دوشنبه ۱۸ اسفندساعت ۱۵:۴۳Mar 2021 8
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «روان شناختی»

زندگی آنلاین   ۳ ساعت پیش    
خاطره گویی در دوران سالمندی به کاهش احساس تنهایی در دوران سالمندی کمک می کند، خاطره گویی یک روش روان شناختی و درواقع، نوعی فراخوانی گذشته است و می تواند برای افراد سالمند جذاب باشد.
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۹:۳۳    
رئیس شورای اسلامی استان تهران یادداشتی را درباره لزوم برنامه های سازمان یافته و هماهنگ برای بهداشت روانی و خدمات روان شناختی منتشر کرد. متن این یادداشت به شرح زیر است: ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۰:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کرمان در نشست مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان از راه اندازی دبیرخانه روان شناختی آموزش و پرورش استان کرمان با رویکرد ارائه ی آموزش در خصوص تولید محتوا ویژه فضای مجازی راه اندازی شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۱:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
عکس نوشت "اختلالات روان شناختی در کمین بهبودیافتگان کرونا" نگاهی به علل و روش های مقابله با این اختلالات داشته است.
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۰:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
اینکه همه به خواب روند و ناگهان با شعر یک خواننده مبتذل و حواشی آن هشیار شوند، سپس مدتی نهادها، تقصیرها را گردن هم بیاندازند و موضوع تمام شود و بعد یک شخص مریض دیگر اقدامی کند تا آنها واکنشی نشان دهند، نتیجه ای نخواهد داشت.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۶:۵۶    
رساله دکتری طراحی مدل مفهومی والدگری مبتنی بر منابع اسلامی، تدوین طرح نمای آموزشی روان شناختی و امکان سنجی آن در ارتقاء رضایت از زندگی نوجوانان در مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) دفاع می شود.
عصر کاسپین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
عصرکاسپین /ششمین نشست کمیته فرزندخواندگی بهزیستی گیلان با حضور دکتر حسین نحوی نژاد مدیر کل بهزیستی گیلان و اعضای کمیته با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، برگزار شد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۰:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
اختلال "دوقطبی"، بیماری روان شناختی پیچیده ای است که مراقبت از افراد مبتلابه آن به قلق های زیاد و خاصی نیاز دارد. محققان کشور این موضوع را برای خانواده هایی که دارای نوجوان مبتلا هستند، بررسی کرده و راهکارهایی برای مراقبت بهتر ارائه داده اند.
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۰:۵۸    
کاندیدای درست دوگانه عقلانیت و منطق جامعه را می فهمد و براساس هر دو عملکرد خود را مشخص می کند؛ یک عملکرد مسئولانه در برابر مردم، حکومت را مشخص می کند و در برابر سرمایه های روان شناختی جامعه ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۰:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
معاون امور فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) از ارائه خدمات روان شناختی به مددجویان کمیته امداد و افتتاح 10 کلینیک مشاوره ای روان شناسی در برخی از استان های کشور خبر داد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۰۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
کتاب پنجاه متفکر کلیدی روان شناسی کوشیده است با تکیه بر سنتی روان شناختی نیمرخ دقیقی از تاریخچه زندگی متفکران کلیدی حوزه روان شناسی و تاثیر آن بر شخصیت و نظریات آنها به دست دهد.
رویداد 24   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۰۸:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
کارشناسان مسائل روان شناختی و اجتماعی تاکنون بار ها از ضرورت توسعه شادی در جامعه به منظور افزایش میزان شادی مردم سخن گفته اند.
روز نو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۳:۵۱   + ۱۲ سایت دیگر  
شایان ذکر است با دستور سرهنگ مجدی (رئیس کلانتری سجاد) بررسی های روان شناختی و کارشناسی مشاوران زبده کلانتری برای نجات این دختر جوان از مسیر تباهی آغاز شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۳:۰۰    
یکی از اهداف اساسی علوم روان شناختی و ادیان آسمانی تحول و دگرگونی انسان ها است. توبه مهم ترین و پرکاربردترین واژه ای است که در قرآن کریم گویای ضرورت بازسازی و دگرگونی انسان است. بر اساس آیات قرآن و سخنان پیشوایان دین، توبه کاربردهای معنایی اساسی دارد.
عطنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۵:۴۴    
سیل زدگان پس از سیلاب واکنش های متفاوت روانی از جمله خشم و عصبانیت، ترس و اضطراب، کم خوابی،کابوس های شبانه، احساس ناامیدی، داشتن افکار خودکشی، احساس ناامنی به همراه پرخاشگری نزاع و درگیری بروز داده اند،که البته هر چقدر وقوع سیلاب شدیدتر و حادتر بوده است، علایم منفی روانی شیوع بیشتری داشته است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۱:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
کتاب روش فهم روان شناختی متون دینی نوشته عباس پسندیده، توسط بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی به چاپ دوم رسید.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۲۳:۲۹    
سریال دیگری که پخش شد، “خانه امن” بود که در آن نیز قاضی فردی وابسته به یک نهاد امنیتی و به لحاظ روان شناختی دارای تزلزل های فراوان است.
