دوشنبه ۲۹ اسفندساعت ۱۳:۰۲Mar 2023 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پرونده های قضایی»

آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۶:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
بررسی غالب طرح های تندرو ها در مجلس به افزایش پرونده های قضایی منجر می شود. این طرح ها که اغلب از ابزار های محدودکننده و تنبیهی در برابر مظاهر مدرنیته استفاده می کند، مردم را در موضع تقابلی با نظام قرار می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دادگستری شهرستان اردستان گفت:خوشبختانه در شعب دادگاه اردستان متوسط زمان رسیدگی کمتر از یک ماه است و در حوزه قضایی این شهرستان پرونده ای که تا پایان سال 96 ثبت شده باشد، وجود ندارد.
انعکاس اردبیل   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۲۲:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
با حضور رئیس کل دادگستری استان مراسم تحلیف 57 نفر از کارشناسان جدید الورود کانون کارشناسان رسمی اردبیل برگزار شد.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۲۷    
جلسه بررسی آمار عملکرد شعب قضایی سراسر استان سمنان با حضور آقای محمد جعفر عبدالهی ، رئیس کل دادگستری استان سمنان در جمع شورای معاونین دستگاه قضایی استان ، با ابتکار جامع در هدفمند نمودن موثر اوقات تعیین شده در پرونده های قضایی سال 1402 همراه بود .
سلام نو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۵:۵۵   + ۱۲ سایت دیگر  
تعمیر غیراصولی و تحمیل خسارات، دریافت وجوه خارج از تعرفه، ایجاد نارضایتی و درگیری و حتی وقوع جرایمی چون مزاحمت، سرقت و ... در پوشش اینگونه فعالیت های غیرمجاز، شاهد تشکیل پرونده های قضایی متعددی نیز می باشیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۲:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی شهرستان کاشان ضمن اشاره به موضوعات حقوقی و نزاع عنوان اولویت های نخست پرونده ها گفت: 82 درصد از پرونده های قضایی در کاشان به صبح و سازش منجر شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۴:۰۵   + ۱۴ سایت دیگر  
دادستان کل کشور گفت: در امر مبارزه با مواد مخدر دادستانی کل کشور و مجموعه قضات با قاطعیت، جدیت و سرعت عمل پرونده های قضایی را رسیدگی می کنند.
جماران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۲۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
ستایشی سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده آتش سوزی در زندان اوین گفت: این پرونده 40 متهم دارد و فعلا تحقیقات به لحاظ اهمیت و گستردگی ادامه دارد و با وجود حجم پرونده های قضایی قول داده شده است که ظرف یک ماه آینده قرار نهایی برای این پرونده صادر شود.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۸:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری هرمزگان از رهایی 4 زندانی محکوم به قصاص با اجرای پویش به عشق امام رضا(ع) می بخشم در این استان خبر داد. به گزارش صبح ساحل، مجتبی قهرمانی ، رئیس کل دادگستری هرمزگان با اعلام این خبر ...
برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۳:۰۰   + ۱۱ سایت دیگر  
سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده آتش سوزی در زندان اوین گفت: این پرونده 40 متهم دارد و فعلا تحقیقات به لحاظ اهمیت و گستردگی ادامه دارد و با وجود حجم پرونده های قضایی قول داده شده است که ظرف یک ماه آینده قرار نهایی برای این پرونده صادر شود
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۲:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
فرماندار میبد با بیان اینکه با صنعتی شدن شهرستان میبد، اعتیاد و آسیب های خانوادگی و اجتماعی هم در حال افزایش است گفت: باید برای اینکه شهرستان به محل توزیع مواد مخدر تبدیل نشود تدبیر کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی از پیگیری پرونده های قضایی مددجویان کمیته امداد به همت 45 وکیل نیکوکار در استان خبر داد.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۷:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان سمنان به روسا و دادستان های عمومی و انقلاب مراجع قضایی استان دستور داده تا در جهت شناسایی و دستگیری مباشر ، مسبب و هر شخصی که به نحوی در موضوع بدحالی برخی از دانش آموزان دخیل بوده باتشکیل پرونده های قضایی خارج از نوبت رسیدگی کنند
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۲۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون رئیس قوه قضائیه ضمن تاکید بر لزوم کاهش ورود پرونده های قضایی گفت: نیمی از ردیف های شغلی در قوه قضائیه خالی است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۱:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
ایلام-رئیس کل دادگستری استان ایلام گفت: در اکثر محاکم استان متوسط زمان رسیدگی به پرونده ها کمتر از متوسط رسیدگی کشوری است.
