شنبه ۰۳ آبانساعت ۰۲:۰۶Oct 2020 24

جدیدترین‌های «مفاخر»

دبیر سی وسومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان گفت: دو چالش من، نقش اول و به نظر من که با همراهی دو تن از مفاخر بزرگ ایران، آقایان هوشنگ مرادی کرمانی و ایرج طهماسب آغاز شده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۸ ساعت پیش    
حدود یک سال پیش بود که خبر رسید قرار است یکی از بهترین کارگردان های ایرانی قصه یکی از مشاهیر و مفاخر ایرانی را به تصویر بکشد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۷:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در سخنانی از ارادت مولانا شاعر و عارف نامدار بزرگ ایرانی به حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) می گوید.
استانداری اردبیل   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۰:۱۴   + ۱۱ سایت دیگر  
استاندار اردبیل گفت: با پیگیری های فراوان خانه مرحوم استاد سلیم موذن زاده ثبت ملی شده و در آینده به موزه مفاخر تبدیل می شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۲:۲۸    
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با استاد ابراهیم گلباز گفت : تکریم و تجلیل از مفاخر فرهنگی هنری همواره در صدر برنامه های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه قرار دارد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۰:۰۱    
مهرداد رسولی درگذشت استاد آواز ایران آنقدر دردناک است که به این زودی از حافظه اهالی هنر و طرفداران پرتعداد او پاک نخواهد شد. محمد رضا شجریان، فخر موسیقی اصیل و سنتی ایران سرانجام پس از دو دهه مبارزه با سرطان، دنیای فانی را وداع کرد ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۵۶    
همدان - رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان گفت: متأسفانه از سالیان گذشته تاکنون در خصوص معرفی مشاهیر و مفاخر معاصر همدانی کوتاهی شده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۵:۱۰   + ۱۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام حیدری با بیان اینکه شیخ المشایخ آقا شیخ محمدعلی و علمای دیگر از مفاخر استان هستند، افزود: 724 واقف با نام علامه، شیخ و ملا در مازندران ثبت شده و اگر ما به علوی بودن مازندران می بالیم به دلیل زحمات همین علمای فرزانه این دیار است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۷:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
نایب رئیس مجلس در یادداشتی به مناسبت سالگرد ارتحال آیت الله مهدوی کنی، از وی به عنوان یکی از بزرگترین مفاخر و شخصیت های مؤثر در چند دهه اخیر یاد کرد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
انجمن آثار و مفاخر فرهنگی مراسم مجازی بزرگداشت مقام علمی و فرهنگی مهدی بیانی، استاد دانشگاه تهران، نسخه شناس و اولین رئیس کتابخانه ملی ایران را چهارشنبه 30 مهرماه درقالب وبینار برگزار می کند.
استانداری مازندران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۱:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
حسین حسن نژاد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در جلسه برنامه ریزی برای گرامیداشت هفته مازندران گفت: پیرامون مازندران، مفاخر و آداب و سنن این استان باید فعالیت های بنیادین بیشتری انجام شود، کما اینکه تا کنون افتخارات بسیاری اعم از دانشنامه ها، کتاب ها، فیلم ها و .. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۸:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
همدان - عضو شورای شهر همدان بابیان اینکه احداث پارک مشاهیر در راستای گرامیداشت جایگاه مفاخر همدان در حال انجام است، گفت: چهره نگاری مشاهیر و مفاخر 100 سال اخیر همدان برنامه ریزی شود.
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
اراک که به مهد مفاخر کشور معروف است، محل تولد حدود یک چهارم از فرهیختگان کشور است نامگذاری 28 مهر ماه(سالروز صدارت امیرکبیر) به عنوان روز اراک، فرصتی برای معرفی هشتمین کلانشهر کشور به مردم است تا در پی آن توسعه همه جانبه شهر نیز اتفاق بیفتد.
