سه شنبه ۰۱ خردادساعت ۲۰:۲۳May 2024 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کاتالیست»

تحلیل بازار   ۶ ساعت پیش    
دیوید میلر، مدیر ارشد سرمایه گذاری در کاتالیست فاندز، معتقد است که کسری بودجه عظیم دولت در ایالات متحده باعث تضعیف دلار و افزایش ارزش فلزات گرانبها می شود.
صفحه اقتصاد   ۹ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
امکان مسمومیت ناشی از سولفور برای کاتالیست های جریان پایین دستی در بسیاری از واحدهای پتروشیمی و پالایشگاهی، نیاز به توسعه دانش فنی تولید انواع کاتالیست های سولفورزدایی ارتقاء یافته را در مجموعه دانش بنیان گسترش فناوری خوارزمی ایجاد نمود.
نبض بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۰:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
شرکت آهن و فولاد ارفع در نظر دارد اقلام ضایعاتی به مقدار تقریبی 10080 کیلوگرم کاتالیست نیمه فعال خود را از طریق مزایده و به بالاترین قیمت پیشنهادی به فروش برساند.
عصر دنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۷:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
عصر دنا: مدیرعامل صنایع پتروشیمی گفت: تا پایان دولت سیزدهم به وضعیت خفت بار وابستگی کاتالیست پایان می دهیم.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۳:۱۱   + ۱۶ سایت دیگر  
سرپرست ستاد معاینه فنی خودروهای تهران درباره میزان آلودگی موجود در هوای تهران گفت: آخرین مطالعه مربوط به سال 1396 است و بر اساس آمار منتشره این سیاهه 83 درصد آلاینده های گازی مربوط به وسایل نقلیه و 61 درصد انتشار ذرات معلق ناشی از فعالیت و تردد وسایل نقلیه است.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۳:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
با تعویض این کاتالیست، تولید واحد آمونیاک به 100 درصد افزایش پیدا می کند و این نوید را می دهد که واحد اوره نیز که در حال حاضر با تولید 85 درصد در مدار قرار دارد، افزایش تولید داشته باشد.
به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛ مجتبی عبداللهی با حضور در شهرک صنعتی بهارستان در راستای طرح ویژه زنگ صنعت، هر هفته یک افتتاح در جهت تحقق شعار سال، در مراسم افتتاح طرح توسعه واحد صنعت آفرین ماهان شرکت کرد. ...
با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور از خط تولید هیدروکربن های نفتی با استفاده از کاتالیست های نانوساختار در شرکت مواد معدنی مکرر در شهرک صنعتی لیا جدید قزوین رونمایی شد.
  ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۰:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
خط تولید هیدرو کربن های نفتی با استفاده از کاتالیست های نانو ساختار و طرح توسعه تولید انواع نخ توسط معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور در شهرک صنعتی لیا افتتاح شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۷:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
پژوهشگران یک شرکت دانش بنیان در حوزه نفت و گاز که یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان نانوکاتالیست در کشور هستند، موفق به تامین بخشی از نیاز کشور به کاتالیست های نانویی مورد استفاده در صنایع مختلف شدند.
پیام فوری   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۷:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پیام فوری، از کلیه متقاضیان دعوت به عمل می آید تا ظرف مدت یک هفته از تاریخ نشر این آگهی فرم ارزیابی کیفی را از طریق آدرس وب سایت فوق تهیه و سپس نامه اعلام آمادگی و اسناد و مدارک، و سوابق مرتبط خود را بر اساس فرم ارزیابی کیفی به آدرس ایمیل زیر ارسال نمایند: TENDER@SABALANPICO.COM ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۲۳:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
[شهروند] دانش تبدیل دی اکسید کربن به متانول با استفاده از کاتالیست تا پیش از این فقط در اختیار کشور آلمان بود، اما این تکنولوژی جدیداً توسط یک شرکت ایرانی بومی سازی شده است ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۵:۲۰   + ۲۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اعلام خبر بهره برداری از 15 طرح پتروشیمی تا پایان 1403 گفت: شمار مجتمع های پتروشیمی با این بهره برداری ها به 80 مجتمع می رسد.
اتحادیه طلا،جواهر و سکه تهران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۴:۰۲    
مدیرعامل پتروشیمی زاگرس گفت: سند تحول متانول ایران در بهبود برآیند تولید محصولات پایین دستی صنعت و بحث کاتالیست هایی که در حال حاضر در کشور وجود ندارد و بومی سازی محصولات پایین دستی امضا شد.
شانا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۱:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
دو واحد تولید کاتالیست و 10 محصول صنعت پتروشیمی با حضور معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی در بیست وهشتمین نمایشگاه بین المللی نفت رونمایی شد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۱:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
محققان یکی از شرکت های دانش بنیان کاتالیست جدیدی برای تبدیل دی اکسید کربن به متانول تولید کردند که به عنوان کاتالیست سبز موجب کاهش انتشار گازهای گلخانه ای می شود.
