شنبه ۰۸ آذرساعت ۲۳:۴۵Nov 2020 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کاتالیست»

خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۱:۴۷   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرعامل پتروشیمی تندگویان گفت: کاتالیست پالادیوم در پتروشیمی تندگویان به زودی بومی سازی می شود و در تولید گرید چادر مشکی به خودکفایی رسیده ایم. متاسفانه دلالان پت تولیدی ما را از بورس کالا می خرند و به کشورهای همسایه صادر می کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۰:۳۹   + ۱۶ سایت دیگر  
محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر کاتالیست مورد استفاده برای صنایع احیای مستقیم آهن و صنعت پتروشیمی ساختند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۰۰:۵۲    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری؛ کاتالیزور، کاتالیست یا کاتالیزگرها موادی هستند که درصورت افزودن آن به مخلوط واکنشی سبب تغییر سرعت واکنش می شود که اکثرا از این مواد در سرعت بخشیدن به واکنش ها صورت می پذیرد و شناخت هرچه بیشتر فاکتورهای تبدیل شیمیایی در هر واکنش و ایجاد شرایط بهینه باعث افزایش بازدهی ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۱:۵۱    
نظر به آسیب های جدی که آلاینده های خروجی از خودروها برای سلامت انسان و محیط زیست به همراه دارند، بدیهی است که استفاده از تمامی ساز و کارها، تکنیک ها و ابزارهای مناسب به منظور کنترل و کاهش میزان آلاینده های مذکور امری ضروری است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۴:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت پتروشیمی کارون گفت: در صنعت پتروشیمی باید به دنبال حلقه های گمشده مانند کاتالیست ها و یا ناقص بودن برخی زنجیره ها باشیم تا توسعه کامل شود به همین دلیل نیز در پتروشیمی کارون به دنبال کشف حلقه های گمشده زنجیره های پلی یورتان هستیم.
سایپا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۸:۲۵    
مهندس محسن جهرودی به همراه جمعی از مدیران ارشد گروه خودروسازی سایپا در ادامه بازدید از توانمندی شرکت های قطعه سازی در صنعت خودرو، از شرکت ایران دلکو بازدید و از نزدیک در جریان ظرفیت ها و توانمندی های این تولید کننده اگزوز و کاتالیست خودرو قرار گرفت.
پدال نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۴:۰۰   + ۲۴ سایت دیگر  
پدال نیوز: معاون امور صنایع وزارت صمت با توجه به بومی سازی مونولیت سرامیک کاتالیست خودرو به علت نیاز آتی کشور به این فناوری بر حمایت کامل از جهاد دانشگاهی تاکید کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر کرج از اجرای طرح خرید و تعویض رایگان کاتالیست بر روی تاکسی های عمومی این کلانشهر با حمایت شورای شهر خبر داد.
خبر خودرو   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۵:۵۱    
به گزارش خبرخودرو، نایب رییس هیأت مدیره سندیکای قطعه سازان کشور از چرایی عدم نصب قطعه کاتالیست در موتورسیکلت های تولید داخل سخن گفت.
اقتصاد آنلاین / شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۳:۱۸   + ۱۴ سایت دیگر  
عملیات احیای کاتالیست پالادیوم فاز 2 پتروشیمی شهید تندگویان (سهامی عام) باعث صرفه جویی بیش از 500 میلیارد تومانی در این شرکت شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۱۵:۰۶    
برای برش زدن ساختار های دی کالکوژنید های فلزات انتقالی به منظور استفاده در کاتالیست ها، محققان قیچی شیمیایی ابداع کردند که این ورق ها را به نوار های باریک نانومقیاس تبدیل می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۳:۴۲    
انجمن علمی دانشجویی علوم و فناوری نانو دانشگاه صنعتی شریف، درپی ارتقا سطح علمی دانشجویان، نشست مقاله خوانی نانومواد و کاتالیست ها از سلسله جلسات مقاله خوانی با موضوعات فناوری نانو و کاربردها را برگزار می کند.
خبر خودرو   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۱:۲۵    
گروه بین الملل:خودروسازان برای جلوگیری از تخطی خودروهای مصرف کننده سوخت های دیزلی از استانداردهای آلایندگی اتحادیه اروپا، مجبور به استفاده از راهکارهایی نوین هستند.
نیپنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۰:۵۲   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر عامل پتروشیمی سبلان در گفتگو با خبرنگار نیپنا اظهارکرد: عملیات بارگذاری کاتالیست این طرح پتروشیمی، با لود در راکتورهای هیدروژناسیون و سولفورزدایی آغاز شد. ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۰:۰۰   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، در فاصله دو روز مانده به انتخابات 2020 آمریکا، مردم در رای گیری زودهنگام مشارکت گسترده داشته و بیش از 91.6 میلیون نفر در انتخابات شرکت کرده اند که معادل دو سوم آرای سال 2016 است. ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم وفناوری هرمزگان؛ مهندسان پالایشگاه نفت ستازه خلیج فارس موفق به ساخت پکیج خشک کن گاز گردشی احیا کاتالیست یا (Regeneration Loop Dryer)، وظیفه کاهش رطوبت گاز گردشی واحد CCR، پیش از ورود به کمپرسور گردشی نیتروژن ...
