شنبه ۲۵ فروردینساعت ۲۲:۲۶Apr 2024 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون صنایع مجلس»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۸:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس از تصویب لایحه موافقتنامه تجارت ترجیحی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری اندونزی دراین کمیسیون خبر داد.
دنیای خودرو   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۹:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس درباره نحوه ارائه خدمات پس از فروش خودرو، گفت: در عصر رقابت ارائه خدمات پس از فروش مناسب یک مزیت محسوب می شود و مشتری را برای خرید کالای تولیدی ترغیب می کند زیرا در صورتی که کالا با مشکلی روبه رو شود، خریدار می تواند بدون پرداخت مبلغی کالا را تعمیر کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۳:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: هرچه اختلاف عرضه و تقاضای ارز بیشتر شود، افراد ناچارا برای تامین نیاز واقعی به سمت بازار غیر رسمی می روند.
اقتصاد 24   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۰۸:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
روح ا... ایزدخواه، عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: دولت دوازدهم و دولت سیزدهم دائماً اعلام می کردند که مجلس به صنعت و بازار خودرو ورود پیدا نکند و ما خودمان این شرایط را درست می کنیم، اما شاهدیم که اوضاع به سامان نشد ...
انتخاب   ۱۴۰۳/۰۱/۱۳ - ۱۷:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
لطف الله سیاهکلی عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات رئیس پلیس راه کشور مبنی بر سهم 62 درصدی پژو و پراید از تصادف های منجر به فوت در نوروز امسال، عنوان کرد: عوامل متعددی در تصادفات دخیل هستند ...
فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۹:۱۵   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در حال حاضر برخی افراد نبود ارز کافی را دلیلی برای تعلل در واردات خودرو بیان می کنند اما باید به این نکته نیز توجه کرد که هیچ توجیهی برای عدم اجرای قانون وجود ندارد بلکه مسئولان اجرایی باید از ظرفیت هایی مانند منشا ارز خارجی برای واردات خودرو استفاده کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صنایع مجلس گفت: اینکه در برخی موارد، ماشین آلات و مواد اولیه تولید وارد می شود، اما در گمرکات رسوب می کند، پذیرفتنی نیست.
اقتصاد 24   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۰۵:۴۰    
علی جدی، نایب رییس کمیسیون صنایع مجلس گفت: من خیلی اعتقادی به حضور مافیا در خوردو ندارم. اینکه واردات خودرو کُند پیش می رود، به خاطر تامین ارز است که باید خود دولت در این رابطه جدی تر به موضوع ورود پیدا کند، چون وزارت صمت به تنهایی نمی تواند از پس این چالش بربیاید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۲:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به ضرورت حمایت از بخش هوایی با توجه به مواجهه طولانی با تحریم گفت: بخش مهمی از نظام یارانه ای این صنعت از طریق اعطای سوخت یارانه ای صورت می پذیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۲:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس عنوان کرد: با اجرای ایران کد می توان کالا و قطعات تقلبی را از اصل شناسایی کرد و هرچند اقداماتی در این زمینه اجرا شده، اما باید به اجرای کامل آن سرعت بیشتری بخشید.
