دوشنبه ۱۱ اسفندساعت ۱۹:۳۲Mar 2021 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مطالعات»

جام نیوز   ۲۰ دقیقه پیش   + ۲۹ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس به وزارت دفاع اجازه دادند برای حمایت از دانشمندان هسته ای و انجام مطالعات هسته ای 2 هزار میلیارد تومان اوراق مالی- اسلامی منتشر کند.
میزان   ۱ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - نمایندگان در جلسه علنی نوبت عصر امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 1400، با یک بند الحاقی به تبصره (5) ماده واحده لایحه بودجه موافقت کردند. ...
خبرگزاری مهر   ۱ ساعت پیش    
کتاب ارزیابی مقایسه ای سیستم مترو با تاکید بر عملکرد متروی تهران توسط مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران منتشر شد.
برترین ها / خانه ملت   ۳۸ دقیقه پیش   + ۱۴ سایت دیگر  
خانه ملت: نمایندگان در نشست علنی نوبت دوم امروز (دوشنبه 11 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 1400، با بند الحاق شده به تبصره (5) ماده واحده لایحه بودجه برای حمایت از دانشمندان هسته ای موافقت کردند. ...
معاون اداره عملیات بازار باز بانک مرکزی گفت: اگر در سال 1400 بتوانیم 2.5 میلیون بشکه نفت را صادر کنیم، قیمت دلار معادل 15 هزار تومان می شود و در غیر اینصورت، نرخ ارز در سال آینده بالای 30 هزار تومان خواهد بود.
مشرق نیوز   ۳ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
فواد ایزدی، کارشناس مسائل آمریکا، دانشیار گروه مطالعات آمریکا دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران نوشت: در 41 سال گذشته در ایالت کالیفرنیا آمریکا 22 زندان ساخته شده و 1 دانشگاه.
خبرگزاری مهر   ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
کتاب مجوعه مقالات منتخب تمدن و جهانی شدن به همت پژوهشکده مطالعات تمدنی و اجتماعی و ترجمه رسول نوروزی و فضه خاتمی منتشر شد.
دنیای معدن   ۳ ساعت پیش    
پایگاه خبری مدیکال نیوز، نوشت: مطالعات محققان دانشگاه هیروشیما در ژاپن نشان می دهد ویتامین ب 6 (B6 ) با کاهش التهاب و تقویت سیستم ایمنی، منجر به کاهش احتمال بروز ترومبوز (لخته شدن خون) و طوفان سایتوکین که از عوارض شایع کرونا هستند، می شود./ایرنا
ایکنا   ۳ ساعت پیش    
شماره 31 فصلنامه علمی پژوهشی اسلام و مطالعات اجتماعی از سوی اداره نشریات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.
ایلنا   ۴ ساعت پیش    
هفتمین هم اندیشی جایگاه مطالعات قرآنی در اعتلای علوم انسانی با عنوان باز زایی الهیات در عصر پساکرونا با حضور استادان رشته های مختلف علوم انسانی از دانشگاه های مختلف برگزار شد.
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مرکز مطالعات آمریکای لاتین در گزارشی نوشت: بزرگترین آزمون برای سنجش و اثبات عزم جو بایدن در برقراری روابط مثبت با آمریکای لاتین، کمک جدی او در به ثمر رساندن طرح های واکسیناسیون کووید-19 در کشورهای این منطقه است.
آنا   ۴ ساعت پیش    
نتایج مطالعات جدید حاکی از آن است که استفاده از شیرین کننده های رایج می تواند مقاومت آنتی بیوتیک را افزایش دهد.
شبستان   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مرکز علم و الهیات پژوهشکده مطالعات بنیادین علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی قصد دارد برنامه پژوهشی آموزشی ترویجی جامعی را در حوزه علم و الهیات اجرا کند.
