سه شنبه ۰۱ خردادساعت ۲۱:۱۱May 2024 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دیوان عالی کشور»

میزان   ۷ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
رئیس دیوان عالی کشور گفت: ملت فهیم ایران قدرشناس کسانی است که صادقانه برای نظام خدمت می کنند و شهادت آیت الله رئیسی و همراهانش در انسجام و حضور مردم پای صندوق های رأی و ایجاد وحدت تأثیر چشمگیری خواهد داشت.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۰۲:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
همدلی در سوگ ملی، آقای رئیسی! نوبت شماست، 6 رئیس جمهوری که هرگز به مقصد نرسیدند، روز چهارشنبه تعطیل سراسری شد، مخبر؛ سکاندار دولت تا انتخابات، تسلیت جامعه بین الملل به ملت و دولت ایران، انتقاد رئیس دیوان عالی کشور از تعطیل کردن روز شنبه، دوران گذار؛ سهل و ممتنع و عزای همسایگان و تسلیت جهانیان ...
میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۴:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
رئیس دیوان عالی کشور طی پیامی شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران اسلامی و جمعی از همراهان خدوم ایشان را به پیشگاه رهبر معظم انقلاب و ملت شهیدپرور ایران تسلیت گفت.
تابناک ایلام   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۰۸:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
ایران در شوک، واکنش ها سانحه برای بالگرد رئیس جمهور، افتتاح یک پروژه مرزی بعد از 20 سال، نتیجه یادگاری نوشتن بر دیوار غرب، انتقاد رئیس دیوان عالی کشور از تعطیل کردن روز شنبه، تایید مذا کرات غیرمستقیم ایران و آمریکا ...
رسا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۲۳:۰۷    
مستشار بازنشسته دیوان عالی کشور با بیان اینکه رسانه های خارجی با جعل اخبار کذب اصرار دارند که ناامیدی را به مردم کشور القاء کنند، تصریح کرد: مردم از رجوع به رسانه های خارجی بپرهیزند و از خبرگزاری های رسمی و صدا و سیما اخبار سانحه بالگرد رئیس جمهور را دنبال کنند.
عصر خبر   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۶:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرآنلاین، به نقل از دیوان عالی کشور، حجت الاسلام محمدجعفر منتظری در جلسه شورای معاونین با انتقاد از مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی در زمینه کاهش ساعت کاری، اظهار داشت: تصویب چنین مصوبه ای از سوی یک مجلس انقلابی بعید بود و کاهش ساعت کاری با شعار سال جهش تولید و مشارکت مردم هم خوانی ندارد. ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۳:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس دیوان عالی کشور با تأکید بر لزوم توجه به پرونده های مرتبط با اقتصاد کشور در جهت تحقق شعار سال گفت: ارجاع پرونده هایی که مرتبط با مسائل تولیدی و اقتصادی است در اولویت قرار گیرند.
آنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۲:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
رئیس دیوان عالی کشور گفت: تعطیلی شنبه با استدلال اینکه از نظر اقتصادی دچار مشکل هستیم اصلاً قابل پذیرش نیست. اکثریت قاطع مردم در ایران ارتباط اقتصادی با خارج از کشور ندارند.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۲:۱۳   + ۴۸ سایت دیگر  
رئیس دیوان عالی کشور گفت: تعطیلی شنبه با استدلال اینکه از نظر اقتصادی دچار مشکل هستیم، به هیچ وجه قابل پذیرش نیست. اکثریت قاطع مردم در ایران ارتباط اقتصادی با خارج از کشور ندارند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۱:۴۱   + ۴۱ سایت دیگر  
رییس دیوان عالی کشور گفت: تعطیلی شنبه با استدلال اینکه از نظر اقتصادی دچار مشکل هستیم اصلا قابل پذیرش نیست.
انتخاب   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۰۹:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
مرد ثروتمند که به اتهام تجاوز به دختری جوان دو بار از سوی قضات دادگاه کیفری استان تهران گناهکار شناخته و به اعدام محکوم شده بود، با نقض حکمش در دیوان عالی کشور به شلاق و تبعید محکوم شد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۲:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
با نظر اکثریت مطلق اعضای شورای علمی دیوان عالی کشور درخواست معاونت هیات عمومی با موضوع لزوم تقدیم دادخواست در مورد رد مال غیر منقول که با سند رسمی به اشخاص ثالث انتقال یافته است، قابل طرح در هیأت عمومی تشخیص داده شد.
اقتصاد آنلاین / کاوک نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۷:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
سند تحول و تعالی برای از میان برداشتن مشکلات حقوقی، راه حل هایی نظیر استفاده از حساب امانی و متون استاندارد برای عقد قراردادها را در نظر دارد.
انصاف نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۲۱:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
وکیل ارسلان عمارلویی می گوید که دادگاه این نویسنده و روزنامه نگار پیشکسوت که به سرگالش معروف است، 21 خرداد برگزار می شود. دکتر بابک عسکریان وکیل پایه یک دادگستری مازندران ضمن تأیید این خبر گفت ...
