شنبه ۲۷ دیساعت ۱۶:۰۰Jan 2021 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صادرات»

اقتصاد مقاومتی   ۲ دقیقه پیش    
حسن دانایی فر دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، سرمایه گذاری مشترک را کلید ورود محصولات ایرانی به بازارهای عراق و سوریه دانست و افزود: تولید مشترک در بازار عراق میتواند مسیر صادرات به دیگر کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس باشد ...
ایرنا   ۱۰ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت: یکی از اشکالات اصلی نظام اداری بویژه حوزه اقتصادی، عدم ثبات سیاستها و تصمیمات و تغییر مداوم آنهاست که باعث از دست رفتن برخی فرصتهای اقتصادی مانند صادرات به کشورهای سی.آی.اس و حتی کشورهای اروپایی شده است.
معاون توسعه مدیریت ومنابع گمرک ایران: 10 هزار تن برنج از آغاز امسال تاکنون صادر شد که سهم مازندران فقط 58 تن است.
تازه ترین ها   ۱ ساعت پیش   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم با اشاره به برگزاری بیست جلسه کمیته اقدام ارزی و سیزده نشست کارگروه پایش رفتار تجاری ضمن رصد مشکلات فراروی صادرکنندگان در زمینه های ایفای تعهدات ارزی و بازگشت ارز حاصل از صادرات اظهار داشت ...
تحلیل بازار   ۱ ساعت پیش    
آمل- معاون توسعه مدیریت گمرک ایران تکمیل پنجره و زنجیره تجاری را برای رونق صادرات مهم برشمرد و آن را از الزامات پایانه های صادراتی ذکر کرد.
مدیرعامل منطقه آزاد قشم یکی از برنامه های در دستور کار را سرمایه گذاری 62 هزار میلیارد تومانی در مناطق آزاد کشور اعلام کرد. *** صادرات و افزایش تولید در مناطق آزاد ...
معدن24   ۱ ساعت پیش    
معاون خرید ذوب آهن اصفهان در مصاحبه ای بی پرده اعلام می کند که اصراری که بر قیمت گذاری دستوری فولاد از سوی برخی مسوولان وجود دارد، طی ماه های گذشته نه تنها منفعتی برای مردم و سهامداران نداشته بلکه باعث شده خریداران شمش ارزان به جای عرضه محصولاتشان در بورس به صادرات میلگرد روی آورند.
اقتصاد نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به روند آغاز مذاکرات تجارت آزاد با اتحادیه اقتصادی اوراسیا، از اعلام آمادگی کشورمان برای شروع مذاکرات با طرف اوراسیایی و اخذ مجوز مذاکره از هیات وزیران خبر داد.
ملیت   ۲ ساعت پیش   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون تسهیل صادرات اتاق بازرگانی ایران گفت: میزان تبعات خرید ملک در خارج از کشور بستگی به منابع خروج آن دارد، اما در کل برای اقتصاد خطرناک است.
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: اجرایی شدن موافقت نامه موقت ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا در مدت یکسال، موجب رشد صادرات 82 درصدی در اقلام مشمول کشورمان شد.
عضو سندیکای صنعت برق با انتقاد از عدم اجازه صادرات برق تجدیدپذیرها به بخش خصوصی گفت: نیروگاه های تجدیدپذیر از اولویت دولت خارج شده است.
اقتصاد آنلاین / راه پرداخت   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۰:۵۷   + ۶۶ سایت دیگر  
مدیر عامل بانک توسعه صادرات ایران از اتصال مکانیزه بازار پول و سرمایه بر بستر بانکداری باز خبر داد و گفت: 43000 تراکنش بانکی بالغ بر500 میلیارد ریال در بستر بانکداری باز توسط این بانک انجام شده که این امر نگاه به حوزه بانکداری باز را متحول می کند.
دانا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
یک سال از معرفی ملایر به عنوان شهر جهانی منبت می گذرد اما از یک سو شیوع بیماری کرونا و از سوی دیگر بی تدبیری ها در مدیریت اقتصادی و تسهیل گری صادرات کام هنرمندان ملایری فعال در این بخش را تلخ کرده است.