می متالز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - مجموعه دانش بنیان گسترش فناوری خوارزمی به عنوان یکی از پیشتازان صنعت تولید کاتالیست و با بهره گیری از سیستم تولید توسط اکستروژن اقدام به بارگذاری کاتالیست های احیا مستقیم در ریفرمر شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان نمود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
نوید مولوی زاده، تولیدکننده قطعات خودرو گفت: محیط زیست اهرم فشار و نیروی کافی برای الزام استفاده از کاتالیست توسط تولیدکنندگان موتورسیکلت را ندارد.
خبر خودرو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۳:۲۵    
به گزارش خبرخودرو، مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران به ارزیابی پدیده کاتالیست اجاره ای و نحوه نظارت مراکز معاینه فنی بر این موضوع پرداخت.
خبر خودرو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۵:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرخودرو، رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست به تشریح کیفیت هوای تهران و تاثیر آلاینده های ناشی از خودرو و سوخت بر آن در 6 ماه نخست امسال پرداخت.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۰۶    
کاتالیست به عنوان قطعه حیاتی خودرو برای کاهش ورود آلاینده های ناشی از احتراق پیشرانه به هوا معرفی می شود و عمر مفید آن محدود به 60 تا 80 هزار کیلومتر می شود، البته مشکل به همین جا منتهی نمی شود و برخی از مالکان نیز به بهانه افزایش توان خودرو اقدام به بازکردن کاتالیست می کنند.
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۸:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهرداری تهران از مردودی بیش از 104 هزار خودرو به علت انتشار بیش از حد گازهای خروجی خبر داد.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۴:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
می متالز - مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران (شیران) از افتتاح خط جدید تولید LAB با روش کاتالیست مایع خبر داد.
بورس نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۰۴    
شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران طرح نوسازی و توسعه تولید LAB به روش کاتالیست مایع را ایجاد می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۱:۳۰    
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت:کاتالیست هایی با استاندارد روز در کشور تولید می شود، بنابراین باید آیین نامه و یا الزاماتی برای خودروسازها در استفاده از کاتالیست های ایرانی تدوین شود.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
زهرا مجتهد : کاتالیست بهبودیافته احیای مستقیم آهن شرکت نفت و گاز سرو، به عنوان برترین محصول نوآور صنعت فولا د برگزیده شد. این دستاورد برای شرکت سرو با همکاری مشترک شرکت فولاد خوزستان، به عنوان شرکت پیشرو در حمایت از صنعت ساخت داخل و بومی سازی به ثمر رسید ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۴:۴۵    
اگر سری به بورس لوازم یدکی بزنیم و به دنبال کاتالیست خودروی مانند مزدا 3 باشیم، به راحتی نمی توان آن را پیدا کرد. هرچند که مزدا یکی از برندهای معتبر ژاپنی محسوب می شود و موتور آن از تکنولوژی روز برخوردار است.
فکر اقتصادی   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۸:۲۵   + ۲۳ سایت دیگر  
در سال جهش تولید کاتالیست واحدهای پلی اتیلن پتروشیمی بندر امام بومی سازی شد کاتالیست مصرفی واحد پلی اتیلن سبک پتروشیمی بندرامام که پیش از این در انحصار چند شرکت آمریکایی و اروپایی بود به دست کارشناسان و متخصصان این شرکت بومی سازی شد. به گزارش روابط عمومی پتروشیمی بندرامام، در سال جهش تولید [...]
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۳:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه نصب کاتالیست در کاهش آلایندگی تاکسی ها نقش موثری دارد، گفت: دو هزار و 93 دستگاه کاتالیست برای تاکسی ها و اتوبوس های جدید این کلانشهر تامین شده که به زودی واگذار و نصب می شود.
دنیای خودرو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
به تازگی کاتالیزور نانو اسفنجِ اسیدیِ جامدی معرفی شده که می تواند به بهبود وضعیت اسفبار محیط زیست کمک شایانی کند و این کمک شامل سرعت عملکرد، قیمت تمام شده و پایداری و طول عمر می شود.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۲۲:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
مردم نیوز :طی تفاهمنامه ای که با یک خودروساز منعقد کردیم درصدد هستیم قطعات مورد نیاز برای این خودرو را بومی سازی کنیم. وی با اشاره به محورهای همکاری و تولید قطعات بر پایه دانش توسط محققان جهاد دانشگاهی افزود ...
