جمعه ۰۸ اسفندساعت ۱۳:۴۳Feb 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مفاخر»

ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۲۱:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره تجسمی فجر با معرفی و تقدیر برگزیدگان رشته های 10 گانه تصویرسازی، خوشنویسی، سرامیک، عکاسی، کاریکاتور و کارتون، طراحی گرافیک، مجسمه، نقاشی، به همراه مفاخر حوزه هنرهای تجسمی به ایستگاه پایانی خود رسید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۹:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره تجسمی فجر با معرفی و تقدیر برگزیدگان رشته های 10 گانه به همراه مفاخر حوزه هنرهای تجسمی به ایستگاه پایانی خود رسید.
سلام نو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۷:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب، سیدمرتضی علم الهدی را یکی از برجستگان تاریخ اسلام و از جمله مفاخر علمی در فقه، کلام، ادب، حدیث و تفسیر برشمردند.
اقتصاد ایران: رهبر معظم انقلاب، سیدمرتضی علم الهدی را یکی از برجستگان تاریخ اسلام و از جمله مفاخر علمی در فقه، کلام، ادب، حدیث و تفسیر برشمردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۲:۰۸   + ۸۲ سایت دیگر  
حضرت آیت الله خامنه ای، سیدمرتضی علم الهدی را یکی از برجستگان تاریخ اسلام و از جمله مفاخر علمی در فقه، کلام، ادب، حدیث و تفسیر برشمردند و خاطرنشان کردند: بیان و تدوین فضائل و مناقب و برجستگی های افرادی همچون سیدمرتضی در واقع نشان دهنده حُسنِ تربیت اسلام و و حوزه های اسلامی است.
شورای عالی انقلاب فرهنگی   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۵:۲۱    
جلسه 266 کمیته فرهنگ و تمدن ایران و اسلام شورای عالی انقلاب فرهنگی، در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۲:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در مراسم بزرگداشت مجازی خواجه نصیرالدین طوسی گفت: نگره خواجه نصیر به عرفان کاملاً بر بنیاد عقل و قرآن است.
به همت رایزنی فرهنگی ایران در تانزانیا، نشست علمی بزرگداشت و معرفی مفاخر و مشاهیر ایران در دانشگاه دارالسلام برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مرتضی پیرانی ...
جام جم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
گاهی در فرصت های کمیاب مواجهه و معاشرت با اسطوره های زنده فرهنگ و هنر، به این می اندیشم این مفاخر با چه راهبرد برازنده ای به جایگاه رفیع فعلی شان رسیده اند.
راهبردنامه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۰:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
سیدعلی موسوی شامگاه سه شنبه در حضور رییس کمیته ملی موزه های ایران و مدیرکل موزه ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی، پیشینه تاریخی مراغه را توصیف و اهمیت ایجاد موزه های تخصصی از جمله موزه نان، موزه نجوم، موزه فسیل، موزه مفاخر آموزش و پرورش ...
استاندار آذربایجان شرقی، بالندگی هر جامعه را به مدد جایگاه فرهنگی و تاریخی آن دانسته و گفت: باید مراقب و قدردان مفاخر فرهنگی و هنری خود باشیم.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
سیمای آذربایجان غربی برنامه تلویزیونی قوناخلیق را با رویکرد آشنایی با مفاخر استان تقدیم بینندگان می کند. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه قوناخلیق سعی می کند با نشان دادن روحیات و باورهای پیشکسوتان هنری، دانشمندان و مفاخر استان، راه را برای جوانانی که اهدافی نزدیک به آن ها دارند ...
برابر تصویب شورای عالی نشان ها ، نشان فداکاری به دوازده شهید شاخص ارتش جمهوری اسلامی ایران تعلق گرفت. به گزارش روابط عمومی ارتش، برابر تصویب شورای عالی نشان ها در ارتش ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
انجمن آثار و مفاخر فرهنگی سه شنبه 5 اسفندماه 99 مراسم بزرگداشت مجازی خواجه نصیر الدین طوسی فیلسوف، منجم و ریاضیدان برجسته ایرانی را برگزار می کند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۸:۵۴    
سیزدهمین شماره دوماهنامه فرهنگی مفاخر ماندگار از سوی انتشارات انجمن آثار و مفاخر فرهنگی منتشر شد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۲۲:۲۶    
نیما یوشیج را همه می شناسند. به هنرش، به سبکش و انسانیت ها و اخلاق مداری های خاص خودش. از مفاخر کشور است، اما افسوس که هیچ توجه ای به مزارش نشده و دریغ از یک سردیس بر روی مزار این شاعر بلندآوازه!
