جمعه ۱۸ آذرساعت ۰۶:۳۵Dec 2022 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شورای نگهبان»

حوزه   ۱۰ ساعت پیش    
حوزه / عضو فقهای شورای نگهبان با بیان اینکه نباید اقتدار نظام ملعبه دست عده ای اغتشاشگر قرار بگیرد، گفت: اغتشاشگران از تهدید گرفته تا ناامن کردن فضا برای خانم های چادری و عمامه پرانی پیش رفتند و اگر حضور مردم و قاطعیت قوه قضائیه نبود این پیروان رضاخان و داعش دست به هر جنایتی می زدند.
رسا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۴:۴۱    
عضو فقهای شورای نگهبان گفت: جمهوریت و اسلامیت نظام از موازین تغییر ناپذیری است و می توان این برداشت را داشت که قانون اساسی ما، آینه مردم سالاری دینی است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۰:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
مراسم افتتاحیه نهمین دوره سوگواره نمایش آئینی نگین شکسته ویژه بزرگداشت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) شامگاه چهارشنبه با سخنرانی آیت الله سید جعفر سیدان استاد حوزه علمیه مشهد و آیت الله شب زنده دار، عضو فقهای شورای نگهبان و با حضور جمع کثیری از عاشقان اهل بیت (علیهم السلام) در مشهد برگزار شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۲۱:۴۰    
عضو فقهای شورای نگهبان طی سخنانی در مقدمه یکی از دروس خود با تأکید بر ضرورت مطالبه حجاب از سوی قاطبه مردم، به طلّاب گفته است: اگر خواسته و مطالبه ای، خواست و مطالبه ی عمومی شد مسئولان پشتوانه پیدا می کنند و می توانند محکمتر و استوارتر و با عزمی راسختر در میدان وارد بشوند و بگویند اینها ...
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۹:۴۰    
محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در دانشگاه تربیت مدرس، به مناسبت روز دانشجو: تنها طرحی که من به عنوان طراح نفر اول امضا کردم، و معمولاً نفر اول مسئول است، طرح شفافیت است. این طرح در مجلس تصویبش را گرفت و در شورای نگهبان هم بخش عمده ای تصویب شد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۶:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
دبیر شورایعالی مناطق آزاد با بیان اینکه طبق قانون به دنبال افزایش مناطق آزاد در کشور هستیم، گفت: اساسنامه مناطق آزاد نهایی و به دولت ارسال شده تا پس از تصویب در هیئت وزیران به شورای نگهبان برای تصویب ارسال شود.
شورای نگهبان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
صبح امروز چهارشنبه (16 آذر 1401) جلسه شورای نگهبان به ریاست آیت الله جنتی و با حضور فقها و حقوقدانان برگزار شد.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۱:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
روایت جالب طحان نظیف از 20 ساعت جلسه فقهای شورای نگهبان برای بررسی شکایت یک شهروند را ببینید و بشنوید
آنا / شورای نگهبان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۲:۲۰   + ۵۱ سایت دیگر  
دبیر شورای نگهبان گفت: نقش مهمی که دانشجویان در پیشرفت کشور ایفا کرده، باعث نگرانی دشمنان شده و آن ها را واداشته تا برای تغییر اولویت های جریان دانشجویی و انحراف دانشگاه و دانشجو از مسیر خدمت به جامعه، برنامه ریزی کنند.
عصر امروز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۰:۲۸   + ۱۶ سایت دیگر  
برخی از سران 3 قوه در جلسات خصوصی مطالبه ای را مطرح کرده اند که آیت الله شب زنده دار، عضو فقهای شورای نگهبان به تازگی طی سخنانی به آن اشاره کرده است.
کیهان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۲۲:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
در آستانه 16 آذر و روز دانشجو، دیروز رؤسای قوای مقننه و قضائیه و برخی دیگر از مسئولان از جمله شهردار تهران، سخنگوی دولت و سخنگوی شورای نگهبان با حضور در جمع دانشجویان به گفت و گو با آنها پرداختند.
جماران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۲۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان قانون اساسی را سند مطالبه گری جریان دانشجویی دانست و اظهار داشت: این قانون مترقی و دارای وجوه قابل توجهی است. ضمن اینکه به تایید مردم رسیده است. تلاش شده تا قانون اساسی بر اساس اندیشه اسلامی تدوین و نوشته شود. این قانون بخش های اجراشده و اجرانشده بسیاری دارد ...
همشهری   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۷:۳۶   + ۵۰ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید به مطالبات اساسی و جدی مردم توجه شود، گفت: باید قبول کنیم که نیازمند نوسازی حکمرانی و حکمرانی نو هستیم، البته اگر حکمرانی در زمان و جغرافیای خود اتفاق نیفتد، فایده ندارد.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۶:۴۱    
در آستانه روز دانشجو هادی طحان نظیف، سخنگوی شورای نگهبان،به دانشگاه علامه طباطبائی رفت،در این دیدار یکی از دانشجویان با کتاب قانون اساسی به مصاف مواضع او رفت.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۶:۳۰   + ۱۶ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس برای تامین نظر شورای نگهبان ایرادات لایحه موافقتنامه همکاری اقتصادی دولت های ساحلی خزر را رفع کردند.
