دوشنبه ۰۳ مهرساعت ۱۹:۲۸Sep 2023 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «متخصص طب ایرانی»

فرارو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۲۳:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
باید برای تهیه میان وعده دانش آموزان در مدرسه، از پیش برنامه ریزی کنید، زیرا دانش آموزی که صبحانه و میان وعده مناسب نخورد در مدرسه بی حوصله، خسته و بی دقت است. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۱:۱۰    
ساری- ایرنا- آسیه جوکار پزشک و متخصص طب ایرانی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با چهار فرزند به عنوان بانویی موفق در جامعه با برشمردن نکاتی در تربیت فرزندان، کلیدی ترین عامل در این زمینه را ارتباط عاطفی و مستمر با فرزندان اعلام کرد.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۲۳:۵۸   + ۱۱ سایت دیگر  
پاک نژاد درمورد مصرف میوه به عنوان میان وعده برای دانش آموزان اظهار کرد: بهتر است که میوه به شکل درسته و کامل در اختیار فرزندان قرار داده شود چون با خرد شدن میوه و سبزی ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۶:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
یک پزشک و متخصص طب ایرانی با اشاره به نزدیکی بازگشایی مدارس در خصوص تغذیه مناسب دانش آموزان توصیه هایی را ارائه کرد.
پزشک و متخصص طب ایرانی، اصلاح سبک زندگی بر اساس منابع طب ایرانی را از جمله مهم ترین راهکارها برای پیشگیری از فراموشی و آلزایمر دانست و گفت: بهتر است تنقلات مضر را از برنامه غذایی خود حذف کنیم.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۲۰:۰۴   + ۴۱ سایت دیگر  
یک متخصص طب ایرانی با بیان اینکه یبوست مشکل شایعی در بین بچه ها است توصیه کرد که حتماً مقداری انجیر در خوراکی های بچه ها قرار داده شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۶:۳۱   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت گفت: امسال دو مرکز ارائه خدمات طب ایرانی با 36 متخصص طب ایرانی به همراه 72 نفر افراد کمکی کنار پزشک برای انجام برخی امور از جمله اعمال یداوی و 38 ماسور(ماساژدهنده) حضور یافتند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۰:۲۷    
متخصص طب ایرانی گفت: با توجه به شیوع نسبتا زیاد بیماری سندرم روده تحریک پذیر رعایت توصیه های طب ایرانی در کنترل و حتی در سرعت بخشیدن پروسه درمان این بیماری بسیار کمک کننده است.
دکتر مژگان تن ساز رئیس دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به نمایندگی از دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت از دو مرکز مستقر در مسیر پیاده روی اربعین بازدید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۲:۲۵   + ۲۶ سایت دیگر  
متخصص طب ایرانی توصیه کرد: با نخوردن غذاهای چرب و شیرین، نوشیدن فراوان مایعات، رعایت بهداشت فردی و پوشیدن لباس های نخی در پیاده روی اربعین از آسیب های پوستی جلوگیری کنید.
پزشک متخصص طب ایرانی با بیان اینکه ورزش مناسب، شاه کلید تندرستی است، افزود: کم تحرکی و بی تحرکی در زندگی صنعتی امروز باعث تجمع مواد زائد در بدن می شود که در طب ایرانی به آن بدن باشت یا امتلاء می گوییم و زمینه ساز بیماری های مختلف است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۰۸:۱۹    
احسان میرزایی متخصص طب ایرانی و سنتی در گفت وگو با خبرگزاری برنا، تأکید کرد که برای لاغر شدن عمل اسلیب معده اصلاً گزینه مناسبی نیست!
