چهارشنبه ۲۸ اردیبهشتساعت ۱۳:۴۲May 2022 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صادرات»

55آنلاین   ۱۶ دقیقه پیش    
به نظر می رسد کشورهای آسیب پذیر مانند یمن جنگ زده بیشترین آسیب را از توقف صادرات مواد غذایی اوکراین پس از تهاجم روسیه متحمل شوند. اوکراین یکی از تولیدکنندگان کلیدی جهانی مواد غذایی مانند گندم، ذرت و روغن آفتابگردان است ...
نبض بازار   ۴۸ دقیقه پیش   + ۳ سایت دیگر  
برای حل مشکلات ارزی کشور باید شرکت های با تراز تجاری و صاحب نام مثل ایرانول توجه ویژه ای به بحث صادرات بازارهای خارجی داشته باشند.
ایسنا   ۵۴ دقیقه پیش    
تولیدات کارخانه های ایالات متحده در آوریل بیش از حد انتظار افزایش یافت.
موج   ۵۵ دقیقه پیش   + ۴ سایت دیگر  
رییس اتحادیه مرغداران مرغ تخم گذار خراسان رضوی بیان کرد: قیمت مصوب هر کیلو تخم مرغ برای مصرف کننده 39 هزار و 800 و نرخ در مرغداری 38 هزار و 500 تومان است دولت باید این تخم مرغ ها را صادر کند که البته صادرات با این قیمت مقرون به صرفه نخواهد بود.
اقتصاد 24   ۵۷ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
پرویز شهبازف، وزیر انرژی جمهوری آذربایجان در کنفرانس صنایع جهان در ابوظبی، کشورش در حال تمرکز روی توسعه ساختار های صادرات انرژی خود برای صادرات گاز طبیعی بیشتر به اروپاست.
تحلیل بازار   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایزدیان، عضو هیئت مدیره فولاد اکسین خوزستان با اشاره به 45 روز خاموشی برق در سال گذشته گفت: این خاموشی ها فقط برای یک سال 300 هزار میلیارد تومان به شرکت زیان زد.
جواد اوجی گفت: بازارهای جدید و ظرفیت های جدیدی را شناسایی کرده ایم که به وضعیت صادرات نفت جمهوری اسلامی ایران کمک می کند.
آرتان پرس   ۱ ساعت پیش    
ایان روپر، استراتژیست کالایی آستریس انوایزوری گفت: روند قیمت آتی سنگ آهن به زمان کنترل کووید- 19 در چین بستگی خواهد داشت، در حالی که صادرات فولاد چین ممکن است در سال 2022 افزایش یابد تا کسری ناشی از کاهش عرضه فولاد از طریق دریای سیاه برطرف شود.
ایرنا   ۱ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- 226 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای از اقدامات جهادی وزارت نفت در افزایش صادرات نفت در شرایط پیچیده تحریمی و کمک شایسته در تأمین منابع ارزی کشور به ویژه دارو و کالاهای اساسی قدردانی کردند.
خبرگزاری برنا   ۱ ساعت پیش    
اوجی در جمع خبرنگاران گفت: بازارهای جدیدی در بحث صادرات اعم از نفت و فرآورده های نفتی و محصولات پتروشیمی و همچنین تهاتر سایر کالاهای اساسی و کالاهای کشاوری هم توافقاتی شد.
ایلنا   ۱ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو هیئت مدیره انجمن صنایع فرآورده های لبنی گفت: صادرات محصولات لبنی ما محدود به کشورهای عراق، افغانستان و پاکستان است و از آنجایی که این محصولات حدود 2 برابر افزایش نرخ را تجربه کردند تردید نداشته باشید که این کشورها برای خرید لبنیات با نرخ جدید مقاومت خواهند کرد؛
فرارو   ۱ ساعت پیش    
در سال های اخیر شرکت های تولیدکنندهٔ خاویار ایرانی همواره تلاش کرده اند تا تولید و صادرات خود را با وجود مشکلات فراوان افزایش دهند. انواع خاویار ایرانی به دلیل طعم و مزهٔ خاص و مطلوب خود، در جهان معروف است و قیمت بالایی نیز دارد ...
ایلنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
وزیر دولت قطر در امور انرژی گفت که کشورش قصد دارد با توجه به افزایش تقاضا برای گاز به دلیل تهاجم روسیه به اوکراین، تولید گاز خود را تا سال 2027 به میزان دو سوم افزایش دهد.
شادا   ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
قائم مقام مدیرعامل بانک صادرات ایران گفت: بانک صادرات ایران حمایت از نمایشگاه کتاب را به عنوان یک مسئولیت خطیر اجتماعی و در راستای اعتلای فرهنگی دنبال می کند.
از جمله دستاوردهای صنعت نفت در دولت سیزدهم افزایش 40 درصدی صادرات نفت و افزایش 350 درصدی میعانات گازی بوده است که در این میان وصول درآمدهای حاصل از صادرات نفت خام، میعانات گازی، گاز طبیعی، فرآوردهای نفتی و محصولات پتروشیمی نیز 300 درصد افزایش داشته است.
ایلنا   ۲ ساعت پیش    
کارشناس گیاهان دارویی جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: با استقبال صورت گرفته در سال های اخیر میزان تولید زیره در استان به 500 هکتار رسیده است و حتی امکان صادرات این محصول در استان هم وجود دارد.
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرعامل بورس انرژی ایران گفت: بیش از 20 میلیون تن از محصولات بنزین، گازوئیل، نفتا و گاز مایع طی سال های 1398 تا 1400 صادر شده که این اقدام با ارز آوری بیش از هفت میلیارد و 850 میلیون دلاری برای کشور همراه بوده است.
اقتصاد 24   ۲ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
معاون وزیر نفت ایران به تازگی از تدارک ایران برای صادرات گاز به اروپا همزمان با بهای انرژی به دلیل جنگ در اوکراین خبر داده است.
اتحاد خبر   ۲ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
اتحادخبر: مدیرکل گمرک شهرستان گناوه گفت: صادرات کالای غیرنفتی از گمرک این بندر در سال گذشته در مقایسه با سال 1399 از نظر وزنی 867 درصد و از نظر ارزش 538 درصد افزایش داشته است.
بنادر غرب استان هرمزگان با تخلیه و بارگیری 8752 TEU کانتینر یخچالی و صادرات بیش از 4376 TEU کانتینر، ضمن ثبت رشد 212 درصدی در این زمینه، جایگاه نخست را در صادرات کانتینرهای یخچالی در کشور به خود اختصاص داده اند.
شعبه یزد بانک توسعه صادرات در سال 1400 رقمی بیش از 821 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده که از این رقم 326 میلیارد تومان (معادل 39 درصد) آن به شرکت های دانش بنیان پرداخت شده است. ...
صمت   ۲ ساعت پیش    
با ابلاغ وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین گمرک جمهوری اسلامی، شرط تأیید دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سامانه فرامرزی گمرک (تیک صادراتی) از صادرات شمش فولادی تولیدشده در کارخانجات ذوب القایی حذف شد ...
ایرنا   ۳ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- در وب نشست سفیران جمهوری اسلامی ایران در قاره آفریقا با مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، فرصت ها و موانع افزایش صادرات به این قاره مورد بررسی قرار گرفت.
ایلنا   ۳ ساعت پیش    
انتظار می رود تا دبیرکل سازمان ملل از تلاش های خود برای احیای صادرات روسیه و اوکراین پرده بردارد.
ایلنا   ۳ ساعت پیش    
صنعت فولاد یکی از مهمترین صنایع چه در حوزه ی صادرات و چه در بازار داخلی می باشد که باعث رونق کسب کار و اقتصاد کشور میشود اما همواره چالش هایی بر سر راه این صنعت و زیر مجموعه های تولیدی قرار دارد که تولید را با مشکل مواجه میکند ...
