یکشنبه ۰۲ آبانساعت ۰۵:۳۸Oct 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بنیادین»

ایلنا   ۲ دقیقه پیش    
کارشناس مسائل منطقه گفت: اختلاف نظر میان مخالفان و هیأت دولت سوریه مجدداً باعث شد تا ششمین دور از مذاکره پیش نویس قانون اساسی سوریه با بن بست روبه رو شود که یکی از آنها تضاد منافع بنیادین بود.
نصیر نیوز   ۳ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، دولت برای اجرای برنامه های عمران و آبادانی نیاز به نیروی انسانی کارآمد دارد که مسائل مادی و معنوی اش تعیین و توانا بر انجام وظایف اساسی خودش باشد به همین دلیل با تصویب قوانین و مقرراتی مشخص و برنامه ریزی های بنیادین در طی سال های اخیر سعی کرده برای رفع مشکلات مالی ...
شعار سال   ۷ ساعت پیش   + ۲۸ سایت دیگر  
برق کشور با چند مشکل بنیادین کمبود گاز و ضعف نیروگاه های مورد نیاز برای تولید برق (کمبود 22 هزار مگاواتی در سال آینده) مواجه است. در کنار این باید به بحث وضعیت نقدینگی این صنعت هم اشاره داشت. حال با این چالش ها، وزیر نیرو وعده عدم قطعی برق در زمستان را می دهد؟ آیا قرار است برق صنایع قطع شود؟
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۵:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال تحصیلی جاری 2 هزار مدرسه پویا و کلاس درس تربیت بدنی در کشور افتتاح خواهد شد که سهم فارس از این پروژه ها 120 طرح می باشد. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۳:۵۰    
اثر اسپیرو رادولوویچ ، کارتونیست اهل صربستان، با صراحتی بچه گانه به دلیل نوع خطوط به مسئله ای بنیادین اشاره می کند. ترکیب بندی اثر دوطرف دارد؛ یک سو مشتری یا کسی که در محیطی سفید، زرد، قرمز و شاد جلو دستگاه نشسته و آن سو محیط تاریک و مکانیکی دستگاه که با غلبه رنگ قهوه ای و سیاه نشان داده شده است.
اقتصاد آنلاین / معدن نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۵:۱۶   + ۱۱ سایت دیگر  
تولید اطلاعات پایه و تکمیل و توسعه فعالیت های اکتشافی با استفاده از ظرفیت های سازمان زمین شناسی در مساحت 400هزار کیلومتر مربع از استان خراسان جنوبی به عنوان نخستین استان اجرای طرح تحول زمین شناسی و اکتشاف ذخایر معدنی در حال اجرا است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۲:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی، ورزشی باستانی است که دارای هویت ایرانی و اسلامی بوده و فرهنگ پهلوانی و جوانمردی در آن به صورت عینی ترویج داده می شود ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۱:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: ایجاد پویایی و نشاط در مدارس هیچ تعارضی با روند صحیح مراحل آموزش ندارد، بلکه امروز متخصصان ضرورت فراهم کردن محیطی شاداب در مدارس را در بالا بردن سطح یادگیری مفید می دانند، باید از افراط و تفریط های ناسالم و غیر ضروری اجتناب کنیم ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۱:۰۸    
سند تحول بنیادین آموزش و پروش پس از گذشت ده سال همچنان در مرحله کلی گویی باقی مانده و هنوز عملیاتی نشده است و حجت الله بنیادی در گفت وگویی تفصیلی به تشریح دلایل این موضوع پرداخت.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان با اشاره به بهره برداری دویست و هیجدهمین پروزه توسعه فضاهای ورزشی در هرمزگان و اهمیت ورزش در حفظ سلامتی افراد، گفت: طرح ملی ارتقای سواد حرکتی زمینه ساز افزایش تحرک و توسعه مهارتهای بنیادین دانش آموزان می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۹:۱۵    
ایسنا/قزوین مدیر اجرایی انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین با اشاره به اینکه وفای به عهد یکی از اصول پذیرفته شده جهانی است، گفت: اصل پای بندی به قراردادها و وجوب ایفای به عهد یکی از اصول مهم و بنیادین فقهی و حقوقی است و کتاب تعذر وفای به عهد در حقوق ایران (مطالعات تطبیقی) درباره این موضوع توسط جهاد ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۸:۵۶    
