سه شنبه ۰۸ بهمنساعت ۰۰:۳۲Jan 2020 28

جدیدترین‌های «کمیسیون اجتماعی»

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، نمایندگان در جلسه علنی امروز- دوشنبه- مجلس شورای اسلامی اولویت، کلیات و جزئیات طرح یک فوریتی اصلاح ماده 44 قانون مدیریت خدمات کشوری را درباره اولویت بومیگزینی در استخدام ها تصویب کردند. ...
خانه ملت   ۷ ساعت پیش    
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در شرایط فعلی اقتصادی که امکان خلق و پیش بینی منابع جدید وجود ندارد، ترکیب یارانه نقدی با معیشتی بهترین راهکار برای افزایش یارانه نقدی است.
ایسنا   ۷ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
در انتخابات هیات رئیسه کمیته اجرایی اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی (PUIC)، ریس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از گروه منطقه ای کشورهای آسیایی انتخاب و نایب رییس کمیته اجرایی گردید و این اولین بار هست که ایران به عنوان نائب رئیس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی انتخاب می شود.
خانه ملت   ۱۰ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، مشکل عمده تهران را عدم ترویج فرهنگ استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی دانست و گفت: میانگین سرعت حرکت در معابر تهران به دلیل افزایش استفاده از خودروهای شخصی و ترافیک ناشی از آن، کمتر از 12 کیلومتر بوده که موجب افزایش آلودگی هوا می شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ - ۱۳:۳۱    
یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس به وزیر راه و شهرسازی در مورد حوادث اخیر هواپیمایی تذکر داد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ - ۱۲:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
جلسه علنی مجلس امروز شورای اسلامی با تذکرات نمایندگان به وزیر امور خارجه و ارجاع یک طرح به کمیسیون اجتماعی همراه بود.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ - ۱۰:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
نمایندگان خانه ملت طرح الحاق یک تبصره به ماده (66) قانون خدمات کشوری را به دلیل بار مالی به کمیسیون اجتماعی ارجاع دادند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ - ۱۰:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح مربوط به محاسبه مزایای مدارک تحصیلی کارمندان برای هر مقطع را برای بررسی بیشتر به کمیسیون اجتماعی ارجاع کردند.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ - ۰۹:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با انتقاد از ایجاد مصوبه غیرکارشناسی برای اعمال محدودیت در ثبت طلاق تاکید کرد که این اقدام تنها به آوارگی و بی خانمانی زنان منتهی می شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ - ۰۴:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که در نظام جمهوری سرنوشت باید براساس آرای مردم تعیین شود، اظهار کرد: در انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی حضور جناح های سیاسی با حمایت های یکسان از سوی حکومت می تواند موجب افزایش استقبال و نشاط در انتخابات شود.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ - ۱۶:۳۰    
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به خدمات در حال ارائه به مسافران ایرانی در استانبول، گفت: با وجود مراجعات گسترده مردم، اما خدمات در این کنسولگری به روز انجام می شود.
آنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ - ۱۵:۴۹    
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس مأمور اجرای قانون نیست، مجلس دو وظیفه اصلی اش قانونگذاری و نظارت است.
اول فارس   ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ - ۱۲:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش اول فارس ، علیرضا محجوب، نماینده تهران و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با توجه به رد صلاحیت اصلاح طلبان و افراد تاثیرگذار در انتخابات مجلس یازدهم گفت: هنوز رد صلاحیتی نهایی نشده است. شورای نگهبان در حال بررسی رد صلاحیت است ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ - ۰۸:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، از اعمال محدودیت ثبت طلاق به عنوان روشی برای مدیریت صحیح عملکرد دفترخانه ها و ممانعت از بروز تخلف در آنها و توزیع مناسب ثبت بین این مراکز یاد کرد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ - ۱۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه اعمال محدودیت برای ثبت طلاق در دفترخانه ها روش مناسبی برای کاهش آمار طلاق نیست از این روش به عنوان راهی برای افزایش ثبت غیرقانونی طلاق یاد کرد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ - ۱۴:۲۲    
ایسنا/فارس نائب رئیس کمیسیون اجتماعی و حاکمیت شرکتی اتاق بازرگانی ایران از تشکیل شورای سیاستگذاری مسئولیت اجتماعی در اتاق بازرگانی ایران در راستای هدایت تمام فعالان بخش خصوصی در کشور و جلوگیری از پراکنده کاری خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ - ۱۰:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با طرح این سوال که دولت بر چه اساسی افزایش 15 درصدی حقوق کارکنان را در سال 99 محاسبه کرده، گفت: در زمان بررسی بودجه در جلسه علنی تلاش می کنیم این میزان را افزایش دهیم.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ - ۱۰:۲۰    
یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه اعتقاد دارم در این دوره انتخابات شاید بیشتر مردم به حرف احزاب گوش ندهند، اظهار کرد: شاید آن گونه ترسیم شود که مردم در انتظاری که از اصلاح طلب ها و اصول گرایان داشته اند به اهداف خود نرسیده باشند.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ - ۱۰:۰۶    
عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه نیرو و اعتبارات نیروی انتظامی پاسخگوی انجام ماموریت ها نیست، کشف سریع جرم، شناسایی بهتر اشرار و تامین امنیت مردم را مستلزم حمایت همه جانبه از ناجا دانست.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ - ۰۹:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
یک عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: افزایش 15 درصدی حقوق کارکنان دولت که در لایحه بودجه 99 دیده شده، به هیچ وجه جوابگوی کمبودهای سبد هزینه خانوار نیست.
