شنبه ۰۹ بهمنساعت ۱۴:۵۸Jan 2022 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رمان»

ایبنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۵:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
در آیینی از رمان اجتماعی و عاشقانه به بهای تو براساس داستانی واقعی از اعتیاد و معلولیت، به قلم جملیه رضازاده ورقچی رونمایی شد.
ایبنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۵:۳۴    
رمان یوحنا؛ مترجمی از انطاکیه رمانی در باب فرهنگ رواداری و دگرپذیری و نفی خشونت برای انسان خاورمیانه ای مصیبت زده و خسته از آتش جنگ و خون ریزی نوشته شده است.
روزنامه زاینده رود   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
اگرچه میلیون ها نویسنده در سراسر جهان وجود دارد، با این حال تنها تعداد کمی از آن ها توانسته اند کتاب های خود را به فروش بسیاری برسانند و از سراسر جهان مخاطبانی را جذب کنند.
دیار میرزا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۲۱:۳۴    
کتابی که با عنوان دراکولا در مجموعۀ ادبیات گوتیک انتشارات ققنوس منتشر شده، علاوه بر آن که حاوی متن کامل داستان بدون هیچ تلخیصی است، به زوایای پنهان و تاریک این رمان نیز سرک کشیده، و از این حیث می توان آن را کامل ترین ترجمۀ رمان دراکولا به زبان فارسی دانست.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۹:۰۵    
یار محمدخان، سردار مشروطه جدیدترین کتابی است که در ژانر رمان تاریخی و به قلم محمود رضاخانی کرمانشاهی منتشر شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۵:۵۷    
رمان و توی دروازه نوشته عباس سعیدی توسط انتشارات کتاب جمکران به چاپ هشتم رسید.
روز پلاس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
رمان هادی نوشته محمدرضا هوری توسط انتشارات کتابستان برای دومین بار منتشر شد.
اروم نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۰:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
کتاب نخل و نارنج کتابی درباره شیخ اعظم مرتضی انصاری که به صورت رمان و با زبانی سلیس و شیوا به زندگی این شیخ بزرگ پرداخته است. این کتاب در کمتر از سه سال از اولین انتشار آن، با استقبالی چشمگیر روبه رو شده و به تازگی انتشارات کتاب جمکران هشتادهزارمین نسخه آن را به چاپ رسانده است.
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان سیزدهمین کارگاه حال خوش خواندن را با موضوع نقد و بررسی رمان روز کارنامه نوشته قباد آذرآیین به صورت مجازی برگزار کرد.
برترین ها   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۰:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
برترین ها: بازیگر مشهور بریتانیایی و ایفاگر نقش هرکول پوآرو نشان شوالیه دریافت کرد . دیوید سوشِی، بازیگر سرشناس بریتانیایی، که در نقش هرکول پوآرو، یک کارآگاه جنایی برگرفته از رمان های آگاتا کریستی نقش آفرینی می کرد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۸:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدال نیوبری سال 2022 برای رمان آخرین قصه گو به دونا باربا ایگرا اهدا شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۰:۲۵    
دنیای اقتصاد: رمان تازه یوسف علیخانی با نام زاهو وارد بازار شد. چنان که ناشر در معرفی کتاب نوشته: زاهو، داستان گنجی است که تا به دنبالش راه نیفتی، خودش را به تو نشان نمی دهد. همه ما زندگی مان پر است از قصه و کیست که حوصله کند و لحظه به لحظه اش را برای آب ها تعریف کند ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۲۳:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
کاش برویم به سمت نمایشگاه حضوری سیامک گلشیری/نویسنده آثار: مهمانی تلخ، میدان ونک، یازده و پنج دقیقه، آخرین رویای فروغ، تصویر دختری در آخرین لحظه، رمان های پنج گانه گورشاه ، رمان های پنج گانه خون آشام سری به نمایشگاه مجازی کتاب زده اید؟ ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۵:۴۶    
کتاب اورکت رمان گونه ای بر بال واقعیت، نخستین کتابی است که با استفاده از واقعیت افزوده، سرگذشت شهیدان اربابی را روایت می کند.
ایبنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۵:۲۴    
محمد کشاورز گفت: داستان کوتاه مثل تئاتر است و رمان مانند سینما.در تئاتر و داستان کوتاه برخلاف سینما و رمان فضای اشتباه کردن نداری و باید در پاراگراف های اول آن را ساخت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۳:۵۳    
داور بخش رمان جایزه جلال می گوید: با توجه به تاریخ معاصر ایران و رخدادهایی که پیش آمده است ، باید شاهد پرداخت های بیشتری در قالب رمان باشیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۳:۱۴    
رمان هرگز نمیر نوشته راب جِی. هِیز به تازگی با ترجمه محمد عباس آبادی توسط نشر چترنگ منتشر و راهی بازار نشر شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۱:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رمان "گرگ های دهکده برفی" تازه ترین اثر داستانی "منصور علیمرادی" چهارشنبه ششم بهمن ماه رونمایی می شود.