تحلیل بازار   ۳ ساعت پیش    
راه نجات اقتصاد روسیه درآمد حاصل از صادرات انرژی است و مسکو همچنان از وابستگی اروپا به صادرات خود استفاده خواهد کرد، حتی در شرایطی که اتحادیه اروپا به دنبال جایگزین هایی برای انرژی روسیه است.
اقتصاد ایران: رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در دیدار با هیئت تجاری اعزامی به عمان گفت: با اصلاح آیین نامه مشوق های صادراتی، حمایت از صادرات و صادرکنندگان هوشمندتر می شود.
ایرنا   ۳ ساعت پیش   + ۲۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای امسال صادرات بیش از 12 میلیارد دلاری محصولات بخش معدن و صنایع معدنی کشور برنامه ریزی شده است.
ایرنا   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
زنجان- ایرنا - رییس اتحادیه صادر کنندگان استان زنجان با اشاره به هدف گذاری صادرات یک میلیارد دلاری برای استان زنجان در سال جاری، گفت: درخواست ما این است که در تصمیم گیری های حوزه صادرات، نظر بخش خصوصی و متولیان تولید نیز مد نظر قرار گیرد.
شفاف نیوز   ۳ ساعت پیش   + ۲۹ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در دیدار با هیئت تجاری اعزامی به عمان گفت: با اصلاح آیین نامه مشوق های صادراتی، حمایت از صادرات و صادرکنندگان هوشمندتر می شود
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی روز دوشنبه در "نشست مشترک با اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد زاهدان" با تاکید بر اینکه ما به دنبال ایده و راهکاریم، اظهارداشت: حرکت جدیدی در استان ایجاد شده و این نگاه توسعه محور در تک تک پروژ های استان جریان پیدا کرده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۴ ساعت پیش    
موضوع ارتقای کیفیت تولیدات کشاورزی استان و زمینه سازی برای صادرات آنها، در قالب طرح "زیست بوم طَیب" با حضور مدیرعامل موسسه کیفیت رضوی بررسی شد.
تحلیل بازار   ۴ ساعت پیش    
گرگان-چوپانی، رئیس اتاق بازرگانی گرگان کمبودکامیون های کانتینردار را اصلی ترین مشکل حوزه حمل و نقل اعلام کرد وگفت: با توجه به صادرات محصولات کشاورزی و باغی وجود کامیون های کانتینر یخچالی یک ضرورت است.
دنیای معدن   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
دنیای معدن- راضیه احقاقی : کاهش قیمت پایه شمش همراه با مثبت شدن انتظارات تورمی در بازار داخلی باعث شد تا رونق مجددا به معاملات شمش فولاد در بازار فیزیکی بورس کالای ایران بازگردد؛ به نحوی که حجم فروش شمش در این هفته به بیشترین میزان پس از هفته پایانی اسفند سال گذشته رسید ...
وزیر نفت در دیدار با وزیر مدیریت منطقه ای و زیرساخت های ارمنستان بر آمادگی شبکه گازی ایران برای آغاز سوآپ گاز از ترکمنستان و نیز افزایش صادرات گاز به این کشور تأکید کرد.
امروز مطالبی همچون خبر مهم بانک مرکزی برای بازار ارز چیست؟، 10 خبر تاثیرگذار بورس امروز، سهامداران پتروشیمی پارس بخوانند، پیش بینی بورس| توجه دوباره به سهام شرکت های بزرگ و بنیادی، نماد های شاخص ساز تحت تاثیر عوارض صادراتی، تحلیل بنیادی کاوه | کاوه در 9 ماهه چقدر فروخت؟ ...
ایبنا   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
نائب رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه گفت: ترکیه پیش از اینها در روسیه برندسازی کرده است و در حال حاضر هم از هر دو طرف سود می برد؛ یعنی همزمان که پهباد به اوکراین صادر می کند تا بتواند کشتی های روسی را بزند، صادرات محصولات مورد نیاز روسیه را نیز افزایش داده است.
