چهارشنبه ۳۰ خردادساعت ۱۷:۵۸Jun 2024 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیماری آلزایمر»

صاحب نیوز   ۸ ساعت پیش    
نویسنده و کارگردان ساعت هشت گفت: ساعت هشت روایت کننده پدری ست که به دلیل بیماری آلزایمر به دوران جوانی اش بازگشته و به خواستگاری از همسر اش می آید.! در این اثر ما با یک پدری با کوله باری سرشار از عشق و امید مواجه هستیم.
شفا آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۶:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
بیماری آلزایمر معمولا با اختلال در خاطرات کوتاه مدت آغاز می شود. بروز کژتابی هایی در رابطه با نزدیکان و خشم و بی اعتمادی و احساس بیگانگی از پیامدهای آن است.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۸ - ۱۸:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
بیماری آلزایمر یک اختلال ذهنی است که به تدریج باعث تحلیل قوا و ضعف عملکرد حافظه می شود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۳/۰۳/۲۸ - ۰۹:۴۶   + ۱۶ سایت دیگر  
دانشمندان همچنان به بررسی ارتباط بین ساعت بدن ما و عملکرد سیستم ایمنی ادامه می دهند. مدیریت یا بهینه سازی چرخه شبانه روزی ما اخیراً با پیری بیولوژیکی و بیماری آلزایمر نیز مرتبط دانسته شده است.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۰۸:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
با وجود دور از ذهن بودن، دیابت حتی می تواند خطر ابتلا به بیماری آلزایمر و افسردگی را افزایش دهد.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۱۱:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
این ویژگی های دارویی، کورکومین را به یک گزینه امیدوارکننده برای درمان بیماری های تخریب کننده عصبی، از جمله بیماری پارکینسون (PD)، بیماری آلزایمر (AD)، بیماری هانتینگتون (HD)، مولتیپل اسکلروزیس (MS)، اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (ALS) و بیماری پریون تبدیل کرده است.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۵ - ۲۳:۳۴    
برای همه افراد پیش می آید که در پیدا کردن لغات مناسب دچار مشکل شوند ولی فرد مبتلا به بیماری آلزایمر گاهی کلمات ساده را از یاد برده و لغات نامناسب جایگزین می کند. در نتیجه جملات او نامفهوم می شود. اشتباهات دستوری و ناتوانی دنبال کردن یک موضوع، از دیگر نشانه هاست. ...
بهار نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۵ - ۱۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
گروه علمی:یک متخصص حوزه سالمندی با اشاره به اینکه زنان بیشتر از مردان دچار آلزایمر می شوند، اظهار کرد: انتظار می رود حدود 20 درصد از سالمندان دچار بیماری آلزایمر و حدود پنج درصد از آنها هم دچار آلزایمرهای شدید باشند. ...
فرادید   ۱۴۰۳/۰۳/۲۵ - ۰۹:۰۵   + ۱۶ سایت دیگر  
عوامل مختلفی بر عملکرد شناختی تأثیر می گذارد که سبک زندگی یکی از آنهاست. مطالعات نشان می دهد که ورزش هوازی می تواند فعالیت نوسانی مغز را تعدیل کند و بر پویایی عصبی زیربنای توجه بصری تأثیر بگذارد. ...
اقتصاد آنلاین / کاوک نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۳:۵۳   + ۲۱ سایت دیگر  
داروی دونانمب ، محصول شرکت داروسازی الی لیلی (Eli Lilly) برای افراد مبتلا به زوال عقل خفیف که ناشی از آلزایمر، این بیماری مخرب مغزی است، تأیید مشاوران بهداشت فدرال ایالات متحده را به دست آورد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۰۴:۵۹   + ۱۶ سایت دیگر  
آینده ای را تصور کنید که رایحه نعنا می تواند برخی از بدترین علائم بیماری آلزایمر را کاهش دهد. این ممکن است مانند یک داستان علمی تخیلی به نظر برسد، اما تحقیقات جدید نوآورانه آن را به یک واقعیت بالقوه تبدیل کرده است.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۴:۰۵   + ۱۴ سایت دیگر  
پژوهشگران معتقدند ایجاد تغییرات شدید در سبک زندگی و ورزش به جای تغییرات متوسط، برای بهبود شناخت و عملکرد در افرادی که در مراحل اولیه بیماری آلزایمر هستند، لازم است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۱۸ - ۲۱:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: برخی افراد به طرز عجیبی در برابر بیماری آلزایمر مقاوم هستند. چه چیزی باعث تفاوت آن ها با دیگر افراد می شود؟
اینتیتر   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۱۳:۱۷   + ۲۲ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، عادت هایی که به حفظ سلامت ذهن و حافظه کمک می کنند نه تنها خطر بیماری آلزایمر را کاهش می دهند بلکه باعث حفظ استقلال می شوند، کیفیت بهتر زندگی را نوید می دهند و در حفظ سلامت کلی و طول عمر نقش مفیدی دارند.
