یکشنبه ۰۴ مهرساعت ۰۷:۴۳Sep 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مفاخر»

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۴:۳۵    
انجمن مفاخر لنگرود با حضور اعضا و فرماندار این شهرستان، میزبان دکتر مطیعی لنگرودی، از چهره های فعال فرهنگی لنگرود شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۱:۲۵    
تهران- ایرنا- در تاریخ ایرانِ اسلامی در عهد سلسله های حکومتی گوناگون همواره وزیران نامداری در دستگاه حکومت خدمت می کرده اند که افزون بر وزارت، در حوزۀ ادب و دانش نیز جزو بزرگان و مفاخر سرزمین ایران بوده اند؛ وزیرانی که هریک سرنوشتی گوناگون یافته اند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۰۸:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: با پیگیری های انجام شده قرار است شعبه انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در این استان طی سال جاری تأسیس شود.
روند بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۲۲:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
روز گذشته اطلاعیه های متعددی در سامانه کدال مبنی بر هر یک از مراحل افزایش سرمایه شرکت ها منتشر شد که در ادامه به تشریح 3 اطلاعیه افزایش سرمایه در بازار سرمایه پرداخته ایم. به گزارش روند بازار به نقل از تجارت نیوز ، جزئیات افزایش سرمایه 3 نماد بورسی عبارت است از: ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۲۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل با محوریت تجلیل از نخبگان تحصیلی و مفاخر ادبی و هنری استان در دفتر نماینده، ولی فقیه در استان برگزار شد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۰:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
انجمن آثار و مفاخر فرهنگی مراسم بزرگداشت مرحوم استاد دکتر محمد ابراهیم آیتی، تاریخ نگار، مترجم و اسلام پژوه برجسته معاصر را در فضای مجازی برگزار کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۶:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر زنجان گفت: از این پس شماره گذاری خیابان ها در شهرک ها اقماری حذف و خیابان ها به نام شهدا و مفاخر با اولویت بومی، مزین می شود.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۰:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
برنامه مستند چراغداران رادیو فرهنگ، چهارشنبه 31شهریور به معرفی استاد جلال الدین همایی، نویسنده، ادیب، شاعر، ریاضی دان و تاریخ نگار معاصر اختصاص دارد. ...
رییس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور با تجلیل از مقام علمی و تلاش های مرحوم پرویز کردوانی گفت: پروفسور کردوانی از جمله کسانی بودند که مرزهای دانش را در زمینه جغرافیا و کویرشناسی به عنوان دانش تحول آفرین و تعالی بخش جابجا کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۸:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
رییس کمیسیون نامگذاری معابر و اماکن عمومی شورای شهر شیراز نصب پلاک پیشینه مفاخر در راستای غنی سازی هویت ادبی، فرهنگی شیراز را یکی از برنامه های اجرایی این کمیسیون عنوان کرد.
انجمن آثار و مفاخر فرهنگی چهارشنبه سی و یکم شهریورماه 1400 مراسم بزرگداشت مرحوم استاد محمد ابراهیم آیتی، تاریخ نگار، مترجم و اسلام پژوه برجسته معاصر را در فضای مجازی برگزار می کند.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۴:۲۰    
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان از راه اندازی مرکز اسناد فرهنگی و هنری در زنجان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: در این مرکز اسناد قدیمی فرهنگی و هنری مربوط به مشاهیر و مفاخر زنجانی هم نگهداری خواهد شد.
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۲:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
در برنامه چراغداران که شرح کوتاهی از زندگی مفاخر ادبی و فرهنگی کشورمان است امروز بهروز رضوی بخش هایی از داستان زندگی حسن انوری چهره ماندگار ادبیات،را روایت می کند ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مراسم نکوداشت مرحوم پرویز کردوانی با با مشارکت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به صورت آنلاین برگزار می شود.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۰:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
شهردار خرم آباد گفت: شهرداری در راستای برگزاری هر چه با شکوه تر کنگره 6300 شهید لرستان یک المان زیبا و مفهومی برای میدان شهدا در نظر گرفته که کار ساخت آن را یکی از هنرمندان خوش ذوق خرم آبادی انجام داده است.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
کتاب حاضر در احوال و آثار علامه پرتلاش و وظیفه شناس، ارومه فضل و ادب، مدافع حریم خاندان وحی، خادم علوم و فرهنگ شیعی و یکی از مفاخر عالم تشیع و ذخائر عصر، مرحوم میرجلال الدین محدث ارموی به همت دکتر علی صادق زاده وایقان فراهم آمده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مراغه- ایرنا- ودود دوستی ، شاعر متخلص به ایلقار و از مفاخر ادبی مراغه شامگاه گذشته در محفلی ادبی که برای گرامیداشت روز شعر و ادب فارسی در مراغه برپا شد، اینگونه گفت که شهریار ناگزیر شعر ترکی هم هست و جمله هایی گزیده نیز در منزلت شهریار ملک سخن به حاضران بیان کرد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۴:۲۰    
امام جمعه کلیبردر خطبه های نماز جمعه این شهرستان ضمن تبریک فرا رسیدن روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد شهریار بر لزوم سرمایه گذاری بیشتر بر مفاخر ملی و تاریخی ایرانی تاکید کرد و افزود : فرهنگ ایران را مدیون شعرا هستیم و باید یاد و خاطره آنها را زنده نگه داشت.
