شنبه ۱۲ اسفندساعت ۲۱:۰۸Mar 2024 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «هیدروژن»

آنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۰۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
محققان کشورمان برای الکتروکاتالیست های نانومخروطی شکل از طریق روش رسوب دهی به تولید هیدروژن پرداختند که میزان مصرف انرژی را در تولید هیدروژن کاهش می دهد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۱۵:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
حسین میرافضلی گفت: در 10 سال آینده، آب را تجزیه می کنند، اکسیژن آن در بخش های مختلف مصرف می کنند. هیدروژن نیز در بخش سوخت و صنعت پتروشیمی استفاده می شود.
تجارت امروز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۱:۴۲    
نفت خام از مواد شیمیایی مختلف شامل گازها، مایعات، جامدات مانند متان و قیر طبیعی تشکیل شده است. کاربرد انواع نفت خام به قدر در زندگی روزمره مان زیاد است که با آگاهی از آن ها قطعا ماتتان می برد.
دنیای خودرو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۶:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
دستاورد جدید رولزرویس در توسعه قوای محرکه هیدروژنی باعث ایجاد تحولی مهم در صنعت هوانوردی می شود. از سال 2030 میلادی به بعد رولزرویس و همکار آن شرکت یعنی ایزی جت از تکنولوژی پیشرانه درون سوز هیدروژنی پیشرفته ای استفاده خواهند کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۲:۱۵    
پژوهشگران کره ای با تولید نانوساختار متخلخلی، نشان دادند که می توان گاز هیدروژن را دو برابر بیشتر ذخیره کرد. با توجه به وزن کمتر، این راهکار برای ذخیره سازی در بخش حمل و نقل بسیار مناسب است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۰:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - پژوهشگران با تولید نانوساختار متخلخل نشان دادند که می توان گاز هیدروژن را 2 برابر بیشتر ذخیره کرد. با توجه به وزن کمتر این عنصر شیمیایی، این دستاورد برای ذخیره سازی و استفاده در بخش حمل و نقل بسیار مناسب است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۱:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
نیروی همجوشی هسته ای، خورشید را نیرو می دهد و در نتیجه حیات روی زمین را ممکن می کند . به نقل از اس ای، درون توکاماک (tokamak) ، محفظه ای به شکل دونات که برای رقم زدن جادوی همجوشی هسته ای طراحی شده است ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۰:۴۷   + ۱۲ سایت دیگر  
شرکت Voestalpine تنها تولیدکننده فولاد در جهان است که استفاده از پلاسمای هیدروژنی در فرایندهای آهن سازی و فولادسازی را در دست بررسی و تحقیق دارد.
ایتنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۵:۱۴    
ایتنا - خودروهایی که از سلول های سوختی استفاده می کنند و با هیدروژن کار می کنند، به عنوان بهترین راه برای پاکسازی صنعت خودرو با جایگزینی بنزین آلاینده آب و هوا، با خودروهای الکتریکی با باتری رقابت می کنند.
ایران جیب   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۲۰:۳۷    
با این همه، اکنون دیگر جای تردید نیست که یک پایه اصلی انرژی آینده سوختی به نام هیدروژن خواهد بود. هیدروژن گازی غیرسمی و بی بو ...
ماده ای که بتواند دو برابر مقدار هیدروژن را نسبت به روش های فعلی در خود نگه دارد، می تواند چالش های ذخیره سازی هیدروژن در مقیاس بزرگ را برطرف کند و محققان موفق به کشف فرمول مورد نظر شده اند. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۸:۲۱    
براساس بیانیه مطبوعاتی اخیر شرکت ریمر (Rimere)، که در حوزه مقابله با تغییرات آب و هوایی تخصص دارد، این شرکت موفق به جذب ده میلیون دلار سرمایه شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۶:۰۷    
براساس بیانیه مطبوعاتی اخیر شرکت ریمر (Rimere)، که در حوزه مقابله با تغییرات آب و هوایی تخصص دارد، این شرکت موفق به جذب ده میلیون دلار سرمایه شده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۵:۴۶    
آمریکا طرحی را برای ارائه اعتبار مالیاتی به شرکت های انرژی، به منظور تولید هیدروژن کم کربن همراه با محدودیت های شدید در برابر انرژی هسته ای، ارائه کرد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۰:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
بشر در هزاران سال آینده بی هیچ دغدغه ای می تواند از هیدروژن طبیعی که در اعماق زمین وجود دارد، بهره مند شود. این هیدروژن که به آن هیدروژن سفید یا هیدروژن طبیعی و هیدروژن طلا گفته می شود، از ترکیب آب با مواد آلی آهن در اعماق زمین و در حرارت و فشار بالا تولید می شود.
