پنجشنبه ۰۶ آبانساعت ۰۹:۰۲Oct 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیماری آلزایمر»

اقتصاد آنلاین / مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۷:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
مطالعات اخیر دانشمندان نشان می دهد که آلزایمر نقش بسزایی در تشکیل حلقه کاذب مغز و اختلال در عملکرد سلول های ایمنی دارد.
اقتصاد آنلاین / پارسینه   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۳:۳۱   + ۱۵ سایت دیگر  
محققان در جریان مطالعات خود دریافتند رژیم غذایی حاوی اسیدهای آمینه ضروری می تواند از زوال عقل جلوگیری کند.
اقتصاد آنلاین / شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۰۸:۱۱   + ۱۸ سایت دیگر  
متخصصان تغذیه تاکید دارند میوه و سبزیجات مختلف در وعده های غذایی، ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز را تامین خواهند کرد.
سینا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۷:۰۵    
به رغم این که بخشی از احتمال ابتلا به زوال عقل و آلزایمر به دنبال سابقه ژنتیکی در افراد مستعد بروز می کند، اما تحقیقات نشان می دهد که با انجام راهکارهایی می توان خطر ابتلا به این عارضه را تا حد زیادی کاهش داد. ...
اقتصاد آنلاین / میگنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۱:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
نتایج یک مطالعه جدید می دهد افرادی که خیلی کم یا زیاد می خوابند، دچار افت شناختی بیشتری می شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۷:۵۴   + ۲۱ سایت دیگر  
یک زمان طلایی برای خواب وجود دارد که در صورت رعایت آن، عملکرد شناختی مغز با گذشت زمان، ثابت می ماند. میزان خواب کم تر یا بیش تر، با عملکرد شناختی پایین تری همراه خواهد بود.
اقتصاد آنلاین / شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۷:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
تیمی از محققان در تازه ترین یافته های خود پروتئینی را کشف کردند که می تواند به حفظ تعادل مغز کند.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۰۸:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با انجام یک مطالعه، تاثیر محافظتی عصاره درخت زبان گنجشک را بر روی موش های صحرایی بررسی کردند. به گزارش ایسنا، با توجه به افزایش شیوع بیماری آلزایمر در ایران و دنیا، بالا بودن هزینه های مراقبت از بیماران، همچنین میزان اثربخشی و عوارض جانبی داروهای موجود ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۳:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
پژوهشگران با انجام یک مطالعه مولکولی بیان کردند که ترکیبات شیمیایی ایجادکننده بوی خوش دارچین و گل محمدی تاثیر مثبتی بر عملکرد پروتئین دخیل در بیماری آلزایمر دارد.
تحقیقات جدید نشان داد که تغییرات مغزی مرتبط با بیماری آلزایمر اغلب در اوایل در افراد با ویژگی های شخصیتی مرتبط با این بیماری قابل مشاهده است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۶:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
ممکن است فکر کنید بیماری آلزایمر یا زوال عقل شما را فراموشکار می کند و کشنده نیست اما انجمن آلزایمر می گوید: بیماری آلزایمر هیچ بازمانده ای ندارد.
تیتر برتر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۲۰:۴۹    
افراد بسیار زیادی وجود دارند که از نظر شناختی طبیعی هستند ولی این پاتولوژی را در مغز خود دارند که در نتیجه به عنوان بیماران آلزایمری برشمرده خواهند شد در تیتربرتر به مهم ترین عوامل پیشگیری آلزایمر پرداخته ایم با ما همراه باشید.
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، آلزایمر شایع ترین نوع زوال عقل است. این بیماری یکی از انواع بیماری های پیشرونده محسوب می شود که با از دست دادن حافظه خفیف شروع می شود و احتمالاً منجر به از دست دادن توانایی مکالمه و پاسخ مناسب به محیط اطراف خواهد شد ...
زندگی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۱:۳۰    
بیماری آلزایمر آسیبی است که میلیون ها نفر در دنیا از آن رنج می برند که در سال های اولیه، خود را به صورت فراموشی خفیف نشان می دهد و به مرور زمان پیشرفت می کند و اختلالات جدی در حافظه، تکلم و ... را سبب می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۱:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی نتایج تحقیقات جدید کالج پزشکی دانشگاه ایالت فلوریدای آمریکا بیان کرد که اغلب تغییرات مغزی مرتبط با بیماری آلزایمر در ابتدا در افرادی با ویژگی های شخصیتی خاص قابل مشاهده است.
پژوهشی جدید نشان می دهد که نشانه های بیماری آلزایمر را می توان زودهنگام و پیش از آشکار شدن علایم قابل توجه تشخیص داد.
در یک مطالعه جدید، دانشمندان به ارتباط ژنتیکی بین ابتلا به آلزایمر و عوارض شدید کووید19 پی بردند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۱:۱۰    
به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از استان مرکزی؛ یکی از پیامدهای پدیده پیر شدن جمعیت جهان افزایش بیماریهای التهابی عصبی و نورودژنراتیو است که بیماری آلزایمر شایعترین آنها است ...