اول فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۶:۴۰    
بسیاری از افراد به دنبال انجام آزمون های روان شناختی نظیر تست وسواس فکری هستند تا به این وسیله بتوانند وضعیت روانی خود را بررسی کرده و به شناخت بیشتری در مورد میزان آسیب پذیری یا مشکلات خود دست یابند. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۳:۲۷    
مدیوم (The Medium) عنوانی در سبک وحشت روان شناختی است که از سوی توسعه دهنده لهستانی، بلوبر تیم، ساخته شده است و درست یک ماه پیش منتشر شد. بازی فضای خاصی دارد و ایده خاص آن برای جریان داشتن هم زمان 2 جهان مختلف، آن را به تجربه ای متفاوت برای گیمر ها تبدیل کرده است.
برترین ها / روز نو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۰۷:۲۰   + ۲۲ سایت دیگر  
خراسان: وقتی با پیکر نیمه جان پسرم روبه رو شدم دنیا دور سرم چرخید در حالی که سینی چای را روی زمین انداختم با داد و فریاد از همسایه ها کمک خواستم تا ... ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۰۸:۴۸    
سلامت روان شما بر نحوۀ تفکر، احساس، و رفتار در زندگی روزمره و توسعه فردی تأثیر می گذارد. همچنین، بر توانایی شما در مبارزه با استرس، غلبه بر چالش ها، ایجاد روابط و غلبه بر مشکلات و شکست های زندگی مؤثر است. سلامت روان تنها به معنای نداشتن مشکلات روانی نیست ...
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۱:۵۰   + ۱۵ سایت دیگر  
محمدرضا رزاقی گفت: شناسنامه مدارس شاهد دارای فرایند بهره برداری است، بدین معنی که گام های پنجگانه مدنظر از جمله 10 اصل روان شناختی باید به ترتیب طی شود تا وارد گام ششم یعنی شناسنامه شویم.
میگنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۰۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان با اشاره به رابطه دوسویه کرونا و اختلالات روان شناختی گفت: ارائه مشاوره روانشناسی به دانشجویانی که به کرونا مبتلا شده اند، ضروری است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۰۸:۴۲   + ۱۶ سایت دیگر  
سرپرست دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان با اشاره به رابطه دوسویه کرونا و اختلالات روان شناختی گفت: ارائه مشاوره روان شناسی به دانشجویانی که خود و خانواده آنان به کرونا مبتلا شده اند؛ ضروری است.
میگنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۰۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
روانشناسی سلامت به مطالعه فرایندهای رفتاری و روان شناختی در هنگام سلامت، بیماری و مراقبت سلامت می پردازد. این علم معطوف به درک این نکته است که چگونه عوامل فرهنگی، رفتاری و روان شناختی باعث سلامت یا بیماری جسمی می شود.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۰۰:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
واحد مشاوره حضوری در سراهای محله منطقه 15با هدف حفظ سلامت روان فرد و خانواده در دوران کرونا فعال شد. معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه دراین باره گفت: از سوی اداره سلامت منطقه ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۱۱:۰۶    
یکی از پیامد های شیوع کووید-19 در جهان، مشکلات روان شناختی و در معرض خطر قرار گرفتن سلامت روان افراد جامعه مخصوصا دانشجویان است.
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۴:۰۷    
هدف این کتاب ارائه روشی برای فهم متون دینی با رویکرد روان شناختی است. از یک منظر این نوع مباحث، دو لایه متفاوت دارد: یکی روش فهم عمومی متون دینی که در کتاب حاضر به نام روش فهم عمومی متون دینی با رویکرد روانشناختی ارائه شده است ...
رویداد ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۳:۴۷    
به گزارش روابط عمومی؛ محمد مستخدمین حسینی رئیس امور پژوهش شرکت گاز استان سمنان از برگزاری ارائه نتایج پروژه پژوهشی الگوی توانمند سازی روانشناختی کارکنان شرکت گاز بر اساس متغیرهای شخصیت ...
ساوالان خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۰۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
ترفندهای روان شناختی کمتر شنیده شده که شما را در ارتباط با دیگران اثرگذار و موفق نشان می دهد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۲:۴۰    
ایسنا/اصفهان نتایج یک پژوهش نشان می دهد که پیامدهای روان شناختی بیماری کووید 19 در پرسنل درمانی و مراقبت های بهداشتی، مردم عادی، مبتلایان، خانواده ی بیماران مبتلا و کودکان متفاوت است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۰:۳۰    
کتاب روش فهم عمومی متون دینی با رویکرد روان شناختی تألیف حجت الاسلام عباس پسندیده از سوی پژوهشگاه قرآن و حدیث منتشر شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۷:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
کتاب روش فهم عمومی متون دینی با رویکرد روان شناختی تألیف حجت الاسلام عباس پسندیده، از سوی پژوهشگاه قرآن و حدیث منتشر شد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۵:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
تعویق انداختن کارها به معنای تنبلی نیست و دلایل روان شناختی متعددی وجود دارد که علت این رفتار را تبیین می کند.
