یکشنبه ۲۳ خردادساعت ۱۹:۳۷Jun 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «هیدروژن»

فرتاک نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۲۰:۲۰    
قرمزی چشمان به معنای شرایط التهابی چشم است و دلایل مختلفی مانند سندروم خشکی و یا آماس پلک دارد.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۱:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
سیگار باعث آزاد کردن مواد شیمیایی مضر مثل فرمالدئید، آمونیاک و هیدروژن سولفید می شود، این مواد شیمیایی، حساسیت شدیدی را در چشم ایجاد می کنند و باعث التهاب خواهند شد.
برق نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۰:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
سفیر ژاپن در رابطه با توسعه روابط میان دو کشور در حوزه انرژی گفت: با توجه به کل سیاست انرژی، ژاپن در جریان کربن زدایی حرکت و پیشرفت کرده است، با وجود اینکه ایران هنوز سوخت فسیلی مختلفی از جمله نفت و گاز دارد ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگران خبر از کشفی جدید پیرامون ماده ای به نام بروفاین داده اند که از صفحه ای شامل بورون و هیدروژن تشکیل شده و ضخامتش به اندازه ی دو اتم است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۱:۰۴   + ۱۴ سایت دیگر  
به منظور تعمیرات اساسی، روز 18 خرداد ماه خوراک واحد های آیزوماکس و هیدروژن و آمین کنتکتور شماره 2 شرکت پالایش نفت اصفهان قطع شده و به واحد نگهداری و تعمیرات شرکت واگذار می شود.
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۰:۰۲   + ۳۱ سایت دیگر  
50 درصد از تولید انرژی عربستان تا 2030 انرژی های تجدیدپذیر خواهد بود، بنابراین این کشور طبق گفته وزیر نفت عربستان یک کشور تولیدکننده انرژی خواهد بود نه تولیدکننده نفت. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۰۰:۳۶    
آرش صدیقی کارشناس بازار سرمایه زغال سنگ یک ماده طبیعی جامد قابل سوختن است. به سنگ ها و مواد فسیلی باقی مانده از بقایای گیاهی و جانوری، سنگ زیست یا بیولیت می گویند. بیولیت ها یا منشأ گیاهی دارند که موجب ایجاد انواع زغال سنگ می شود یا منشأ جانوری که عامل ایجاد معادن نفت و گاز است ...
اقتصاد آنلاین / پارسینه   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۲:۱۰   + ۲۱ سایت دیگر  
رییس بزرگترین شرکت نفتی روسیه اعلام کرد به دلیل سرمایه گذاری اندک در بحبوحه حرکت به سمت انرژی جایگزین، جهان در بلندمدت با کمبود حاد عرضه نفت روبروست.
دنیای خودرو   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۰۱:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
محققان موسسه پاتسدام گفته اند که سوخت های هیدروژنی ناکامل و پرهزینه هستند و دسترس پذیر بودن مواد اولیه مورد نیاز آن ها قابل اطمینان نیست و در پایان توصیه کرده اند که خودروهای الکتریکی باید هدف اصلی راهبردهای حمل و نقل پاک باشند.
دنیای خودرو   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۱۸:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
وفور انرژی خورشیدی در استرالیا باعث شده است یکی از بهترین مناطق برای بهره برداری ترکیبی از فناوری فتوولتائیک متمرکز با میکروالکترولیزر اختصاصی باشد که امکان تولید هیدروژن سبز را می دهد.
خودرو تک   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۱۲:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
با اینکه تمام دنیا تلاش می کند خودروهای برقی به اندازه کافی هیجان انگیز و مطلوب باشند تا مردم از آنها استقبال کنند، اما همچنان بزرگ ترین معضل شان، پیمایش کم به ازای هر بار شارژ و زمان طولانی مورد نیاز برای شارژ دوباره است ...