اقتصاد آنلاین / خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۰۹:۴۹   + ۳۲ سایت دیگر  
عادت هایی که به حفظ سلامت ذهن و حافظه کمک می کنند نه تنها خطر بیماری آلزایمر را کاهش می دهند بلکه باعث حفظ استقلال می شوند.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۱۳:۴۵    
فراموشی گاهی موهبت است. می توان در روزگاران سخت دل به آن سپرد و از جاده های پرپیچ و خم و طویلی عبور کرد و دل به آن خوش کرد که گرد فراموشی بر تمام پیکر سیاهی خواهد نشست، اما فراموشی نمی نشیند
هورگان   ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ - ۲۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
ماده ای مخفی در انار دشمن آلزایمر است دانشمندان دانشگاه کپنهاگ دانمارک گزارش دادند ماده ای که در خوراکی هایی مانند انار، توت فرنگی و گردو یافت می شود، توانایی تشخیص و حذف سلول های آسیب دیده را در موش هایی که بیماری آلزایمر را تجربه می کنند، بازیابی کرده است./ایسنا ...
ساعت24   ۱۴۰۳/۰۳/۱۱ - ۰۹:۱۸    
یک مطالعه جدید کشف کرده نشانه هایی مانند نقص درک فضایی و ناتوانی از شناسایی بیش از یک شیء در یک زمان، می تواند اولین علامت های بیماری آلزایمر باشد.
ایتنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۱ - ۰۰:۳۰   + ۱۵ سایت دیگر  
ایتنا - محققان دانشگاه کپنهاگ دریافته اند که انار، میوه ای که به راحتی در دسترس همگان است، به بهبودی بیماری آلزایمر کمک می کند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۱ - ۰۰:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یک مطالعه جدید کشف کرده نشانه هایی مانند نقص درک فضایی و ناتوانی از شناسایی بیش از یک شیء در یک زمان، می تواند اولین علامت های بیماری آلزایمر باشد.
بهار نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۰ - ۱۲:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
گروه علم و فناوری: نتایج پژوهش گروهی از محققان در آمریکا منجر به کشف روشی جدید برای کاهش سرعت یا متوقف کردن پیشرفت بیماری آلزایمر شده است. آلزایمر یکی از شایع ترین و ویرانگرترین بیماری های زوال عصبی در جهان است که هر سال میلیون ها نفر را درگیر می کند. ...
فوت وفن   ۱۴۰۳/۰۳/۱۰ - ۰۹:۴۷    
بیماری آلزایمر نوعی زوال عقل است که بر حافظه، تفکر و رفتار فرد تأثیر می گذارد. در حال حاضر هیچ درمانی برای این بیماری وجود ندارد، اما فعالیت های درمانی خاصی می تواند به بهبود کیفیت زندگی افراد مبتلا به آلزایمر کمک کند. ...
اقتصاد آنلاین / خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ - ۰۷:۰۴   + ۱۹ سایت دیگر  
ماده خاص موجود در خوراکی هایی مثل انار، توت فرنگی و گردو به مغز در راستای از بین بردن بیماری آلزایمر کمک خواهد کرد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۴:۰۳    
با پیشرفت بیماری آلزایمر، علائم آن می تواند شامل مشکلات زبانی، مشکل در آگاهی از موقعیت (گم شدن)، نوسان خلقی، از دست دادن انگیزه، اهمال و بی توجهی نسبت به خود و مشکلات رفتاری باشد.
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۲۰:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
ساده ترین و بی تردیدترین راه برای افزایش طول عمر، اضافه کردن معکوس سال ها به سمت عقب است. مراحل پایانی بیماری آلزایمر به عنوان زندگی شبیه مرگ توصیف شده است. اگر نتوانید زندگی خود را به یاد بیاورید، آیا واقعاً می توان گفت زنده هستید؟ شاید بهتر باشد بیش از حد در حافظه خود رویداد ها را حفظ کنید!
