چهارشنبه ۰۵ آبانساعت ۱۰:۳۰Oct 2021 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنعت خودروسازی»

اقتصاد آنلاین / خودرو تک   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۹:۱۹   + ۱۶ سایت دیگر  
مجلس شورای اسلامی این روزها در کنار تلاش برای آزادسازی واردات خودرو، ظاهرا خصوصی سازی خودروسازان را هم دنبال می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۲:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به آغاز تولید انبوه تارا اتوماتیک و محصول کراس اوور K125 ایران خودرو، این اقدام را ارزشمند توصیف کرد و گفت: صنعت خودروسازی به رغم همه مشکلاتی که با آن مواجه است، روند رو به رشدی دارد و در حال ارتقای کیفیت است.
خودرو بانک   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۲:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
دهه 1960 میلادی دوران رونق صنعت خودروسازی بود. در این دهه خودروهای زیبا و حیرت انگیز مختلفی به بازار عرضه شدند و طراحان تمامی تلاش خود را برای تولید محصولاتی زیبا به کار می گرفتند. خودروهای این دهه با وجود تمامی ویژگی های دوست داشتنی یک عیب بزرگ داشتند و آن عیب ایمنی پایین بود. ...
چرخان   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
واردز (Ward’s) یک سازمان آمریکایی است که بیش از 80 سال است به بررسی صنعت خودروسازی می پردازد. این سازمان بخش های مختلفی را بررسی می کند و سالانه لیست هایی مثل بهترین پیشرانه های سال را منتشر می کند. یکی دیگر از لیست های بهترین واردز، طراحی داخلی خودروها است ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۰۹:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مرکزی؛ صنعت خودروسازی در حال تلاش برای تلفیق هواپیما و خودرو می باشد. این تلاش برای ساختن خودروی پرنده در بین خودروسازان بسیار جدی است و تاکنون شرکت های خودروسازی برای تولید انبوده خودروهای پرنده دست ازتلاش نکشیده اند و باید دید در نهایت کدام غول خودروساز ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۰۹:۰۵    
مشکلات عدیده عرصه صنعت خودروسازی و طرح انتقادهای گسترده ای درباره سازوکار قرعه کشی خودرو موجب شده صاحبنظران و مسئولان این حوزه نیز بر عدم کارایی 100درصدی این روش تأکید داشته باشند.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۲:۴۴    
حمله ایران اینترنشنال به نقطه قوت صنعت خودروسازی ایران در دورانی که لزوم اصلاح این صنعت بیش از هر زمان دیگری موردتوجه قرار گرفته است، جالب توجه بود.
اقتصاد آنلاین / همت خبر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۰:۴۵   + ۴۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: گروه خودروسازی سایپا موفق شد که در شهریورماه تعهدات معوق خود را به صفر برساند، این دستاورد باعث می شود اعتماد از دست رفته احیاء شود و دوباره مردم به صنعت خودروسازی داخلی اعتماد کنند.
فیسیت   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۰:۱۱    
ساخت کارخانه های جدید بخشی از تلاش های کمپانی اینتل است تا ظرفیت های بیشتری برای تولید در اروپا به وجود آورد و از کمبود عرضه نیمه هادی یا همان تراشه ها در آینده جلوگیری کند. مشکل جهانی کمبود تراشه هم اکنون بسیاری از صنایع به ویژه صنعت خودروسازی را فلج کرده است ...
تجارت نیوز: وزیر صمت در توییتی اعلام کرده که طرح هایی در صنعت خودرو طراحی کرده که سبب می شود قیمت خودرو تا پایان سال ارزان شود. او گفته با افزایش تولید خودرو، قرعه کشی هم حذف می شود. اما آیا وعده وزیر شدنی است و خودرو امسال ارزان می شود؟ ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۸:۵۶   + ۲۳ سایت دیگر  
نماینده مردم آستارا در مجلس گفت: هدف ما از ممنوعیت واردات لوازم خانگی این بود که جلوی سوء استفاده کره ای ها را بگیریم و اجازه ندهیم آن ها با پول ما برای کارگر خودشان شغل ایجاد و کالای ساخته شده را به ایران صادر کنند و گفتیم ما زمینه کار را برای کارگر ایرانی فراهم آوریم.