مهدی عسگری: نائب رئیس کمیسیون صنایع مجلس گفت: کاهش میزان رشد دستمزد کارگران در سال1402 نسبت به 1401 از 57 به 27درصد و تداوم تورم بالای 40درصد در این سالها، ازجمله شواهدی است که نشان می دهد افزایش حقوق، بیش از آنکه عامل تورم باشد، معلول و پیامد تورم است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۱۱:۱۰   + ۱۷ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به قانون کار، گفت: طبق ماده 41 قانون کار، حفاظت از معیشت کارگر در برابر تورم، بایستی خط قرمز تصمیمات شورای عالی کار باشد شورایی که یک ضلع آن را دولت تشکیل می دهد و باید تنظیم کننده رابطه کارگر و کارفرما باشد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۰۰:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: یکی از مهم ترین اقدامات دولت سیزدهم در زمینه توسعه تجارت نفت و گاز، تکیه بر بازطراحی تجارت ایران به کمک اعتماد به دانش بنیان ها بوده است که توانستیم به بازارهای جدید در حوزه بازسازی پالایشگاه ها با سیاست پالایشگاه داری فراسرزمینی و استفاده از تجهیزات تولید بار اول شده ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۰۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب در جلسه روز دوشنبه کمیسیون صنایع مجلس حضور می یابد و گزارشی درباره عملکرد این نمایشگاه به اعضای کمیسیون ارائه میکند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: بازاریابی در سایر کشور ها مشروط به استقرار رایزنان بازرگانی خبره در سفارتخانه هاست و این موضوع یکی از الزامات حوزه صادرات است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: در حالی که بودجه عمرانی کشور در سال 1401 نه میلیارد دلار برآورد شد، مجموع هزینه های سرمایه ای شرکت های دولتی 11 میلیارد دلار و شرکت های تحت کنترل دولت 63 میلیارد دلار بوده. یعنی منابع هزینه های سرمایه ای این شرکت ها 1900 همت بوده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۵:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم تهران تاکید کرد: باید برای فعالیت های اقتصادی و تبلیغاتی در فضای مجازی نهاد تنظیم گر و قوانین مشخص تعیین و تصویب شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۰۹:۵۰   + ۷۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: هدف قانون این بود که قشرهای متوسط بتوانند خودروی خارجی خریداری کنند اما تعرفه واردات به نحوی تنظیم شد که خودروی اقتصادی وارد نمی شود.
موج   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۵:۱۷   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و تأکید ایشان به مطالبه گری گفت: از شما می خواهم تنور انتخابات را گرم کنید و با مطالبات خود و بیان نقطه نظرات خود در برگزاری هر چه تمام تر انتخابات تلاش کنید.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۳:۵۱    
امروز در مراسمی با حضور وزیر صمت و معاونین و رئیس کمیسیون صنایع مجلس خط تولید خودرو ویرا افتتاح شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۲:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس مهم ترین چالش های صنایع معدنی را فرسودگی ماشین آلات، نبود فناوری های پیشرفته و فقدان اعتبار مورد نیاز زیرساخت ها برشمرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۰:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: در حال حاضر مدیر یک کارگاه کوچک ناچار شده از بازار، ارز خریداری و به سامانه نیما عرضه کند زیرا صادرات وی ریالی است و سیستم توانایی شناسایی آن را ندارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۰:۰۰   + ۱۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس درباره علت اُفت ارزش سهام خودروسازان در بورس باوجود افزایش قیمت محصولات این کارخانه ها توضیحاتی داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۱:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: استخراج و تولید طلا ارزش افزوده بالایی دارد و بر قیمت سکه و ارز اثر دارد و راهکار عملیاتی بسیار کارآمدی برای تامین نیاز های دولت است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۱:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: بسیاری از کالا ها با وجود داخلی بودن، عملا به ارز وابسته هستند و برای رفع این مشکل باید بودجه ریالی و ارزی را جدا کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع مجلس در توئیتی به اصلاح و تصویب طرح ساماندهی کارکنان دولت در صحن علنی مجلس اشاره کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۰۹:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: تجربه قبل از سال 92 که وزارتخانه های بازرگانی و صنایع جدا بودند، نشان می دهد که عمده چالش ها در دولت بین دو وزارت بازرگانی و صنعت بوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۱۰:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: 80 درصد مجموعه های تولیدی ما کوچک و متوسط هستند و با وجود اینکه اشتغالزایی بسیاری دارند، حمایت های دولتی کمی از آنها صورت می گیرد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۵:۵۹    
رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در توئیتی به رای قاطع دیوان بین المللی دادگستری لاهه علیه رژیم کودک کش، اشاره کرد.
حسینی کیا عضو کمیسیون صنایع مجلس از دلایل اصلی نوسانات اخیر بازار خودرو را عدم اجرای قوانینی که در راستای مدیریت و ساماندهی خودرو تصویب شده می داند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۱۵:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: فروش خودرو در حاشیه بازار موجب نابسامانی بازار می شود همان اتفاقی که در عرضه موقت خودرو در بورس رخ داد و خودرو 800 میلیونی به 2 میلیارد و 200 میلیون تومان رسید.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۱۵:۵۲    
رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در توئیتی به ادبیات ترامپ در دعوت مردم آمریکا به مشارکت در انتخابات،اشاره کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۱۰:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: تولید خودرو های داخلی با 40 درصد ارزبَری انجام می شود؛ خودروسازان ما مونتاژکار هستند، زیرا اگر تولیدکننده بودند هزینه های آن ها ریالی بود نه ارزی.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۰/۲۹ - ۱۲:۲۶   + ۲۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: پلاک گذاری ملی خودروهای مناطق آزاد حدود 50 هزار دستگاه خودرو را وارد سرزمین اصلی می کند.
