پنجشنبه ۳۱ خردادساعت ۰۸:۴۶Jun 2024 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قضات»

کرد پرس   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۸:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
رییس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: کمبود قاضی یکی از چالش های سیستم قضایی در استان است که در این زمینه مجوزهای لازم جهت تربیت قضات برای اولین بار در این استان کسب شد تا با جذب 84 قاضی جدیدالجذب به سیستم قضایی استان، تعداد قضات در حال حاضر به 397 نفر برسد.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۷:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: مستندات و ادله پرونده های مبارزه با مواد مخدر باید به نحوی توسط ضابطین جمع آوری و احصا شود که قضات رسیدگی کننده از مرحله بدوی تا تجدیدنظر را در مورد شناسایی اموال قانع کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۵:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دیوان عدالت اداری و 10 تن از قضات این نهاد در سفر به قم 200 پرونده مطرح شده در دیوان عدالت اداری را بررسی کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۵:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
رییس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: به قطب تربیت قضات تبدیل شده است.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۴:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
اولین جلسات دوره آموزشی حقوق بیمه در سال 1403 در تاریخ 10 و 24 خرداد ماه در استان قم برگزار گردید
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۳:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: کیفرخواست پرونده مالباختگان شرکت رضایت خودروی طراوت نوین با کمک 66 حسابرس خبره و قضات مجرب تا چهار ماه آینده صادر می شود.
شبستان   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۳:۰۰    
به گفته حجت الاسلام فرجی برحق، در راستای آشنایی مردم با مسئول حقوقی و کیفری، دیدار کارشناسان و قضات دادگستری با مردم در مساجد روزهای دوشنبه هر هفته برگزار می شود.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۲:۴۵    
رییس کل و معاونین دادگستری استان لرستان از حوزه قضایی شهرستان الیگودرز بازدید و ضمن دیدار چهره به چهره با همکاران، با قضات دادگستری و دادسرای این شهرستان با برگزاری جلسه ای دیدار و گفتگو کردند
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۰۰:۱۷    
رئیس کل دادگستری مازندران گفت: با کمبود قضات در استان روبرو هستیم و با توجه به تراکم پرونده ها کار طاقت فرسایی است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۲۳:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
بهارستان- رییس مرکز حل اختلاف قوه قضائیه گفت: مرکز توسعه حل اختلاف کشور با ارائه آموزش های لازم به قضات زمینه را برای صلح و سازش و حل و فصل دعاوی بدون نیاز به مراجع قضائی فراهم می کند.
میزان   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۳:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان لرستان در بازدید از حوزه قضایی شهرستان ازنا بر لزوم تلاش قضات و مسئولان قضایی استان در جهت تحقق اهداف سند تحول و تعالی دستگاه قضا تاکید کرد.
میزان   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۳:۲۹    
رئیس دادگستری شهرستان مرند استان آذربایجان شرقی به همراه جمعی از قضات این شهرستان به مشکلات 28 نفر از مراجعان رسیدگی کرد.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۲:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی رئیس مرکز حل اختلاف قوه قضائیه در همایش استانی نقش داوری حرفه ای(حکمیت)در نظام قضایی وحقوقی کشور گفت:رای داوران حرفه ای باید عالمانه،متقن وعادلانه باشد. ...
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز حل اختلاف قوه قضاییه با بیان اینکه بحث تشکیل دادگاه های صلح باید تا هفتم آذرماه 1403 در تمام کشور اجرایی شده و تمام حوزه های قضایی سراسر کشور تحت پوشش این قانون قرار گیرند، افزود: با توجه به ارجاع 60 درصد پرونده ها به دادگاه صلح و قطعیت اکثر آرای صادره در این دادگاه ها ...
رکنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۱:۱۱   + ۲۵ سایت دیگر  
حوادث رکنا: قضات دیوان عالی کشور پس از بررسی پرونده قتل داریوش مهرجویی و همسرش، حکم مجازات متهمان را به دلیل نقص در تحقیقات تایید نکرده و پرونده را به دادگاه کیفری یک استان البرز بازگرداندند. در این پرونده متهم ردیف اول به دو بار قصاص، حبس و شلاق و دیگر متهمان به تحمل حبس و شلاق محکوم شده بودند.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۰:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
به منظور رسیدگی به مشکلات زندانیان و نظارت بر وضعیت زندانها دادستان و قضات دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان چهارمحال و بختیاری از زندان مرکزی شهرکرد بازدید کردند.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۰۸:۰۹    
در این بازدید سرزده، رئیس کل دادگستری ایلام و معاون فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری استان با حضور در حوزه قضایی شهرستان هلیلان، ضمن دیدار با قضات و کارمندان اداری این حوزه قضایی، از شعب ...
همشهری   ۱۴۰۳/۰۳/۲۸ - ۱۹:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
حمید نوری از قضات سابق قوه قضائیه که چندی قبل در سوئد بازداشت و به حبس ابد محکوم شده بود سرانجام با تلاش های انجام شده از زندان آزاد شد و به کشور بازگشت. در این مدت اما اتفاقات عجیبی در پرونده او رخ داد که در این گزارش مرور می کنیم.