دکتر کریمی خاطرنشان کرد: در زنجیره تامین خود از تخصصی ترین تجهیز تا مواد شیمیایی و مهمترین کاتالیست ها را داخلی سازی کرده ایم و اکنون به دنبال دریافت دانش و خدمات ایرانی هستیم تا بتوانیم خوراک بیشتری برای واحد های پائین دست تامین کنیم و علاوه بر سودآوری پایدار برای کشور ...
شانا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۱۸:۱۶   + ۱۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: امروز در حوزه کاتالیست هم صادرکننده هستیم و هم نیازهای داخلی تأمین می شود، که ارزش افزوده خوبی برای کشور تأمین می کند. هم اکنون شرکت های دانش بنیان زیادی در مقوله کاتالیست فعال هستند و قراردادهای خوبی نیز در این زمینه امضا شده است.
پیام فوری   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۱۶:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پیام فوری، در دومین روز بیست و هشتمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی قرارداد بررسی عملکرد کاتالیست واحد سنتز متانول در صورت جایگزینی بخشی از خوراک گاز طبیعی با گاز CO2 توسط مهندس کریمی مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی سبلان و دکتر کلانتری رئیس پژوهشگاه صنعت نفت امضا شد. ...
اتحادیه طلا،جواهر و سکه تهران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۱۴:۰۲    
سرپرست کاتالیست گوگردزدایی و پروژه کاتالیست KHT و NHT یک شرکت دانش بنیان، با اشاره به رونمایی از تفاهم نامه با پژوهشگاه صنعت نفت در سال گذشته، گفت: با استفاده از دانش فنی و علمی پژوهشگاه توانستیم طی یک سال به نقطه صنعتی سازی کاتالیست های مذکور برسیم.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۱۳:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیرعامل پتروشیمی فن آوران از بومی سازی و تولید یک تکنولوژی جدید و تحت انحصار آلمان که مستقیم دی اکسیدکربن را به متانول تبدیل می کند توسط یک شرکت دانش بنیان در کشور خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۱۲:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
همکاری دانش بنیان ها و صنعت منجر به تولید فاز پایلوت کاتالیست فرایند تبدیل دی اکسید کربن به متانول شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۷:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
از دانش فنی و کاتالیست KHT و NHT شرکت دانش بنیان نفت و گاز سرو در حضور رئیس پژوهشگاه صنعت نفت رونمایی شد.
شانا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۷:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
آیین رونمایی از دانش های فنی و کاتالیست های KHT و NHT به عنوان پروژه مشترک پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت نفت و گاز سرو در حاشیه دومین روز از بیست وهشتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۶:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه صنعت نفت با اشاره به همکاری این پژوهشگاه با یک شرکت دانش بنیان در خصوص صنعتی سازی و نمونه سازی کاتالیست KHT و NHT ، گفت: امیدواریم کارهای مشترک بیشتری را با این شرکت دانش بنیان نفت و گاز انجام دهیم.
افق تهران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۶:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
با حمایت پژوهشگاه صنعت نفت و تلاش مهندسان شرکت نفت و گاز سرو، کاتالیست KHT و NHT ساخته شده در شرکت نفت و گاز سرو طی یک سال به نقطه صنعتی سازی رسید.
آنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری، با اشاره به اهمیت خودکفایی در زمینه تولید کاتالیست، گفت: زمانی در حوزه ساخت کاتالیست در کشور ضعف داشتیم و فناوری ساخت آن را نیز نداشتیم، اما امروز با تلاش شرکت های دانش بنیان این تابو شکسته شد.
افق تهران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۷:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت نفت و گاز سرو، گفت: کاتالیست شیفت دما متوسط (MTS) برای اولین بار است که در ایران و توسط شرکت ما تولید می شود
افق تهران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۷:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری، با اشاره به اهمیت خودکفایی در زمینه تولید کاتالیست، گفت: زمانی نقطه ضعفی در حوزه کاتالیست داشتیم و آن این بود که از نظر فناوری توان ساخت کاتالیست را نداشتیم اما به همت دوستانی مثل شما این تابو شکسته شد.
افق تهران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۷:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
بنا بر اظهارات مدیر بازاریابی و بین الملل شرکت نفت و گاز سرو، در حال حاضر شرکت نفت و گاز سرو چهارمین شرکت تولید کاتالیست در سطح جهان است که اقدام به صادرات کاتالیست کرده است.
