دوشنبه ۰۷ خردادساعت ۱۸:۴۳May 2024 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شورای حل اختلاف»

میزان   ۱ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
رئیس شورای حل اختلاف استان تهران از آزادی 2 هزار 785 نفر زندانی جرایم غیرعمد با تلاش کارکنان شورای حل اختلاف استان تهران در سال 1402 خبر داد و گفت: سال گذشته 75 محکوم به قصاص نیز با تلاش صلح یاران و مجموعه شورا های حل اختلاف استان از اجرای حکم رهایی یافتند.
ایران اکونومیست   ۲ ساعت پیش    
به گزارش ایران اکونومیست، علی القاصی مهر در همایش تجلیل از قضات شورای حل اختلاف استان تهران ضمن تسلیت شهادت آیت الله رییسی و هیات همراهش گفت: آیت الله رییسی سال های سال منشا خدمات بود ...
درگاه ملی قوه قضایيه   ۹ ساعت پیش    
افشار امیر احمدی دادستان شهرستان دیواندره از ساختمان شورای حل اختلاف بازدید بعمل آورد و از نزدیک مشکلات و دغدغه های کارکنان را مورد بررسی قرار داد.
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - معاون حل اختلاف دادگستری استان ایلام گفت: یک فقره پرونده به ارزش بیش از 40 میلیارد ریال پس از 9 سال با تلاش ستاد صبر شورای حل اختلاف استان ایلام منجر به سازش شد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۴:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان سال گذشته در استان خوزستان در 235 فقره پرونده قتل عمد، عفو و مصالحه داشتند این در حالی است که در 30 استان کشور 422 پرونده قتل عمد به مصالحه منجر شد بنابراین خوزستان نسبت به سال 1401، 161 درصد افزایش مصالحه در پرونده های قتل داشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۱:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری لرستان گفت: پرونده هایی که امکان سازش دارند به شورای حل اختلاف ارجاع شود، اما از ارجاع پرونده هایی که زمینه سازش در آنها وجود ندارد، به شورای حل اختلاف خودداری شود.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۶:۵۱   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان بوشهر به همراه رئیس شورای حل اختلاف بوشهر با سرکشی از زندان مرکزی بوشهر ضمن بررسی درخواست های قضایی زندانیان با آزادی، عفو، مرخصی و ارفاقات قانونی 60 زندانی موافقت کرد.
رهیاب   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۰:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس توسعه حل اختلاف خوزستان گفت: خوشبختانه اعضای شورای حل اختلاف ویژه زندان، توانستند با تلاش و همت خود و در اقدامی جهادی چهار نفر از مددجویان این زندان را به وسیله ارفاقات قانونی و جلب رضایت شکات آزاد کنند.
ملیت   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۰۹:۴۷   + ۳۹ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: مستاجران در صورتی که موجر قرارداد بیش از سقف اجاره تعیین شده با آنها قرارداد منعقد کرده باشند 5سال فرصت دارند که در شورای حل اختلاف شکایت های خود را ثبت کنند.
مهرصبا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۸:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
کرمان- رییس دادگستری شهرستان رفسنجان گفت: شوراهای حل اختلاف این شهرستان، بازوی توانمند دادگستری هستند و عملکرد خوبی در حوزه صلح و سازش داشته اند. به گزارش خبرگزاری مهر ، حسین رمضانی زاده در همایش استانی صبر رضوی (صلح، بخشایش ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۷:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
30رییس توسعه حل اختلاف خوزستان گفت: یک پرونده قتل در اهواز پس از 12 سال در قالب پویش "به حرمت امام رئوف و کریمه اهل بیت می بخشم""و با تلاش اعضای شورای حل اختلاف ویژه عشایر، صلح یاران و ستاد صبر به صلح و سازش ختم شد.
سپیدار آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۴:۳۶    
معاونان دادگستری کل استان البرز در بازدید از مراحل اجرایی فاز دوم پارکرود، بر بهره گیری عموم شهروندان از منابع طبیعی و به خصوص رودخانه ها تاکید کردند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۴:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
همزمان با دهه کرامت و در قالب پویش به حرمت امام رئوف و کریمه اهل بیت می بخشم، دو خانوار با همت و تلاش اعضای شورای حل اختلاف ویژه عشایر، صلح یاران و ستاد صبر، پس از 12 سال با هم صلح و سازش کردند.
قم پرس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس / جلسه مشترک سازمان بهسازی اطراف حرم مطهر و هیئت مدیره و شورای حل اختلاف مجتمع تجاری شمسه با حضور مدیرعامل سازمان بهسازی برگزار شد. مدیرعامل سازمان بهسازی اطراف حرم گفت: در این جلسه در خصوص نحوه برگزاری انتخابات هیئت مدیره مجتمع شمسه تصمیم گیری شد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۳:۳۸   + ۱۱ سایت دیگر  
با همت و تلاش اعضای شورای حل اختلاف و ستاد صبر شهرستان باوی و در پویش به حرمت امام رئوف و کریمه اهل بیت (ع) می بخشم، محکوم به قصاص با عفو و بخشش اولیاء دم از چوبه دار رهایی یافت.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۴:۲۱    
منصور مهدوی رییس دادگستری کامیاران در معیت یارمحمدی قاضی شورای حل اختلاف از نحوه فعالیت صلحیاران شهرستان بازدید به عمل آورد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
پرونده اختلاف مالی به ارزش بیش از 2 میلیارد ریال با همت و تلاش اعضای شعبه دوم شورای حل اختلاف شهرستان مه ولات، به صلح و سازش ختم شد.
میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۰۹:۱۰    
صلح یار برتر مسجد بناسازان کاظمیه شیراز با اشاره به اینکه اکثر پرونده های ارجاعی موضوعات خانوادگی هستند، گفت: سازش در پرونده های طلاق برای ما از جایگاه مهمی برخوردار است چراکه در صورت عدم موفقیت منجر به فروپاشی خانواده ها می شود.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۰۷:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
با تلاش اعضای شورای حل اختلاف شماره 21 زاهدان و 9 بزرگان و ریش سفیدان یک فقره پرونده قتل بین طایفه یوسف زهی در زاهدان به سازش ختم شد.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۰:۰۱    
معاونت فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری کل استان تهران از برگزاری جلسه ای با حضور رئیس کل دادگستری استان تهران، دادستان عمومی و انقلاب تهران، قائم مقام رئیس کل دادگستری استان تهران و معاونان فناوری اطلاعات و برنامه ریزی، مالی، پشتیبانی و امور عمرانی ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۰۸:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: شورای حل اختلاف مانند سپر دفاعی در قوه قضابیه عمل می کند و علاوه بر کاهش ورودی پرونده های قضایی به کاهش اختلاف هم کمک می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۸:۴۰    
معاون سیاسی قوه قضائیه در سفر به چرام با کارکنان دادگستری و شورای حل اختلاف این شهرستان دیدارکرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دستگاه قضا گفت: لازم است ترتیبی اتخاذ شود که مقوله حل اختلاف ، منحصر به اقدامات شورای حل اختلاف نشود؛ ما باید موضوع حل اختلاف را به متن مردم، مجالس و آموزش و پرورش ببریم.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۱:۱۶   + ۱۹ سایت دیگر  
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس قوه قضائیه گفت: باید موضوع حل اختلاف را به متن مردم، مجالس و آموزش و پرورش ببریم.
پیک هشت رود   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۰:۱۵    
مرتضی صمدیان جانشین دادستان عمومی و انقلاب و قاضی اجرای احکام شورای حل اختلاف شهرستان هشترود از صلح و سازش در پرونده مطالبه نفقه به ارزش بیش از 400 میلیون ریال خبر داد.
میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۲:۲۰    
دادگاه صلح به موجب قانون جدید شورای حل اختلاف مصوب 1402/6/22 مجلس شورای اسلامی، به محاکم کشور اضافه شده است.
میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۰۸:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
یک فقره پرونده با موضوع مطالبه مهریه به تعداد 350 قطعه سکه تمام بهار آزادی به ارزش تقریبی 110 میلیارد ریال با تلاش اعضای شعبه 612 مجتمع شورای حل اختلاف شهید لاجوردی (شماره 12 و 13) تهران با سازش مختومه شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان تهران از راه اندازی متمرکز 12 مرکز شورای حل اختلاف در شهرک ها و نواحی صنعتی استان تهران خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۰۹:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - رییس شورای حل اختلاف لرستان گفت: 40 درصد پرونده های وارد شده به این نهاد در سال گذشته با صلح و سازش طرفین مختومه شد.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۶:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
رییس شورای حل اختلاف شهرستان یزد با اهدا یک جلد کلام الله مجید و یک شاخه گل از بانوان شاغل در شورای حل اختلاف تجلیل کرد.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۲:۰۱    
رییس شورای حل اختلاف شهرستان یزد با اهدا یک جلد کلام الله مجید و یک شاخه گل از بانوان شاغل در شورای حل اختلاف تجلیل کرد.
حیات   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۱:۰۱   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان قزوین از دومین پرونده مصالحه قصاص استان قزوین در سال جاری با رضایت اولیای دم پس از 4 سال خبر داد. به گزارش گروه اجتماعی حیات ؛ فرهاد بهرامی ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۱۵:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- رئیس کل دادگستری کردستان گفت: سال گذشته 102 مورد پرونده اختلاف واحدهای تولیدی با استفاده از ظرفیت شورای حل اختلاف و صلح یاران به سازش منجر شد که در کاهش هزینه و اتلاف وقت تاثیر زیادی داشت.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
اجرای احکام حقوقی شورای حل اختلاف بندر عباس بموجب پرونده فوق این اجراء اموال مشروحه ذیل 1 -قیمت دستگاه جوجه کشی 24 عددی شتر مرغ برند جام تیور مدل JTH یکصدو پنجاه میلیون ریال معادل پانزده میلیون تومان 2- قیمت دستگاه جوجه کشی 924 عددی مخصوص انواع پرندگان برند جام بلدرچین دماوند مدل cq170 به شماره ...
