یکشنبه ۰۴ مهرساعت ۰۸:۰۳Sep 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کم تحرکی»

هنوز برای خیلی از افراد این نکته روشن نیست که بین ابتلا به چاقی و عادات غلط خواب، ارتباط بسیار تنگاتنگی وجود دارد.
میهن نوین   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۶:۱۴    
با توجه به گسترش شهرنشینی در چند دهه اخیر، کم تحرکی عامل اصلی یک سوم مرگ های ناشی از بیماری های قلبی، سرطان و دیابت است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۴:۵۵    
تمرینات کاربردی و فانکشنال ترینینگ با اصل ویژگی تمرین و رشته تمرینات خاص در سیستم های حرکت شناسی، یبومکانیک، سیستم های انرژی و بهبود فاکتور های جسمانی می پردازد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۸:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
نائب رئیس فدراسیون ورزش های همگانی گفت: جامع نگری در ورزش همگانی نیازمند واکاوی لایه های پنهانی است که زمینه بروز کم تحرکی به عنوان یک مسأله را فراهم نموده اند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۸:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - دبیر فدراسیون ورزش های همگانی با اشاره به شیوع ویروس کرونا عنوان کرد که در دوران شیوع این ویروس ، تمام دغدغه فدراسیون سلامت جامعه و مقابله با کم تحرکی بوده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۴:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
دبیر فدراسیون ورزشهای همگانی با بیان این که " کم تحرکی عامل بسیاری از بیماری ها است " گفت: متأسفانه طبق آمار جامعه استان البرز در این زمینه جزو 10 استان کم تحرک کشور محسوب می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۱:۲۷   + ۲۳ سایت دیگر  
رییس سازمان نهضت سواد آموزی گفت: تعطیلی مدارس موجب افت تحصیلی، افسردگی و کم تحرکی دانش آموزان شده و باید کلاس های حضوری را به تدریج و با رعایت پروتکل ها آغاز کنیم.
دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۱:۵۳   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی در دیدار با رئیس کمیته ملی المپیک گزارشی از اقدامات صورت گرفته در این فدراسیون را ارائه کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۲:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: تعطیلی مدارس موجب افت تحصیلی، افسردگی و کم تحرکی دانش آموزان شده و باید کلاس های حضوری را به تدریج و با رعایت پروتکلها آغاز کنیم.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۰۹:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، اجرای این کمپین در راستای افزایش اثربخشی و اهمیت توجه به سلامت عمومی مردم در سطح استان همدان کلید خورده و انتظار فدراسیون همگانی از این کمپین افزایش آگاهی و حساس کردن مردم نسبت به عواقب کم تحرکی و فواید ورزش تعریف شده و دستاورد آن نیز در قالب [...]
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۱:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
افزایش وزن یکی از مشکلاتی است که برخی افراد با آن روبرو هستند و شیوع بیماری کرونا و کم تحرکی هم این روزها به آن دامن زده است.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۷:۲۵    
امروزه ما می دانیم که استرس می تواند نقش زیادی در پرخوری، کم تحرکی یا میزان قندی که بدن آزاد می کند، داشته باشد. از سوی دیگر، زمانی که هیجانات ناخوشایندی مثل اضطراب به سراغ ما می آیند، بیشتر قصد داریم به هر شکلی از دست آنها خلاص شویم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۰۸:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - شیوع کرونا، حوزه های مختلف را با مشکلات و آسیب های جدی روبه رو کرده است از جمله با غیرحضوری شدن کلاس های درسی، نظام آموزشی و دانش آموزان به عنوان آینده سازان جامعه را دچار آسیب هایی اعم از جسمی و روانی کرده است.
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۰۳:۳۳    
00:00 – 19 شهریور 1400 7887336 نظر دادن دانلود PDF کلینیک آنلاین باشگاه خبرنگاران جوان: نظر دادن دانلود PDF به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، اگر موفق به رصد اخبار کلینیکی باشگاه خبرنگاران جوان در 18شهریور نشده اید ...
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۰۳:۱۳    
نرگس جوزدانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی در گفت وگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، درباره کم تحرکی دانشجویان و دانش آموزان در دوران کرونا با توجه به آموزش های مجازی اظهار کرد ...
