دوشنبه ۰۷ فروردینساعت ۲۱:۰۶Mar 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون صنایع مجلس»

روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۶:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به تمدید مهلت ثبت نام طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی، گفت:وزارت صمت باید فرصت مجددی برای افتتاح حساب های وکالتی مربوط به خرید خودرو از سامانه یکپارچه، فراهم کند.
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۲۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی، ضمن تاکید بر اجرای سیاست های اقتصادی ضد تورمی، کنترل این مولفه در ساختار اقتصاد ایران را به عنوان کلید رشد تولید و توسعه صادرات توصیف کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۳:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: وزارت صمت باید با تشدید نظارت ها از گرانفروشی جلوگیری کند تا برخی تولیدکنندگان با افزایش نرخ ارز، قیمت محصولات تولیدی خود را بدون توجه به میزان ارزبری آن افزایش ندهند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۵:۰۷   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: روش جدیدی برای ثبت نام خودرو که در آن زمان تحویل خودرو به متقاضی قرعه کشی می شود بهتر از روش قبلی و عرضه خودرو در بورس است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۴:۱۸    
عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: در راستای رونق تولید و اشتغال با همه توان در مسیر گره گشایی از مشکلات و رفع موانع تولیدکنندگان و صنعتگران در مجلس تلاش می کنیم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: نامزدهای گروههای ائتلاف در انتخابات اتاق بازرگانی باید ضمن اخلاق مداری با برنامه و استراتژی مشخص وارد میدان رقابت شوند تا اتاقی کارآمد شکل گیرد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۴:۱۱   + ۲۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: دولت به مسائل بازار خودرو دامن می زند، زیرا بیشترین وقت خود را به این بحث اختصاص داده است، در حالیکه شاید اگر دولت این حساسیت ها را ایجاد نمی کرد ما در این حوزه تا این اندازه دچار مشکل نمی شدیم و عرضه و تقاضا متناسب بود.
روز نو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۱:۳۱   + ۱۸ سایت دیگر  
در این راستا معصومه پاشایی بهرام نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس یازدهم و عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع مجلس در توئیتی نوشت: آقای رئیس جمهور به نظرتون هنوز وقت تغییرات اساسی در تیم اقتصادی دولت نرسیده!؟ قیمت سکه و ارز هنوز جا داره یا تحمل مردم؟
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۲:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
در حالی که در سال جاری تولیدکنندگان در زمینه کاهش نرخ حقوق گمرکی مواد اولیه، واسطه ای، اجزاء و قطعات و ماشین آلات و تجهیزات با بلاتکلیفی هایی مواجه بودند و برای سال آینده هم در بودجه اشاره ای به این موضوع نشده بود ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۸:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: فکر می کنم هیات رئیسه مجلس اصلا نباید از قانون عدول کند. من اگر عضو هیات رئیسه مجلس باشم، به محض این که هر استیضاحی رسید به هیات رئیسه، می گفتم ان را ارجاع دهد به کمیسیون، تا کار در کمیسیون پیش برود. این که هیات رئیسه نگه دارد و بعد نسبت به آن تصمیم بگیرد کار درستی نیست ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۱:۰۶   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به کوتاهی وزارت صمت در راه اندازی سامانه مربوط به اسقاط خودرو، گفت: این موضوع با حضور نماینده وزارت صمت در جلسه کمیسیون صنایع بررسی می شود.
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۰۸:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی معتقد است که نظام آموزشی باید مهارت محوری و تخصص را اولویت قرار دهد و این موضوع به اطلاع صنایع و کارخانه ها برسد تا نیروی انسانی شان را از فارغ التحصیلان هنرستان ها انتخاب کنند. ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۴:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع مجلس در توئیتی از افزایش نرخ طلا و ارز انتقاد کرد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۰:۲۸   + ۱۳ سایت دیگر  
شفقنا- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از عملکرد یکساله دولت، گفت: یکی از اشتباهات دولت این است که حاضر نشد از روز اول مجلس را به برادری قبول کند و در گوش او خواندند که نفر اول اجرایی کشور هستید و به کسی راه نشان ندهید و دولت با این نگاه و خیال راحتی که رای آورده است ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۶:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع مجلس در توئیتی به زیان 54میلیون سهامدار شرکت ملی مس ،در نابسامانی بورس اشاره کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۰۰:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
خانه ملت : عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اظهارنظرهای غیرکارشناسی موجب شوک به بازار خودرو می شود، گفت: توقف خط تولید یک خودرو کار مهمی نیست، زیرا این خودروها باید سال ها قبل از خط تولید خارج می شدند ...