عصر خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
زحمات فراوانی کشیده شده ؛ تا این مفاخر از متون تاریخی استخراج شود ؛ لذا وظیفه مسئولان است که از امکاناتی که در اختیار دارند ؛ از تریبونی که در اختیار دارند؛ از ظرفیتی که در اختیار دارند ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
اگرچه در بیشتر موارد مردم شمیران را با آب و هوای بی نظیرش می شناسند اما نسخه شناس و مورخی چون سیدعبدالله انوار دارد و نام عبدالخالق الیاسی، معلم فرزانه با 60 سال سابقه معلمی با آن گره خورده است. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۷:۴۶    
سعید مستغاثی با این اعتقاد که برای بازیابی فهم خودمان از هویت اسلامی و ملی از رجوع به تاریخ تمدنی که در آن بالیده ایم ناگزیریم، می گوید: اما جریان اصلی آکادمیک و رسانه ای برای آنکه تاریخ اسلام را تحریف کرده و آن را از همه مفاخر و ظرفیت ها و مصادیق اجرایی اش خالی نماید ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۲:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
28 مهر ماه سالروز صدارت امیرکبیر ، از سوی شورای شهر به نام روز اراک نامگذاری شده است استان مرکزی و شهر اراک که طی سال های اخیر همواره آوازه صنایع آن در کشور و دنیا پیچیده ، تا جایی که از این استان به عنوان پایتخت صنعت ایران یاد می شود ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۲۰    
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رامیان از برگزاری مراسم یادبود شاعر فقید و زنده یاد حسنعلی بای (فدا) با حضور در مزارش خبر داد و گفت: در راستای تکریم مفاخر فرهنگی انجام شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۲۲    
سلمان ساکت - رئیس مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه فردوسی مشهد و استادیار گروه زبان و ادبیات فارسی
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۰۳    
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در ابلاغی مسوول دبیرخانه انجمن آثار و مفاخر استان سمنان را منصوب کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۹:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
رشت- مدیرکل ارشاد گیلان با اشاره به اینکه روز عصای سفید به معنای ناتوانی نابینایان و کم بینایان نیست، گفت: تاریخ ادبیات ایران و جهان مفاخر روشندل بسیار فعالیت داشته و دارند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۵:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
مشهد نسخه خطی منشآت خواجه اختیار گنابادی که در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده بود در موزه مفاخر و اسناد دانشگاه فردوسی مشهد رونمایی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۰:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
معاون راهبری حوزه هنری با بیان اینکه راهکار معرفی تاریخ و مفاخر بهره مندی از ظرفیت هنرمندان است گفت: باید از تمام ظرفیت های حوزه هنری، هنرمندان و فعالان فرهنگی برای تحقق این امر استفاده کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۹:۵۶   + ۱۳ سایت دیگر  
برای شناختن بخشی از اسرار نماز، به بازخوانی سخنان گهربار مرحوم آیت الله سید ابوالحسن رفیعی قزوینی رحمه الله، یکی از مفاخر اسلام و مراجع بزرگ تقلید در قرن اخیر، پرداختیم.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۹:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
منتظری بر لزوم ایجاد پارک مفاخر و مشاهیر استان گلستان تأکید کرد و گفت: ایجاد این پارک برای شناخت بیشتر جوانان و نوجوانان با مشاهیر ضروری است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۸:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
حق شناس گفت: باید نسبت به شناسایی مشاهیر و مفاخر استان گلستان در شهرستان ها اقدام شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۰:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- نسخه خطی "منشآت خواجه اختیار گنابادی" که در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده بود در موزه مفاخر و اسناد دانشگاه فردوسی مشهد رونمایی شد.
با حضور استاندار گلستان و نماینده مردم شریف گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی، و سایر اعضا، جلسه انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان گلستان تشکیل شد.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۲۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
برای مشاهده تصاویر بصورت اسلایدر، روی یکی از تصاویر کلیک کرده و دکمه Space یا فاصله را از روی کیبرد بفشارید. استاندار گلستان با تاکید بر جایگاه بزرگان و گذشتگان این سرزمین اظهار کرد : توجه به مفاخر و چهره های برجسته و آثار برگزیده آنها موجب رشد سرمایه های اجتماعی و فرهنگی مردم می شود. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۰:۱۸    
موسیقی ایرانی در دورانی بسر می برد که بسیاری از مفاخر تکرار نشدنی خود را از دست داده است؛ استاتیدی چون لطفی، مشکاتیان، پایور، شهناز و حالا شجریان. این موضوع درباره مکتب موسیقی اصفهان بیشتر صدق می کند و برای زنده نگه داشتن آن باید بیش از پیش به معرفی آثار پرچم دار این مکتب یعنی کسایی پرداخت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۲:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با تمجید از تلاش برای بزرگداشت مرجع عالیقدر آیت الله شاهرودی بر ضرورت معرفی بیشتر مفاخر علمی و فرهنگی با برگزاری کنگره ها و همایش های علمی تاکید کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، برگزاری کنگره ملی نکوداشت آیت الله العظمی شاهرودی را کار بزرگی در حوزه بزرگداشت مفاخر دانست و گفت: دراین کنگره تلاش بر این است تا اسناد زندگی علمی این شخصیت بزرگ جمع آوری و ارائه شود.
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۲۳:۴۷    
محسن صادق نیا بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع پرس؛ مدیر مسئول موسسه فرهنگی-هنری و انتشارات سوره سبز در گفت و گو با خبرنگار در خرم آباد، با اشاره به نگارش کتاب زندگینامه شهید چاغروند ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۸:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
حوزه/ عظمت مدافعان وطن و مدافعان انقلاب کم از مدافعان فرهنگ و مدافعان هنر مثل استاد شجریان نیست و خوب است در کنار بزرگداشت مفاخر هنری توجه به مدافعان امنیت را که مدیونشان هستیم، فراموش نکنیم.