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۳:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
بهروز رضوی در برنامه مستند چراغداران رادیو فرهنگ یکشنبه 28 شهریور ماه بخش هایی از زندگی حسین سرشار خواننده اپرا، بازیگر و دوبلور سینما که بسیاری او را با صدای باریتون پرطنین و منحصر به فردش و نقش ها یی که بر صحنه اپرا و یا بر پرده سینما بازی کرد به یاد دارند را روایت می کند. ...
ناصر مقدم: در این زمانه که فرهنگ کشور عزیزمان مورد هجمه فرهنگهای متخاصم است، یاد و نام و اثار مفاخر و بزرگان حوزه شعر و ادب فارسی را در جامعه ترویج کنیم.
به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و به مناسبت (27 شهریورماه) روز بزرگداشت زبان و ادب فارسی نشست گرامی داشت این روز و بزرگداشت استاد محمد حسین شهریار با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در فضای مجازی برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۷:۴۰    
تهران- ایرنا- رئیس انجمن مفاخر و آثار فرهنگی، با اشاره به اهمیت نقش شهریار در شعر و ادب فارسی، گفت: ادب فارسی بستر ظهور عالی ترین معانی عرفانی، قرآنی و برهانی شده است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۴:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
مهدی رمضانی روز شنبه در ارتباط ویدئوکنفرانسی به مناسبت روز شعر و ادب و گرامیداشت استاد شهریار افزود: در وصف اهمیت و جایگاه شعر و زبان و ادب فارسی به سادگی نمی توان گذشت چرا که در ایران ذخایر عظیم ادبی غیرقابل انکاری وجود دارد که برخی کشورها تلاش می کنند با تاریخ سازی مفاخر [...]
ویلکیج   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۲:۱۲    
ایت الله موسوی ننه کران در عمر فعالیت خود به مباحث دینی و علمی زیادی چرداخته بود و توانسته بود در عرصه سیاسی کشور نیز تاثیرگذار باشد.
ویلکیج   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۰:۱۲   + ۳۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ویلکیج صبح روز شنبه بیست و هفتم شهریور 1400 آیت الله سید فخر الدین موسوی ننه کران یکی از مفاخر استان اردبیل و شهرستان نمین دار فانی را وداع گفت. دفتر رسانه خبری ویلکیج فقدان اندوه بار آن اندیشمند برجسته و محقق دینی را به مقام معظم رهبری، حوزه های [...]
موج   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
حامد حدادی مطرح ترین بسکتبالیست ملی پوش ایران در مورد اهمیت تولید مستندهایی از زندگی ستارگان و مفاخر کشور و اهمیت حضور ورزشکارن در سینما سخن گفت.
شهرداری یزد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۹:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری یزد خبر داد: اولین سمپوزیوم ملی مجسمه سازی مفاخر یزد با هدف ایجاد زمینه مشارکت فعال هنرمندان مجسمه ساز به منظور تجلیل از مقام والای شهدای شاخص، مفاخر فرهنگی، هنری، اجتماعی و حوزه های ادبیات ، پزشکی و.. ...
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۲:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
در برنامه چراغداران که شرح کوتاهی از زندگی مفاخر ادبی و فرهنگی کشورمان است امروز بهروز رضوی بخش هایی از داستان زندگی توران میرهادی مبدع آموزش و پرورش جدید در کشور را روایت می کند ...
جماران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۰:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ حجت الاسلام هادی سروش استاد حوزه علمیه قم در سخنرانی در صفحه اینستاگرام خود درباره نگاه اسلام به "دانش و علم" و خصوصا منشِ علمی حضرت باقرالعلوم (ع) گفت ...