تقریب   ۵ ساعت پیش    
وبینار نقش ابوطالب(ع) و طالبیان از نگاه علامه محقق سید محمد مهدی خرسان روز شنبه 16 اسفند ماه 1399 از ساعت10 الی 12 به همت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی (پژوهشگاه مطالعات تقریبی) و پژوهشکده الذریه النبویه برگزار می شود.
ایلنا   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
گیتی خامنه مجری تلویزیون و برنامه کودک و نوجوان به پویش کتابخوانی ملی پیوست و مطالعه کتاب هایی چون رابعه و بیمارخاموش را برای علاقمندان به مطالعات روانشناسی پیشنهاد کرد.
ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
محققان دانشگاه "کمبریج" با استفاده از داده های جمع آوری شده طی دهه ها از مطالعات ادراک حرکت انسان، یک شبکه عصبی مصنوعی را آموزش داده اند تا سرعت و جهت توالی تصویر را تخمین بزند.
تدبیر و امید   ۵ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
مطالعات اخیر نشان می دهد که تاثیر سوء آلودگی هوا بر سیستم تنفسی و قلبی - عروقی، عاملی بر آسیب پذیری بیشتر افراد در برابر اثرات کرونا است این درحالیست که اثرات بیماری کووید-19 ممکن است طی چند هفته کوتاه ظاهر شود اما بروز پیامدهای ناشی از آلودگی هوا ازجمله بیماری های مزمن یا مرگ زودرس ...
به گزارش سپید، محققان نحوه تغییر درک درد در افراد مستعد ابتلا به این بیماری را بررسی کردند و برخی تفاوت های سودمند یافتند و امیدوارند بتوانند با این روش، یک ابزار تشخیصی ارزان قیمت در تشخیص بیماری آلزایمر ارائه کنند. ...
نشست مطالعات اقتصادی اجتماعی حوزه شیلات با محوریت موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور، برگزار شد
فرهیختگان   ۶ ساعت پیش    
مسئول مرکز مطالعات و هدایت حرکت های جهادی بسیج دانشجویی گفت: در حوزه کرونا حدود 16هزار دانشجو در قالب بیش از 800 گروه درگیر مقابله با کرونا شده اند،
مسؤول مطالعات کارآزمایی بالینی واکسن کوو ایران گفت: استانداردهای بین المللی در تهیه واکسن کرونای کووایران بسیار رعایت شده و فکر نمی کنم کمتر واکسنی این طور اصول لازم را رعایت کند.
رکنا   ۷ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
سلامت رکنا : امروزه در مطالعات مختلفی تاثیر ترکیبات گیاهی و جلبک ها بر روی تغییرات میزان بیان ژن ها بررسی می شود.
رایزن فرهنگی ایران در دهلی نو در نشست تخصصی دیپلماسی نوروز ، نوروز را ظرفیتی مؤثر در دادوستدهای فرهنگی و برقراری ارتباط با دنیا به ویژه در کشورهای این حوزه تمدنی دانست. ...
رکنا   ۷ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
سلامت رکنا : برخی مطالعات نشان می دهد در مقایسه با آمار سال 2000 ، میزان چربی در زنان مسن در سال های اخیر افزایش قابل توجهی داشته است.
ایرنا   ۸ ساعت پیش   + ۲۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مطالعات محققان دانشگاه هیروشیما در ژاپن نشان می دهد ویتامین ب 6 (B6 ) با کاهش التهاب و تقویت سیستم ایمنی، منجر به کاهش احتمال بروز ترومبوز (لخته شدن خون) و طوفان سایتوکین که از عوارض شایع کرونا هستند، می شود.
شبستان   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
سی و یکمین شماره فصلنامه علمی - پژوهشی اسلام و مطالعات اجتماعی به همت اداره نشریات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.
شفقنا   ۸ ساعت پیش    
شفقنا- خانم سومیا سوامیناتان دانشمند ارشد سازمان جهانی بهداشت گفت: کمتر از ده درصد مردم جهان آنتی بادی های ویروس کرونا تولید کرده اند و واکسیناسیون تنها راه تحقق مصونیت جمعی است. ...