زومیت   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۰۸:۴۳    
امروز سه شنبه 11 خرداد 1400، سالگرد نخستین سافت لندینگ کاوشگر آمریکایی Surveyor 1 روی ماه است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۱۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
شرکت بریتانیایی ویریتک اعلام کرده است که در هایپر خودرو آینده خود از مخازن هیدروژنی تقویت شده با گرافن استفاده خواهد کرد، با این کار وزن خودرو کاهش یافته و هزینه ها کاهش قابل توجهی خواهد یافت.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۰۸:۲۴   + ۱۳ سایت دیگر  
سال گذشته سال قوی برای هیدروژن سبز دستکم از نظر توجه رسانه ای بود هر چند که تولید هیدروژن سبز تغییر معناداری نداشت که یکی از دلایل آن می تواند هزینه باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۵:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
وزارتخانه های اقتصاد و حمل و نقل آلمان اعلام کردند که این کشور با هدف تبدیل شدن به رهبر جهان در فن آوری های سوخت هیدروژنی، 10 میلیارد دلار در 62 پروژه بزرگ هیدروژن از طریق بودجه دولتی سرمایه گذاری خواهد کرد.
نیپنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۴:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه خبری آی سی آی اس، مدیران داو کمیکالز اعلام کردند که این شرکت در تلاش است به منظور کاهش چشمگیر انتشار کربن و تحقق هدف به صفر رساندن آن از واحدهای کراکر موجود ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۰۲:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
آلمان با هدف تبدیل شدن به لیدر جهانی در عرصه فناوریهای هیدروژن، حدود 10 میلیارد دلار بودجه فدرال و ایالتی برای تامین مالی 62 پروژه عظیم هیدروژن اختصاص خواهد داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۰۱:۰۲   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون نخست وزیر روسیه در دیدار آنلاین کمیسیون بین دولتی روسیه و عربستان سعودی همکاری در تولید هیدروژن را پیشنهاد کرد.
شانا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۱۴:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
شرکت دولتی سینوپک چین نخستین پروژه هیدروژن سبز خود را در سال 2022 راه اندازی می کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۸:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
هم زمان با حرکت جهان به سمت تولید سوخت های هیدروژنی، کشورهای نفت خیز خاورمیانه نیز با این حرکت همراه شده و پروژه هایی را برای تولید و صادرات هیدروژن سبز کلید زده اند.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۸:۴۱    
کارشناس محیط زیست و توسعه پایدارگفت: پتانسیل و شرایط استفاده از انرژی حاصل ازهیدرژن سبز در کشور وجود دارد اما هنوز به سطح تکنولوژی هیدروژن سبز نایل نشدیم زیرا ایران تحریم است و تعاملات جهانی و بانکی ندارد و بحث سرمایه گذاری در انرژی های تجدیدپذیر از خورشید گرفته تا اکسیژن و هیدروژن نیاز دارد که ...
دیجیاتو   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۵:۱۵    
دایملر تراک (Daimler Truck) که کمپانی خواهر مرسدس بنز محسوب می شود، اخیرا تست پروتوتایپ کشنده های سنگین هیدروژنی-برقی را آغاز کرده است. این پروتوتایپ مبتنی بر کشنده مرسدس بنز اکتروس بوده و پیشرانه به کار رفته در آن در صورت موفقیت آمیز بودن تست ها ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۰:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
خاورمیانه که بزرگترین منطقه صادرکننده نفت جهان به شمار می رود، به دنبال تبدیل شدن به صادرکننده انرژی پاک هیدروژن سبز است.
نیپنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ - ۱۳:۵۴    
به گزارش نیپنا به نقل از خبرگزاری پلتس، آژانس بین المللی انرژی 18 ماه مه (28 اردیبهشت ماه) در گزارشی آورده است که آمونیاک و هیدروژن در صورت تحقق هدف به صفر رساندن مقدار انتشار کربن در جهان، اصلی ترین سوخت های دریایی خواهند بود. ...