8 صبح   ۱۴۰۳/۰۳/۲۸ - ۱۵:۴۰   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر : به گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی قهرمانی در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: این محکوم به جرم قتل عمد پس از 13 سال حبس، منتظر اجرای حکم قصاص بود که در نتیجه تلاش سرپرست و قضات اجرای احکام دادسرای مرکز استان هرمزگان و اعضای شورای حل اختلاف زندان بندرعباس ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۸ - ۱۲:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/قزوین رضا علیپور در اندیشه کسب سهمیه المپیک پاریس، درخشش آفرودسواران قزوینی در مسابقات بین المللی ارمنستان و قضات 2 بانوی استان قزوین در مسابقات هندبال قهرمانی جهان اهم اخبار امروز ایسنا از ورزش قزوین است.
میزان   ۱۴۰۳/۰۳/۲۸ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب شیراز با بیان اینکه یک نکته مهم برای دستیابی به اتقان آرا، مطالعات میان رشته ای قضات است، گفت: باید فرصت های آموزشی و پژوهشی برای قضات فراهم شود تا علم خود را به روز کنند و با کاروان علم حقوق پیش بروند و یافته های قبلی خود را با قوانین جدید وقف دهند.
میزان   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۱۴:۲۲   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز حل اختلاف قوه قضاییه با بیان اینکه بحث تشکیل دادگاه های صلح باید تا هفتم آذر در تمام کشور اجرایی شود، گفت: با توجه به ارجاع 60 درصد پرونده ها به دادگاه صلح و قطعیت اکثر آرای صادره در این دادگاه ها، باید قضات توانمند و با دانش در این دادگاه ها مستقر شوند.
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: با یک حکم، حساب های شهرداری مسدود می شود که لازم است در جلساتی با دادگستری و قضات به این موضوعات رسیدگی شود.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۱۱:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
رییس کل و معاونین دادگستری استان لرستان از دادسرای مرکز استان بازدید و ضمن دیدار چهره به چهره با تمام همکاران با قضات این دادسرا با برگزاری جلسه ای دیدار و گفتگو کردند
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۱۰:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
رییس دیوان عالی کشور در جلسه شورای معاونین، جذب قضات توانمند در دیوان عالی کشور و خدمت بهتر به مراجعین را از برنامه های این مجموعه برای بهبود عملکرد و افزایش مختومه ها عنوان کرد.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۰۷:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
این نشست با حضور علیرضا جعفری رییس دادگستری، حجت الاسلام زاهد کریمی دادستان و تمامی قضات محاکم عمومی حقوقی ،کیفری 2 و دادسرای عمومی انقلاب در سالن جلسات دادگستری مریوان برگزار شد.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۱۲:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
رییس کل و معاونین دادگستری استان لرستان از حوزه قضایی شهرستان دلفان بازدید و ضمن دیدار چهره به چهره با همکاران، با قضات دادگستری و دادسرای این شهرستان با برگزاری جلسه ای دیدار و گفتگو کردند.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۱۰:۲۲    
کیوان جهانی ریاست دادگستری و علیرضا رضاپور دادستان عمومی و انقلاب سقز در معیت قضات دادگستری از زندان مرکزی این شهرستان بازدید بعمل آوردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۱۰:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: نباید شاهد انباشت پرونده روی میز قضات بود بلکه باید با مدیریت و استفاده از سخت افزارها و نرم افزارهای موجود نظم در رسیدگی را در شعبات حکم فرما کرد.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۰۹:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کل و معاونین دادگستری استان از دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان خرم آباد بازدید و ضمن دیدار چهره به چهره با تک تک همکاران اداری با قضات محاکم شهرستان خرم آباد جلسه ای صمیمی برگزار کردند.
چند ثانیه   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۰۷:۴۱    
مردی که مدعی است قصد کشتن پدرزنش را نداشت، با وجود انکار اتهام قتل از سوی قضات گناهکار شناخته شد. متهم که مردی جوان است به بهانه آشتی کنان پدر همسرش را به بیابان های اطراف تهران کشانده و در آنجا به قتل رسانده است. ...
چند ثانیه   ۱۴۰۳/۰۳/۲۵ - ۲۱:۱۵    
قضات دیوان عالی کشور حکم سنگین قضایی مرد جوانی را که زنی متاهل را به بیابان کشانده و بی رحمانه هدف 80 ضربه چاقو قرار داده بود، تایید کردند. ماجرا از زبان زن متاهل: ...
چند ثانیه   ۱۴۰۳/۰۳/۲۵ - ۲۱:۰۶    
رئیس قوه قضاییه: در جذب و طرد افراد قانون مقررات و سیاستها تاثیرگذار است. گاهی اوقات قانون و مقررات است اما مورد دیگری اثر دارد و آن رفتار است. به قضات گفته ام رفتار ما از احکام ما موثرتر است. ...