ایرنا   ۸ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- مدیرکل مطالعات و برنامه ریزی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: اجرای طرح خرید مجوز تردد در محدوده ترافیک اصفهان به آرام سازی هسته مرکزی شهر که هویت تاریخی و گردشگری دارد، منجر می شود.
خلیج فارس   ۹ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
خلیج فارس: اسیدهای چرب امگا-3 گروهی از مواد مغذی هستند که ممکن است فواید سلامت مختلفی را ارائه کنند. در شرایطی که برخی مطالعات نشان می دهد که اسیدهای چرب امگا-3 ممکن است به رشد مو و افزایش ضخامت تارهای مو کمک کنند، اما شواهد در این زمینه محدود هستند.
شبستان   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
از مجموعه مطالعات اسلامی کتاب شکوفایی کلام اسلامی نوشتۀ یوزف فان اس با ترجمه سارا مسگر به همت انتشارات حکمت منتشر شد.
ایمنا   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
نتایج مطالعات نشان می دهد که واکسن کرونای "اسپوتنیک V"، ایمنی لازم را برای مقابله با جهش های جدید این ویروس فراهم می کند.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مطالعات محققان دانشگاه کلمبیا نشان می دهد نرخ مرگ و میر افرادی که برای کاهش کلسترول داروی استاتین استفاده می کنند و به دلیل ابتلا به کووید 19 در بیمارستان بستری می شوند، 50 درصد کمتر است.
کاوش خبر   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
روسای مجمع نمایندگان خوزستان و چهار محال و بختیاری در نامه ای دو صفحه و باستناد مطالعات کارشناسی و باتوجه به تنش های آبی موجود در این دو استان بویژه مناطق پایین دست ، براساس اصل 50 قانون اساسی خواهان توقف عملیات اجرایی طرح انتقال آب بین حوضه ای موسوم به بهشت آباد شدند.
میزان   ۱۰ ساعت پیش   + ۴۷ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، سولماز احدی با اشاره به اینکه همه گیری ویروس کرونا در سراسر جهان، نگرانی های جمعی درخصوص بهداشت عمومی را به دنبال داشته است و متخصصان همچنان در حال تحقیق و مطالعه روی عوارض ناشی از این ویروس نامرئی هستند، اظهار کرد: درعین حال ...
گیتی آنلاین   ۱۰ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
با توجه به بررسی ها و مطالعات و اقداماتی که در طی نزدیک به یک سال پس از یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی صورت گرفته در تلاش هستیم با تدابیر مناسب و برنامه ریزی های مهندسی تلاش کنیم که مشکلات آب شرب روستاها در سریعترین زمان ممکن حل شود
ایسکانیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از ایجاد 2 مرکز تحقیقاتی دریا و دریانوردی و مطالعات فرهنگ و تمدن خلیج فارس در انشگاه آزاد اسلامی این استان خبر داد.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
تهران -ایرنا- سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: بر اساس آخرین نتایج مطالعات انجام شده، بهترین زمان برای اهدای پلاسمای بهبودیافتگان به مبتلایان کرونایی، 60 روز بعد از شروع نخستین علائم این بیماری است.
برترین ها   ۱۰ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
برترین ها: استامینوفن یکی از رایج ترین دارو های ضد درد و تب در دنیا است که بیشتر از 70 درصد زنان باردار از آن استفاده می کنند. مطالعات جدید نشان می دهد که استامینوفن از دارو های مضر در بارداری است ...
نامه نیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
یک فنجان از این میوه حاوی 90 کالری و سرشار از فیبر، پروتئین و ویتامین های آ و ث است. مصرف این میوه به افزایش فعالیت آنتی اکسیدانی در بدن کمک می کند و مطالعات بالینی محققان دانشگاه میشیگان این را ثابت کرده است.