رادیو ایران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۰:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش شبکه رادیویی ایران، سعید مبشری تهیه کننده برنامه تالار آیینه گفت: سه شنبه پنجم بهمن، کتاب آقایی خیلی پیر با بالهای خیلی بزرگ از مجوعه داستان های گابریل گارسیا مارکز معرفی می شود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۰:۱۱    
رمان خنیای خون نوشته گِرِگ بِر با ترجمه پیمان اسماعیلیان توسط انتشارات کتابسرای تندیس منتشر و راهی بازار نشر شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۰۹:۵۷    
کردفیروزجایی در یادداشتی نوشت: بی تردید رمان تشریف در عرض رمان های تنگسیر صادق چوبک و رازهای سرزمین منِ رضا براهنی، جزو اجنبی ستیزترین رمان های تاریخ ایرانِ زخم خورده از اجانب است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۰۶:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
آلیسون ویر متولد 8 ژوئیه 1951 یک نویسنده انگلیسی رمان های تاریخی است که خائن بی گناه یکی از مطرح ترین آثار او به حساب می آید.
الف   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۲۲:۴۵    
رومن گاری، نویسنده ی روس تبار فرانسوی، متولد 1914، اگرچه با دو رمان خداحافظ گری کوپر و زندگی در پیش رو نزد مخاطبان شناخته شده است اما نزدیک به شصت اثر ادبی دارد که آن ها را با نام های مستعاری همچون امیل آژار، فوسکو سینی بالدی و شاتان بوگات، منتشر کرده است
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۲۱:۵۲    
استاندال با پروراندن موضوع و اندیشه های تازه ، بزرگترین و نبوغ آمیزترین رمان فرانسه را در قرن نوزده پدید آورد.
رهیاب   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۲۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
رهبر انقلاب: این مایه ی تأسف است که حادثه ی مسجد گوهرشاد با این عظمت و با این اهمیت هیچ انعکاسی در تاریخ ما، در ادبیات ما، در کتابهای رمان ما نداشته باشد.
رهیاب   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۷:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
رهبر انقلاب: این مایه ی تأسف است که حادثه ی مسجد گوهرشاد با این عظمت و با این اهمیت هیچ انعکاسی در تاریخ ما، در ادبیات ما، در کتابهای رمان ما نداشته باشد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۴:۱۶    
ریزش مو یکی از مشکلاتی است که خیلی از افراد به آن مبتلا می شوند. در برخی از موارد، رمان های ریزش مو تأثیرگذاری کمی دارند و بعد از مدتی دوباره شاهد ریزش مو هایتان خواهید بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۴:۱۱    
رمان دراکولا نوشته برام استوکر با ترجمه مهرداد وثوقی توسط انتشارات ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شد.
ایبنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۳:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
دفترچه های کتاب فروش به قلم جلال برجس، نویسنده اردنی، ضمن روایت داستان کتاب فروش جوانی که دچار اسکیزوفرنی شده و با شخصیت های رمان های مشهور ارتباط دارد، از نقاب های جامعه عرب را برداشته و فقر و فساد، بیکاری، در دنیای عرب را افشا می کند.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۳:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش از حضور 600 عنوان اثر انتشارات مدرسه با موضوعات مختلف، در دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، خبر داد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
سعید تشکری نویسنده رمان پاریس پاریس می نویسد: پدربزرگم رازی را برملا کرد و گفت در روزگاری که قزاق بوده، در روزهای فرمان کشف حجاب اجباری کسی را کشته و در ازای کشتن سه شاهی گرفته است. متحیر ماندم. یک شاهد زنده از ماجرای گوهرشاد در نزدیکی ام بود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۱:۲۰    
ایسنا/خوزستان رمان فهرس نوشته سنان انطوان با ترجمه محمد حزبایی زاده نقد و بررسی می شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۰:۲۲    
هرچه قدر هم که در مذمت مدرک و مدرک گرایی داد سخن بدهیم و خودمان را به در و دیوار بکوبیم، اما همچنان دکتر شدن و کتاب داشتن و مقاله نوشتن و رمان نوشتن و کتاب شعر داشتن یک مزیت خیلی نخبگانی است و برای خیلی ها اهمیت دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۹:۱۴    
وضعیت اسف بار ناشی از جنگ تحمیلی توسط صرب ها و تأثیرات آن بر مردم مسلمان بوسنی از ترس مداوم و نحوه مدیریت زندگی برای زنده ماندن همگی در رمان سارا و سرافینا نمایش داده شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: رمان فانتزی هرگز نمیر نوشته راب جی هیز با ترجمه محمد عباس آبادی وارد بازار کتاب شد. هرگز نمیر داستانی در جهان مبارزان افسانه ای چین و ژاپن است که بی شباهت به انیمه ها نیست. فضای خیالی داستان با شینیگامی، ارواح انتقام جو، فنون و قدرت های فوق بشری در مبارزه و.. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۲۳:۰۵    
به مناسبت فرا رسیدن سالروز ولادت بانوی دو عالم حضرت زهرا (س)، روز مادر و روز زن، انتشارات شهیدکاظمی بسته مطالعاتی با این موضوع را به علاقه مندان پیشنهاد داده است که در بین آن ها آثاری با رویکرد شناخت فضایل و کرامات حضرت فاطمه زهرا (س) از منظر اهل سنت ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۳:۳۲    
ایسنا/اصفهان تا کنون دو رمان فارسی از غزاله بزرگ زاده منتشر شده و در هر دو رمان او، شخصیت اصلی یک زن است؛ زنی که مواجهه اش با مسائل اجتماعی، داستان ها را پیش می برد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۲:۴۶    
قصه گویی عزتی پاک در رمان تشریف خواننده را مسحور خود می کند. هر چند که قطار روایت گاه کُند یا متوقف می شود، اما خواننده با اثری مواجه است که جرعه جرعه لذت آن را می چشد.
