جمعه ۱۱ اسفندساعت ۲۰:۲۳Mar 2024 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تاریخچه»

همشهری   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
اهالی اوین احترام ویژه ای برای امامزاده مطیب(ع) قائلند. آستان مقدس این امامزاده از گذشته تا امروز با زندگی اوینی ها گره خورده و میزبان بسیاری از مراسم مذهبی و آیینی آنها بوده است. در ادامه به تاریخچه و ویژگی های بنا و نقش محوری امامزاده مطیب(ع) در زندگی اهالی اوین پرداخته ایم.
تیتر برتر   ۹ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
تیتربرتر، تاکنون طی چهار گزارش به تاریخچه اسباب بازی از پیش از تاریخ، ایرانِ باستان، دوران اسلامی و عهد صفویه پرداخته ایم و اکنون در پنجمین گزارش، تاریخچه اسباب بازی در دوران قاجاریه در ایران را بررسی می کنیم. ...
خبر فوری   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مجلس، نهاد قانونگذاری در ایران همواره و در طول ادوار تاریخ کشور مورد توجه جدی بوده است و در این میان ایرانیان شاهد تشکیل مصلحت خانه 25 نفره تا خانه ملت 290 نفره بوده اند.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۰۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
فال حافظ یکی از محبوب ترین فال ها در بین ایرانیان است و امروز در خانه هر ایرانی یک دیوان حافظ یافت می شود، در ادامه با تاریخچه فال حافظ آشنا می شوید.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۶:۵۰    
اینجا میعادگاه چند نسل از اهالی اوین است؛ از روزهایی که اوین آبادی خوش آب و هوایی بود در قلب شمیران تا اکنون که اوین محله ای در شمال تهران است، اوینی ها بسیاری از مراسم مذهبی خود را در این مسجد برگزار کرده اند. در ادامه به تاریخچه مسجد جامع اوین و نقش یک کارآفرین قجری در ساخت آن پرداخته ایم.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۴:۴۲    
ساری به عنوان یکی از شهرهای با تاریخچه طولانی و جاذبه های گردشگری فراوان، جایگاه ویژه ای در صنعت گردشگری ایران دارد. با بیش از 5000 سال تاریخچه و آثار تاریخی فراوان، این شهر مرکز استان مازندران به حساب می آید ...