چهارشنبه ۱۲ بهمنساعت ۱۵:۴۸Feb 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «لایحه»

خبرگزاری فارس   ۶ دقیقه پیش    
شهردار اردبیل، لایحه بودجه 1402 با افزایش 36 درصدی به مبلغ 19 هزار میلیارد ریال را به شورای اسلامی شهر اردبیل تحویل داد.
ایکنا   ۱۶ دقیقه پیش    
منتخب مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش جمعیت و فرزندآوری، گفت: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری بر تشکیل خانواده و فرزندآوری، قانون تعالی خانواده و جوانی جمعیت در مجلس تصویب شد و 12 هزار میلیارد تومان در لایحه بودجه امسال در نظر گرفته شده است.
ایسنا   ۳۸ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از پیشنهاد افزایش 30 درصدی وام ازدواج با توجه به افزایش حقوق 30 درصدی کارمندان و کارکنان در لایحه بودجه 1402 خبر داد.
صنعت ماشین   ۴۱ دقیقه پیش    
صنعت ماشین: اخذ دو تصمیم خودرویی از سوی وزارت صمت و مجلس در روزهای اخیر با اعتراضات و نگرانی های زیادی همراه شد و در شرایطی که کمبود منابع ارزی دلیل اصلی توقف واردات عنوان می شد، کاهش میزان تعرفه و پیش بینی ورود خودروی دست دوم در لایحه بودجه 1402 با هدف ساماندهی بازار، تعجب همه را برانگیخته است.
اینتیتر   ۴۳ دقیقه پیش   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از ایلنا، بدهی 600 هزار میلیارد تومانی دولت ها به تامین اجتماعی ، این رقم سنگین را فعالان صنفی مطرح نکرده اند بلکه بیانِ صریحِ مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در شانزدهم دیماه سال جاری ست ...
خبرگزاری مهر   ۵۹ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
معاون اداری مالی وزارت علوم گفت: بیش از آن چیزی که برای دیگر دانشگاه های معتبر، بودجه تخصیص داده شده، برای دانشگاه فنی و حرفه ای به عنوان دانشگاه مهارت محور اعتبار در نظر گرفته شده است.
خانه ملت   ۱ ساعت پیش    
رحیم زارع، سخنگوی تلفیق لایحه بودجه 1402؛ امروز چهارشنبه، 12 بهمن ماه 1401 در اولین نشست خبری با اصحاب رسانه در مورد مصوبات کمیسیون تلفیق، بیان کرد: امروز روز آخر ارائه پیشنهادات کمیسیون ها به کمیسیون تلفیق است و هنوز این پیشنهادات به صورت کامل به دست ما نرسیده و با این حال تاکنون یک سری تغییرات ...
روز نو   ۱ ساعت پیش   + ۴۶ سایت دیگر  
دولت در لایحه بودجه سال آینده پیشنهاد داد متوسط حقوق کارمندان 20 درصد براساس آخرین حکم کارگزینی به گونه ای افزایش یابد که مبلغ قرارداد کمتر از هفت میلیون تومان نباشد.
ایسنا   ۱ ساعت پیش    
ایسنا/اردبیل با حضور مدیران استانی لایجه 19 هزار میلیارد ریالی شهرداری اردبیل تقدیم شورا شد.
خانه ملت   ۱ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
سومین روز بررسی جزئیات لایحه بودجه 1402 کل کشور امروز چهارشنبه 12بهمن ماه 1401 با حضور اعضای کمیسیون تلفیق رسیدگی به لایحه بودجه برگزار شد.
آنا / اقتصاد آنلاین   ۵۸ دقیقه پیش   + ۱۹ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1402 از مصوبه این کمیسیون درباره تعیین نرخ مالیات بر خانه ها و خودروهای لوکس در سال آینده خبر داد.
فرهنگ امروز   ۱ ساعت پیش    
نوشتن لایحه اعسار از هزینه دادرسی می گویند هزینه دادرسی تضمینی است برای جلوگیری از دعاوی واهی اما هر جا که دعوای واقعی و قابل طراحی بعلت هزینه عنوان نمی شود دولت باید مساعدت کند و سدی را که در برابر مجانی بودن دادگستری بوجود آمده بردارد این است که مسأله اعسار از هزینه دادرسی در قوانین محاکماتی ...
