چهارشنبه ۲۲ اردیبهشتساعت ۱۸:۰۲May 2021 12
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «وزارت صمت»

خبرگزاری فارس   ۵۱ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
در راستای تسهیل در روند صدور مجوز واحدهای تولیدی، با پیگیری های وزارت صمت و حمایت هیئت مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار، سازمان حفاظت محیط زیست مکلف به اصلاح ماده 3 ضوابط استقرار واحدهای تولیدی صنعتی و معدنی شد.
ایلنا   ۱ ساعت پیش    
رئیس سازمان صمت استان سمنان گفت: حدود یک هزار میلیارد تومان تحت عنوان طرح "تام" به استان سمنان اختصاص یافته است که منابع مالی این طرح از محل منابع داخلی وزارت صمت و شرکت های تابعه و با مشارکت بانک های صنعت و معدن و تجارت، تامین خواهد شد.
تازه ترین ها   ۲ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش مهر به نقل از وزارت صمت ، فرح ناز رافع با ارائه توضیحاتی در خصوص تصمیم هیأت دولت در جلسه عصر دیروز درباره موافقت با اصلاح آئین نامه اجرایی قانون بیمه های اجتماعی قالی بافان، بافندگان فرش و شاغلان صنایع دستی شناسه دار ...
مدیرکل دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت گفت: مجموع نیاز سالانه صنایع کشور به انواع ورق فولادی حدود 70 میلیون تن است.
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر نتایج مثبت و موثر وزارت صمت در توسعه تجارت بین المللی دسترسی به اطلاعات و آمار مرتبط با حوزه صادرات و تجارت را در تحقق پیش بینی ها و برنامه ریزی های اقتصادی ضروری دانست.
ایبنا   ۵ ساعت پیش    
واردات ورنی یووی یکی از مواد اولیه ضروری مورد نیاز چاپخانه داران با صدور بخشنامه ای از سوی وزارت صمت آزاد شد.
تحلیل بازار   ۵ ساعت پیش   + ۱۶ سایت دیگر  
بر اساس اصلاحیه تکلیف شده به سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت صمت مکلف است در خصوص محصولاتی که تعیین رده نشده اند، از سازمان حفاظت محیط زیست استعلام کند.
ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی گفت: روند کُند اکتشاف معادن خراسان شمالی، ظلم وزارت صمت به این استان است.
تازه ترین ها   ۶ ساعت پیش   + ۳۰ سایت دیگر  
به گزارش مهر به نقل از وزارت صمت ، محمدصادق مفتح در پایان نشست هم اندیشی برنامه های توسعه صادرات کشور که با حضور وزیر صمت ، نمایندگان مجلس و بخش خصوصی برگزار شد، با بیان اینکه یکی از ضرورت های اقتصاد کشور، توسعه صادرات غیر نفتی و داشتن اقتصادی مولد است و این در رأس فعالیت های کشور قرار گرفته است ...
مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صمت گفت: پس از رایزنی با بانک مرکزی 100 میلیون دلار برای ترخیص روغن خام موجود در بنادر تخصیص یافت که این کالا هم اکنون در حال ترخیص است.
معدن24   ۶ ساعت پیش    
وزارت صنعت معدن و تجارت نسبت به برگزاری مزایده عمومی تعداد پنج هزار و866 فقره محدوده های اکتشافی، مجوز برداشت، گواهی کشف و پروانه های بهره برداری در 31 استان اقدام کرده است. ...
خبرگزاری برنا   ۶ ساعت پیش    
صنعت و بازار خودرو ایران در اختیار دولت قرار دارد و قیمت روز خودروهای صفر داخلی و میزان تولید و نحوه واردات خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت و زیرمجموعه های آن تعیین می کنند ...