دنیای خودرو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
تویوتا مدت زیادی است روی تکنولوژی قوای محرکه هیدروژنی کار می کند. به همین دلیل در ادامه آنچه را که باید در مورد پیشرانه درون سوز هیدروژنی بدانید، بیان خواهیم کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۷:۴۵    
در نشست علمی و تخصصی مرکز پژوهش های توسعه و آینده نگری مطرح شد: هم اکنون در دوران گذار انرژی هستیم و بعد از شکل گیری انقلاب صنعتی انتشار کربن در جو کره زمین در حال افزایش است.
ایفنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۲:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران - دولت استرالیا اعلام کرده قصد دارد در منطقه پیلبارا در غرب استرالیا برای راه اندازی یک قطب هیدروژنی 140 میلیون دلار استرالیا سرمایه گذاری نماید ...
الف   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۹:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
در نشست علمی و تخصصی مرکز پژوهش های توسعه و آینده نگری مطرح شد: هم اکنون در دوران گذار انرژی هستیم، بعد از شکل گیری انقلاب صنعتی انتشار کربن در جو کره زمین در حال افزایش است، هیدروژن سبز یا هیدروژن آبی گزینه هایی هستند که می توانند میزان انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهند ...
آنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۸:۱۵    
محققان چشمه عظیمی از هیدروژن طبیعی را در معدنی در آلبانی کشف کردند که می تواند نویدبخش دوره ای نو در حوزه انرژی جهانی باشد.
آنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۳:۲۰    
نشست علمی نقش هیدروژن در آینده اقتصاد انرژی ایران سه شنبه (1 اسفندماه) از سوی مرکز پژوهش های توسعه و آینده نگری برگزار می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۱:۱۵    
دو شرکت آلمانی، به تازگی موفق شده اند با کاهش دمای هیدروژن مایع، انتقال آن به عنوان سوخت خودروهای سنگین را تسریع کنند.
پاون   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۱:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
امارات، عمان و مراکش در حال انتقال به انرژی پاک و تجدیدپذیر در منطقه عربی هستند، بر اساس گزارشی که در روزهای گذشته توسط Global Energy Monitor (GEM) در ماه های اخیر منتشر شد، کشورهای عربی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا با انتقال به انرژی های تجدیدپذیر در آستانه کسب دستاوردهای قابل توجهی هستند.
ایفنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران- زمین شناسان اطلاعات جدیدی در مورد یک منبع بدون کربن که قبلا نادیده گرفته شده بود - هیدروژنی که به طور طبیعی در زمین تولید می شود، ارائه می دهند. بر اساس یک مطالعه منتشر نشده توسط سازمان زمین شناسی ایالات متحده، 5 تریلیون تن هیدروژن در مخازن زیرزمینی در سراسر جهان وجود دارد ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۰:۰۱    
یک صد و پنجاه و نهمین نشست علمی-تخصصی مرکز پژوهش های توسعه و آینده نگری با عنوان "نقش هیدروژن در آینده اقتصاد انرژی ایران" برگزار می شود.
ایفنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران- هیدروژن می تواند پدیده بزرگ بعدی در دنیای خودرو باشد. آژانس بین المللی انرژی در مسیر رسیدن به انتشار صفر تا اواسط قرن پیش بینی می کند که هیدروژن 16 درصد حمل ونقل جاده ای را تشکیل می دهد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۰۰:۱۵    
دنیای اقتصاد : مقامات آلمانی طرح جدیدی را برای تولید برق این کشور اعلام کردند، یک استراتژی که شامل اجرای مناقصه برای حداقل 10 گیگاوات ظرفیت برق گازی جدید می شود ...
آنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۳:۰۰    
محققان آلمانی موفق شده اند تا با کاهش دمای هیدروژن مایع، انتقال آن به عنوان سوخت کامیون های سنگین را سریع تر و کم هزینه تر بکنند.
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۱۲:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
ضرورت توسعه هیدروژن به عنوان یک منبع اولیه سوخت در نشستی تخصصی ایران پتروکم مطرح شد، در این نشست که با استقبال چشم گیر شرکت کنندگان همراه بود، ایران از ارزان ترین و مستعدترین مناطق دنیا برای تولید هیدروژن اعلام شد.
آنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۰۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
محققان یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه علم و صنعت، موفق به طراحی و تولید الکترولایزر های تولید هیدروژن مجهز به غشاهای نانویی شدند که در صنعت فولاد کاربرد دارد.
دیجیاتو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۰۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
آیا می توانید سحابی گل سرخ یا روزت را پیدا کنید؟ سحابی بزرگ، قرمز و گل دار در سمت چپ و بالا ممکن است انتخاب بدیهی به نظر برسد، اما درواقع فقط انتشار هیدروژن در اطراف سحابی های مخروط و پوست روباه است. در تصویر روز ناسا چه می بینیم؟ ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۰۰:۱۵   + ۱۸ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : رئیس کارگروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری در مراسم افتتاحیه نمایشگاه پتروشیمی ایران پتروکم با تاکید بر اهمیت حرکت ایران به سمت فناوری های نوین و تولید سبز، گفت؛ یکی از مثال های این حرکت استفاده از هیدروژن برای تولید فولاد سبز بوده است ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۲۲:۵۹   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس گفت: با توسعه صنایع پایین دستی به دنبال تولید گران ترین محصولات پتروشیمی در جهان هستیم. عبدالعلی علی عسگری با اشاره به ورود گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس به بازار تولید هیدروژن و تحقیق و پژوهش در این بازار اظهار کرد ...
