یکشنبه ۱۴ آذرساعت ۰۲:۰۵Dec 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «لایحه»

دنیای اقتصاد   ۱ ساعت پیش    
سیاوش وکیلی کارشناس بازار سرمایه تغییر قوانین و مقررات بازار سرمایه، اتفاق خوبی است؛ چرا که حدود 15سال از تصویب آخرین قانون بازار سرمایه می گذرد اکنون لازم است با توجه به نتایج حاصل شده و ضعف هایی که قانون در مقام عمل با آنها مواجه است، این تغییرات ایجاد شود.
تابناک ایلام   ۳ ساعت پیش    
حسن بهرام نیا به همراه نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، مدیران کل راه و شهرسازی و امور آب استان با معاونین و روسای سازمان برنامه و بودجه کشور به منظور پیگیری بودجه استان در لایحه بودجه 1401 استان دیدار کرد.
ایسکانیوز   ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
باوجودآنکه نمایندگان مجلس، جو اکثریت مجلس را به نفع تصویب لایحه رتبه بندی می دانند اما معلمان می گویند خروجی نهایی دولت و مجلس فقط نام رتبه بندی را دارد و با نظام رتبه بندی معلمان مورد انتظار آن ها متفاوت است.
فرج کمیجانی گفت: تصویب ، ابلاغ و اجرای سریع لایحه همسان سازی حقوق بازنشستگان و لایحه رتبه بندی معلمان با حداقل بودجه 25000 میلیارد تومان برای شش ماهه دوم سال 1400 کف خواسته فرهنگیان است.
شبستان   ۵ ساعت پیش    
تصویب لایحه تفویض اختیار 300 میلیارد ریالی به شهردار گرگان، روند اجرای روکش و ترمیم آسفالت معابر و خیابان های گرگان را شتاب می بخشد.
همشهری   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
یک پژوهشگر حوزه اقتصاد شهری گفت:در صورت حذف اعتبارات مربوط به شهرداری ها از لایحه بودجه 1401 کشور، شهرداری ها با بحران کسری بودجه مواجه می شود که این موضوع موجب عقب ماندگی حمل و نقل عمومی، آلودگی هوا و افزایش خطرات بافت فرسوده را به دنبال دارد.
برترین ها / شعار سال   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۹:۰۸   + ۱۰ سایت دیگر  
روزنامه شرق: روزنامه شرق در مصاحبه با محمدرضا باهنر،دیدگاههای او را در باره موضوعات مختلف جویا شده است. بخشهایی از مصاحبه را می خوانید. چه موانعی برای تشکیل احزاب فراگیر وجود دارد؟ ...
روزنامه مردم سالاری   ۶ ساعت پیش    
پانزدهم آذرماه مهلتی است که قانون برای ارائه لایحه بودجه سال آینده از سوی دولت به مجلس داده است و بر اساس اخباری که منتشر می شود دولت درصدد ارسال این لایحه است، اما آنچه در این روزها درباره این لایحه مورد توجه قرار گرفته پیش بینی میزان افزایش حقوق کارمندان دولت در این لایحه است ...
ایرنا   ۷ ساعت پیش    
گرگان - ایرنا - لایحه تفویض اختیار 700 میلیارد ریالی به شهردار گرگان برای خرید میله گرد و آهن آلات مورد نیاز ساخت و تجهیز شهربازی با هدف شتاب بخشیدن به بهره برداری از این پروژه در شورای اسلامی این شهر تصویب شد.
روز نو   ۷ ساعت پیش    
نماینده مردم رامسر و تنکابن در مجلس شورای اسلامی گفت: به دنبال اجرایی شدن لایحه رتبه بندی معلمان با همفکری دولت هستیم.
خانه ملت   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیته بررسی لایحه بودجه شرکت های دولتی جزئیات جلسات این کمیته برای بررسی لایحه بودجه شرکت های دولتی را تشریح کرد.
جام جم   ۷ ساعت پیش    
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: لایحه نظام جامع رسانه ای در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال بررسی برای تدوین است.
خانه ملت   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) وجود یارانه پنهان را مغایر با عدالت اجتماعی و ظلم به طبقه محروم جامعه دانست و گفت: دولت و مجلس در تدوین لایحه بودجه سال 1401 یارانه های پنهان را اصلاح کنند.
ربیع   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، یکی از مسائل مورد توجه همگانی لایحه بودجه سال بعد است که پس از انتشار بحث و گفت و شنودها و اظهار نظرهای متفاوتی را خواهد داشت. این روزها نیز موضوع بودجه و حقوق کارکنان دولت و افزایش ها در بودجه میدان دار مباحث مسئولان و کارکنان دولت است ...
اقتصاد آنلاین / چند ثانیه   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۹:۳۰   + ۱۶ سایت دیگر  
رییس کمیته اقتصادی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ضمن تشریح برخی اعداد و ارقام بودجه سال آینده از تصمیم دولت برای تعیین نرخ تسعیر ارز 23هزار تومانی در بودجه 1401 خبر می دهد.