خانه ملت   ۱ ساعت پیش   + ۱۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1402، در تشریح مصوبات این کمیسیون گفت: موضوعاتی از قبیل معیشت مردم و اشتغال برای مجلس بسیار مهم است و با این حال تلاش داریم سقف بودجه افزایش پیدا نکند.
تیتر20   ۱ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل حریم شهر تهران با اشاره به اینکه بیشتر تعارضات و ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم شهر تهران در جنوب و جنوب غرب تهران است از ارسال لایحه ساماندهی حریم تهران به مرکز پژوهش های مجلس خبر داد.
پس از حواشی پیش آمده در فضای مجازی پیرامون برخی جزئیات لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت، به سراغ متن کامل این لایحه رفتیم تا ببینیم که در مورد خروج زنان از کشور، چه می گوید؟
ایسنا   ۲ ساعت پیش   + ۳۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1402 از مصوبه این کمیسیون درباره تعیین نرخ مالیات بر خانه ها و خودروهای لوکس در سال آینده خبر داد.
خانه ملت   ۲ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
این نماینده مردم در مجلس یازدهم، با بیان اینکه روند بروز آسیب های اجتماعی در حوزه انتخابیه اش رو به افزایش است گفت: متاسفانه دولت در لایحه بودجه 1402 به گونه ای که باید در این رابطه احساس مسئولیت می کرد اعتبارات لازم را پیش بینی نکرده است.
تسنیم متن کامل لایحه شروط اجازه خروج زنان از کشور را منتشر کرد.
تحلیل بازار   ۲ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
بررسی لایحه بودجه 1402 نشان می دهد دولت علاوه بر بیش برآورد در ردیف منابع حاصل از واگذاری شرکت ها، مجوز واگذاری شرکت های دولتی را حذف و امکان انتقال مستقیم سهام شرکت ها به افراد را فراهم کرده است.
فریبرز کریمایی گفت: خوراک 7 هزار تومانی با دلار 28500 تومانی، حدود 28 سنت خواهد شد. در صورتی که در حال حاضر نرخ گاز در "هنری هاب" 11 سنت است! روز دوشنبه در کمیسیون تلفیق جلسه ای برگزار شد که ما هم در آن حضور داشتیم و بند "الف" تبصره 14 لایحه بودجه 1402 مورد بحث و بررسی قرار گرفت و انجمن پتروشیمی ...
وزیر نفت در جریان بررسی گزارش کمیسیون برنامه و بودجه درباره عملکرد تبصره های درآمدی لایحه بودجه سال 1401 اعلام کرد که در عملکرد دستگاه های وزارت نفت در فروش و وصول نفت، گاز، فرآورده های نفتی و میعانات گازی در 10 ماهه گذشته 40 درصد رشد در مقایسه با سال قبل داشته ایم. ...
لغو توقف اجرای طرح بهشت آباد توسط دیوان عدالت اداری که چندی پیش رسانه ای شد، بار دیگر نام این پروژه پرحاشیه را بر سر زبان ها انداخت؛ طرحی که سال هاست مخالفان و موافقان اجرای آن در برابر یکدیگر صف کشیده اند و با رو کردن مدرک و استدلال های مختلف به متقاعد کردن هم مشغولند ...
بیتوته   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش شرق؛ 4 بهمن لایحه بودجه سال 1402 شهرداری تهران به شورا رسید. لایحه پیشنهادی رقم 78 هزار و 475 میلیارد تومان است و به گفته علیرضا زاکانی شهردار تهران ویژگی های بودجه ارائه شده با سال قبل تفاوت های جدی دارد . بودجه متفاوت شهرداری ...
خبرگزاری تابناک   ۳ ساعت پیش    
در لایحه بودجه 1402 در کمال تعجب، حکم شفافیت زا و مهم در زمینه مقابله با فساد و ناکارآمدی از تبصره 2 لایحه بودجه 1402 توسط سازمان برنامه و بودجه حذف و این امر سبب شده است که نمایندگان مجلس نسبت به بازگرداندن این حکم در کمیسیون تلفیق اقدام کنند.
