یکشنبه ۱۴ آذرساعت ۲۰:۴۹Dec 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دهه شصتی»

همشهری   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
دکتر شهلا کاظمی پور، جمعیت شناس و استاد دانشگاه تهران به همشهری می گوید: با هر اتفاقی که در نرخ موالید ایران رخ بدهد، به هرحال در از سال 1420 جمعیت بزرگ 18 میلیون نفری دهه شصتی ها به سالمندی می رسند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، یک کاربر فضای مجازی در توییتر نوشت: فقط در فصل بهار سال 1400 ازدواج دهه شصتی ها 25 درصد افزایش داشته. شما حساب کنید تجمل گرایی و مخارج عروسی تو این سالها چه بر سر بر جوونا آورده که به بهانه ی کرونا همه شروع کردن راحت برن سرِ خونه و زندگی شون! ...
شیعه نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۱:۴۶    
آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران نشان می دهد طی بهار امسال و در قیاس با بهار سال گذشته، ازدواج مردان و زنان 30 تا 39 ساله که بخش اعظمی از آنها را جوانان دهه شصت تشکیل می دهند با 24.7 درصد رشد مواجه بوده است.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۰۸:۲۳   + ۳۴ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: بنابر آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، در بهار امسال مجموعا 70 هزار و 232 مرد و زن 30 تا 39 ساله با رشد 24.7 درصدی در قیاس با آمار مشابه خود در بهار 99 روانه خانه بخت شده اند. ...
تحمل نگاه های دلسوزانه، سؤالات نابجا یا انتقاد های عجیب خانواده و فامیل به خصوص زمانی که دور هم جمع هستید دشوار، اما این گونه رفتارها طبیعی است.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۲۳:۰۷    
امیرمسعود فلاح پای اخبار تلویزیون نشسته بودیم و در جریان اخبار بد خارجی و افتخارآفرینی های داخلی قرار می گرفتیم که گوینده با هیجان گفت: و اما بشنوید از افتخارآفرینی دیگری از یک هموطن، این بار در نروژ: یک دهه شصتی رئیس پارلمان نروژ شد ...
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۹:۱۸   + ۲۰ سایت دیگر  
همشهری: دکتر شهلا کاظمی پور، جمعیت شناس و استاد دانشگاه تهران در گفتگو با همشهری: به دلیل باروری بالا در دهه 60 و تفاوت با تعداد موالید در دهه 50، تعداد زیادی از دختران دهه 60 با مضیقه ازدواج مواجه می شوند.
قم فردا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۰۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مؤسسه مطالعات جمعیتی کشور با بیان این که دهه شصتی ها با موج سالمندی روبرو خواهند شد، گفت: نیاز به اجرای سیاست های جمعیتی در کشور داریم.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۴:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
موسوی لارگانی گفت: من معتقدم بهترین راه برای نظم و نسق دادن به زندگی دهه شصتی ها، کمک به خانه دارشدن آن هاست. در این بین، پسر و دختر هم نداریم، یعنی در مسکن دار کردن آن ها نباید خیلی چالش ایجاد کرد، هرچند برخی شرط و شروط منطقی را می توان با نظر کارشناسانه تایید کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۴:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
کتاب مادر برام قصه بگو ؛ خاطرات شفاهی گروه سرود آباده به قلم بهنام باقری و توسط انتشارات راه یار منتشر و راهی بازار نشر شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۱:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها در سومین انتصاب در استان مرکزی و پس از حضور استاندار جدید مرکزی، سرپرست فرمانداری اراک انتخاب شد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابناک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید. آیا نوزادان در رحم مادر خود گریه می کنند؟ استریمر چیست؟ توضیح درباره حادثه آتش زدن چادر ها در زاینده رود بازیگر اخراجی ها رئیس فرهنگ سرای نیاوران شد نامزدی یک ایرانی دهه شصتی برای ریاست پارلمان نروژ ...
برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۰۰:۰۱   + ۱۴ سایت دیگر  
دویچه وله: با رای اکثریت نمایندگان مجلس نروژ یک سیاستمدار 39 ساله متولد تهران به عنوان رئیس جدید پارلمان انتخاب شد. مسعود قره خانی در سن پنج سالگی همراه با خانواده اش به نروژ مهاجرت کرد و از سال 2017 نماینده پارلمان است. ...
برترین ها / کرج رسا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۵:۴۵   + ۲۰ سایت دیگر  
یورو نیوز: "مسعود قره خانی" سیاستمدار 39 ساله ایرانی-نروژی از سوی حزب کارگر به عنوان رئیس جدید پارلمان نروژ پیشنهاد شده است. این اقدام پس از استعفای "اوا کریستین هانسن" از ریاست پارلمان صورت گرفت ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۰۹:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا زندگی- دکتر مریم طباطبائی، متخصص و جراح عمومی و جراح سرطان سینه و عضو مرکز تحقیقات سرطان پستان درباره خطرات سرطان سینه در میان زنان اظهار داشت:از نظر شیوع، بیماری سرطان سینه رو به افزایش است و احتمال دارد به دلیل وضعیت هرم سنی کشور تا چند سال دیگر ادامه پیدا کند ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان گفت: جریان های فمنیستی اعتقاد دارند که ایران با تصویب طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده، حقوق باروری زنان را نقض می کند.
