شنبه ۰۹ بهمنساعت ۱۳:۱۸Jan 2022 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نفت خام»

قراردادهای آتی نفت نشان می دهد که قیمت نفت خام در سال جاری حدود 12 درصد و قیمت گاز طبیعی حدود 58 درصد افزایش می یابد. چنین افزایش هایی برای هر دو کالا به طور قابل توجهی کمتر از رشد قیمت آنها در سال گذشته خواهد بود و احتمالا با کاهش بیشتر عدم تعادل عرضه و تقاضا به دلیل کاهش قیمت ها در سال 2023 همراه ...
بازار نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
واردات نفت چین در سال 2021 شاهد کاهش 5.4 درصدی بود. اما تحلیلگران می گویند، واردات نفت خام چین در سال جاری می تواند 6 تا 7 درصد افزایش یابد و کاهش بی سابقه در سال گذشته را جبران کند، چون پالایشگاه ها خرید خود را افزایش داده و ذخایر را پر می کنند.
شفقنا   ۲ ساعت پیش    
شفقنا- اداره اطلاعات انرژی امریکا از کاهش صادرات نفتی عراق به این کشور طی هفته گذشته به 133 هزار بشکه در روز خبر داد. به گزارش سرویس ترجمه ترجمه شفقنا به نقل از پایگاه خبری شفق نیوز، میانگین واردات نفت خام در هفته گذشته از 7 کشور5.066 میلیون بشکه در روز بوده که نسبت به ماه گذشته که 5 ...
وزارت نفت   ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
در راستای اجرای آیین نامه اصلاحی قانون حمایت از توسعه صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه گذاری مردمی، فراخوان ایجاد تاسیسات پتروشیمی با خوراک بوتان و ساز و کار ارسال تقاضای احداث طرح تکمیل زنجیره ارزش منتشر شد. ...
سلام نو   ۴ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
ما چیزی حدود 1200 میلیارد بشکه معادل نفت خام در کشور داریم. وقتی می گوییم معادل نفت خام بشکه، یعنی گاز را از نظر ارزش حرارتی به نفت تبدیل می کنیم. میعانات و مایعات و خود نفت را هم به همین شکل در محاسبه می آوریم. ما اینها را در زیرزمین داریم.
باشگاه خبرنگاران   ۵ ساعت پیش    
با تشدید تنش های سیاسی در جهان، بهای طلای سیاه به بالاترین میزان خود در هفت سال گذشته رسید.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۸ - ۱۵:۲۲   + ۲۳ سایت دیگر  
با انجام عملیات پیچیده و متحورانه شبانه روزی، گوی شناور (SBM) منطقه لاوان به حالت عادی برگشت و فرایند صادرات نفت خام شرکت نفت فلات قاره ایران از این پایانه ادامه دارد.
عربستان احتمالا قیمت رسمی فروش نفت خام خود به بازار آسیا را در ماه مارس افزایش داده و به به 2.65 تا 3 دلار بالاتر از شاخص عمان/دوبی می رساند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۸ - ۰۸:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
قیمت نفت روز پنجشنبه پس از اینکه نفت خام برنت به بالاترین حد هفت سال اخیر به بالای 90 دلار در هر بشکه رسید، کاهش یافت؛ زیرا بازار در پی متعادل کردن خود به دنبال نگرانی ها درباره عرضه محدود جهانی است.
قم پرس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۵:۲۱    
به گزارش دوشنبه ایرنا از "رویترز"، تصمیم سازمان اوپک برای ادامه افزایش تولید نفت به تدریج باعث افزایش قیمت این محصول شد و بر فشارهای تورمی کشورهای مصرف کننده که نگران تاثیر منفی قیمت بالای نفت بر بازسازی اقتصادی پس از همه گیری کرونا هستند، افزود. ...
قم پرس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۵:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، در هفته جاری قیمت جهانی نفت برای اولین بار از سال 2014 به بالای 90 دلار رسید. بهای معاملات آتی نفت برنت، شاخص نفت اروپا، روز چهارشنبه برای اولین بار در بیش از هفت سال گذشته به بالای 90 دلار رسید. ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۳:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
روسیه احتمالا قادر خواهد بود فقط نیمی از افزایش تولید برنامه ریزی نفت خام را در شش ماه آینده محقق کند و به کشورهای دیگر اوپک پلاس ملحق شود که قادر نیستند تولیدشان را به میزان بیشتری افزایش دهند.
پارسینه   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
در پی بالا گرفتن احتمال حمله نظامی روسیه به اوکراین، تنش های نظامی در یمن و نیز در بحبوحه مذاکرات هسته ای ایران با طرف های غربی قیمت نفت خام بار دیگر افزایش یافت. ...