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۲:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
نحوه استفاده درست از کوله پشتی در پیاده روی اربعین توسط یک متخصص طب ایرانی بیان شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۱ - ۱۴:۴۹   + ۴۹ سایت دیگر  
پزشک و متخصص طب ایرانی با اشاره به اینکه در گرمترین روزهای سال قرار داریم از تدابیر طب ایرانی در خصوص پیشگیری و رفع گرمازدگی گفت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۱ - ۰۱:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/همدان یک متخصص طب ایرانی گفت: ایام بارداری و شیردهی یک عامل محافظت کننده از ابتلا به بیماری های بدخیم پستان هستند بنابراین خانم هایی که بارداری و شیردهی بیشتری داشته باشند ریسک ابتلا به سرطان در آنها کاهش خواهد یافت.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
متخصص طب ایرانی گفت: کنترل نفخ معده با کنترل عادات غذایی اتفاق می افتد؛ یعنی نخوردن آب، مایعات و سالاد همراه غذا؛ البته منظور این نیست که مایعات و دوغ و ماست مصرف نکنیم بلکه باید با غذا میل نشود.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۱۰:۴۰    
افزایش فشارخون از بیماری هایی است که در حال گسترش است؛ به همین منظور در این زمینه نظر دکتر محمود باباییان، متخصص طب ایرانی و مدرس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را جویا شدیم تا برای شما بازگو کنیم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۲۱:۰۲    
احسان میرزایی متخصص طب ایرانی و سنتی در گفت وگو با خبرگزاری برنا، نکات مهمی را درباره مراقبت از گوش ها، گوشزد کرد!
اینتیتر   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۱۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از برنا، نعمت الله مسعودی متخصص طب ایرانی در ارتباط با خواص اسپند، گفت: دود اسپند خواص میکروب کشی بسیار مناسبی دارد؛ توصیه می شود در مکان هایی که ازدحام جمعیت زیاد و در فضا احتمال وجود عفونت است مانند مهد کودک ها، مدارس، هیات های مذهبی و پادگان ها اسپند دود شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۱۳:۰۴   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل گفت: در حال حاضر ما 500 متخصص طب ایرانی داریم که فارغ التحصیل شده اند، از این تعداد حدود 60 متخصص طب ایرانی در درمانگاه ها مشغول ارائه خدمت هستند و انتظار داریم که از متخصصین بیشتری در بیمارستان ها استفاده شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۲۱:۰۴    
احسان میرزایی متخصص طب ایرانی و سنتی در گفت وگو با خبرگزاری برنا، تأکید کرد که برای راحت لاغر شدن ابتدا باید مزاج بدن را شناخت! میرزایی می گوید کسی که مزاجش تر باشد، هیچ وقت لاغر نخواهد شد!
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۹:۵۴    
متخصص طب ایرانی گفت: بیماران مبتلا به آسم از حضور در هوای ناسالم و استخر های آلوده که سبب تحریک این بیماری می شود، پرهیز کنند.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۰۸:۴۳    
علیرضا یارقلی دکترای تخصصی طب ایرانی با اشاره به اینکه اصلاح خون در طب سنتی از چند راه انجام می شود گفت: حجامت ربطی به فصد، زالو و اهدای خون ندارد. اهدای خون با فصد مقایسه می شود. زالو تاثیرات موضعی دارد. حجامت پاکسازی سطحی و محیطی است و فصد و اهدای خون، پاکسازی عمقی هستند. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۲۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
احسان میرزایی متخصص طب ایرانی و سنتی در گفت وگو با خبرگزاری برنا، می گوید مواد نامناسب و زائد بدن به داخل کف پا ریخته می شود که مشکلات زیادی را برای بدن و به ویژه پا و کف پا ایجاد می کند. به گفته میرزایی، برای حل این قضیه باید به صورت مداوم از سنگ پا استفاده کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۹ - ۲۱:۱۲    
احسان میرزایی متخصص طب ایرانی و سنتی در گفت وگو با خبرگزاری برنا، استفاده از سکوت طبیعت، پرهیز از فست فودها، سرخ کردنی ها، تندیجات و ترشیجات را در رفع افسردگی مؤثر دانست و یک درمان عالی برای آن معرفی کرد!
