پنجشنبه ۰۶ آبانساعت ۰۸:۱۵Oct 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مغز و اعصاب»

خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۶:۳۷    
با دکتر مرادی جراح مغز و اعصاب و عضو انجمن بین المللی جراحان ستون فقرات گفتگو کردیم تا نظر ایشان را درباره انواع روشهای جراحی دیسک گردن و مراقبت های بعد از آن که به بهبود سریع تر درد گردن کمک میکند جویا شویم.
اقتصاد آنلاین / سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۱:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
نتایج یک مطالعه جدید می دهد افرادی که خیلی کم یا زیاد می خوابند، دچار افت شناختی بیشتری می شوند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۰۵:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
یک فوق تخصص مغز و اعصاب گفت: بروز سردردهایی که سه روز بعد از تزریق واکسن کرونا آغاز می شوند حطرناک است، این سردردها ممکن است با دردهای شکمی و تهوع همراه باشد که بسیار مهم هستند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۷:۴۹    
کرمانشاه- ایرنا- مکان جدید بخش های جراحی عمومی و مغز و اعصاب بیمارستان طالقانی شهر کرمانشاه و مهمانسرای دانشگاه علوم پزشکی استان روز شنبه با حضور استاندار کرمانشاه افتتاح شد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران در بازدید از بیمارستان فوق تخصصی و مرکز تحقیقات علوم مغز و اعصاب ایران، ظرفیت های آموزشی، پژوهشی و درمانی این مرکز را منحصربه فرد معرفی کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۹:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
یک جراح مغز و اعصاب در ارتباط با راه های درمان میگرن، مطالب مهمی را ارائه کرده است.
فرادید   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۲۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
درمان لرزش دست؛ علت لرزش دست چیست؟ اکثر بیماران لرزش خیلی خفیف در دست دارند که ممکن است برای اطرافیان بارز به نظر نرسد و معمولا وقتی فرد دست را به جلو دراز کند لرزش مشخص می شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۳:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
یک متخصص مغز و اعصاب درباره نوعی سندرم که سبب حملات عصبی می شود توضیح داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ سردرد گفت: حدود 15 درصد از مادران باردار در سه ماهه اول بارداری خود به سردردهای میگرنی دچار می شوند.
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مهران آرمانفر، فوق تخصص مغز و اعصاب در ارتباط با تشخیص و درمان دیسک کمر در یک برنامه تلویزیونی، مطالب بسیار پراهمیتی را ارائه کرده است. در فیلم زیر، این مطالب پراهمیت را مشاهده می کنید.
اقتصاد آنلاین / 55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۵:۲۵   + ۲۰ سایت دیگر  
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی گفت:مغز مردان در مقایسه با مغز زنان تنها 10 درصد بزرگتر است؛ این درحالی است که زنان در فعالیت های روزمره از دو نیمکره استفاده می کنند ولی بیشترین اتکای مردان بر یک نیمکره است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۹:۴۱    
ایسنا/خراسان جنوبی یک جراح مغز و اعصاب جراحی گفت: عمل جراحی دیسک کمر به معنی کار افتادگی نیست و این باور که بعد از عمل دیگر هیچ فعالیتی نمی توانم انجام دهم اشتباه است؛ امروزه با پیشرفت تکنولوژی فناوری پزشکی ...
اقتصاد آنلاین / جماران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۳:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
مردم به ندرت در طول روز خمیازه می کشند، اما اگر به طور دائم در طول روز خمیازه می کشید، ممکن است نشانه ای از بیماری های جدی مانند نارسایی های قلبی یا وجود اختلالات عصبی مرتبط با نقص در عملکرد خواب باشد و با افسردگی همراه شود.
تازه نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۱:۱۹    
پروژه مرکز مغز و اعصاب پروفسور سمیعی در منطقه 22 تهران بعد از 9سال همچنان به بهره برداری نرسیده است!
میلاد لارستان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۲:۲۹    
جراحی مغز و اعصاب شهرستان خنج وارد مدار عملیاتی شد و عمل جراحی مغز و اعصاب بر روی نخستین بیمار با موفقیت انجام شد. به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم...
اینتیتر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۹:۲۳    
متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ سردرد گفت: سردردها در برخی موارد نشانه ابتلا به بیماری های خطرناکی مانند تومور مغزی هستند، بنابراین برای تشخیص دلیل سردرد باید به پزشک مراجعه شود. ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۸:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ سردرد گفت: یکی از شایع ترین علل وقوع سرگیجه در افرادی که سابقه میگرن دارند، میگرن وستیبولار است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۴:۵۶    
بخش جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات بیمارستان نبی اکرم خنج به بهره برداری رسید .
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۲۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- مدیر بیمارستان مهریز گفت: این مرکز درمانی به دستگاه های پیشرفته تحریک مغناطیسی مغز و اعصاب (RTMS) و ویدئو مانیتورینگ نوار مغز (LTM) تجهیز شد.
استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و جراح مغز و اعصاب گفت: دیسک کمر بیشتر در دهه سوم و چهارم زندگی افراد شایع است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۷:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
شیزار- ایرنا- رئیس بیمارستان نبی اکرم(ص) خنج استان فارس اعلام کرد: بخش جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات این بیمارستان با هشت میلیارد تومان کمک نیکوکاران این شهرستان افتتاح شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۰:۱۳   + ۱۱ سایت دیگر  
فلوشیپ آنژیوپلاسی و سکته های مغزی با اشاره به اینکه هر کدام از بیماری های اورژانسی مغز و اعصاب دارای یک زمان طلایی برای درمان هستند، تأکید کرد: اگر این زمان طلایی بگذرد، ممکن است درمان ها بی تأثیرتر شده و اثرات مخرب آن بر روی بیمار باقی بماند.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۰۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
یک جراح مغز و اعصاب از نحوه تشخیص و عوامل موثر در ایجاد سردرهای میگرنی توضیح داد.
خبر فوری   ۱۴۰۰/۰۷/۰۹ - ۱۷:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
دکتر فاطمه محمدیان، متخصص بیماریهای مغز و اعصاب اظهار داشت: شیوع جنسیتی این بیماری ها نشان می دهد سکته مغزی در بین مردان و سایر اختلالات در بین زنان شایع تر است. ...
اقتصاد آنلاین / مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۹ - ۱۲:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس نتایج مطالعات محققان کالج سلطنتی لندن، افسردگی و استرس پس از ابتلا به ویروس کرونا چندان طولانی نیست.
تابا خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۱۰:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
تابا ؛ دکتر علیرضا یاراحمدی، متخصص بیماری های مغز و اعصاب معتقد است سردرد یک بیماری نیست بلکه یک نشانه محسوب می شود. این متخصص به شما می گوید که از میان نشانه هایی که با سردردتان همراه می شود، کدام یک زندگی تان را تهدید می کند. خوش خیم اما آزاردهنده! ...
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۶:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، چند روز قبل یک پزشک سالخورده متخصص مغز و اعصاب پیش پلیس رفت و از سرقت خانه اش شکایت کرد و گفت: بعد از مرگ همسرم با یکی از پرستار های همکارم ازدواج کردم. اما دو دخترم با این ازدواج بشدت مخالف بودند و مدام با من درگیری داشتند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۱:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس بیمارستان شهید صدوقی یزد گفت: در مرکز جراحی مغز و اعصاب بیمارستان شهید صدوقی عمل جوانی 30 ساله که دچار تومور میکرو آدنوم هیپوفیز مغزی بود با موفقیت انجام شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۰۸:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
دستگاه نویگیشن جراحی مغز و اعصاب برای انجام فعالیت های آموزشی در بیمارستان رازی بیرجند نصب شد.
برترین ها / اول فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۰۸:۳۱   + ۱۳ سایت دیگر  
همشهری: 2خواهر برای انتقام از پدرشان که به صورت مخفیانه ازدواج کرده بود، 2سارق اجیر کردند و تحت تعقیب پلیس قرار گرفتند. هفته گذشته مردی که جراح مغز و اعصاب است به اداره پلیس رفت و گفت 2دخترش به همراه 2مرد ورزشکار به خانه اش حمله کرده و دست به سرقت زده اند. ...
جام جم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۱:۳۵   + ۱۴ سایت دیگر  
انجمن ام اس ایران هجدهمین کنگره ms را با توجه به شرایط خاص پاندمی کرونا و اهمیت فاصله گذاری اجتماعی به صورت آنلاین با همکاری مرکز تحقیقات ام اس دانشگاه تهران ، اعضای هیات علمی دانشگاههای علوم پزشکی و متخصصان محترم مغز و اعصاب کل کشور برگزار خواهد کرد.
میگنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۰۲:۱۳    
این اختلال به نام دکتر Georges Gilles de la Tourette، متخصص مغز و اعصاب فرانسوی نام گذاری شد که در سال 1885 اولین بار این شرایط را در یک شاهزاده فرانسوی مشاهده و توصیف کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۲۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس مطالعه ای که در شماره 11 آگوست، در مجله علمی مغز و اعصاب منتشر شد، مغز افراد افسرده به طور معمولی عمل نمی کند، اما می تواند بهبود یابد. محققان واکنش مغز را با استفاده از تحریک مغناطیسی بر روی مغز و حرکت ماهیچه ای هدفمند اندازه گیری کردند.
عصر تبریز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۵:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
به منظور بهره مندی از خدمات بهترین متخصصان مغز و اعصاب می توانید به وب سایت تخصصی پذیرش 24 مراجعه کنید.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
یک متخصص مغز و اعصاب گفت: بهتر است بیماران صرعی از مصرف سیگار و الکل اجتناب کنند تا دچار حمله های زیاد تشنج نشوند، برای 90 درصد بیماران درمان های دارویی را شروع می کنیم و معمولا با یک نوع دارو بیماری صرع کنترل می شود.