پارس نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۹:۲۰    
عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه در زمینه بروزرسانی ماشین آلات معادن عقب ماندگی تاریخی داریم و باید سریعا آن را جبران کنیم گفت: باید هر چه سریع تر قطعات یدکی ماشین آلات معادن را تامین کنیم.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۵:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صنایع مجلس در اولین همایش پیشران های اقتصادی، فرصتی برای توسعه ملی با تاکید بر اهمیت پیشران های اقتصادی گفت: خواسته ما از دولت این است که در بخش هایی که پیشران های بخش خصوصی حضور دارند دیگر با آن ها رقابت نکنند.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۳:۴۵    
رییس کمیسیون صنایع مجلس گفت: در تولید مس عقب افتادگی جدی داریم در حالی که بازگشت سرمایه ان سریع و 100 درصد بوده و تحریم ناپذیر است و برای کشف طلا محصولی لازم است در حالی که هم اکنون در مواد اولیه ان دچار مشکل هستیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۲۰:۳۰   + ۱۴ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی سؤالات نمایندگان از وزیر صمت در این کمیسیون خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۲۰:۰۲   + ۲۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صنایع مجلس گفت: براساس تصمیم کمیسیون تلفیق مقرر شد 85 درصد مابه التفاوت قیمت خودرو عرضه شده در بورس و قیمتی که توسط شورای رقابت تعیین می شود، به دولت بازگردد و صرف حوزه حمل و نقل شود.
روز پلاس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ - ۱۸:۳۰    
عضو کمیسیون صنایع مجلس از پیش بینی درست خود برای میلیاردی شدن قیمت پژو 207 سخن گفت و تاکید کرد که باید توسط دستگاه های نظارتی با وزیر صمت برخورد شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۲:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس آخرین وضعیت بررسی طرح مجلس برای عرضه خودرو در بورس در کمیسیون متبوعش را تشریح کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی : ما باید تلاش کنیم تولید خودرو را افزایش دهیم، اما تولید زمان بر است بنابراین راهکار این است که با ترکیب واردات خودرو و تولید ، بازار را تنظیم کنیم.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۶:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع مجلس در توئیتی به پیشرفت و تحول در توسعه صنعت مس آذربایجان در دولت سیزدهم، اشاره کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۰۹:۱۰   + ۳۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: باید شرایطی فراهم شود که هر فرد بتواند هر 10 سال یک خودرو وارد کند با این روش بازار خودرو ساماندهی می شود.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۰۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مجلس و دبیر کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: صنایع دستی، یکی از صنایع پر مزیت ایران است که در واقع می تواند پیشران صادراتی در حوزه غیر نفتی باشد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۸:۳۸   + ۱۴ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس گفت: مزیت اصلی عرضه خودرو در بورس کالا این است که دیگر پول به جیب دلالان نمی رود. با این حال برای تنظیم بازار باید گزینه واردات را جدی تر از قبل دنبال کرد.
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: تنها مزیت عرضه خودرو در بورس این است که پول دیگر به جیب دلال و واسطه نمی رود.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۰۹:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس توضیحاتی درباره تاثیر واردات خودروهای کارکرده با عمر کمتر از 5 سال، عرضه خودرو در بورس و کاهش سود بازرگانی واردات، بر قیمت خودرو ارائه کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۰۰:۰۵    
نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس گفت: اگر منابع وقف به سمت تولید، اشتغال، مناطق محروم و حوزه هایی که ورود در آنها کمتر صورت گرفته سوق داده شود، می تواند پیشران برای حوزه های دیگر باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۷:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: یکی از این محورهای تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت دخانیات ایران موضوع زیان ده بودن این شرکت دخانیات است که این موضوع مربوط به دولت قبل بوده و شرکت در یک سال اخیر سود عملیاتی داشته است.
نبض بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۲:۰۹   + ۱۸ سایت دیگر  
آخرین تحولات و اخبار در بازار خودرو مصوبه کمیسیون صنایع مجلس درخصوص واردات خودروهای کارکرده و پس از آن، مصوبه اخیر شورای رقابت درباره قیمت گذاری خودرو بود.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۲۲:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
آرمان امروز نوشت: مصوبه اخیر کمیسیون صنایع مجلس خوش بینی هایی در مردم خصوصا اقشار کم درآمدی که گرانی خودرو دست آنها را از خرید این کالا کوتاه کرده ، به وجود آورده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۹:۴۵   + ۲۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس از عرضه حدود 50 دستگاه خودروی برقی در اردیبهشت سال آینده خبر داد و افزود: هم اکنون مدل برقی تارا تولید شده است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۹:۴۴   + ۶۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس با انتقاد از طرح واریز مبلغ خودرو پیش از قرعه کشی گفت: با شرط جدید، خودرو نصیب اقشار کم درآمد نمی شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۷:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات نشست امروز این کمیسیون گفت: مقرر شد تا پیشنهادات مطرح شده در این جلسه در سیاست گذاری تولید خودروهای برقی در برنامه هفتم توسعه لحاظ گردد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۰۹:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس هفته جاری گزارش تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت دخانیات ایران را بررسی می کنند.