مدیر کل آموزش و پرورش استان صبح امروز در نشست هماهنگی تاسیس نگارخانه دانش آموزی آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی از راه اندازی این مجموعه در آینده نزدیک خبر داد. ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۸:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری برای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، این سازمان اقدام به طراحی و احداث فضاهای ورزشی استاندارد در مدارس استان نموده است.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۸:۳۹    
شاید زمان آن فرا رسیده است که نویسندگان ادبیات داستانی خود را آموزش دهند و بیاموزند که چگونه صدای غیرانسانی را به طور بنیادین و اصیل در صفحه نشان دهند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۷:۴۳    
تحقق عدالت آموزشی و فراهم ساختن فرصت برابر برای تمامی دانش آموزان در مناطق مختلف کشور یکی از نخستین آرمان های نظام اسلامی است؛ از همین رو در پنجمین بند از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که یک دهه پیش توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید تأمین و گسترش عدالت در برخورداری از فرصت های تعلیم و ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۲۱:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
پروفسور کامران وفا، یکی از برگزیدگان جایزه مصطفی (ص) 2021 گفت بخش نقدی این جایزه را به عنوان سرمایه اولیه به بنیاد عام المنفعه ای در ایران اهدا می کند که در حوزه علوم بنیادین فعالیت می کند.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۲۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
سید ابراهیم، میراث دار ویرانه ای کثیف از سو مدیریت ، اهمال و جهالت حسن روحانی شده است. ویرانه ای که آباد کردنش همت می خواهد و دانش. رئیسی می دانست که چه ماموریتی را می پذیرد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۶:۵۲    
سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به دلیل غفلت و اهمال مدیران در نظام تعلیم و تربیت کشور به یک سند معطل تبدیل شده است. بی تردید از این سند نباید متن مقدس ساخت به نحوی که کسی نتواند آن را نقد کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۴:۵۰    
گروه استان ها رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی گفت: عرصه ورزش در کشور نیازمند تحول بنیادین است.
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۰:۳۱    
امیر تقی خان تجریشی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی درگفت وگو با هفته نامه اطلاعات بورس از انتظارات و چالش های پیش روی رئیس سازمان بورس می گوید.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۲۰:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
مقابله با توطئه چینی بیگانگان، ضروت تقویت جنبش های اسلامی برای شکست استکبار، تلاش برای تحقق همگرایی و اتحاد به عنوان هدف بنیادین اسلام و ضرورت حفظ برادری و اخوت اسلامی از محورهای مورد تأکید میهمانان خارجی در سومین روز کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی بود.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۸:۲۷    
روحانی برجسته اهل سنت پاکستانی خاطرنشان کرد: مسلمان آن کسی است که با زبان و دست خویش به سایر انسان ها امنیت دهد و کمک رسان آنها باشد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۷:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ تقویت بنیان خانواده به عنوان زیر بنای ساختار جامعه یکی از اصلی ترین اهداف بشر از دیرباز تاکنون بوده است و هر اقدامی در جهت پشتیبانی از این ساختار باعث آرامش افراد جامعه و بالطبع اعتلای آن خواهد شد. ...
دیار میرزا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با بیان اینکه طرح رتبه بندی از مولفه های مهم تحقق تحول نظام بنیادین آموزش و پرورش است گفت: طرح رتبه بندی معلمان کرامت و جایگاه معلمان و فرهنگیان کشور را فراهم می کند.
دانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۲:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
هفته وحدت، یادآور ولادت رسول خوبی ها حضرت محمد(ص) آخرین فرستاده پروردگار است، پیام آوری که وحدت امت اسلامی را از راهبردهای بنیادین اقتدار امت اسلامی در تمام زمان ها و مکان ها دانسته و اقتدار و عزت جامعه نو پای اسلامی در عصر رسالت به خاطر وحدت و راهکارهای ارایه شده از طرف پیامبرخاتم(ص) بود.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۲:۰۳    
مدیرکل آموزش وپرورش خراسان شمالی در آیین اختتامییه هفته پیونداولیا و مربیان گفت: همراهی انجمن اولیا و مربیان در امر بازگشایی مدارس ضروری است به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان شمالی مهدی مودی در آیین اختتامییه هفته پیونداولیا و مربیان استان اظهار داشت ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۱:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
منادی سفیدان با بیان اینکه طرح رتبه بندی از مولفه های مهم تحقق تحول نظام بنیادین آموزش و پرورش است گفت: طرح رتبه بندی معلمان کرامت و جایگاه معلمان و فرهنگیان کشور را فراهم می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۰:۲۶    
در دیدار اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با نماینده ولی فقیه در گیلان به مسائلی همچون توجه به کارهای پژوهشی، حفط کرامت فرهنگیان، لزوم تصویب طرح رتبه بندی معلمان، بهره مندی علمی از ظرفیت اردوگاهی و توجه به مشکلات فرهنگیان در فصل بودجه نویسی تأکید شد.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۰۸:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ مدیر حوزه های علمیه گفت: وحدت آفرینی و انسجام بخشی به دنیای اسلام، اصلی بنیادین و راهبردی پیشران از اصول اسلامی و قرآنی است که التزام به آن، می تواند مجد و عظمت تاریخی و تمدنی مسلمانان را بازسازی کرده و کرامت و عزت مغفول آن را بازیابی کند و آنان را به هویت اصیل و شرافتمندانه آن برساند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۰۲:۲۳    
مهم ترین ماموریت آموزش و پرورش، تربیت تمام ساحتی است که در سند تحول بنیادین در شش ساحت تنظیم شده است و رشد متوازن و متعادل زمانی نتیجه بخش است که به همه ساحت های آن توجه شود.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۰۰:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
هفته وحدت، یادآور ولادت رسول خوبی ها حضرت محمد(ص) آخرین فرستاده پروردگار است، پیام آوری که وحدت امت اسلامی را از راهبردهای بنیادین اقتدار امت اسلامی در تمام زمان ها و مکان ها دانسته و اقتدار و عزت جامعه نو پای اسلامی در عصر رسالت به خاطر وحدت و راهکارهای ارایه شده از طرف پیامبرخاتم(ص) بود.
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۷:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
پروفسور کامران وفا، برگزیده جایزه مصطفی(ص) 2021 و استاد دانشگاه هاروارد ضمن تشریح اصول نظریه ریسمان به برخی سوالات بنیادین بر اساس این نظریه پاسخ داد و گفت: بر اساس این نظریه جهان ما یکتا نیست و جهان های موازی به تعداد زیاد می تواند وجود داشته باشد
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۷:۰۸    
یوسف بهارلو، معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در نشست تخصصی الزامات و اقتضائات آموزش و پرورش در دوران پساکرونا تاکید کرد ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۶:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل حوزه استاندار ؛ استانداری خوزستان در آیین افتتاح طرح ارتقاء سواد حرکتی گفت: توجه به سواد حرکتی دانش آموزان در راستای ارتقاء سلامتی نسل آینده بسیار حائز اهمیت است. ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۶:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سالانه باید 5 درصد از مجلات تحت نمایه بین المللی قرار بگیرند.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۵:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ضرورت های آموزش در دوران پساکرونا را برشمرد و گفت: هنرما در پساکرونا باید حفظ تعادل میان آموزش های حضوری و مجازی باشد. ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۲:۴۳    
بهزاد اویسی، مدیر انتشارات دانشگاه ایلام معتقد است: مشکل و مسئله ای که گریبان گیر اکثر نهادهای دولتی است، این است که بقای آنها وابسته به رقابت نیست. این مشکل محوری و بنیادی در ناشران دولتی هم مشهود است که باعث خمودگی و بی انگیزگی می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام گفت: آرمان شهر، مهم ترین محل ظهور و بروز ارزش های بنیادین است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۰:۴۳    
مشاور ارشد وزیر در اجرای سند تحول بنیادین گفت: تمرکز سند تحول بنیادین بر مدرسه تربیت محور است که باید مدرسه پاسخگوی نیازهای اجتماعی باشد.