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۰:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
دنیای معدن- برای نخستین بار در کشور، تولید کاتالیست های صنعتی با خواص ویژه با همکاری مشترک شرکت فولاد خوزستان، پژوهشکده نفت و جهاد دانشگاهی تهران آغاز شد.
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۳:۲۹   + ۴۹ سایت دیگر  
مواد اولیه مانند ورق آهن آلات خاص و قطعاتی مانند کاتالیست و سیستم های الکترونیک خودرو از جمله محموله های ایران خودرو است که درحال ترخیص از گمرکات اجرایی کشور هستند ...
خبر خودرو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۱:۵۱    
به گزارش خبرخودرو، دبیر انجمن تولید کنندگان کاتالیست ایران از لزوم نظارت سازمان های مربوطه بر حذف کاتالیست های تقلبی سخن گفت.
دنیای خودرو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
بسیاری از افراد وقتی خبر حجم بالای آلایندگی تایرها را نسبت به آنچه که از اگزوز خارج می شود، می شنوند؛ شوکه می شوند؛ حال راهکار کنترل ذرات منتشرشده از تایر درحال حرکت پیدا شد. سیستمی که گرد و غبار ناشی از تایر را جمع آوری می کند، موفق به کسب جایزه نوآوری جیمز دایسون شده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۳:۳۱    
ذرات با ابعاد کمتر از یک نانومتر واکنش پذیری بسیار بالایی دارند؛ از این رو، محققان ژاپنی راهبردی برای تولید این نوع کاتالیست ها ارائه کردند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۷:۳۱    
بااینکه کاتالیست نقش بسیار مهمی در کاهش آلایندگی هوا دارد، اما متخلفان همیشه راه هایی را برای دور زدن قانون پیدا می کند و این سبب شده که این روز ها با بازار پررونق اجاره کاتالیست در اطراف مراکز معاینه فنی مواجه باشیم
بورس نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۱:۲۱    
شرکت سرامیک های صنعتی اردکان در مناقصه شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی برنده شده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۸:۴۹    
مولوی زاده، عضو هیات مدیره شرکت ایران دلکو گفت: معضلات تولید کاتالیست بیشتر شده و تولید این محصول توسط ایران دلکو برای خطوط خودروسازان به صفر رسیده است. همین مساله فرآیند تامین کاتالیست برای خودروهای کف را افزایش خواهد داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۸:۰۳    
کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه اعلام کرد: با راه اندازی یک واحد جدید در پتروشیمی پلیمر کرمانشاه، کشور از واردات کاتالیست های چینی بی نیاز می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۴:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
ایرنا- کرمانشاه- دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری روز شنبه به کرمانشاه سفر کرد. حضور در شرکت پلیمر و مراسم آغاز به کار پروژه ساخت کاتالیست و همچنین بازدید از شرکت های دانش بنیان زیست تولید رازی و شرکت دانش بنیان پژوهان صنعت کرمانشاه از جمله برنامه های صبح امروز او بود ...
دولت   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۰:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
عملیات اجرایی پروژه ساخت واحد تولید کاتالیست BZN2 در مجتمع پلیمر کرمانشاه با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در استان کرمانشاه آغاز شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۰:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه- با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور پروژه ساخت واحد کاتالیست BZN2 در مجتمع پلیمر کرمانشاه آغاز شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۸:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- عملیات اجرایی پروژه ساخت واحد تولید کاتالیست در مجتمع پلیمر کرمانشاه واقع در شهرک صنعتی بیستون با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و استاندار کرمانشاه آغاز شد.
استانداری کرمانشاه   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۸:۴۰   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ سورنا ستاری صبح شنبه در سخنان کوتاهی در جریان آغاز عملیات اجرایی پروژه واحد تولید کاتالیست پتروشیمی پلیمر کرمانشاه، حرکت صنعت پتروشیمی کشور را رو به رشد و قابل تقدیر دانست. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۸:۲۱    
معاون علمی و فناوری رییس جمهور حرکت صنعت پتروشیمی کشور را رو به رشد دانست و گفت: با این روند امیدواریم صاحب صنعت پتروشیمی شویم.
دانا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۸:۱۸    
با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور پروژه ساخت واحد تولید کاتالیست Bzn2 در مجتمع پلیمر کرمانشاه آغاز شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۷:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه پروژه ساخت واحد تولید کاتالیست به روش BZN2 با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در کرمانشاه آغاز شد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۰۷:۳۳    
کاتالیست های چینی با مشکل پس زنی دود، یقه تمام برندهای خودروی موجود در بازار کشور را گرفته است. از طرفی مالکان با اطمینان از این که خودروهای وارداتی آلودگی کمتری تولید می کنند توجهی به تعویض یا استفاده از کاتالیست ندارند.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۳:۱۶    
عملیات جایگزینی و بکارگیری کاتالیست جامد فرآیند جذب مرکاپتان در شرکت پالایش گازفجرجم با موفقیت انجام شد.