آنا / خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۶:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، به منظور تامین نظر شورای نگهبان با رفع ایراد طرح اصلاح قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری موافقت کردند.
صراط نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۵:۲۰    
باید از شورای نگهبان به عنوان نهاد احراز صلاحیت نامزد های نمایندگی مجلس پرسید که وقتی کسانی با اظهارنظر های خود این همه هزینه برای کشور می تراشند، چرا باید تایید صلاحیت شوند؟ آیا این نهاد نباید بابت تایید صلاحیت چنین افرادی که گویا جز تولید فتنه کار دیگری ندارند، پاسخگو باشد؟
شورای نگهبان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۵:۱۰    
سخنگوی شورای نگهبان نوشت: حدود 2 ساعت صریح و صمیمی با دانشجویان به گفت وگو نشستم؛ علیرغم وجود سلائق مختلف آنچه دیدم متانت، وقار، ذهن پرسش گر و اخلاق انتقاد بود.
شورای نگهبان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۴:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
دکتر هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان امروز سه شنبه 15 آذر با حضور در دانشگاه علامه طباطبایی (ره) در جمع دانشجویان این دانشگاه سخنرانی و به سئوالات دانشجویان پاسخ داد.
شورای نگهبان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۳:۴۷    
پژوهشکده شورای نگهبان در ادامه برگزاری کرسی های نظریه پردازی، دوازدهمین کرسی نقد خود را به تبیین نظریه حقوقی – نوعی تشخیص صلاحیت داوطلبان انتخابات در نظام حقوقی جمهوری اسلامی ایران اختصاص داده است.
شورای نگهبان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۳:۱۶    
پژوهشکده شورای نگهبان رویداد ایده نگاری الزامات حقوقی تجمعات و اعتراضات در نظام جمهوری اسلامی ایران را برگزار می کند.
شورای نگهبان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۳:۰۸    
یازدهمین نشست از سلسله نشست های تخصصی مدرسه حکمرانی با حضور دکتر شهریار زرشناس، عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در پژوهشکده شورای نگهبان برگزار شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۱:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان گفت: به نظر می رسد مطالبه گری باید نسبت به آرمان های انقلاب اسلامی و حقوق مردم انجام شود. دانشجو دیده بان کشور است و از او انتظار می رود این رصد را انجام دهد .
آنا / شورای نگهبان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۷:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه جنبش دانشجویی باید مبنای مطالبه اش قانون اساسی باشد، گفت: حقوق ملت در سند قانون اساسی آمده و مردم بر آن مهر تایید زدند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۱:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان گفت: اصل 177 قانون اساسی مربوط به بازنگری در قانون اساسی است. در این قانون تصریح شده که قانون اساسی می تواند به فراخور مورد بازبینی قرار بگیرد و البته باید شرایط بازنگری فراهم باشد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۱:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان قانون اساسی را منبع اصلی حقوق و آرمان های مردم دانست و گفت: مطالبه گری نسبت به آرمان های انقلاب و حقوق مردم باید از سوی دانشجو انجام گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۱:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه کادرسازی برای آینده کشور و برعهده گرفتن مسئولیت های کشور یکی از وظایف مهم جریان دانشجویی است، گفت: مطالبه گری نسبت به آرمان های انقلاب و حقوق مردم باید از سوی دانشجو انجام شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۰:۳۵   + ۲۵ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان خطاب به دانشجویان گفت که ایران قوی و پیشرفته به اندیشه و تلاش تک تک من و شما نیاز دارد.
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۰۷:۳۷   + ۳۷ سایت دیگر  
این 20-30-50-100هزار نفری که به خیابان ها آمدند و اعتراض کردند و احیانا دست به اغتشاش زدند، کلا نادیده بگیرید. این 3-2 ماه اخیر را هم کاملا فراموش کنید. اصلا نه خانی آمده، نه خانی رفته؛ نه خونی ریخته شده نه کسی صدمه دیده؛ نه جایی آتش زده شده و نه کسی داغدار شده ...
رسا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۷:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
عضو فقهای شورای نگهبان گفت: راه درمان حوادث اخیر این است که خود امت حزب الله و کسانی که دل در گرو دین دارند نیز باید در این زمان، خواسته همگانی خودشان را آشکار کنند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۶:۵۱   + ۲۵ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: عضو فقهای شورای نگهبان طی گفتگویی رسانه ای به حوادث اخیر در کشور واکنش نشان داد.