چند ثانیه   ۱۴۰۳/۰۳/۲۵ - ۲۱:۰۰    
مردی که 10 سال قبل در پی شلیک به دوستش او را به قتل رسانده بود، با گذشت اولیای دم دوباره به زندگی برگشت. متهم که سال هاست برای نجات از قصاص تلاش می کند، به قضات گفت از همان ابتدا از کشتن دوستش پشیمان شده بود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۵:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
زنجان- معاون ارزشیابی دادسرای انتظامی قضات گفت: کاملترین و بزرگترین بانک اطلاعاتی درباره قضات دستگاه قضایی پرونده ارزشیابی و نظارت است.
اول فارس   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۴:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
خانه ضابط دادگستری رای وحدت رویه درخصوص مرجع صالح رسیدگی به جرائم ضابط دادگستری فاقد کارت هیات عمومی دیوان عالی کشور جدیدترین رای وحدت رویه خود را درباره مرجع صالح در رسیدگی به جرائم ضابط دادگستری فاقد کارت صادر کرد. ...
حادثه 24   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۴:۲۶   + ۱۳ سایت دیگر  
حادثه 24 – پسر جوان که به خاطر یک دختر در جریان بازی مافیا همبازی خود را با ضربات چاقو به قتل رسانده بود، از سوی قضات دادگاه کیفری یک استان تهران به قصاص محکوم شد. این حادثه 29 شهریور سال گذشته در یک کافی شاپ رخ داد. ...
میزان   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۳:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری خوزستان در بازدید از دادگستری ایذه در جمع قضات گفت: رضایت مندی مردم از رسیدگی به درخواست ها و تظلمات و اقناع سازی آنان بهترین تبلیغ دستگاه است و همچنین پرونده های کثیرالشاکی باید با نهایت سرعت و دقت انجام شود تا احقاق حقوقی مالباختگان صورت گیرد.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۲:۱۴    
بازدید سر زده ی رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد از 7 حوزه قضایی استان محبوب افراسیاب در جمع قضات و کارکنان 7 حوزه قضایی گچساران، دهدشت، چرام، باشت، لنده، دیشموک و چاروسا حضور یافت و از نزدیک به بررسی درخواست ها و مشکلات آنان پرداخت ...
29 شهریور سال گذشته وقتی مأموران پلیس به محل درگیری در یک کافی شاپ در شهرری رفتند، متوجه شدند دقایقی قبل از ورود پلیس دو پسر جوان در جریان بازی مافیا باهم درگیر شده اند و پسر 19 ساله به نام بابک از ناحیه گردن چاقو خورده است.
میزان   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۰۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
اجرای دستورالعمل تشکیل پرونده شخصیت متهم ، استفاده اثربخش از نهاد های ارفاقی، اجرای سالانه طرح پایش سراسری وضعیت زندانیان ، شفاف سازی و تسهیل فرآیند درخواست عفو با ایجاد سامانه عفو و بخشودگی و برگزاری جشنواره سالانه تقدیر از قضات برتر ...
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۰۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
طی مراسمی از قضات بازنشسته دادگستری استان گلستان قدردانی شد .
خبر فوری   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۲۳:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
پسر جوانی که در یک عشق مافیایی مرتکب قتل شده است، با حکم قضات دادگاه کیفری استان تهران به قصاص محکوم شد.
میزان   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۷:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی با اشاره به مزایای برزگزای دوره کار آموزی قضاوت گفت: دوره های کارآموزی، برای ارتقا دانش بسیار مفید هستند، اما کارآموزان نباید صرفا به این دوره تکیه کنند و خودشان باید به دنبال مطالعه باشند.
سازمان بازرسی کل کشور   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۱:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
نشست تعامل و هم اندیشی بین بازرسی کل استان یزد و دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان با حضور بازرس کل و دادستان و قضات دادسرای عمومی و انقلاب برگزار شد.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۱:۲۴    
بازدید ریس کل دادگستری استان لرستان از دادگستری شهرستان کوهدشت و نشست های علمی و تخصصی با قضات این شهرستان پیرامون اهداف و برنامه های سند تحول قضایی به روایت تصویر
خبر فوری   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۱:۲۳   + ۱۹ سایت دیگر  
زن جوان که مدعی است همسرش را به خاطر این که نیت شومی به دختر 7 ساله شان داشته به قتل رسانده، از سوی قضات دادگاه کیفری به قصاص محکوم شد.
حامیان ولایت   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
یکی از کاربران توئیتری با انتشار ویدئویی از اظهارات بلینکن نوشت: بلینکن خیلی ریلکس گفته که حماس رو نمیشه با اسرائیل و آمریکا مقایسه کرد چون آنچه آمریکا و اسرائیل رو از حماس جدا میکنه احترام به قوانین بین المللی و قوانین جنگه! وقتی فکر میکنی راست میگه ...
اول فارس   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۰۹:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
خانه زن جزئیات دادگاه زنی که شوهرش را با ادعای انگیزه ناموسی کشت زنی که مدعی است شوهرش را کشت، چون قصد تعرض به دخترش را داشت، از سوی قضات دادگاه کیفری استان تهران به قصاص محکوم شد. به گزارش اول فارس ، این زن، شوهرش را با وارد آوردن ضربات میله آهنی کشته و بعد ماموران را خبر کرده بود. ...