سلام نو / روز پلاس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۴:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
پس از تلاش های سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره کل اطلاعات استان مازندران جاسوس تبعه افغانستان در استان مازندران به دام قانون افتاد.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۲:۱۲   + ۱۵ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای طی سخنانی در جلسه شورای قضایی استان مرکزی با اشاره به مقوله کارشناسی پرونده های قضایی گفت: این قضات هستند که باید تشخیص دهند یک پرونده نیاز به کار کارشناسی دارد یا خیر و چنانچه یک قاضی تشخیص دهد پرونده ای نیازمند امر کارشناسی است ...
دنیای بانک   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۲:۰۱   + ۶۸ سایت دیگر  
اجرای قانون جدید چک در چند سال اخیر نقش مؤثری در تعاملات اقتصادی ایفا کرد و توانست اعتبار چک را بازگرداند. اثرات مثبت و مطلوب آن در جامعه از جمله کاهش چک های برگشتی و پرونده های قضایی برای جامعه ملموس بوده و پیامدهای اجتماعی آن نیز در جامعه مشهود است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۰:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس دادگستری اهر گفت: بیشتر پرونده های ورودی به دستگاه قضایی اهر ناشی از اختلاف در حوزه اراضی و املاک است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۰۳:۰۷    
قرار بود شورای حل اختلاف جایی باشد که مشکلات مردم را حل کند، اما این نهاد از عهده حل مشکلات کارکنان خودش هم برنیامده و در مواردی نیز نتوانسته است رضایت مراجعه کنندگان را جلب تا جایی که کمتر کسی پیدا می شود بعد از یک بار مراجعه به این نهاد، به همه سؤالاتش پاسخ داده شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۴:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس شورای شهر مشهد گفت: شهرداری به عنوان یک ابرسازمان با مسائل حقوقی و پرونده های قضایی زیادی مواجه است؛ مدیریت شهری باید به سمت و سویی حرکت کند که تعداد پرونده ها را کاهش دهد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۲:۵۵    
ایسنا/مرکزی نماینده ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی ترک فعل ها در سنوات گذشته در شهرستان موجب بروز پرونده های قضایی در دادگستری شده است.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۰۸:۵۲   + ۱۰ سایت دیگر  
رییس مرکز توسعه حل اختلاف استان قزوین گفت: در ده ماهه نخست سال جاری 224 نفر از زندانیان شعب اجرای احکام شوراهای حل اختلاف استان با تلاش همکاران در راستای صلح و سازش از زندان آزاد شدند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 31 درصد افزایش داشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۲:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان زنجان با بیان اینکه یکی از دلایل اطاله دادرسی تاخیر در ارائه نظرات کارشناسی است، گفت: به دنبال حذف کاغذ و روش سنتی در پرونده ها و استفاده از سیستم الکترونیکی هستیم تا ارجاع به کارشناس به صورت هوشمند و سیستمی انجام شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۰:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان تهران از کاهش 28 درصدی پرونده های قضایی در حوزه سرقت طی 9 ماهه ابتدایی سال جاری در شهر تهران خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۱۲:۵۱    
همایش آموزشی دادگستری خوزستان و سندیکای بیمه گران با رویکرد توانمتدسازی کارکنان قضایی فعال در زمینه بیمه شخص ثالث در اهواز برگزار شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۶:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
دادستان شهرستان بستک استان هرمزگان گفت: به دستگاه های مربوط از جمله بنیاد مسکن و جهاد کشاورزی دستورات لازم و پیگیری ها در این خصوص داده شده، اما متاسفانه یک سری پرنفوذ از زمین خواران حمایت می کنند و در پرونده های قضایی دخالت دارند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۴:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
آیا پرونده های قضائی خود را می توانیم با روشی کم هزینه تر، سریع تر، صلح جویانه تر و با پیگیری کمتر از جانب خودمان پیگیری کنیم؟ بله و پاسخ آن "داوری حقوقی" است!
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۱:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری فارس گفت: 5راهکار شامل وروردی پرونده، شناسایی عناوین اولویت دار جرائم، دعاوی و آسیب های اجتماعی و همچنین اجرای الگوی مواجهه با آسیب های اطفال و نوجوانان با تشکیل دفتر حمایت برای کاهش ورودی پرونده های قضایی در استان اجرا می شود.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۷:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
مشخص نیست ویژگی و امتیاز مریم منظمی نسبت به بانوان فعال و متخصص در فوتبال بانوان ایران چیست که بعداز نایب رئیسی فدراسیون های کشتی، وزنه برداری و آمادگی جسمانی، حالا صاحب همین سمت در فدراسیون فوتبال شده با اعلام رسمی فدراسیون فوتبال، سرپرست نایب رئیسی زنان این فدراسیون معرفی شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۲:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
رئیس شورا های حل اختلاف استان تهران گفت: در طول 9 ماه در حدود 133 هزار پرونده به صورت قطعی و بدون ارجاع به شعبات، صلح و سازش صورت گرفته است.