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
متخصص طب ایرانی گفت: مصرف عناب موجب تقویت سیستم ایمنی بدن و ریه می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
متخصص طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: جهت پیشگیری از گرمازدگی مصرف مایعات فراوان از جمله انواع شربت ها مانند شربت خیار سکنجبین، شربت لیمو، شربت خاکشیر، دمنوش زرشک و عناب و نیز مصرف دوغ، انتخاب مناسبی برای افراد در معرض گرمازدگی است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۲۱:۱۱    
احسان میرزایی متخصص طب ایرانی و سنتی در گفت وگو با خبرگزاری برنا، مشکلات دهان و دندان، مشکلات معده، مشکلات کبدی، سنگ کیسه صفرا، یبوست، کم خونی و ... را از خطرات مصرف زیاد بستنی، یخ و آب یخ برشمرد!
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۲ - ۲۱:۰۹    
احسان میرزایی متخصص طب ایرانی و سنتی در گفت وگو با خبرگزاری برنا، از دلایل خشک شدن چشم سخن گفت و راه حل هایی برای رفع این مشکل ارائه کرد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۱ - ۱۵:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
یک متخصص طب ایرانی با بیان اینکه طبق نظر حکمای این طب، مواد غذایی باید با مصلحات شان مصرف شوند، گفت: مصرف همزمان برخی مواد غذایی می تواند باعث دل درد و آسیب به بدن شود.
برترین ها / آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۱ - ۲۳:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
یک متخصص طب ایرانی معتقد است انجام حجامت باید حتما تحت نظر پزشک بوده و متناسب با شرایط جسمانی و سنی افراد انجام شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۳۰ - ۲۱:۰۶    
احسان میرزایی متخصص طب ایرانی و سنتی در گفت وگو با خبرگزاری برنا، تأکید کرد که مصرف زیاد بادام زمینی باعث بروز برخی مشکلات و بیماری ها در بدن مانند گرگرفتگی، عصبی شدن، اگزماهای پوستی و ... می شود!
سلام نو / خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
در ویدیو زیر شاهد تصاویری از صحبت های آقای دکتر از علائم و نشانه های معده سرد خواهید بود.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۴ - ۲۰:۴۳    
مرتضی مجاهدی در گفت وگویی به بیان توصیه های طب ایرانی همزمان با آغاز فصل گرما پرداخت و گفت: منابع طب ایرانی توصیه های بسیار خوبی در جهت حفظ سلامت در فصل گرم ارائه کردند که به نام تدابیر فصل گرم شناخته می شود و رعایت آن ها سبب حفظ و ارتقای سلامت و پیشگیری از برخی از بیماری ها می شود. ...
دکتر فاطمه کارگر شریف، متخصص طب ایرانی با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت طب ایرانی در پیشگیری و درمان بیماریها توضیحاتی در خصوص روند اجرایی شدن طرح ادغام ارائه داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۲۰:۳۳    
احسان میرزایی متخصص طب ایرانی و سنتی در گفت وگو با خبرگزاری برنا، از فواید فوق العاده استنشاق برای سلامتی بدن و درمان انواع بیماری ها سخن گفت!
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۲۱ - ۱۳:۳۱    
خبرگزاری میزان - مرتضی مجاهدی در گفت وگو با میزان در رابطه با تغییر ساعت آغاز به کار ادارات در تابستان گفت: با توجه به فیزیولوژیک بدن موجودات از جمله انسان یکی از مهم ترین عواملی که در سلامت جسم موثر است ساعات بیداری است که به آن ساعات بیولوژیک می گویند ...
خبر روز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۱۴:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
یک متخصص طب ایرانی با اشاره به اینکه سردی معده موجب سوء هاضمه می شود، گفت: توجه به تعدیل مزاج، رعایت رژیم غذایی مناسب و جویدن غذا به مقدار کافی از موارد عمده جلوگیری از سردی معده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۲۲:۱۸    
احسان میرزایی متخصص طب ایرانی و سنتی در گفت وگو با خبرگزاری برنا، درباره تأثیر تغییر سبک زندگی و ساعات خواب و خوراک و ساعت حمام کردن در رفع ترک و خشکی پا و خار پاشنه و میخچه صحبت کرد!
