یکشنبه ۱۰ اسفندساعت ۰۷:۵۷Feb 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کم تحرکی»

خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۵:۱۳    
اقتصاد ایران: ابتدای بهمن ماه سال جاری بود که سه پروژه ملی شامل لیگ تندرستی ایران، طرح نشاط (مسابقات الکترونیک فعال) و طرح بازی و نشاط کودکانه در دستور کار فدارسیون ورزش های همگانی قرار گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۲۸   + ۱۱ سایت دیگر  
فدراسیون همگانی برای رفع کم تحرکی در بین مردم برنامه ویژه ای را طراحی کرده است.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۹:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
کرونا باعث کم تحرکی و یک جا نشینی بسیاری از افراد و گروه های سنی شده است. اما اضافه وزن کودکان به طور ویژه ای والدین را نگران می کند. وقت آن است که سرزنش کردن را جایگزین تغییر عادت ها کنید.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۲:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
فریبا کوهدانی استاد دانشکده علوم تغذیه و رژیم شناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار کرد: بیماری دیابت در جهان صنعتی، آمار رو به افزایش دارد؛ به طور کلی دیابت به دو دسته تقسیم می شود، دیابت نوع یک و دو. ...
با مردم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
باتوجه به آمار بالای بیماری های مختلف ناشی از کم تحرکی ، اضافه وزن و تغذیه نامناسب زمانش فرارسیده تا ورزشهای همگانی از دغدغه های مسئولین باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۲:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
زنجا - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان، گفت: بسیاری از بیماری های غیرواگیر در میان مردم، ناشی از کم تحرکی و عدم فعالیت های بدنی است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۹:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
معاون وزیر ورزش با بیان اینکه از لیگ تندرستی در اولین دوره برگزاری آن استقبال خوبی شده، گفت: البته این لیگ باید استمرار داشته باشد چراکه در اولین گام نمی توانیم به تمام اهداف و نتایج برسیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۷:۳۱    
باتوجه به شیوع کرونا و تعطیلی مدارس با افزایش ریزه خواری دانش آموزان و کم تحرکی آن ها خطر چاقی و افزایش وزن بسیار بالاست.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۸:۱۵    
مترجم کتاب آمادگی جسمانی دوره بارداری معتقد است: کم تحرکی در جامعه زنان نمود بیشتری دارد و این امر باعث می شود که دوران بارداری دشوارتری داشته باشند. این موضوع در کتاب آمادگی جسمانی دوره بارداری به خوبی بررسی شده است.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۲۰:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، محمد مرادی، با بیان اینکه پیشرفت استقبال مردم از نخستین دوره لیگ تندرستی فراتر از تصور بوده است در مورد ایده برگزاری این لیگ گفت: با توجه به مطالعاتی که در ماه های گذشته صورت گرفت به این نتیجه رسیدیم که با توجه به شرایطی که کرونا در کشور ایجاد کرده است ...
هه وال موکریان   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۲:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش هه وال موکریان ، محمود اشتری روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: لیگ تندرستی ایران برای نخستین بار در ورزش کشور و با هدف افزایش آمادگی جسمانی و کاهش کم تحرکی در جامعه و ایجاد شور و نشاط از روز چهارم بهمن ماه جاری به صورت مجازی آغاز شده است. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
عفونت های ویروسی تنفسی به طور کلی می توانند باعث درد و التهاب مفاصل شوند، به همین دلیل ممکن است علائم اسکلتی و عضلانی طی عفونت ویروس کرونا رخ دهد. اما علت اصلی درد مفاصل بیشتر از کم تحرکی و اضافه وزن است، که در این دوره شیوع ویروس کرونا خیلی ها درگیر این موارد هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۰:۳۷   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، کم تحرکی دانش آموزان، ریزه خواری ها، تغذیه ناسالم و چاقی بین دانش آموزان افزایش یافته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۷:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: کشور با کم تحرکی 56 درصد ایرانیان به سمت بحرانی حرکت می کند که موجب چالش جدی در آینده خواهد شد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۵:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه 56 درصد مردم ایران کم تحرک هستند، گفت: متاسفانه کشور ما به سمت بحران های کم تحرکی حرکت می کند که خود چالش جدی برای سال های آینده به حساب می آید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۲۲:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
رییس فدراسیون دو و میدانی در راستای ایجاد تعاملات با وزارت بهداشت امروز با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیدار و گفت وگو کرد.