فوت وفن   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۹:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
نداشتن تعادل ممکن است دلایلی از جمله آسیب عروق خونی کوچک در مغز و کاهش توانایی درک موقعیت داشته باشد. برخی از بیماری ها مانند پارکینسون، سکته مغزی یا بیماری آلزایمر هم باعث می شوند توانایی ایستادن روی یک پا را از دست بدهید. یائسگی یا افسردگی هم ممکن است از دلایل دیگر باشند. ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۶:۵۵    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ محققان موسسه کارولینسکا در سوئد مقایسه کرده اند که چگونه نشانگرهای مختلف زیستی آلزایمر پیشرفت بیماری و تأثیر آن را بر حافظه پیش بینی کنند ...
55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۴:۰۳    
یک تیم تحقیقاتی در جریان مطالعات خود دریافتند ترکیب بیماری آلزایمر و کرونا زنگ خطری برای بروز یک اختلال ژنتیکی بالقوه است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۲۱:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
بیماری آلزایمر نوعی زوال عقل (دمانس) می باشد که بیش از 50 میلیون نفر را در سراسر جهان درگیر کرده است. اگر چه آلزایمر عموما افراد بالای 65 سال را درگیر می کند اما در 5 درصد از موارد علائم آلزایمر زودرس نیز مشاهده می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- محققان با تحقیق در مورد ارتباط بین بیماری آلزایمر و آلودگی هوا دریافتند تنفس هوای سالم موجب بهبود سلامت مغز می شود.
اقتصاد آنلاین / فرادید   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۸:۱۸   + ۳۰ سایت دیگر  
پژوهشگران "کالج دانشگاهی لندن" در بررسی جدید خود دریافته اند که یک ژن می تواند نقش مهمی در ابتلا به آلزایمر و کووید-19 داشته باشد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۱۰:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مطالعات جدید محققان دانشگاه فلوریدای جنوبی نشان می دهد ترکیبات طبیعی موجود در ریحان از مغز در برابر بیماری آلزایمر محافظت می کند.
برترین ها / خبر فوری   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۰۹:۲۴   + ۱۸ سایت دیگر  
ایسنا: پژوهشگران "دانشگاه بریتیش کلمبیا" در بررسی جدیدی نشان داده اند که شاید یک داروی شیمی درمانی بتواند به درمان آلزایمر کمک کند. به نقل از نیواطلس، یکی از دلایل احتمالی بروز بیماری آلزایمر و زوال عقل ناشی از افزایش سن، نشت سد خونی مغز است که امکان عبور ساده پروتئین های مضر را فراهم می کند ...
برترین ها / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۰۸:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
ایرنا: تحقیقات جدید روی حیوانات نشان می دهد که دیابت نوع 2 با تغییر عملکرد مغز می تواند خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را افزایش دهد. گروهی از محققان دانشگاه نوادا در لاس وگاس بررسی کردند که قند خون مزمن بالا می تواند حافظه را مختل کرده و سیمای شبکه حافظه فعال را در جوندگان تغییر دهد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۲:۵۵    
زوال شناختی یکی از علائم اولیه بیماری آلزایمر یا زوال عقل است که با مشاهده رفتارهای روزمره فرد تشخیص داده می شود.
عصر خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۲۲:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
زوال شناختی یکی از علائم اولیه بیماری آلزایمر یا زوال عقل است و با مشاهده رفتارهای روزمره فرد قابل تشخیص است. برخی از نشانه های افت شناختی که باید به آنها توجه داشته باشید عبارتند از فراموش کردن تاریخ ملاقات، فراموش کردن رویدادهای اخیر، مشکل در درک کارهای ساده ...
اقتصاد آنلاین / فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۲۱:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
برخی میوه ها مانند توت فرنگی و پرتقال می توانند در کاهش خطر زوال شناختی کمک کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۴:۰۲   + ۱۰ سایت دیگر  
گروهی از پژوهشگران دانشگاه دلاویر سرنخ های جدیدی پیدا کردند که نشان می دهد رژیم غذایی می تواند بر پیشرفت بیماری آلزایمر تأثیر بگذارد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۲۱:۰۰    
آلزایمر اختلال دوران سالمندی، از دست حافظه کوتاه مدت علامت آلزایمر، 9 توصیه جهت مراقبت از سالمندان آلزایمری، لزوم کمک گرفتن از طب سنتی، ازائه راه حل هایی برای نگرفتن آلزایمر، نحوه رفتار با افراد مبتلا به بیماری آلزایمر و عادت های رفتاری برای پیشگیری از آلزایمر را در بسته خبری سلامت ایمنا بخوانید.
زومیت   ۱۴۰۰/۰۷/۰۵ - ۲۰:۳۴    
در پژوهش جدیدی که با هدایت پژوهشگران دانشگاه کورتین استرالیا انجام شده، علت احتمالی بیماری آلزایمر کشف شده است.
برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۰/۰۷/۰۵ - ۲۳:۱۴   + ۲۷ سایت دیگر  
انتخاب: زوال شناختی یکی از علائم اولیه بیماری آلزایمر یا زوال عقل است و با مشاهده رفتار های روزمره فرد قابل تشخیص است. برخی از نشانه های افت شناختی که باید به آن ها توجه داشته باشید عبارتند از: فراموش کردن تاریخ ملاقات، فراموش کردن رویداد های اخیر، مشکل در درک کار های ساده ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۴:۱۷    
انجمن علمی دانشجویی مددکاری اجتماعی دانشگاه یزد نشست مجازی تحلیل و بررسی فیلم پدر (The Father) را برگزار می کند.
اقتصاد آنلاین / 55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۸:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
یافته های مطالعاتی نشان می دهد رژیم غذایی در بازیابی شناختی در افراد مسن نقش دارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۰:۵۶   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - "اکرم سهرابی" روانشناس، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به سبب رعایت پروتکل های بهداشتی، قرنطینه های طولانی و کم شدن معاشرت ها، میزان ابتلا افراد سالمند به بیماری آلزایمر بیشتر و در مواردی تشدید شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۸:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی کارشناس سلامت روان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: بیماری آلزایمر (Alzheimer’s) یک بیماری پیشرفته است که سلول های مغزی از بین می روند و باعث کاهش مداوم حافظه و عملکرد ذهنی می شود.
متخصصان انگلیسی می گویند کارهای زیادی وجود دارد که می توان برای جلوگیری از ابتلا به بیماری آلزایمر انجام داد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۰:۵۵    
برای مرور مهمترین اخبار فناوری طی یک هفته گذشته در حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و تکنولوژی های روز با ما همراه باشید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۰۹:۵۴   + ۱۴ سایت دیگر  
کارشناسان در بررسی های متعدد دریافتند، تشخیص زودهنگام و پیشگیری می تواند به طور موثری پیشرفت را کُند کند.
مددکاری اجتماعی ایران   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۶:۰۴    
شش نکته پیرامون تاب آوری در بیماری آلزایمر دکتر جواد طلسچی یکتا؛ مددکار اجتماعی و مدیر مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران پیگیری تحصیلات تحقیقات نشان داده است که مغز در حال رشد میزانی از تاب آوری را از طریق عوامل ژنتیکی و محیطی که خارج از کنترل ما هستند ایجاد می کند نظیر وضعیت ...
اقتصاد آنلاین / 55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۱:۰۲   + ۱۰ سایت دیگر  
با افزایش سن تغییراتی در حافظه ایجاد می شود که طبیعی است، اما آلزایمر چیزی بیش از این فراموشی های موقتی و ساده است و مشکلاتی را در برقراری ارتباط، یادگیری، تفکر و استدلال ایجاد می کند. 21 سپتامبر، روز جهانی آلزایمر فرصتی برای شناخت بیشتر این بیماری و راه های پیشگیری از آن است.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۹:۲۵    
دانشمندان انگلیسی تستی برای تشخیص بیماری آلزایمر در مراحل اولیه آن ایجاد کرده اند.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۵:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، علیرضا افتخاری روز چهارشنبه در همایش پیشگیری از آلزایمر که در سالن شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد، افزود: دمانس و آلزایمر دو بیماری متفاوت از یکدیگر هستند که البته آلزایمر زیرمجموعه دمانس است و زنان بیش از مردان به بیماری آلزایمر مبتلا می شوند ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۵:۱۹    
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: در حال حاضر با توجه به تغییر سبک زندگی میزان بیماری آلزایمر در استان نسبت به سال های گذشته افزایش یافته و از این رو پیشگیری از آن با استفاده از آموزش و فرهنگسازی ضرورت دارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۴:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا-مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: با توجه به تغییر سبک زندگی و گرایش به زندگی ماشینی، بیماری آلزایمر نسبت به سال های گذشته در حال افزایش بوده که زنگ خطری جدی برای جامعه است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۴:۳۹   + ۱۱ سایت دیگر  
محققان ممکن است سرانجام علت اصلی ابتلا به بیماری آلزایمر را کشف کرده باشند. آنها می گویند مغز ممکن است مواد شیمیایی سمی را نشت دهد و به این ترتیب موجب توسعه این بیماری شود.
برترین ها / خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۱:۲۲   + ۱۲ سایت دیگر  
اسپوتنیک: متخصص ایرانی گفت: سن شیوع بیماری آلزایمر از 65 سال به بالاست و با افزایش سن، احتمال ابتلا به آلزایمر نیز زیاد می شود و این احتمال در سن بالای 85 سال نیز بسیار بیشتر است. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۲:۱۸    
بیماری آلزایمر یا بیماری فراموشی، یک نوع اختلال عملکرد مغزی است که به تدریج توانایی های ذهنی بیمار تحلیل می رود.