سه شنبه ۰۴ آذرساعت ۱۸:۵۰Nov 2020 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «موزه ها»

خبرگزاری برنا   ۴۳ دقیقه پیش    
با توجه به اینکه تقاضا برای مشاهده محتوای دیجیتال به طرز چشمگیری در طول همه گیری بیماری کووید -19 افزایش داشته است. بسیاری از موزه ها سعی کردند تا فضای دیجیتالی ایجاد کنند تا دسترسی و تعامل آنلاین را کاربران تجربه کنند.
ایسنا   ۹ ساعت پیش    
ایسنا/خراسان رضوی موزه ها و اماکن تاریخی از ناب ترین پدیده های فرهنگی هر کشور و حافظ هنر و تاریخ نسل گذشته است که از یادگارهای به جای مانده سخن می گویند و هنر، فرهنگ و تاریخ را برای نسل بعد بازگو می کنند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۴:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران اعلام کرد که با دستور العمل ستاد ملی کرونا امکان بازدید 5 موزه تابعه این نهاد تا اطلاع ثانوی وجود ندارد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
علیرضا جلالزایی گفت: از اول آذر ماه با توجه به اعمال محدودیت های جدید به منظور قطع زنجیره انتقال کرونا و اجرای شیوه نامه های بهداشتی موزه ها و اماکن گردشگری در شهرستان های قرمز سیستان و بلوچستان تعطیل است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۱:۴۷   + ۱۲ سایت دیگر  
مشهد-ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: در پی اعلام محدودیتها از از ابتدای آذر ماه، موزه ها و مجموعه های تاریخی استان به مدت دو هفته تعطیل شد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۰۱:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا: مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی آرامگاه فردوسی گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، این مجموعه فرهنگی از پذیرش بازدیدکنندگان معذور است و از شهروندان درخواست داریم تا زمان رفع محدودیت های کرونا از مراجعه به آرامگاه فردوسی خودداری کنند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۸:۳۵    
زنجان - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: بر اساس مصوبه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا، موزه ها، اماکن تاریخی و فرهنگی در شهرستان های با وضعیت قرمز این استان تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۶:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: بر اساس مصوبه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا، موزه ها، اماکن تاریخی و فرهنگی در شهرستان های قرمز استان تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۲۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی هم زمان با فرا رسیدن هفته کتاب، از اسناد کهن مشاغل کتابخانه آستان قدس رضوی به عنوان تنها اسناد کهن کتابخانه ای کشور به صورت وبیناری رونمایی کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۳:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: بر اساس مصوبه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا، موزه ها، اماکن تاریخی و فرهنگی در شهرستان های قرمز استان تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۱:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر عنوان کرد: اجازه نمی دهیم ساحل نای بند محصور شود، چه ساخت اقامتگاه و چه موزه ها باید در خدمت گردشگری منطقه باشد و اگر نیت شرکت آریاساسول تاسیس اقامتگاه پرسنلی باشد حتماً جلوی ادامه کار را خواهیم گرفت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۲۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی، سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی 36 هزار جلد کتاب در موضوعات مختلف به مراکز فرهنگی کشور و استان غور افغانستان اهدا کرد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۶:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی از اهدای 36هزار جلدکتاب همزمان با هفته کتابخوانی به مراکز فرهنگی و اجتماعی خبر داد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۳:۳۵    
مدیر فضای مجازی سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی گفت: تغییر فرهنگ مطالعه در کشور امری بسیار جدی است که همکاری نهادهای مختلف علمی و فرهنگی کشور را می طلبد ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
محمدرضا کارگر گفت: پیش بینی ما برای کسب درآمد از موزه ها و مراکز تاریخی کشور در سال 99 حدود 200 میلیارد تومان بوده است و در این راستا چند برنامه نیز تدوین شده بود اما متاسفانه در سال جاری فقط 4 میلیارد تومان درآمد نصیب مجموعه های مربوطه شده است.