همزمان با بیست و هشتمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران از کاتالیست شیفت دما متوسط (MTS) که نسل جدیدی از کاتالیست های مورد استفاده در واکنش تغییر آب - گاز (WGS) محسوب می شود، رونمایی شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۶:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
دانشگاه علم و صنعت با همکاری یک شرکت دانش بنیان، 4 محصول جدید در حوزه کاتالیست را رونمایی کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۶:۳۳    
عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت گفت: چهار محصول مشترک دانشگاه علم و صنعت و شرکت نفت و گاز رونمایی شد. یکی از این محصولات در زمینه توسعه کاتالیست های تبدیل دی اکسید کربن به متانول است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۶:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
در سایه همکاری یکی از شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه نفت و دانشگاه علم و صنعت 4 کاتالیست صنعت فولاد و پتروشیمی توسعه یافت و امروز در نمایشگاه نفت و گاز رونمایی شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۶:۰۰    
دانشگاه علم و صنعت قطب فناوری کاتالیست های ناهمگن کشور است و یک شرکت دانش بنیان در قالب این قطب فناوری تلاش کرده است برخی پروژه ها را به صورت مشترک با این دانشگاه پیش ببرد و وارد عرصه صنعت کند.
تعمیرات اساسی پتروشیمی بندرامام که در واقع پوست اندازی این مجتمع تلقی می شود، شامل واحدهای AR / OL / HD می شود و احیای کاتالیست واحد آروماتیک در دستور کار قرار دارد که فرآیندی طبیعی و سالانه در واحد است.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۰۹:۲۲    
شرکت گسترش کاتالیست ایرانیان در دومین رویداد صدرا که طی روزهای 17 تا 19 اردیبهشت ماه در ساختمان فنی و مهندسی دانشگاه آزاد تهران شمال با حضور شرکت های صنعتی و اساتید دانشگاه و دانشجویان برگزار می شود، حضور یافته است.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۲۳:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
با تحقیقات انجام شده در واحد پژوهش و فناوری شرکت پتروشیمی شازند در رابطه با تولید نسل جدید کاتالیست دیمریزاسیون اتیلن، فرایند تولید محصول بوتن-1 و کاهش فولینگ (رسوب پلیمر) در راکتور واحد صنعتی پتروشیمی شازند بهبود پیدا کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۶:۵۰   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت:97درصد کاتالیست های صنعت پتروشیمی از لحاظ وزنی بومی سازی شده اند و دانش فنی بقیه نیز تا پایان دولت کسب می شود
شانا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۱:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه انرژی بر تفاوت کامل فرایند تولید بنزین از متانول با فرایند تولید بنزین پتروشیمی ها تأکید کرد و گفت: بنزین پتروشیمی ها در واحدهای آروماتیکی تولید می شد، درحالی که تولید بنزین از متانول در واحدی با فرایند و کاتالیست متفاوت انجام می شود.
دنیای معدن   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۴:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
دنیای معدن: واحد تولید هیدروژن فاز 2 پالایشگاه آبادان، به عنوان بزرگترین واحد هیدروژن پالایشگاهی کشور، با ظرفیت تولید روزانه 75 میلیون فوت مکعب در فروردین ماه 1403 با کاتالیست های گسترش فناوری خوارزمی مورد بهره برداری قرار گرفت.
تجارت گردان   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۶:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
مگامدول زمزم 3 مجتمع فولاد خوزستان، که بهمن ماه 1402 با نظارت متخصصان مهندسی فرآیند شرکت گسترش فناوری خوارزمی وارد مدار تولید شده بود، به گفته مدیرعامل این شرکت به ظرفیت تولید اسمی خود رسید.
قم پرس   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۶:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از پارک فناوری پردیس، حمزه کازرونی مدیرعامل شرکت دانش بنیان توسعه دانش و فناوری ایلیا در خصوص فعالیت های این شرکت گفت: حوزه فعالیت این شرکت در تولید کاتالیست ها و مواد نانوساختار است که از سال 1389 فعالیت خود را آغاز کرده است ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۰۹:۳۷   + ۱۵ سایت دیگر  
شرکت دانش بنیان توسعه دانش و فناوری ایلیا از شرکت های عضو پارک فناوری پردیس توانسته است با بومی سازی محصولات فناورانه و کاتالیست های مورد نیاز صنایع، گام موثری در خودکفایی محصولات تحریمی بردارد.
معدن24   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۱:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
معدن24: مجتمع صبا فولاد خلیج فارس از ثبت سه رکورد تولید روزانه بریکت گرم توسط این شرکت در نخستین روزهای سال 1403 خبر داد. مگامدول صبا فولاد خلیج فارس که شامل 480 تیوب 10 اینچی است به صورت کامل در سال 1401 با کاتالیست های خوارزمی و با حضور کارشناسان این شرکت بارگذاری گردید و حال بعد از دو سال ...