افق نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۷:۲۹    
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: وظیفه همه ما این است که حداکثر ظرف مدت دو سال صنعت خودروسازی را به افتخار ملی تبدیل کنیم.
آنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۱:۵۸    
هم اکنون صنعت خودروسازی در بسیاری از کشورهای توسعه یافته و پیشرفته، موتور محرک صنعت و یکی از ارکان مهم اقتصاد و تجارت به شمار می آید.
پدال نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۲۱:۲۴   + ۲۷ سایت دیگر  
پدال نیوز: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: وظیفه همه ما این است که حداکثر ظرف مدت دو سال صنعت خودروسازی را به افتخار ملی تبدیل کنیم.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
موزه خودورهای تاریخی ایران با نمایش لیموزین آب طلاکاری شده، رولزرویس سیلور گوست احمد شاه قاجار، فانتوم 4 ضدگلوله، کالسکه سلطنتی ناصرالدین شاه قاجار و نمونه های نادر دیگر در صنعت خودروسازی افتتاح شد.
ایران خبر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۶:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
موزه خودروهای تاریخی ایران، شنبه یکم آبان ماه با حضور پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان و عزت اله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی برگزار شد. در این موزه نمونه های نادر و کم یاب صنعت خودروسازی جهان نگهداری می شود.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۱:۰۵    
به طور کلی در بخش صنعت، سیستم های پنومایتک یک قسمت جدا نشدنی برای تولید و مونتاژ محصولات بزرگ و کوچک مانند خودرو می باشد. سیستم پنوماتیک با بهره گیری از چند قطعه متصل به هم در یک مدار می توانند نیروی بسیار زیاد را با بیشترین سرعت و دقت ممکن به یک قطعه وارد کنند و یا در جا به جایی قطعات سنگین کمک ...
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۲:۰۵   + ۲۴ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: موزه خودورهای تاریخی ایران با نمایش لیموزین آب طلاکاری شده، رولزرویس سیلور گوست احمد شاه قاجار، فانتوم 4 ضدگلوله، کالسکه سلطنتی ناصرالدین شاه قاجار و نمونه های نادر دیگر در صنعت خودروسازی در جاده مخصوص کرج افتتاح شد. ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۵:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
شدت گرفتن تحریم ها، توسعه ساخت داخل محصولات را در دستور کار قرار داد که این هدف در سه سال اخیر در صنعت خودروسازی با داخلی سازی 341 میلیون یورویی محقق شد. این برنامه با وجود مقاوم سازی صنعت خودرو در برابر تحریم ها، برای تداوم راه به ملزوماتی نیاز دارد.
خودرو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۰:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
شرکت کارمانیا که در سال های اخیر همواره با مشکل تعهدات معوق دست به گریبان بوده است در حرکتی جدید در صدد رفع تعهدات خود با محصولات یک شرکت خودروسازی کرمانی برآمده است. ...
دبیر انجمن قطعه سازان گفت: برنامه تولید 3 میلیون دستگاه خودرو تا افق 1404 امکان پذیر است ولی نیازمند یکسری پیش نیاز از جمله تعامل با بخش خصوصی خواهد بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۰:۴۷   + ۲۷ سایت دیگر  
معاون وزیر صمت با بیان اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: وزارت صمت به دنبال اصلاح قیمت گذاری در زنجیره صنعت خودروسازی است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۰:۱۹   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- میز پنجم داخلی سازی صنعت خودروسازی کشور به ارزش 56 میلیون یورو با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت کلید خورد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۶:۰۸   + ۱۱ سایت دیگر  
انجمن صنعت خودروسازی چک (AutoSAP) اعلام کرد که خودروسازان این کشور به دلیل کمبود جهانی تراشه در سال جاری میلادی 250 هزار خودرو کمتر از ظرفیت خود تولید خواهند کرد و 200 میلیارد کرون (9.14 میلیارد دلار) از فروش خود را از دست خواهند داد.