جهان صنعت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۲۱:۵۱   + ۲۸ سایت دیگر  
به گزارش سرویس سیاسی جهان صنعت نیوز، آخرین وضعیت پرونده توماج صالحی، خواننده رپ را در گفتگوی با وکیلش را بررسی کرد. امیر رئیسیان وکیل توماج صالحی گفت: درخواست فرجام خواهی وکلای توماج صالحی در دیوان عالی کشور به ثبت رسید ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۹:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
آرمان ملی– یاسمین طالقانی: 24 اردیبهشت دیوان عالی کشور با صدور رأی نهایی در پرونده اختلاس از سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر، رأی دادگاه تجدیدنظر مبنی بر تبرئه یاسین رامین را نقض و وی را به حبس و جریمه 873887 یورویی محکوم کرد. ...
دیار میرزا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۶:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
یکی از نمایندگان فعلی گیلان که تا آخرین روزها موفق به کسب تاییدصلاحیت برای نامزدی در انتخابات مجلس دوازدهم نشده بود، حالا پس از کسی پیروزی با دردسر تازه ای رو به رو شده است. ...
گیل خبر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۳:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
گیل خبر/ سرویس سیاسی- شنیده می شود یکی از نمایندگان فعلی و منتخب این دوره مجلس در گیلان که پیش از این، پرونده ای مفتوح با اتهام تضییع اموال دولتی داشت، در شعبه اول دیوان عالی کشور به یک سال حبس و رد مال محکوم شده است. ...
میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۵:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
رئیس دیوان عالی کشور افزایش ارتباطات حقوقی با مراکز علمی و دانشگاهی را امری مهم در آسیب شناسی احکام دادگاه ها عنوان کرد و گفت: جلسات هیئت عمومی با حضور اساتید و مراکز فقهی، حقوقی و دانشگاهی برگزار خواهد شد.
بیتوته   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۱:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
بابک پاک نیا، وکیل دادگستری، در گفت وگو با شبکه شرق با اشاره به تأیید حکم محکومیت محمد رسول اف، کارگردان ایرانی، با انتقاد از صدور و تأیید حکم موکلش، از ناهمخوانی حکم دادگاه با موازین حقوقی خبر داد و تأکید کرد که به زودی درخواست اعاده دادرسی خود را در دیوان عالی کشور به ثبت خواهند رساند. ...
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۱:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
قوه قضائیه علی رغم صدور حکم محکومیت 3 سال حبس و جریمه نقدی هنوز درخواستی برای “صدور اعلان قرمز یاسین رامین” که در خارج از کشور به سر می برد به پلیس اینترپل ارسال نکرده است. بر اساس این خبر، دیوان عالی کشور با صدور رأی نهایی در پرونده اختلاس از سازمان تدارکات پزشکی جمعیت [...]
بیتوته   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۹:۰۷   + ۱۴ سایت دیگر  
سارقی که مأمور کلانتری نامجو را به شهادت رسانده و با حکم قضات دادگاه کیفری یک استان تهران به قصاص محکوم شده بود با تأیید حکم از سوی قضات دیوان عالی کشور در یک قدمی چوبه دار قرار گرفت.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۰:۲۸   + ۶۷ سایت دیگر  
دیوان عالی کشور حکم 3 سال حبس و جریمه نقدی یاسین رامین را تایید کرد، اما با وجود گذشت 3 ماه از صدور این حکم، هنوز اعلان قرمزی برای دستگیری او که در خارج از کشور به سر می برد، صادر نشده است.
رکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۲۰:۲۰    
حوادث رکنا: حکم قصاص دزد خشن که در جریان فرار از خانه دختر جوان ، مامور کلانتری را به شهادت رسانده بود در دیوان عالی کشور مهر تایید خورد و قطعی شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۶:۳۷    
از شگفتی های دادگاه مصدق این است که هم او و هم مخالفانش، بر این باور بودند که دادگاه باید در دیوان عالی کشور برگزار و به اتهامات واقعی وی و نه موضوعات کلیشه ای و نخ نمایی، چون برهم زدن اساس حکومت و تحریص مردم به مسلح شدن بر ضد قدرت سلطنت رسیدگی شود.
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۶:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
وکیل محمد رسول اف، فیلم ساز ایرانی با انتقاد از صدور و تایید حکم موکلش، از ناهمخوانی حکم دادگاه با موازین حقوقی خبرداد و تاکید کرد که به زودی درخواست اعاده دادرسی خود را در دیوان عالی کشور به ثبت خواهند رساند.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۳:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش اطلاعات آنلاین ، حکم نهایی دیوان عالی کشور در پرونده اختلاس یاسین رامین فرزند محمدعلی رامین مشاور احمدی نژاد از سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر مبنی بر محکومیت 3 سال حبس و پرداخت جریمه 873 هزار و 887 یورویی صادر شد. این در حالی است که پیش از این یاسین رامین پرونده محکومیت خود [...]
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۲:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو به نقل از خبرآنلاین، دیوان عالی کشور با صدور رأی نهایی در پرونده اختلاس از سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر، رأی دادگاه تجدیدنظر مبنی بر تبرئه “یاسین رامین” را نقض و وی را به حبس و جریمه 873887 یورویی محکوم کرد. در دادنامه صادره از سوی شعبه نوزدهم دیوان عالی [...]