رویش زاگرس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۲:۱۰    
رویش زاگرس: با برنامه ریزی صورت گرفته و از طریق موجودی مکرر آرشیو کتاب مدیریت موزه ها و مرکز اسناد صنعت نفت در گنجینه های ری، تعداد یکهزار و پانصد جلد کتاب در نهصد و هشتاد عنوان منابع مرجع و مآخذ،به مخزن کتابخانه طرح موزه اکتشاف، حفاری و تولید صنعت نفت در مسجدسلیمان افزوده شد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۸:۴۵    
ایسنا/خراسان رضوی تماشای آثار هنری و تاریخی به جا مانده از جوامع گذشته برای هر فردی هیجان انگیز است. دیدن این آثار موجب آشنایی افراد با تفکر جامعه قبل از خود می شود و سفری در زمان برای آن ها به ارمغان می آورد ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۷:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در پاسخ به اهانت بی شرمانۀ نشریۀ فرانسوی و رئیس جمهور فرانسه به ساحت رسول اکرم (ص)، از تک نسخۀ نفیس خطی الخصائص والمفاخر در وصف نبی مکرم اسلام (ص) رونمایی کرد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۰:۱۳    
مهدی مجابی استاد دانشگاه در رشته معماری و شهرسازی و کارشناس میراث فرهنگی در خصوص جایگاه و مطلوبیتی که نسخه های خطی در میراث فرهنگی دارند به خبرگزاری میزان گفت: به طور کلی نسخه های خطی انواع و اقسام گوناگونی دارند و ممکن است بعضی از این ها از لحاظ هنری ارزش زیادی داشته باشند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۰۹:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از کاهش 80 درصدی درآمد موزه ها و اماکن تاریخی کرمانشاه پس از شیوع بیماری کرونا خبرداد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۰۹:۴۵   + ۱۴ سایت دیگر  
شهردار منطقه 12 گفت: اگر خانه موزه ها در محله با عنوان یک ساختمان و بنا مطرح شود و نتوانند با زندگی شهری و شهروندان محله ارتباط برقرار کنند و اساسا در محله خود بیگانه باشند، خاصیت خود را از دست می دهند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۶:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرناپلاس- موزه ها اماکن با ارزشی برای نشان دادن فرهنگ، تاریخ و هویت مردم یک کشور است، اگر مردم چنین دیدگاهی نسبت به موزه داشته باشند، برای حفظ و نگهداری آن تلاش و هزینه خواهند کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۶:۳۲    
گروه استان ها- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان گفت: موزه ها و اماکن تاریخی و فرهنگی استان به علت شیوع دوباره کرونا به طور موقت تعطیل شدند.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۶:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
با افزایش معامله های غیرقانونی آنلاین گنجینه های فرهنگی و تاریخی در دوران کرونا، سرقت و قاچاق آثار تاریخی شدت گرفته است. به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، قرنطینه سراسری در کشورهای مختلف باعث شده موزه ها و محوطه های تاریخی تعطیل شوند و در اغلب موارد سطح نگهبانی چندان مطلوب نیست ...
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۱:۳۸   + ۱۸ سایت دیگر  
رییس کمیته ملی موزه های ایران(ایکوم) گفت: در دوران شیوع کرونا، موزه ارتباطات به دلیل نقش موثری که در تحقق شعار موزه ها زنده اند ایفا کرد، به عنوان موزه شاخص و برتر معرفی شد.
ادیان نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۲۱:۳۳    
به گزارش سرویس ترجمه ردنا ( ادیان نیوز )، به نقل از crux ، ایتالیا طی مصوبه ای از سوی نخست وزیر، اقدامات جدیدی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا انجام می دهد؛ از جمله منع رفت و آمد پس از ساعت 10 شب، دقیق تر شدن آموزش از راه دور برای دانش آموزان دبیرستان، تعطیلی مغازه های بزرگ و تعطیل شدن موزه ها. ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۱:۴۵    
مدیرکل موزه ها و اموال منقول تاریخی وزارت میراث فرهنگی با اشاره به تعطیلی موزه ها تا پایان آبان ماه به دلیل شیوع کرونا، از عدم تفکیک بین موزه های عادی با باغ موزه ها و کاخ موزه ها در برنامه ستاد ملی کرونا انتقاد کرد.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
باغ موزه دفاع مقدس گنجینه ای ارزشمند از آثار 8 سال دفاع مقدس و جنگ تحمیلی ایران و عراق است باغ موزه دفاع مقدس 6.5 هکتار مساحت دارد که در 6 فاز طراحی کرده اند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۰۸:۲۴    
ایسنا/خراسان رضوی تعلق خاطر داشتن به گذشته یکی از ویژگی های انسان بودن است. هیچ انسانی وجود ندارد که به تاریخ خود علاقه نداشته باشد. موزه ها یکی از مکان هایی است که می توان سیر تحول تاریخی را در آن مشاهده کرد و به دلیل اهمیت حفظ آثار به جا مانده تاریخی ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۲۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- معاون کتابخانه های سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی گفت: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، تمامی کتابخانه های آستان قدس رضوی در شهر مشهد تعطیل می شوند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۳:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
مدیر اداره کل موزه ها می گوید: به ما بخشنامه جدیدی برای ادامه تعطیلی یا آغاز فعالیت مجدد موزه ها اعلام نشده، استنباط مان این بود که موزه ها تا پایان آبان ماه تعطیل هستند.