در نشست رویکردهای روان شناختی بازی و اسباب بازی برای گروه های مختلف بر نقش اسباب بازی ها در تکامل مغز و به تاخیر انداختن بسیاری از مشکلات ذهنی حاصل از کهولت سن، تاکید شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۳:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون دانشگاه شریف گفت: نتایج اولین طرح همدلی در دانشگاه ها نشان داده که دانشجویان درگیری های جدی و نارضایتی های روان شناختی زیادی دارند که باید به صورت جدی مورد حمایت قرار بگیرند.
دومین نشست علمی ششمین جشنواره ملی اسباب بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با عنوان رویکردهای روان شناختی بازی و اسباب بازی برای گروه های مختلف برگزار می شود.
میگنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۲۱:۴۸    
آنچه به زندگی انسان شکل می دهد، سبکی است که او برای زیستن برگزیده است. در این نوشتار به بیان 4 عامل مهم روان شناختی که بر انتخاب سبک زندگی موثر است، اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۹:۴۶    
زن جوان که احساس می کرد قصه ساختگی اش برای مشاور کلانتری باورپذیر نیست، ناگهان در میان سوالات پیچیده روان شناختی رازی را فاش کرد و ادامه داد: حقیقت آن است که پدرم بعد از مرگ مادرم قصد ازدواج مجدد دارد تا همدمی برای خودش بیابد که در دوران بیماری از او مراقبت کند.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۹:۳۴    
غفار بهارلو به عنوان رئیس مرکز مشاوره و خدمات روان شناختی دانش آموزان آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری منصوب شد. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش چهارمحال وبختیاری، طی حکمی از سوی مدیرکل آموزش و پرورش استان ...
همشهری   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
کتاب پیشنهادی برای مطالعه در پایان این هفته، اثری داستانی جدیدی با عنوان طبقه متروک نوشته امیر عربلو است که انتشارات قصه باران آن را منتشر کرده است. این کتاب در قالب مجموعه داستان ارائه شده و تلفیقی از آثار واقع گرا و برخی مفاهیم روان شناختی است. داستان ها به زبان ساده نوشته شده است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۰:۲۴    
ایسنا/خراسان رضوی محققان دریافتند که برنامه های استعدادیابی ورزشی در طولانی مدت می تواند برای سلامت روان شناختی کودکان مضر باشد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۰۰:۱۶    
باری گوین ترجمه: محمد حسین باقی از نظر مورگنتا، قدرت سیاسی اعلام اراده نه بر اشیای بی جانی مانند کتاب ها، کلمات، کوه ها یا آثار هنری یا حتی پول بلکه بر سایر انسان ها بود ...
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۲۰:۱۶    
بخشی از درس گفتار معنای زندگی مصطفی ملکیان را به نقل از کانال تلگرامی این اندیشمند معاصر و فیلسوف اخلاق می خوانید: فویر باخ می گوید که وقتی متدینان می گویند خدا دارای این صفات است و این خدا را می پرستیم، در واقع دارند یک بیان روان شناختی می کنند و می گویند ما از عدالت ، علم ، مهربانی و شفقت ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۲:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
در راستای مداخله به هنگام در فوریت های روانی اجتماعی دانش آموزان استان لرستان ، با حضور اعضای این کار گروه جلسه ای دردفتر مدیر کل آموزش و پرورش لرستان برگزار شد . ...
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۲:۱۰    
رئیس مرکز تحقیقات تازه های روانشناختی کاربردی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه اجرای 3 طرح برون دانشگاهی و برندسازی آموزشی و پژوهشی در گستره روان شناختی را از دستاوردهای این مرکز عنوان کرد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
دبیر علمی کنفرانس بین المللی رهیافت معنویت خداسو در مواجهه با کرونا از برگزاری این کنفرانس در سال آینده خبر داد و گفت: این کنفرانس بستری برای بررسی تأثیرات کرونا از منظر اجتماعی، روان شناختی، اعتقادی و کلامی با محوریت معنویت خداجو و خداسوست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۱:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
همزمان با دهه فاطمیه، آیین اختتامیه مرحله منطقه ای جشنواره گوهر فاطمی یگان های ارتش در منطقه فارس با حضور ریاست اداره عقیدتی سیاسی نزاجا، فرماندهان و مسئولین نیروهای مسلح مستقر در منطقه فارس و جمعی از مسئولان استانی در شیراز برگزار شد.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۰۰:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری های وزارت بهداشت گفت: سامانه مدیریت بیماری های نادر را طراحی کردیم تا بتوانیم به صورت مداوم وضعیت بیماران را از راه دور پایش کنیم. ...
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۱:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم -حمید صنیعی منش | انیمیشن روح محصول جدید پیکسار و به کارگردانی پیت داکتر طراح انیمیشن UP و درون-بیرون است. او در دو کار قبلی نیز فیلم هایی با مضامین روان شناختی و فلسفی درباره معنای زندگی ساخته بود ...