سازمان بنادر و دریانوردی   ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ - ۱۳:۴۷    
صنعت حمل و نقل دریایی و بنادر به سرعت در حال تطبیق و بهره برداری از هیدروژن سبز و آبی است.
زومیت   ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ - ۱۵:۴۸    
مطالعه جدید نشان می دهد که با توجه به هزینه های تولید هیدروژن و سوخت های مصنوعی و اثرات آن ها بر تغییرات آب وهوایی، خودروهای برقی کارآمدتر از مدل های هیدروژنی هستند.
نیپنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۸ - ۱۳:۲۴    
به گزارش نیپنا به نقل ازپایگاه خبری آی سی آی اس، گروه فناوری هلندی استامیکربن روز دوشنبه (27 اردیبهشت ماه) اعلام کرد که استفاده از فرآیند جدید تولید آمونیاک سبز راه را برای تولید پایدار کود هموار می کند. ...
فرادید   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۳:۰۴    
فوران هایی که باعث می شوند پیش از انفجار، جرم خود را از دست بدهند. اگر ستاره ای این انفجار ها و فوران ها را داشته باشد، احتمالا چند دهه پیش از انفجار، هیدروژن خود را به بیرون دفع می کند.
شانا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۲:۵۶   + ۱۲ سایت دیگر  
تعمیرات اساسی برج هیدروژن سولفوره زدای واحد هفت شهیدان شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان با تلاش کارکنان مدیریت تعمیرات تجهیزات صنعتی و ماشین آلات فرآیندی این شرکت پایان یافت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۰:۳۳    
بهنام علیزاده- مهدی کریمخانی کارشناسان بازار سرمایه نفت خام از عناصر کربن و هیدروژن تشکیل شده است. نفت را با بشکه می سنجند و هر بشکه 159 لیتر است. شاید هیچ دو نفت خامی را نتوان یافت که خصوصیات آن درست مثل هم باشد، اما می توان آنها را با ویژگی هایی مقایسه کرد.
سایپا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۱:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
موج چهارم تب و تاب سوخت های هیدروژنی هیچ ارتباطی با خودروها ندارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۶:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
محققان دانشگاه شیراز موفق به ردیابی و منشاء یابی گاز سولفید هیدروژندر مخازن گازی جنوب کشور شدند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۳:۱۷    
عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق (ع) گفت: در آینده ای نزدیک هیدروژن با نفت و گاز طبیعی رقابت خواهد کرد.
شانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۱:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
‫شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در واکنش به گزارشی با عنوان "سنگ اندازی برخی دولتی ها در مسیر توسعه خوزستان" که در خبرگزاری تسنیم منتشر شده است، موضوع اصلی را مخالفت با احداث مجتمع نمایشگاهی خودروهای سنگین (و نه فعالیتی در مسیر توسعه استان) دانست و اعلام کرد ...
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۱:۲۵    
گروه بین الملل:شرکت تازه تأسیس بریتانیایی Viritechپیش نمایش تصاویری از Apricale، آنچه ادعا می شود اولین هایپرکار مجهز به هیدروژن در جهان است را رونمایی کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۰:۳۳    
دنیای اقتصاد: شرکت های شورون و تویوتا روز چهارشنبه هفته گذشته اولین گام به سمت اتحاد استراتژیک برای تجاری سازی سوخت هیدروژنی را اعلام کردند که به عنوان یکی از گزینه های سوخت مورد استفاده در صنایع حمل ونقل و سازگار با محیط زیست دیده می شود.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۷:۲۰    
نمک ها ترکیبات معدنی هستند؛ به این معنا که برخلاف مواد آلی موجود در بدن موجودات زنده، حاوی کربن و هیدروژن نیستند. نمک های متعددی در طبیعت وجود دارند که نمک طعام یا کلرید سدیم، یکی از معروف ترین و فراوان ترین آن ها است.