تیتر برتر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۰:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس طی مصوبه ای مقرر کردند تا نظام رتبه بندی معلمان بر اساس نقشه جامع علمی و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اجرایی شود.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
حمیدرضا رخشانی گفت: در یک مدرسه موفق سه رکن، مدیر، معلمان و خانواده ها با هم هماهنگ هستند و تمامی مدارس برای انجام فعالیت های آموزشی و تربیتی به نحو احسن، به حمایت معنوی خانواده ها نیاز دارند. ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۰:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در گردهمایی معاونان و مدیران کل حوزه ستادی و استانی سازمان نوسازی، برنامه محوری مبنتی بر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را از مشخصه های فعالیت اجرایی سازمان برشمرد. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
مشاور ارشد وزیر در اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با تأکید بر ضرورت نگاه تحولی به مدرسه گفت: تمرکز سند تحول بنیادین بر مدرسه تربیت محور است که در این نگاه تمام فضاهای فیزیکی نیز در فرآیند آموزش و پرورش نقش و تأثیر دارند.
اقتصاد آنلاین / خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۹:۴۵   + ۲۷ سایت دیگر  
عضو هیات رییسه مجلس بر لزوم پرداخت سود سهامداران از طریق سامانه سجام تاکید و اعلام کرد: شستا سود سهامداران را از شعب بانک رفاه می پردازد. در شرایط کرونا به چه دلیل مردم را به بانک ها پاس می دهید؟
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۱:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
ماجرای واردات خودرو و بسیاری از اقلام دیگر از جمله لوازم خانگی، این روزها از یکی از مهم ترین چالش های بنیادین کشور رونمایی می کند.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
اجرای نظام رتبه بندی معلمان براساس سند تحول بنیادین / ارجاع گزارش عملکرد سازمان امور مالیاتی به قوه قضاییه/ ارجاع طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد به کمیسیون صنایع و... از جمله مهمترین اخبار امروز (سه شنبه) بیست و هفتم مهر ماه 1400 مجلس است که می توانید مشروح آن را در لینک های زیر بخوانید.
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۲۳:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها بازنگری در محتواهای آموزش و پرورش را ضروری دانست و گفت: تعلیم و تربیت کشور متناسب با سند تحول بنیادین باشد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۲۲:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
سخنرانی رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا و نخست وزیر لهستان در نشست روز سه شنبه نمایندگان پارلمان اروپا درباره بحران حاصل از عدم تطابق قوانین مورد حمایت ورشو با اصول بنیادین اتحادیه اروپا با تهدیدهای دو طرف علیه یکدیگر همراه شد.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۹:۰۹   + ۸۲ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس مقرر کردند که نظام رتبه بندی معلمان بر اساس نقشه جامع علمی کشور و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تعیین و اجرا شود.
پانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۸:۱۲    
یزد (پانا) - گردهمایی آموزشی و توجیهی مدیران کانون های فرهنگی تربیتی استان یزد با هدف توجیه سازی دستورالعمل ها با حضور رئیس اداره برنامه ریزی کانون های فرهنگی تربیتی وزارت آموزش و مدیرکل آموزش و پرورش استان در محل پژوهشکده تعلیم و تربیت تالار فرهنگیان یزد برگزار شد. ...