دو شرکت ایران خودرو و سایپا در سایت کدال بورس به افشای جزییات زمین و ساختمان های تحت تملک خود پرداختند. در لیست ارائه شده به سازمان بورس، ساختمان و زمین هایی با کاربری صنعتی، رفاهی، مسکونی، نمایندگی و تجاری دیده می شود.
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۵:۱۲    
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران روح حاکم بر مصوبه ساماندهی صنعت خودرو را مبتنی بر مصرف گرایی دانست و گفت: واردات قطعه، تکنولوژی، مواد اولیه و تجهیزات تولید نیاز ضروری صنعت خودروسازی کشور است.
اقتصاد آنلاین / خودرو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۶:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است ساختار دولتی این صنعت در ایران نه تنها علت اصلی بسیاری از مشکلات امروز است که حتی در مسیر لغو تحریم ها نیز گره ایجاد می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۷:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
داده های صنعت خودروسازی اروپا که روز جمعه منتشر شد، نشان می دهد که ثبت نام برای دریافت خودروهای صفر در ماه سپتامبر بیش از 25 درصد کاهش یافته است.
تبریزمن   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۷:۳۰    
یک فعال صنعت قطعه سازی می گوید جذب سرما یه های خارجی، تاسیس شرکت های سرمایه گذاری مشترک و پرهیز از سیاست های حمایت گرایانه از کلیدهای موفقیت ترکیه در صنعت خودروسازی است.
اقتصاد آنلاین / اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۶:۱۵   + ۱۲ سایت دیگر  
اخیرا برخی با مقایسه صنعت خودروسازی با صنعت لوازم خانگی از ممنوعیت واردات انتقاد کردند در حالیکه این دو صنعت شباهتی به یکدیگر ندارند.
دانستنی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۴:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
برچسب ها اتوبوس آمبولانس ایران خودرو اخبار خودرو ایران خودرو تولید داخلی سازی برچسب ها
خودرو بانک   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل رنو در مورد افزایش هزینه ساخت خودرو در شرکت های خودروسازی هشدار داد. لوکا دی میو، رئیس گروه رنو در مورد افزایش هزینه ساخت خودرو در صنعت خودروسازی و عواقب آن بر قیمت محصولات تولید شده در آینده هشدار داد. ...
نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: عرضه خودرو در بورس تاثیر به سزایی در کنترل سوداگری دارد زیرا با عرضه خودرو در بورس، راه خرید و فروش های کاذب و سودجویانه که فضا را ملتهب می کند، بسته می شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۲۰:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
گریت وال یکی از نام های شناخته شده صنعت خودروی چین در ایران است. محصولات خانواده شاسی بلند هاوال از مهمترین تولیدات این گروه خودروسازی است که همواره جزو پرفروش ترین تولیدات بخش داخلی صنعت خودروسازی چین نیز بوده است.
صنعت ماشین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۹:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
صنعت ماشین: واردات خودروهای الکتریکی و هیبریدی می تواند آغاز مسیری برای همسو شدن با صنعت خودروسازی جهان باشد تا با ورود تکنولوژی این خودروها شاهد تولید در داخل کشور باشیم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۵:۱۵   + ۲۳ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم گفت: تا دست مافیای از صنعت خودرو قطع نشود، قیمت خودرو سر و سامان پیدا نخواهد کرد. ما دست مافیا پشت صنعت خودروسازی را مشاهده می کنیم.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۸:۳۴    
سرمقاله: طرح قرعه کشی خودرو از ابتدای راه اندازی محلی برای رانت و فساد بود. با ادامه این فرآیند فسادزا بودن آن بیش از پیش آشکار شد. خیلی قبل تر باید این طرح از صنعت خودروسازی حذف می شد و البته بهتر این بود که اصلا این طرح اجرایی نمی شد تا بتواند این حجم از رانت و فساد را توزیع کند ...