همشهری   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
خبر بد برای کسانی که اعتقاد دارند کتاب خواندن ما را همدل تر می کند: جوان نژادپرست سفیدپوست انگلیسی که به جای زندان به خواندن رمان محکوم شده بود، اکنون باید به زندان برود.
فرارو   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۹:۳۷    
فرارو- این سریال اقتباسی از یکی از رمان های هارلن کوبن (Harlan Coben) است که چهارده تا از رمان هایش یا قبلا به فیلم و سریال تبدیل شده اند یا قرار است که بشوند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۹:۰۹    
تهران- ایران- رمان حماسۀاندرون پنجمین و آخرین جلد پتش خوآرگر 5 تالیف آرمان آرین که به تازگی روانۀ بازار نشر شده است، ضمن به سرانجام رساندن قصه ای که پیشتر آغاز کرده، به سوالات بسیاری پاسخ می دهد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۶:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
از جمله پرفروش های بازار کتابِ دی ماه 1400 می توان به رمان دایی جان ناپلئون پس از درگذشت نویسنده اش، ایرج پزشکزاد اشاره کرد. همچنین رمان تازه شمیم بهار، 14 ؛ داستان دو دختر که در بحران کرونا، زیر سایه مرگ در پی حل مشکلات شان اند، جزو پرفروش های این ماه است.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۲۳:۰۶    
پدر ناتورالیسم و مبتکر رمان روانشناسی 239 سال پیش، برابر 23 ژانویه 1783 میلادی، استاندال، نویسنده شهیر فرانسوی در شهر گرونوبل به دنیا آمد. استاندال که نام اصلی او ماری آنری بیل بود، در طول حیات هنری خود آثار بسیاری به رشته تحریر درآورد از جمله آرماسن ، گردش های رم ، خاطرات یک سیاح ، عشق ...
حوزه   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۲۲:۳۰    
حوزه/ بانوی نویسنده قمی تصریح کرد: جای تأسف است که در بسیاری از رمان ها و داستان های ایرانی نسبت به ترویج فرهنگ قناعت به عنوان یک فضیلت مهم در سبک زندگی ایرانی- اسلامی، کم توجهی و گاه بی مهری صورت گرفته است.
برترین ها / فکر شهر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۲۳:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
فرارو: اگر در طول سال های اخیر گذرتان به خیابان انقلاب تهران خورده باشد، احتمالا با تابلو به دستانی که مدام فریاد می زنند: پایان نامه، مقاله، چاپ کتاب! مواجه شده اید. اما حالا رقابت بسیار بالا رفته است و در همین فضای وب هم کافی است جمله چاپ کتاب به نام شما را جستجو کنید ...
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۷:۱۳    
کتابخانه شهدای حصارک منطقه5، در برنامه مجازی میکروکتاب ، کتاب مدیر مدرسه یکی از رمان های برتر جلال آل احمد را معرفی کرد.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۵:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
مریم بصیری در ارتباط زنده تلفنی با برنامه "تقاطع فرهنگ" رادیو گفت و گو با اعلام این که بیشترین آثار دریافتی در این رویداد فرهنگی مربوط به رمان و کل آثاری که سال قبل به چاپ رسیده اند حدود 1579 اثر بوده است، گفت: این آثار طی جلسات مختلف داوری شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۳:۳۷   + ۱۲ سایت دیگر  
نشست نقد رمان کورمار که با موضوع سقط جنین نوشته شده است، برگزار شد.
ایبنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۳:۳۵    
رمان پرستیژ نوشته کریستوفر پریست که کریستوفر نولان، فیلمساز بریتانیایی- آمریکایی، با اقتباس از آن فیلمی سینمایی ساخته بود در ایران منتشر شد. گیتا گرکانی که این رمان را به فارسی ترجمه کرده رمان را داستان کینه ی قدیمی میان دو استاد شعبده بازی در اواخر قرن نوزدهم دانسته و معتقد است این رمان به مراتب ...