ایران آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
کارشناسان معتقدند با توجه به نامشخص بودن زمان پایان کرونا، یادگیری و تقویت همزیستی با کرونا، مهمترین گزاره حکمرانی در کشورهای مختلف است؛ ضرورت توجه به سایر ابعاد سلامت جسمی ناشی از عوارض کم تحرکی از جمله چاقی و افزایش وزن (اضافه وزن دانش آموزان از 7 درصد قبل از کرونا به حدود 31 درصد رسیده است و ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۰:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان این که ایران جزو 30 کشور دارای مدارس تعطیل است، گفت: بازگشایی مدارس برای سال تحصیلی جدید دغدغه بسیاری از خانواده ها است، متأسفانه در کرونا کم تحرکی کودکان و نوجوانان استان منجر به چاقی و اضافه وزن 31 درصدی آن ها شده است.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۱:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش خاورستان ، به نقل از مدیسن نت، دکتر رائد جوندی ، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کلگری کانادا، در این باره می گوید: کم تحرکی طولانی مدت و اختصاص زمان کم برای فعالیت بدنی می تواند اثرات نامطلوبی بر سلامتی از جمله افزایش خطر سکته داشته باشد. ...
ساوالان خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۰۱:۰۲   + ۲۴ سایت دیگر  
مهم ترین علایمی که نشان می دهد بدن انسان تحرک کافی ندارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۲ - ۱۳:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
اگر به همه ابعاد سلامت خود نیندیشیم، در دوران خانه نشینی مبتلا به اختلال مهم کم تحرکی شویم که سرمنشاء بسیاری از مشکلات سلامتی است.
متخصص فیزیوتراپی با بیان اینکه آرتروز زانو علت اصلی زانو درد است، گفت: افزایش وزن و کم تحرکی از مهمترین عواملی است که زانو درد و آرتروز زانو را تسریع می کند.
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۱۲:۲۳    
به مناسبت هفته دولت،مسابقات ورزشی دارت ویژه بانوان شاغل در استانداری گلستان برگزار شد. طاهره جباری توران،مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری در این دوره از مسابقات گفت ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۱۱:۳۳    
سوسن تمدن گفت: امروز بزرگ ترین چالش در مواجهه با کرونا و حتی پس از پایان این دوران سخت، کم تحرکی و آسیب جدی این مشکل بر روح و روان بانوان است که بزرگ ترین تهدید برای سلامت خانواده ها به شمار می رود.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۱۷:۰۲    
خانم ها بویژه در سنین میانسالی که تغییرات هورمونی برایشان بروز می یابد بدنبال کم تحرکی و افزایش وزن با عوارض اسکلتی-عضلانی و متابولیکی مواجه خواهند شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۱۶:۰۹   + ۱۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- متخصص تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه چاقی کودک ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد، گفت: یکی از شایع ترین دلایل اضافه وزن در کودکان سبک غلط زندگی، کم تحرکی و پرخوری است.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۰۸:۲۴    
رکنا: یک متخصص کودکان با تاکید بر برهم خوردن تعادل در دریافت و مصرف انرژی کودکان در دوره آموزش های آنلاین تصریح کرد: کم تحرکی کودکان در دوره کرونا به شدت آنها را در معرض چاقی قرار داده است ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۰۹:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر ، فدراسیون ورزشهای همگانی در ادامه برنامه هایی که برای ایجاد تحرک در دوران کرونا به اجرا در آورده است، قصد دارد دومین دوره لیگ تندرستی را با محوریت رفع کم تحرکی و افزایش فعالیت های ورزشی بین خانواده ها و مردم اواخر شهریورماه برگزار کند. ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۰۹:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی و به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ عین اله صادقی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان قزوین از شرکت 230 هزار دانش آموز قزوینی در طرح کوچ خبر داد و گفت : سه درصد چاقی و اضافه وزن دانش آموزان با اجرای طرح ملی کنترل وزن و چاقی (کوچ) در این استان کاهش یافت. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۰۴ - ۱۷:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
تقویت سیستم ایمنی بدن نقش مهمی در مقابله با کرونا ایفا می کند ورزش، سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و کم تحرکی آسیب پذیری در مقابل این بیماری را بیشتر می کند.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ - ۱۹:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: نماینده مردم الیگودرز در مجلس گفت: در برنامه وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، در حوزه جوانان تصویر روشنی از وضعیت جوانان مشاهده نشده است. برنامه فاقد آینده نگری لازم است. فقدان برنامه جامع در بخش بانوان نیز در برنامه شما دیده می شود. متاسفانه ما چیزی در این خصوص در برنامه پیشنهادی شما ندیدیم ...