پیام خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۲۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: ورزش همگانی خط مقدم مبارزه با کم تحرکی است و تحقیقات جدید نشان داده 30 دقیقه ورزش سبک سیستم ایمنی بدن را در برابر بیماری ها ایمن می کند.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۷:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
امروزه بشر به دلیل تغییر سبک زندگی و کم تحرکی با معضلی به نام چاقی مواجه است. در کنار تاکید بر افزایش تحرک و ورزش کردن، رژیم غذایی می تواند به کاهش وزن افراد کمک کند. ...
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۵:۴۱    
همه گیری کرونا موجب بروز تغییراتی در شیوه زندگی آحاد جوامع شده است. چاقی و اضافه وزن از جمله عوامل خطری هستند که سلامت انسانها را تهدید میکنند. بررسی نتایج آماری پیامدهای ناشی از کووید19 نیز نشان داده است که افراد مبتلا به چاقی انواع شدیدتر بیماری و میزان مرگ و میر بالاتری را تجربه کرده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۰۸:۵۶   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان رئیس هیات ورزش های همگانی گلستان با اشاره به فعالیت لیگ تندرستی ایرانیان در استان، گفت: هدف از اجرای این طرح ملی بالا بردن فعالیت بدنی در میان عموم مردم جامعه، امکان مشارکت حداکثری افراد جامعه، توسعه تندرستی، آمادگی جسمانی و ایجاد نشاط اجتماعی و همچنین جلوگیری از کم تحرکی در جامعه است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۹:۳۶    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری - استان سمنان ؛زهرا ناظمیان در گفت وگو با خبرگزاری علم و فناوری، به اهمیت ورزش و جایگاه آن در تأمین سلامت جسمانی اشاره کرد و اظهار داشت: متأسفانه طیف گسترده ای از مردم نسبت به ورزش کردن اهمیت چندانی قائل نیستند ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۴:۲۸   + ۱۲ سایت دیگر  
یوری کانف، متخصص قلب و عروق گفت: رژیم غذایی ناسالم، کم تحرکی و وضعیت آشفته خواب از دلایل اصلی حملات قلبی در سنین پایین است. کانف افزود: فعالیت برخی از جوانان شبانه است و در طول شب، تولید کلسترول بد اغلب اتفاق می افتد که عاملی برای ایجاد تصلب شرایین محسوب می شود. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
ساوه - ایرنا - شیوع ویروس کرونا تغییراتی را در سبک زندگی افراد ایجاد کرد که نخستین اثر آن خانه نشینی و کم تحرکی شهروندان به خصوص دانش آموزانی است که به جای مدرسه ناگزیر باید از شبکه شاد استفاده کنند و همین مساله سبب شده تا در ساوه معضل چاقی دامنگیر آنها شود.
روزنامه راه مردم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۲:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: براساس آمار 10 تا 15 درصد زوجین در کشور دچار مشکلات ناباروری هستند که می توان اکثریت آنها را با راهکارهای مختلف پزشکی درمان کرد. ...