خودرو بانک   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۲:۱۳    
نمایشگاه خودرو شانگهای 2021 میزبان خودروهای بسیاری بود که از سوختی غیر از سوخت های فسیلی استفاده می کردند و به بیان دیگر، از انرژی های جدید بهره مند بودند. دو مورد از این محصولات، خودروهای کار و تجاری گروه گروو هستند که از سوخت هیدروژن استفاده می کنند. ...
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۰:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
اگر تصمیم دارید از سرکه به عنوان مایع تمیز کننده استفاده کنید هرگز آن را با مایع سفید کننده دیگری مانند امونیاک یا پراکسید هیدروژن مخلوط نکنید زیرا هریک ازاین مخلوط ها باعث ایجاد گاز های سمی خواهند شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی در حال حاضر، باتری ها راه حل ایده آل در مقابله با مشکلات زیست محیطی در مسافت های کوتاه یا متوسط (اتوبوس های درون شهری) هستند، اما برای حمل ونقل در مسافت های طولانی کاربرد کمتری دارد ...
فرادید   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۰۶:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
آب اکسیژنه یا هیدروژن پراکسید معمولا به عنوان ماده ای سرطان زا شناخته می، شود، ولی تحقیقات جدید نشان می دهد که مقدار کم آن می تواند در درمان سرطان موثرواقع شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۳:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
یکی از شرکت های فعال در حوزه نانومواد، با دریافت بودجه ای به دنبال ساخت مخازن سوخت هیدروژن با استحکام بالا است تا از این مخازن برای توسعه بیشتر خودرو های مجهز به پیل سوختی استفاده شود.
چین در راستای اهداف کلان خود برای کاهش میزان تولید گازهای گلخانه ای، گامی جدید در راستای توسعه فناوری هیدروژن تجاری برای صنعت حمل و نقل دریایی برمی دارد.
ایربان   ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ - ۱۴:۵۳    
پایگاه خبری- تحلیلی ایربان- رویال داچ شل، اعلام کرد که در حال انجام یک مطالعه امکان سنجی برای آزمایش استفاده از سلول های سوختی هیدروژن برای کشتی ها در سنگاپور است.
ماین نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ - ۰۲:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ماین نیوز، پیشتر تختال دو هزار میلی متر با دو ضخامت 200 و 250 در شرکت فولاد هرمزگان تولید شده بود اما آنچه تختال تولیدی شرکت فولاد مبارکه را متمایز می کند، نوع گرید این تختال است. به بیان دیگر این تختال از سیکل RH و هیدروژن زدایی عبور کرده و عریض ترین تختال ویژه کشور محسوب می شود. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۰۹:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
به نظر می رسد غول های نفتی قرار است از گاز به عنوان پلی برای گذر از انرژی های آلوده استفاده کنندو هیدروژن گازطبیعی به زودی جذابیت بیشتری پیدا خواهد کرد.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۱:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
عملیات تعویض شیر ایمنی چاه گازی 314 و ایمن سازی چاه گازی 310 مخزن گازی ژوراسیک مسجدسلیمان به همت کارشناسان و متخصصان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان با موفقیت انجام شد . ...
نیپنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش نیپنا به نقل از خبرگزاری پلتس، شرکت مهندسی سامسونگ کره جنوبی از موفقیت در کسب قرارداد 653 میلیون دلاری اجرای طرح ساخت یک کارخانه بزرگ هیدروژن زدایی از پروپان برای شرکت پتروشیمی ادونسد عربستان خبر داد. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۷:۰۰    
مقاله عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی ارومیه در پنجمین دوره کنفرانس ملی هیدروژن و پیل سوختی ایران به عنوان مقاله برتر انتخاب شد.
اولین کشتی باری تجاری با سوخت هیدروژن و آلایندگی صفر تا پایان سال جاری میلادی وارد چرخه حمل و نقل دریایی می شود.