ایلنا   ۲ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
معاون خرید ذوب آهن اصفهان در مصاحبه ای بی پرده اعلام می کند که اصراری که بر قیمت گذاری دستوری فولاد از سوی برخی مسوولان وجود دارد، طی ماه های گذشته نه تنها منفعتی برای مردم و سهامداران نداشته بلکه باعث شده خریداران شمش ارزان به جای عرضه محصولاتشان در بورس به صادرات میلگرد روی آورند.
معاون توسعه مدیریت ومنابع گمرک ایران، از صدور مجوز راه اندازی دفتر مستقل گمرک در مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران در شهرستان آمل خبر داد.
مازند اصناف   ۲ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
رئیس مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به تولید بالای محصولات کشاورزی و باغی در استان گفت: متاسفانه در حوزه صادرات فعالیت رایزن های اقتصادی ما در کشورهای اطراف ضعیف است.
رئیس کل سازمان توسعه تجارت از رفع تعلیق هزار کارت بازرگانی خبر داد. *** رفع تعلیق هزار کارت بازرگانی به گزارش خبرگزاری صنایع ، حمید زادبوم در جلسه مشترک کارگروه اقدام ارزی و کمیته پایش رفتار تجاری ...
قدس آنلاین   ۲ ساعت پیش    
مدیرعامل شرکت خمیرمایه رضوی گفت: صادرات محصولات این شرکت به رغم همه مشکلات و به ویژه شیوع کرونا، رشد داشته و به 2.5 میلیون دلار طی 8 ماهه امسال رسیده است.
دیپلماسی ایرانی   ۲ ساعت پیش    
نفت در گذشته ای نه چندان دور، عاملی مهم برای کسب درآمد باد آورده برای کشورهای صادرکننده آن بود. حساسیت این کالای سابقاً استراتژیک چنان بود که کم شدن چند ده هزار بشکه ای در صادرات آن منجر به آشوبی بزرگ در بازارهای جهانی می شد ...
حمید زادبوم رییس سازمان توسعه تجارت با تاکید بر اینکه تقویت تولید صادراتی لازمه گسترش حضور در بازارهای عراق و سوریه است، افزود: در عین حال لازم است برنامه ای برای سرمایه گذاری مشترک، کمک به بازسازی صنعت و تولید به کمک صادرات خدمات فنی مهندسی به عراق و سوریه داشته باشیم.
شعار سال   ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران معتقد است؛ تا زمانی که از ورود بخش خصوصی به بخش های مختلف از جمله رایزنی در بازار های هدف صادراتی جلوگیری می شود آینده موقعیت تجاری کشور دستخوش موضوعات سیاسی باقی خواهد ماند.
ایسنا   ۳ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
روز سه شنبه کلیات "طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست های تنظیم بازار" تصویب و برای بررسی های بیشتر به کمیسیون مربوطه ارجاع داده شد ...
خبر فوری   ۳ ساعت پیش    
رحمت الله فیروزی پوربادی با اشاره به طرح همیاران سپر بانک صادرات به نقش بانک ها در رونق تولید پرداخت و گفت: بانک ها بنگاه های اقتصادی هستند. می توانند با فراهم کردن مبلغی برای پرداخت تسهیلات و با دریافت ضمانت های لازم چرخه کار اقتصادی را رونق ببخشند ...
خبر فوری   ۳ ساعت پیش    
اصغر سلیمی با اشاره به طرح همیاران سپر بانک صادرات به نقش بانک ها در رونق تولید پرداخت و گفت: برای رونق و جهش تولید باید سرمایه ها و تسهیلات بانکی به سمت و سوی تولیدکننده داخلی برود، از این رو انتظار می رود تسهیلات بلند مدت با بهره کم به تولیدکنندگان ارائه شود. ...