خودرو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۱:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
چند روز پیش کمیسیون صنایع مجلس طرحی را تصویب کرد که براساس آن به وارد کنندگان اجازه واردات خودرو های دست دوم به خاک ایران را می دهد. اگر این طرح در صحنن علنی مجلس نیز تصویب شود، می تواند تاثیر زیادی بر قیمت خودرو در بازار داخلی بگذارد و همچنین با ایجاد رقابت ...
خودرو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۱:۰۲   + ۲۶ سایت دیگر  
در روز های گذشته وزیر صمت، رضا فاطمی امین خبر از طرحی داده بود که براساس آن خودرو های پلاک منطقه آزاد می توانند اقدام به دریافت پلاک ملی کنند. کمیسیون صنایع مجلس نیز طرحی را تصویب کرد که مجوز ورود خودرو های دست دوم را به داخل کشور می دهد. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۷:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: اگر خودرو در بورس بیشتر از قیمت تمام شده به فروش می رسد، مازاد درآمد نباید به خودروساز تعلق گیرد و باید تمام یا 50 یا 80 درصد آن به عنوان مالیات بر مازاد درآمد اخذ شود.
صنایع   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۴:۲۶   + ۱۶ سایت دیگر  
دبیر انجمن خودروسازان با بیان اینکه پیشنهاد ما به مجلس حذف مصوبه واردات کامیون های کارکرده بود، اما متاسفانه کمیسیون صنایع مصوبه واردات خودروهای کارده را نیز تصویب کرد، نسبت به این اقدام کمیسیون صنایع مجلس انتقاد کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۰:۱۰    
عضو کمیسیون صنایع مجلس درباره طرح مالیات بر عایدی سرمایه گفت: ما در مجلس و دولت باید فکرمان به رعایت عدالت، رفع تبعیض و از بین بردن شکاف طبقاتی باشد؛ این قانون برای رسیدن به این مهم نقش به سزایی دارد؛ مطالبه از بین رفتن فرار مالیاتی و سوداگری مطالبه عمومی است.
برترین ها / تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۲۱:۴۰   + ۱۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: اعضای کمیسیون صنایع و معادن در جریان بررسی پیشنهادات نمایندگان درباره بودجه 1402 با واردات خودروهای دست دوم با عمر کمتر از 5 سال موافقت کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۸:۳۴   + ۱۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از موافقت اعضای این کمیسیون با پیشنهاد صدور مجوز برای واردات خودرو های کارکرده با عمر کمتر از 5 سال خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۸:۰۲   + ۳۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از تصویب موضوع واردات خودروهای کارکرده در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۷:۲۵   + ۶۷ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:اعضای کمیسیون صنایع و معادن در جریان بررسی پیشنهادات نمایندگان درباره بودجه 1402 با واردات خودروهای دست دوم با عمر کمتر از 5 سال موافقت کردند.
بیتوته   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۲۲:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
سید مرتضی حسینی عضو کمیسیون صنایع مجلس در خصوص تورم کالاهای اساسی، اظهار کرد: تورم چهل درصدی در بودجه 1402 پیش بینی شده است اما با این روندی که وجود دارد، ممکن است در بعضی از کالاها تا 60 درصد هم افزایش تورم را تجربه کنیم.
رویداد 24   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
فرهاد طهماسبی عضو کمیسیون صنایع مجلس می گوید: به لایحه بودجه سال 1402 هم که دولت به مجلس فرستاد، از جهت اینکه اساسی، جامع و اصولی تنظیم شده باشد هم، امیدوار نیستم. در مجموع تا به امروز تیم اقتصادی دولت را تیمی کارآمد و قوی که بتواند از پس مشکلات بربیاید، ندیده ام.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۴:۵۱    
عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: در تولید داخلی خودرو اتفاق خاصی نیفتاده و باز هم بودجه بالایی به تولید داخل اختصاص داده شده است. این موضوع نشان می دهد که انحصار بازار توسط دو خودروساز همچنان ادامه دارد. وقتی رییس جمهوری نیز بر این موضوع تاکید می کند، یعنی مهر تایید زده می شود.