یک فوق تخصص مغز و اعصاب گفت: بروز سردردهایی که سه روز بعد از تزریق واکسن آغاز می شوند حطرناک است، این سردردها ممکن است با دردهای شکمی و تهوع همراه باشد که بسیار مهم هستند.
متخصص بیماری های مغز و اعصاب گفت: ابتلا به کرونا به مراتب عوارض بیشتری نسبت به واکسن آن دارد، در نتیجه عارضه واکسن کرونا قابل اغماض است.
نواندیش   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۰:۱۷    
هنگامی که فرد به بیماری خاصی دچار می شود، عدم آگاهی از اینکه که باید به کدام پزشک و متخصص مراجعه کند، خود سبب از بین رفتن فرصت طلایی درمان به موقع خواهد شد از این رو بهتر است در صورت بروز برخی مشکلات و بیماری ها، فرد از متخصصی که باید به آن مراجعه کند، اطلاعاتی داشته باشد. ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۰:۱۱   + ۲۲ سایت دیگر  
سلامت نیوز :رئیس انجمن نورویورولوژی ایران، نسبت به تبعات خطر کمبود اسیدفولیک در مادران باردار و ابتلای نوزاد به بیماری میلومننگوسل هشدار داد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، مهری مهراد مسئول دپارتمان کمیته نورویورولوژی مرکز تحقیقات عملکردی جراحی مغز و اعصاب بیمارستان شهدای تجریش ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۹:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
متخصص مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: افسردگی و اضطراب گاهی منجر به علائمی می شود که به اشتباه تداعی آلزایمر رو برای افراد دارد که به آن دمانس کاذب می گویند، بخصوص گاهی بعد از ابتلای به کووید19 افراد از اختلال حافظه شاکی هستند که این مورد ارتباط مستقیمی با اضطراب دارد.
هورگان   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۶:۵۸    
بیمارستان شهدای نی ریز دوباره دارای متخصص جراحی مغز و اعصاب شد.
اسپوتنیک: متخصص ایرانی گفت: سن شیوع بیماری آلزایمر از 65 سال به بالاست و با افزایش سن، احتمال ابتلا به آلزایمر نیز زیاد می شود و این احتمال در سن بالای 85 سال نیز بسیار بیشتر است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۰:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
یک متخصص مغز و اعصاب با اشاره به اینکه آلزایمر رایج ترین شکل زوال عقل است، گفت: مهم ترین علائم این بیماری از دست دادن قدرت حفظ اطلاعات خصوصا حافظه موقت در دوران پیری است.
دکتر حسین قناعتی صبح روز دوشنبه 29 شهریور 1400 در دیدار با دکتر محمدباقر قالیباف درباره مالیات حقوق استادان و راه اندازی مرکز مغز و اعصاب گفت و گو کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۱:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اورژانس مرکز آموزشی پژوهشی درمانی قائم(عج) از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد:مشهد نیاز به توسعه اورژانس های مرتبط با سکته های مغزی و کد 724 که همان اورژانس های مغز و اعصاب بوده، دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۹:۱۱    
ایسنا/همدان یک متخصص مغز و اعصاب در همدان به کارمندان و کادر درمان که مدت زمان بیشتری در حال ارائه خدمات هستند برای اکسیژن رسانی به مغز توصیه کرد که ماسک را در زمان مشخص و مکانی امن جابجا کنند.
شما نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۲۳:۳۶    
کمر درد نخستین علت مراجعه بیماران به متخصصین ارتوپدی و جراحی مغز و اعصاب و بطور کلی کمر درد سومین علت مراجعه بیماران به پزشک می باشد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۵:۲۶    
حسن حبیبی، بازیکن نامدار و پیشین فوتبال با تقدیر از اقدامات مثبت صندوق حمایت از دکتر ابطحی جهت ایجاد تحول در این مجموعه تشکر کرد.
اقتصاد آنلاین / جام جم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۶:۴۲   + ۱۰ سایت دیگر  
استاد جراحی مغز و اعصاب، با تبیین انواع دردهای گردنی و دلایل آنها ، گفت: گردن متحرک ترین بخش ستون فقرات و دارای دامنه حرکتی متنوع است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان ، دکتر شیما شاه زمانی متخصص بیماری های مغز و اعصاب (نورولوژی) در وبینار آشنایی با صرع که توسط اداره توسعه فرهنگ سلامت سازمان فرهنگی، اجتماعی و وررزشی شهرداری اصفهان برگزارشد و در ادامه صحبت های دکتر مسعود اعتمادی فر متخصص بیماری های مغز و اعصاب (نورولوژی) ...