الف   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۱۱:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
به دلیل فراهم نبودن زمینه ها و امکانات لازم برای افزایش سالمندان کشور طی 20 تا 30 سال آینده، دردسرهای بزرگی در انتظار متولدین پر شمار دهه شصت خواهد بود .
وقت صبح   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۰۹:۴۱    
الهه حصاری که دیروز با تیپ خاصش در اکران آتابای سوژه شد عکسی از باشگاه یوگا منتشر کرده است. وقت صبح – این روزها الهه حصاری خیلی روی بورس است. بعد از بازی در زخم کاری دیروز 27 آبان 1400 در اکران فیلم نیکی کریمی شرکت کرد. او به تازگی عکس باشگاه یوگای خود را استوری کرد. ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۱:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
اعضای شورای مرکزی حزب نسل نو در اولین جلسه رسمی خود پس از انتخاب شورای مرکزی که شب گذشته (سه شنبه) برگزار شد، با اکثریت قریب به اتفاق مهدی اقراریان را به عنوان اولین دبیرکل این حزب جدید التاسیس انتخاب کردند. ...
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۲۱:۲۲    
20سال پیش که نسل دهه شصتی ها قرار بود وارد دانشگاه شوند، تعداد داوطلبانی که کنکور می دادند، آنقدر زیاد بود که موقع انتخاب رشته، هر رشته ای که در دفترچه راهنما موجود بود را انتخاب می کردند تا فقط پذیرفته شوند. کمتر رشته دانشگاهی بود که متقاضی نداشته باشد.
تدبیر   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۲۲:۲۹    
نماینده وزیر در هیئت مرکزی گزینش وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، در مراسمی با حضور علی دارابی قائم مقام وزیر میراث فرهنگی و صادقی اشتهاردی، معاون هیئت عالی گزینش ریاست جمهوری، معارفه شد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۴:۱۱    
آقا رضا یک فعال مسجدی دهه شصتی است که به همراه همسر خود کار تولید کیف با چرم مصنوعی و طبیعی مزین به تمثال شهدا و حرمین شریف ائمه معصومین(ع) در شهرستان بابل آغاز کرده و آثار درخور توجهی را تاکنون عرضه داشتند.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۰:۰۹    
علیرضا فیروزی، جوان دهه شصتی اهل سبزوار، حدود یک دهه است که در این شهر کتابفروشی دارد و در این فضا برنامه های مختلفی در راستای ترویج کتابخوانی اجرا می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۹:۴۵   + ۳۶ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی محمد حسین زاده عیش آبادی را به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی منصوب کرد.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۶:۳۰    
محمد حسین زاده جوان دهه شصتی و نویسنده به عنوان مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی منصوب شد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۲:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
سلامت نیوز_*شادی مکی: چند روز پیش بود که علی اصغر عنابستانی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس و و رئیس فراکسیون طرح جوانی جمعیت در دفاع از این طرح گفت: آیا در دهه شصت که بیشترین رشد جمعیت را داشته ایم ...
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۲۳:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مهدی روشنفکر نماینده مردم شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی گفت: از دهه شصتی ها که الان 40 ساله هستند در بدنه مدیریتی کی استفاده می شود؟
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۱۱:۲۰   + ۱۱ سایت دیگر  
در حالی طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت طی هفته گذشته از سوی شورای نگهبان تایید شد که پیش از این کارشناسان جمعیت، درخصوص کم شدن رشد جمعیت ایران هشدار داده بودند؛ اما در این میان یک جمعیت شناس می گوید: باید قانون جوانی جمعیت به صورت بسته ای حمایتی و همه با هم اجرا شود ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۰۹:۱۱    
این کلیپ نوستالژی همه ی دهه شصتی هاست...
دانا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ - ۰۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
با بررسی آمارهای موالید استان یزد به صراحت می توان دریافت که ولادت استان یزد در یک دهه اخیر به ویژه در پنج سال منتهی به سال 99 در شیب تندی قرار گرفته و به لبه پرتگاه رسیده است.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ - ۱۴:۱۷    
رکنا: معاون امور بانوان ریاست جمهوری از اعطای وام 50 میلیون تومانی به دهه شصتی های روستایی خبر داد.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۱۷:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
اقتصادآنلاین: 66.5 میلیارد دلار ارز دولتی حراج شد تا قیمت کالاها افزایش پیدا نکند. سه سال گذشت و نتیجه این حراج، تورم بالای کالاهای اساسی شد. پرونده اول: یک جوان دهه شصتی کارخانه بزرگ هفت تپه را به بهای اندک صاحب می شود. به بهانه وارد کردن ماشین آلات برای هفت تپه 1 ...