پترو تحلیل   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۱:۵۸    
پتروتحلیل-براساس داده های اداره کل گمرک چین، برای اولین در دسامبر 2021 حجم نفت خام وارداتی از ایران با میزان 260312 تن یا 61551 بشکه در روز، در داده های رسمی چین قرار گرفت. آخرین باری که عرضه ایرانی به طور رسمی در داده های گمرکی چین قرار گرفت، دسامبر 2020 با میزان 518758 تن بود. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۰:۵۹   + ۱۰ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس تاکید کرد تولید نفت ایران در بهار و تابستان 1400 به ترتیب حدود 2.44 و 2.49 میلیون بشکه در روز بوده است که با در نظر گرفتن مصرف حدود 1.7 میلیون بشکه ای روزانه نفت خام در داخل به معنای صادرات 770 و 820 هزار بشکه ای روزانه نفت خام در این فصول است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۷:۵۵    
بهای طلای سیاه در بازار جهانی شاهد کاهش بود.
شانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۸:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران از برنامه ریزی ها برای رساندن ظرفیت تولید نفت خام ایران به 5 میلیون و 700 هزار بشکه در روز ظرف هشت سال آینده خبر داد.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۴:۱۴   + ۲۵ سایت دیگر  
بر اساس آخرین شواهد از عملکرد اقتصاد ایران در 6ماهه اول سال 1400 و روندهای قابل تحلیل تا پایان سال پیش بینی می شود بخش کشاورزی تحت تأثیر کاهش بارندگی با رشد منفی و بخش نفت خام و گاز طبیعی با توجه به رشد قابل توجه صادرات نفت خام با رشد مثبت مواجه شوند. ...
شانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۴:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
واردات نفت خام هند در ماه دسامبر پارسال به بالاترین رقم در یک سال گذشته رسید.
شانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۳:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
ارزش صادرات نفت خام عربستان در نوامبر پارسال 112.8 درصد بیشتر از مدت مشابه سال پیش از آن بود.
پترو تحلیل   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۱:۵۸    
پتروتحلیل-پالایشگاه دولتی باپکو بحرین همزمان با تداوم سیر صعودی نفت خام و نفت کوره، قیمت های قیر خود را از 25 ژانویه به میزان 25 دلار در هر تن افزایش خواهد داد. ...
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۱:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش رویداد ایران به نقل از ایسنا به نقل از رویترز، اقتصاددانان هشدار دادند که خطر نزول قیمت نفت این چشم انداز را تهدید می کند و اگر این کاهش قیمت رخ ندهد اقتصادهای 6 کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس با سریع ترین سرعت خود در چند سال اخیر رشد خواهند کرد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۰:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
افزایش تقاضا برای بنزین در هند تقاضا برای نفت در این کشور را بالا برده و باعث افزایش فعالیت های پالایشگاهی و درنتیجه بالارفتن واردات نفت به بالاترین رقم طی یک سال گذشته شده است.
شانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۰۹:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت 4 و 46 دقیقه امروز (سه شنبه، پنجم بهمن ماه) با 48 سنت افزایش به 86 دلار و 75 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی آی آمریکا با 34 سنت افزایش به 83 دلار و 65 سنت برای هر بشکه رسید.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۰۸:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
نفت کوره یا همان مازوت، بیشترین فراورده پالایشگاهی ایران است که حاشیه سود پایینی دارد و میزان آلایندگی آن بالاست. عموما پالایشگاه ها از یک بشکه نفت خام دریافتی، 50 درصد آن را به بنزین، 30 درصد را به گازوئیل و 20 درصد را به نفت سنگین یا مازوت تبدیل می کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۰۷:۴۰    
سرمایه گذاران این روز ها به شدت نگران اختلال در عرضه نفت خام در پی تشدید اوضاع سیاسی بر سر اوکراین و نیز در بخش هایی از خاورمیانه هستند.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۹:۱۵    
وی بیان کرد: نتیجه گیری اینکه تداوم تحریم های صنعت نفت و گاز و به طورکلی صنعت انرژی درایران موجب خواهد شد که چین همچنان نفت ارزان برای اقتصاد کلان خود را از ایران خریداری کند درحالی که قیمت ها در بازارهای بین المللی روبه افزایش دارند وروسیه هم با بیرون ماندن ایران از بازار نفت و گاز می تواند غرب را ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۷:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
تا قبل از اعمال تحریم های گسترده نفتی علیه کشور، نفت خام ایران تنها در 40 پالایشگاه و آن هم در 12 کشور جهان، به عنوان خوراک ورودی استفاده می شد. به همین دلیل، آمریکا و غرب توانستند به آسانی مصرف کنندگان نفت ایران را به تهیه خوراک از کشوری دیگر یا تغییر نوع خوراک ورودی خود مجبور بکنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۷:۰۷    
در پی انتشار اخبار حمله گروه انصارالله یمن به امارات، قیمت نفت خام برنت با حفظ روند صعودی خود به 90 دلار در هر بشکه رسید.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۵:۴۳    
هر بشکه نفت خام برنت در معاملات امروز در بازارهای جهانی با قیمت 87.65 دلار داد و ستد شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۵:۱۹    
هر بشکه نفت خام برنت در معاملات امروز در بازارهای جهانی با قیمت 87.65 دلار داد و ستد شد.
شانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
تولید نفت خام چین در سال گذشته میلادی افزایش یافت و به 199 میلیون تن رسید.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۴:۰۵   + ۱۶ سایت دیگر  
بازار نفت به سرعت در می یابد که بسیاری از تولیدکنندگان اوپک ممکن است ظرفیت کافی برای افزایش بیشتر تولید نداشته باشند و دورنمای صعود نفت خام به 100 دلار در هر بشکه هر روز قوت بیشتری پیدا می کند.
هم اندیشی   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۳:۰۶   + ۲۵ سایت دیگر  
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: رویترز در گزارشی به نقل از منابع تجاری و کارشناسان رهیابی کشتی ها نوشت، چین، طی چند هفته گذشته، نزدیک به 4 میلیون بشکه نفت خام ایران را در مخازن ذخیره سازی دولتی در شهر بندری جنوبی ژان جیانگ تخلیه کرده است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۰:۱۷   + ۱۰ سایت دیگر  
تولید نفت خام چین در سال گذشته میلادی 2.4 درصد نسبت به 2020 و 4 درصد نسبت به 2019 افزایش داشت و به حدود 199 میلیون تن رسید.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
هر دو شاخص نفت خام برنت و WTI برای پنجمین هفته متوالی افزایش یافتند و حدود دو درصد افزایش را به ثبت رساندند. این در حالی است که قیمت ها از ابتدای 2022 تاکنون بیش از 10 درصد افزایش یافته است.
شانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۹:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت 7 و 14 دقیقه امروز (دوشنبه، چهارم بهمن ماه) با 81 سنت افزایش به 88 دلار و 70 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی آی آمریکا با 72 سنت افزایش به 85 دلار و 86 سنت برای هر بشکه رسید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۹:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
شرکت بازرگانی نفت عراق (سومو) اعلام کرد صادرات نفت خام این کشور در ماه ژانویه نسبت به ماه قبل تغییری نداشته ولی احتمالا در ماه آینده تا 3.3 میلیون بشکه در روز افزایش می یابد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۹:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
شرکت اکتشاف نفت خارجی کویت از طریق حفاری در آبهای اندونزی، گاز طبیعی و یک نوع نفت خام سبک اکتشاف کرده است.
دانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۸:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
آتشفشان تونگا در بستر اقیانوس آرام که باعث وضعیت هشدار سونامی برای پرو شد باعث شد نفت خام از بستر اقیانوس حتی سواحل اقیانوس آرام را در لیما نیز آلوده کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۷:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
افزایش تنش های ژئوپلیتیکی در اروپای شرقی و بخش هایی از خاورمیانه نگرانی هایی را در مورد چشم انداز آینده بازار های نفتی ایجاد کرده است.
نبض بازار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۲۲:۱۵    
قیمت نفت برنت امروز به 87 دلار و 74 سنت رسید. این در حالی است که نفت خام آمریکا امروز بدون تغییر و با 84 دلار و 84 سنت داد و ستد شد.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۲۱:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
خلیج فارس: چین برای اولین بار میزان واردات رسمی نفت خام از ایران را فاش کرد و برخی تحلیلگران بر این باورند که این اقدام پکن همزمان با اجرایی شدن توافق 25ساله، به طور ضمنی نشان می دهد که چین نسبت به حصول توافق در مذاکرات احیای برجام در وین و رفع تحریم های ایران، اطمینان خاطر دارد.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۸:۴۴   + ۲۴ سایت دیگر  
به دنبال افزایش غیرمنتظره ذخایر نفت خام و فرآورده های نفتی آمریکا و در حالی که پس از رسیدن قیمت ها به بالاترین رقم های 7 سال گذشته در اوایل هفته سرمایه گذاران اقدام به برداشت سود کردند، قیمت نفت روز جمعه شاهد کاهش بود ...
رسا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۸:۰۷   + ۱۵ سایت دیگر  
صادرات نفت ایران به چین و بی اعتنایی این کشور به تحریم های آمریکا و FATF، مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۷:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
بانک مورگان استنلی هم مانند مؤسسه های دیگر پیش بینی کرد که قیمت نفت خام امسال به 100 دلار در هر بشکه می رسد.
سلام نو / پارسینه   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۶:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
در ویدیو زیر شاهد نارضایتی ساکنان فاز 11 مسکن مهر پردیس بابت نواقص ساختمان و نداشتن امکانات اولیه، اهالی خواهید بود.
صدای بورس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۵:۴۰    
در نخستین ماه از سال 2022 قیمت نفت خام در مسیر صعود قرار گرفته است و کارشناسان پیش بینی می کنند که این روند ادامه خواهد داشت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۵:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
سرپرست معاونت نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت از بررسی طرح رصد لحظه ای مقدار برداشت نفت خام و میعانات گازی در کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خبر داد.