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۱:۴۵   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس انجمن لوازم خانگی گفت: مقایسه صنعت خودروسازی با صنعت لوازم خانگی غلط است، چون خودروسازی یک صنعت دولتی است که 90 درصد بازار در اختیار دو شرکت خودروساز بزرگ قرار دارد و دولت آن را کنترل می کند ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۱:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
صنعت خودروسازی شامل تمامی بخش های طراحی قطعه، توسعه، تولید، بازار و فروش خودرو و لوازم یدکی خودرو است. مجموعه شرکت ها و کارخانجاتی که در طراحی، ساخت، بازاریابی و فروش خودرو و قطعات یدکی خودرو دخیل هستند، عملا بخشی از این صنعت عظیم و پولساز به شمار می آیند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
با تداوم کمبود تراشه در جهان که صنعت خودروسازی را تحت تأثیر قرار داده، شرکت سونی ژاپن قصد دارد برای حل این مشکل با شرکت تایوانی تی اس ام سی همکاری کند.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۷:۴۸    
امروز خبری آمد که سهامداران سه خودرویی بزرگ را نگران کرد، با ما همراه باشید تا بررسی کلی به این پرونده خبری داشته باشیم. تهران – اقتصادبرتر – 17 مهر 1400 به گزارش #اقتصادبرتر، سه خودرو ساز بزرگ بورسی یعنی ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو بیش از سه سال است که مشمول قانون ورشکستگی 141 هستند. ...
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۴:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:طرح ساماندهی بازار خودرو مخالف صنعت خودروسازی داخلی نیست و در این طرح، دولت متولی تنظیم بازار است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۱:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
آیت الله رئیسی : جوابش مشخص است چون ما تکنولوژی صنعت موشکی را در صنعت خودروسازی سرازیر نکردیم.
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۰:۴۹   + ۱۸ سایت دیگر  
بیشترین تحریم های ما در صنعت نظامی و هسته ای بوده اما بیشترین توفیقات را داشته ایم چون به صورت جهادی عمل کرده ایم و انگیزه تحول در آن وجود داشته است. بعضی ها می گویند چرا شما موشک می سازید اما در صنعت خودروسای مشکل دارید؟ چون ما تکنولوژی صنعت موشکی را در صنعت خودروسازی سرازیر نکردیم.
پدال نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۹:۵۰   + ۳۲ سایت دیگر  
پدال نیوز: مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در پیامی فرارسیدن هفته نیروی انتظامی را به حافظانِ ایثارگر ثبات، امنیت و آرامش کشور تبریک گفت. وی در بخشی از این پیام آورده است ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۹:۴۲   + ۲۳ سایت دیگر  
انتخاب: رئیس دولت سیزدهم گفت: بعضی ها می گویند چرا شما موشک می سازید، اما در صنعت خودروسازی مشکل دارید؟ جوابش مشخص است. رئیسی: * وضع موجود را باید تغییر داد و برای این کار باید گزارش شناخت داشت که اتفاق نظر داشته باشیم که باید حرکت به سوی نقطه مطلوب کرد که این حرکت نیازمند اقدامات جهادی است ...
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۹:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
دبیر انجمن قطعه سازان معتقد است، حضور در پیمان شانگهای، تاثیرات مثبت و منفی برای صنایع خودروسازی و قطعه سازی به دنبال خواهد داشت. *** تاثیر پیمان شانگهای بر صنعت خودروسازی به گزارش صنایع ، مازیار بیگلو درباره پیمان شانگهای و تاثیر آن بر صنعت خودروسازی، اظهار داشت: ...