حوزه   ۱۰ ساعت پیش    
حوزه/ عضو انجمن مطالعات سیاسی حوزه علمیه قم تصریح کرد: دولت عراق مسئول عواقب عدم اخراج فوری نیروهای آمریکایی از عراق است.
دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۷:۱۲    
ه طور کلی انتظار نمی رود که جهش کیفی در سیاست های دولت جدید ایالات متحده نسبت به جنبش های اسلام سیاسی رخ دهد. اما در عین حال، به احتمال زیاد این اتفاق خواهد افتاد، با جدایی افتادن میان آنچه دولت ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا از نظر حمایت مطلق از دیکتاتورهای عرب و اقتدارگرا آغاز کرد ...
هشدار نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۴:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
محمد راسخ افشار، معاون فنی اسبق سازمان دامپروری کشور در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: در حالی در کشور گاو هلشتاین وارد حوزه ی دامپروری شد که مطالعه درستی روی بسیاری از نژادهای معروف مانند گاو نژاد جرزی (Jersey) صورت نگرفت و مطالعات زیربنایی به این منظور در کشور انجام نشد ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۲:۳۴   + ۴۰ سایت دیگر  
مطالعات نشان می دهد چاقی، فشارخون بالا، دیابت و نارسایی قلبی از عوامل اصل بستری شدن 64 درصد از بیماران کرونایی در بیمارستان ها است.
سرزمین ارتباطات   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۱:۰۸   + ۲۴ سایت دیگر  
یک متخصص بیماریهای عفونی با بیان اینکه تاکنون در مطالعات انجام شده تفاوت معناداری در خصوص میزان مرگ و میر کرونای انگلیسی در مقایسه با کرونای معمولی مشاهده نشده، گفت: در حال حاضر امید به درمان و بهبود مبتلایان این نوع از کرونا بیش از 90 درصد است.
اینتیتر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
تقریبا یک سال از ورود ویروس کرونا به زندگی ما می گذرد که تمام ابعاد آن را تحت الشعاع قرار داده است. در حال حاضر مطالعات بیشماری پیرامون این ویروس و راه های درمان و واکسن آن در حال انجام است، اما ترس و پیامدهای آسیب های ناشی از ویروس کشنده هنوز پابرجاست. ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۰:۲۳    
دنیای اقتصاد : در نشست مرکز ملی مطالعات راهبردی کشاورزی و آب، آسیب های حوزه صادرات زعفران بررسی شد. تولید، توسعه بازار، صادرات، مشکلات ارزی و عدم همکاری بانک مرکزی از مشکلات اصلی صنعت زعفران است.
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۲۳:۳۵    
اندیشکده ای در ایالات متحده در گزارش جدید خود با اشاره به ظهور تسلیحات ضد ماهواره، خواستار تقویت سامانه های دفاعی آمریکا در مدار زمین شد. محققان مرکز مطالعات استراتژیک و بین الملل (CSIS) ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۲۲:۳۱    
استاندار آذربایجان شرقی گفت:بر اساس مطالعات زمین شناسی و سابقه تاریخی زلزله ها، بخش هایی از تبریز بر روی گسل است.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۲۲:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
روزنامه ی شرق نوشت: وزیر پیشین راه وشهرسازی و استادیار دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران به تازگی و در گفت و گو با یک برنامه اینترنتی از مفهوم عدالت و راهزنان عدالت در ایران سخن گفته است. عباس آخوندی در این گفت و گو از زاویه جدیدی به مقوله عدالت می پردازد ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۲۱:۴۵   + ۲۶ سایت دیگر  
پس از رای گیری انتخابات ریاست فدراسیون، شهاب الدین عزیزی خادم به ریاست فدراسیون فوتبال رسید. او تقریبا 8 سال است که سودای ریاست فدراسیون فوتبال را در سر دارد تا بالاخره به این عنوان رسید ...