مشرق نیوز   ۳ ساعت پیش    
به گزارش مشرق ،یک کاربر فضای مجازی در توئیتر نوشت: افراطی ترین لایحه سقط جنین آمریکا در ایالت مینه سوتا تصویب شد فعالان حقوق سقط جنین و دموکرات های ایالتی این قانون رو برای حقوق پیشگیری از بارداری و باروری، ضروری میدانند. ...
سلام نو / ایمنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۶:۴۵   + ۱۹ سایت دیگر  
از زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم رویه فشار مالیاتی به بخش های مولد اقتصادی متوقف شده و امسال نیز مشوق های مختلف مالیاتی از جمله کاهش هفت درصدی مالیات واحدهای تولیدی به تصویب دولت رسیده است.
ایمنا   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
براساس لایحه بودجه سال 1402 واردات خودروی آمبولانس توسط اورژانس کشور، هلال احمر و بنیاد شهید و امور ایثارگران و دانشگهای علوم پزشکی در سال 1402 از پرداخت حقوق ورودی و عوارض گمرکی معاف است.
فاش نیوز   ۴ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: حکم قانونی تبدیل وضعیت ایثارگران در دستگاه هایی که به نوعی از قانون بودجه کل کشور استفاده می کنند از حقوق کسب شده ایثارگران محسوب می شود و سال آینده هم این حکم به قوت خود باقی است. ...
ایمنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
شهردار اصفهان با اشاره به حمایت از 70 مرکز برگزارکننده مراسم اعتکاف گفت: امروز (چهارشنبه) لایحه دوفوریتی کمک سه میلیارد ریالی شهرداری اصفهان به ستاد مرکزی اعتکاف به شورای اسلامی شهر ارائه شد تا پس از بررسی به تصویب برسد.
فرارو   ۴ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
در جلسه امروز لایحه منع خشونت علیه زنان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مواد باقیمانده از این لایحه نیز به تصویب اعضای کمیسیون رسید و لایحه مذکور در جلسه امروز جمع بندی شد. طبق مصوبه امروز این کمیسیون، خروج بانوان از کشور باید با اذن سرپرست باشد، مگر در موارد خاص که با حکم دادگاه انجام می شود. ...
شهرخوان   ۴ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
رئیس شورای شهر اردبیب در لایحه بودجه 1402 شهرداری اردبیل گفت: بودجه شهرداری در سال 1402 افزایش 36 درصدی دارد.
شبستان   ۴ ساعت پیش    
نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه به بودجه بخش فرهنگ در لایحه 1402 انتقاد جدی داریم، گفت: بودجه بخش های دینی بسیار ناچیز و کم دیده شده است.
خانه ملت   ۴ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان اورژانس کشور با انتقاد از اینکه اعتباری در لایحه بودجه 1402، برای اورژانس هوایی در نظر گرفته نشده است، گفت: اگر اعتبار حداقلی 700 میلیارد تومانی در لایحه بودجه 1402 در نظر گرفته نشود تعطیلی پایگاه اورژانس هوایی را در پی خواهد داشت.
آنا / شفقنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۷:۲۰   + ۲۰ سایت دیگر  
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری گفت: براساس تنظیم لایحه جدیدی در دولت و سیر مراحل نهایی در این وزارتخانه و ارسال آن به مجلی شورای اسلامی، تسهیلات جدید برای ایرانیان خارج از کشور فراهم می شود.
صدای بورس   ۴ ساعت پیش    
بودجه از چند جنبه می تواند روی بازار سرمایه اثرگذار باشد اما بازار سرمایه اثری بر بودجه ندارد چون حجم و سهم معاملات در بازار سرمایه تحت تاثیر بودجه نیست ولی مواردی که در لایحه بودجه و پس از آن تبدیل به قانون بودجه می شود، می تواند بر شرکت هایی که سهام آنها در بودجه است اثرگذار باشد.
کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، شایعات درباره اجازه خروج زنان را تکذیب کرد و در این ارتباط اطلاعیه ای را صادر کرد که جزئیات آن در ادامه مطلب زیر آمده است.
نماینده   ۴ ساعت پیش    
عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، برنامه ریزی دولت در شفاف سازی مالیاتی را از نکات ویژه لایحه بودجه سال آینده برشمرد و گفت: کسب درآمدهای مالیاتی پایدار در بودجه 1402 سبب کاهش وابستگی کشور به نفت خواهد شد.