خارگ نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۱۷:۵۷    
خارگ نیوز: خانه نشینی ایام کرونا و کم تحرکی موجب اضافه وزن در کودکان شده است و احتمال بروز انواع بیماری های جسمی و روانی در بزرگسالی را به همراه دارد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۱۴:۰۱    
آمار نشان می دهد حدود 60 درصد کرمانی ها با معضل کم تحرکی مواجه اند که همه گیری ویروس کرونا به این وضعیت دامن زده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۰۹:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان آمادگی جسمانی فدراسیون ورزش های همگانی جزئیات برگزاری دومین دوره لیگ تندرستی را تشریح کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۹ - ۰۸:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس فدراسیون ورزش همگانی با برشمردن چالش های پیش روی وزیر ورزش و جوانان در دولت سیزدهم گفت: کم تحرکی و چاقی مفرط مساله بسیار حاد جامعه است و خسارت های مادی و معنوی زیادی را به همراه دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۶ - ۱۲:۵۵   + ۱۸ سایت دیگر  
هم زمان با اوج گیری مجدد شیوع ویروس کرونا و محدودیت و تعطیلی هایی که در حوزه ورزش ایجاد می کند و نتیجه آن چیزی جز کاهش فعالیت بدنی و افزایش کم تحرکی در بین مردم نیست، برگزاری دومین دوره لیگ تندرستی در دستور کار فدراسیون ورزش های همگانی قرار گرفته است.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۵/۲۲ - ۱۲:۱۵   + ۱۴ سایت دیگر  
حسین باغگلی با اشاره به محورهای چهارگانه برنامه خود در راستای سندتحول بنیادین آموزش و پرورش گفت: ما چهارمحور زیربنایی برای تحقق سندتحول بنیادین مدنظر قرار داده و به آن ورود می کنیم. محور اول مدیریت و راهبری است ...
کرمان نو   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۱۸:۱۰    
رئیس فدراسیون ورزش های همگانی کشور در جریان برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت ورزش های همگانی استان گفت: کرمان جزو استان های کم تحرک کشور است به طوری که بر اساس آمار تا 60 درصد جمعیت این استان دچار کم تحرکی هستند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۱۷:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - رئیس فدراسیون ورزش های همگانی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه کرمان جزو استان های کم تحرک کشور است گفت: 60 درصد از جمعیت این استان دچار کم تحرکی شده اند که بانوان و کودکان بیشترین آسیب ها را از این معضل می بینند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۱۴:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
افشین ملایی گفت: بر اساس آماری که وجود دارد، کرمان جزو استان های کم تحرک کشور است و تا 60 درصد جمعیت این استان دچار کم تحرکی هستند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ - ۰۷:۵۷    
اردبیل _ ایرنا _ رئیس اداره ورزش و جوانان خلخال گفت: کم تحرکی و چاقی حاصل خانه نشینی اجباری ناشی از شیوع ویروس کرونا سلامت مردم بویژه جمعیت نوجوان و جوان این شهرستان را تهدید می کند.
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۷ - ۱۵:۴۸   + ۱۰ سایت دیگر  
در مجمع عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی بر تعامل مسئولان ورزش با رسانه ها برای تامین سلامت مردم و رفع خطرات ناشی از کم تحرکی و اضافه وزن در جامعه تاکید شد.
ساوالان خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ - ۰۱:۳۱    
رئیس فدراسیون ورزش های همگانی گفته که کم تحرکی، عامل اصلی 82 درصد مرگ و میرها در ایران است؛ چرا ورزش نمی کنیم؟
شیرین طنز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۵ - ۱۳:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
برنامه زنده “ عصر صبا ” با نگاهی طنز به چاقی و کم تحرکی در روزهای کرونایی راهی آنتن صبا می شود. اصلی ترین توصیه ای که این روزها می شنویم این جمله است که در خانه بمانیم و فقط برای امور ضروری از خانه خارج شویم. این گزینه، بهترین راه برای پیشگیری از ابتلا به کرونا است ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۷:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز در حاشیه سی و پنجمین اجلاس سراسری روسای آموزش و پرورش سراسر کشور گفت افتتاح 2 سالن ورزشی و یک زمین چمن مصنوعی در ناحیه یک اهواز خبرداد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۸:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رییس فدراسیون ورزش های همگانی گفت: خوزستان جزو استان هایی است که میانگین کم تحرکی آن از میانگین ملی بیشتر است و خوزستان جزو استان های کم تحرک کشور است.
اقتصاد آنلاین / کیهان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۷:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
خانه نشینی ایام کرونا و کم تحرکی موجب اضافه وزن در کودکان شده است و احتمال بروز انواع بیماری های جسمی و روانی در بزرگسالی را به همراه دارد.
اتحاد خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۰۸:۴۸    
اتحاد خبر _ ثریا شیری: رئیس هیئت ورزش های همگانی استان بوشهر از انعقاد تفاهم نامه همکاری این هیئت با دانشگاه ها، آموزش و پرورش و شهرداری های شهرهای استان در راستای گسترش ورزش های شهروندی در سطح استان خبر داد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۲۱:۴۶    
طرح کوچ با هدف مقابله با کم تحرکی و پرخوری دانش آموزان راه اندازی شد.