستیم.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۳:۰۴    
فرهمند نژآد گفت:هم زمان با دهۀ فجرو در هفتادوسومین سه شنبه علمی فرهنگی سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی از اسناد تصویری انقلاب اسلامی در خراسان، رونمایی می شود.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۹:۰۱    
رئیس سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی گفت: با رعایت دستورالعمل های بهداشتی امسال، طی 9 ماه گذشته، پذیرای 520 هزار نفر در کتابخانه ها بودیم و 324 هزار جلد کتاب را به امانت داده ایم.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۵:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در یک نشست خبری، دستاوردهای این سازمان را طی 10 ماه گذشته تشریح کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۴:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- رییس سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی گفت: این سازمان با منابع این کتابخانه ای به 92 زبان دنیا سالانه هفت میلیون نفر مراجعه کننده دارد.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۶:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: با ادامه پیدا کردن روند تعطیلی موزه ها در فرانسه، مدیران موزه ها از دولت می خواهند مجوز بازگشایی موزه ها را صادر کند. به نقل از خبرگزاری فرانسه ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۵:۱۸   + ۱۴ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز اظهار کرد: با پیگیری های انجام شده مجوز این کاخ موزه سلیمانیه کرج از طرف مدیرکل امور موزه ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی کشور صادر شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۲:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
رشت - ایرنا- معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت ملی پست با بیان اینکه قدمت پست در کشور به دوران هخامنشی برمی گردد، گفت: پست موزه ها بیانگر هویت و فرهنگ مردمان کشور هستند اما امروزه متأسفانه در بیان این فرهنگ غفلت شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۰:۳۶    
هنر مسگری یکی از رشته های اصیل، تاریخی و ماندگار شهر زنجان به شمار می رود، اشیا و ظروف مسی دست ساز از زمان های دور در موزه ها قابل مشاهده هستند.
سازه نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۲۳:۱۸    
موزه ها همواره با محوریت انسان و مسائل پیرامونی آن تاسیس و به فعالیت پرداخته اند، از تاریخ و باستان شناسی تا هنر معاصر، ذیل شناخت و معرفی دست ساخته های بشری و نمایش تاریخ تکامل موضوعات گوناگون انسانی می گنجد.
می متالز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۲۲:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - دو سال کار مداوم به مدد نیروهای خستگی ناپذیر مدیریت موزه ها و مرکز اسناد صنعت نفت رو به پایان است.
مشهد فوری   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۸:۴۹    
رئیس سازمان کتابخانه ها موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی از خریداری 8 هزار و 207 جلد کتاب طی 10 ماه سال جاری خبر داد. رئیس سازمان کتابخانه ها موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی از خریداری 8 هزار و 207 جلد کتاب طی 10 ماه سال جاری خبر داد.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۰۰:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
طوبا ویسه اگرچه به خاطر کرونا نمی توانیم سفر برویم، اما می توانیم با رعایت فاصله های اجتماعی و ماسک مناسب از بعضی از موزه ها و نمایشگاه ها دیدن کنیم. مدتی بود که موزه ی هنرهای معاصر تهران به خاطر بازسازی بسته بود و حالا در هفته ی گذشته بازگشایی شد ...
همشهری   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۰۰:۰۰    
این روزها که به دلیل شیوع ویروس کرونا همه موزه ها بسته هستند، موزه ای وجود دارد که امکان بازدید از آن در هر روز هفته و در هر ساعت از شبانه روز وجود دارد! موزه ای بزرگ در دل بازار بزرگ تهران که کلکسیونی از اولین ها و قدیمی ترین های پایتخت است ...