سه شنبه ۳۰ شهریورساعت ۱۹:۴۱Sep 2021 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «میعانات گازی»

رییس دیوان محاسبات در ادامه نامه های جداگانه ای که در راستای منویات رهبر انقلاب و شعار سال (تولید، پشتیبانی ها مانع زدایی ها)، عملکرد 7 قانون مرتبط با تولید، ابعاد مقررات و آئین نامه ها و موضوع ترک فعل به دولتمردان ارسال کرده است، هفتمین نامه را برای وزیر نفت امضا کرد.
تحلیل بازار   ۱۰ ساعت پیش   + ۱۶ سایت دیگر  
رینگ بین المللی بورس انرژی ایران امروز سه شنبه 30 شهریور ماه برای نخستین بار میزبان عرضه هیدروکربن سبک حاصل از برش اول میعانات گازی پارس جنوبی شرکت پتروپالایش نیک یزد خواهد بود.
موضع گیری های سرپرست جدید شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت نشان می دهد، توسعه و تکمیل زنجیره ارزش با احداث پتروپالایشگاه ها ذیل قانون حمایت از توسعه صنایع پایین دستی نفت و میعانات گازی همواره موردتاکید وی بوده است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۴:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، مالک شریعتی نماینده مجلس در کانال تلگرامی خود نوشت: روز یکشنبه از تاسیسات مرکاپتان زدایی (DMC) فاز 2و3 پارس جنوبی، نیروگاه عسلویه مپنا (مجری پایلوت استفاده از میعانات گازی) و کمپهای کارگری منطقه ویژه پارس بازدید کردم. ...
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : با هدف قطع زنجیره انتشار کرونا، حفظ سلامت کارکنان و استمرار ایمن تولید، واکسیناسیون کارکنان بزرگ ترین پالایشگاه میعانات گازی جهان علیه کرونا آغاز شد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۰:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : درگزارش مرکز پژوهش های مجلس مولفه های راستی آزمایی واقعی رفع تحریم ها مشخص شده است. این مولفه ها شامل چک لیستی است که مهم ترین آن شامل صادرات حداقل 2 میلیون بشکه نفت و میعانات گازی در روز به صورت معمول و آزادانه و با دسترسی آزادانه ایران به عواید حاصل از آن ...
شانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۸:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: امیدوارم با بهره برداری از پروژه مرکاپتان زدایی میعانات گازی پالایشگاه فازهای 2 و 3 پارس جنوبی تا ابتدای زمستان امسال، مشکل تأمین سوخت نیروگاه های کشور برطرف شود.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۷:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
لحظه انفجار تانکر حمل میعانات گازی در الیگودرز لرستان که شب گذشته اتفاق افتاده است را ببینید.منبع:خبرفوری
شانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۶:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
مدیر طرح ساخت واحد مرکاپتان زدایی میعانات گازی پالایشگاه فازهای 2 و 3 پارس جنوبی از پیشرفت فیزیکی 91.96 درصدی این طرح خبر داد و گفت: بر اساس برنامه ریزی ها پیش بینی می شود این طرح تا پایان مهرماه امسال وارد مرحله راه اندازی شود.