زریان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۲۱:۱۳    
سرویس عکس؛ عملیات ساخت و تکمیل موزه مفاخر بوکان در خانه استاد عباس حقیقی شاعر بنام کورد توسط شهرداری بوکان ادامه دارد. روابط عمومی این شهرداری ضمن آنکه از تلاش برای بهره برداری از موزه مفاخر در اوایل سال 1400 خبر دا و نوشت که عملیات سنگفرش و محوطه سازی این موزه آغاز شده و اجرای سایت نمایشگاهی ...
تعدادی از اهالی فرهنگ و هنر در قالب انجمن مردمی تجلیل از مفاخر و هنرمندان کردستان با حضور در منزل استاد وحید معتصمی از پیشکسوتان موسیقی کُردی ضمن دیدار با وی، به پاس سالها خدمت و فعالیتش در این حوزه از وی تجلیل و قدردانی کردند.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۲:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
مرحوم الهی قمشه ای حکیمانه تدریس می کرد، عارفانه تقریر می کرد، مفسرانه تحلیل می کرد و ادیبانه و هنرمندانه تأیید می کرد. این اضلاع چهارگانه در جلسات خصوصی او هم مشهود بود. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۱:۴۲    
دکتر حسن بلخاری - رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
آثار بی نظیر مهدی محقق در حوزه های مختلف علوم اسلامی نظیر فلسفه، کلام، فقه، ادبیات فارسی، طب اسلامی و تاریخ علوم هنوز که هنوز است منبعی مهم و دست اول در مراکز علمی ایران و دنیا شناخته می شود ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۲۰:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
تأثیر مخرب کووید 19 در جزء جزء زیست شخصی و اجتماعی افراد و در تار و پود زندگی جامعه هویداست. امروز با خانواده های عزاداری مواجهیم که پدر، مادر، خواهر، برادر و یا فرزندشان، قربانی کرونای مرموز شده است؛ با جامعه ای مواجهیم که مفاخر و اندیشمندانی را از دست داده است که قابل تکرار نخواهند بود.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۳:۳۶    
معاون قضایی دادستان کل کشور در حاشیه بازدید از هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع فولادی ایران متافو و ضمن بازدید از غرفه فولاد مبارکه اصفهان اظهار کرد ...
محمد مهدی احمدی رایزن فرهنگی کشورمان در اسپانیا با خانم تئا واردوسانیتزه رئیس و خراردو ماتایانا عضو هیات مدیره انجمن ایرانشناسی اسپانیا دیدار کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این دیدار رایزن فرهنگی ج.ا ...
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه دیار شهیدپرور همدان مهد عالمان و مفاخر است؛ گفت: آیت الله سیدرضا فاضلیان عالم ربانی، نمونه ای از این بزرگان و افتخاری برای امت اسلامی است
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۵:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه گفت: در یک سال گذشته بیش از 150 رویداد، همایش و جلسه فرهنگی را در کرمانشاه برگزار کردیم که طرح کریدور گردشگری غرب کشور، کرمانشاه شهر جهانی خوراک و معرفی بزرگان و مفاخر این شهر و تجلیل آنها از مهمترین آن بوده است.
استاندار سمنان، این استان را دارای اندیشمندان و عالمان بزرگ دانست و گفت: باید تلاش شود هم از مفاخر فرهنگی و هنری استان تجلیل شود و هم نمادهای فرهنگی و هنری این استان احیا و تقویت شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۴:۳۲    
ایسنا/همدان استاندار همدان گفت: تجلیل از مقام علمای دینی به ویژه علمای دینی یک تکلیف و وظیفه است چرا که تجلیل از این بزرگان تجلیل از جایگاه علم و دانش و همه خوبی هاست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۱:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه تکریم عالم دارای تهذیب و اخلاق و عمل اسلامی بسیار مهم و ضروری است، گفت: پاسداشت این مفاخر به عنوان بزرگترین دارایی هر ملت و جامعه در اولویت بخش فرهنگ و هنر قرار دارد.
دیار میرزا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۱:۲۰    
رضایی با اشاره به انتخابات 1400 اظهار کرد: در فرمایشات مقام معظم رهبری، دلسوزان کشور و همچنین قانون اساسی بر مشارکت حداکثری در انتخابات تاکید شده است.