استانداری گیلان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۹:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
استاندار گیلان با صدور پیامی، درگذشت آیت الله شیخ الیاس شریفی اشکوری از فقیهان و محققان گیلانی مقیم حوزه علمیه قم را تسلیت گفت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ متن پیام تسلیت دکتر ارسلان زارع به این شرح است؛ انا لله و انا الیه راجعون ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۹:۰۵    
موزه اسناد و مفاخر تربیت معلم در دانشگاه فرهنگیان لرستان افتتاح شد
میرملاس نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۴:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
دکتر علی باقر طاهری نیا امروز بیست و چهارم شهریور ماه در آیین افتتاح موزه اسناد و مفاخر تربیت معلم لرستان که در محل دانشگاه علامه طباطبایی خرم آباد برگزار شد، اظهار کرد: براساس شناخت بشری موزه علاوه بر کارکرد نمایشگاهی، به کارکردهای مختلف پژوهشی، آموزشی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی توسعه پیدا کرده است ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۳:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان رئیس دانشگاه فرهنگیان لرستان گفت: موزه اسناد و مفاخر تربیت معلم استان گنجینه ای برای استفاده آیندگان است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۳:۴۶    
خرم آباد - ایرنا - رییس دانشگاه فرهنگیان لرستان گفت: موزه اسناد و مفاخر این دانشگاه گنجینه ارزشمندی در خصوص پژوهش های تخصصی حوزه تربیت معلم برای آیندگان است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۲:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - پنجمین موزه تخصصی دانشگاه فرهنگیان کشور با عنوان "موزه اسناد و مفاخر تربیت معلم لرستان" روز چهارشنبه با حضور علی باقر طاهری نیا معاون پژوهش و فناوری این دانشگاه در خرم آباد افتتاح شد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۱:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
بهروز رضوی چهارشنبه 24 شهریور در برنامه چراغداران رادیو فرهنگ ، زندگی حسین گل گلاب، سراینده سرود ای ایران را مرور می کند. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه چراغداران مستندی رادیویی است که به شرح کوتاهی از زندگی مفاخر ادبی و فرهنگی کشورمان اختصاص دارد و امروز بهروز رضوی در این برنامه ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۱:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
بازیگر قدیمی دنیای تصویر و نمایش اعتقاد دارد که جای بسیاری از انسان های شاخص و مفاخر ما خالی است و مسئولان سینما و تلویزیون باید به این موضوع توجه کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۸:۱۳    
تهران- ایرنا- میراحمد فخری نژاد یکی از مفاخر و مشاهیر فرهنگی تأثیرگذار به شمار می آید که در 2 بخش شعر گیلکی و فارسی آثار خویش را به جامعه ادبی کشور ارایه کرد. وی در برخی از اشعار خود مشکلات و معضلات زندگی و جامعه را به تصویر می کشید.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۲۰:۳۰    
در آثاری که بناست زندگی شخصیت های ملی را روایت کنند هم در پژوهش و هم در تولید، خیلی باید دقت کرد که گرفتار سطحی نگری نشویم. سیروس همتی، بازیگر باسابقه با بیان این مطلب به جوان گفت: اینکه بتوان از طریق ساخت سریال های تلویزیونی ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۵:۳۲    
شاهرود- امام جمعه شاهرود گفت: سالانه مسابقات کتابخوانی خوبی در شهرستان برگزار می شود اما باید بتوانیم موضوع شناساندن مفاخر و اندیشمندان منطقه به جوانان را نیز در قالب مسابقات داشته باشیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۵:۰۶    
شاهرود - ایرنا - امام جمعه شاهرود با اشاره به هوش و ذکاوت نسل جدید گفت: شناساندن مفاخر کشور در حوزه های گوناگون برای آنان ارزشمند است و الگوهای خوبی را پیش روی آن ها می گذارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۳:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
تصنیف رفته به یاد همایون خرم امروز در برنامه با کاروان شعر و موسیقی رادیو فرهنگ پخش و بررسی می شود.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۳:۱۴   + ۱۵ سایت دیگر  
انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به مناسبت 27 شهریورماه روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد محمدحسین شهریار، نشست گرامی داشت این روز را با حضور و سخنرانی جمعی از استادان برجسته زبان و ادبیات فارسی در فضای مجازی برگزار می کند.
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۹:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس سید محمد باغسنگانی که در چندسال گذشته به طور ویژه پرتره ای از زندگی مفاخر ادبی و هنری و فرهنگی کشورمان را در قالب مستند رادیویی تهیه و تولید می کند این بار به سراغ زندگی استادمهدی محقق علامه، نسخه پژوه و پژوهشگر تاریخ پزشکی اسلامی ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۰۹:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
مجموعه مقالات کنگره ملی شهید محراب آیت الله مدنی به مناسبت چهلمین سالگرد شهادت این عالم مجاهد با همکاری دبیرخانه این کنگره در سلسله انتشارات انجمن آثار و مفاخر فرهنگی منتشر شد.
سبلان ما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۰۸:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش سبلان ما ، شیخ غلامحسن صبوری در سال 1309 شمسی در روستا ابربکوه از توابع شهر اردبیل در خانواده ای پاک و مذهبی دیده به جهان گشود ، پدرش مرحوم ملا اصبر در عین اشتغال به کشاورزی، به جهت تسلط به احکام دینی و تدریس قرآن مجید در آن منطقه کاملا شناخته شده بود. ...
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۷:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
در برنامه چراغداران که شرح کوتاهی از زندگی مفاخر ادبی و فرهنگی کشورمان است امروز بهروز رضوی بخش هایی از داستان زندگی همایون خرم ،نوازنده نامدار ویولن، موسیقی دان ...
وزارت ورزش و جوانان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۴:۳۴    
مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان گفت :کوهنوردان همدان مفاخرورزشی استان هستند و ما با ید از پیشکسوتان ،قهرمانان و افتخارات این استان به خوبی استفاده نماییم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۲۱:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در پیامی به مناسبت بیست و یکم شهریور، روز ملی سینما، گفت: در سالی که گذشت، تعطیلی سینماها به دلیل شیوع بیماری کرونا و درگذشت تعدادی از هنرمندان و مفاخر این حوزه رنج و آلام بسیاری را بر سینماگران تحمیل کرد ...