پایگاه خبری ایراسین   ۹ ساعت پیش    
آزاد شدن صادرات برای محصولات فولادی آنهم به مدت 3 ماه که از سوی وزارت صمت اعلام شده، می تواند خبری خوش برای فعالان صنعت فولاد کشور باشد، البته الزام و برداشته شدن سقف عرضه در بورس کالا که به عنوان شرط صادراتی گذاشته شده ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
معاونت معدنی وزارت صمت اعلام کرد: صادرات شمش فولادی به مدت سه ماه توسط شرکت هایی که فهرست آن ها به گمرک اعلام می شود، آزاد خواهد بود و نیازمند تأیید دفتر صنایع معدنی نیست. تولیدکنندگان از شنبه 25 اردیبهشت می توانند بدون تیک صادراتی محصولات فولادی خود را صادر کنند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۱:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست معاونت امور معادن و امور معدنی وزارت صمت ضمن تکذیب خبر اختلاف 2.6 میلیون تنی در آمار تولید و مصرف فولاد گفت: اختلاف تنها 300 هزار تن و مربوط به موجودی انبارهای واحد های تولیدی است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۰:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
اصفهان-سرپرست معاونت امور معادن و امور معدنی وزارت صمت باتکذیب خبر اختلاف 2.6 میلیون تنی درآمار تولیدومصرف فولاد گفت: اختلاف تنها 300 هزار تن و مربوط به موجودی انبارهای واحدهای تولیدی است.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۹:۱۱   + ۲۷ سایت دیگر  
به گزارش مهر به نقل از وزارت صمت ، حمید زادبوم، در نشست هم اندیشی برنامه های توسعه صادرات کشور که با حضور وزیر صمت ، نمایندگان مجلس و تشکل های بخش خصوصی برگزار شد ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۸:۴۸   + ۵۵ سایت دیگر  
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره بر نقش بخش صادرات در تامین مواد اولیه تولید، و تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در شناسایی و رفع موانع در حوزه صادرات گفت: وزارت صمت در راستای تحقق شعار سال، اقدام به تدوین بسته پیشنهادی در سه سطح وزارتخانه، دولت و مجلس شورای اسلامی کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۷:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
رزم حسینی گفت: مسئول تجارت خارجی ایران وزارت صمت است و هیچ بخشنامه ای در این وزارتخانه صادر نشده که مخل صادرات باشد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۵:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
سرپرست معاونت معادن و صنایع معدنی وزارت صمت گفت: هیچ فولادی گم نشده و رقم 2.6 میلیون تن اعلام شده درباره اختلاف آمار تولید و مصرف صحیح نیست.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۲:۳۷   + ۱۲ سایت دیگر  
بعد از مشکلاتی که اخیرا در رابطه با ترانزیت مرغ های وارداتی پیش آمد و نبود مصوبه ای در مورد جریان ترانزیت این محصول، گمرک و وزارت صمت توافق کردند در رابطه با ترانزیت مرغ های وارداتی، براساس شرایط مربوط به ترانزیت محموله های گوشت قرمز اقدام کنند.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۲:۰۴    
دریافت فایل به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، حمیدرضا نیک طبع مشاور اتحادیه پوشاک تهران در بخش صنعت نساجی و دبیر بخش صنعت کارگروه مد و لباس در برنامه صبح و گفتگو اظهارکرد: جلسات و تصمیمات وزارت صمت هیچ اثری بر وضعیت بخش تولیدکنندگان و صنعت نساجی ندارد. ...
مجمع واردات   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۵۴   + ۱۴ سایت دیگر  
وزارت صمت پیشنهاد اصلاح اساسنامه سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران را برای سیر مراحل بررسی و تصویب به دولت ارائه کرد. با توجه به نامگذاری سال 1400 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال تولید؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
برخی پیگیری ها از دفتر صنایع معدنی وزارت صمت نشان می دهد که به زودی (احتمالاً امروز) طی نامه ای از طرف دفتر معاونت معدنی اعلام خواهد شد که به مدت سه ماه، صادرات شمش فولادی توسط شرکت هایی که فهرست آن ها به گمرک اعلام می شود ...
طبق ابلاغیه سرپرست امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت مزایده عمومی تعداد 5866 فقره از معادن کشور آغاز شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
سرپرست معاونت امور معادن و امور معدنی وزارت صمت با رد موضوع اختلاف 2.6 میلیون تنی در آمار تولید و مصرف فولاد، گفت: این اختلاف تنها 300 هزار تن و مربوط به موجودی انبار واحد های تولیدی است.