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۱:۱۸    
به گزارش زیرنویس، دیوان عالی کشور با صدور رأی نهایی در پرونده اختلاس از سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر، رأی دادگاه تجدیدنظر مبنی بر تبرئه “یاسین رامین” را نقض و وی را به حبس و جریمه 873887 یورویی محکوم کرد. در دادنامه صادره از سوی شعبه نوزدهم دیوان عالی کشور آمده است: “... متهم [...]
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۰:۰۶   + ۱۱۷ سایت دیگر  
دیوان عالی کشور با نقض رأی تبرئه یاسین رامین در خصوص پرونده اختلاس از هلال احمر، وی را به 3 سال حبس و جریمه 873887 یورویی محکوم کرد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۰:۲۷   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس دیوان عالی کشور گفت: متاسفانه برخی افراد نقطه ضعف ها را به گونه ای جلوه می دهند که موجب ناامیدی در بین مردم می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۰:۱۷   + ۱۲ سایت دیگر  
رییس دیوان عالی کشور گفت: در ارزیابی ها نهایت دقت و عدل و انصاف را به خرج دهید و در ارایه گزارشات بر چگونگی انجام وظایف و عملکرد کارکنان توجه جدی داشته باشید.
میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۰۹:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
رئیس دیوان عالی کشور گفت: در ارزیابی ها نهایت دقت و عدل و انصاف را به خرج دهید و در ارائه گزارشات بر چگونگی انجام وظایف و عملکرد کارکنان توجه جدی داشته باشید.
رکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۰۸:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
حوادث رکنا: حکم قصاص نگهبان ساختمان نیمه ساز که همکارش را به قتل رسانده است از سوی قضات دیوان عالی کشور مهر تأیید خورد و وی در یک قدمی چوبه دار قرار گرفت.
رکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۲۰:۵۷    
حوادث رکنا: حکم قصاص پسرجوان که در جدال خونین در اتاقک نگهبانی ، همکار میانسالش را کشته بود در دیوان عالی کشور مهر تایید خورد و قطعی شد.
پانا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۰۸:۰۱    
تهران (پانا) - یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت طرح اصلاحی کاهش اطاله دادرسی منجر به تسهیل جریان پرونده و سرعت رسیدگی به آن خواهد شد و در نهایت کم شدن پرونده های وارده به دیوان عالی کشور را در پی خواهد داشت.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۱۴:۱۷    
رئیس شعبه 41 دیوان عالی کشور گفت: تلاش در جهت گفتمان سازی، لازمه توفیق در عرصه حکمرانی است.
هفته نامه نخست   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۰۰:۲۷   + ۱۴ سایت دیگر  
عبدالله ویسی سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان در رابطه با جریمه 2 میلیاردی توسط سازمان لیگ، اظهار داشت: اگر یک شخصی متهم به قتل شود، اول باید به دادگاه برود، بعد دیوان عالی کشور و درنهایت برای او حکم صادر می کنند! من هنوز به کمیته انضباطی نرفتم، هنوز از من چیزی نخواستند.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۵:۱۳   + ۳۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین محمد موحدی آزاد در نشستی با حضور معاونان دادستان کل، قضات و دادیاران دادسرای دیوان عالی کشور و همچنین رئیس شورا های حل اختلاف استان تهران با اشاره به اینکه در سند تحول و تعالی قوه قضائیه 34 تکلیف به صورت ویژه برای دادستانی کل در نظر گرفته شده ...
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۱:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش گروه سیاسی عصر قانون حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری، در جلسه هیئت عمومی که با حضور قضات عالی رتبه دیوان عالی کشور برگزار شد، با اشاره به حدیثی از رسول اکرم (ص) در باب جهاد با جان و شهادت فی سبیل الله اظهار کرد ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۰۹:۰۷   + ۲۸ سایت دیگر  
رئیس دیوان عالی کشور گفت: در این مقطع زمانی جهاد فی سبیل الله و حفظ این نظام الهی بر همه ما واجب است و اگر در این زمینه کوتاهی کنیم عندالله مسئولیم. امروز جهاد تنها مبارزه تن به تن نیست بلکه در فضای مجازی باید از ارزش های والای امت اسلامی دفاع کنیم.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۰۷:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
حمیدرضا محمدباقری بیان کرد: کتاب و مطالعه می تواند آگاهی شهروندان را در حوزه حقوق شهروندی ارتقاء دهند و نمایشگاه بین المللی کتاب تهران یک فرصت مناسب برای این مهم است.
ساعت24   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۱:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
ساعت 24- قوه قضاییه اعلام کرد که حکم اعدام صادر شده برای محمود مهرابی قابل اعتراض در دیوان عالی کشور است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۰۸:۵۲   + ۹۶ سایت دیگر  
رسانه های ضد انقلاب مدعی شدند فردی به نام محمود مهرابی به دلیل فعالیت در فضای مجازی به اعدام محکوم شده است، اما این فرد دارای عناوین اتهامی متعدد است.