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۵:۲۳    
گروه بین الملل: هوندا نیز مانند تویوتا و بی ام و بر این باور است که هیدروژن جایگاهی در صنعت خودرو دارد.
اکونگار   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۰۱:۰۵   + ۵۴ سایت دیگر  
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه به هزار و یک دلیل می توان ثابت کرد که زمان خودروهای برقی است گفت: برای تولید موتورهای هیدروژن، تولید سوخت هیدروژن هنوز تجاری نشده و باید هیدروژن تولید شود که ما بتوانیم موتورهای هیدروژن سوز را متعاقب آن تولید کنیم.
دیجیاتو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۲۳:۰۷    
همه رزها قرمز نیستند، اما همچنان می توانند بسیار زیبا باشند. سحابی زیبای روزت و سایر نواحی ستاره زایی نیز اغلب در تصاویر نجومی با رنگی قرمز نشان داده می شوند ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۱۲:۰۲    
دریای مدیترانه، یکی از امیدوارکننده ترین منابع انرژی سبز اروپا است. دولت ها می خواهند این منطقه را، به کانون تولید هیدروژن سبز تبدیل کنند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۰۸:۱۲    
کشور تایلند با هدف تسریع اقدامات مربوط به انتقال سبز و کم کربن، درصدد راه اندازی اولین طرح هیدروژن سبز تجاری خود با همکاری یک شرکت چینی است.
انتخاب   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۲۲:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
برتران پیکار، سازنده سوئیسی هواپیمای خورشیدی سولار ایمپالس این بار قصد دارد یک هواپیما با سوخت هیدروژن بسازد و با آن در مدت هشت روز و بدون توقف به دور دنیا سفر کند ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۶:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
شرکت اماراتی مصدر، بندر آمستردام و تعدادی از شرکت های هلندی، توافقنامه ای را برای بررسی توسعه زنجیره تامین هیدروژن سبز بین ابوظبی و آمستردام امضا کردند.
آنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۴:۲۱    
محققان روشی برای تولید هیدروژن و اکسیژن در محفظه های جداگانه پیدا کرده اند که نیاز به غشای گرانقیمت در دستگاه های شکافت آب را برطرف می کند.
اکونگار   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۷:۵۱   + ۳۹ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با اشاره به اینکه روزانه در 10پالایشگاه نفت، حدود 300 میلیون فوت مکعب هیدروژن تولید و در کشور مصرف می شود، گفت: ورود هیدروژن به سبد سوختی کشور به قیمت گذاری حامل های انرژی و رقابتی که می تواند به عنوان سوخت سبز و پاک در سبد سوخت قرار داشته باشد ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۳ - ۲۳:۴۰    
کشور تایلند با هدف تسریع اقدامات مربوط به انتقال سبز و کم کربن، درصدد راه اندازی اولین طرح هیدروژن سبز تجاری خود (یک طرح الکترولیز 25 مگاواتی) با همکاری یک شرکت چینی است.
حیات   ۱۴۰۲/۱۱/۱۳ - ۱۷:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
پژوهشی که در دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس انجام شده است، نشان می دهد شاید دانشمندان مجبور باشند کاملا در نظریه های خود درباره ماده تاریک تجدید نظر کنند. ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۳ - ۰۶:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس، جدای از توانایی جابجا کردن زمین به مدار یک ستاره جوان تر، طول عمر زیست کره زمین محدود است. این واقعیت، نتیجه چرخه زندگی ستاره های ماست. خورشید از زمان تولدش در چهار و نیم میلیارد سال گذشته تدریجا درخشان تر شده؛ چرا که هیدروژن در هسته خورشید به هلیم تبدیل می شود ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۱۶:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
وزیر صمت با اشاره به اینکه تولید فولاد سبز در فولاد هرمزگان باید با سرعت بیشتری دنبال شود، گفت: ما در این زمینه رویکرد تولید هیدروژن را داریم که آن را برای تولید فولاد سبز مورد استفاده قرار دهیم.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۰۶:۴۲   + ۲۰ سایت دیگر  
تولید برق بدون استفاده از سوخت های فسیلی یکی از چالش هایی است که در دنیا برای آن روش های مختلفی را امتحان کرده اند.
روند بازار   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۱۰:۲۷    
یکی از مشکلاتی که در داخل منزل موجب ناراحتی و آزار ما می شود، بوی نامطبوع فاضلاب است که نشان می دهد گاز سمی سولفید هیدروژن یا گاز فاضلاب وارد منزل شده است ...