باشگاه پرسپولیس   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۹:۵۷   + ۱۱ سایت دیگر  
رضا جباری در مورد شکایت این باشگاه از خودش گفت به پرونده به شورای حل اختلاف رفته است. رضا جباری یکی از پیشکسوتان پرسپولیس درخصوص بازی پرسپولیس با نساجی و همچنین شکایت مدیرعامل این باشگاه از وی با اعتماد گفت و گو کرده که در ادامه ماحصل آن را می خوانید. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۰:۲۰    
معاون توسعه حل اختلاف دادگستری کل استان مرکزی می گوید: یک تعداد از پرونده هایی که به شورای حل اختلاف ارجاع داده می شوند، مانند پرونده های مربوط به گواهی حصر وراثت و پرونده های مربوط به تامین دلیل، اساسا قابلیت صلح و سازش را ندارند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۲۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: دزفول- رییس توسعه حل اختلاف خوزستان گفت: با تلاش رییس دادگستری و اعضای شعبه قتل شورای حل اختلاف دزفول، اولیای دم از قصاص قاتل فرزند خود پس از 23 سال صرف نظر کردند.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۵:۵۱    
برگزاری جلسه تجلیل از خانواده شهیدان و جانبازان عضو شورای حل اختلاف . و ارج نهادن به مقام رفیع شهدا توسط سرپرست شورای حل اختلاف استان بوشهر
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۲:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس توسعه حل اختلاف خوزستان گفت: با تلاش دادگستری، شعبه ویژه قتل شورای حل اختلاف و ستاد صبر دزفول، اولیای دم لرستانی از قصاص قاتل فرزند خود پس از 23 سال صرف نظر کردند و زندگی دوباره به او بخشیدند.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۰:۵۱    
طی مراسمی در شورای حل اختلاف بوشهر ، آیین اتیان سوگند میانجیگران توسعه حل اختلاف بوشهر برگزار گردید
فرامرزان نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۰۹:۴۲    
محمدرضا قلندری تصریح کرد: در راستای اجرای سیاست های دستگاه قضا و منویات ریاست محترم قوه قضائیه مبنی بر اهتمام حداکثری بر ایجاد سازش و نیز رسالت خاص شوراهای حل اختلاف جهت اصلاح ذات البین، چهار فقره پرونده به ارزش یکصد و سیزده میلیارد ریال در شعبه شورای حل اختلاف جناح به صلح و سازش رسید.
میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۰۹:۰۶   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس توسعه حل اختلاف خوزستان گفت: با تلاش و کوشش رئیس دادگستری دزفول و اعضای شعبه ویژه قتل شورای حل اختلاف اولیا دم پس از 23 سال از قصاص صرف نظر کردند.
خوزنیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۰۸:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
رییس توسعه حل اختلاف خوزستان گفت: صلح و سازش در پرونده های قتل استان طی سال گذشته رشد 128 درصدی داشته است. حجت الاسلام عبدالحمید امانت بهبهانی بیان کرد: ایجاد صلح و سازش در پرونده های قضایی از اهداف شورای حل اختلاف استان است که در سال های اخیر با کمک خیران ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۷:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
یزد- رییس اداره توسعه حل اختلاف استان یزد گفت: پرونده مهریه با ارزش بیش از 67 میلیارد ریال به همت شورای حل اختلاف شهرستان بهاباد به سازش ختم شد.
میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۴:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
سه پرونده میلیارد ریالی در شورای حل اختلاف شهرستان درمیان و شهرستان طبس در استان خراسان جنوبی به سازش ختم شد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۴:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیر شورای هماهنگی پاسداشت زبان فارسی با اشاره به اختلاف نظری که میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره ثبت شرکت ها شکل گرفته است، گفت: مسئولان در اداره ثبت معتقدند نباید اسامی لزوما فارسی باشند، اما براساس قانون تصویب شده در سال 75 این الزام وجود دارد ...
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی توسعه حل اختلاف استان اردبیل، حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین علوی معاون قضایی و رییس مرکز حل اختلاف استان گفت: با تلاشها و پیگیری های قاضی و دادورزان اجرای احکام شعبه اول شورای حل اختلاف شهرستان اردبیل زمینه آزادی یک زندانی که به جهت عدم توانایی در پرداخت بدهی (چک) به مبلغ 386 ...
اگر مستاجر از تخلیه و تحویل مورد اجاره استنکاف کرد، برای اینکه حکم تخلیه مستأجر صادر شود، مالک بایستی به مراجع قضایی مراجعه نموده و با کمک بهترین وکیل در شیراز درخواست تخلیه ملک نماید؛ اما امروزه، دیگر نمی توان مانند گذشته به راحتی و تنها با انقضای مدت اجاره و درخواست موجر ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۴:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان ظهر امروز 16 اردیبهشت ماه هیات های صلح و شعبه شورای حل اختلاف ویژه کارکنان و خانواده های فراجا با حضور مقامات ارشد قضایی و انتظامی استان کرمان افتتاح شد.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۳:۴۱    
با حضور رییس دادگستری سقز و معاون قضایی دادگستری ، از کارکنان برتر و ساعی شوراهای حل اختلاف این شهرستان تقدیر شد .