الف   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
معلمان برای اجرای لایحه رتبه بندی دوباره تجمع کردند اما این بار تجمع آنان در بیش از 50 شهر برگزار شد. این سومین تجمع سراسری معلمان در سه ماه گذشته است.
چند ثانیه   ۱۰ ساعت پیش    
اعلام رییس مجلس درباره کاهش اعتبار ویژه اجرای لایحه رتبه بندی معلمان و تغییر زمان اجرای کامل این لایحه، معلمان معترض را به خیابان ها کشاند. درحالی که طبق اعلام اولیه مجلس ...
پیام فوری   ۱۰ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با مثبت خواندن افزایش سهم پایتخت در مالیات بر ارزش افروده از سه به چهار درصد، تاکید کرد: از دولت و شخص رییس جمهور اصلاح و درج حقوق حمایتی شهردارای های کشور را در بودجه 1401 انتظار داریم. ...
خبرگزاری مهر   ۱۰ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
دبیر هیئت رئیسه مجلس گفت: سقف حقوق کارکنان دولت در لایحه بودجه سال آینده 37 میلیون تومان تعیین شده که می تواند به ایجاد عدالت در پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان دولت کمک کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۴:۵۳    
مشاور رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه لایحه بودجه در سازمان برنامه و بودجه به صورت کامل بسته شده و به دولت هم ارسال شده افزود: لایحه بودجه تا سه شنبه هفته جاری به مجلس ارائه خواهدشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۴:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
نخستین لایحه بودجه دولت سیزدهم در روزهای آتی به مجلس می رود که برای تحقق رشد اقتصادی و رونق تولید به دنبال اصلاح ساختار، کوچک سازی و صندوق پیشرفت و عدالت در 31 استان است.
مدیرعامل شرکت توزیع برق حرارتی، از الزام صنایع پرمصرف به پرداخت بهاء برق با قیمت خرید تضمینی بین 450 تا 500تومان به ازای هر کیلووات ساعت خبر داد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش بودجه دستگاه های حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی در لایحه بودجه 1400 بیانگر حمایت مجلس از محرومان است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۳:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه در لایحه بودجه فعلی، بودجه عملیاتی تر شده است که جای تقدیر دارد افزود: تلاش داریم تا پروژه های نیمه تمام سمنان را به سرانجام برسانیم.
ایستنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۳:۴۳    
از آنجا که دولت با ذی نفعان تعامل دارد و همچنین با موانع اجرا آشناست، لایحه دولت کارآمدی بیشتری دارد اینترنتلایحه دولت جایگزین طرح صیانت می شود؟ در جلسه دهم کمیسیون مشترک بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی ...
شما نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۳:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس اخبار آمریکا لایحه ممنوعیت ارزهای دیجیتال را به سنا ارسال می کند، به نظر می رسد همین موضوع هراس قابل توجهی را میان معامله گران ایجاد کرده است و در ریزش شدید بیت کوین موثر بوده است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۳:۱۱    
دولت سیزدهم، هفته آینده مهم ترین آزمون خود در حوزه اقتصاد را با ارائه لایحه بودجه 1401 پشت سر می گذارد. آزمونی که در سخت ترین شرایط اقتصاد ایران طی سال های گذشته، برگزار می شود و عبور موفق از این آزمون، تا حد زیادی، سرنوشت دولت جدید را مشخص خواهد کرد.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۲:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه اقتصادی: بحثِ مزد و حقوق مهم ترین بحث نیمه دوم سال است؛ مسیر افزایش حقوق برای لایه های پایین مزدبگیران همیشه به شدت دشوار است؛ ابتدا در تدوین لایحه بودجه و بازبینی آن، بودجه ریزان دولتی و نمایندگان مجلس ...
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر گلپایگان با اشاره به جای خالی موزه مردم شناسی در شهر گلپایگان، گفت: پیگیری هایی در میراث فرهنگی انجام دادیم تا حمام تاریخی رباط آحسین شهر گلپایگان به موزه مردم شناسی تبدیل شود. ...
افق تهران   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۲:۱۹   + ۲۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد: دولت برنامه خاصی برای حذف ارز 4200 تومانی و اجرای یک راهکار جدید ندارد و همه چیز در این خصوص در لایحه بودجه سال آینده لحاظ خواهد شد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۱:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: تکلیف مسایل اصلی اقتصادی کشور از جمله نظام هدفمندی یارانه ها، ارز ترجیحی، یارانه حمایتی برای معیشت مردم و ... در لایحه بودجه سال آینده تعیین تکلیف شود.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۱:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی آخرین وضعیت بودجه شرکت های دولتی در لایحه بودجه 1401 را تشریح کرد.
علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در تشریح جزییات بررسی لایحه بودجه سال1401 در جلسات روز پنجشنبه هیات وزیران گفت که در این نشست هفت هزار میلیارد تومان برای تقویت صندوق بیمه محصولات کشاورزی پیش بینی شده که نهایی شدن آن در گرو مصوبه مجلس شورای اسلامی است.
شما نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۱:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
.بر اساس اخبار آمریکا لایحه ممنوعیت ارزهای دیجیتال را به سنا ارسال می کند، به نظر می رسد همین موضوع هراس قابل توجهی را میان معامله گران ایجاد کرده است.
فاش نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۱:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی می گوید: اقدامات بودجه ای دولت جدید، اقداماتی اصلاحی و چند گام رو به جلو است. روزنامه آرمان در گزارشی با اشاره به موضوع کسری بودجه نوشت: بسیاری از مصائب اقتصادی از همین بودجه نشأت گرفته است. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۱:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
طبق اعلام رئیس سازمان برنامه و بودجه دیگر از لایحه قطور بودجه خبری نخواهد بود و بودجه 1401 با حداقل ردیف به مجلس خواهد رفت.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۱:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
سلامت نیوز : اعلام رییس مجلس درباره کاهش اعتبار ویژه اجرای لایحه رتبه بندی معلمان و تغییر زمان اجرای کامل این لایحه، معلمان معترض را به خیابان ها کشاند. ...
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۱:۲۷   + ۱۰۹ سایت دیگر  
رئیس جمهوری با اشاره به دقت و جدیت اعضای هیات دولت در بررسی و تصویب تبصره های لایحه بودجه در جلسات فشرده روزهای اخیر گفت: ثبات اقتصادی حمایت از تولیدکنندگان و مشارکت فعال بخش خصوصی در اقتصاد کشور و تامین معیشت مردم محورهای اصلی و مورد توجه دولت در تصویب لایحه بودجه سال 1401 کل کشور باید باشد. ...
فرارو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۱:۲۷   + ۲۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: اگر دولت به فکر تامین کسری بودجه خود از بازار سرمایه باشد باید از بورس حمایت کند. زیرا بخش عمده منابعی که باید تامین کند از این بازار است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۱:۲۱   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی با انتقاد از نحوه تخصیص ارز 4200 تومانی اعلام کرد که مجلس بنا دارد در لایحه بودجه سال 1401 این نحوه تخصیص را اصلاح کند.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۱:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در صحبت هایی که با مدیران سازمان برنامه و بودجه داشتیم قرار براین شده تا یک مقدمه ای همراه با لایحه بودجه به مجلس ارائه شود که در آن وضعیت شاخص ها را در انتهای سال 1401 با اجرای قانون بودجه مورد نظر دولت اعلام کند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۱:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: جلسات مجامع شرکت های دولتی برای تعیین وضعیت مالی این شرکت ها با وجود تقدیم لایحه بودجه شرکت های دولتی به مجلس هنوز برگزار نشده و وضعیت مالی آنها هنوز مشخص نیست.
برترین ها / تدبیر   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۰۹:۵۹   + ۲۳ سایت دیگر  
ایلنا: عضو کمیسیون صنایع مجلس اظهار داشت: اگر دولت بخواهد طرحی را جایگزین طرح صیانت کند باید از طریق لایحه به مجلس ارائه دهند، هیچ منعی هم در این رابطه وجود ندارد و می تواند تا قبل از اینکه طرح صیانت به تصویب برسد لایحه خود را ارائه دهند که یا تلفیق شود و یا هرکدام که غنی تر باشد به عنوان قانون به ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۰:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس طی هفته جاری ضمن بررسی بودجه شرکت های دولتی، چارچوب و رویکردهای لایحه بودجه سال 1401 را با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه بررسی خواهند کرد.
بانکداری الکترونیک   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۰:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، بازارها امروز را متاثر از دور نخست مذاکرات برجامی وین و البته گمانه زنی ها از جزییات بیشتر لایحه بودجه 1401 دنبال می کنند. در پیشقرال این اثرپذیری، معامله گران بازار ارز قرار دارند. سقوط 10 هزار دلاری قیمت بیت کوین در عرض یک ساعت؛ علت چه بود؟ ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۰:۴۲   + ۲۰ سایت دیگر  
طبق اعلام رئیس سازمان برنامه و بودجه دیگر از لایحه قطور بودجه خبری نخواهد بود و بودجه 1401 با حداقل ردیف به مجلس خواهد رفت.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۰:۳۲   + ۲۱ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: نماینده مردم رامسر و تنکابن در مجلس شورای اسلامی گفت: به دنبال اجرایی شدن لایحه رتبه بندی معلمان با همفکری دولت هستیم.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۰:۲۳   + ۱۱ سایت دیگر  
سال هاست که اجرایی کردن لایحه رتبه بندی معلمان با اما و اگرها به تعویق می افتد. نبود بودجه دلیلی است که برای اجرایی نشدن آن ذکر شده است.