دانا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۹ - ۱۱:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس بیان کرد باید شتاب دهنده ها و سرمایه گذار ها وارد میدان شده و با ایده ها و خلاقیت کودکان و استارت آپ ها آشنا شوند تا این ایده ها به تولید محصول و بهره برداری برسد ...
پانا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۹ - ۰۹:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - عضو کمیسیون صنایع مجلس بیان کرد باید شتاب دهنده ها و سرمایه گذارها وارد میدان شده و با ایده ها و خلاقیت کودکان و استارت آپ ها آشنا شوند تا این ایده ها به تولید محصول و بهره برداری برسد ...
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۱۹:۴۷   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: امروز با توجه به شرایط محدودیت ارزی کشور ، واردات آن دسته از محصولات فولادی که در داخل کشور ظرفیت خالی تولید دارد، خلاف است و باید شرایط را برای تولید حدا کثری این صنایع ایجاد کرد.
روز نو   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۱۷:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس یازدهم درباره منشا حملات سایبری گفت: ایران در امنیت سایبری هیچ حفاظتی ندارد. اگر حملات سایبری داخلی باشد که بحث فیلترینگ می تواند مصداق داشته باشد ولی اگر منشا آن خارجی باشد به معنای این است که مشکل حفاظت و تجهیزات اینترنتی داریم.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۱۴:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: آنچه نهاد های امنیتی اعلام کرده اند این است که گردش مالی فروش فیلترشکن در کشور حدود 100میلیارد تومان است.
پانا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۰۸:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
تهران(پانا)- عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت طرح رتبه بندی معلمان در ابتدا برای ارتقای آموزش و دسته بندی شدن معلمان به وجود آمد. به این شکل که معلمان و جایگاه علمی آنان درجه بندی شود ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۱۷:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه 1403 مبنی بر واردات خودروهای برقی، گفت: مجلس با این مصوبه دست دولت را برای واردات خودروهای برقی باز گذاشته است تا دولت بتواند با حداقل قیمت ممکن، خودروهای برقی را وارد کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۱۱:۳۰   + ۱۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: قیمت اینترنت افزایش یافت، اما سرعت آن بهتر نشد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۱۵:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون صنایع مجلس درباره فروش خودرو در حاشیه بازار، گفت: این روش می تواند به صعودی شدن قیمت در بازار آزاد منجر شود، زیرا قیمت خودرو در بازار همواره عدد ثابتی نیست که خودرو در حاشیه آن و 5 درصد کمتر به فروش رسد، به این معنا که در صورتی که قیمت خودرو 5 درصد زیر قیمت بازار تعیین شود ...
شاتا نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۱۳:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: با اعتماد به بخش خصوصی و جذب سرمایه گذاری فعالان اقتصادی می توانیم به پویایی تولید و رونق اشتغال کمک کنیم.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۰۹:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
ماه هاست که فعالان بازار خودرو چشم انتظار انتشار آیین نامه واردات خودروهای کارکرده هستند. با این حال روز گذشته دولت آیین نامه خودروهای نو را تغییر داد و اصلاحیه آن را منتشر کرد. در این زمینه لطف ا.. ...
پانا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۰۹:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
تهران(پانا)-عضو کمیسیون صنایع مجلس بیان کرد در ابتدا مهم ترین هدف طرح رتبه بندی افزایش حقوق فرهنگیان بود. یکی دیگر از اهداف مهم این طرح این بود که فرهنگیان ضمن خدمت ...
می متالز - رئیس کمیسیون صنایع مجلس ضمن تاکید بر اینکه دولت باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کند، عنوان کرد: بار ها به وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده ایم که این بخش باید در تامین ارز به نفت و گاز تنه بزند؛ اینکه بگوییم صنعت ارز ندارد، واقعا خجالت آور است.