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۲:۱۰   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، طی حکمی از سوی مهدی تاج، مریم منظمی به عنوان سرپرست نایب رئیسی بانوان و سرپرست کمیته بانوان فدراسیون منصوب شد. منظمی سابقه نایب رئیسی بانوان فدراسیون های کشتی و وزنه برداری را در کارنامه دارد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۲۰:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
رییس کانون وکلای استان فارس گفت: آگاهی مردم از حقوق شان باعث کاهش حجم پرونده ها در دستگاه قضایی خواهد شد و بکارگیری خدمات و مشاوره های حقوقی باید به یک باور عمومی تبدیل می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۶:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
گرگان- معاون اول قوه قضائیه گفت: با هدف کاهش اطاله دادرسی و بهبود رضایتمندی مردم، مقرر است تا برگزاری جلسات رسیدگی به پرونده ها در روزهای تعطیل سال آینده در برخی استان های کشور اجرایی شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۴:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
معاون دادگستری استان کرمان گفت: دفاتر خدمات قضایی می توانند با بهره گیری از ظرفیت مصلحین و حکمین قرآنی به کاهش پرونده های قضایی کمک کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۳:۲۸    
گرگان- رئیس کل دادگستری گلستان گفت: با هدف تقویت کادر قضایی و تسریع در رسیدگی به پرونده های قضایی طی دو ماه آینده تعداد 24 نفر به کادر قضایی این استان افزوده می شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۲۲:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: تاسیس مراکز داوری باعث کاهش پرونده های قضایی، کاهش زمان دادرسی ها و افزایش صلح و سازش بین مردم می شود.
میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۳:۰۹   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون قضایی دادستان کل کشور گفت:باید ظرفیت شرکت های دانش بنیان در صنایع بیشتر مورد توجه قرار گیرد، یکی از سیاست های محوری قوه قضائیه در حمایت از تولید و اشتغال این است که تشکیل پرونده های قضایی در حوزه اقتصادی نباید مانعی بر سر راه تولید شود. ...
میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۵:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
معاون قضایی دادستان کل کشور ورئیس ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه در بازدید ازصنایع فولاد خوزستان ؛ پرونده های قضایی نباید مانعی بر سرراه تولید شود؛ خبرگزاری میزان -علی جمادی معاون قضایی دادستان کل کشور ورئیس دبیرخانه ستاد اقتصادی مقاومتی قوه قضاییه بر توجه خاص صنایع مستقر در خوزستان به شهروندان ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۰:۳۵   + ۲۱ سایت دیگر  
با هوشیاری حفاظت و اطلاعات دادگستری استان و همکاری مردم، 2 کارچاق کن شناسایی و دستگیر شدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۲۲ - ۲۲:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
رئیس دادگستری شهرستان کاشان با بیان اینکه صلح و سازش پرونده ها در کاشان رتبه آخر در استان اصفهان را دارد، گفت: تصادفات اولین رتبه جرائم در منطقه است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۰۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان کرمان از تعیین تکلیف قضایی یک هزار و 438 خودروی توقیفی مربوط به پرونده های قضایی خبر داد و گفت: اقدامات بسیار خوبی برای خودرو های توقیفی مربوط به سال 1400 و قبل از آن انجام شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۲۱:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان بسیج حقوقدانان کشور گفت : به دنبال ارتقای سواد حقوقی جامعه هستیم تا ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی را کم کنیم.
میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۶:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان کرمان از تعیین تکلیف قضایی یک هزار و 438 خودروی توقیفی مربوط به پرونده های قضایی خبر داد و گفت: اقدامات بسیار خوبی برای تعیین تکلیف خودروهای توقیفی مربوط به سال 1400 و قبل از آن انجام شده است. ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
دادیار دیوان عالی کشور با بیان اینکه وجود 6 هزار مصلح و 14 اورژانس قضایی در استان کرمان در نوع خود بی نظیر است، اظهار کرد: ابتکار عمل و استفاده از متنفذین کافیست تا کارنامه قضایی استان در صدر قرار گیرد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه استفاده از ظرفیت مردمی، متنفذین، علما، روحانیت و سران طوایف در کاهش پرونده های قضایی و صلح و سازش بسیار مهم است، خطاب به مسئولان گفت: به مردم اعتماد کنید و مسائلی که به دست مردم قابل حل است را به آنها واگذار کنید.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۰:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری مازندران و معاونان وی در دیدار مردمی امروز خود به درخواست های بیش از80 نفراز مراجعان رسیدگی و به استماع مشکلات و بررسی پرونده های قضایی آنان پرداختند. ...
میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۰۹:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان در ملاقات با 100 نفر از مراجعان پس از شنیدن مشکلات و موضوعات مرتبط با پرونده های قضایی آنان دستورات مقتضی صادر کرد. ...