یکشنبه ۱۴ خردادساعت ۱۸:۳۹Jun 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سلامت روان»

مشرق نیوز   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
شبکه "فاکس نیوز" آمریکا: در بحبوحه بحران سلامت روان جوانان در آمریکا هستیم. رسانه های اجتماعی به یک عامل مهم مشکلات تبدیل شده اند.
میزان   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان – سیستم زندان ها در استرالیا با انتقاد های جدی مواجه است؛ آمار روزافزون اقدام های شدید خودآزاری و تعداد فزاینده زندانیان دارای مشکلات سلامت روان سبب بروز هشدار های جدی شده است. اکنون خودآزاری شدید به بحرانی جدی در سیستم زندان های استرالیا تبدیل شده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۶ ساعت پیش    
بر اساس نظرسنجی، شهرداران 85 درصد شهر های آمریکا گزارش کردند که مصرف مواد مخدر عامل اصلی افزایش مشکلات سلامت روان بوده است.
میزان   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان – در حالی که زنگ هشدار مرگ و میر های ناشی از سوءمصرف و بیش مصرفی (آوردوز) مواد مخدر در زندان های کانادا به صدا درآمده، انگشت اتهام به سمت دولت فدرال و استانی این کشور نشانه رفته است که نتوانسته اند دارو های لازم را جهت معکوس کردن بیش مصرفی مواد مخدر تامین کرده یا از بحران های سلامت ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۵:۴۳    
| مطالعات جدید نشان می دهد که مصرف بیش از حد سیب زمینی سرخ شده ممکن است منجر به اختلال اضطراب و افسردگی در افراد شود.
در طی این بازدید خلاصه ای از الگوی خدمات سلامت روان در قالب برنامه سراج ارائه گردید.
سبلان ما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۱:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
نائب رئیس شورای تأمین سلامت روان دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: مرکز خدمات سلامت دانشجویی در اردبیل راه اندازی می شود.
598   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۱:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
گاهی برخی والدین نسبت به تربیت فرزندشان احساس گناه می کنند و تصور می کنند مادر یا پدر خوبی برای فرزندشان نبودند یا نیستند؛ اگرچه این احساس تا حدی طبیعی است اما تداوم آن می تواند سلامت روان فرزندان را به خطر بیندازد.
برترین ها / بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۶:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
کودکان نیز همانند بزرگسالان ممکن است دوره های سختی را تجربه کنند که مراجعه به یک متخصص سلامت روان می تواند به آنها برای مقابله با این چالش کمک کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۲۰:۵۶   + ۳۳ سایت دیگر  
مطالعات جدید نشان می دهد که مصرف بیش از حد سیب زمینی سرخ شده ممکن است منجر به اختلال اضطراب و افسردگی در افراد شود.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۷:۰۵    
در دنیای پر استرس امروزی، سلامت روان انسان ها به یک اولویت غیر قابل انکار تبدیل شده است اما یافتن روانشناس مناسب و مراجعه به او برای مراجعان همواره چالش هایی را در بر داشته است. به همین دلیل، وجود پلتفرم های آنلاین برای دریافت نوبت از روانشناسان و سایر متخصصین، بیش از پیش ضروری و حیاتی می شود. ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۳:۱۱    
جلسه حمایت یابی برنامه مشارکت اجتماعی نوجوانان ( مانا) در استان کردستان با حضور مدیر کل، معاون و کارشناس امور توسعه پیشگیری بهزیستی کردستان، نمایندگان ادارات و دستگاههای شهرداری، ارشاد اسلامی، حوزه هنری، امور اجتماعی استانداری کردستان، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۲:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
دانش آموزان پایه های هفتم و هشتم برای شرکت در آزمون غربالگری و سنجش سلامت روان تا بیستم خرداد فرصت دارند.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۰:۵۷   + ۱۳ سایت دیگر  
در زمان بارداری، ممکن است زنان ترکیبی از احساسات و حالات مختلف از جمله افسردگی و اضطراب را تجربه کنند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۰:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
یک روانکاو و روان درمانگر تحلیلی با بیان اینکه بازی کردن جزء جدانشدنی رشد کودکان است، گفت: کودکانی که می توانند بازی کنند، سلامت روان بهتری دارند، به این دلیل که می توانند محیط را بیشتر و بهتر کشف و درک کنند.
میگنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۱:۳۴    
کارگاه تاب آوری و مهارت های زندگی، به همت کلینیک سلامت روان رسا، وابسته به جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، و دانشکده علوم زیستی دانشگاه آزاد تهران شمال در مجتمع شهید چمران این دانشکده برگزار شد.
در طی این بازدید خلاصه ای از الگوی خدمات سلامت روان در قالب برنامه سراج ارائه گردید
ایثار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۴۷    
آموزش خانواده با محوریت سلامت روان ویژه همسران شهدای شهرستان قزوین برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۷:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
محققان در مطالعه اخیر منتشر شده در مجله سِل مکانیسم هایی را کشف کردند که طبق آن ها سلامت روانی تاثیر مهم بر سلامتی جسم دارد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۲:۰۵    
به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان ساری؛ علاالدینی سرپرست معاونت امور توسعه پیشگیری بهزیستی مازندران، گروهای همیار را سرمایه و شرکای مهم بهزیستی دانست و گفت: ظرفیت سازی، توانمند سازی، ارتقای سطح دانش و اطلاعات همیاران نسبت به این مجموعه وظیفه معاونت پیشگیری می باشد. ...
میگنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۱:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
فقدان لذت یا آنهدونیا (anhedonia) نشان می دهد که این حالت نارسایی تا چه حد می تواند در علائم افسردگی نقش داشته باشد ناتوانی در تجربه لذت هر چند وقت یکبار ممکن است معضل کوچکی در سلامت روان شما باشد
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
خواب ناکافی در بلندمدت غیر از خستگی مزمن همچنین با بروز طیف گسترده ای از مشکلات جسمی مانند بیماری های قلبی عروقی، دیابت و اختلالات سلامت روان مرتبط است.
دکتر فرشیدی معاون بهداشت وزارت بهداشت به همراه دکتر بارونی مدیر مرکز شبکه و دکتر مصلحی سرپرست محترم دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد' از مرکز سلامت روان جامعه نگر(سراج)میثم تحت نظارت مرکز بهداشت جنوب تهران ، دانشگاه علوم پزشکی تهران بازدید نمودند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۶:۰۸    
تراپی که با عنوان روان درمانی و گفتاردرمانی هم شناخته می شود، فرایندی است که شامل صحبت با یک متخصص آموزش دیده در مورد مسائل مربوط به سلامت روان یا هر چیز دیگری که شما را آزار می دهد، خواهد بود.
وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۵۶    
دکتر حامد مصلحی، سرپرست دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از مرکز سامان (مرکز سلامت روان جامعه نگر) مستقر در مرکز خدمات جامع سلامت عظیم آباد شهرستان ری بازدید کرد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۸:۰۴    
پنجمین جلسه آموزشی روانشناسی با عنوان ارتباط موثر، در راستای ارتقاء سطح آگاهی و سلامت روان ویژه کارکنان بهزیستی شهرستان شهریار برگزار شد.
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۱۸   + ۲۴ سایت دیگر  
کلسیم یک واحد ساختمانی اصلی برای سلامت کلی و استحکام استخوان است. بدن شما برای عملکرد صحیح روزانه به 1200 میلی گرم کلسیم نیاز دارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۵:۴۱   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از آغاز فرایند غربالگری پایه روانشناختی و سلامت روان دانش آموزان خبر داد و گفت: براساس نتایج به دست آمده، وضعیت روانی و اجتماعی دانش آموز را می سنجیم و آنها را در دسته های سالم، در معرض خطر، آسیب دیده و دارای فوریت های روانی تقسیم بندی می کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۰:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
مقامات پلیس لندن، پایتخت انگلیس اعلام کرده اند که نیروهای پلیس این کلانشهر از این پس در ماموریت های اورژانسی مربوط به حوادث سلامت روان شرکت نخواهند کرد مگر اینکه خطر جانی برای شهروندی وجود داشته باشد.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۸:۳۲    
اگرچه افشای سلامت روان ممکن است دلهره آور به نظر برسد، اما افشای وضعیت شما نکات مثبت زیادی دارد. در حالی که ممکن است جهان مسائل مربوط به سلامت روان را بپذیرد، افشای وضعیت سلامت روان شما هنوز یک تلاش بسیار دلهره آور است ...