خودرو تک   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۰:۳۴    
سهیل معمارباشی مدیرکل صنایع حمل ونقل وزارت صمت می گوید هیچ افق روشنی پیش روی شیوه فعلی فعالیت شورای رقابت نیست و عملا این بحث از ابتدا مشکل دارد. به گزارش خودروتک به نقل از اقتصاد آنلاین ، به گفته او، در اقتصادی که قیمت ها به شکل مداوم افزایش پیدا می کنند، نمی توان با احتساب اعداد چند ماه قبل ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۰:۳۰   + ۱۵ سایت دیگر  
سرپرست معاونت امور معادن و امور معدنی وزارت صمت ضمن تکذیب خبر اختلاف 2.6 میلیون تنی در آمار تولید و مصرف فولاد گفت: اختلاف تنها 300 هزار تن و مربوط به موجودی انبارهای واحد های تولیدی است.
دنیای خودرو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۰:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
براساس بررسی های مرکز پژوهش های بازرگانی وزارت صمت درحال حاضر حدود 31 سازمان و دستگاه در صنعت خودرو دخالت دارند.
ربیع   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۹:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از مهر، اسدالله کشاورز سرپرست معاونت معادن و صنایع معدنی وزارت صمت در گفتگوی زنده تلویزیونی با خبر سراسری اظهار کرد: از اصحاب رسانه درخواست دارم تا پیش از رسانه ای کردن اینگونه موارد از ما مسئولان هم سوال کنند؛ 2 ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۷:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
وزارت صمت در حالی که انبوهی از وعده های خوب را به مردم داده بود، زیر وعده هایش زد و رسماً از افزایش قیمت خودرو توسط شورای رقابت دفاع کرد.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۲۲:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
وزارت صمت در حالی که انبوهی از وعده های خوب را به مردم داده بود، زیر وعده هایش زد و رسماً از افزایش قیمت خودرو توسط شورای رقابت دفاع کرد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۹:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس بازارهای کالایی می گوید که با توجه به آنکه عرضه فولاد ارزان طی سال گذشته به ارزانی مقاطع فولادی در بازار منجر نشد وزارت صمت لازم است براساس شیوه نامه فولاد چهار اقدام برای حذف رسیدن رانت به نوردکاران انجام دهد؛ نخست ارائه اخطار کتبی ...
معدن24   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۹:۰۴   + ۴۸ سایت دیگر  
سرپرست معاونت معادن و صنایع معدنی وزارت صمت گفت : هیچ فولادی گم نشده و رقم 2.6 میلیون تن اعلام شده درباره اختلاف آمار تولید و مصرف صحیح نیست . اسدالله کشاورز سرپرست معاونت معادن و صنایع معدنی وزارت صمت در گفتگوی زنده تلویزیونی با خبر سراسری اظهار کرد ...
اقتصاد آنلاین / معدن24   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۲۱:۴۴   + ۱۳ سایت دیگر  
سرپرست معاونت معادن و صنایع معدنی وزارت صمت گفت: هیچ فولادی گم نشده و رقم 2.6 میلیون تن اعلام شده درباره اختلاف آمار تولید و مصرف صحیح نیست.
اقتصاد آنلاین / معدن24   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۷:۳۶   + ۳۲ سایت دیگر  
مدیر صنایع فلزی وزارت صنعت فهرست واحدهای فولادی مجاز به صادرات محصولات فولادی را اعلام کرد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۴:۴۵   + ۱۴ سایت دیگر  
هر گرم طلای 18 عیار 938 هزار تومان، لزوم تعامل وزارت صمت با بانک مرکزی برای تامین تسهیلات ارزان، رفع موانع تولید از طریق تحریک تقاضا با تسهیلات ارزان و توسعه صادرات، هر گرم طلای 18 عیار 938 هزار تومان برخی از اخبار اقتصادی امروز شبستان است.
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۲۰:۴۱   + ۵۹ سایت دیگر  
هیات دولت در جلسه عصر امروز به ریاست حسن روحانی رییس جمهور در اجرای تکلیف مقرر در تبصره (1) ماده (3) قانون برگزاری مناقصات، نسبت به تعیین نصاب معاملات در سال 1400 اقدام کرد.