تیتر20   ۳ ساعت پیش    
ایران خودرو و فولاد مبارکه می توانند به واسطه همکاری بیشتر با یکدیگر، هم از جنبه کمی و هم از حیث کیفیت، کمک بزرگی به تارا بکنند، به خصوص در حال حاضر که این محصول تازه در اول راه است ...
اقتصاد آنلاین / بازار نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۳:۰۴   + ۱۷ سایت دیگر  
براساس آمار 9 ماهه امسال میانگین قیمت صادراتی هرتن فلز روی دو هزار و 226 دلار ثبت شده است. با توجه به صادرات 85 هزارتن از این فلز، درآمد کشور از این محل، 189 میلیون دلار برآورد می شود.
فودنا   ۳ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
سالانه نزدیک به سه میلیون تن محصول زراعی، باغی، دامی و شیلاتی در گیلان تولید می شود و سهم بخش کشاورزی در صادرات غیرنفتی این استان 41 درصد است و توسعه صنایع تبدیلی، تکمیلی و بسته بندی این تولیدات برای گریز از خام فروشی و تحقق ارزآوری بیشتر و رونق اقتصادی ضروری است.
55آنلاین   ۳ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
کمپانی شراب سازی "تورا" که روغن زیتون های تولیدی خودش را نیز به امارات صادر می کند، روی بطری های شراب خود برچسب "شراب از سرزمین اسرائیل" را درج کرده است.
عصر ایران   ۳ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
دبیر انجمن واردکنندگان برنج ایران با بیان اینکه اولین بار نیست که ما به پاکستان تهاتر برنج با برق را پیشنهاد می دهیم، اظهار کرد: 3 سال پیش هم جلساتی با پاکستانی ها برای تهاتر برنج داشتیم که به دلیل عدم همکاری بانک های آن کشور به نتیجه نرسید. ...
وزیر امور اقتصادی و دارایی با سفر به شهرستان آمل از واحد های صنعتی و پایانه بین المللی صادرات برنج این شهرستان بازدید کرد.
ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران مدیر جهاد کشاورزی قائم شهر گفت: از آغاز برداشت مرکبات تاکنون 5 هزارتن پرتقال به کشورهای روسیه و عراق صادر شد.
عصر ایران: امارات تولیدات شهرک های اسرائیل در خاک فلسطینی ها را وارد می کند. این موضوع باعث خشم فلسطین شده است. امارات بلکه برخلاف کشورهای اروپایی برچسب "از سرزمین اسرائیل" (from the land of Israel) را روی این محصولات قرار داده است ...
رادیو سهام   ۴ ساعت پیش    
با قیمت گذاری دستوری آیا اعتماد را از بازار سلب نمیکنیم؟ چرا قیمت گذاری دستوری میتواند بازارها را مختل کند. در بازار سهام این اثرگذاری چگونه است؟ نقش صنعت فولاد در رشد اقتصاد و درآمدزایی رتبه تولید و صادرات فولاد خام شیوه نامه کاهش قیمت شمش فولاد ایجاد فشار برای کاهش دستوری قیمت ...
بانک مردم   ۴ ساعت پیش    
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: ششمین نمایشگاه تراکنش ایران (ITE2020) با حضور عباس معمارنژاد معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی، مهران محرمیان، معاون فناوری های نوین بانک مرکزی، حجت اله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات ایران، مدیران عامل بانک ها، مدیران ...
مناطق جنوبی سیستان و بلوچستان در فصول سرد هم، دمایی معتدل دارد که سبب شده در این مناطق کشت خارج از فصل رونق داشته و این منطقه منبع مهمی برای تامین سبزی، صیفی جات و تره بار کشور و صادرات این محصولات باشد.
فودنا   ۴ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
صدور بخشنامه های خلق الساعه و اعلام ممنوعیت صادرات به صورت دفعی علاوه بر این که موجب وارد شدن خسارت به تولید کنندگان و تجار می شود، به اعتبار بین المللی تجارت ایران نیز خدشه وارد می کند.
ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
یکی از شرکت های خلاق سیستان و بلوچستان صنایع دستی این استان را به کشورهای دو قاره صادر کرد.