عصر خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
وی یادآور شد : گردآوری این همه آثار منحصر به فرد در حوزه های مختلف هنری، سیاسی و تصاویر قدیمی از شخصیت ها، کتب و جغرافیای ری، روح تازه ای به انسان می دهد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مسئول دبیرخانه چهارسوی هویت مشهد گفت: برنامه های دبیرخانه چهارسوی هویت مشهد در چهار بخش مفاخر و شخصیت ها، مکان ها و گذرهای خاطره، آیین ها و وقایع تأثیرگذار در هویت مشهد پیش بینی و برنامه ریزی شده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی محمدکاظم کاظمی گفت: مرحوم استاد محمدرضا شجریان از مفاخر هنر فارسی است و هنر او فراتر از مرزهای ایران قرار دارد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۶:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با اشاره به مبانی قرآنی و عرفانی یکی از غزل های خواجه شیراز گفت: قرآن در برخی آیات به بیان دعای فرشتگان برای مؤمنان و در آیه ای دیگر دعای آن ها بر تمامی کسانی که روی زمین (لمن فی الارض) هستند، پرداخته است.
نواندیش   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۳:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
نواندیش- رضا امیری: متاسفانه رفتار غلط با محمدرضا شجریان طی سالیان اخیر باعث شد که امروز چنین حساسیتی در مورد درگذشت یکی از مفاخر هنر ایران ایجاد شود، هنرمندی که تعداد موضع گیری های سیاسی اش حتی به تعداد انگشتان یک دست هم نمی رسد ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۰:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - جدیدترین کتاب حسن بلخاری قهی استاد دانشگاه تهران و رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با عنوان خیال و ذوق و زیبایی در آرای امام محمد غزالی توسط انتشارات فرهنگستان هنر منتشر شد. ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۹:۴۲    
ناصر کنعانی، نویسنده و مترجم ایرانی مقیم آلمان، در تشریح رویکرد پژوهشی خود درباره مفاخر ایرانی به خصوص لسان الغیب تأکید کرد: بیش از صد شاعر آلمانی زبان غزلیاتی را به سبک این شاعر پارسی زبان سروده اند و او الهام بخش بسیاری از شاعران در اروپا بود و تأثیر بی نظیری بر مستشرقان گذاشت.
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۹:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
تهران (پانا) - حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به مناسبت 20 مهرماه و روز بزرگداشت حافظ شیرازی، در پاسداشت مقام این شاعر و غزلسرای برجسته ایرانی به صورت مجازی سخنرانی می کند. ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۹:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
حسین توکلی کجانی روز شنبه در بازدید از روند بازسایز مدرسه تاریخی شهید مدرس شهرری، افزود: تلاش می شود ظرف مدت یکسال این مدرسه احیا تا زمینه تحصیل مجدد فرزندان ری در مدرسه ماندگار و تاریخی شهید مدرس محقق شود ...
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از دیدار با رییس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران خبر داد و گفت: در این نشست توافقاتی برای برگزاری کنگره نکوداشت آیت الله سیدمحمود شاهرودی انجام شد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
زهرا کریمی وقتی قرار شد از چهره های برتر و مفاخر شمیران قدردانی شود سراغ آنهایی رفتند که در شکوفایی شمیران دستی بر آتش دارند. در این مراسم برعکس همیشه جای مدیران با بزرگان شمیران عوض شده است و مفاخر در صندلی های ردیف جلو و مدیران حاضر در مراسم در انتهای سالن نشسته اند ...
انتخاب : حجت الاسلام و المسلمین "سید هادی خامنه ای" در پیامی به مناسبت درگذشت استاد آواز ایران "محمدرضا شجریان" در اربعین حسینی نوشت: "و یبقی وجه ربک ذوالجلال والاکرام" درگذشت استاد برجسته و هنرمند بی بدیل، مرحوم "محمدرضا شجریان"، موجب تأسف و تأثر گردید. ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۶:۵۸    
نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی، استاد شجریان را از مفاخر کشور دانست و گفت: رمز ماندگاری استاد این است که وی همواره در کنار مردم بود.
بافق فردا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۳:۳۳    
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بافق حسین ارجمند ضمن گرامیداشت 18 مهر روز بزرگداشت کمال الدین محمد وحشی بافقی ابراز داشت: مسابقه کتابخوانی با همکاری شهرداری بافق به مناسبت روز بزرگداشت وحشی بافقی برگزار می شود. ...
بافق فردا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۰۸:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بافق ;حسین ارجمندضمن گرامیداشت روز بزرگداشت وحشی بافقی ابراز داشت :به مناسبت 18 مهر روز بزرگداشت وحشی بافقی مراسم تحت عنوان” شبی با کمال الدین وحشی بافقی” توسط دبیرخانه بنیاد وحشی بافقی به صورت مجازی برگزار می گردد. ...