شهرخوان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۳:۱۹   + ۹ سایت دیگر  
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به راه اندازی کارخانه تولید فولاد در اردبیل گفت: با ایجاد و راه اندازی این کارخانه برای یک هزار و 200 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد می شود.
هرچند با رسیدن به هفته های پایانی دولت دوازدهم بعید به نظر می رسد مقامات تصمیم گیر در این دولت حکم به تغییرات ساختاری در بازار خودرو بدهند اما آنچه که تردیدی در آن وجود ندارد، نارضایتی تمام طرف ها از تصمیمات شورای رقابت است.
مرکز ملی رقابت اعلام کرد: شورای رقابت دستورالعمل چگونگی تعیین قیمت را فقط برای خودروهای پُرتیراژ سواری مصوب کرده است و به هیچ وجه خودروهای غیرسواری از جمله زامیاد را شامل نمی شود.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۳:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
نصف جهان: طهمورث جوان بخت و علی احمدیان به عنوان اعضای جدید هیأت مدیره فولاد مبارکه اصفهان منصوب شدند. در روز گذشته دو حکم معاون وزیر و رئیس هیأت عامل ایمیدرو دو عضو جدید هیأت مدیره فولاد مبارکه را منصوب کرد. ...
فلزات آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۲:۲۹   + ۱۱ سایت دیگر  
نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی از موافقت وزارت صمت با احداث کارخانه فولادسازی در این شهرستان با ظرفیت سالانه 800 هزار تن خبر داد.
برترین ها / دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۱:۵۵   + ۲۲ سایت دیگر  
تسنیم: وزارت صنعت در واکنش به انتشار خبری تحت عنوان " مقصر فساد هزاران تن میوه شب عید کیست" در این رسانه به ارائه توضیحاتی پرداخته است. در این توضیحات که به نقل از معاون بازرگانی داخلی و دبیر ستاد تنظیم بازار است آمده: ...
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرخودرو، مدیرکل صنایع حمل ونقل وزارت صمت گفت: با توجه به افزایش شدید نرخ مواد اولیه و رشد مداوم هزینه های تولید خودرو، شیوه قیمت گذاری شورای رقابت مبتنی بر شرایط تولید در گذشته بوده و دارای اشکال است.
مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صمت گفت: برخی از واحدهای قطعه سازی ورق فولادی را از بورس می خریدند و در بازار می فروختند، از این رو برای رسیدن مواداولیه به تولیدکننده واقعی تدابیری اندیشیده شد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۹:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
دبیر انجمن سنگ ایران گفت: استفاده ضایعات معادن سنگ های تزیینی در دستور جلسه شورای سیاستگذاری صنعت سنگ کشور بوده و قرار است سه شنبه این هفته جلسه ای با سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت و فعالان بخش خصوصی و... در خصوص این موضوع برگزار شود.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۷:۵۴    
جمال ارونقی با اشاره به اینکه در حال حاضرهیچ مشکل خاصی برای ترخیص کامل یا درصدی مواد اولیه وجود ندارد، گفت: تنها مشکلی که واحد های تولیدی با آن روبرو هستند، قرار نگرفتن مواد اولیه آن ها در فهرست و وزارت صمت است
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۷:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
غزنوی با بیان اینکه بخشی از موانع تولید با اختصاص تسهیلات ارزان قیمت به بخش تقاضا و افزایش تسهیلات سرمایه در گردش تولید کنندگان رفع می شود، گفت: باید وزارت صمت با بانک مرکزی برای تامین تسهیلات ارزان به منظور تحریک تقاضا تعامل کند.
برترین ها / شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۶:۰۶   + ۱۸ سایت دیگر  
ایلنا: رئیس اتحادیه صنف فروشندگان، دستگاه های صوتی و تصویری، تلفن همراه از توزیع گسترده گوشی موبایل فیک برندهای شناخته شده در بازار خبر داد و گفت: در سکوت عجبیب سازمان صمت سود سرشاری نصیب شرکت های کلاه بردار شده و بدنامی آن برای فروشندگان مانده است ...