تحلیل بازار   ۴ ساعت پیش    
نجفی منش، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اظهار داشت: نمایشگاه مجازی می تواند به توسعه صادرات کالا و خدمات منجر شود، بنابراین در کنار محصولات و تولیدات باید لینک هایی وجود داشته باشد که اطلاعات کارخانه، مراحل تولید ...
ایلنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه مسگران استان زنجان، با اشاره به گرانی مواد اولیه صنعت مس و نبود ظرفیت های صادرات برای این محصول، گفت: نیروهای کارخانجات مس به دلیل گرانی بیمه تعدیل شدند.
رئیس اتاق بازرگانی تبریز میزان واردات ارمنستان از کشورهای روسیه و چین را در سال 2019 به ترتیب 1477 و 742 میلیون دلار اعلام کرد و گفت: این رقم برای جمهوری اسلامی ایران 324 میلیون دلار بوده است.
تجارت گردان   ۵ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
بانک صادرات ایران طی اطلاعیه ای اعلام کرد تمامی سهامداران حقیقی شرکت ایران رادیاتور با نماد ختور می توانند از روز شنبه 27 دی ماه 99 به مدت یک سال برای دریافت سود سهام این شرکت در سال مالی منتهی به 29 اسفندماه 98 به شعب بانک صادرات ایران در سراسر کشور مراجعه کنند.
ایلنا   ۵ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
مدیرتوسعه بازار شرکت فولاد گسترش گفت: صادرات مازاد بر نیاز داخل در صنعت فولاد و زنجیره مرتبط، جایگزین مناسب صادرات نفتی بوده و می تواند منجر به کسب درآمدهای ارزی مورد نیاز شده و ضمن اشتغال زایی گسترده، منتج به رشد تولید ناخالص داخلی شود.
شهر فردا   ۵ ساعت پیش   + ۲۲ سایت دیگر  
اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش جدیدی برآورد کرد درآمد صادرات نفت اوپک در سال 2020 احتمالا به 323 میلیارد دلار رسیده که پایین ترین سطح درآمد این گروه در 18 سال گذشته بوده است.
ایلنا   ۵ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
استاد اقتصاد دانشگاه خوارزمی اظهار داشت: نباید انتظارات بدون منطق از نرخ دلار داشته باشیم. باید توجه داشت که طبق پیش بینی احتمالا نرخ تورم داخلی و خارجی در سال آینده 25 درصد باشد یعنی احتمال افزایش این میزان به نرخ ارز وجود دارد پس باید به دنبال کاهش نرخ تورم و افزایش صادرات غیرنفتی بود.
نکونیوز   ۵ ساعت پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون انرژی مجلس در بازدید از مرکز ثقل صادرات و ذخیره سازی نفت خام کشور به همراه اعضای کمیسیون متبوعش اظهار کرد: به سختی کار در بخش های مختلف صنعت نفت واقف هستیم و سرمایه انسانی این صنعت با اتکا به همت جهادی خود توانسته است باوجود تحریم ها چرخه تولید و اقتصاد کشور را با اقتدار نگه دارد.
رئیس مجمع نمایندگان مازندران در ارتباط با منطقه آزاد تجاری گفت: ایجاد منطقه آزاد در کشور تجربه مناسبی نداشته است، پشت ایجاد منطقه منطقه آزاد رانت های به وجود آمده است،
ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان گفت: بخش کشاورزی یکی از ظرفیت های مستعد استان زنجان در توسعه صادرات است.
پایگاه خبری ایراسین   ۵ ساعت پیش    
یک کارشناس پولی وبانکی گفت: مقررات و تکالیف و تصمیم گیری خارج از حوزه های مربوطه گلوگاه صادرات را از طرف بانک مرکزی محدود می کند.
رئیس اداره کل انفورماتیک بانک صادرات ایران همزمان با معرفی سامانه شمس (شعبه مجازی سپهر) بانک صادرات ایران، از عملیاتی شدن افتتاح حساب مجازی در ایام دهه فجر سال جاری خبر داد. ...