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
یافته های یک مطالعه تازه نشان می دهد شهروندان ساکن مناطق مسکونی با خانه های تک خانوار با خطر بالای مشکلات سلامت روان روبرو هستند.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
سلامت روان و روابط خوب در بزرگسالی در گرو رفاقت های دورۀ نوجوانی است
برترین ها / عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۲۲:۳۷   + ۱۲ سایت دیگر  
خوردن غذا در طول روز ممکن است فوایدی برای سلامت روان داشته باشد، ولی در شب غذا خوردن علاوه بر افزایش وزن عامل اختلالات روانی از جمله افسردگی و اضطراب است.
سلام نو / عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۲۱:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
برای حفظ وزن و تناسب اندام و همچنین پیشگیری از بیماری های مزمن توصیه می شود که دور بعضی غذاها را خط بکشید.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۰۷    
ایسنا/زنجان معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه سلامت روانی و اجتماعی در کنار سلامت جسمی حائز اهمیت است، گفت: ریشه بسیاری از بیماری های جسمی در عدم سلامت روان بروز می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۱:۵۰   + ۲۲ سایت دیگر  
مدیر دفتر بیماری های غیرواگیر و سلامت روان سازمان بهداشت جهانی سیگار را دروازه شروع مصرف مواد مخدر دانست و تاکید کرد که تبلیغ دخانیات در هر فضایی برخلاف قانون است.
روزنامه سراسری سایه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۶:۳۹    
مانند بسیاری از تعاملاتی که هریک ازما ممکن است طی 18 تا 24 سالگی داشته باشیم، رابطه ما با رسانه های اجتماعی نیز پیچیدگی های خود را دارد. فارغ از جغرافیای زیست ...
میگنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
چگونه از شر خودتنبیهی و خودسرزنشی رها شویم؟ وقتی به حرف این تنبیه گر و سرزنشگر گوش نکنیم دیگر تغذیه نمی شود و درواقع زورش کم می شود و کم کم صدایش آنقدر ضعیف می شود که دیگر قابل شنیدن نیست.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۴:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
کارگروه تخصصی اجرایی رویداد استارتاپ ویکند سلامت روان سازمان جهاد علوم پزشکی تهران با محوریت مجتمع درمانی رسا و سازمان نظام روانشناسی کشور تشکیل شد. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۴۱    
به گزارش ایران اکونومیست ، طبق اعلام این مرکز در کانال اطلاع رسانی اش در شبکه شاد، آزمون سلامت روانی رفتاری و غربالگری پایه روانشناختی در سامانه my.medu.ir فعال شده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۴۹   + ۱۶ سایت دیگر  
مرکز توسعه آموزش مجازی، فناوری و امنیت اطلاعات وزارت آموزش و پرورش از مهلت دانش آموزان پایه های هفتم و هشتم متوسطه در آزمون های غربالگری و سلامت روان تا روز بیستم خردادماه خبر داد.
ایستنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگران در مطالعه ای دریافته اند که زودتر یا دیرتر تهیه کردن موبایل یا تبلت برای کودکان می تواند بر سلامت روان آن ها اثر بگذارد. استفاده از گوشی های هوشمند گاهی اوقات می تواند باعث ایجاد حس استرس، اضطراب و منفی نگری در ما شود ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۸:۳۷    
استفاده بی ضابطه از شبکه های اجتماعی سلامت روان نوجوانان را تهدید می کند، این نظر ویوک مورتی ژنرال و پزشک آمریکایی است که اخیرا به طرح آن می پردازد.