آرتان پرس   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
یک فعال اقتصادی با بیان اینکه دولت باید بخش خصوصی را آزاد بگذارد نه اینکه خود هم به دنبال سود از بابت صادرات فولاد باشد ادامه داد: اما اینکه ایران بازار فولاد را از دست بدهد به هیچ عنوان اینطور نخواهد بود.
مشرق نیوز   ۴ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل ابراز امیدواری کرد هندوستان، ممنوعیت های مربوط به صادرات گندم را لغو کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۴ ساعت پیش    
چند روز پس از سفر وزیر نفت به آمریکا لاتین رسانه های غربی اعلام کردند صادرات نفت سنگین ایران به ونزوئلا آغاز شده است.
ایبنا   ۴ ساعت پیش   + ۳۱ سایت دیگر  
با اجرایی شدن امکان صدور چک تضمینی در سامانه صیاد بانک توسعه صادرات نحوه اجرا و اصلاحات مربوط به مقررات آن تشریح شد.
خبر آنلاین   ۵ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
خراسان نوشت: شاید رباعی های خیام نیشابوری را بتوان اولین محموله صادرات شعر فارسی به کشورهای مختلف جهان به شمار آورد؛ حکیم فرزانه ای که در قرن پنجم می زیست و فیتزجرالد، شاعر انگلیسی را در قرن نوزدهم شیفته خود کرد و این شیفتگی باعث شد رباعیات او را به این زبان، ترجمه کند.
دیار آفتاب   ۵ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
آلودگی هوا و وداع با حجت الاسلام والمسلمین فاطمی نیا تیتر نخست اغلب روزنامه های امروز کشور بودند.
مشرق نیوز   ۶ ساعت پیش   + ۲۳ سایت دیگر  
تغییر زمین بازی قرعه کشی، هیجان نقدینگی در بازار سرمایه و بازگشت شیرین شاخص به قله 1,600,000، سایر عناوین اقتصادی مهم امروز روزنامه ها هستند.
صنعت ماشین   ۶ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
صنعت ماشین: اگر به جای کارخانه های زیان ده خودروسازی، مجتمع های پرورش اسب درست می کردند و اسب های اصیل ایرانی را در آنجا نگهداری می کردند و آمیزش می دادند و اصلاح ژنتیکی و صادر می کردند، الان قطب پرورش و صادرات اسب در دنیا بودیم و سود حاصل از آن ...
مشرق نیوز   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
تصاویر منتشر شده از کارخانه و خط تولید پرنده بدون سرنشین ابابیل 2 در کشور تاجیکستان، نشان داد یک گام مهم برای تقویت توان صادرات دفاعی ایران برداشته شده که در این سطح نیز متوقف نخواهد شد.
نصیر نیوز   ۹ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
سید هادی سیدافقهی در گفت وگو با خبرنگار سیاست خارجی ایرنا، با اشاره به سفر امیر قطر به تهران و افزایش مناسبات دیپلماسی اقتصادی میان دو کشور گفت: ایران، قطر و روسیه، برای تنظیم بازار گاز و ساماندهی سهمیه ها، تعیین نرخ ها و هماهنگی کشورهایی که از این انرژی برخوردار هستند ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۰۲:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی سرپرست نظارت بر گمرکات خراسان رضوی گفت: با توجه به مقایسه ارقام صادرات و واردات تراز بازرگانی خارجی گمرکات خراسان رضوی طی فروردین ماه سال 1401 مثبت و معادل با 40 میلیون دلار بوده است.
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۰۱:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
خط تولید پهپاد ایرانی ابابیل-2 با حضور رییس ستاد کل نیروهای مسلح امروز در تاجیکستان افتتاح شد، اما این پهپاد که ایران به صادرات آن روی آورده است چه ویژگی هایی دارد؟
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۰۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
بوشهر- گزدرازی رئیس اتاق بازرگانی بوشهر از نصب دستگاه ایکس ری در گمرک بندر دیر خبر داد و گفت: صادرات کالا از بندر دیر به قطر به 92 میلیون دلار افزایش یافت.