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۰:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه علمی: دانشجویان دانشگاه “اسکرانتون”( Scranton) در اقدامی جالب، ویدئوهایی از تمرینات ورزشی منتشر کردند تا کودکان را به انجام فعالیت های فیزیکی تشویق کنند ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۰۷:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
در همه گیری ویروس کرونا، قرنطینه خانگی، کم تحرکی و تغییر سبک زندگی افراد اضافه وزن و چاقی آن را در پی داشته که از عوامل تهدید سلامت انسان ها است. تحقیقات نشان داده افراد مبتلا به چاقی در معرض خطر ابتلا به بیماری کووید 19 هستند و دچار انواع شدیدتر بیماری ها شده و آمار مرگ و میر آنها بیشتر است.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۴:۴۵    
یکی از دلایل اصلی ابتلا به یبوست، کم تحرکی و ورزش نکردن است
کودکان دارای معلولیت انجمن احیای ارزش ها با حضور در فدراسیون، با قوانین رشته بوچیا آشنا شدند. به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، به مناسبت ایام دهه مبارک فجر و همچنین با هدف آشنایی کودکان با ورزش، کاهش کم تحرکی و جلوگیری از اضافه وزن در این رده سنی ...
وزارت ورزش و جوانان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۰:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
مسئول روابط عمومی ورزش و جوانان استان گفت :طی لوح سپاسی به امضاء معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان و رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی کشور از محمدعلی رهامی رئیس هیئت ورزش های همگانی استان به دلیل نگاه جهادی و تلاش های یکساله در امر توسعه ورزش همگانی و کاهش کم تحرکی ملی تقدیر شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۶:۳۸   + ۱۱ سایت دیگر  
رییس فدراسیون ورزش های همگانی با اشاره به اینکه میزان کم تحرکی بانوان ایرانی 64 درصد است، گفت: روزی ما را بازخواست می کنند که چرا در سیاست های ملی ورزش کشور، نقش اصلی را به ورزش قهرمانی و حرفه ای دادید؟
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۳:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
گردهمایی رؤسای هیئت های ورزش همگانی استان های سراسر کشور با حضور رئیس فدراسیون ورزش های همگانی امروز (پنجشنبه) در مشهد برگزار شد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۲:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
رییس فدراسیون کشتی ایران گفت: لازم است تا ورزش همگانی به عنوان یک نیاز در خانواده ها در کنار دیگر برنامه های مهم آموزشی و پرورشی قرار گیرد. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ...
پانا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۰۱:۰۲    
تهران ( پانا )- رئیس کمیسیون ورزش و سلامت مجلس دانش آموزی، معتقد است پس از اپیدمی کرونا مسئله مهمی که در سلامت دانش آموزان اثر گذاشته استفاده بیش از حد از فضای مجازی است که موجب تهدید سلامت روان دانش آموزان و همچنین موجب کم تحرکی و منفعل شدن آنها شده است. ...
شمال نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۰۷:۴۵    
شمال نیوز: سید جابر حسینی سیاهدشتی پدیده کم تحرکی ،فقر حرکتی و تبعات ناشی از آن را یکی از چالش های جدی پیش روی کشور خواند و افزود بسیاری از بزرگسالان و کودکان ایرانی دچار فقر حرکتی هستند که این پدیده در میان زنان شایع تر است . ...
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۱۷:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
هرمزگان-رییس فدراسیون ورزش های همگانی در نخستین گردهمایی نواب رییس بانوان هیات های استانی فدراسیون ورزش های همگانی گفت: نتایج پژوهش ها نشان می دهد که افزون بر 64درصد بانوان کشور تحرک جسمانی کافی ندارند و سبک زندگی کنونی بانوان کشور متاسفانه به سمت کم تحرکی پیش می رود.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۵:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: 64 درصد زنان ایرانی فعالیت ورزشی مناسبی ندارند و طبق آمار سبک زندگی چه در روستا و چه در شهر، به سمت کم تحرکی در حال پیشرفت است.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۴:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
طبق آمار سبک زندگی چه در روستا و چه در شهر به سمت کم تحرکی رفته است و برتری که زنان روستایی داشتند با پیروی از سبک زندگی شهری تغییر کرده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۴:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
64 درصد زنان ایرانی فعالیت ورزشی مناسبی ندارند و طبق آمار سبک زندگی چه در روستا و چه در شهر، به سمت کم تحرکی در حال پیشرفت است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۲۱:۰۱    
دانش آموزان در این روزها ، به دلیل استفاده از آموزش مجازی و کم تحرکی با مشکل چاقی مواجهه اند.