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۰۵:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
خلیج فارس:معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور از اختصاص تسهیلات 100 میلیون تومانی برای ازدواج مجردان روستایی متولد دهه 60 خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۱۴ - ۱۶:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
مشهد معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: به افراد مجرد و ازدواج نکرده روستایی که متولد دهه 60 باشند و تا پایان سال 1400 ازدواج کنند، تسهیلات 100 میلیون تومانی ازدواج اختصاص می یابد.
انسیه خزعلی گفت: افراد مجرد و ازدواج نکرده روستایی که متولد دهه 60 باشند، اگر تا پایان امسال ازدواج کنند، تسهیلات 100 میلیون تومانی ازدواج دریافت می کنند.
موسیقی تیتراژ مجموعه تلویزیونی خونه مادربزرگه به آهنگسازی بهرام دهقانیار بدون هیچ شک و شبهه ای برگی تاریخ ساز از ماندگارترین و خاطره سازترین ملودی های دوران کودکی دهه شصتی ها بود.
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۱۴ - ۱۲:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
سکانسی از سریال نیسان آبی و رقص دهه شصتی مهران غفوریان را در ادامه خواهید دید..
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۲۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
دمپایی و صندل جلو بسته صندل و دمپایی جلو بسته شاید برای ما ایرانی ها و به خصوص دهه شصتی ها کمی خنده دار و یادآور خاطرات قدیمی نه چندان خوشایند باشد. اما جالب است بدانید که این دمپایی ها و صندل های مشابه آن ها، یک بار در سال 2007 و بار دیگر در سال 2021 به عنوان یک مد جذاب، همه گیر شدند. ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۰۹:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با تأکید بر اینکه مسئولان باید بدوند تا به نوجوانان این نسل برسند و شناخت کاملی از آنان پیدا کنند، گفت: نه تنها نوجوانان نسل حاضر عقب تر از نوجوانان دهه شصتی نیستند بلکه مشاهدات میدانی از پیش قدمی آنان در ارزش های انقلابی حکایت دارد.
آنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۰۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
زنی دهه شصتی در میدان شوش، انتهای خیابان انبار گندم، پشت سوله مدیریت بحران، داخل پارک در گرم خانه زنان از تنها دغدغه اش یعنی آسیب های زنان و کودکان بی سرپناه روایت می کند.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۹ - ۱۸:۵۵    
شرایط سالمندان ایران خوب نیست و طبق آمارها یک سوم سالمندان تهران در معرض سوء تغذیه هستند و یک چهارم در معرض افسردگی.
روزنامه وارش   ۱۴۰۰/۰۸/۰۹ - ۰۸:۰۰    
امروز جهان دست خوش تغییر نسل است و این مساله اختصاص به مرزها و موقعیت جغرافیایی خاصی ندارد. پیشرفت علم و تغییر و تحول در تکنولوژی اقتضا دارد که نسل جدید در خصلت، تابلوی نسل قبل نباشد. به خصوص اینکه سرعت تحولات در تمامی عرصه های زندگی بشری، شتاب فزاینده گرفته است. ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ - ۱۴:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
سلامت نیوز : تعداد سالمندان اکنون تنها شش میلیون نفر است و دولت در پرداخت حقوق و تامین امکانات درمانی و رفاهی آنها درمانده. اما بحران سالمندی واقعی زمانی آغاز می شود که 20 میلیون متولد دهه شصت وارد دوره سالمندی شوند. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۷ - ۰۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : تصویری از اوایل دهه 60 و دخترانی که در نوبت آبخوری تلمبه ای در مدرسه ایستاده اند را مشاهده کنید.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۸:۰۳    
رکنا : یکتا ناصر این عکس را در صفحه خود منتشر کرد که مربوط به گریم فیلم نیسان آبی است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۶:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: هرم جمعیتی دهه شصت که عمده آن در حال حاضر و چند سال گذشته به مقطع اشتغال رسیده اند با بحران ایجاد شغل و در نتیجه بیکاری روبرو است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۱:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی استاندار آذربایجان شرقی، "جهانبخش سلمانیان" را به عنوان سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری منصوب کرد.
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۰۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
در ادامه تصویری جدید از مجید مظفری را ملاحظه می کنید.
برترین ها / یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۰۸:۱۲   + ۱۲ سایت دیگر  
خراسان: فقط سه دهه فرصت داریم تا خودمان را برای مواجهه با جمعیتی که 33 درصد آن سالمند است، آماده کنیم؛ سال هایی که مثل برق و باد سپری خواهد شد و آمار جمعیت سالمندان کشور به 33 میلیون نفر خواهد رسید. دوره ترسناک دهه شصتی ها ...
ایلدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۵:۴۱   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش ایلدانیوز، با حکم محمد مهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی، سامان سپهوند به عنوان رئیس حوزه هنری لرستان منصوب شد. پیش از این محمد کرم الهی رئیس حوزه هنری لرستان بود. سامان سپهوند جوان دهه شصتی لرستانی از نیروهای انقلابی و فعالان فرهنگی استان و دارای مدرک کارشناسی ارشد رسانه است ...