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۲۲:۰۵   + ۲۶ سایت دیگر  
یک متخصص طب ایرانی با اشاره به اینکه سردی معده موجب سوء هاضمه می شود، گفت: توجه به تعدیل مزاج، رعایت رژیم غذایی مناسب و جویدن غذا به مقدار کافی از موارد عمده جلوگیری از سردی معده است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۰۷:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
پزشک متخصص طب ایرانی ضمن هشدار نسبت به کاهش کمیت و کیفیت خواب کارمندان و تأثیر آن بر سلامتی جسمی و روحی آنها، گفت: خواب روز جبران کننده کم خوابی شبانه نیست و کارکندان باید ساعات خواب شبانه خود را اصلاح کنند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۲۲:۳۰    
احسان میرزایی متخصص طب ایرانی و سنتی در گفت وگو با خبرگزاری برنا، با تشریح علائم و نشانه های سردی و گرمی کبد، روش هایی برای تقویت و تضمین سلامتی این عضو حیاتی بدن مطرح کرد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
به مناسبت فرا رسیدن فصل امتحانات مصاحبه ای با دکتر علی محمد مداحیان متخصص طب ایرانی و عضو هیات علمی دانشگاه و عضو انجمن طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، پیرامون تغذیه و سبک زندگی سالم در ایام امتحانات دانشجویان انجام شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۱:۰۲    
احسان میرزایی متخصص طب ایرانی و سنتی در گفت وگو با خبرگزاری برنا، گفت که ورزش تحت برخی شرایط نه تنها مفید نیست بلکه می تواند باعث مرگ شود!
زندگی آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۹:۴۹    
یک متخصص طب ایرانی راهکارهای طب سنتی که در مواجهه با آلودگی هوا به سم زدایی بدن کمک می کند را تشریح کرد. دکتر فاطمه نجات بخش گفت: خیلی اوقات با استفاده از مواد غذایی می توانیم به دفع سموم ناشی از آلودگی هوا
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۱۲    
احسان میرزایی متخصص طب ایرانی و سنتی در گفت وگو با خبرگزاری برنا، گفت که نوشیدن آب میوه در برخی شرایط، نه تنها نفعی برای بدن ندارد بلکه باعث بیماری های مختلف کبدی و معده و بیماری های سخت خواهد شد!
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۱:۳۴    
احسان میرزایی متخصص طب ایرانی و سنتی در گفت وگو با خبرگزاری برنا، روش های تهیه ضد آفتاب های خانگی و بدون عوارض برای جلوگیری و درمان آفتاب سوختگی پوست صورت و بدن را تشریح کرد!
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۲۱:۳۲    
احسان میرزایی متخصص طب ایرانی و سنتی در گفت وگو با خبرگزاری برنا، به ارتباط مغز و کلیه اشاره کرد و با بیان اینکه مراقبت از کلیه برای داشتن اعصاب آرام بسیار مهم و اساسی است، چند توصیه مهم برای سلامت کلیه و داشتن اعصاب آرام مطرح کرد.
میزان   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۰:۴۲    
خبرگزاری میزان - مرتضی مجاهدی در گفت و گو با میزان به بیان توصیه هایی همزمان با آغاز فصل گرما پرداخت و گفت: در فصل گرما افرادی که مزاج گرم و خشک دارند سعی کنند کمتر فعالیت های سنگین انجام دهند و میزان فعالیتشان را محدود کنند و بیشتر در ساعات خنک روز به فعالیت بپردازند. ...
برترین ها / فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۲۳:۲۷   + ۱۹ سایت دیگر  
یک متخصص طب ایرانی به بیان توصیه های تغذیه ای طب ایرانی در فصل گرما پرداخت.