روزنامه خبر شمال   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۴:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
جمعیت قابل توجهی از مردم گلستان از جمله 28 درصد دانش آموزان استان چاق هستند که کارشناسان تغذیه با هشدار نسبت به عواقب آن، بر ضرورت اجرای برنامه های خانواده محور برای جلوگیری از این روند تاکید دارند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
مصطفی پور گفت: پیاده روی ورزش مناسبی برای این روز های کرونایی است که به دلیل قرنطینه خانگی در بین اقشار مختلف جامعه از سنین پایین تا سالمندان کم تحرکی رخ داده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۰:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: زندگی ماشینی و بروز معضل کم تحرکی موجب شده است تا در طراحی جدید معابر به افزایش تحرک و فعالیت های ورزشی توجه شود.
ندای گیلان   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۰۸:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
شهردار رشت ضمن مثبت ارزیابی کردن فعالیت های ورزشهای همگانی در ایام پاندمی کرونا،افزود:طرح ورزش در خانه مورد توجه قرار گرفت تا با انجام تمرینات ورزشی در منزل ،بر معضل همه گیری کم تحرکی در دوران کرونا فائق شویم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۵:۲۸    
گروه استان ها نماینده میاندوآب در مجلس با اظهار تأسف از کم تحرکی برخی مسئولان اجرایی شهرستان گفت: برخی هیچ تحرکی برای جذب سرمایه گذار ندارند و حتی زمانی که از آنها فهرست کاستی های حوزه تحت مدیریتشان را جویا می شویم مشکلات برای آنها چندان مهم نیست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۰۸:۴۰    
گرگان - ایرنا - رئیس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: مردم این استان نسبت به میانگین کشوری از چاقی و اضافه وزن بیشتری برخوردار هستند که کم تحرکی و نداشتن آگاهی برای انتخاب غذاهای مفید و مناسب از مهمترین علل آن محسوب می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۰:۳۲   + ۱۳ سایت دیگر  
فوق تخصص گوارش و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به راهکارهای پیشگیری از انواع سرطان گفت: کاهش تحرک و فعالیت های بدنی با مکانیسم های مختلف ممکن است سبب بروز سرطان شود .
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۰۴:۳۱   + ۲۹ سایت دیگر  
کم تحرکی این روز ها رژیم های کاهش وزن را سخت تر می کند، اما باز هم می توان با رعایت بسیاری از نکات حداقل از اضافه وزن جلوگیری کرد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۸:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
هادی سبزواری روز شنبه در گفت وگو باخبرنگار ایرنا در همدان اظهار داشت: این رویداد رقابتی با هدف آگاهی بخشی، پیشگیری از کم تحرکی و افزایش فعالیت جسمانی آحاد مردم جامعه طراحی شده و جزو سیاست های اصلی فدراسیون در دوره جدید مدیریتی است. وی بیان کرد: لیگ تندرستی از چهارم بهمن ماه آغاز و تا [...]
وزارت ورزش و جوانان   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۶:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل ورزش و جوانان استان گلستان گفت : لیگ تندرستی ایرانیان با هدف آگاهی بخشی و پیشگیری از کم تحرکی و افزایش فعالیت جسمانی اقشار مختلف جامعه از روز شنبه 4 بهمن ماه آغاز می شود.
بسیج   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۰۶:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
فروحی دبیر فدراسیون ورزش های همگانی کشور گفت: دو طرح شاخص یزد در ورزش همگانی می تواند کشوری اجرایی شود و تأثیر خود را بر کاهش کم تحرکی داشته باشد.