بورس نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ - ۰۹:۱۶    
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: زمین بسیاری از کشاورزان روستا های حوزه انتخابیه بنده نابود شده و دولت قول پرداخت خسارت داده بنابراین باید عمل کند.
عصر خبر   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۲:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
وی با بیان اینکه چند راهبرد اصلی را در حوزه فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی دنبال می کنیم، افزود: فعالیت هایی در این معاونت انجام شده است که در میان مدت و بلند مدت می تواند در پیشبرد اهداف این سازمان موثر باشد. دبیرخانه شرکای اجتماعی تامین اجتماعی در همین راستا تشکیل شده است.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۰۹:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اخذ مالیات از خانه و خودروهای لوکس را راهکاری معقول برای فقرزدایی و حمایت از نیازمندان عنوان کرد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۰۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، هفته آینده به ادامه بررسی طرح ساماندهی کارکنان قراردادی دانشگاه پیام نور جهت تامین نظر شورای نگهبان خواهند پرداخت.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۶:۳۴    
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، تخریب اموال عمومی همچون مترو، اتوبوس و حتی عابربانک ها را ناشی از عدم آگاهی مردم نسبت به نحوه و محل تامین هزینه های این بخش دانست که باید در این زمینه آموزش های لازم ارائه شود.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۵:۳۵    
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزایش هزینه های خروج از کشور را به ضرر مردم، صنعت گردشگری و مانع توسعه تجارت دانست و گفت: خذف عوارض خروج از کشور فرآیند انتقال توانمندی های ایرانیان را به کشورهای جهان تسهیل می کند.
شما نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۴:۰۴    
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: : دولت باید در روند شناسایی افراد واجد شرایط دریافت این بسته دقت بسیار زیادی داشته باشد تا اعتراضات مردم نسبت به این شیوه اختصاص کمک معیشتی پایان پذیرد.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۷:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
نصف جهان: اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در راستای فرهنگسازی برای مقابله با آلودگی هوا، برنامه زنگ هوای پاک را با مشارکت اداره کل محیط زیست استان و اداره کل آموزش و پرورش اصفهان در دبستان پسرانه فرهیختگان اجرا کرد. ...
رکنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۴:۱۶    
رکنا : تعیین مزد منطقه ای یا صنایع در دستور کار فعلی شورای عالی کار نیست. رکنا: آیا دولت می داند که سهم حقوق و دستمزد در این شرایط که با میانگین تورم بیش از 200... رکنا : نموداری از استان هایی که کمترین و بیشترین سبد معیشتی حمایتی را دریافت می کنند در... ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۵:۳۸    
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، زیرسازی نامناسب را عامل افزایش تخریب زیرساخت ها و انسداد راه های موصلاتی سیستان و بلوچستان دانست و گفت: علی رغم هشدار اداره هواشناسی مبنی بر ورود سامانه پر حجم به منطقه، تمهیدات لازم توسط دستگاه های مربوطه انجام نشد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۵:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بر ضرورت پیش بینی بودجه ای ویژه برای ایمن سازی جاده های برون شهری تاکید کرد و گفت: ایمن سازی جاده های مناطق مرزی موجب افزایش تعاملات با استان ها و شهرهای اطراف، رونق و توسعه اقتصادی بیشتر آنها می شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۴:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در واکنش به برخی ادعاها مبنی بر ناسالم بودن مواد غذایی گفت: نشر و انتشار خبرهای کذب در مورد مواد غذایی و یاد هر مورد دیگر، برای وضعیت کنونی جامعه سم است.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۳:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: بین بودجه سازمان بیمه سلامت و میزان تورم درجامعه فاصله بسیار است.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس وضعیت جاده های برون شهری کشور را بسیار اسفناک دانست و گفت: بودجه ایمن سازی جاده ها صرف حوادث غیرمترقبه می شود.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۰۸:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: گذاشتن شرط سنی در پرداخت وام ازدواج نمی تواند مانع از کودک همسری باشد بلکه این کار اجحافی در حق گروهی دیگر است.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۲:۲۴   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خطاب به رئیس جمهور تصریح کرد: مردم از نحوه توزیع یارانه و بسته های معیشتی ناراضی هستند.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۱:۳۳    
رئیس کمیته جوانان، زنان و خانواده کمیسیون اجتماعی مجلس، از ایجاد تفاهم نامه بین وزارتخانه های تعاون و ورزش و جوانان برای تشکیل تعاونی های جوانان به عنوان فرصتی برای کارآفرینی و بهره مندی از ایده جوانان نخبه جهت رونق اقتصادی کشور یاد کرد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۱:۳۰    
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه دسترسی به مواد مخدر با گسترش فضای مجازی آسان تر شده است، گفت: نمی توان فضای مجازی را محدود و مردم را از مصرف منع کرد اما می توان فرهنگ سازی مناسب را داشته باشیم.
ایمنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۰۱:۳۳    
رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان از تولید روزانه 15 تن پسماند پزشکی و دفن و اثرات مخرب آن خبر داد.
شعار سال   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۵:۱۲    
در پی رد صلاحیت دکتر عبدالرضا عزیزی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، اتحادیه عکاسان ایران اعلام کرد با خروج دکتر عزیزی از مجلس، نرخ بیکاری در بین عکاسان کشور حداقل 10 درصد افزایش خواهد یافت!
ایمنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۴:۲۳    
معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اراک از تصویب آیین نامه استخدامی شهرداری ها در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به منظور پاسخگویی به مطالبات شهرداران و کارکنان شهرداری ها خبر داد.
پول نیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۰۸:۴۶    
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در سال آینده می بایست حداقل حقوق کارگران باید 2 میلیون و پانصد هزار تومان باشد، با این میزان حقوق یک کارگر حداقل می تواند ضروریات زندگی و معیشت را برای خانواده اش تأمین کند، البته کافی نیست.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۰۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در هفته آینده به ادامه بررسی طرح اصلاح قانون شوراهای اسلامی کار خواهند پرداخت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۷:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
طرح تبدیل وضع نیروهای شرکتی و قراردادی شهرداری ها به وضع رسمی و پیمانی در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصویب شد که منتظر تصویب در صحن علنی مجلس است.
ایمنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۲۲:۴۶    
رئیس کمیسیون اجتماعی شورای شهر اصفهان گفت: برگزاری کنگره ای با پیروی از اندیشه ها و ابعاد شخصیتی انسانی بزرگ همچون حضرت علی(ع) باید نتایجی مطلوب همچون تغییر نگرش و اصلاح رفتارهای افراد جامعه در ابعاد گوناگون را به دنبال داشته باشد.
پارسینه   ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۲:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه ؛ علیرضا محجوب نماینده تهران و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارسینه ، با اشاره به فشار ها برای رد بودجه 98، گفت: این فشار ها قبل از تصویب بودجه وجود دارد، اما معمولا کلیات بودجه در مجلس رای می آورد. ...
جام جم   ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت:معلوم نیست برای اصل وام 102 میلیون یورویی بانک جهانی جهت حل معضل فاضلاب اهواز چه اتفاقی افتاده و مدیران مربوطه با آن چه کرده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
دبیر کمیسیون اجتماعی هیئت دولت گفت: در حال حاضر امکان تکثر در تصمیم گیری ها در دولت وجود ندارد و برای پاسخگویی بیشتر، باید تصمیم گیری ها متمرکز شوند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۳:۲۹    
یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ضمن درخواست از کمیسیون تلفیق و برنامه و بودجه برای توجه به وضعیت کارگران و بازنشستگان گفت: بازرسی های آزاردهنده برای بیمه کارگران متوقف شود.
وانا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۰۹:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
آیین نامه سامانه مطالبات عمومی ایرانیان در جلسه اصلی کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت به تصویب رسید و برای تصویب نهایی آماده طرح در هیئت وزیران است.