بهار نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۰:۳۴   + ۱۵ سایت دیگر  
گروه علمی:بررسی اخیر تأثیر رژیم غذایی غربی بر میکروبیوم روده و تأثیر متعاقب آن اختلال در تنظیم میکروبیوم بر خطر ابتلا به بیماری های مزمن را برجسته کرده است ...
جماران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۰۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
دانشمندان در مقاله ای جدید گزارش دادند ماده ای که در خوراکی هایی مانند انار، توت فرنگی و گردو یافت می شود، توانایی تشخیص و حذف سلول های آسیب دیده را در موش هایی که بیماری آلزایمر را تجربه می کنند، بازیابی کرده است.
دیجیاتو   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۲۰:۱۷   + ۴۳ سایت دیگر  
تیمی از دانشمندان با انتشار مقاله ای جدید و با بررسی موش هایی که بیماری آلزایمر داشتند، می گویند در برخی مواد غذایی ازجمله انار، توت فرنگی و گردو ماده ای وجود دارد که توانایی تشخیص و حذف سلول های آسیب دیده مغزی را دارد ...
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۴:۰۳   + ۵۸ سایت دیگر  
سیر یکی از گیاهانی است که در طب سنتی در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته و ادعا شده خواص بسیاری برای صحت مانند تقویت سیستم ایمنی دارد. یونانی ها، بابلی ها، رومی ها و چینایی ها نیز از سیر به عنوان دارو استفاده می کرده اند ...
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۷:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
یکی از در دسترس ترین ادویه ها، قرن هاست که در فرهنگ آسیایی استفاده می شود. زردچوبه حاوی عنصر کورکومین است که گردش خون و جریان اکسیژن به مغز را بهبود می بخشد و همچنین می تواند پلاک های عروقی را از بین ببرد کورکومین اثر ضد التهابی دارد. ...
بیتوته   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۰:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
طبق گزارش انجمن دیابت آمریکا (ADA)، به غیر از سن بالا، دیابت یا پیش دیابت دومین عامل خطر بزرگ برای بیماری آلزایمر است. اگرچه تعداد کمی از تحقیقات افزایش خطر زوال عقل با دیابت نوع اول را نشان می دهد،مطالعات نشان می دهد ارتباطی بین دیابت و آلزایمر وجود دارد.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۰۸:۵۹    
امگا 3، نوعی اسید چرب ضروری، به دلیل نقش مهمی که در سلامت مغز ایفا می کند، مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. برخی تحقیقات نشان داده اند که مصرف کافی امگا 3 ممکن است خطر ابتلا به بیماری آلزایمر و سایر اختلالات حافظه مرتبط با سن را کاهش دهد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۱۳:۲۶    
دانشمندان اسپانیایی موفق به استخراج یک ماده جدید از نعنا شده اند که استنشاق آن می تواند به بهبود بیماری آلزایمر کمک کند.
بهار نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۱۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
گروه علمی:در حال حاضر طبق گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا (CDC) 5.8 میلیون نفر در ایالات متحده به آلزایمر و سایر انواع بیماری های مربوط به زوال عقل مبتلا هستند.به گزارش ایسنا،در همین حال پیش بینی می شود این رقم تا سال 2060 میلادی به 14 میلیون مبتلا افزایش یابد. ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۰۸:۵۴   + ۱۷ سایت دیگر  
بر اساس تازه ترین تحقیقات، قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را افزایش می دهد.
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - ۱۹:۵۷   + ۲۵ سایت دیگر  
نتایج تحقیقات تازه نشان داده است که خوردن دراز مدت وعده های غذایی پرچرب و شیرین می تواند منجر به بروز اختلالات پایدار در حافظه شود. در سال های اخیر تحقیقات زیادی داشتن رژیم غذایی ناسالم و مصرف غذا های فرآوری شده را با خطر ابتلا به بیماری آلزایمر در افراد در سنین بالاتر مرتبط دانسته اند.
ساعت24   ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - ۰۹:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
ساعت 24 - مدیر عامل انجمن دمانس و آلزایمر ایران در خصوص کاهش سن ابتلا به بیماری آلزایمر گفت: در حال حاضر بیمار 49 ساله مبتلا به آلزایمر داریم و بیمار 40 سال به بالا هم در مرحله پیش از آلزایمر وجود دارد. متاسفانه سن ابتلا به این بیماری پایین آمده است.