شورای نگهبان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشکده شورای نگهبان در ادامه برگزاری کارگاه های آموزشی، کارگاه قانون اساسی کاربردی با موضوع آموزش نحوه استناد شورای نگهبان به قانون اساسی در بررسی مصوبات مجلس شورای اسلامی را برگزار می کند.
شورای نگهبان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۵:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
دکتر طحان نظیف روز سه شنبه 15 آذر با حضور در دانشگاه علامه طباطبایی (ره) در جمع دانشجویان این دانشگاه سخنرانی و به سئوالات دانشجویان پاسخ خواهد داد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۰:۰۱    
رئیس مجلس شورای اسلامی در همایش ملی مسئولیت اجرای قانون اساسی به مناسبت روز قانون اساسی در سالن اجلاس سران حضور یافت. همایشی که با موضوع احصای راهکارهای مؤثر اجرای قانون اساسی براساس اصل 113 قانون اساسی و تفسیر شورای نگهبان از این اصل برگزار شد.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۹:۴۷   + ۱۷ سایت دیگر  
آیا اعلام پی درپی حضور بی سلاح نیروهای حافظ امنیت در مقابل تروریست های مسلح، آشوبگران را به ادامه آشوب تشویق نمی کند؟!
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۰:۱۱   + ۳۷ سایت دیگر  
عباس عبدی نوشت: می توان نظر مردم را از خودشان پرسید، به جای آنکه از طرف آنان حرف زد.
خبر فوری   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۲۳:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
فعال سیاسی اصولگرا گفت: سال 96 یک بررسی میدانی کردیم و سه واژه پرتکرار در زبان مسئولان و رسانه های داخلی و حکومتی را استخراج کردیم. این سه واژه عبارت بودند از: فساد، ناکارآمدی و اینکه مسئولین گوششان سنگین است و حرف های مردم را نمی شنوند ...
پرسش   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۸:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
عماد افروغ، جامعه شناس و استاد دانشگاه تغییر در قانون اساسی را تابو نمی داند و تاکید دارد ما از قانون اساسی دور شده ایم، می گویند قانون فرع بر عدل وعدل فرع بر حق است. لذا قانونی که از آن بوی عدل و حق به مشام نرسد شایسته تغییر است.
پرسش   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۸:۴۱    
آقای سخنگو، کلاه خود را قاضی کند و بگوید آیا نقش هشتاد میلیون مردم ایران در شکل دهی به انتخابات ها و ترکیب و چینش کاندیداها بیشتر است یا اراده و تصمیم رئیس نود و شش ساله شورای نگهبان که به کوری چشم حسودان قرار است تا آخرین لحظات عمر درازشان همچنان رئیس نظام مهندسی انتخابات باشند؟ !
آنا / شورای نگهبان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۳:۳۵   + ۱۵ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان گفت: برای برگزاری انتخابات بهتر به قانون انتخابات بروزرسانی شده نیازمندیم و امیدواریم سال آینده انتخابات با قانون جدید برگزار شود.
شورای نگهبان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۶:۰۲    
دکتر علی فتاحی زفرقندی قائم مقام پژوهشکده شورای نگهبان به مناسبت سالروز تصویب قانون اساسی در برنامه سلام تهران شبکه پنج سیما حضور یافت.
موج   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۳:۳۱    
حسین گودرزی با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود 30 درصد از کارگران بخش ساختمان مشمول هیچ بیمه ای نیستند گفت: مصوبه ای مجلس برای بیمه کردن همه گارگران بخش ساختمان در حال حاضر به تایید شورای نگهبان دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۳:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: شفافیت از ابتدای مجلس یازدهم در دستور کار قرار گرفته، اما در فرایندها چند بار بین مجلس و شورای نگهبان رفت و آمد داشته است و احتمالا این مصوبه قبل از پایان سال جاری نهایی و ابلاغ بشود.
شورای نگهبان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۲:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
دکتر هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان به مناسبت سالروز تصویب قانون اساسی در برنامه صبحانه ایرانی شبکه دوم سیما حضور یافت.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۲:۳۹   + ۱۳ سایت دیگر  
مجید انصاری گفت: مهمترین آسیب وارده به مجلس، که بر آن تحمیل شد، انحراف انتخابات کشور در بررسی صلاحیت هاست؛ این موضوع موجب شد مفهوم انتخابات آزاد رنگ ببازد.
آنا / شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۶:۵۰   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: شورای نگهبان نماد مردم سالاری دینی است و اگر نباشد استبداد و دیکتاتوری حاکم می شود.
شورای نگهبان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۱:۰۵   + ۲۸ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان گفت: مردم در تصویب قانون اساسی نقش آفرینی کردند. آن ها با امکانات و وسایل ارتباطی که آن زمان داشتند، نظرات و دیدگاه های خود را مطرح کردند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۰:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون قضایی مجلس تصویب طرح حمایت از مالکیت صنعتی و اصلاح قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری را از جمله دستاوردهای یک ساله این کمیسیون دانست و گفت ...