سفیر افلاک   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۱:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
شیرازی از انفجار تانکر حامل میعانات گازی و مصدومیت یک آتش نشان بر اثر حادثه انفجار در الیگودرز خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۲:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بازدید خود از فاز 2 و 3 پالایشگاه پارس جنوبی به منظور بررسی روند مرکاپتان زدایی از میعانات گازی و استفاده از آنان در نیروگاه عسلویه خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۸:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
ذخایر نفت خام، بنزین، میعانات گازی و سوخت هواپیما در آمریکا در حال حاضر روی هم رفته کمتر از سطح 2018 گزارش شده است.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۵:۰۱   + ۲۵ سایت دیگر  
جواد اوجی بر اساس مطالعات پیشین صورت گرفته بیان داشته است که ایران دارای 153 میلیارد بشکه نفت قابل استحصال است (10 درصد ذخیره نفت خام جهان و 13 درصد از ذخایر نفتی سازمان اوپک). اگر بنا بر روند قبل از تحریم، تولید نفت و میعانات گازی ایران را 4 ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۱:۴۰   + ۴۳ سایت دیگر  
وزیر نفت با اشاره به پیگیری بحث اصلاح الگوی مصرف استاندارد و بهینه سازی مصرف سوخت در دولت سیزدهم، افزود: با پیگیری موضوع مهار مصرف سوخت در کشور می توانیم از اتلاف سالانه 40 تا 50 میلیارد مترمکعب گاز در کشور جلوگیری کنیم.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۲:۱۸   + ۴۹ سایت دیگر  
اوجی گفت: پیش بینی می شود که ظرفیت پالایشی کشور طی 4سال آینده از تولید فعلی 2.2میلیون بشکه در روز به 3.5میلیون بشکه در روز برسد.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۲۳:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
تولید نفت روسیه با بالا رفتن سهمیه این کشور در قالب توافق کاهش عرضه اوپک پلاس افزایش یافت. تهران – اقتصادبرتر – 24 شهریور 1400 به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از بلومبرگ ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۲۲:۴۷   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- جواد اوجی وزیر نفت با تاکید بر اینکه ظرفیت پالایش نفت و میعانات گازی باید افزایش پیدا کند، گفت: پیش بینی می شود که ظرفیت پالایشی کشور در 4 سال آینده در این دولت، حدود یک و نیم برابر افزایش پیدا کند و تولید فعلی 2.2 میلیون بشکه در روز به سه و نیم میلیون بشکه در روز برسد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۵:۰۷    
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، پالایشگاه گاز سرخون و قشم که به توصیه پیمانکاران خارجی قرار بود از سال 1398 غیرفعال شود ، با طرحی مبتکرانه تاکنون 2 میلیارد مترمکعب گاز طبیعی ، 12 هزار متر مکعب ال پی جی و 850 هزار بشکه میعانات گازی تولید کرده است. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۵:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
شریعتی با اشاره به اینکه کمیسیون انرژی پیشنهاد استفاده از میعانات گازی را به عنوان سوخت نیروگاه ها داده است، افزود: واحدهای مرکاپتان زدایی میعانات گازی میتوانند تا دو ماه دیگر تکمیل شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۹:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
برنامه وزیر نفت برای رهایی از خام فروشی نفت و احیای صنعت پالایشی کشور به دو محور ارتقا کمی و کیفی پالایشگاه های موجود کشور و توسعه پتروپالایشگاه ها ذیل قانون حمایت از توسعه صنایع پایین دستی نفت و میعانات گازی تقسیم می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۰۹:۴۳   + ۱۸ سایت دیگر  
امروز، میعانات گازی مجتمع گاز پارس جنوبی، برش هیدروکربن های 5 کربنه و بالاتر (C7-C9) پتروشیمی تبریز و اکستراکت سنگین DAE40 شرکت نفت ایرانول در رینگ بین الملل بورس انرژی ایران عرضه خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۶:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
درخواست مالک شریعتی عضو کمیسیون انرژی مجلس برای تکمیل پروژه مرکاپتان زدایی و استفاده از میعانات گازی در نیروگاه ها برای جلوگیری از قطعی برق در زمستان با واکنش مثبت این وزارتخانه مواجه شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۰۹:۱۰   + ۱۸ سایت دیگر  
امروز، هیدروکربن سبک حاصل از برش دوم میعانات گازی پارس جنوبی شرکت پتروپالایش نیک یزد در رینگ بین الملل بورس انرژی ایران عرضه خواهد شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۲۲:۰۷    
با وجودی که در اغلب کشور های توسعه یافته کالا های مهم مرتبط با مالکیت و رفاه عمومی از طریق بازار سرمایه به فروش می رسد، اما شبکه بازرگانی داخلی و خارجی تا کنون نگذاشته فروش کالاهایی، چون نفت خام، نفت کوره و میعانات گازی صادراتی ایران از طریق بورس انرژی انجام شود ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۲۱:۰۷    
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه ای به رییس جمهور خواستار عرضه نفت خام، نفت کوره و میعانات گازی در بورس انرژی شد.
محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه ای به سید ابراهیم رییسی رییس جمهور کشورمان بر لزوم استفاده وزارت نفت و شرکت های تابعه این وزارتخانه از ظرفیت های بازار سرمایه به خصوص بورس انرژی ایران به منظور شفافیت در معاملات نفت و فرآورده های نفتی در راستای توسعه بازار انرژی کشور و ایجاد ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۰:۲۰   + ۴۰ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - بنا به اعلام خانه ملت، مطابق دستور هفتگی اعلام شده، مجلس در روز های (یکشنبه، سه شنبه و چهارشنبه 21، 23 و 24 شهریور ماه) جلسه علنی خواهد داشت که دستور آن به شرح زیر است. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۰۹:۴۶   + ۴۱ سایت دیگر  
پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه ای به رئیس جمهور خواستار عرضه نفت خام، نفت کوره و میعانات گازی صادراتی ایران از طریق بورس انرژی شد.
دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق گفت: دولت جدید می تواند در چهارچوب یک توافق واحد های از کارافتاده پالایشگاه های بخش خصوصی را فعال کند بدین صورت که میعانات گازی را به پالایشگاه ها داده و از آن ها بنزین و گازوییل دریافت کند و بدین ترتیب روند صادرات خود را حفظ کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۲:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
امروز چهارشنبه مورخ 1400/6/17 انواع میعانات گازی و نفتای سنگین در بورس انرژی عرضه می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۴:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
شریعتی، عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به راهکار جلوگیری از قطعی گاز در زمستان، گفت: به منظور عبور از این معضل راه حل استفاده از میعانات گازی اضافه برای سوخت نیروگاه ها را به وزیر نفت پیشنهاد دادم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۳:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- توسعه صنایع پتروپالایشی با هدف جلوگیری از روند افزایشی خام فروشی نفت و میعانات گازی و با اهداف اقتصادی و توسعه ای، نیازمند دو شرط اساسی است.
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۰۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس حوزه انرژی استفاده از میعانات گازی، را به عنوان یکی از راهکارهای مناسب برای جلوگیری از خاموشی در زمستان عنوان کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۶:۳۸   + ۱۴ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: یکی از راهکارهای مناسب برای رفع معضل تامین سوخت نیروگاه ها در فصل زمستان، مصرف میعانات گازی در نیروگاه های کشور است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۰۸:۰۰    
لارستان- ایرنا- کارشناس حوزه نفت و انرژی فارس گفت: فعال سازی و دیپلماسی پویا و هوشمندانه در حوزه انرژی برای بازپس گیری سهم ایران از بازار جهانی و استفاده مطلوب از توان و ظرفیت بخش خصوصی برای صادرات نفت خام، میعانات گازی و فرآورده های نفتی اولویت و برنامه مهم وزارت نفت و دولت سیزدهم باشد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۰۰:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
ایبنا: مبلغ 30044میلیون دلار برای 313 طرح توسط صندوق توسعه ملی از ابتدای تاسیس در سال 91 تا پایان آذرماه سال گذشته گشایش اعتبار اسنادی شد و به 307 طرح نیز مبلغی معادل 21914میلیون دلار پرداخت شد ...
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۹:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
براساس آخرین آمار که بر روی سایت رسمی گمرک ایران موجود است بیشترین ارزش صادراتی مربوط به محصولات پتروشیمی و میعانات گازی بوده که در سال 97 به ترتیب با کاهش 3\4 و 9\27 درصدی مواجه و صادرات سایر کالاها 1\1 درصد افزایش یافته است
نقدینه   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۴:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
نقدینه - مبلغ 30044 میلیون دلار برای 313 طرح توسط صندوق توسعه ملی از ابتدای تاسیس در سال 91 تا پایان آذرماه سال گذشته گشایش اعتبار اسنادی شده و به 307 طرح نیز مبلغی معادل 21914 میلیون دلار پرداخت شد. ...
نیپنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۰۹:۵۸    
به گزارش نیپنا؛ جواد اوجی شامگاه چهارشنبه (10 شهریورماه) با حضور در برنامه گفت وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما ابتدا با تبریک هفته دولت، گفت: ان شاءالله دولت سیزدهم ادامه دهنده راه شهید رجایی و دولتی مردمی و با حمایت از محرومان باشد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۲:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
در شرایطی که ظرفیت واحد افزایش کیفیت میعانات گازی با حذف مرکاپتان به طور کامل در مدار قرار گیرد، زمینه پوشش 2 هزار مگاوات از 5 هزار مگاوات کسری موجود برق به دلیل کمبود سوخت در زمستان پیش رو مهیا می شود.
با توجه به زمان 5 ماهه مورد نیاز برای مهیا کردن شرایط استفاده از میعانات گازی در نیروگاه، متولیان انرژی کشور باید هرچه سریعتر مقدمات قانونی این مسئله را فراهم کنند.
معاون نیروگاه های حرارتی کشور با اشاره به تسریع روند تکمیل مخازن سوختی نیروگاه ها گفت:استفاده از میعانات گازی بعنوان سوخت جایگزین نیروگاهها در فصل سرما مستلزم احداث واحد مرکاپتان زدایی است.
هم اندیشی   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۱۰:۰۷    
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: قانون حمایت از توسعه صنایع پایین دستی نفت و میعانات گازی با استفاده از سرمایه های مردمی که با اعطای تنفس خوراک به پتروپالایشگاه ها به دنبال تامین مالی و توسعه این واحدهاست از جمله مهمترین قوانین اخیر حوزه نفت است که تیرماه سال 98 در مجلس شورای اسلامی تصویب شد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۰۹:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
آغاز به کار واحد مرکاپتان زدایی مجتمع گازی پارس جنوبی از ابتدای مهرماه امسال چالش زیست محیطی استفاده از میعانات گازی در نیروگاه را حل می کند و این سوخت فسیلی می تواند از قطعی برق فصل سرد کشور در کمتر از 5 ماه آینده جلوگیری کند.
اقتصاد آنلاین / تابا خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۱۸:۵۹   + ۳۴ سایت دیگر  
شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از انتقال بیش از 28 میلیون بشکه نفت سنتزی به پالایشگاه های کشور با شبکه خطوط لوله و ایستگاه های پمپاژ این شرکت طی 14 ماه گذشته خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۱۴:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
استفاده از میعانات گازی در نیروگاه سابقه قابل توجهی در دنیا داشته و می تواند تا 2000 مگاوات از ناترازی تولید و مصرف برق کشور در زمستان پیش رو را جبران نماید.
ایران خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۱۴:۱۵   + ۲۰ سایت دیگر  
وزیر نفت اولین دغدغه خود را تأمین سوخت نیروگاه ها در زمستان امسال اعلام کرده و برخی کارشناسان معتقدند استفاده از میعانات گازی به عنوان سوخت نیروگاه ها می تواند چاره رفع این مشکل باشد.
وضعیت بازار بیانگر افزایش صادرات فراورده های نفتی ایران به کشورهای همسایه است؛ هرچند که آمار رسمی از میزان صادرات بنزین و سایر فراورده ها منتشر نشده اما طبق گفته های سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی ایران آغاز صادرات به افغانستان می تواند تحول خوبی در این حوزه باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۱۲:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل مپنا گفت: میعانات گازی مازاد کشور در حال حاضر می تواند در نیروگاه مورد استفاده قرار گرفته و سبد سوخت فسیلی مورد استفاده برای تولید برق را متنوع سازد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۳۱ - ۱۷:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
با اصلاح اخیر قانون حمایت از صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه گذاری مردمی در مجلس، انتظار می رود دولت سیزدهم زمینه اجرای آن را هرچه سریع تر فراهم کند.