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - ۱۱:۲۲   + ۵۱ سایت دیگر  
مدیر عامل انجمن دمانس و آلزایمر ایران در خصوص کاهش سن ابتلا به بیماری آلزایمر گفت: در حال حاضر بیمار 49 ساله مبتلا به آلزایمر داریم و بیمار 40 سال به بالا هم در مرحله پیش از آلزایمر وجود دارد. متاسفانه سن ابتلا به این بیماری پایین آمده است.
یافته های مطالعه ای جدید از دانشمندان اسپانیایی نشان می دهد استنشاق جوهر نعنا می تواند توانایی های شناختی مغز را در موش های آزمایشگاهی مبتلا به بیماری آلزایمر بازگرداند و این ترکیب شیمیایی حتی برخی آسیب های مغزی ناشی از این بیماری را جبران می کند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۱۱:۵۶   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ،به تازگی از یادگیری ماشینی برای پیش بینی نحوه اتصال متابولیت های ایجاد شده در روده با گیرنده های موجود در روده و مغز استفاده بسیاری شده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۰:۲۶   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی نتایج تحقیقات نشان می دهد که چگونه پروتئین های مرتبط با بیماری آلزایمر بر رشد سلول های عصبی تأثیر می گذارند.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۷:۳۶   + ۱۹ سایت دیگر  
به گفته متخصصان، برخی افراد که فرایندهای ابتلا به آلزایمر در مغزشان وجود دارد هیچ گونه علائم بالینی در دوره حیات نداشته اند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۰۹:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/البرز یک کارشناس ارشد کاردرمانی گفت: سودمندی خدمات توانبخشی و کاردرمانی در کنترل سیر بیماری آلزایمر به دلیل عدم آگاهی اجتماعی و هزینه های بیماری اغلب نادیده گرفته می شود.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۴:۴۵   + ۱۳ سایت دیگر  
فرارو- بر اساس یک مطالعه جدید، لحظات وحشتناک در زندگی فقط باعث استرس نمی شوند، بلکه ممکن است خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را نیز افزایش دهند. دانشمندان کشف کردند که اگر فردی در سنین کم تجربه تروماتیک مانند طلاق یا مرگ داشته باشد ...
بهار نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۳:۱۱   + ۱۷ سایت دیگر  
گروه علمی:انواع مختلف سلول های مغزی می توانند با سرعت های متفاوتی پیر شوند و این ممکن است به توضیح پیشرفت بیماری آلزایمر کمک کند.به گزارش خبرآنلاین، مهندسان دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو (UCSD) از فناوری پیشرفته برای تجزیه و تحلیل مغز 14 اهداکننده بالای 59 سال که برخی از آنها بر اثر بیماری آلزایمر فوت ...
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زیرنویس، مهندسان دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو (UCSD) از فناوری پیشرفته برای تجزیه و تحلیل مغز 14 اهداکننده بالای 59 سال که برخی از آنها بر اثر بیماری آلزایمر فوت کردند و برخی از آنها خیر، استفاده کرده اند ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۰:۴۵   + ۱۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی یکی از متخصصان برجسته سلامت توضیح داد که چگونه ورزش ساده روزانه می تواند کلید کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر باشد.
اقتصاد آنلاین / فرارو   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۵:۰۰   + ۱۶ سایت دیگر  
مجله معتبر امریکایی مطالعه رابطه چای و عملکرد مغزی را انجام داد و هریک از شرکت کنندگان برای درک بهتر سلامت مغز خود، MRI و آزمایش عصبی روان شناختی انجام دادند.
جهان نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۷:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
برای همه افراد پیش می آید که در پیدا کردن لغات مناسب دچار مشکل شوند ولی فرد مبتلا به بیماری آلزایمر گاهی کلمات ساده را از یاد برده و لغات نامناسب جایگزین می کند. در نتیجه جملات او نامفهوم می شود. اشتباهات دستوری و ناتوانی دنبال کردن یک موضوع، از دیگر نشانه هاست.
سلام نو / فرتاک نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۰۸:۴۱   + ۵۵ سایت دیگر  
برخلاف تصور عمومی اولین نشانه های آلزایمر نه در حافظه یا چهره بلکه در جایی ظاهر می شود که انتظار ندارید.