سایت قنوت   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۰۹:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
مراسم بزرگداشت مقام علمی و فرهنگی حکیم میرزا مهدی محی الدین الهی قمشه ای، فقیه، فیلسوف، شاعر و مترجم قرآن، امروز 29 بهمن ماه با سخنرانی جمعی از اندیشمندان به صورت مجازی و به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد. در ادامه متن سخنان آیت الله جوادی آملی در این مراسم را می خوانید؛ ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۰۹:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی و به نقل از خبرگزاری برنا؛ حمید رضا مشهدی رئیس دانشگاه فرهنگیان استان قزوین گفت: با وجود ظرفیت های علمی، تجهیزاتی و نیروی انسانی آماده راه اندازی مرکز رشد در دانشگاه فرهنگیان هستیم. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۵:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون پژوهشی و فناوری سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان در آئین افتتاحیهٔ موزهٔ اسناد و مفاخر تربیت معلم استان قزوین گفت: درخشان ترین دورهٔ تربیت معلم در کشور مربوط به دههٔ 60 و دورهٔ شهید رجایی است و با وجود این که کشور در آن زمان حدود 40 میلیون جمعیت داشت و 400 مرکز تربیت معلم در کشور داشتیم ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۴:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
اولین موزه اسناد و مفاخر تربیت معلم در دانشگاه فرهنگیان استان قزوین گشایش یافت.
بنیاد ملی نخبگان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۲:۱۳    
طاهرپور با اشاره به لزوم الگوسازی از مفاخر بومی، گفت: این اقدام نقش مهمی در ایجاد ظرفیت های جدید در جامعة مستعدان دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
در مراسمی موزه اسناد و مفاخر تربیت معلم استان قزوین با حضور مسئولان استانی افتتاح شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۴:۱۳    
هم اندیشی فقه نظام ساز با حضور اندیشمندان و صاحب نظران مطرح کشوری پنجشنبه 30 بهمن ماه در موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا (ع) برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۱:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
مراسم بزرگداشت مقام علمی و فرهنگی حکیم میرزا مهدی محی الدین الهی قمشه ای فردا در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۹:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - آیت الله سید حسن تهامی در چهارمین برنامه "دوشنبه ها با مفاخر خراسان جنوبی" از طریق فضای مجازی معرفی شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۲۱:۵۳    
کشمیری گفت: براساس مصوبه شورای فرهنگ عمومی استان کتابی از مفاخر استان گلستان برای رده نوجوان و جوانان تدوین خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۳:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان تفرش از افتتاح موزه خصوصی مفاخر و مشاهیر تفرش خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۳:۳۵    
گروه استان ها مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: موزه مفاخر و مشاهیر تفرش با هدف توسعه گردشگری و معرفی بزرگان در تفرش افتتاح شد.
بنیاد ملی نخبگان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۲:۳۸    
آیت الله علما با اشاره به لزوم تکریم مفاخر و الگوسازی از سرآمدان علمی و حوزوی، گفت: معرفی این افراد به جامعه یکی از مهمترین اقدامات در ترویج فرهنگ نخبگی است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۱:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معمولا رسم بر این است که آثار به جا مانده از مفاخر فرهنگی را، اعم از آثار به جا مانده، لوازم شخصی و خانه محل تولد و سکونت او را حتی اگر خانه پدری باشد، پاس بدارند و در نگهداری و انتقال آن به نسل های بعدی جدیت و تلاش می کنند.
پانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۰۹:۴۵   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران (پانا) - داستان پُر فراز و نشیبِ زندگی عجیب "تولستوی" در کتاب شب رادیو تهران با صدای بهروز رضوی از امشب روی آنتن می رود. به گزارش روابط عمومی رادیو تهران؛ برنامه کتاب شب ...
همشهری   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۱:۲۴    
علی الیاسی ، پیشکسوت، مربی و داور بین المللی بوکس ، یکی از چهره ها و مفاخر ورزشی ایران 35 سال است در شهرک نصر در محله آزادی سکونت دارد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۷:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
شفقنا- حجت الاسلام والمسلمین سید محمدحسن ابوترابی درگذشت آیت الله سید محمد ضیاء آبادی را تسلیت گفت. به گزارش شفقنا، متن پیام به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم انالله و انا الیه راجعون ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۱۷:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
پافشاری بر یک زبان خاص و نادیده گرفتن حدود 70 درصدی جمعیت فارسی زبان افغانستان و شاید خدعه جداانگاری زبان فارسی از دری چند صباحی ذهن ها را مشغول کند اما با هزاران مفاخر این سرزمین که به فارسی سخن می گفتند، شعر می سرودن و می نوشتند چه می توان کرد؟
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۰۰:۳۰    
جلد اول کتاب آشنایی با مفاخر و مشاهیر تفرش رونمایی شد.