برترین ها / روز نو   ۵۰ دقیقه پیش   + ۱۸ سایت دیگر  
فاطمه رحمانی، عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: خبری که از سوی سخنگوی کمیسیون حقوقی - قضایی مجلس در خصوص ممنوعیت خروج تمام زنان از کشور بدون اجازه سرپرست اعلام شده، اصلا طرح نیست. سخنگوی کمیسیون حقوقی، یک نظری دادند که چنین طرحی در مجلس وجود ندارد و برداشت شخصی ایشان است.
روز نو   ۵ ساعت پیش    
تصویر کلی لایحه بودجه 1402 نشان می دهد که درآمد های مالیاتی با افزایش 59درصدی مواجه خواهد شد. آیا وزن سنگین مالیات در سال آینده بر دوش مردم خواهد بود و بهره وری نیروی کار کاهش خواهد یافت؟
ایمنا   ۵ ساعت پیش    
کلیات لایحه بودجه 1402 در حالی روز دوم بهمن ماه با موافقت 169 نفر از نمایندگان، به تصویب رسید که مجموع درآمدهای غیرنفتی دولت در آن 978 هزار میلیارد تومان بوده است و نسبت به هزینه های تعریف شده حدود 400 هزار میلیارد تومان تراز عملیاتی منفی دارد.
ایران پرس   ۶ ساعت پیش    
تهران- ایران پرس: لایحه ای با 23 ماده، تسهیلات و خدمات حقوقی و قضایی به ایرانیان خارج از کشور ارائه می کند.
ایکنا   ۶ ساعت پیش    
مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی وضعیت اعتبارات حوزه رسانه در لایحه بودجه سال 1402 کل کشور را مورد تحلیل و ارزیابی قرار داده است.
فرادید   ۶ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
بررسی لایحه بودجه 1402 از روز شنبه در کمیسیون های تخصصی مجلس آغاز شده است. در همین زمینه با 6 نماینده عضو 5 کمیسیون تخصصی مجلس در زمینه ارزیابی و برآورد اولیه آن ها از گستردگی و دامنه اصلاحات در لایحه بودجه 1402 به گفتگو نشستیم ...
ایلنا   ۶ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
شهردار شیراز در یک صد و یکمین جلسه فوق العاده علنی شورای شهر، لایحه بودجه 211 هزار میلیارد ریالی معادل 21 هزار و یک صد میلیارد تومانی سال 1402 شهرداری را به شورای اسلامی شهر تقدیم کرد.
روز نو   ۶ ساعت پیش   + ۱۵ سایت دیگر  
جعفر شربیانی همچنین گفت: برآوردهای قبلی و هشدارهای برخی از اعضای شورای شهر تهران در زمان تصویب لایحه تخفیفات نشان می دهد که مقدار زیادی از این تخفیفات شامل حال تعداد اندکی آن هم در برخی از مناطق خاص شده است.
برق نیوز   ۶ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در ادامه نشست های بررسی بند ها و تبصر های لایحه بودجه 1402 امروز نیز کمیسیون میزبان دستگاه های اجرائی برای ارزیابی پیشنهادات و درخواست های آن ها پیرامون لایحه بودجه سال آتی بود.
در قانون عنوان سرپرست برای کسی به کار برده می شود که صغیر است، کسی که به سن قانونی نرسیده باشد، برای چنین کسی باید سرپرستش که پدرش، مادرش یا افراد دیگر هستند، تصمیم بگیرند، اما وقتی از عنوان زنان بالای 18 سال استفاده می شود، این زنان اصلا سرپرست ندارند.
آنا / میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۲۰:۱۴   + ۳۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه سقف بودجه در سال 1401 تغییری نکرده است، گفت: نمایندگان مجلس قول داده اند که برای کمک به دولت، سقف بودجه سال آینده را افزایش ندهند.
بر اساس لایحه بودجه 1402 پیش بینی شده که کشور از محل فروش داده های فضایی 137 میلیارد تومان درآمد کسب کند. در عین حال برای حوزه فضایی در مجموع 6 هزار میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است.