بانک و صنعت   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۱:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
دومین نشست شورای راهبری موزه ها و اماکن تاریخی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با هدف بررسی وضعیت اقدامات انجام شده، برگزار شد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۲۱:۴۶    
شتاب زدگی در راه اندازی خانه موز ها و نبود مطالعات پایه ای دقیق، استناد به گفته ها و روایت های شفاهی بدون مدارک مستند و تکیه بر حداقل های آثار و اسناد موجود و مکفی تلقی کردن آنها، آسیب های جبران ناپذیری بر ساختار خانه موزه ها خواهند زد.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۶:۰۰   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: دولت هلند در راستای افزایش محدودیت های ناشی از ویروس کرونا، موزه ها و سینماها را در کنار سایر مکان های عمومی تعطیل می کند. به نقل از خبرگزاری فرانسه، تصمیم جدید دولت هلند برای افزایش محدودیت های ناشی از کرونا ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۴:۴۴    
تهران- ایرنا- کاهش درآمد 90 درصدی موزه ها به دلیل همه گیری کرونا نگران های زیادی را ایجاد کرده؛ حالا مسئولان می گویند تامین اعتبار موزه ها به طور کلی به راهکارهای جدیدی نیاز دارد.
عصر شهروند   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۳:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل امور موزه های کشور از ادامه تعطیلی موزه ها تا پایان آبان ماه خبر داد.
آفتاب نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۳:۱۰    
مدیرکل امور موزه های کشور از ادامه تعطیلی موزه ها تا پایان آبان ماه خبر داد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۲:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: مدیرکل امور موزه های کشور از ادامه تعطیلی موزه ها تا پایان آبان ماه خبر داد. محمدرضا کارگر (مدیرکل امور موزه های کشور) با اعلام خبر تعطیلی موزه ها تا پایان آبان ماه گفت ...
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۲:۲۵    
مدیرکل امور موزه های کشور از ادامه تعطیلی موزه ها تا پایان آبان ماه خبر داد. به گزارش ایلنا، محمدرضا کارگر (مدیرکل امور موزه های کشور) با اعلام خبر تعطیلی موزه ها تا پایان آبان ماه گفت ...
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۲:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
گروه فرهنگی: مدیرکل امور موزه های کشور از ادامه تعطیلی موزه ها تا پایان آبان ماه خبر داد.به گزارش ایلنا، محمدرضا کارگر (مدیرکل امور موزه های کشور) با اعلام خبر تعطیلی موزه ها تا پایان آبان ماه گفت ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۲:۱۳    
مدیرکل امور موزه های کشور از ادامه تعطیلی موزه ها تا پایان آبان ماه خبر داد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۱:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
سردار سید حسین ستوده رئیس سازمان امور موزه ها و یادمان های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، از مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان گلستان بازدید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۳:۴۵    
در چارچوب تدابیر و محدودیت های جدید دولت آلمان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، همه کلوب های ورزشی، موزه ها و سالن های تئاتر بسته خواهند شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۰۹:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی جلسه ستاد کرونای شهرستان تبریز به ریاست فرماندار تشکیل شده و در این جلسه تمامی موزه ها و باغ موزه های شهرستان تبریز و اطراف استخرهای تفرجگاه ائل گلی و عون بن علی تعطیل اعلام شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۲۱:۰۰   + ۱۴ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیر امور فرهنگی و روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: براساس مصوبه ستاد ملی کرونا موزه ها و باغ موزه های مشهد از 14 آبان ماه مدت 10 روز تعطیل شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۹:۵۵    
خبرنگار فرانس 24: محدودیت های جدیدی در سراسر ایتالیا از جمله منع آمد و شد سراسری در طول شب، تعطیلی موزه ها و سالن های بازی اعمال می شوند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۹:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - فرماندار شهرستان تبریز گفت: در راستای مقابله با شیوع کرونا، موزه ها و باغ موزه های تبریز 14 تا 23 آبان ماه سال جاری تعطیل است.